ADVERTENTIE N. Hl- J. GROENE VELD |H Da automobiel, waarvan wy in ons blad van Zaterdagsavond melding maakten, waa van de firma Willem Remmers Sc Co., te Amsterdam. In onze vestibule hebben we oenige af boel- dingen uit de prijscourant opgehangen, zoodat liefhebbers de verschillende prijzen der wagens kunnen zien. De laatste trein van de Holland» sche Spoorwegmaatschappij uit Rotterdam kwam gisteravond te tien minuten voor tweeën bier aan. Op de dienstregeling staat 12.49. Een „nurks", die hierop nog wat aan te merken heeft 1 In de vergadering van bakkers- gozellen, gisteren in Den Haag gehouden, is m t 163 tegen 1 stem besloten den 17den Januari 1898 (een jaar na de meeting van 1897) allen nachtarbeid in Den Haag te staken voor zooveel de bakkerijen betreft. Zaterdagochtend is de boerderij van J. Bos, te Veendam, met den geheelen oogst, boerenbe8lag en meubilair totaal afge brand. Een en ander was verzekerd in de f8-Hertogenbossche en Brusselsche Brandwaar borgmaatschappij. Een groote menigte volks woonde Zaterdagnamiddag op den Buiten-Amstel te Amsterdam het opstijgen van eeDige honder den kleine gekleurde luchtballons by, waaraan bons voor eene bepaalde hoeveelheid thee, te verkrijgen bjj een bekend theehandelaar aldaar, bevestigd waren. Wie verwacht mocht hebben, dat desaam- gestroomde menigte een bijzondere drift aan den dag zou leggen om de ballons te volgen en de bons machtig te worden, zag zich teleurgesteld. Men keek er even naar en gaf zich alleen de moeite te grijpen, wat zich gemakkelijk grijpen liet, en laag bij den grond bleef. Te rekenen naar het aantal toeschou wers mag de reclame van den theehandelaar ®p zichzelve intusschen als gelukt beschouwd worden. Omstreeks elf uren Zaterdag-avond verlieten te Rotterdam een paar Engelsche zeelieden, achtervolgd door eenige twist- zoekende, opgeschoten jongens, de Zandstraat, gaande in de richting van het Roode Zand. Nagenoeg het Roode Zand ten einde, ongeveer ter hoogte van het Scandinavische café „Stad Moss", drongen de jonge mannen op en vielen de Engelschen onverhoeds te lyf, met het gevolg, dat één van dezen, een matroos van het in de Rijnhaven aan paal 14 liggende stoomschip „Millfield", weldra zwaar verwond door een messteek, hem in het linkerdijbeen toegebracht, op den grond lag. In een oogwenk deed het gerucht de ronde van een gepleegden moordaanslag en stroomde van alle zijden een breede schare nieuws gierigen naar bet Roode Zand. Inmiddels was politiehulp ingeroepen en weldra waren een aantal politiemannen ter plaatse, die den zwaar gewonden man opnamen en hem met behulp van burgers naar het politiebureel in de Fauwensteeg, en van daar naar het Ziekenhuis transporteerden. Bij aan komst aldaar was hij meer dood dan levend en ten gevolge van het ontzettend bloed verlies buiten kennis. Volgens verklaring van den geneesheer, die hem daar hulp verleende, was de wond, die een paar vingers breed en tamelijk diep en laDg is, niet oogenblikkelük gevaarlijk voor 'smans leven, maar volgens bericht van heden is het slachtoffer, een dertigjarige ongehuwde Engelsche stoker, -ndagmiddag toch in het ziekenhuis over een. De slagader van het linkerdijbeen was troffen door een messteek. Verdacht, zich aan deze daad te hebben schuldig gemaakt, werd nog denzelfden avond door de politie gearresteerd en overgebracht naar het bureel in de Pauwensteeg, waar men hem in voorloopige bewaring stelde, een 19-jarig timmerman, wonende in de Joseph- straat. Hij ontkende evenwel de daad gepleegd te hebbeD. Een andere vermoedelijke dader, een zestien jarige knaap, is Zondagmiddag gearresteerd en heeft reeds bekentenis afgelegd. Op 17 Ju li 8, geltJkmen weet, in de nabijheid un Urk de stoomboot „Onder neming", van den heer Fontein uit Lsiden, gezonken. Nogiienzelfden avond werden door Urker visschers420 balen meel aangebracht. Eenige dagen lier bood een bakker te Urk deels voor eigengebruik, doch stellig om het grootste deel an concurrenten te verkoo- pen f 800 vo* het meel, en vele bewoners j vreesden reeds, lat zij in den naderenden winter minder aukeiyk brood zouden moeten eten. De gunningfleef echter uit. In het laatst d- vorige week zijn de balen meel door de pciboot „Minister Havelaar" geladen, om ze na- Rotterdam te verzenden. Door broeiing wa de waarde van het be schadigde meel zc^eer verminderd, dat het aanbod, om het ntvoor f 500 op het eiland te laten blijven, we geweigerd. Voor bergloon ifiaan eenige Urkers 46 cents per baal uitbjald, terwijl een zouter *voor liggeld in zijn uterü f 35 ontving. Zaterdag-voomimdag brak er ©en geduchte brand jn de boerenbehuizing van den landbouwer Bos, aan het Boven- "Westerdiep te Veenda. weike zóó snel toe nam, dat binnen eenaar uren <je geheele woning met schuur tea <jen gr0nd lag. De brand sloeg over op c aangrenzende per- ceelen, doch daar wertQ0r (je spuiten het vuur gebluscht, zoodat imet geringe schade vrij kwamea. De aan wellevende have werd jered, doch behalve den »0edel is er nogal reel koren eD stroo verbi}. Huk, inboedel, en*, waren verzekerd. De ^aafc js onbekend, de brand moet echter in de sehuur ont staan zijn. Overwinning van BluesMen seint aan het „H1b."nit PaitJs, dd. 3 October In weerwil van de vele andere wedstrijden en hst regenachtige weder, was een vrij talrijk publiek aanwezig bij den roeiwedstrijd om het championniat van de Seine, uitgeschreven door de „Rowingclub de Paris". De wedstrijd had plaats op de Seine, tusschen de bruggen van Courbevoie en Asnièrea. Lengte der baan 1800 meter stroomafwaarts, zwakke stroom. 6 skiffs namen deel aan het zes-en-dertigste championnaat., In de eerste heat kwamen uit de Amster dammer Blus8é van „Do Hoop" en Scbultze Denhaard van de „Rowingclub". Blussó won in 6 min. 26 sec In de tweede heat kwamen uit Barrelet van de „Société Nautique Enghien"; De Rauerr van de „Rowingclub", en Pisard van de „Nau tique Soissonnaise." Barrelet won in zes min. 36'/5 sec. In de finale, waarbij het weer geheel op klaarde: Barrelet in zes min. 21 '/s sec., Blussó in zes min. 22 ^ec., Schultze in zes min. 24 sec. od De Rauerr. Terstond ontstonden levendige discussies omtrent de rechtmatigheid der handelwijze van Barrelet. Het comité, ofschoon liever het cbampionnaat voor een Franschman behou dend, disqualificeerde Barrelet, die dwars voor Blussó geroeid had, hem blijkbaar belem merend. Voor het eerst sinds ruim dertig jaar ver kreeg een vreemdeling, Blussó, den kampiosns- prys. Toejuiching van het publiek en zonder protest. De pru's bestaat uit een knnstvoorwerp, aangeboden door den President der Republiek, en in een challenge„Le Fauconnitr". De laatste moet het volgend jaar weder verdedigd worden en was geschonken door een Parijschen Hollander, den heer J. Bodaan Het „Witte Huis" te Rotterdam. Men zal nu, volgens do „Ned.", beginnen met het inslaan van 200 palen op de plek, waar het ingestorte huis op de Wijnhaven stond. Men is echter bevreesd, dat de aangrenzende panden nu door de dreuning en grondver plaatsing ook zullen instopten. Hot beneden huis van pand 8 in ae Wijnstraat, door de firma Mosea en Co. bewoond, moet op last der bouwcommissie ontruimd worden, hoewel de bewoner er geen zin in beeft. Onder dit pand door woret nu een gat ge graven naar pand 10, waar het logement „Coblenz" is gevestigd. En oneer pand 8 door wordenijzeren binten op palen bevestigd, die het moeten steunen. Intus3chen zyn de aannemers nog niet gerust of de geheele boel niet naar beneden zal komen. Omtrent, de a. s. kroning-sfeesten schryft de „Athleet", dat de heeren Frans Netscher, W. Muiier en L. J. Wijnands het plan hadden opgevat, om by de a. s. kronings feesten een huldeblijk der Nederlandsche sportsmeu aan de jeugdige Koningin te over handigen. Op de laatste algemeene vergadering van den Nederlandschen Voetbalbond deed de heer W. Muiier mededeeling van zijn initiatief tot oprich ting eener commissie in verband met andere sportlichamen geldon te verzamelen voor boven gemeld doel; een plan, waarmede de Nederl. Cricketbond en de Nederl. Athletiekbond ro9ds officieus hun instemming betuigd hebben. De zoon van een landbouwer to Dalerveen, die het openingstramfeest te Koe- vorden had bijgewoond, was Zaterdagmorgen nog niet teruggekeerd. Bij het ingesteld onder zoek vond men zijn pet aan het Stieltjeskanaal Bij de verdere nasporingen bleek, dat by per jaagschuit Koivorüen had verlaten. Om zijne woning te bereiken moest hy nog een eindje langs het Stieltjeskanaal loop9n en is toen vermoedelijk te water geraakt. Zyn lyk is Zaterdag opgehaald. Een hoogst treurig ongeluk had Zaterdagmiddag aan het station te Steeg plaats De wisselwachter H. Abbink, te Rheden die werkzaam was by het rangeeren eener locomotief, is door een tot nog toe onbe kende oorzaak met zyne beide beenen onder de locomotief geraakt, met het noodlottig go volg, dat het eene been onder en het andere boven de knie werd afgesneden. De doctoren Van Ballegay en De Jong, van Limbeek, en de diakones uit Rheden verleenden de eerste hulp. De toestand van A. is zeer zorgwek kend; hy was ongehuwd en 25 jaar. Per locaaltrein werd hy, onder geleide van de üiakones mej. J. Smit, te Rheden, naar bet Diakonessenhuis te Arnhem getranspor teerd. BUITENLAND. Spanje. Nadat de heer Pidal, voorzitter der Kamer, aan de koningin regentes bad medegedeeld dat het onmogeiyk was een aaneensluiting van de conservatieven tot stand te brengen, ontbood de regentes onmiddeliyk den heer Sagasta. Deze hoopte een ïyet van het nieuwe kabinet te kunnen aanbieden. De Spaansche minister van koloniën, de heer Castellano, heeft aan de Bank van Spanje een voorschot van vyftig millioen peseta's gevraagd, om de achterstallige sala rissen der Cubaansche ambtenaren, die sedert zes maanden niet uitbetaald zyn, te voldoen. De Bank heeft haar beslissing over dit voor stel uitgesteld tot na de benoeming van het nieuwe ministerie. De gouverneur der Bank, de heer Barranallana, heeft zyn ontslag ge vraagd. Zwitserland. Na een uitvoerig debat Is de Zwitsersche Nationale Raad Zaterdag overgegaan tot de stemming over de inrichting van de admi nistratie der bondsstaatsspoorwegen. De vol gende besluiten zjjn genomen. De raad van beheer bestaat uit tachtig leden, waarvan er 26 door den Bondsraad, 25 door de kantons, 25 door do wirtlschaft- liche Verbdnde en vflf door de öistrictaspoor- wegraden worden benoemd. 'Verder zullen met het beheer zyn bslasfc een generale directie van vyf tot zeven leden, aan te wyzen door den Bondsraad, de districts- spoorwegraden en de distiictsspoor A-eg .irecties, overeenkomstig de besluiten van den Sten- denraad. Het denkbeeld om de vertegenwoordigers der kantons te doen verkiezen door het volk werd verworpen. Maandag begint de Nationale Raad met de artikelsgewyze behandeling van het voor stel tot naasting der bpoorwegen. Oostonr-jjlc-Hon g:.-]VIoiiax*clii©. Keizer Frans Jozef is ZaUrdag uit Buda- Pe8th te "Weenen teruggekeerd en reed recht streeks van het station naar de woning van den minister-president graaf Baden!. De Keizer bleef een half uur by den pre mier. Deze was door dit bezo?k aangenaam venast. Griekenland. De oföciëele l\jst van het nieuwe ministerie luidt aldus: Zaïmis, premier en buitenlandache zaken; generaal Smolenski, oorlog; kolonel Korpas, binoenlandsche zaken; Aloise Toman,justitie en ad interim marine; Streit (gouverneur der Nationale Bank) financiën; Panugiotopoulo, openbaar onderwys. Streit heelt echter, volgens later telegram, de portefeuille van financiën geweigerd. Da crisis is heropend. De openbare meening is verontwaardigd. Tusschen Zaimis en Dely- annis is het tot een volslagen breuk gekomen. De heer Delyannis heeft nameljjk een ver klaring uitgevaardigd, waarin hy den heer Zaimis en de meerderheid desavoueert en het ni ;uwe ministerie niet erkent. Reeds vroeger had de heer DelyanDis aan den koning verklaard, dat hy elk ministerie zou bestreden, waarvan hijzelf (Delyannis) geen voorzitter is, aldus een opposition quand même, waaraan men zichzelf schuldig bekent en een bewys voor den treurigen toestand in Griekenland, dat zulk een opposant nog talryke volgers heoft en een tameiyk sterke party in het parle nent vormt. Men heeft Griekenland gefeliciteerd met zijn „1870 zondtr Elz s en Lotharingen"; het schynt evenwel of zyn 1870 niet zal afloopen zonder burgeroorlog met den vyand in het land, zooals Frankrijk dien gekend heeft. Engelsch-Indic. Na de gunstige berichten van de laatste dagen komen thans weder minder goede tyjingen uit het gebied van den opstand in Britsch Indië. De stryd by Jut en Agrah Is geëindigd raet een ernstige nederlaag der Britsch a troepen, die voor den vyand moesten terugtrekken met een verlies van vyftig dooden en gekwetsten. Uit de aanleiding tot den stryd blykt boa weinig vertrouwen men kan stellen in de berichten van de onderwerping der opstan delingen, die, naar de Engelsche bladen be weerden, „met alle voorwaarden genoegen zouden nemen". De Mohmands hadden over den vrede onder handeld en hun was de elsch gesteld, dat zy de geweren zouden inleveren. Toen het er echter op aankwam deze voorwaarde te ver vullen, weigerden de opstandelingen, waarop de brigade van generaal Jeffries bevel kreeg hen te tuchtigen. Woensdag vernielden de Britsche troepen eenige forten, zonder tegen stand te ontmoeten. Donderdag rukte de brigade op tegen twee sterk verdedigde en moeiiyk te naderen dorpeD in het Mohman- dal, Jut en Agrah. De guides bestormden de hoogten ter rechterzyde en verdreven den vijand op den linkervleugel. Intusschen werd op het West Kent-regirmnt en de Pendsjabis uit esn der forten door den uitstekend opge- stelden vyand op het onverwachtst een moord dadig vuur geopend. Er ontstond een verwoed gevecht, maar ten slotte moesten de Britsche troepc-n terugtrekken. Dit geschiedde in de baste orde onder bedekking der artillerie. Van de Indo-Afghaansche grens wordt ge meld dat een strafexpeditie naar de Mamund's is uitgezonden, daar dezen weigerden, zich te onderwerpen. Twaalf dorpen van de opstan delingen werden door de Engelsche troepen vernield, die geen tegenstand ontmoetten. Majoor Deave heeft 85,000 ropyen ontvan gen als boete van stammen, die zich onder worpen hebben. Zaterdag is by Bara geschoten op een Engelsche patrouille. Een van de soldaten werd gedood; het lyk moest achtergelaten worden. De Afridi's, zoo meldt het bericht, schynen dichter by Bara te zyn dan de ambte naren meenen. Telegrammen DARMSTADT, 2 October. De keizer en de keizerin van Rusland zyn met graaf Muravieff hedenmiddag bier aangekomen. ATHENE, 3 October. De heer Maurocordato is naar Konstantinopel gezonden on over het definitief vredestractaat te onderhandelen. De Kamer zal Diosdag byeenkomen. ATHENE, 3 October. Het nieuwe ministerie heeft den eed afgelegd in handen des konings. De menigte rondom het koninkiyk paleis be groette het ministerie met sympathie en ju'chte generaal Smolenski toe. Het nieuwe kabinet vindt by de geheele pers een warme ontvangst, behalve by de bladen, die tot de party van Delyannis behooren. LEIDEN, 4 October. 't Was gisteren S October, de gedenkdag van Leiden* Ontzet. En 't was treurig, aller treurigst met het weder gesteldby stroomen ▼iel de regen neer, de stormvlagen huilden; 't was, met uitzondering van enkele minuten, als het zonnetje scheen, een droevige dag, waaraan de druipende, rukkende vlaggen geen bekoriag konden schenken. Gelukkig déórorn viel 3 October nu op een Zondag, waardoor de herdenking zich bepaalde tot de kerkelyke, en was de feestviering uitgesteld tot heden, den 4den October. Die verschuiving kan niet anders dan in het voordeel der feestvierende veste zyn: hedenmorgen toch was het met de weersgesteldheid beter, veel beter dan gis teren en ver er op den dag kan ze allicht gunstiger zyn dan toen. Het eerste nummer van het feestprogramma, de koraalmuziek, had reeds onder gunstige omstandigheden plaats. Talryk was bet getal dergenen, die opkwamen om het met stilte en aandachtig aan te hooren. Dit jaar had het niet, zooals vroeger, plaats op het Van der-Werf-park, maar aan de overzyde daar van, in den tuin van het laboratorium, zoodat het muziekcorps der schuttery en vele zangers, die welwillend hun medewerking verleenden, thans spealden en zongen met het aangezicht Daar Van der Werf gewend en met het groote gebouw tot achtergrond. Da luisterende schare had gedeelteiyk post gevat op het Park, deels op het Steenschuur en nabygelegen bruggen. We gelooven, dat deze proefneming alge meen als gunstig geslaagd zal worden be oordeeld: het geluid ging nu niet naar alle windstreken, zyn kracht verliezende, verloren, maar bereikte weinig verzwakt de ooren der- genen voor wie het bestemd was. Jammer, dat het koor nog niet] wat sterker was bezet. Na dit nommer kwam aan de orde de jaariyksche uitleeling van haring en brood, pypen, tabak en bier aan vrouwen en man nen, die zich daarvoor hadden doen inscbry- ven en er voor in de termen vielen. Dit aan tal stygt elk jaar. Wel een bewys, dat deze puike gaven, welke met oordeel worden ver strekt, in den smaak vallen! Onder deze uitdeeling spoot, ook als all 3 jaren, de fontein op de Vischmarkt, welke al zooveel heeft beleefd, haar waterstralen, schitterende in den zonneschyn, omhoog en klonken van den stadhuistoien de carillon- toren. De kindereD, die hedenmiddag, na in op tocht te kwart over éénen met muziek der waarts zich ie hebben begeven, de cantate in de Pieterskerk uitvoeren, ten aanhoore van leden eer 3-October-Vereeniging met dames (elk lid met één dame) hielden heden morgen in het ruime kerkgebouw een repe titie, waartoe ouders van meezingende jongens en meisjes toegang hadden. Vooraf hadden zy zich daartoe in de Stads- zaal verzameld, vanwaar zy, voorzien met oranje, Leidsche en nationale strikjes, naar het tempelgebouw trokken. En inmiddels legt men by ons het Dagblad ter perse, vroegtydig, want ook voor de onzen moet de 3de October een feestdag zyn. Nog even zy de aandacht gevestigd op feestétalages in de bekende bloemenwinkels, in sigarenmagazyoen en manufactuurwinkels en dito bazaars. Van der Werf, de Sleutels, rood en wit (de Leidsche kleuren) en oranje zyn natuuriyk de bouwstoffen, waaruit moer en minder vaardige handen een feesteiyk geheel weten samen te stellen. De étalage van het magazyn van de firma A. P. Martens Co., Nieuwe Ryn 58 geeft een toepasseiyko allegorische voorstelling te zien, die zeker heelwat kykers trekken zal. Het eerst trekt de aandacht een donkere grot, waarin de omfloerste Nederlandsche vlag is geplaatst, een beeld van de donkere tyden, die Leiden gedurende het beleg doorleefde. In de verte kondigt echter een lichtend scbynsel de komst van betere tyden aan, en een schip, ter overwinning voerende, met Burgemeester Van der Werff, gezeten op een prachtigen troon, waarboven het Leidsche wapen is aangebracht, omgeven met de drie kleur en oraDje. Het geheel is aangevuld met de nieuwste artikelen op het gebied der mode. We wenschen elkander op dezen echt Leidschen feestdag veel genoegen. Moge het elkeen gelukken bezwaren ter zy do te stellen 1 Niet brommen of pruttelen over een te nat veld of een enkel regenbuitje l Onze voor ouders hebben zooveel doorstaan, met zooveel te worstelen gehad'. En we zyn immers zouen en dochteren van die kloeke vaderen! Toonen we vooral te toiüen feestvieren, op gepaste, en beusch, het mag, op vroolyke wyze 1 Zingen we luide en uit vollen borst, als de gelegen- heid zich voordoet, ons aloud Wilhelmus van Nassauwel Van het „Woordenboek der Nederlandsche Taal" is heden van het 2de deel verschenen de 10de aflevering, behandelende de woorden Begrypen—Beklant, bewerkt door dr. A. Kluyver. De afdeeling Leiden en Omstreken van den Ned. R.-K. Volksbond hoopt a. s. Maandag, 11 October, haar derde jaarfeest te vieren in de Stadszaal. H Heden werd de hesr Simon Vos, lid der firma B. H. Vos Zonen, te Bradford en Leiden, benoemd tot vice-consul der Neder landen voor Bradford en district. De heer Simon Vos is in Leiden vrywd bekend en te Leiden geboren, waar byiotop 21-jarigen leeftijd woonde en nog vele con nection heeft. Da. H. J. De Groot, predikant by de Ned.- Herv. Gem. van Oude- en Nieuwe-Wetering, heeft voor het beroep naar Hei- en Boeicop bedankt. -r De Zondag-namiddag om halftwee te Lei> derdorp overleden heer H. A. Van Ingen Schenau, voorzitter en eenigst overgebleven üd van bet „Metalen Kruis", was de laatst overgeblevene der leden dier vereeniging late en 2de sectie, indertyd ineengesmolten en op zyn verlangen tot aan zyn verscheiden In stand gehouden door donateurs en eereleden. Door zyn overiyden is nu feiteiyk de vereeni ging ontbonden. Hillegom: De inschryving voor htt nationaal huldebiyk aan H. M. de Koningin- Regentes beeft alhier opgebracht de somma v. n f 400.80. Geveilde peroeeleo. Gehouden verkooping in het Notarishuis aan Den Burg, alhier, op Zaterdag 2 October 1897, ten overstaan van J. F. Meiners, notaris te Leiden: Het huis, in de Wittelaan No. 29, in bod f 1425, kooper de heer P. H. Spyker q.q., voor f 1427. ACADEBIIENIEIIWg. Leiden. Geslaagd zynvoor het candidaats- examen in de Godgeleerdheid 1ste gedeelte de heer H. A. W. Van Wyhevoor bet can- didaats-examen in de klassieke letteren de heer H. D. Verdam; voor het eerste natuurkundig examen de heer E. W. Goteling Vinnes. Den 16den October hopen ODze &*- ZQ geliefde Oudere jj£l C. W. A. DULLEMOND den dag ta herdenken van hunne Fyf-en-fwJntJgjarige Echtver- |fc eenlglng. 7731 12 gil Hunne dankbare Kinderen. Lbiden, 4 October 1897. Bevallen van eene Ilochtcr Vrouwe C. W. REUVENS— Van Bemmblen. 7735 8 Leiden, 3 October 1897. Helen overleed, na een langdurig lijden, nog onverwachts, onze innig geliefde Moeder, Tante en B huwdtante ELIZABETH MARIA SEGAAR, Wed. van J. HAMERLING, inden ouderdom van ruim 77 jaren. Mede namens verdere familie, E. HAMERLING. 7734 10 N. HAMERLING. Leiden, 2 October 1897. (V.-d.-Werfstraat in 't Korenhof No. 2). Heden overleed onze geliefde Vader. Behuwd- en Grootvader, de Heer H. A. VAN INGEN SCHENAU, Drager vau het Metalen Kruis, ia den ouderdom van ruim 85 jaren. Uit aller naam, F. B. VAN INGEN SCHENAU. Leidbbdobp, 3 October 1897. 7732 8 Eenige en dlgtmeene kennisgeving Heden overleed, te Leiderdorp, in den ouder dom vau 85 en een half jaar, de Beer H. A. VAN INGEN SCHENAU, Ridder van hot Metalen Kruis van de afdeeling Iste en 2de Sectie te Leiden. HU is de laatste van die VereeDiging. Door Donateurs en Eereioden werd uit hoogachting en toegenegenheid voor den waardigen man de Vereeniging in staui gehouden, maar deze is nu door zjjn overiyden onthouden. 7730 12 J. GOEDELJEE, Secretaris. Leiden, 3 October 1897. Langs dezen weg betuigt ondergeteekenda zyn hartelyken dank aan den Hooggeleerie» Heer Prof. VEITH en aan zyne medehelper^ alsook [aan de ZiekeDverpleesters, voor de zorg. vuldige behandeling aan zyne Vrouw bewezeg tydens haar verblyf in het Acad. Ziekenhuis Ubk. KLAAS AKVOORT. 7738 7 Zaterdag 9 October 1897, te ievei uren in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH Notaris te Leiden, afslag van 1. Het HEERENHUIS met TUINTJE, Hooi gracht 70, in bod gebracht op f 6900.— Verhoogd met100.- 2. Het HUIS, Leegewerfstoeg 11, opf 1200.— Terstond verhoogd met 60.— 3. Het WINKELHUIS met daarby gelegen WOONHUIS en groot PAK HUIS, te Oegstgeeet, gemerkt 20e en 208, samen groot 3 aren,2 centop 6800.— Verhoogd met200.— Ten kantore van voornoemden Notaris wor den tot en met Zaterdag a. s., van 10 tot 2 uren verhoogingen aangenomen tegen geDOt van cén TljMe der verhoogsom. 7739 li

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3