men liever nagaan, hoe met de minste midde len het meeste bereikt zal kunnen worden in onze koloniën. En dan komen wy weder tot hetgeen een onzer reeds vroeger herhaalde malen op con gressen voorgesteld heeft en in verschillende landen ingevoerd is geworden met geheel be vredigende resultaten, zonder dat het der schat kist op kosten van eenige beteekonis te staan komt. Wy bedoelden het verplichtend stellen van certificaten bh don invoer van die artikelen, welke hot meest aan vorvalscbin- gen blootstaan. In Venezuela, Brazilië en andere rfyken van Zuid-Amerika is byv. de invoer van boter niet gooorloofd, tenzy de party in het land van uitvoer behoorlijk onderzocht, resp. goedgekeurd is geworden door bevoegde deskundigen, overeenkomstig de wetten van het land van bestemming der waren. Indien dergelijke bepalingen door or ze Regeering in gevoerd worden, bijv. voorloopig ten opzichte van wijnen, spiritualiën, cacao en boter, zijn wjj van meening, dat een heilzame invloed zoudo uitgeoefend worden op de qualiteitder verscheepte waren, en de degelijke handel er de vruchten van zoude plukken. Wij bevelen onz3 denkbeelden in de ernstige overweging onzer Regeering aan, en z\jn vast overtuigd, daarbij gesteund door het voorbeeld in andere landen, dat op de voorgestelde wijze, zonder het budget te bezwaren, de in voer van vervalschte en schadelijke waren in onze koloniën belet zal kunnen worden, en aldus zoowel gewichtige hygiënische als eco nomische belangen gebaat zouden worden." Gemeenteraad van Allen. Voorzitter; de burgemeester. Aanwezig alle leden. Alloreerst worden door den Voorzitter de ïieuw g-kozen leden beëeiigd. De gemeente-begrco.ing dienst 1598 wordt hierna door den Voorzitter namens B. en Ws. den Riad aangeboJtn, welke besluit de be grooting te stellen in handen der financïëelo comm. tot onderzoek en rapport. Het eindcijfer der bogrooting is 26054.40. Hetzelfde ge schiedt m6t de begrooting van het burgerlijk wees- en armhuis, sluitende met een bedrag van f 2827.915. Besloten wordt van de sub sidién te zamen ad f 10,600, ontvangen voor verlaging en bediening der Hofbrug, f3000 te besteden voor aflossing der loopende ge meentelijke geldleer.ing. Op enkele vragen, de verlaging der Hofbrug betreffende, antwoordt de Voorzitter dat het geheele werk vermoedelijk vóór 31 December a. 8. gereed zal zijn. Do Voorzitter stelt hierna voor uit het batig saldo van 1896 verschillende buitenge wone of verhoogde uitgaven to bestrijden o.a. f 560 voor onkosten van den laatst plaats jehad hebbenden brand by Van M.iurik. De keer Streng botreurt het dat deze brand alwe- ier zooveel heeft gekost, Hy acht hst onge hoord dat zulk een hoog cyfer is uitgegeven. De brand heeft toch zoo kort geduurd. De wethouder Overes gispt in harde bewoordin gen het gedrag van deD Burgemeester by iien brand, zegt dat hy zjjn gezag niet kan Aandbaven, dat by zijn plicht heeft ver zaakt enz. De Voorzitter beatrydt de beschuldigingen van den wethouder Overes en is van gevoelen dat hy in dez:n goed heeft gehandeld. Ook de beeren Los en De Jong doelen mede dat zy het met het door den heer Overes gesprokene eens zyn, alleen de heer Van Dobben zegt dat ook de brandmeesters de verantwoordelyke personen zyn en dat de burgemeester niet geheel de schuld is van de hooge onkosten. Na nog enkele aan- en opmerkingen over en weer over dien brand, wordt de vergadering 'door den Voorzitter, na de gebruikelyke hoofde Ijjke omvraag, gesloten. Gemeenteraad van Bodegraven. Aanwezig alle Jeden, bebalve de heer Van Donk. De nieuw gekozen l9den, dr. W. H. Kapteyn, A. Okkerse en H. Rollman, worden beëedigd en nemen na gelukwensch van den Voorzitter zitting. Tot wethouder wordt benoemd de beer dr. W. H. Kapteyn. Deze wenscht echter gebraik te maken van den termyn van beraad. Als ingekomen stukken worden medegedeeld: lo. een besluit van Gedep. Staten, waarcy de gemeenterekening over 1896 wordt goed gekeurd; 2o de begrooting van de rustende schuttery voer 1898, in ontvangst en uitgaaf op f 273 50, welke dadelyk behandeld en goed gekeurd wordt. Goedgevonden wordt «m voor spuit 2 een nieuwe zuigstang aan te schaffen en by spuit 1 vier nieuwe slangen te ko,op9n. Ten slotte worden eenige af- en over- 8chryvingen op de begrooting 1897 goedge keurd en besloten tot het aangaan van een gtidleening ad f 3000 voor het nieuw te bouwen schoollokaal aan school A. Gemeenteraad van Boskoop. Voorzitter de burgemeester. De beide nieuw inkomende leden leggen in handen van den Voorzitter de by de wet gevorderde eedon af en nomen, na eenkoite toespraak van don Voorzitter, zitting. Tot wethouder, ter vervanging van den heer C. Van Kleef, wordt benoemd de heer A. De Jong. Verder wordt aan het Dagelyksch Bestuur een krediet verleend van 100, daar de begroo ting voor het verleggen van een straat te laag scheen geraamd. Bö do algemeeue rondvraag geen der leden het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. Gemeenteraad van Katwijk. De heer T. A. O. De Ridder, burgemeester, opende te halftwaalf de gisteren gehouden vergadering, die niet werd bijgewoond door de heeren v. d. Plas en Parlevliet. Na de opening werden door den secretaris binnengeleid de vyf herbenoemde raadsleden, die de by de wet voorgeschreven eeden af legden, waarop de Voorzitter ongeveer de volgende woorden sprak: Het is my een behoefte, u namens de andere leden van den Raad en myzelf, harteiyk welkom te heeten. Voorzeker is het voor u een groote voldoening, met zulk een groote meerderheid van stemmen te zyn herkozen; verrassend, iQ aanmorking genomen de groote uitbreiding van het aantal kiezers. Voor ons is het niet minder aangenaam, u weder in ons midden te zien, overtuigd als we zyn, dat elke gemeente er belang by heeft, indien de leden van haar Raad, na eenïgen tyd zitting te hebben gehad, worden herkozen, wyl zy beter nog dan anderen op de hoogte zyn met hetgeen tot heil der gemeente strekt. Van harte wenschen wy, dat gy met nieuwen lust moogt werkzaam zyn. "Wy zyn overtuigd, dat het lidmaatschap van den Raad niet altyd aangenaam is. Do wil is er, om het belang der gemeente te bevorderen, doch het oordeel over de wyze waarop is niet altijd aangenaam- De beste en schoonste wyze, om met yver en lust werkzaam te zyn, is gelegen in verloochening van zichzelf, raad pleging van het geweten en het doen van wat recht en billyk is. God geve u de lust, kracht en gezondheid, altoos uw taak te vervullen. Op deze woorden liet de Voorzitter de mindor aangename mededeeling volgen, dat de heer Van der Plas, na een onderhoud mot 8pr., verklaarde, zich volgens eer en geweten, verplicht te zien, het ambt van wethouder neer te leggen, daar het hem te veel moeite kostte de onderwerpen, die ter sprake komen in de vergadering van B. en Ws., te volgen, en hy zyn gezondheid niet nog meer wilde schokken In een schry ven aan den Raad zegt de heer Van der Plas, dat hy, niet dan na lange en ernstige overweging zich verplicht ziet, zyn ontslag te nemen als wethouder, vooral nu ook een ernstige krankheid zyn gezondheid heeft onderbrokon. Wel is de laatste dagen eenige verbetering waar te nemen, doch sprekers hoofd is zeer zwak en zyn toestand eischt rust. Den Voorzitter is het tot groote droefheid, een braaf en edel man als de heer v. d. Plas uit zyn dagelyksche omgeving te moeten missen. Men moet echter zoowel het harde als het aangename dragen en daarom legt spr. zich by het besluit van den heer v. d. Plas neer. Besloten werd, bovengenoemd schry ven in een volgende vergadering nader aan de orde te stellen en aan het einde van deze een tydolyk wethouder te benoemeD. Ingekomen waren o. m. de volgende stukken: Dankbetuiging van den gemeentebode Vooys voor het cadeau, hem door den Raad by ge legenheid van zyn huweiyk geschonken. Rapport betreffende het nazien vanwege B. en Ws. van de administratie der spaarbank, die in orde is bevonden. De geldswaardige bezittin gen der instelling bestonden op 1 Sept. j 1. uit f 16100 aan ceitificaten 3% N. W. S. en f 84782 aan schuldbekentenissen. Bezwaarschriften tegen aanslagen in den boofJeiyken omlag van wed. T. Guit, C. De Vreugd, C. v. Duin, zekeren v. d. Plas, en H. G. Lammens, en tegen zyn aanslag in de hondenbelasting van J. Hoek. Deze reclames werden gerenvoyeerd naar B. en Ws., om later, na afloop van den reclame- termyn te worden behandeld. Overeenkomstig het prae-advies van B. en Ws. werd besloten, om de jaarwedde van den gemeentebode H. Vooys met f 52 te verhoogen. De rekening en begrooting der dd. schuttery' werden voorloopig vastgesteld, ieder tot een bedrag van f 12.50, in ontvangst en uitgaaf. Op de verzoeken om afscbryving honden belasting van mr. D. Van Riossen en M. Ketting en id. hoofdelyken omslag van T. W. J. Wilde, ds. D. Tibben, P. Zuiderduyn en F. Meyer werd gunstig beschikt. De gemeenterekening, dienst 1896, werd voorloopig vastgesteld, in ontvangst tot een bedrag van f 64,627.23 en in uitgaaf tot een bedrag van f 64.316.135, overeenkomstig het advies der commissie van onderzoek. Haar rapporteur, de heer Van Mels, had echt r één opmerking. Der commissie was het opgevallen, dat op de rekening zoovele gratificatiën voorkomen. Dit bevalt baar niet. In byzondere gevallen is een gratificatie billyk, als gewoonte is ze niet goed. Worden de beambten der politie en de gemeente-werkers te laag bezoldigd, dat de Raad dan hun loon verhooge. Dan weet men wat ieder heeft. Sprekers meening is, dat er hoe langer hoe meer gratificaties zullen bomen en ieder op een gratificatie zal gaan rekenen; ook gelooft hy, dat de administratie er niet makkelyker door wordt. Do Voorzitter weerlegde, dat by elke be- grooting gelden voor gratificatiën worden uitgetrokken. Dit is een instelling van vroeger. Zy hebben dit voordeel, dat zy, indien een beambte der gemeente zyn plicht niet ver vult, of vóór zyn tyd vertrokt, in de gemeente kas komen. Over het algemeen werken zo ook niet ongunstig. Ze worden niet wille keurig verstrekt, maar als er voldoende aan spraak op gemaakt kan worden. Ze prikkelen tot yver. Moiilykheden, dio ir vo^r da admi nistratie door zouden ontstaan, zyn iQ hat geheel nict voorgekomen. Intusschen willen B. en Ws. den wenk van den heer Van Mels overwegen en er by de behandtüng der be-rooting met den Raad van gedachten 07er wi selen. De hoer Van Mels is van oordeel, dat de gemeente beambten moet hobben, die huo plicht behoorlyk betrachten en niet alle;n werken om g ld, maar ook uit lust; z. i. werkt een gratificatie meer verlammend dan opwekkend. De Voorzitter vond zeer veel waars in de redeneoring van den heer Van Mels, doch dacht liitrby aan de bekende versregels: „Och, waren alle menschen wys Eu deden daarby well Deez' wereld was een paradys". Door B. en Ws. wordt er naar gestreefd, dat by het personeel, in dienst der gemeente, de yver op den voorgrond sta en over't alge meen is dit vrywel 't geval. In intiemen kring zou de Voorzitter er zelfs op kunnen wyzen, dat gratificatiën veel nut hebben gedaan. Na deze discussie werd de gemeente-begroo ting aangeboden, die aan de leden zal worden gezonden ten fine van overweging, en het suppletoir kohier der belasting op de honden vastgesteld tot een bedrag van f9. De agenda afgehandeld zynde, deed de Voor zitter de gebruikelyke rondvraag. De heer Van Gugten vestigde nu de aan dacht op een hoop steenen, waarvan hem de bestemming bekend was, nl. voor de Groote Steeg te Katwyk aan den Ryn, om deze, in de plaats van de ruwe kelen, er mede te bestraten, doch waarvan een deel naar Katwyk aan Zee was getransporteerd. De Voorzitter deelde toen mede, dat zy aan hun bestemmiDg zouden hebben beantwoorJ, indien alle bewoners der Groote Steeg bun perceelen aan het gemeenfce-riool hadden doen aansluiten. Thans worden ze gebruikt daar, waar ze noodig zyn, zoowel in Katwyk aan Zee als in Katwyk aan den RyD. Voorts sprak de heer Willemse nog over een riool te Katwyk aan Zee, dat een onaan- genamen reuk verspreidt, en waarnaar de Voorzitter een onderzoek beloofde te do?n instellen. Ten slotte werd tot tydeiyk wethouder, in de plaats van den heer v. d. Plas, benoemd de heer Zwanenburg, met 8 st., tegei 1 op den beer Willemse en 2 op den heer Meerburg. Hierna werd de vergadering gesloten. Gemeenteraad van LIsse. Voorzitter: de Burgemeester. Tegenwoordig al de leden. Na opening dor vergadering leggen de beice herkozen Raadsleden, de heeren Van der Mey en Van der Veld, in handen van den Voor zitter da by de wet gevold.rde eeden af en nemen zitting. Ingekomen is een schry ven van den heer J. Wesseloo, houdende dankbotuigiag voor de hem toegestane verhooging zynerjaarwedde. Aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter zegt dat, nu de rekening ovir 1896 is goedgekeurd, de borgtocht van wyien den heer J. Corts, iQ leven gemeenteo.it- vang9r, kan vervallen, en stelt mitsdien voor om Burg. en Weths. te machtigen daartoade noodige stappen to doen. Conform met algemeene stemmen besloten. Niets meer aan de orde zynde, sluit de Voorzitter de vergadering. Gemeenteraad van Voorschoten. Tegenwoordig de Voorzitter en alle leden, behalve de heer J. Hooymans, met kennis geving afwezig. Na opening der vergadering worden de nieuw benoemde leden, D. K. J. Schoor en J. v. Santen, beëedigd en door den Voorzitter gelukgewenscht, waarna zy zitting nemen. Aan de orde is de nadere regeling van het herhalings^nderwys. De Voorzitter zegt, dat de proefneming ten vorigen jare met de invoering van her- halingsonderwys aan de school in het dorp goed is geslaagd en dat aan den cursus ge middeld een 15- a 16 tal leerlingen hebben deelgenomen. Thans stellen B. en Ws. voor, behalve herhalingsonderwijs aan de school in het dorp, dit ook aan die aan den Rynöyk ia te voeren. Verder wenschen zy een proef te nemen met herhalingsonJerwijs in de nuttige handwerken. Voor 1897 vragen zy daartoe een blanco krediet, terwyl voor 1898 de zaak op de begrooting geregeld is. Nadat aan enkele leden op hun verzoek eenige nadere inlichtingen zyn verstrekt, wordt het krediet met algemeene stemmen verleend, terwyl ingevolge de betrekkelyka verordening op voorstel van B. on Ws. met het geven van herh Jïngsonderwys op de school in het dorp onder to?zicht van het hoofd worden belast de heer P. Niakerk en mej. S. De Vries en aan den Ryndyk de heer C. v. d. Graaf, hoofd der school aldaar. Niets meer aan de orde zynde, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Gemeenteraad van Woabrogge. Voorzitter de heer A. L. Wichers, burge meester. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer H. Peters, die zonder kennisgeving afwezig was. Nadat de vergadering door den Voorzitter te ruim elf uren geopend was, legden de nieuw gekozen leden in zyne handen de by de wet voorgeschreven eeden af, behalve de heer v. d. Boon, die zich bepaalde tot het afleggen der verklaring en belofte, Mot enktle harteiyke woorden werden de nieuwe leden door den Voorzitter gelukge wenscht met het veitrouwen, door de kiezers in hen gesteld, en de hoop uitgesproken, dat zy allen, zooveel in hun vermogen was, zou den medewerken tot den bloei en het welzyn van de gemeente. Na modedeeling van enkele ingekomen stukken, wordt met 5 van de 6 uitgebrachte stemmen tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand benoemd de heer A. v. d. Boon, die de henoeming aanvaardde» Verder bleek, dat vyf personen hadden ge solliciteerd naar de betrekking van gemeente- wegwerker. De door B. en Ws. opgemaakte (niet alphabetisch gestelde) aanbeveling was: J. Morits en W. G. v. d. Laan. By derde stemming werd benoemd J. Morits, terwyl zyne in-dienst-treding werd bepaald op 15 Sept. a. s. Ten slotte werd op het verzoek van Mej. M. K. Spruit, om afschry ving (van 4 maanden), in den hoofd, omslag, goedgunstig beschikt, op grond van vertrek uit de gemeente. Na de gewone rondvraag, waarbfi geen der leden iets in 't midden had te brengen, sloot de Voorzitter deze korte vergadering. Gemeenteraad van Zoeterwoude. Voorz. de heer J. H. Slicher, burgemeester. De nieuwbenoemde leden leggen eerst in handen van den Voorzitter de gevordorle eeden af, zynde de heeren C. Lagerberg, C. v. d. Velden, P. J. v. d. Posl en A. Ryns- burger, en worden daarna door spreker geluk gewenscht met de hernieuwing van hun man daat, terwyl ook den heer A. Rynsburger het welkom in de vergadering wordt toegeroepen, die heden voor het eerst zitting nam. Na mededeeling der ingekomen stukken wordt overgegaan tot de benoeming van een wethouder. Wordt herbenoemd de heer C. Lagerberg met 10 stemmen, tegen 1 stem op den heer S Hogeveen. De heer Lagerberg neemt de benoeming aan en wordt gecompli menteerd door den Voorzitter. Vervolgens wordt benoemd tot ambtenaar van den Burgerlyken Stand de heerC.Lager- b9rg, met 10 stemmen tegen 1 blanco, welke betrekking door den benoemde eveneen wordt aanvaard. De Voorzitter zegt daarna, alvorens de be grooting voor het dienstjaar 1898 den Raad aan te bieden, twee zaken te moeten bespre ken, die moeten voorafgaan en in verband staan met de begrooting zelve. De eerste is deze: By art. 10 der Wet, regelende de finan- ciëele verhoudiug tusschen het Ryk en de gemeente, ontvangt deze van het Ryk over elk jaar eene uitkeering ten bedrage van een vierde der som van de jaarwedden, voor den Burgemeester en Secretaris vastgesteld. Spr. zegt, dat het voorstel der wethouders is, den Raad ia overweging te geven, te besluiten, de jaarwedde van den burgemeester te ver hoogen met f 250 en van den secretaris met f 150 en deze gewyzigde jaarwedden aan God. Staten ter vaststelling voor te dragen, in te gaan 1 Januari 1898, waartoe de Raad besluit. De tweede zaak is, zegt de Voorzitter, dat met 1 Januari 1898 van rechtswege vervalt hst heffen van opcenten op de persoeeele belasting. Het is echter wenschelyk de opcen ten opnieuw te heffen, h09wel tot geen hooger bedrag dan thans, zoodat overeenkomstig het voorstel van B. en Ws. wordt besloten tot het heffen van 10 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting. Hierna biedt de Voorzitter de begrooting voor het dienstjaar 1898 den Raad aan, slui tende in ontvangst en uitgaaf op f 28,690.92, welke begrooting ter secretarie ter lezing zaL worden nedergelegd en onder de leden zal circuleeren. Nadat de Raad nog besloten heeft tot toe voeging of verhooging aan de begrooting voor het jaar 1897 tot een bedrag van f 9500 voor het plaatsen van gelden op prolongatie, op welk besluit de goedkeuring van Ged. Staten zal worden aangevraagd, sluit de Voor zitter de vergadering. Gemeenteraad van Oadshoorn. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden (1 vacature). Aan de orde: Beëediging en installatie der herbenoemde leden Dan Hertog en Van Vliet. Baide heeren leggen in handen van den Voorzitter de by art. 39 der Gemeentewet en art. 87 der Grondwet vereischte eeden af. De Voorzitter: „Mjjne Heeren 1 Evenals in een der vorige vergaderingen wensch ik u ook thans geluk met de door u behaalde zege by de laatste verkiezing, waarin door ons een blyk van waardeering wordt gezien voor datgene, wat ge voor onze gemeente de9dt. Ik hoop, dat ook in het vervolg de aangename en collegiale geest, welke onze vergaderingen kenmerkt, ook in 't vervolg zal blyven bestaan, opdat eendracht en samen werking bevorderiyk mogen zjjn voor de be langen der gemeente." De heeren Den Hertog en Van Vliet betuigen den Voorzitter voor het gesprokene hun dank, waarna beiden door de leden worden gecomplimenteerd. Daarna wordt door den Voorzitter de door het Dag. Bestuur opgemaakte gemeente-be grooting dienst 1898 den Raad aangebodon en in handen der financiëele commissie gesteld te fine van onderzoek en rapport. De daarop uitgetrokkon gemeentelijke sub sidie van het Alg. Armbestuur ten bedrage van f 850 wordt met alg. st. goedgekeurd. Alsnu stelt de Voorzitter aan de orde de verhooging der jaarwedden van den Burgemees ter en den Secretaris en doet voorlezing van de betrekkelijke memorie van toelichting, ver meldende de bewoegredenen waarop de ver hooging steunt De Voorzitter: „Geiyk de heeren uit de me morie vernomen hebben, zullen de gemeenten eeno financiëele tegemoetkoming ontvangen van het Ryk voor de diensten door den Burgemeoster en Secretaris aan het Ryk bewezen." Het fixum, hetgeen jaarlijks aan de gemeente wordt uitgekeerd, blyft op hetzelfde bedrag bepaald. De heer Den Hertog juicht het voor stel luide toe, en zegt, dat de traktements herziening hoogst noodzakeiyk is, waarom hy discussie op dit punt byna overbodig acht. De heer Wernïnk vraagt daarna of deze verhooging by HH. Ged.-Staten ook tegen stand zal ontmoeten, waarop de Voorzitter ontkennend antwoordt en zegt, dat de Com- mis3ari3 der Koningin by zyn in de vorige week aan de gemeente gebracht bezoek zich daarover gunstig heeft uitgelaten en tevens mededeelde dat reeds 40 aanvragen om ver hooging waren ingekomen. Het voorstel, om de jaarwedden van den Burg. on Secretaris, thans bedragende f 700 en f 550, respectieveiyk ter verhooging aan HH. Ged. Staten voor te dragen, m6t f 150 en f 200, wordt met algemeene stemmen aan genomen. By de rondvraag vraagt de hoer Van Vliet of 't niet mogeiyk zou zyn dat de lantaarns by donker weder zooals byv. in de vorige week een paar avonden het geval was, kon den worden ontstoken. Ook de heer Wernink wenschte hierover te spreken en vraagt of 't niet mogeiyk is hierin verandering te brengen. De Voorzitter belooft hieraan zyn aandacht ta schenken. Nists meer aan de orde zynde, sluit de Voorzitter de vergadering. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Na beëediging van de nieuwe Raadslei n. zynde de heeren C. Bos, A. Suidgeest, C. Dyt, R. W. Lammerts, G. A. A. Knaap en W. Pruissen, zyn ter vergadering aanwezig 17 leden. Ds nieuwbenoemde Raadsleden worden door "•n Voorzitter gelukgewenscht en hulde ge richt aan de leden, die niet wonschten her kozen te worden, voor de wyze, waarop zy als Raadsleden zyn werkzaam geweest. Door Ged. Staten is goedkeuring verleend aan het Raadsbesluit tot verkoop van. de oude school No. 9. Op het verzoek van S. Rikaart, om ver» gunning tot het plaatsen van eon grafkrans op een koopgraf op de algem. begraafplaats te Hoofddorp, wordt gunstig beschikt. Op het verzoek van Mej. A. P Vai da Pauwert, om haar met 1 Nov. 1897 eervol ontslag als onderwyzeres aan de scho.lNo.R te verleenen, wordt gunstig beschikt. Aan den heer J. Smit VII isordt, op zyn aanvraag, afschryving verleend op zyn aanslag in den Hoofd. Omslag, dienst 1897, wegens vertrek uit de gemeente. Gelyke beschikking op een aanvraag van C. J. Boezaart. De gemeente-rekening over 1896, bedragende in ontvang f 86024.69, in uitgaaf /"83633.53r batig saldo f 2391.16 wordt door den Gemeente raad goedgekeurd, nadat ze door de finan ciëele commissie was onderzocht. Dezelfde beschikking wordt genomen ten aanzien der rekening van het burgerlijk arm bestuur, dienst 1896, bedragende in ontvang 11424.385, in uitgaaf 11196.455, batig saiio f 227.93, Wordt vastgesteld een ontwerp-besluit tot het doen van af- en overschrijving in de be grooting, dienst 1897, bedragende f 63.725. Op het verzoek van den heer Brands, hoofd van school No. 11, om een afscheiding te doen maken in zyne school, wordt besloten die zaak te stellen in handen van de financiëele commissie en van de schoolcommissie, om advies. Wordt vastgestold het bestek voor de aan besteding der steenkolen voor do scholen 6D van turf voor het Raadhuis. Worden benoamd: a. tot leden d r finan ciéele commissie, de heeren: B. Biesheuvel, voorzitter, J. Van Zy verden en F. L. Faas; b. tot leden der commissie voor de gemeente werken, de heerenJ. H. M. Evelein, voor zitter, C. B03 en A. Suidgeest. Op verzoek wordt aan den heer J. Kimme 1, te Oude-Wetering, met 1 Oct. a. 8. eervol ontslag verleend als gemeente-geneesheer in een gedeelte van Wyk 5 en in diens plaats benoemd de heer W. H. C. G. Keyser, arts te Ouie Wetering. Aan den gemeenteraad wordt aangeboden en io handen gesteld van de financiëele com missie, tot onderzoek, de begrooting van ont vangsten en uitgaven voor 1898. Nadat nog wordt aangedrongen op strenger optreden, tot wering der bedelary, wordt da vergadering gesloten. Gemeenteraad Tan Wassenaar. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer Gravers. De nieuwgekozen leden, de heeren Ters heyden, Ruygrok, Van der Oudermeulen en O vergauw, leggen de by da wet vereischte eeden af en nemen zitting. De Voorzitter wenscht de berkozenen geluk en by de aan* wazigheid van het nieuwe lid herinnert hy' den Raad aan de vele diensteD, welke óïen^ voorganger aan de gemeente bewezen heeft: Tot wethouder wordt met 9 van de 10 uit gebrachte stemmen herkozen de heer Van des Oudermeulen. De Voorzitter wenscht hem ge luk en de heer Van der Oudermeulen dank/

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 6