ementaire commissie de beste rechtbank maar de oppositie decide deze meemng De regeering en ik. hebben daarom egeven en ik ben ook gezwicht voor den sch der oppositie, dat ik lid der commissie zyn. Maar als ik in de commissie zat, dan m ik mi] steeds voor of ik rechter, gelui- en beklaagde terzelfdertyd was en mijn den waren aanmerkelijk gebonden. Deze ussis verheugt mij en ik hoop, dat ik in gevalle ditmaal als vrij man mag spreken Ie zaak als vrij man mag behandelen. X bon blijde, dat de heer Courtney zijn i vertrouwen in mijn onschuld heeft uit- iroken, maar ik ben nog altijd naijverig Dijn goeden naam, omdat sommige onbe- je personen misschien nog zouden kunnen [en, dat ik schuldig was aan het een of ir. k heb er volkomen vrede mede om mijn voor zichzelf te laten zorgen. (Luide toe- liegen.) Mfln antwoorl op anonieme aan- m z(jn mijn daden. (Luide toejuichingen), 'at betreft de niet overgelegde telegram- is bet nonsens om te trachten het publiek -ertuigen, dat zij groote geheimen Inhouden, wat zij ook bevattoD, geen bewijzen bet ministerie van koloniën. Eerst ge Ie ik, dat zj) enkel betrekking hadden op imwenteling, maar de geruchten groeiden en daarom vroeg ik ze te zien. Daar ik bet recht had tot de overlegging te igeo, kon ik ze niet anders aannemen dan oerwaarde, dat het vertronwelijko stuk- waren; maar by de terugzending ver- ik, dat, voor zoover mij betrof, ik bezwaar bad tegen de overlegging." Ihoopte, dat zelfs zijn politieke tegen- dera overtuigd waren, dat de tegen hem iraebte beschuldigingen niet gerechtvaar- waren. (Toejuichingen op de banken oppositie). Wat Rhodes betreft, aaü- 1de spr. het rapport der commissie; in Izaak was by bet er mede eens, maar ras overtuigd, dat, terwijl Rhodes' schuld groot was ais een politiek man en staats- slechts kan begaan, dit in geen enkel iht afbreuk deed aan Rhodes' persoonlijk iter ais man van eer. (Toejuichingen), ucb'.re had de meest beleedigende be- Idigiogen ingebracht tegen Rhodes, Beit [arris; hjj (Laboucherc) had mi3bruik ge lt van de privilegiën van het Huis. (Luide licbiogeo). Toan hij door Harris was uit- agd, was Labouchere niet in staat ge- t, de beschuldigingen to bowjjzen, en nu aaide h(j ze toch. lodes, vervolgde spreker, heeft één reus- ge fout gemaakt, waarvoor hy moest go- worden. Is Rhodes niet gestraft gewordoD, leeft toch den post van eerete-minister ren; h(j heeft zijn invloed, z(Jn politieke atie verloren en de gelegenheid om re diensten te bewtfzen. Niemand heeft moed om voor te stellen, dat men hem vervolgen. De regeering is niet voor ns, Rhodes te vervolgen of hem de Jigheid van Privy Councillor te ont- "Wat zou men er in Zuid-Afrika denken, als de regeering Rhodes dez9 óigheid ontnam, die hem is verleend voor :en, welke In Zuid-Afrika warmer erkend en dan hier? it betreft het bestuur der „Chartered- lany" merkte de heer Chamberlain op, militaire macht geheel aan de controle naatscbappy is onttrokken en onder be ier regeering van het Ryk is geplaatst, lad van directeuren moet gereconstrueerd in en als in de toekomst de „Chartered •any" zal blijven bestaan, dan moet er meer rechtstreeksch en afdoend toezicht egeerlng van het rijk zijn. De regeering icht Rhodesia zoo 6poedig mogelijk zelf- ur te geven. heer Chamberlain gelooft, dat hetgun- tydstip daarvoor niet ver meer af is, b\j gelooft, dat de spoorweg naar Boe- ayo bet volgend jaar zal zyn voltooid, ischen zal de regeering toezien. De moties verworpen. t amendement-Birrell werd, gelijk giste- ;emeld, verworpen met 333 tegen 74 atom- motie-Stanhope werd verworpen met tegen 77 stemmen. (Hbl.) buitenland. Franlirijk. ndag ie te Annecy door den president Senaat, den beer Loubet, in tegen- digbeid van movrouw Carnot en haar iten zoon, een monument onthuld ter nago- ;enis van den president Carnot, dat opge- door Savoye. Carnot heeft vele jaren «ijn leven te Annecy doorgobracht. In was dat zijn eerste standplaats als deur en hjj wist zich spoedig de achting iedereen te verwerven door zijn wel- ndheid. Toen hy als president van de bliek de plaats bezocht, werd hij met usiasme ontvangen. middellijk na zijn noodlottigen dood werd r de Savoyaarden een inschrijving geopend een monument te zijner nagedachtenis richten. De uitkomsten overtroffen de achtingen; waar men gedacht had een oudige buste te plaatsen, heeft men thans den oe^er van het meer, waar do inge- Carnot de staatsinrichting bestudeerde, fraai monument kunnen oprichten. De getuigen van generaal Albertone, raai Sismondi en kolonel Mazzitelli zijn Marseille vertrokken, waar zij de aan- 8t van Prins Henri van Orleans zullen ihten om dezen do uitdaging van den Italiaanschen bevelhebber over te brengen. Prins Henri wordt don lOden Augustus verwacht. Te Parijs hebben twee journalisten, een redacteur van den Rappel" en een redacteur van de „Petite Repuclique fran^aise" op het pistool geduelleerd. Er zijn vier kogels ge wisseld. Geen van beide partden bekwam eenig letsel. De Fransche mijnwerkers leven met de vreemdelingen die iQ hun mijnen komen werken, zelden lang in vrede. Thans is weder twist ontbrand tusschen Fransche en Bel gische mijnwerkers te Dracourt in het bekken van Lens. De gendarmen, die tusschenbeide wilden komen, werden met stsenen geworpen. Enkelen bekwamen verwondingen. President Faure heeft bij een der voor naamste goudsmeden van Parijs een graf monument besteld voor wijlen czaar Alexander III. B'tf zyn bezoek aan St.-Petersburg zal de president dit monument plaatsen op het graf in de Peter- en Paulsvesting. Spanje. Volgens een bericht uit Manilla duurt de opstand op de Philippijnen, in het bijzonder in do provincie Cavito, nog steeds voort. Een Spaauscbe troep»n-afdeeling zou in de bergen van San-Mates overvallen zyn en tweehonderd man verloren hebben. De opstandelingen zijn thans een guerilla-oorlog gaan voeren. Een telegram uit Havanna, van Zondag, meldt, dat op den spoorweg van Nuevitas by Puerto-Principe door de opstandelingen een dynamietbom is geplaatst, welke ontploft Is en waarby twee soldaten werden gedood. To Madrid is bericht ontvangen omtrent het ontdekken van verschillende hoeveelheden aramunitiein particuliere woningen to Havanna. In verscheiden kisten werden ontplofbare kogels gevondea. Een aantal personen zyn in hechtenis genomen. Denemarken. Uit Kopenhagen wordt geschreven, dat, nadat het eerste gedeelte van den zomer aan het Hof tamelijk stil voorbijgegaan is, men thans een aanvang gemaakt heeft met de veelomvattende voorbereidingen voor de feest viering ter gelegenheid van den 80sten ver jaardag der Koningin. Er is b6paald, dat op dien dag, den 7den September, allo kinderen en bet grootste gedeelte van de klein- en achterkleinkinderen van het vorstelijk echt paar to Kopenhagen aanwezig zullen zyn. De keizerin-weduwe van Rusland en de prinses van Wales worden roecis binnenkort daar verwacht. Ook do hertogin van Cum berland, en als de politieke toestanden het zullen veroorloven, de koning van Grieken land zullen dit zeldzame feest bijwonen. Koning Christiaan is zijn toertjes te paard, (by rydt gewoonlijk zonder geleide uit) na zyn terugkeer uit Wiesbaden weer begonnen, en wie den vorst, vlug en élégant als een jongeling over de grasvlakten der diergaarde ziet draven, zou geenszins vermoeden, dat by ook reeds zyn tachtigste levensjaar ingetreden is. Vercenigde Staten. VolgeDS den correspondent te Washington van de „Daily Chronicle" beeft president Mac Kinley feitelijk toegestemd dat de Vereenigde Stafcon geen zilver kunnen gebruiken in hun standaard. In de boodschap, waarin hy het Congres verzocht een commissie tot onderzoek in de muntquaeetie te benoemen, beval hy in de overweging van het congres aan het rap port van de Conventie van Indianapolis. Deze conventie nu, bo6taande uit mannen van zaken uit alle deelen van het land, stelde een rapport vast, waarvan de grondslag was, dat de tegenwoordige gouden standaard be houden moet worden. Dat Mac Kinley dit rap port zoo geheel onderscbryft, heeft zyn bime- tallistische vrienden zeer ontstemd en geeft politici de overtuiging, dat hy geen vertrou wen heeft in een internationale mnntconferentie Zuid-Afrika, In alle deelen van Zuid-Afrika heerscht nu de veepest. De ziekte zet hare verwoestingen voort in Transvaal, den Oranje-Vrijstaat en de Kaapkolonie. In de pest-byeenkomst heeft dr. Danisz het stelsel van de bestrydlng van do ziekte door de serumtherapie ontwikkeld. Hy stelde voor in vier districten meetings- stations op te richten. Generaal Joubert ver dedigde het voorstel en de vergadering besloot met groote meerderheid de methode van Danisz te beproeven. Turkjfe. Een van de artikelen der vredes-prelimi- nariën, door de ambassadeurs teKonstantinopel opgesteld, behelst de bepaling, dat de ambassa- dours als scheidsrechters zullen optreden by alle geschillen tusschen de Grieksche en de Turksche gevolmachtigden. Volgons Grieksche bladen hebben de Turksche troepen een voorwaartsche beweging gemaakt in de richting van Eiassona. Mod zegt ook, dat de Grieksche notabelen, die als gyzelaars medegevoerd werdon uit Larissa, om eerst naar Salonica, en vervolgens naar de Dardanellon gebracht te worden, nog niet in vryheid gesteld zijn. Te Volo loopt het gerucht, dat zij naar Akkra gezonden zullen worden. m Kumcuië, Koning Karei heeft in een door hem zelf opgesteld manifest aan zyn volk, zyn dank betuigd voor de vela b9wyzen van gehecht heid en deelneming tydens de ziekte van den troonopvolger ondervonden. Thermometeratand: gisteravond om 8 uren 16° C. 60.8° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 16.5"1 C. 61.7' F.; '8 middags om 12 uren 20° C. 68° F.; 's oamidaaga 4 uren 18 5° C. 65.3° F. TolegrammeOi LONDEN, 27 Juli. In bet Hoogerhuis legde lord Salisbury de volgende verklaring af: Uit [de redevoering van minister Chamber lain van gisteren heeft men kunnen zien dat het niet de bedoeling der Begeering is om het charter der .Britsche Zuidafrikaanscbe maatschappij in te trekken, maar wyzigingen daarin zyn noodzakeiyk. Ik kan thans nog niet mededeelen welke maatregelen bovendien genomen moeten worden; deze kunnen niet bekend gemaakt worden voordat ze genomen zyn. Het Hoogerhuis nam in derde lezing de wet aan, j waarby het „Londen-instïtute" tof universiteit wordt verheven. By de beraadslaging in bet Lagerhuis over de suppletoire begrooting van het minis terie van marine, verklaarde minister Goschen dat de buitengewone kredietaanvraag van 600,000 pd. st. een antwoord is op de butget- verhoogingen in andere landen. De regeeriDg is voornemens vier machtige kruisers en vier fcorpedovernielers op stapel te zetten en boven dien den bouw der reeds aangevangen schepen te bespoedigen. KONSTANTINOPEL, 28 Juli. Het onfc- werp voor het vredes-traktaat is nog niet vastgesteld, doordat Duitscbland Jnlassching verlangt van een clausule betreffende het in het leven roepen eener controle over de financiën van Griekenland. Rusland maakt daartegen bezwaar. De Duitsche gezant heeft zijne regeering daar mede in kennis gesteld en wacht op instructies. LEIDEN, 28 Juli. De commandant van het 4de reg. inf., kolonel Langgutb, is, na eene afwezigheid van zes dagen tot het houden eener inspactie over de gedetacheerde bataljons, welko verblyf houden in de garnizoenen Haarlem, Gouda en Delft, heden teruggekeerd en heeft weder het commando over het garnizoen alhier aanvaard. In de gisteren gehouden zitting dor Algemeene Synödo in de Nederl. Herv. kerk was door het classicaal bestuur van Leiden een schrijven ingezonden, waarin aan de Synode werd verzocht alsnog last te geven tot uitbetaling van een staat van kosten, waartoe de synodale commissie geweigerd had den quaestor-generaal te machtigen. Uit de mededeelingen der synodale commissie, in de Bylagen, bleek, dat volgens opgaaf van ge noemd bestuur, die kosten gemaakt waren in een kerkelijk geschil, en kerkelyke geschillen volgens art. 64 regl. opzicht en tucht enz. gevoerd worden voor eigen reke ning. Op dien grond was de machtiging geweigerd. In een nieuw schry ven had genoemd bestuur het verzoek andermaal iogediend by de synodale commissie, thans met de mede- deeling, dat het een buitengewone kerkvisi tatie had gehouden. Andermaal werd het verzoek afgewezen, omdat daarby niet overgelegd was de schtif- teiyke toestemming van het provinciaal kerk bestuur, vereischt. volgens art. 21 al. 2 regl. op de kerkvisitatie. Nu wendde zich het classicaal bestuur tot de Synode, en betoogde, dat de kosten gemaakt waren in het belang eener regeling van den verwarden toestand in een gemeeDte onder zyn ressort, en dus in het belang der kerk. Op dien grond be sloot de Synode het verzoek in te willigen, na de handelingen der synodale commissie vooraf te hebben goedgekeurd. Daar overeenkomstig diens verzoek de quaestor-generaal eerst tegen 29 Juli is op geroepen, om deel te nemen aan de behan deling der financieels aangelegenheden, ging de vergadering over tot het kennis nemen van het verslag der synodale commissie over hare verrichtingen in 1896 97, naar aan leiding der mededeelingen deswege in de bijlagen B. op de Handelingen der Synode in 1897, den leden gedrukt toegezonden. Hare Majesteiten ontvingen gisteren op Het Loo bezoek van prins Hendrik van Reuss, die met Hare Majesteiten en de hertogin van Albany het dejeuner gebruikte. Hare Koninklyke Hoogheid de hertogin van Albany keert hedenavond naar Engeland terug. Met de ministers, die gisterochtend ter beëediging naar Het Loo vertrokken zyn, keerde ook des middags in de residentie terug de minister van buitenl. zaken, de heer De Beaufort. De nieuwe minister van marine, de beer Jansen, zal slechts gedurende enkele dagen ad interim de portefeuille van den minister van oorlog waarnemeD, totdat het nieuwbe noemde hoofd van dat departement, generaal- majoor Eland, uit het buitenland zal zyn teruggekeerd. Het stoomschip de „General", van Oost- Afrika naar Ylissingen en Hamburg, arri veerde 27 Juli te Napels; do „Kanzier" arriveerde 27 Juli van Hamburg en Amsterdam te Tanga; de „Koningin Wilhelmina", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 28 Juli Ouessant; de „Prins Alexander", van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 27 Juli Port-Said; de „Prinses Marie" vertrok 28 Juli van Batavia naar Amsterdamde „Veendam" arriveerde 28 Juli van Nieuw-York te Rotter dam; de „Oengaran", van Batavia naar Rot terdam, arriveerde 27 Juli te Suez; de „Soem bing", van Rotterdam Daar Batavia, arriveerde 27 Juli te Marseille. Haarlemmermeer: By de gehou den stemming voor leden van den gemeente raad op 27 dezer, te In het Uta district ge kozen de heer R. W. Lamm erts en in het 2de district herkozen de heer A. Saidgeest. Noordwyk: Gisteren (Dinsdag) werd Noordwyk voor de tweede maal dit jaar als bedevaartplaats bezocht. Thans was het de Zouaven-broederschap „Fidei et Virtuti" uit Amsterdam, die een pelgrimstocht naar het gebeente van Sint-Jeroen georganiseerd had. Onder leiding van den weleerwaarden heer Cb. De Bruyn, kapelaan der H. Stede (Beggyn- hof) aldaar, kwamen de pelgrims ten getale van ruim 500 - via Piet-Gyzenbrug omstreeks b&lftien aan, om na de gebruikelyke plechtig heden in de kerk en op het Martelveld (buitengoed „Calorama") tegen 6 uren weer te vertrekken. Door een zoo groot aanta* vreemdelingen wordt op zulke dagen heel wat levendigheid in ons dorp gebracht. Heden (Woensdag) kwam de processie van Oegstgeest en Voorhout. By den wederaanvang van den cursus op 16 Augustus a. s. wordt in do eerste klasse der Ryksnormaallessen te Katwijk toegelaten de jongeheer Hendrik Arntz, leerliog dor R.-K. Jongensschool alhier. De heer H. Venselaar alhier, die onlangs zijn akte als onderwyzer behaalde, is met ingang van 16 Augustus benoemd tot onder wyzer aan een der R.-K. scholen te Haarlem (hoofd de heer M. H. Tusbuizen). Zegwaard: By de herstemming op 27 Juli voor twee leden van den gemeenteraad, werden uitgebracht 126 stemmen, van on waarde 2. De heer P. M. Lammens verkreeg 75, H. H. Steenwyk 64, A. G. van Sittert 59, en J. Vollebregt een stem. Laatstge- no3mde had zjjn candiotatuur ingetrokken, zoodat de beide aftredende leden zyo her kozen- Zoetermeer: Dinsdag-avond te zes uren is alhier door onbekende oorzaak afgebrand een schuur, in eigendom toebehoorende aan J. G. Nalis en in gebruik by den boterhan- delaar A. v. d. Boor, in welke schuur onge veer 6000 kilo hooi geborgen was. Niettegen staande de brandspuit van Zoetermeer, alsmede die van Zegwaard, spoedig aanwo2ig waren, werden nog twee bergen en een schuur, van den broodbakker Pieterse een prooi der vlammen. Alios was tegen brandschade ver zekerd Gemengd Nieuws. KOLONIËN. Alfen: Tot regenten van het Burgerlijk Wees- en Armhuis alhier zyn door den ge meenteraad benoemd de heeren L. Van Wyk, A. M. Dam, J. Hengeveld Sr. en W. Van Niekerk. Het nieuw opgetreden Kabinet heeft in zyn midden vier leden, die wielryden, t. w. de ministers Cort v. d. Linden, Goeman Borgesius, Lely en Cremer. Na afloop van de muziekuitvoering op het Oranjeplein to 's-Gravenhage ontstond gisteravond aldaar twist tusschen e3n paar bekende vechtersbazen. De een bracht daarby den ander eene zware verwonding toe met een scheermes. De gekwetste werd per rytujg naar het gemeenteziekenhuis vervoerd en aldaar verbonden. Tegen den dader is proces-verbaal opge maakt. De eer8teharingbom, reeder J. J. Do Niet, schipper F. Legas, is gisternacht te Scheveningon nabij het Volkszeebad aan het strand gezet. De vangst bedroeg 170 kantje3 of 10 last pekelharing. De netto be somming zal ongeveer f 1200 bedragen. Een 15-jarige knaap, 6. Van R, wonende te Utrecht, doch tydeiyk te Rot terdam verbiyvende by een familie op het Piet-Heins-plein, is by een twist door een jongen van 14 jaar met een steen tegen zijn bril geworpen, waardoor het glas daarvan brak en in zyn rechteroog drong, dat daardoor ernstig gekwetst werd. Zondagmiddag is te Heythuizen een droevig ongeluk gebeurd. De heer L. Cryns, die by de laatst gehouden examens voor onder wijzer slaagde, was in het middaguur met een paar andere jongelai in de Reek gaan baden. Ongelukkig kwam hy in eene kolk terecht, zoodat h(j onmiddellijk in de diepte zook en alle pogingen om hem te reddin vergeefsch waren. Ruim een uur later werd z(jn lyk opgehaald. Te Wannepörveen woedden Dins dag, bijna onafgebroken, zware onwoders. Een koe van den veehouder J. Huisman werd door den bliksem gedood en twee zware eiken voor het huis van J. Demming werden door het hemelvuur getroffen. Te Scbutsloot (gem. "Wanneperveen) sloeg de bliksem in do woning van het hoofd dei- school, zonder echter schade aan te richten. Omstreeks halféén is te Woudrichem de 20-jarige visscher Frans Rins, even buiten do Loevesteinsche poort, naby de Maas, door oen bliksem getroffen en onmiddeliyk gedood. In den polder "Wilnis, onder Haastrecht, is ten gevolge van het inslaan van den bliksem de hofstede bewoond door den veebou.er Houtdyker afgebrand. De landbouwer D. Vos, teVoendam, bezat ongeveer 600 kuikens. Langzamorhan i verdwenen er daarvan 250. De politie er meo in kennis gesteld, kwam tot de ontdekking dat vier jonge bunsings die gevangen zyn de dieven waren, want in hun nest lagen 94 doode kuikens. Beursbericht. Amsterdam28 Juli. De markt was heden flauwer. Integralen 88'/2. Oostenryk Juli 86'/a, Mei 85'/2. Portugal 223/3. Petroleum: Koninklyke 796—805, Moeara Enim 93l/l» Palembang 106'/»- Amerika vast. Canadian 713/8. Central Shares 93/,G. Union Shares 73/8. Atchison 253/4513/4. Turksche loten 273/4. Prolongatie 2l/%3, BATAVIA, 23—29 Juni. In de „J.-B." van 24 Juqi^leest men: „Tegen den heer B(oon), chef van de firma B(ood) I(n 't Veld) A Co. te Padang, en in dte hoedanigheid agent van de HoDgkong en Shanghai Banking Corporation, is gisteren door het openbaar ministerie een bevel lot inhechtenisneming uitgevaardigd omdat hyin laatstgenoemde qualiteit f 81,000 van de bank ten eigen bate zou hebben aangewend. „De heer B. heeft intusschen Batavii, waar hy tydeiyk verblyf hield, heimelyk verlaten; vermoedeiyk met de boot die gisteren naar Padang vertrok. Zyne aanhouding is naar alle richtiogen telegraphisch verzocht." Tot leeraar in de schei-, aard- en delf stof kunde aan het gymnasium Willem III is voorgedragen Dr. Cb. M. Van Daventer. Voorgedragen is tot pastoor te Malang de eerw. heer G. D. A. Jonckbloat. Op Boadoeran moet de cholera in erge mate heerschen, zegt de „Soer. Ct." Een paar Europeesche families zyn naar Soerabaia gevlucht. Per dag bezwyken 20 Inlanders aan die ziekte. Noord te Palembang. Uit Palembang wordt aan het „Bat. Nieuws blad" geschreven: Er is weder een moord gepleegd met voor bedachten rade. De zaak heeft zich volgens een Earopeaan, die het geheele schouwspel by woonde, aldus toegedragen. Op de brug, de grons tusschen de frikka- dellenbuurt en de kampong 13 Ilir, stonden twee PalembaDgers, vader en zoon, omstreeks 6 uur 'a morgens tegen de leuningniet lang daarna giDg er een andere Palembanger passer- waarts, wat hy eiken morgen om di.n tyd gewoon was te doen. Toen deze langs de twee leunenden kwam, draaide de zoon zich plotseling om en stak den man met een langen dolk in het hart. De moordenaar ging daarop voor het huis van genoemden Euro peaan staan en veegde kalm zijn dolk af, na den aangevallene gevraagd te hebben hoe hem dat beviel. Hiermode was echter de zaak no; niet uit, daar de gestokene nog overeind stond. Na viel de vader van den moor enaar den man aan, die zich nog met een stok verdedigde. Toen echter de Europeaan den man iets toerPp, gingen beide moordenaars op den loop. De gestokene had nog kracht genoeg zyn borst te ontblooten, zeggende: „Mynheer u hebt gezien, dat die man uiu nooit gtsioken." En wat was de reden van dit misdryf De kinderen van die lui haddeu den vorigen avond gevochten. Nog voor het verschynen van den adspirant- controleur, die er vlak by woont, was de ge troffene dood. Door den gouverneur-generaal van Ned.-ludj# zijn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEh DEPARTEMENT. Ontslagen: Op verzoek, eervol uit 'slands dienst, do klerk bij de Wees- en Boedelkamer te Soerabaia li. Gligoor; op verzoek, wegens vertrek, eervol als lid van de commissie van toezicht op de Hoogere Burger school te Somarang, dr. F. H. Bauer, onder dank betuiging voor do door hem als zoodanig bewezen diensten. Benoemd: Tot secretaris van de commissie tot ondersteuning van behoeftigo Christenen te Padang, G. W. Ungorer, algemeen pakhuismeester aldaar. Bij het Bmnenl. Bestuur in do residentie Preanger- Rogentschappen. Verplaatst'. Van Manondjaija naar Tjiandjoer, ter beschikking van den ass.-res. aldaar, de adspi- rant-coutioleur li. A. Elias. Geplaatst: In de afd. Manondjaija, ter beschik king van den ass.-res., de adspirant-controleui H. Th. Kal. Bij liet Boacbwezen op Java en Madoera. Geplaatst: In de afd. Batang (Pekalongan), met Soebah als standplaats, de adspirant-houtvestor H. J. Kerbert. Belast: Met de uitvoering der definitieve opneming en kaarteering der djatibosschen in de afd. Rembang cn Blora de benoemde opnemer P. Haraar de la Brethoniere, ïuot do definitieve grensregeling en afbakening in de afd. Rembang do benoemde opnemer J. W. Willemscn; met de uitvoering der definitieve opneming der djati- bosschen in de afd. Brebes do benoemde opnemer C. L. Regeusburg. Bij de exploitatie der Staatsspoorwegen op Java. Benoemd: Tot machinist 1ste kl. de machinist 2de kl. F. J. Ch. Brodliaag; tot machinist 2de kl. de machinist 3de kl. A. B. Dommere. Bij den dienst ter bestrijding van don opiam- slnikhandel ter zee. Op verzoek eervol ontslagen de tijdelijke lsto machinist J. J. Fasse. Benoemd: Tot tijdelijken lsten machin e1. J. H. Roeby, thans tijdelijk belast met de waarneming der betrekking van 2den machinist bij dien dienst. DEPARTEMENT VAN 00RL.OG. Ontslagen: Met ingang van 2 Augustus 1897, op verzoek, wegens volbrachton diensttijd, ee. vol en met be houd vau recht op pensioen uit Hr. Ms. militairen dienst, de offi. van gez. 1ste kl. dr. W. F. Kocb. Overgeplaatst: Bij de troepenmacht in Atjeh tor nadere indeeling, do lstc lnit. bij het garn.-bat. der Z.- eo O -afdeeling Borneo J. Reyers, do 2de luit. bij het 16de bat-afjon J. Vnn Hecht Mun:ingh Napjus, do 1ste luit. te Toboali (Banka) J. Mioulef; de 1ste luit. te Magelnng J. A. II. v. c'. 8iepkamp, de 2de luit. te Padang \V. II. Haaxman, de lste luit- te Djambi (Palembang) M. a. d. Vliet, de 2de luit. te Bandar (Palembang) E. Townsend, de 2de luit. te Tjimahi A. A. Van Mourik, de lste luit. te Djambi F. C. Kruyk, do 2de luit. te Fort do-Koek J. C. De Bruine, de 2do luit. Ie Solok (S. W. K.) J. H. Harbord; de lste luit. te Batavia P. A. II. Holten, de lste luit. te Malang W. C. T. Ter P>eek, do lste luit. te Mr.-Cornolis J. H. A. v. d. Vrijhoef, de lste luit. te Tebing- tingi (Palembang) J. Buys, de lste luit. to Padang J. H. Makkink. de late luit. te Banda P. C. Lens hoek, de lsto luit. te Kcpahiang (Benkoelen) M. C. Maas, de lste luit. te Amboina L. K. Hama kers, de lste luit. te Medan C. Warris, de lste luit. te Solok (S. W. K.) H. Schouten, do kapt. te Semarang II. A. Stein, de kapt. te Batavia A. H. Overman en J. H. Kroet, de kapt. te Solo P. J. W eye ra, de lste luit. te Tandjong Pinang G. M. C. Ort. Geplaatst: Bij den gew. intend, te Padang de van verlof terugverwachte lste luit.-kw. mr. J. v. d. Winkel; op het bur. v. d. gew. intend, te Somarang do 2de luit.-kw. mr. U. J. Veen, best. v. d. dienst h.t.l.; bij de troepen in Atjen t.ai. de kapt. P. W. J. v. <L Schoot, van verlo* J terugverwacht.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3