•chen Nederland en Duitschlard* Dat het nu toch ten élotte tot een goed «iade ia ge- komeD, is vooral van gewicht met het oog op Elzas en Lotharingen. Immers, terwyl wi) met de verschillende Duitsche Staten, leden van den Duitschen Bond, reeds sedert tal van jaren uitleveringsverdragen hadden verdragen, die, naar wy onderstellen, alle sullen vervallen by de in-Wcrking-treding der nienwe tractaten met het Duitsche ryk, was en bleef het Duitsche rykeland sedert den vrede van Frankfort steeds eene vrij plaats voor hen, die zich door de vlucht wisten to onttrekken aan de vervolging voor den KederlaDdschen strafrechter of aan de uit voering van de door dien rechter uitgesproken veroordeeling." Uit de „Staatsconrant,\ Kon. besluiten. Aan jbr. mr. J. Röell, af getreden minister ran buitenlandsche zaken, is een pensioen toegekend van f 3762 'sjaara. Met ingang van 1 October 1897 is aan J. A. W. Verschoor, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend ah directeur van het postkantoor te Arnhem. Aan mr. U. H. Hober, lid van den Raad van State, te 's-Oravenbage, is op zjjn verzoek eervol ontslag verleend als lid der Staatscommissie, in Ssteld ten einde de Regeering van advies te enen omtrent de wettelijke regels, die ten aan zien van bet waterstaatsbestuur behooren te worden gesteld. De Oost Indische hoofdambtenaar met verlof A. L. Van Hasselt, laatstelijk resident van Riouw en ooderhoougheden, op z\jn verzoek, met ingang van 1 October 1897, eervol uit 's lands dienst ont- ahgro, met toekenning van pensioen. A u d i e n t i e s. De gewone audiënties van den minister van justitie op 29 Sept., van den minis ter van oorlog en van financiën op 30 Sept. on san den minister van marine op 1 October zullen ■iet plaats hebben. „Mede a". Byna twaalf jaren ls het geleden, dat Catharina Beersmans voor het eerst „Medea" lan Lagouvó spet 1de. Stormachtig was het tuccos, dat zy in de boofcrol behaalde; een parig erkende de critiek, dat de gevierde vrouw hier haar hoo6tepunt bereikt had. Toch be leefde de „Medea" In Rotterdam slechts enkele op.omringen; spoedig was het publiek weder wars van eene tragedie en verlangde luchtiger kost; en waar dit verlangen getoond wordt door wegblijven, moet eene directie wel toe geven. Maar mochten de omstandigheden ook al li t gedoogen, dat dit inderdaad em-tig mooie stuk nu eens een tijdlang op bet too- oeel gehandhaafd bleef, het werd daarom niet van het répertoire geschrapt. Htt was na eenmaal een feit geworden, dat Mbvr. Beersmans als Medea grootsch en volkomen was, wy hadden er voorgoed uit gelttrd, dat wy in haar eene tragédienne bezaten, die by onzen leeltyd si chts een enkele maal in ons vaderland geëvenaard, nooit overtroffen is. Me:ea was en tleef de mooiste rol, de grootst j triumf van Mevr. Beersmans. In geen enkele rol, nóch in Deborah, nóch in Juffrouw Guicbard uit „Monsieur Alphonse" noch als do Markiezin in „Marc.-lle", nóch als Louise in „Vorstenschool", nóch in bet populaire succes „Zwarte Griet" of in welk an-er stuk ook, waaraan zy hare buitenge wone en veelztynige talenten leende, zelfs niet in „John Gubiiël Boikinan", ontwikkelde zóóveel kracht, ko.i zy zóó de volb id barer gaven ten toon spreiJtn als in „Medea". Dat Ij en zal olijven haar bootste glorie! Twaalf jaren is een langj tijvoor e n kan t nare wi;r gezondheid re=ds meer mal, u groaa gaf tot ernstige bezorgdheid, en vooiz.ker, in de laatste jar^n zouden wij nooit ineir hebnen durven hopen l aar nog eonmaal de „Medea*' te ziea ve:tolken. Maar ziet, ilet ongekendo veerkracht keert onze grootste tooneelkunstenares steeds weer terug tot de vroigera kracht en energie en do openi.g van dit seizoen met Cath. Beersmans in volb gezoadbeii en b!o i willen wy aan merktn ;b een gunstig en verolydend teeken. In al die jaren zijn h. re krachten ni-t in het minste vei zwakt, nog meer dan vroeger, indien h-.t mogelijk is, t ehe.rscht zy de zware rol, die, voor een behoorlijke vtrtolking, de all rboogsts gaven in eene kunstenares eisebt. Bo wie, cie thans weer Mevr. Beersmans zien mocht, is niet getroffen geworden door den hartstochtelijk en gloed, door de kracht eu den adel van haar spel? Wie is Diet meegesleept geworden door het vuur, dat in baar glo.ide, wie kon koud blijven waar do beklagenswanrdige vrouw zóó baar zielesmart uitte, om gonade smeekte of om wraak riep? Waarlijk, het is niet noodig, met gering .hat'ing van wat wijzei ven bezitten, grooto geesten uit h.t buitenland te gaan toejuichen; ii eigen kriog vinden wij genoeg, dat onze algepeele bewondering verdient en dat vaak niet genoeg wordt gewaardeerd. Mevr. Beers mans als Medea te zien is een hoog geoot, dat den nog niet verflauwden indruk var. vroeger weer helder voor oen geest terugroept. Men zal zi.h wellicht herinneren, dat in dezelfde periode voor twaalf jaren de „Medea" van Legouvé ook gespeelt werd door Sarah Bernharat en mevr. Brondgetst Bouwmeester (toen mevrouw Frenkel). In e?n vertrouwelijk gesprek naar aanleiding daarvan zeide mij een der veteranen ia de kunst, de thans •verladen Pierre Auguste Morin, dat hy alle drie de dames in deze rol had gezien en ernstig vergeleken en dat hij toch Mevr. Beersmans de mooiste Medea vond. Over Sarah Bernhardt kan ik niet oordeelen, doch Mevr. BroDdgeest werd ongetwijfeld verre overtroffen door Mevr. Beersmans. Als Morin nog leefde en thans nog de reprise van „Medea" eens kon bijwonen, bij zou onge twijfeld zijn gevo.den herhaald hebben en zich in zijne overtuiging versterkt hebben gezien. En wie voelt zijne bewondering niet oog stijgen als hy verneemt, dat de groote tragédienne lichamelijk lydende was, dat zij zich ziek en afgemat voelde en zich achter de schermen slechts met moeite op de been hield? Dat heeft toch zeker niemand aan haar spel kunnen bemerken; op het tooneel heeft zy geen enkel oogenblik van verzwak king gehad. Mevr. Beersmans is door het publiek, dat, helaas, nog niet talrijk was, met groote harte lijkheid ontvangen, een warm applaus toondo herhaaldelijk, dat er genoten was. Een wel verdieDd eerbewijs werd haar aangeboden door de Schouwburg commissie in de gedaante van een fraaien krans in de Leidsche kleuren, door de Studenten commissie in eene corbeiile met levendo chrysanten. De verdere bezetting van het stuk had aanmerkelijke veranderingen ondergaan. Jaap Haspels was als Jas on vervangen door Tartand en dat was eene verbetering. Tartaud gaf meer een opbruisenden, wilden, licht ontvlam baren natuurmensch dan Jaap Haspels en ons dunkt die opvatting van Jason beter. Het spel van Tartaud was alleszins verdiensteiyk. Jan C. De Vos was als Orpheus opgevolgd door Brondgeest Ook dit was een groote vooruitgang, hoewel de rol op zicbzelve ver buiten Brondgeest's emplooi valt. Met natuur lijken aanleg heeft hy begrepen hoe cn wat Orpheus wezen moest en naar zyn beste krachten getracht daaraan vorm en gestalte te geven. Zyno standen waren hier en daar zeer goed en in zijne soberheid lag meer van den echten treurspel-vertolker dan men van hem verwachten zou. Slechts zyn stem zouden wy wat anders wenschen en zyn voordracht was te galmend, te veel in den preektoon. Alida Klein was Kreusa (vroeger de rol van Jeanne De Groot). Haar talent van verzen zeggen is bekend en bleek ook ditmaal weer. Nu een onzer grootste couranten zich niet schaamt onder den naam van verflagen stukken op te Demen, die, buiten alle ernstige critiek om, slechts schimp- en smaadredenen bevatten tegen onze verdienstelyks'e actrices, artikelen, die een beschaafd mensch niet gaarne met zyn naam zou onderschryven, nu mogen wy het hier toch nog wel eens openiyk verklaren, dat Alida Klein wel degelyk een zeer goedo Kreusa is. Haar heele doen is eenvoudig, haar gang en gebaren ?.yn goed, haar dictie is uitstekend. Alexander Faassen was Kreon en zeker, hy geleek vry wat meer op zoo'n klassieken koning dan Le Gras. Voor zoover er van het rolletje iets te maken valt, was Faassen goed. Het zoontje Lykaon was zeer aardig. Zoo is bet winterseizoen op eene waardige wyze ingezet. Jammer, dat wy niet kunnen besluiten zonder melding te maken van het nastukjj. Het is alweer het oude liedje: er mo?st weer een effectboderver achteraan komen hinken. Vroeger speelden de Rotterdammers „Medea" zonder een zoodanig slot en dat was goed gezien. Nu moesten wy evenwel nog een blijspel slikken Niet, dat „Een gril" van De Musset geen geestig stukjo zou zyn of dat het door Mevr. Van Eysden, Alila Klein en Brondgeest niet vlug en goed gespeeld zou wezen, maar het behoort niet achter „Medea". Wy hadden het veel liever gemist om een geheel zuiveroD, onvermengden indruk te kunnen medevoeren van het hooge, tragische genot, dat wy van Mevr. Beersmans gehad hebben. Dat eindeiyk de directie toch in dezen eens durfde handelen en niet meer geven wat wellicht door een aeel van bet publiek, zeker niet het beste, verlangd worot; zy zou velen aan zich verplichten en haar eigen kunat er des te hooger door houden. v. B. Gemengd Nieuws. De laatste troepenmanoeuvre van dit garnizoen zal morgen in vereeniging met de veld-artillerie plaats hebben onder leiding van den majoor Koolemans Beynen. Als party-commandanten zullen daarby op traden de kapiteins Obreen en Weber. By deze manoeuvre, welke tusscben Katwyk en Noordwyk aan Zee zal plaats hebben en waarby de muziek tegenwoordig zal zyn, zal weder gebruik gemaakt worden van kardoezen en losse patronen. In de reeds vroeger door ons meegedeelde, voor het kantongerecht alhier behandelde zaak tegen den heer T., gedag vaard ter zake, dat by in den avond van 6 op 6 Juli j.1. een ry wiel bereed zonder een helder brandend liebt te vertoonen, is thans docr den kantonrechter uitspraak gedaan en de beklaagde ontslagen van alle rechtsvervolging. Voor beklaagdo trad als verdediger op de heer J. J. Warners. Te Haarlemmermeer geraakte het 4 jarig zoontje van D. Kuiken spelende in de ringvaart by Burgerveen, waaruit het leven loos werd opgehaald. De Internationale Landbouwten toonstelling, ter gelegenheid van bet 50-jarig bestaan der Hollandsche Maatschappy van Lanlbouw in de Residentie geboudeD, is Zondag middag te vyf uren zonder vertoon gesloten. Toen de laatste van de tallooze be zoekers, die gisteren van de gelegenheid om voor een kwartje nog het een en ander van de tentoonstelling te zien, hadden gebruik gemaakt, het terrein verlaten had, werden alls to .-gangen gesloten en behoorde deze expositie tot hot verledene. De postduivenvereniging 's-Gravonbage" Bchonk Zondag middag tot besluit een extraatje aan hon, die zóó gelukkig waren zich nog vóór één uur los te kunnen worstelen uit de ontzaglyke menigte, die zich reeds lang vóór twaalven, op welk uur de tentoonstelling gisteren eerst geopend werd, vóór den nauwen ingang »voor betalenden" letteriyk verdrong. Te één uur toch vlogen, nac'at da voorzitter der vereeniging, de heer G. P. J. A. Verbeek, het commando tot loslaten had gege en, een 360 tal duiven uit bot midden van een ring onder luid geklapwiek het luchtruim in. Nadat de schrandere diertjes enkele oo-jenblikKon breede kringen boven het veld hadden be schreven, ging iedere „vlucht" zyn eigon koers uit naar de ouderlyke woning, zou men geneigd zyn te zeggenEenige achterbiyvertjes beschouwden nog eens op hun gemak de tentoonstelling d vol d'oiseau en volgden toen pyienel de overigen. De duivenvlucht, bos kort zjj ook duurde, verschafte veel genoegen. In de „Amsterdamsche Kroniek" van het „Vaderland' lezon we het volgende: „Het is opmerkelijk hoe men, al zyn wy nog een betrekkelyk langen tyd van het kroningsfeest verwyderd, hier reeds het een en ander daarvan kan waarnemen en op verschillend gebied duideiyk bemerkt, dat iedere dag ons er nader heenbrengt. Ik bedoel daar nu niet mede, dat er men- schen voor de winkelruiten biyven staan kyken naar de afbeelding van de gouden koets; dat er circulaires huis aan buis worden rondge stuurd en weer opgehaald, om bydragon te verzamelen voor een nationaal huldeblyk aan H. M. de Koningin-Regentes; dat zich een hoofdcomité heeft gevormd en de wyk-com* missiën hier en daar al druk aan het ver gaderen zyn en prijsvragen uitschrijven, zoo wel voor een mooie versiering als voor een schitterende verlichting of dat men al kronings sigaren en andere artikelen kan koopen; dat alles is het niet, waar ik thans op wyzen wil, maar wel op de, zy het dan nog eenigs- zins bedekte, pogiag^n van speculanten, of hoe men hen noemen wil, om de best gelegen kykjes in handen te krijgen. Men herinnert zich zeker nog de fabel achtige sommen, die, by gelegenheid van het huldigiDgsfeest te Londen, dit jaar, voor één raam of één plaats gegeven werden, waarover men toen de handen ineensloeg, doch het schijnt, dat wy ook hier aardig dien weg op gaan, daar er zeer veel moeite wordt gedaan om gunstig gelegen huizen voor de dagen, die bet kroningsfeest zal duren, machtig te worden. Zoo werd er o. a, door iemand voor één enkel raam van het café „De Bisschop" op den hoek van Dam en Damrak f 600 geboden, uitsluitend voor den ochtend van den intocht, terwyl een ander voor 3 ramen gedurende de feestweek f 5000 wilde geven. Van parti culieren kwamen schriftelyk aanvragen in met aanbiedingen van ƒ300 tot f 500 per plaats, en geen wonder dus, dat menigeen, cie door gunst'ge ligging geld van zyn woning zal kunnen maken, van de gelegenheid zal profiteeréD en goede zaken zil maken ook. "Want dit zyn geon uit de lucht gegrepen cyfere; zij werden geboden, niet eens ge vraagd, en dit wetende, zal men het ook ver klaarbaar vinden, dat een combinatie aan de firma Kattenburg op den boek van den Niouwendyk niet minder dan ƒ25,000 ge boden moet hebben als z\j gedurende die week haar gcheele huis wilde afstaan! Wat zou dan een huis als dat van den collecteur Cretier wel waard zyn? Men schynt evenwel, en zeer terecht, de kat eens eerst uit den boom te willen zien, daar, als het publiek nu reeds zoo willig blijkt te zyn, er bepaald nog wel meer animo zal komen. En ieder vischt op zyn gety. Zoo denkt bepaald de eigenaar van het huis op den Dam, waarin do factory van bot Staats spoor gevestigd is, er ook over, want hoewel het bovenhuis daarvan leeg od te huur staat, werd een liefhebber, die het huren wilde, teruggewezen met de mededeeling, dat het eerst primo October 1898 betrokken kon worden. Men wil het dus lisver nog een jaartje laten leegstaan, overtuigd, dat men die huurpenningen er dubbel en dwars zal uitk'oppeD. Ook by enkele winkeliers op het Damrak is men bezig geweest, om een overeenkomst voor winkelkasten of voorkamers te sluiten, doch, tot nu toe althans, met bescheidener aanbiedingen, hetgeen trouwens verklaar baar is." Aan het strand te Scheveningen is het goed merkbaar, dat de zomer ten einde loopt. Nadat verleden week do baden van de Suphia-stichting en het Yolkszeebad geëindigd zyn, is nu de stoalenvarhuurder W. Toet met zyn tenten en windstoelen van het strand verdwenen. Do bomschuit „de Vrouw Aleyda" van den reeder A. d. Zwan te Scheve ningen, wier equipage in haar geheel wei gerde langer te varen, is 6edert eenige dagen weder in zee; twee matrozen bleven echter by hun besluit. De Am8terdamsche Droogdok- maatschappij heeft aan de Nederlandsche Scbeepsbouwmaatschappy te Amsterdam (directeur D. Goedkoop) het maken van een nieuw droogdok opgedragen voor ongeveer f 700,000. Baron De Thouars, die, ondanks zijn appèl, door den Hoogen Raad veroordeeld werd tot opzeDding naar Veenhuizen, en die uit de gevangenis te Heerenveen daarheen werd overgebracht, is, na enkele dagen ver- blyf aldaar, alwoder ontvlucht. Naar aanleiding van verschil lende in omloop zynde geruchten omtrent eon verminderd recht op Uoembollen, dat voor Nederlandsche invo ren in Noord-Amerika zou geheven wo den, deelt do voorzitter der Algemeens Vereeniging voor Bloembollen cultuur in het „Weekblad" dier Vereeniging mede, dat volgens ingewonnen inlichtingen by den minister van buitenlandsche zaken het r.cht op bloembollen by do nieuwe Ameri- kaansche tariefwet is bepaald op 25 pet. der waarde. Voor het oogenblik is van reductie hierop nog geen sprake. By Girgentie neeft in een «wavel- myn een aardstorting plaats gehad. Vermoe- deiyk zyn een veertigtal menschen bedolven en omgekomen. Generaal Booth gaat in Jan uari naar de Vereenigde Staten en Canada. In het Pommersche krankzin- nigengesticht te Lauenburg heeft een aan vervolgingswaanzin lydende stationsassistent uit Sto'p zyn bewaker aangegrepen en hem met een klein voorwerp uit zfin cel de her sens ingeslagen. De sleepbooten „Simso ne n „Hercules" hebben hedenochtend tevergeefs getracht het stoomschip „Obi" vlot te sleepen. Het schip is echter een paar streken gedraaid en ook een weinig zeewaarts gekomeD. Met het namiddaggety zal opDieuw worden getracht het af te brengen, zoo meldt men uit Umuideu. Een sergeant bydejagers, die een detachement miliciens groot-verlof gangers naar Leeuwarden moest geloiden, geraakte met den burgemeester van een der omliggende gemeenten handgemeen by het bespreken van de inkwartiering. Hy is op hooger last ge boeid naar Leeuwarden en van daar naar Den Haag overgebracht en ter beschikking gesteld van den auditeur militair. BerriBerri in Ierland. De Nederlandsche afgevaardigden, dr. Verschuur en dr. Van Eysselstein, zyn reeds uit Dublin teruggekeerd en een nader rapport omtrent deze belangryke zaak kan dus weldra worden verwacht. Indien wy goed zyn ingelicht, scbynt het geenszins vast te staan, dat de ziekte inder daad berri-berri was, maar moet veeleer aan een neuritisen zenuwontsteking, worden go- dacht. (Hbl.) De spoorweglynen, die van het Zuiderstation te Brussel uitloopen, hadden verloden week bet tooneel kunnen zyn van 8cbrikkeiyke ongelukken, door het plotseling zinneloos worden van een wissel wachter. Deze man, die in zyn huisje niet minder dan 107 hef boomen heelt, tot het veiplaataen van de wissels, wierp ze allen beurtelings om, zoodat van den eenen kant de treinen niet konden binnenryden en van den anderen kant niet konden vertrekken. Men ging zien wat de oorzaak was en vond den man geheel krank zinnig in zyn glazen buis, nog altyd bezig met de hef boomen beurtelings te doen werken. De beambteo maakten zich van den ongelukkige meester en vervingen hem door een ander. Zondagsrust. ->■ De uitgever der „Breslauer Zeitung" was vervolgd wegens het uitgeven van een bulletin op Paasch- zondag, waarin de oorlogsverklaring vanTurkjje aan Griekenland werd bericht. Hy is nuvry- gesproken op grond, dat het bier een algemeen belang betrof, waarvoor een uitzondering ge oorloofd is. Op de hoofdiyn van de tram Berlin - Charlottenburg zyn Zaterdag alle paardentrams afgeschaft en vervangen door elsctriache. Er ryden thans op deze lyn zestien tot achttien accu mulatoren wagens, terwyl nog acht andere wagens beschikbaar zfin, die na den rit kunnen worden geladen. De nieuwe accumulatoren-wagen van de Groote Berlynsche Tram wegm aatschappy heeft Zaterdag een proefrit door de stad gedaan. De accumulatoren werden met behulp van de bovengrondsche geleidingen tydens den rit geladen. De wagen voldeed uitstekend. De quaestie van de robbenvangst in de Behring-zee is byiang niet in een bevredigend staoium. Groct-Britannié weigert stellig deel te nemen aan een conferentie, waartoe ook vertegenwoordigers van Rusland en Japan zyn uitgenoodigd. De Britsche regeoring vreest, volgens de Nieuw-Yorksche correspondentie der Londensche bladen, da^ Canada zal worden overstemd door Japan en Rusland, waaruit zou volgen, dat de kolonie een wensch heeft, die onvereenigbaar is met de belangen der overige geïnteresseerde landen. Als officiêele reden voor haar weigering heeft de Britsche regeering aan den Amerikaanschen gezant te Londen opgegeven, dat beide landen geen locus standi hebben. Do Amerikaansche regeering verlangt daaren tegen, dat Japan en Rusland aan de conferentie zullen deelnemen. En blyft Engeland weigeren, dan zal zU desnoods plaats hebben zonder vertegenwoordigers van het Britsche ryk. Te Nieuw York wordt opgemerkt, dat de onthou ding van Engeland do positie van het eilan- denryk niet kan versterken, terwijl een over eenkomst van de drie naties zou worden gerugsteund door een groote moreele kracht. Een i)seli)k ongeluk is gebeard op de Bielaya, een zyrivier van de Kama, voor de stad Ufa. Aan boord van de pitsa- giereboot „Admiral Gervais" brak verleden week tegen vier uren des morgens brand uit in de machinekamer. De stoomboot had met tweehonderd passagiers aan boord te Ufa aangelegd. De brand verraste de reizigers in hun slaap en deed hun onmiddellyk do bezin ning verhezen. De paniek werd nog ver groot coordat bet brandende schip van de aanlegplaats werd verwyderd, opdat de schepon die ia de nabyheid lagen, niet aangetast zouden worden door het vuur. Velen redden zich voor het vuur door o rerboord te springen, maar zy kwamen in groote getale in de golven om. Twee personen zjjn verbrand. Hoeveel slachtoffers de ramp heeft geêischt, is nog niet bekend. De oorzaak van het onheil ligt in het duister. De ketels werden met naphtha gestookt. INGEZONDEN. Betalen van Personeele Belasting. Den Eter A. B. Mag ik U iets vragen? Toen U de waar schuwing kroegt, hadt U toen al iets op Uw bil jet afbetaald? Ik vermoed van neon, daar de biljetten door de nieuwe wet zeer laat zyn uitgereikt. Hadt U nu even de achterzyde van Uw biljet gelezen, dan hadt U kunnen zien, hoeveel U ten achteren waart, en or ware geen aanmaning gevolgd. En nu roemt U de heffing van de gemeentebelasting. Ik ben juist van tegenovergesteld gevoelen. U krijgt nu eerst een waarschuwing om de eerste vyf termijnen van de Ryksbelaating te betalen, terwyi by de gemeente, als men elke maand één termyn betaalt en men is drie weken ten achter, er dan reeds dadelyk eon waarschuwing volgt. Ik vind, dat het beter ware, dat het Bestuur onzer Gemeente by den Heer Ryksontvanger eens ging afzien, hoe lang het duurt eer men daar waarschu wingen rond laat bezorgeD. Niet twytelende of U zult ook dit stukjo een plaats verleenen, Achtend, Uw. Dn. Een belastingschuldige Burgerlijke Stand. ALKEMADE. Geboren: Cornells, Z. van D Waasdorp en C. A. Reyogoud. Ondertrouwd: G. M. Bouwmeester jm. 26 j, te Leiden, en F. Co zijn jd. 23 j., alhier. J. Do Jong wedr. van E. C. Van dor Wilk 31 j., en P. Elstgeest wed. van H. Van Lammeren 23j- Gehuwd: J. W. Vreeswijk jm. 27 j. te Haar lem, en C. Van Grieken jd. 27 i., alhier. HAARLEMMERMEPIR. Ondertrouwd: C. Schönhago en C. Verhoef. A. Van de Wetering en P. J. Nieukoop. P. Vlaar en M. De Rijke. J. Vioen. en*d. Klaassen. J. Pieters en A. Kort. Gehuwd: P. Joren en P. Van Marsbergen. C. Dekker en C. K. De Gier. J. Schuurman en N. A. Maarse.R. W. Jarigsma en M. Vreeken. Bevallen: M. Weber geb. Boon Z. A. De Graaf geb. Groenenberg Z. D. Den Ouden geb. Dekker D. A. Sleggers geb. Ligtbart Z. J. Andringa geb. Van Dijk Z. J, Smidgeest geb Dijt Z. M. Mantel geb. Van Krimpen Z. M. A. Wamsteker geb. Van der Ban l).W. Ver hagen geb. Bonefaas Z. K. Donker geb. Neder- veld Z. A. M. C. Stokman geb. Meyer Z. A. Van Geldoren geb. Bierhaus 2. T. Bogerd geb. De Smid Z. M. Van Vuuren geb. Thomas D. A. Van Britsom geb. De Broeck Z. Overleden: C. Veenbof 67 j. S. De Boer 57 j. W. H. Vriesman 1 j. J. Kuiken 4 j. NIEUWKOOP. Bevallen: T. Immerzeel geb. Van Kreuningen Z. G. De Jong geb. Kranen burg L. L P. Van Wengerden geb. Van der Graaf Z. Overleden: G. Balvert Z. 9 m. NOORDWUK. Geboren: Martha en Hendrik us Leonardos, D. en Z. v. P. Zwetsloot en J. Vink. Johannes Cornelis, Z. v. L. J. Homan en A. G. Kuitems. Gerardus Piet er, Z. v. W. De Ridder en C. Moei. Jacoba, D. v. D. Plug en L. Van Dayn. Clasina, D. v. C. Zuidhoek en C. Koeman. Overleden: M. Kampman 2 m. H. Schott 63 j. C. Van der Zwet 77 j. OUDSHOORN. Bevallen-. C. W. Roos geb. Èikelenburg D. O ver lod e n: J. Ouwerkerk wed. D. Rijnsburger 71 j. P. F. Vreede 58 j. REEUWUK. Bevallen: H. Van Rijn geb. Bekkers D. C. Moraal geb. Varkevisser Z. Gehuwd: A. Hoogendijk en A. Mulder. TER-AAR. Bevallen: A. Zevenhoven geb. Waaiman Z. M. Van der Pijl geb. Van Wetten Z. Overleden: J. Bosdam echtg. van N. Van Hameren 70 j. M. Wallensteyn echtg. van J. H. Mesman 77 j. Gehuwd: K. Van der Lee 29 j. en W. M. Visser 25 j. A. A. Van Wijk 25 j. en Qf. Visser 22 j. F. Voorn 40 j. en A. Sassen 27 j. Gemeenteraad van Alkemade. Tegenwoordig elf leden en de Burgemeester als Voorzitter. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd, waarna do Voorzitter korteiyk bespreekt bet reeds by de leden bekende feit, dat in de vorige week de 1ste luit. der inf. J. Van Greuningen, zoon van den gemeente-ontvanger en notaris P. Van Gr<. unin- gen alhier, in den stryd voor de belangen van het vaderland op Atjeh gesneavell is, waaromtrent op 's Voorzitters voorstel wordt goedgevonden 's Raads deelneming in bot verlies aan de familie te botuigen Vervolgens wordt medegedeeld: a. dat by Koninklyk tesluit van 10 Aug. 1.1. aan S. J. De Jong, voor 3 jaren, concessie is ver leend tot heffing van veergelden aan het pont- en scbuitenveer aan bet Noordeinde van Oude-Wetering, volgens gewfizigd tarief, dat by den veerman en ter gemeente-secretarie ter Inzage is; b. dat door W. Verhoog conces sie is aangevraagd tot heffing van veer geld aan het overzetveer te Kaag volgens tarief, ter secretarie ter inzage; c. dat Ged. Staten hebben vastgesteld de begrooting van het 3de bat rustende schuttery voor 1898, zooals deze door den Raad is behandeld, met bepaling van het aandeel der gem. inde kosten op f 38.72, d. een aan den Raad ge richt adres van 30 ingezetenen te Roelof- Arendsveen ter verkryging van gelegenheid aan het postkantoor aldaar, dat brieven, vóór 12 uren ter postbus bezorgd, nog met de eerstvolgende ochtendexpeditie worden ver zonden en niet blyven liggen tot 's anderen- dnags 's namiddags halfyier, wat thans het ge val is met brieven, 's avonds na tien uren bezorgd, waaromtrent wordt besloten hetzelve door Burg. en Wetbs. te doen opzenden aan de bevoegde autoriteit. Overigens worden deze mededeelingen voor kennisgeving aangenomen. Door Burg. en Wetbs. worden voordrachten aangeboden: a. tot het verleenen van eervol ontslag, in» gaande 1 Oct. a.s. aan den brugwachter A. Akerboom aan de Fransche brug en C. Post aan de Rypweterlngsche brug, waartoe met algemeens stemmen wordt besloten; b. tot benoeming van hunne opvolgers, waarai worden benoemd aan de Fransche brug, tegen genot van vrye woning, L. Bakker en aan

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2