Bezuinigen zonder te beknibbelen Zl 1 Gent cntcraad van Alfen. v V orzitter: de Burgemeester. Wegens ongesteldheid afwezig de heer W. Los. Na opeüing der vergadering wordt aan de orde gesteld het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwgekozen raadsleden de heeren A. Streng, M De Joog, C. Van Abshoven en W. Los. De Voorzitter benoemt een commissie, bestaande uit de heeren F. P. B03, C. Nagte- gaal en J. Da Bree, tot onderzoak van die goloofsbrieven. Nadat eenige oogenblikken de vergadering geschorst is geweest, brengt de beer Bos namens die commissie verslag uit en rapporteert tot toelating der gekozen leden, waartoe de Raad hierna eenparig besluit. De Voorzitter wonscht den toegelatenen geluk mot hunne herbenoeming. Voor kennisgeving wordt aangenomen een missive van den heer J. Eigeman "Wzn., hou dende bericht, dat hy de benoeming tot lid van bet college van regenten over het bur gerlek wees- en armhuis aanvaardt, en van de heeren D. Van der Ent Braat, J. Eigeraan Wzn., Ph. Van Breukelen, D. Van den Akker en P. Bol, dat zy voor de benoemiog van lid van bedoeld college bedanken. Wordt voorleziog gedaan van het proces verbaal van kasopneming, waaruit blijkt van een aanwezig kassasaldo van /"6331.74s. Benoemd tot leden van het burgerlek wees- en armhuis de heeren J. Hengeveld Sr., M. W. Dam, W. Van Niekerk en L. Van Wyk, bijna allen met algemeene stemmen. Op den hoer N. Samsom was één stem uitgebracht en 6p den heer Ph. Van Breukelen ook één. Komt ter tafel het verzoek van G. Blom c. s., allen bewoners van do Vinkebuurt, hou dende verzoek om van gemeentewege goed drinkwater te doen verschaffen aan de bewo ners van die Buurt. B. en Ws. adviseeren tot afwijzing van het verzoek, omdat het Rfln water in die buurt van de beste hoedanigheid is en omdat wegens de groote onkosten moei lik aan het verzoek is te voldoen. De heer Van Dobben vraagt of B. en Ws. dan niets willen beproeven om den toestand te verbeteren, waarop de Voorzitter zegt, dat hö dat niet weet, omdat hy in de vergaderiog van B. en Ws, wegens afwezigheid uit de gemeente, nist is geweest. De meening van hem in dez9 is evenwel, dat voorziening in de behoefte aan driukwater noodig is. De wethouder Overes verdedigt het pread vies van B. en Ws. en zegt, dat het hem gebleken is, dat het water uiterst goed is en kristalhelder; er is zoo goed als geen stoom vaart en er varen weinig schepen. Hy gelooft, dat in het dorp meer behoBfte is aan goed drinkwater, omdat daar het Rynwater veel slechter is, hoewel hier de menschan niet klageo. Wyien burgemeester Zaalberg heeft ndertyd tydens de cholera-epidemie een proef genomen door duinwater beschikbaar te stel len, doch niemand maakte hiervan gebruik Da heer De JoDg bestrydt het proadvies, alsmede de heeren Van Dobben en Nagtegaal De heer Kemink, wethouder, verdedigt het preadvies, aanvoerende, dat de groote a.yfveer tot het preadvies is: de vrees, dat ook andere Inwoners uit de overige gedeelten der gemeente met dergeiyke verzoeken komen en dan billij kerwijs cie verzoeken mo ten worden toege staan. Da heer Van Dobben vindt dit juist niet erg. Immers, wanneer alle deelen der gemeente op dezelfde wyze als de Vinkebuurt van helder water kunnen worden voorzien, kost dit de gemeente slechts 4 X f 6 24 in het jaar, want door jaarlijks f 6 aan G. Blom te betalen, stelt deze zyne pomp, die zuiver drinkwater geeft, voor het publiek beschikbaar. De heer M. Visser kan zich met de be strijders van het preadvies vereenigen; ook by is er voor, dat men, althans vooreerst, in goed drinkwater voorziet. De heer Da Jong stelt voor, voor één jaar G. Blom 6 te vergoeden en alzoo goed drinkwater voor het publiek verkrijgbaar te stalen, welk voorstel wordt aangenomen met 7 togon 3 stemmen, die van J. Da Brea en van de beide wethouders. Aangebolen de geraeenterekening, dienst 1896, aanwyzende in ontvangst een bedrag van f 26,127.42 en in uitgaaf een bedrag van 20,965.82, en alzoo een batig saldo van 4161.60. Deze rekening wordt gesteld in handen der fiuanciéele commissie ten fine van onderzo, k en rapport. De heer Kemink merkt bierby nog op, dat onder het groote batig saldo ook is begrepen een subsidie van Rijnland, groot f 1600, voor het verlagen der Hof brug, en f 750 wegens buitengewone ontvangsten huur post- en t la- graaf kantoor. Arm het einde der vergadering deelt de Voorz tter nog mede, dat omlrent de verlich ting naby de Gouwesluis nog geen beslissing is genomen, omdat waarscbyniyk zetrspo dig een concessieaanvrage is te verwachten tit electrische verlichting der gemeente, terwyi nog de heer Van Abshoven eon woord van hulde brengt aan het afgetreden bestuur van hot burgcriyk wees- en armhuis, dat altyd z(jno beate krachten heeft gewyd in het belang van het gesticht. Het dost hem leed, dat tusscben dat bostuur en het Dagelyksch Be stuur dezer geme nte oen geschil is ontstaan, dat eindigde met het collectief ontslag nomen Vc.n dat bestuur. Burgerlijke Stand van Leiden. v&d 22 tot en met 2s Juli. BEVALLEN: J. Schelvis geb. Steenbakker Z. M. Voilbrief geb. Straathof Z. H. E. J. Van Vliet ceb. Teake D. C. C. L. Lens geb. Burg- dorffor D. J. P. Blanssce geb. Mnrtjjn Z. J. Smit geb. Brugman Z. J. Turnhout geb. Erades 2. S. A. Pracht geb. Vao lleijningen Z. G. Rietkerk geb Van Leeuwon Z. C. Brunt geb. De JoDg D. J. C. Buis geb. Van der Reek Z. M. Brieër geb. Van den Oever Z. H. Thooies geb Nieuwonhuizcn 2 D. E. J. Kaak geb Pierlot Z. C. Prevoo geb. Zierikzee Z. M. Mink geb. Lagerweij Z. M. E. Plas- meijer geb. Labordas D. H. F. Copier geb. Van der Steon Z. J. Stolwyk geb. Sassen D. W Van Rosmalen geb Stafleu Z. C. P. Van den Ende geb. Molenaar Z. E. J. Landzaat geb. Maas Z. A. M. Vetten gob. Eggink D. A. Van Klaveren geb. Korswagen D. E. Th. Devileo geb Groenendijk Z. M. E. Cnrvors geb. Hermans Z. GEHUWD: J. Oosterhoorn w. en M. E. Eggink jd. W. Van Strien jm. on M. C. H. Van Benten jd. J. Flippo jm. en G. Bergman jd. H. Van der Zeeuw w. en S. Van Egmond w. OVERLEDEN: C. Van Eek geb. d'Anmerie W. 71 j. M. S. Van Klaveren geb. Woltors W. 62 j J. H. Van der Linden Z. 2 j. H. Voetman, vrouw van L. Molenaar, 65 j. P. J. Bik Z. 10 w. W. D. v. d. Kamp, gesch. man van S. Van Kampen, 35 j. W. De Rooij Z. 1 m. C. Panw Z- 7 m. W. K. J. Schoor, geh. met S. P. Spille, 53 j. W. Bierstoker, geh. met N. P. Dronkers, 56 j. H. Willekens jd. 38 j. A. Kuypor W. 73 j. K. Bobeldhk jm. 22 j. A. M M. Hageman geb. Boon 39 j. J. W. Van Orost Z. 14 j. E- M. C. v. d. Meel D. 5 m. S. Prevoo Z. 1 d. Levenl. Z. van T. Vonk en J. Vermaas. Th. U. Kreek geb. Overdijk 54 j. L. C. Hagomnns jd. 78 j. J. C. Spek D. 3 w. E. Monfies jd, 231. J. Kok geb. Geurt8en 67 j. M. M. De Vos geb. Hamerling 58 j. RECLAMES, a 26 Cents per regel. gezondheid van ons lichaam en van onzen geest het beste. Daardoor vermydt men de ver storing van onze spysvertering en van onze voeding en voorkomt aldus ernstige kwalen. Zoodra zich verschynselen voordoen van hoofd- py'n, drukking op de maagstreek, oprispen, gebrek aan eetlust, duizeligheid, angstig gevoel, enz. en de dageiyksche ruime darmontlasting verstoorJ is, neme men de bekende en geliefde Zwitsersche Pillen van den Apotheker Richard Brandt in, die slechts in doosjes a 70 Cents by de Apoth-kers te verkrygen zyn, en het gevolg zal niét uitbiyven. 6108 15 Gemengd Nieuws. Aan het telephoonnet alhier is aangesloten onder No. 304 de firma P. v. d. Moat van Spyk, Haarlemmerstraat. "Wy zien met onzu herinnering een dertig, veertig jaren terug en zien dan geduren !e de Kermhweek de geheele groote Ruïne van het begin tot het eind bezet met tentenminstens drie daarvan waren Schouw burgtenten. En nu?.... Verleden jaar kwam Van Lier nog, maar die is nu ook alweggi- bleven. En toch, een Kermis zonder een Schouwburg kan men zich byna niet denken. Welnu, onze Schouwburg aan de Oude Vest voorziet in die leemto en heeft ook voor zyn publiek de deuren geopend. Hy heeft thans op tooneelgebied het ryk alleen. „Vry van Dienst", dat gisteravond werd opgevo?rd, is een diie-bedryvige klucht, ge schikt om de lieden, die deze week in 'tby- zonder van lachen houden, aan den gang to brengen. Op en top Fransch als het is, is menig gezegde, menig oogenblik van dien aard, dat het er maar net door kan; en wy veroor- deelen daarom oak niets, omdat men op dus danige Fransche werken ten halve voorbe- reii is. Willem Van Zuylen en De Vos, resp. de notaris en zyn klerk, speolden hun rol onver- beterlyk; in deze klucht waren hunne rol verwisselingen eenig. Cok Mevr. Van Eysden- Viok gaf ons byna de getrouwe nabootsing van de danseuse van den Moulin rouge. Er zit een goede gang in htt stuk en wo kunnen ons best begrypen, dat het vooral op eigen territoir uitgevoerd een groot succes heefc. De geheele Schouwburg was bezet en dat dB klucht Vrydag weer wordt opgevoerd, is wel een bewys, dat de directie Legras en Haspels vertrouwen heeft in haar stuk en haar publiek, dat toch vooral met de Kermis van een pretje houdt. Ter bekoming van plaatskaarten in de Stadszaal voor hedenavond was er van morgan een geweldige toeloop, reeds vóór het bespre- kingsbureel geopend was. Dit hield langen tyd aan, zoodat er healwat menschen ia het gedrang hebben gezeten of liever gestaan. Dat belooft dus voor van avond een groote opkomst. Gisteravond was die niet zoo erg. Zy, dio er waren, juichten of klapten do optredonden echter gedurig toe, zoodat het programma heelwat uitbreiding onderging. Mej. Emilia Tartaud deelde als Hollandsche zangeres zeer veel in het succes. Zy bleek door haar bescheiden optreden en beschaafden zang reeds de lievelinge van het publiek. Het theater van prof. Antonio Waüenda geeft morgenavond reeds zyne laatste voor stelling. Zy, die er nog niet heen zyn geweest, dhnen zich dus te haasten. Gisteravond was het or zeer druk bezet en werd er een vernieuwd programma gegeven, waarop ook als pantomime „Het Ridderfeest in de 17do eeuw" voorkwam, dat grooten byval onder vond. De kleinen hebben er op middag voorstellingen ook heel veel schik. Het zoontje van ds. Ruys, uitOegsfc geest, had bet ongeluk, dat de vork van zyn ry wiel brak, toen hy van do Engelenbrug onder Li8se kwam ryden. Hevig bloedend in het aangezicht werd by in een der naast by gelegen woningen opgenomen en zooveel mogelyk door den heer J. Visser Vlasveld, te Sassenheim, geholpon. Gedurende een half uur was de ongelukkige buiten kennis. Per stoomtram naar huis vervoerd, ver leende dr.B. al laar de eerste geneeskundige hulp. Een zonderling sinjeur, die gaarne ten koste van anderen van alles scheen te willen profite9ren, werd gisternamiddag aan het Hollandsche Spoorstation te VGravenbage aangehouden. Dit heerschap had zich eerst den geheelen middag door de stad laten rondkarren, zoo dat de koetsier een aardig sommetje had te vorderen. Ten slotte liet hy zich naar het station ryden, waar hy den koetshr met een „even wachten" liet buiten staan. Deze scheen echter de zaak niet al te bost te vertrouwen en ging op het perron eens kykeD. Zyn passagier zat in -de restauratie, waar hy zich den biefstuk en Vermouth uit muntend liet smaken, tot op het oogenblik, dat het fluitje klonk van den conducteur van een vertrekkenden trein. Zonder betaling snelde de man haastig naar den spoorwagen, maar de bedrogen koetsier en kellner waren hem te vlug af en grepen hem by zyn kraag. Aangezien mynheer ge:-n cent op zak bad om zyne schulden te voldoen, bemo.ide de politie zich met het zaakje, en was royaal genoeg om den ooiyken snuiter op den koop toe gratis logies te verschaffen aan het com missariaat Voor het gerechtshof te 's-Gra- venhage diende gisteren de zaak van een 52- jarig koopman te Rotterdam, oen oud bekende der justitie, in 1872 door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot 2 jaren gevangenis straf wegens diefstal; in 1876 door bet Hof te 's-Graveniiage tot 12 jaren tuchthuisstraf wegens diefstal met braak, en in 1889 door de rechtbank voornoemd tot 2 jaren en 6 maanden gevangenisstraf wegens poging tot afdreiging, on thans terechtstaande als appel lant van een vonDis van de Rotterdamsch9 rechtbank, waarby hem driejaren gevangenis straf werden opgelegd wegens oplichting. Hy zou nl. eene Engelsche firma door bedriegiyke voorgevens hebben bewogen tot afgifte van eene party hakmessen of bylen met het oog merk zich die wederrecbteiyk toe te eigenen, en zulks door onder den gefingeerden naam Visser en Co., te Rotterdam, welke voorge geven werd te handelen in scheepsbenooJigd- heden, eene bestelling aan die Engelsche firma te doen van hakmessen of bylen, te zenden aan eene firma te Antwerpen. Bekl. trachtte door het doen hooren van een tweetal getui gen aan te toonen, dit hy de goederen heeft willen betalen en dus geen oplichting heeft gepleegd. Zyn verdediger, mr. F. L. Kleyn, vroeg ontslag van rechtsvervolging of vry- spraak en onmiddeliyko invryheidstelling. Het O. M. tisebte bevestiging van het vonnis en het Hof wees hot verzoek tot onmiddellyke invry hei .'stelling af en bepaalde de uitspraak op 4 Augustus a.s. Woensdagochtend te halfelf hield voor het gebouw der Tweede Kamer de cellulai'0 wagen stil, op welks achter balkon twee marechaussees en een Ryksveld wachter stonden. Da boden der Kamer ylden reeds naar buiten om te kennen te geven, dat men aan een verkeerd adres was en waar- schyniyk aan een der rechtsgebouwen moest zyn. De gerechtsdienaren gingen echter voort hun taak te vervullen, door don wagen te ontsluiten, een persoon daaruit te laten, met doz:n binnen te gaan, de trap op naar de zalen van den Raad van State. Daar moest die persoon, een gevangene uit Beek, fcy Maastricht, voor den Raad in een der aanhangige zaken van de geschillen van bestuur worden gehoord. (D. v. Z.-H.) Blykens de lyst in de Zand voor t- sche „Badcourant" waren op 26 Juli te Zand- voort aanwezig 1922 en vertoefden aldaar tot 22 Juli 2021 badgasten. De laatste nieuwe bom, gebouwd door den scheepsbouwmeester M. De Niet Azn., voor den reeder M. J. Tuit, te Scheve- ningen, de grootste van do vloot, 50 voet lang en van scherp model, is van de eerste reis te Ylaardingen binnen. Do stuurman en zyn volk roemen ten zeerste hare snelheid. Zy z ilen eens zoo hard als oen bom oud model en nagenoeg gelyk een logger. By eventueelen aanbouw zal dit model voor Scheveningen algemeene regel worden. Onlangs weigerde een korporaal d:r schuttery te Haarlem aan een order te voldoen, ora"na afloop van eone oefening be hulpzaam te zyn by het inleveren der geweren. De Schuttersraad veroordeelde hem deswege tot 10 boete, welk vonnis in hooger beroep door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is bevestigd. Nog erger! Het „Hbl." vermeldde Zaterdag dat de aanslag van den heer Meyer in het „Hotel Palais Royal,r in de personeele belasting vergeleken by het vorig jaar ver viervoudigd was. Met den heer H. L. Oberthur, „Café Zincken", De Ruyter-kade, heeft men het nog erger gemaakt: hy is meer dan ver- vyfvoudigd, gebracht van 290.79,/a ten vorigen jare, op 1521.07 thans. De Amst erdamsche bladen plaat sten een oproeping van den hoofd commis saris van politie aldaar, waarby deze ver zocht in kennis gesteld te worden met het adros van den hoer J. B. De B., die op 12 Juli 1.1., aan een der banken daar ter stede 5 biljetten van /1000 verwisselde. Naar aanleiding van deze oproeping meldt het „N. v. N.": Aan een der groote bankinstellingen te Amsterdam heeft men in de laatste dagen een tekort in de kas ontdekt van 5000. Niettegenstaande alle nasporingen, is het niet mogen gelukken, de oorzaak van dat tekort te vinden. Men herinnert zich wel, dat den 12den Juli een persoon, die opgaf te zyn ge naamd J. B. De B., vyf bankbiljetten van 1000 ter inwisseling heeft aangeboden, en nu bestaat het vermoeden, dat men de nala tigheid heeft gehad, de biljetten niet in te nomen, hetwelk dan het tekort van do som zou vei klaren. Op hot IJ te Amsterdam sloeg gistermorgen een zeilbootje om, waarin S personen gezeteD, van welke één verdronk. Tegen den 15-jarigen G. C H., te Lopik, is door den majoor der ryksvcldwacht te Schoonhoven proces-verbaal opgemaakt, omdat hy hem verdenkt van diefstal uit eene offerbus, hangende in het kerkgebouw der R. K. gemeente te Cabauw, en van 2 gouden kettingen, liggende in diezelfde kerk Om het misdryf te verbergen, had by in do plaats der gouden kettingen twee verguld-zilveren gelegd. In den kaashandel is weinig nieuws op 't oogenblik; waarschyniyk zullen we de warme maanden gehad moeten hebben, om eens wat nieuws en wat beters te kunnen berichten. De handel in Goudsche kaas blyft vlug, de kleine pry sverhoogingen, waar/an we in ons laatste bericht spraken, bis ven gehand haafd, doch de tegenwoordige noteeringen zyn, vergeleken mot die van enkele jaren geleden, laag, waarby komt, dat slechts weinig zuivelbereiders in staat zyn de hoogste noteeringen te bedingen. Dat de handel vlug is juist ten gevolge van de lage pryzen, wordt gezien aan Edammer kaas: de pryzen gingen in de laat6te drie, vier weken omhoog, doch de handel werd weer stug/er. In de Aibla's^rwaard werd de vorige week van 1621 besteed; in de Lopiker- en Krimpenerwaard liepen de pryzen van lste soort Goudsche van 22*/9f 24'/,, zwaardere ƒ26—/2S, 2de soort ƒ16 211/»; Derby lste soort f 2224, 2de soort 18 ƒ811/»; Edammer lste soort 2225, 2de soort IS1/*/21. D.) Te 's-Hertogenbosch zal op foes telyke wyze de eerste steen-legging plaats hebben van de aldaar te bouwen sigaren fabriek der firma Eugène Goulmy en Baar, te Amsterdam. In die fabriek zullen, naar de plaatseiyke bladen melden, een 600-tal sigarenmakers werk vinden. Omtrent het tragisch voorval te Rozendaal, waarvan reeds in 'tkort werd melding gemaakt, deelt „Do Grondwet" nadere byzonderhedon mede. Zaterdagavond omstreeks 9 uren kwam by den heer C. Van E., hotelhouder in de Station straat te Rozendaal, een juffrouw uit Amster dam aan, die volgens haar spoorkaartje naar Antwerpen inoest, doch te R. wilde blyvon overnachten. Haar werd een kamer aangewezen, doch door hare zonderlinge manieren trok zy de aandacht van Van E. en diens vrouw, hetgeen nog verergerde, toen zy by het ter ruste gaan de bewuste dame iti nachtgewaa i op hunne eigen slaapkamer aantroffen. Dit nog niet alleen, doch by het licht zag men, dat de armen van de juffrouw bont en blauw waren, hetgeen dadelyk aan een ruwe be handeling deed denken. De echtgenoote van Van E., bevreesd ge worden, sloot haar op, in hare kamer. Weinig later hoorde men haar op do deur bonzen, tot alles stil werd. Toen Zondagmorgen, omstreeks 6 uren, het dochtertje van den eigenaar van 't hotel door de restauratie ging, zag ze, tot haar grooten schrik, de bewuste dame, ontdaan en bebloed, voor de deur van de gang naast het huis staan. Doodverschrikt riep zy om hulp en toen men daarop kwam toesnellen, was do dame in dien tusschentyd achterover in de gang gevallen. Een kleine wonde vertoonde zich aan de slapen. Oogenblikkelyk na de verschrikkeiyke ont dekking werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch na ruim een half uur is zy overleden. Per brancard is zy toen naar het dooden- huisje op de algemeene begraafplaats ver voerd, waarna de lykschouwing plaats had. Onder getuigen heeft zy zelve nog verklaard, dat zy niet uit het raam gevallen is, doch er zichzelve heeft laten uitgiyden; volgens de moening van personeD, die geheel en al met haar toestand op de hoogte waren, zou zy dit niet gedaan hebben om zelfmoord te plegen, maar wel om te ontvluchten, daar zy den vorigen dag van haar man was heenge gaan, na zooveel mogelyk alles medegenomen te hebben. Hoe dit echter zy, zal moeilyk uit te maken zijn. Een vry groot bedrag aan geld, bestaande uit zilvergeld, bankpapier en effecten, ongo veer ter waarde van 1200 gld., is in haar valies, dat ook in de gang lag, aangetroffen en by de rijkspolitie gedeponeerd. Gistermiddag is hat ïyk naar Amsterdam vervoerd om aldaar begraven to worden. De pleiziertrein, gistermorgen van Leeuwarden, Groningen, Meppel, Zwolle be nevens tusschenstatïons naar Arnhem en Nymegen vertrokken, bestond uit 19 rytuigen 3 Je klasse en vervoerde circa 900 reizigers, waarvan ruim 200 van Zwolle. Een arbeider in de Friesche ge meente Bawadeel, die op een hooiwagen, be spannen met twee paarden, zat, geraakte met de dieren op hol. Hy werd van den wagen geslingerd en werd voor dood by een in de nabyheid wonende landbouwer in huis gebracht. Spoedig waren twee geneesheeren tegen woordig. Hoewel zyn toestand aanvankelijk hopeloos scheen, moet er nu eenige kans op levensbehoud bestaan. De paarden schrikten door een kar, bespannen met drie honden. Onder voorbehoud deelt het „Haarl. Dagbl. mede, dat een garnalenvisscber te Harderwyk in zya net een kistje met juweelen en andere sieraden zou hebben opgehaald. Gistermiddag heeft te Arnhem by hot binnonkomen van de marineboofe „Rhenus" een aanvaring plaats gehad, waar by een ijzeren zeiljacht een groot gat in den boeg bekwam. Over den endergang van de Belgische, aan de Cockerill-maatacbappy te Antwerpen behoorondo stoomboot „Concha" wordt van daar het volgende bericht: Het schip was 14 Juli met een lading erts van Carloforte, de hoofdstad van het in de Middellandsche Zee gelegen eiland San-Pietro, naar Antwerpen vertrokken en den 16den Juli Penipe voorby- gevaren. Den ldden Juli hg het wegens sterken nevel tegenover het eiland Wight ten anker, toen het door de van Rotterdam naar Nieuw- York varende Eogelsche stoomboot „Sanct Filhn8" aangevaren en in den grond geboord werd. De ondergang volgde in weinige minuteo. Van de manschap zyn 9 man verdronken, waaronder de eerste officier Florimond Micbiels, uit Antwerpon, en de tweede o'ficier Antoin9 Steward, uit Chtende. Gerei zjjn de kapitein Schmidt en zes man. De stoomboot „Concha" had 900 tonnen ziokers, 100 tonnen laoderts en 80 tonnen andere waren aan boord. De ladiüg, welker waarde op 150,000 fr. geschat werd, was verzekerd; het schip niet. De bekende afgevaardigde baron Mackay zal wegens den Bazaarbrand in de Rae do Jean Goujon te Parys gerechteiyk vervolgd worden. Blijkens een bericht, ontvangen van de Spaaosche regeering, zyn de provinciën Badajoz en ValladoliJ verklaard besmet te zyn door de druifluis. Een doserteur. In de afgeloopen week klom oen matroos, Alexis Ricbon, 24 jaren, 's nachts over den muur van de militaire gevangenis te Cherbourg, waar by eene straf: van 5 jaren gevangenis wegens desertie bezig was te ondergaan. Een schildwacht echtor had hem bemerkt op het oogenblik, waarop hy boven op den muur zat, en maakte alarm. By de vervolging scboot een fuselier op hem, doch zonder hem te raken. Men kwam hem echter toch op de hielen en Richon, die dat bespeurde en die een uitstekend zwemmer is, wierp zich in zee en bereikte het diepe water. Hy werd door do onmiddellyk uitgezette sloep niet gevonden en zwom toen weer naar land, waar hy in een bosch ging om zyne kleederen t9 laten drogen. Den volgenden dag verwisselde hy by een boer zyne gevangenisplunje met andere kleeren, en zoo veranderd kwam hy boudweg te Cherbourg terug. Gedurende den nacht sloop hy in het station cn slaagde er in, als „blinde passagier" met een goederentrein naar Parys mee te gaaD, waar hy zonder verdere weder waardigheden aankwam. Hy begaf zich t03n naar den Jardin des Plantes, waar by een zyner kameraden hoopte to ontmoeten. Hy trof hem niet aan en zonk, uitgeput van vermoeienis, op een bank in slaap. Toen by wakker werd, waren de hekken al gesloten en moest hy den nacht in den tuin doorbrengen. Terwyl hy intusschen met zooveel succes op reis was, was zyn signalement naar alle richtingen uitgezonden en was de politie er van op de hoogte, dat zyn intiemste vriend, juist degene, tot wien hy zich inderdaad had willen wenden, oppas3er in den Jardin des Plantos was. Een speciale post werd daarop afgezonden, en juist toen Ricbon den tuin wilde verlaten, viel hy den agenten in handen. De vluchteling werd weder onder gewa pend geleide naar Cherbourg teruggebracht. Een nuttige instelling bestaat te Nieuw-York, een weldaad in de ondraag- lyke zomerhitte in deze stad. Het St.-Johns-Gilde heefc een dryvend hospitaal voor kinderen ingericht. Eiken dag van den zomer, als de hitte jong en oud ter neder drukt, vertrekt uit de stad een reusachtige boot naar de baai voor de stad. Het schip heeft ruimte voor zeven- tot acht honderd kinderen met hun ouders. In de baai blyft het een paar uren voor anker liggen en dan keeren de patiënten naar huis terug. De resultaten van deze eenvoudige behan deling zyn merkwaardig. De frissche zee lucht doet de kinderen opleven en menige kleine, die lusteloos en bykans onbewust van wat er om hun heen gebeurt, aan boord komt doet levenskracht op voor geruimen tyd. Het dryvende hospitaal wordt door het weldadige publiek onderhouden. Er zyn zoo wat 24 duizend dollars noodig voor het onder houd van het schip van half Juli tot het eind van September. Levend begraven. UitUdine, in Griekenland, wordt het volgende bericht: Eon vreeselyke misdaad is gepleegd te Tarris, in Corintbië. Ten gevolge van een twist be gonnen eenige leerlingen eener school een hunner makkers met steenen to gooien. Een steen trof den jongen zoo hevig aan het voor hoofd, dat by bewusteloos neerviel. De anderen meenden, dat hy dood was, en dachten nu na wat zy konden doen om hun misdryf te verbergen. Zy besloten den knaap onder een hoop steenen te stoppen. Het gerucht van de daad verspreidde zich evenwel door het dorp en twee uren later begon men het slachtoffer te verlossen. De jongen ademde nog zwak; hy werd naar het hospitaal gebracht, maar stierf daar weldra. Nauwkeurig n agevolgd: „Nu,hoe hebt gy den Iaatston nacht geslapen? Heeft u myn raad gevolgd en aangevangen met tellen?" „Zeker, ik telde tot 18000." „En to9n zyt gy zeker ingeslapen „Neen, toen was het tyd om op te staan."

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2