N#. 11519. Diasdag 14 September. A0. 1897 (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven, tesisch Concert. Leiden, 13 September. feuilleton. De Triomf der Liefde. IDSCH MG\BL PRIJS DEZER roflR A NT _t Voor Loidoo por 8 maandon. 1.10. Franco per post1.40. Aizondorlyka Nommers0.05. PEIJS DEE ADVERTENTIËN: "Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Qrootore letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren bulten de 6 tad wordt 0.05 berekend. Zooals Zaterdag reeds werd medegedeeld, stellen wjj de abonné's van het Leidsch Dagblad ia de gelegenheid het Concert van de Russische Zangers aanstaanden Maandag by te wonen tegen de helft van den door de firma Blankenberg Co. op 1 gestelden toegangsprijs, alzoo voor 6© Cents per persoon, togen een over te leggen bewys, dat raor-gea in ons blad zai worden afge drukt. Wy radea onzen lezers aan daarvan gebruik to maken, veoral nu ook do heer Hugo Noltbeniue io bet „Utr. Dagblad" schryft: „Dit koor is een kennismaking zeer waard. Het hoeft iete bepaald typischmet groote muzikaliteit worden byna doorgaans de vele en onderling zeer verschillende nummers voorgedragen. Er wordt door deze 36 men- schen e«a volume klank ontwikkeld, dat op zichzelf ree^s verdient gehoord te worden de diepte dor bassen is merkwaardig(een contra a bob ik van hen geboord). De kinder - stemme» z^jn misschien iets te veel domi- neerend, ik zeg misschien, want by ©en vollo zaai blijkt de verhouding wellicht de gewtnscfato. Het geheel leidt do directrice, een mooi®, statige vrouw, zonder ostentatie met waardige kalmte op uitstekende wyze. De dynamische verhouding in de verschil lende stommen is zeer goed doordacht en wordt mooi volgehouden. Voeg ik bierby, dat de uitgevoerde muziek voor een groot deel ook voor den ingewyde interessant, ja zeer interessant is, dan kan ik en dit is my zeer aangenaam ieder, die in de gelegenheid is dezo Russische zangeressen en zangera te gaan hooren, aanraden dit niet te verzuimen. In 't bjjzender maak ik opmerkzaam op No. 2, eea „Sibirisches Lied" uit de 12de eeuw, op hot koor uit de opera „Igor" van Borodin. Te Utrecht werd in de tweede afdeelhig, die geheel a capella werd uitge vosrd, in plaats van het in het programma vermelde „Qott segne uns" van Bortniansky een zoer stemmingsrijke, prachtigo legende van Tschaikowsky gezongen. Nog eens, deze beaeheiden optredende zangers verdienen de kennwmaking. Voor hen, die de eischen van het oog ten allen tyde willen erkend zieD, ztf gezegd, dat het koor, in nationaal kostuum op het orkest opgesteld, een mooie groep vormt." Onze aboaoé's kunnen nu ook de heer Noltbeniua aldus schryft overtuigd zyn iets g o o d 8 te hooren te krygen. Offleiëele Keanisgevingcn. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leidon brengon, naar aanleiding van artikel 27 der Verordening van den 8sten November 1894 (Gemeenteblad No. 10), op de keuring van vee en vleesch binnen deze gemeente ter algemeene kennis: dat JACOB VAN RESTEREN, wonende te Rotterdam, op den 7den April 1897 werd bekeurd, ten 1ste wegens bet voor een slager of vleesch- verkooper in de gemeente Leiden verscb vleesch invoeren anders dan bij geheele of halve dieren, en ten 2de wegens het te Leiden invoeren van andere stokken vleesch dan die genoemd in artikel 8b der Verordening op de Vee- en Vleesch- keuring voor de gemeente Leiden, en dat hij des wege op den 248ten Mei 1807 werd veroordeeld tot ƒ5 boete of 3 dagen hechtenis; dat JAN VAN DIJK, wonende Laatste Straat No. 34 te Leiden, op den 27eten April 1897 werd bekeurd, wegens het met binnen 8 dagen na het aanvangen van bet beroep van vleescbverkoopor daarvan kennis geven aan Burgemeester en Wet houders en dat bij deswege op den 21sten Juni 1897 weid veroordèeld tot ƒ1 boete of 1 dag hechtenis; dat JACOB RAAPHORST, wonende te Ouda- hoorn, op don 12den Mei 1897 werd bekeurd wegens het invoeren van vleesch te Leiden, zonder voorzien te zijn van een duidelijke schriftelijke aanwijzing van den persoon, door wien hot vleesch is verzonden, en van den persoon, voor wien het bestemd is, en dat hij deswege op den 28ston Juni 1897 werd veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen hechtenis dat NICOLAAS VAN EGMOND, wonende te Rijnsburg. op den 15den Mei 1897 werd bekeurd, ten late wegens liet invoeren van vleesch te Leiden, zonder voorzien te zijn van een duidelijke schriftelijke aanwijzing van den persoon, door wien het vleesch is verzonden, en van den persoon, voor wien liet bestemd is, en ton 2de, wegens het niet onmiddellijk naar het Keuriugslokaal brengen van ingevoerd vleesch, en dat hij deswege op don 28sten Juni 1897 werd veroordeeld tot 2Xƒ2 boete of 2 X - dagen bochtenis dat JOHANNES FLAMAN, wonende Spilsteeg No. 14 to Leiden, op den llden Mei 1897 werd bekeurd, tou lste wegens het invoeren van vleesch, dat tot bederf was overgegaan, en ten 2de, wegens bet als vleeschvervoerder niet onmiddellijk ver- toooen van het vlee»ch op vordering van de ambte naren, belast met bet opsporen van overtredingen van do verordening op do Vee-en Vleescbkeunng en dat hij deswege den 28sten Juni werd vor- oordeeld tot 2 x /3 boete of 2 k Z dagen hechtenis; dat GERRIT VAN EYK, wonende te Leiderdorp, op den liden Mei 1897 werd bekeurd, wegens het te Leiden invoeren van deelen van door ecnig toeval gestorven vee, zonder toestemming van den Inspecteur der Vee- en Vleeschkeuring, en dat hij deswego den 28sten Juni 1897 werd veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen hechtenis dat HENDRIK FRANCISCUS PRINS,wonendo te Leiden, op 15 Mei 1897 werd bekeurd, ten lste wegens liet te Leiden invoeren van vleesch, dat tot bederf was overgegaan, en ton 2de, wegens het als vleesch-vervoerder niet onmiddellijk ver- toouen van het vleesch op vordering van de amb tenaren, belast met bet opsporen van overtredin gen der Verordening op de Vee- en Vleeschkonring, en dat hij deswege den 28sten Juni 1897 werd veroordeeld tot 2 x ƒ3 boete of 2x3 dagen hechtenis dat ABRAHAM DU PRIE, wonende te Leiden, op den llden Mei 1897 werd bekeurd, ten lste wegens hot invoeren van vleesch zonder voorzien te zijn van een duidelijke schriftelijke aanwijzing, en ten 2de, wegens net invoeren van vleesch op verboden tijd, en dat hij deswege deD 28sten Juni 183? werd veroordeeld tot 2 X ƒ2 boete of 2x2 dagen hechtenis; dat GERUIT VAN DER HOEVEN, wonende te Zoeterwoude, op den 12don Mei 1897 werd bekeurd wegens het te Leiden invoeren van vleesch, dat tot bederf was overgegaan, en dat hij doswege op den 5den Juli 1897 werd veroordeeld tot 5 boo to of 3 dagen hechtenis, dat JACOBUS VAN SCHOONDERWOERD DEN BEZEM ER, wonendo Oranjegracht 97 to Leiden, op den lOden April 1897 werd bekeurd, wegens liet mot onmiddellijk op vorderiog der ambtenaren naar het Keu rings! okaal overbrengen van vleesch, dat aan een nader onderzoek moet worden onderworpen, en dat hij deswege op den 5den Juli 1897 werd veroordeeld tot ƒ5 boete of 3 dagen hechtenis. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leidbn, F. WAS, Burgemeester. 11 Sept. 1897. E. KIST, Secretaris. De heer D. Moolhuizen, onderwyzer aan de Chr. school (Molenwater) te Middelburg, is benoemd tot onderwyzer met hoofdakte aan de Cbristelyke school aan den Stillen Ryn alhier. De „Staatscourant" bevat de koninkiyk goedgekeurde statuten van de maatschappy „Duinlust" tot exploitatie van huixen en gron den te 's-Gravenhage, te Leiden, bewilligd by Koninkiyk besluit van 19 Augustus 1897, met een kapitaal, groot ƒ95,000, verdeeld in 95 aandeelen, elk groot 1000, alle geplaatst. Directeur is de heer J. A. Endtz en com missarissen zyn de hoeren A. J. Yan Manne- kus en G. E. Bresier. Het doel der vennootschap Is het verhuren, verkoopen en exploiteeren van onroerende goederen. Door den kerkeraad der Geref. Kerk te Assen is een drietal geformeerd, bestaande uit; d8. Bavinck, te Rotterdam, ds. Breuke laar, te Bojegraven, en de. Schuurman, te Alfen aan den Ryn. Benoemd is tot opzichter van den Haar- lemraermeerpoldcr A. Bakker, te Spaarndam. By het 4de reg. inf. zyn thans 20 milicien-wielryders aangesteld, waarvan 13 den graad hebben van korporaal De kapitein Frommann, die op 20 Sept. a. s. wordt overgeplaatst by het 4de reg. inf., wordt belast met het bevel over de 2de comp. van het 2de bataljon. Yan het 4de reg. inf. zullen 7 reserve sergeanten het examen voor vaandrig afleggen. In dien graad is nog geen onderofficier by dat regiment aanwezig. De by het 4do reg. inf. benoemde lste luitenants J. M. Sluys en C. Yisser blyven respectievelijk by de 2de comp. 6de bat., en de lste comp. 3de bat. ingedeeld. By de opheffing van de militaire school te Haarlem wordt de lste luit. Vogel overge plaatst by de 4de comp. lste bat van het 4de reg. inf. te Delft. Op 16 Sept. a. s. wordt de lste luitenant Croockewit van het 6de reg. inf. overgeplaatst by het 4de reg. inf. en workzaam gesteld op het bureel van den geniu-alen staf te Haarlem. Hoe meer do tyd nadert, waarop H. M. "Wilhelmina als Koningin zal worden gekroond, des te meer zullen er ook geschriften en platen verschynen, op dat heuglyke feit be trekking hebbende. De in Den Haag wonende oud-pensionair Gerard J. Bos heeft re3ds een fraaie pentoekoning geleverd, waarvan in het bekende atelier der firma Emrik en Binger een pbotolithographie is vervaardigd. De reproductie stelt de beide Koninginnen, moeder en dochter, voor in een sieriyke lyst van rozetakken, met engeltjes en andere sym bolen. Leze portretten komen in den handel en zullen dan ongetwyfeld niet alleen de aan dacht trekken, maar ook by de vereerders van het koninkiyk huis vele koopers vinden, indien de prys althans geen bezwaar zal zyn. In de Zaterdag gehouden algemeene ver gadering der vereeniging „Eigen Hulp" wer den tot leden van het hoofdbestuur gekozen de heeren mr. A. E. Elias, dr. C. J. J. Ninck Blok, mr. J. H. Boudewynse en dr. A. Rut gers, te Utreoht. Aan mr. A. E. Elias werd dank gebracht voor hetgeen door hem in het belang van het a, s. Congres is gedaan. De begrooting voor 1898 werd goedgekeurd, waarna werd overgegaan tot de benoeming van een commissie tot onderzoek der rekening over 1897 en der begrooting voor 1898. Gekozen werden tot leden de heeren Van Loenen (Den Haag), er. Cellier-Muller (Delft) en Beyen (Utrecht) en tot plaats ver/an gende leden de heeren Frolich-Hubert (Den Haag), dr. Singels (Utrecht) en Bionendyk (Leiden). Tot commissaris voor de algemeene afdee ling „Spaar- en Yoorschotkas" in de plaats van den heer J. Hora Adama, die had be dankt, werd gekozen de heer J. H, Michaëlia. Vertegenwoordigd waren 13 districten, uit brengende 65 stemmen, terwyi namens de winkelvereenigingen 64 stemmen werden uit gebracht, te zamen alzoo 129. Als plaats voor de volgende algemeene ver gadering werd gekozen 's-Gra-rtrnb ige. Thans is uitgeschreven de buitengewone vergadering van den gemeenteraad van 's-Gra venhage op Woensdag 15 September, des namiddags te 3 uren, ter installatie van den benoemden burgemeester jbr. mr. B. Ph. De Beaufort. De directie van bet „Hotel Garni" te Scheveningen is by publieken verkoop voor ruim ƒ35,000 eigenares geworden van de naast dat hotel gelegen vill i dr. Mess. De gepeniionneerJe luitenant-generaal in Pruisiachen dienst Von Kleiat, sinds gerui- men tyd met z\jne familie in het Kurhaus logeerc-ndo, gaf Vrydag een diner, waartoe o. a. genoodigd waren de Duitsche gezant, Ge militaire attaché der Duitsche legati?, enkele andere leden van het corps diplomatique en eenige andere aanzienlijke personen. Het „Vad." brengt in herinnering, dat het 20 Sept. 200 jaar geleden zal zyn, dat de vrede te Ryswyk gesloten werd tusschen Frankryk en de verbonden mogendheden, Engeland, Holland, Duitscbland en Savoye. De gezanten der geallieerden met hun geheelen hofstoet logeerden in Den Haag, terwyi de Fransche afgevaardigden te Delft huisvestten. De vredesonderhandelingen, 9 Moi aangevan gen op het „Huys to Ryswyek", eindigden eerst op boveugonoemden datum, terwyi Duitschland eerst 30 October ter zelfder plaatse met Frankryk tot overeenstemming kwam. Naar men aan het „Vad." mededoelt, zal de nieuwe personeels belasting 3 millioen minder opbrengen dan de opbrengst der oude belasting over het laatste dienstjaar, dus nog iets minder dan berekend was. De tot Kamerlid gekozen heer Van der Zwaag, die, zooals wy meldden, eene belang- ryke operatie onderging, is zoo goed als hersteld. Hy mag echter, op advies zyner geneesheeren, nog niet reizen. De minister van binnenlandsche zaken, mr. Borgesius, bezocht Zaterdag met den heer Van Kempen, referendaris van binnenl. zaken, en den heer Mieling, directeur der Lands- drukkery, de drukkery van „Het VaderlaDd" ter bezichtiging van de zetmachines (linotypes) en der Cox-Duplex drukpers. Door don heer D. Dirkmaat, Hoofd van het Huis van Bewaring te Utrecht, is aan den minister van justitie eervol ontslag aangevraagd met toekenning van pensioen. - In Siamee8che orden zyn alsnog benoemd de burgemeester van Amsterdam, de waar nemende burgemeester van Den Haag en de oudste wethouier en de hoofj commissaris van politie in beide gemeenten. De Amsterd. hoogleeraar W. M. Gunning bad den wensch tef kennen gegeven, dat de 408te verjaardag zyDer promotie als doctor In de geneeskunde zonder officiéél vertoon zou voorbygaan. Aan dat verlangen werd vol daan, doch officieus, buiseiyk-prettig, word hem deze dag toch gemaakt, hem en zyn gezin. Telegraaf en post te Baissum, waar de oud- hoogli-eraar thans woont, hadden het druk, zeer druk zelfs. Uit alle deelen des lands, en niet bet minst uit Amsterdam, kwamen brieven en telegrammen van vrienden, van doctoren, van dankbare patiënten. Velen kwa men zeiven, o a. prof. Snellen uit Utrecht; prof. Straub uit Amsterdam; mej. A. A.Den Dekker, de directrice van het oogiydersgesticht in do Spinoza3traat aldaar, waaraan de hoog leeraar zoovele jaren zyn beste krachten heeft gewyd en ze nog wydt. Een bloamenschat was in het huis van den hoogleeraar saamgebrachtzoovele tolken van vriendschap, liefde en dankbaarheid. Ook de kweekelingen en oud kweekelingen van het „Blinden Instituut," waarvoor Gun ning zooveel deed, bleven niet achter. Als geschenk zonden zy hem een door hen ge- maakten schuier en een eigen gehaakte fraai-) beurs en daarby in blindenachrift deze woorden: „Hooggeachte Professorl Wy, kweekelingen en oud-kweektlingen van het Blinden-Insti tuut, dankba-r voor uwe liefderyke hulp, voor uw troostrijk woord en uwe belanglooze toewijding, wenscben vurig, dat u nog tal van jaren mogen gegoven worden, om krachtig wcrkziam te kunnen blyven m uwen schoonen werkkring. „Velen onzor hebben aan u een deel van hun tegenwoordig geluk te danken. De onder- goteekenden toch, die jaren lang in sombero duisternis rondtastten, zyn ankbaar voor het licht, dat door een gelukkige operatie, door u verricht, hun werd teruggegeven. „Ook danken wy u op dezen schoonen dag voor het behartigen onzer geestelyke en stof- foiyke belangen in de Alexanderstichting en de „Vereeniging tot Verbetering van het lot der Blinden." Namens de tegenwoordige kweekelingen, Antonia MlLGEN8. Namens de oud-kweekelingen, Hendrik Nijhof." De hoogleeraar was vooral door oeze harte- ïyke, eenvoudige woorden zeer getroffen en biykbaar onder den indruk van zooveel be- wyzen van vriendschap, hem gisteren gebracht. De Vereeniging tot bestryding van knoeie- rijen in den boter- en kaashandel houdt haar algemeene vergadering op 20 dezer in het Zuid-Hollandsch Koffiehuis te 's-Gravenhage. - Do Koninginnen woonden Zondag-morgen de godsdienstoefening by in de Ned. Herv. kerk te Apeldoorn, onder gehoor van ds. C. Hattink. 20) „U kunt het beter dan iemand anders," hernam Walter, „oordeel zelf over myn toe stand: nog maar pas hier aangekomen, heb ik myn intrek genomen by den koster van Capellenborg, onder den naam van Floris "Walter. E» my zoo noemende, lieg ik niet, want ik heet Floris Walter Von Hartkirch." „Hoel" riep Sophie uit. „Woont ge by onzen ouden vriend Bernard Wichering? Hoe is u daar gekomen?" „Op een zonderlinge manier. Ik heb eerst by burgemeester Lantir.g aangeklopt; deze heeft niet alleen geweigerd my op te nemen, maar bot scheelde zelfs weinig, of ik werd de deur uitgezet, en dank zy een zekeren Toon Lindert, een kleermaker, heb ik een onderkomen gevonden by den koster. Myn nieuwe wooing bevalt my goed." „Toon Lindert hoeft u dus onder zyn be scherming genomen?" vroeg de heer Harry lachend. „Wee3 voor hem op uw hoede. Hy is een huwelyksmakol&ar. Zonder dat ge er aan denkt, wordt ge door hem uitgehuwelykt." Walter glimlachte. „De dochters van den koster zyn gehuwd, naar men my verteld heeft; van dien kant heb ik niets te vreezen." „Maar wat doet u met uw tyd?" vroeg Sopbie. „En hoe verklaart u aan die lieden u w ver- biyf in deze streek?" voegde de heer Harry er by. „Ik heb my gehouden, alsof ik liefhebber van oudheden was. Als voorwendsel heb ik het verlangen kenbaar gemaakt de kapel te bezoeken en de belangrykste zaken er van te schilderen. Maar ik doe ook hetgeen ik zog: die liefhebbery beoefen ik sinds myn kindsheid. De lieden gelooven my op myn woord. En u, mynheer Harry, zou u ook niet iets voor my doen? Ik wil een verzoek tot u richten: stel my op het kasteel Schwarz- garten voor in de hoedanigheid van artist. Zoo zal ik de sympathie van de freule trach ten te winnen; het overige zal wel komen." De heer Harry liet het hoofd peinzend zinken. „Ik vrees, dat alles nutteloos zal zyn," zeide hy. „Evenwol, myn vriend, beschik over my naar welgevallen, ik zal u zoo goed moge- lyk helpen." „O, dank u, dank u, mynheer Harry I" riep Walter uit. „Heeft God niot den vrede beloofd aan de menschen, die van goeden wil zyn? Laten wy hopen, dat myn goede wil eens gelukkige vruchten moge voortbrengen l" Den dag vóór de kermis, welke te Capel lenborg zou gehouden wordeD, stond alles in het huis van burgemeester Lanting het onderst boven. Door haar dochter en een dienstmeid geholpen, veranderde de boerin haar wooing in een waterplas. Men hoo9de met water tegen de deuren en vensters, men boende de banken, de tafel en de stoelen. De muren waren opnieuw gewit en de vlam van den haard spiegelde zich vroolyk af in de ge schuurde koperen platen. Op het erf heerschte een volslagen stilte: de knechts en meiden hadden zich naar hun werk begeven en de burgemeester was juist met zyn zoon naar Ellrode vertrokken, om de gebruikelijke uitnoodigingen te doeu. Alleen nog waren de huisvrouw en haar dochter aan het werk: de moeder bakte spek, terwyi Suzanne, aan de deur van de keuken op een omgekeerd vat zittend, de kippen plukte, die bestemd waren voor het feestmaal van d6n volgenden dag. Terwyi zy zoo bezig was, hoorde zy stappen achter de haag. Zy naderden de plaats, waar het jonge meisje zat. Suzanne had ze herkend; maar zy veinsde verdiept te zyn in haar arbeid, totdat de stem van Toon Lindert in haar oor klonk en haar verplichtte op te zien. „Goeden avond, Suzanne 1" riep het kleer makerijs haar toe. „God zegene ui" „Hoe, Toon, gy hier? Waar komt ge zoo laat van daan?" „Van Marbeek; nu ben ik op weg naar buis, maar ik wilde de boerdery niet voorby gaan zonder u goeden nacht te wenschen." „Dank je, Toonl Ga dan daar zitten." En Suzanne wees hem een bank aan, die daar by hem stond. „Ik heb geen tyd," antwoordde Toon, maar hy ging toch zitten en liet de oogen eens rondgaan. „Ge bebt goed gewerkt," zeide hy, een blik binnen het huis slaande. „Niet waar? Vader en Bernard zyn naar Ellrode gegaan om vrienden te noodigen." „Maar alles is toch nog niet in orde," ver volgde Toon. „Wat is dat daar?" „Wat heb je nu te vertellen, Toon? Is je hoofd op hol?" „Kijk maar eens naar die draden," zeide Toon, met den vinger eenig spinrag in een hoek van bet kozyn aanwyzend. „Ach kom," antwoordde Suzanne met onverschilligheid, „dat zal niemand hinderen." „Gelukkig voor je, dat ge Christine Sommer- boff niet zyt," hernam het kleermakerijs; „haar moeder heeft haar een paar dagen geleden voor myn oogen geslagen, omdat zy onoplettend geweest was." „Acb, wat bekommer ik my om de Sommer- hoffsl" riep Suzanne uit met een gebaar van ongeduld. „Ik weet het wel," antwoordde Lindert; „ik heb zelf aan de moeder gezegd, dat gy evenmin aan Herman denkt, als hy aan jou." „Je hebt geiyk," zeide het jonge meisje, dat echter toch niet zeer voldaan was. Zy begon weer te werken en met weinig overleg plukte zy den vogel. „Zachtjes aanl" zeide Toon, „zachtjes aanl Jonge meisjes zyn te vurig van aard! Daar deed ik nog maar eenige oogenblikken geleden de ondervinding van op." „Hoezoo?" „By Es8ewig8, den timmerman. In haar verlangen, om met Hermam Sommerhoff te dansen, brak zyn dochter Oliva de schoonste koffiekan, die in het huis wa3. "Wanneer gy, vrouwen, de kermis in het hoofd hebt, loopt het misl" Suzanne was zeer rood geworden, maar toch hernam zy met een geveinsde onver schilligheid: „Wordt er dan vandaag in Marbeek ge danst?" Ja, de muzikanten, die morgen te Capellen borg verwacht worden, brengen den nacht door ia de herberg van Marbeek, en de burgemeester heeft verlof gegevon tot dansen." „Dat is niet verstandig." „Waarom?" „Omdat zy morgen vermoeid zullen zyn en er van het bal niets terecht zal komen." „Ge vergist u," zeide Toon; „het zal morgen dea te beter gaan, wanneer zy zich dezen avond hebben geoefend. Herman zal met Oliva dansen. Maar het wordt laat; ik zal binnen even myn pyp aansteken en dan naar huis gaan. Goeden avond 1" „Goeden avond!" antwoordde Suzanne droogjes en begon woedend aan de kip te pluk ken, alsof het onschuldige beest haar iets mis daan had. Maar haar toom was te begrypendan sen was de hoofdzaak van de kermis, en sinds zes maanden danste Herman met niemand dan met Suzanne. Tranen van spyt kwamen het meisje in de oogenzy nam zich voor den volgenden dag den trouwelooze haar onver schilligheid en verontwaardiging te toonen. Op Schwarzgarten vierde men bet dorpsfeest evöngoed als de armste daglooner, en freulo Anna had, om dezen dag te veraangenamen, den heer en mejuffrouw Harry uitgenoodlgd ter tafel. Toen de maaltyd ten einde was, ging men naar den tuin; do freule nam met haar gasten onder den grooten noteboom plaats, terwyi Hedwig op eenigen afstand van daar by een klein tafeltje voor de koffie zorgde. Wordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1