N». 11473. 4 Donderdag 22 «Juli* A°. 189? fsze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van gpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nouimer bestaat uit TWEE Blailen. Eerste Blad. Leiden, 21 Juli. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden per 3 maanden. 1.10. Franco per post1.40. Afzondoriyk.0 Nommere0 05. PRUÖ DER ADVEBTENTIEN: Van 1—6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 Grootere letters naar plaateruimte. - Voor bet inca6seeren bujtea de etad wordt f 0.05 berekend. Op de trap in het Stedeiyk Museum alhier ls thans een eikenhouten vrouwenbeeld op gesteld, de gerechtigheid voorstellende, dat langen tyd in het s. g. magazijn werd bewaard. Afkomstig van de voormalige Univeraiteits viirschaar, werd het in 1663 voor 50 ge maakt door Claös Jansz. Kauskamer. Aangezien het fraaie uit één stuk gehouwen beeld, hetwelk thans van een dikke verflag is or tdaan, de gewone attributen, weegschaal en zwaard miste, heeft men aan den heer Eoodo, beeldhouwer alhier, opgedragen een en ander passend by te werken, van welke taak deze zich uitnemend heeft gekweteD. Het geheel geeft een mooi staal te aan schouwen van de hoogte, waarop de beeld houwkunst in de 17de eeuw hier te lande stond. Andermaal was het een kostelyke uit voering, welke Van Erps infanterie-kapel gist ravond den inteekenaren op de acht zomercoacert n aanbood. Zy waren met hunne dames in zeer grooten getale opgekomen, zoo lat de tuin geheel gevuld was. Die tuin prykt thans weer in zyn eigen bloemenschat en de bezoekers koneen zich in den vooravond overtuigen met welk een smaak de verschil lende perken a;';ö aangelega, sommige in geheel anderen vorm, ook in mozaïek, dan vroeger, tc-rwyl ook vole nieuwe planten door den tigenaar, den hoer Couvée, zyn aange schaft. „Zomerzorg" raag inderdaad opnieuw op den naam van Leidens lusthof aanspraak maken. Voor onderwijzer werden te 's-Gravenbage gofcxamincord 6 candidaten. Toegelaten zyn de hetren: A. Schlamilch, A. Mi-og en W. T. Maartense, allen uit Leiden; W. Da Mooy, uit Schiedam, en T. Verhoog, uit Hazers- woude. Het gemeentebestuur van Haarlem heelt bet leggen van buisleiaingtn en zinkers, het sfellen van afsluiters en hrandkranen en verdere werkzaamheden ten dienste van de duinwaterleiding niet gegund aan den laf-gsten insein yver, maar aan den derden, den neer C. D9 Ruiter, te Leiden, voor 97,300. - Als opvolger van den heer Tutcin Nolthe- nius, oie tot burgemoesttr van Apeldoorn is beroemd, zegt de „Midd. Ct".f dat, als burgemeester van Vlissingen algemeen wordt gen em zyn voorganger, de oud burgemees- tor Arie Smit. Naar „Insulinde" meldt, moet bij den Gouverneur-Generaal, jhr. v. d. "Wyck, het vaste voornemen hebben bestaan, om, zoo de kerkelijke partyen by de stuinbus oe over winning behaalden, onmiddellijk zyn ontslag te nemen. Dit was. in tie resiJuntie zoo wel bekend, dat men \\.n bedoelde zyde reeds een opvolger aangewezen had. De naam, waaronder de vorstin van Hohenzollern zich te Schoveningen incognito ophoudt, is, zegt het „D. v Z.-H.", niet gravin van Bergen, maar van Bergb, waar mede bedoeld wordt het voormalige graaf schap Bergh in Gelderland, hoofoplaat3 's-Hee- renberg. Het Haagsche blad voegt aan deze mede- deeling het volgende toe: Het in onze geschiedenis der zestiende en zeventiende eeuw welbekende huis der graven Van den Berg was een jongere tak van bot geslacht Wassenaer. De laatste mannelyke afstammeling uit dit geslacht liet by zyn dood in 1712 tot erfgenaam na den kleinzoon zyner zuster, Prins Frans Willem van Hohenzollern- Sigmaringen (Zie v. Spaen, Inleiding tot de historie van Gelderland, I, p. 355). De vorst van H.-S. is, meenen wy, nog heden bezitter van uitgestrekte goederen, tienden, j chtrechten, enz. in het voormalige 'graalschap Bergh, waartoe de tegenwoordige gemeenten B.rgh, Gendringen en Didara be hoorden. Ook is er te 's Hecrenberg nog een grafelyk slot. Van de 101 candidaten voor het adelborst examen zyn er van de 98, die zich aan het geneeskundig onderzoek onderwierpen, 23 afgekeurd. Voor 't meerendeel zullen zy worden herkeurd. De heer Sas3a, een Japansch edelman, is te 's-Gravenhage aangekomen en zal eenige dagen de gast zyn van de Japansche legatie. Hy is de aanvoerder der conservatieve party In het Japansche parlement en heeft zich byzondor onderscheiden in den Japanschen oorlog. Gistermiddag te twee uren posseerde de ScheveniQgsche kust de torpedoboot „Hobo," kom-nde van het Niouweriop en op weg naar Hellevoetsluis. Van den Scheveningschen vuur toren werd met de vlag gesalueerd. De cadetten der artillerie hier te lande A. Rietveld en J. M. Van der Made, van de Koninklyke Militaire Academie, zyn overge plaatst by het wapen der inf., eveneens met b. stemming voor den dienst h. t. 1. Een officier, 2 onderofficieren en een korporaal van het corps pontonniers te Dor drecht v< rtrokken gisteren naar Utrecht, om door de genie onderricht te worden in h.t aanleggen en ontsteken van dynamietladingen. Heden gaan naar Deventer een oifióier, 1 onderofficier en 4 man, om do cavalerie aldaar de behandeling to leeren van opvouw bare booten. Te Utrecht zal voortaan elke benoeming van een hoofd der school worden voorafge gaan door een vergelykend examen tusechen de sollicitanten. De heer J. A. H. Bolderman, van Zutfen, is aan de Hochuchule te Hannover geslaagd voor het Staats-examen van electro technisch ingenieur. De burgemeester van Zwolle, jhr. W. C. Th. Van Nahuys, heeft wegons hoogen leeftyd - hy is 77 jaren oud - ontslag ge vraagd uit zyn am'ot. Het college van B. en Ws. heeft den Raad voorgesteld, als biyk van waardeering voor wat de scheidende burgemeester voor de ge meente heeft gedain, hem levenslang een jaargeld van f 2200 toe te kennen. Dit voorstel is, na eetie besloten vergadering, en door den wethouder Hoven toegelicht, door den Raad onder toejuiching aangenomen. Omtrent Jhr. Van Nahuys deelt de „Zw. Ct." het volgende mede: Van 1843—'48 was hy werkzaam ter pro vinciale griffie van Overysel en werd in 1848 benoemd tot burgemeester van Diepenheim. In 1850 verwisselde hy die betrekking met die van burgemeester van Ambt-Almeloo. In 1851 werd hy tot burgemeester van Stad en Ambt Ommen benoemd en in 1857 tot burgemeester van Wyhe. In 1862 kwam hy aan 't hoofd der gemeente Enscbedee, om in 1867, toen mr. J. A. G. baron De Vos van Steenwjjk zyn betrekking neerlegde, in diens plaats tot burgemeester van Zwolle te worden benoemd. In 1889 is de heer v. N. benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en in 1895, by het bezoek der Koning- ioneD, tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Gisteren zyn io het hoofd-kiesdistrict Winschoten officieel als candidaten voor de Tweede Kamer opgegeven de heeren: P. Dykhuis (h. r. protect.), C. V. Gerritsen (rad.), H. Van Kol (soc.-dem.), B. L. Tydens (rad.). Als candidaten van district IX voor het lidmaatschap der Tweede Kamer werden gis teren by den burgemeester te Amsterdam opgegeven de heeren: W. J. Den Boor, mr. A. Kerdyk, mr. W. H, De Beau fort en mr. Th. Heemskerk. Door twee afzonderlyke kiezersgroepen werd nog als candidaat opgegeven mr. A. KcrJyk en door éón groep kiezers mr. W. H. De Beaufort. Te Schiedam is overleden de heer I. Hoogedam, oud-onderwyzer, lid van den Raad dezer gemeente, secretaris van de Kamer van Koophandel en bestuurslid der anti-resolution- naire kiesvereeniging „Nederland en Oranje." By beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is bepaald, dat de com missie, aan welke wordt opgedragen het exa- mineeren van hen, die een akte van bekwaam heid voor middelbaar onderwys in land- en tuinbouwkunde en houtteelt of de akte voor lager onderwys in de landbouwkunde wenschen te verkrygen, voor het jaar 1897 zitting zal houden te Wageningen; en zyn benoemdtot lid en voorzitter uier commissie, F. B. Löhnie, inspecteur van het middelbaar onderwys, be last met het toezicht op de landbouwscholen; tot leden: J. H. Aberson, leeraar aan de Rykslandbouwschool te Wageningen; dr. J. Ritz9ma Bos, buiteng. boogl. aan de Universi teit te Amsterdam en leeraar aan de Ryks- landbouwschool te Wageningen; dr. H. Bos en dr. A. H. Borgesius, leeraar aan de Ryks landbouwschool te Wageningen; L. Broekoma, hoofddirecteur van id.; dr. H. Van Capelle, leeraar aan id.; J. Van Dam, directeur der afd. Landbouwschool van id.; J. Heidema, Rykslandbouwleeraar te Groningen; P. Van Hoek, id. te 's H?rtogenbosch: I. G. J. Kake- beeke, id. te Goes; S. Lako, leeraar aan de Rykslandbouwschool te Wageningen; U. J. Mansholt, Rykslandbouwleeraar te Dordrecht; J. Z. Ten Rodengate Marissen, leeraar aan do Rykslandbouwschool te Wageningen; J. Mes dag, zuivelconsulent te Leeuwarden; C. No'ael, Rykslandbouwleeraar te Schagen; dr.O.Pitsch, dr. A. M. Prins en G. Reinders. leeraren aan de Rykslandbouwschool to Wageningen; H. Schuitema, leeraar aan de H. S. School te Enkhuizen; dr. K. H. M. Van der Zar.de, directeur yan het Rykslandbouwp.o.fsta'ion te Hoorn; dr. J. Th. Cattiu, directeur dor afd. Tuinbouwschool van de Rykslar.dbouw school te WageningenA. C. Ide; B. A. Plemper van Balen, dr. E. GilUy, leeraren aan de Rykslanabouwscbool te Wageningen SisCt.) Aan de school voor kunstny verheid, ver bonden aan h6t museum van kunstnyverheid de „NederUndsche Maatschappij ter Bevorde ring van Ny Verheid" te Haarlem is verbonden een cursus voor artistitke metaalbewerking, die een aanvang zal nemen op 1 Septem -er 1897. Deze cursus is bestemd voor hen, die zich in bet vakteekenen en boetseeren, in het dry ven van plastische voorwerpen, als bekers, kannen, vazen, schotels, kandelaars, enz., in het vervaardigen van onderdooien van soort- geiyke voorwerpen en het samenstellen van deze tot een g6heel, alsook in het vervaar digen van ornamentale versieringen, in hoog en laag drijfwerk, wenschen te oefenen. Deze cursus wordt gevolgd door leerlingen, die zich al dadelyk na het verlaten der lagere school voor do werkplaats voorbereiden, als ook door hen, die reeds in de praktyk werk zaam zyn en zich in bovengenoemde vakken verder wenschen te bekwamen. Er zal alle mogelyke zorg worden besteed, opdat den leerling een gezonde artistieke rich ting worde ingeprent. De leer werkplaats werd ingericht met de beste uit Parys ontboden gereedschappen. Er zal vooiloopig slechts een gering aan tal leerlingen worden toegelaten. Van het begin van den cursus 1 September tot einde December bedraagt het schoolgeld 25, terwijl voor de volgende schooljaren het schoolgeld op 50 is vastgesteld. Het verblyf der leerlingen in Haarlem kost gemiddeld 6 a 7 per week. De directeur der school voor kunstnyver heid, de heer E. Von Saher, geeft gaarne nadere inlichtingen. De bijzondere commissie voor groep III der in 1900 tb Parys te houden tentoonstel ling, ouder voorziiterschap van h9t lid der centrale commissie mr. N. G. Pierson, heeft zich geconstitueerd. Als secretaris is opge treden het medelid de hoer D. F. Scheurleer. De byzondere commissie voor groep XVI, onder voorzitterschap van mr. Pierson voor noemd, verkoos tot secretaris haar medelid mr. A. Kerdyk. Het stoomschip „Burgemeester Den Tex," van Batavia naar Amsterdam, passeerde 20 Juli Dungeness; de „Jason," van Amsterdam naar Java, arriveerJe 19 Juli te Liverpool; de „Obdam," van Nieuw-York naar Rotter dam, passeerde 20 Juli Prawlepointde „Prins Alexander," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 20 Juli te Genua; de „Soembing," van Rotterdam naar Java, vertrok CO Juli van Southampton; de „Prinses Amalia," van Batavia naar Amsterdam, vei trok 21 Juli van Port-Saïd; de „Prins Frederik Hendrik," van West-Indié naar Amsterdam, arriveerde 21 Juli te Ha7re. secretaris dezer gemeente waren geplaatst de heenn: lo. J. G. M. Van Griethuyzen, burge meester der gemeenten Bleiswyk en Moer- capelle; 2o. O. Van Eek, te Leiden. Heden benoem jo de gemeenteraad nummer een dezer voordracht tot secretaris. Prov. Staten yan Zuid-Holland. In de gisteren geLouden zitting was nog aan de orde de Provinciale begrooting voor 1898: A. Voor zooveel het Ryksbestuur is. Goedgekeurd tot een bedrag van f 95,746. B Enkel provinci.de en huidioudelyke in komsten en uitgaven,bedragende/1,269,142.51} met aanvraag om machtiging tot heffing van: 9 opcenten op de belasting op het gGbouwd, idom op die 7 oor bet ongebouwd, en 6 opcenten op de per.-oneele b-.lasting. - Het bedrag der onvoorziene uitgaven, sluitpost, is vastgesteld op 25.293.83J. De versch.llende subsidien aan inrichtingen van onderwys, enz. zyn onver mderd voorge dragen, behalve oie voor hrt Sophia kinder ziekenhuis en de Pleegzuster-vereeniging te Rotterdam, waarvoor f 500 meer is uitge trokken en dus gebracht op 1500. Ter bevordering der stierenkeuring is een subsidie van ƒ8000 uitgetrokken. Voor den zuivelconsulent wordt opnieuw aan de Holl. Mij. van Lanotouw 1000 toe gekend. De begrooting wordt goedgokeurd. Daarna niets meer aan de orde zynde, wordt de zomervergadering namens de Koningin gesloten. In het vorig bericht staat onder de toege laten leden: Nolen. D.t mot zyn Loder. Gouda: By de alhier gehouden herstom ming voor leden van den Raad zyn gekozen de heeren Jager (lib.) met 364 en Prince (a. r.) met 250 stemmen. De heer Bruut lib.) verkreeg 316, de heer Vos (kath.) 219 stemmen. Hill eg om: Onder het vee van de land bouwers Theod. "Wilhs. Zeestraten en J. Witte man is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Het vee van do landbouwers Jac. Verbruggen en J. Van Lierop Pz. is door den veearts hersteld verklaard. Leiderdorp: In den nacht van Maan dag op Dinsdag jl. is uit eene schuit, gelegen in de Waard, ten nadeele van D. Teske en J. Schoonderwoerd den Bezemer te Leiden, honderd kilo wol, ter waarde van 45, ont vreemd. Na dezen diefstal is door de politie alhier een onderzoek ingesteld. Noordwyk: In de gisteravond gehouden bestuursvergadering van V. V. V. werd voor- en vastgesteld zich by den Nationalen Bond voor Vreemdelingenverkeer aan te sluiten. Omtrent de zaak der rustieke brug waren de onderhandelingen met de Duin-Exploitalie- maat8chappy nog niet ver gevorderd, vooral, omdat men van weerszyden op financiêele bezwaren stuitte. Door een paar deskuncigen, leden van V. V. V.'s bestuur, zal nu een begrooting van onkosten worden opgemaakt om de brug te herstellen, waarna de beide besturen zullen trachten de zaak gezameniyk tot oen goed einde te brengen. Oesstgeest: Od do aanbeveling voor De hoogleeraarsbenoeniing te Groningen. Prof. dr. Hector Treub scbryft aan het „Hbl." het volgende: Vergun mij, dat ik de gastvryheid van uw blad inroep om het volgende ter algeraeene kennis te brengen. Zyn myn inlichtingen juist, en ik heb reden dit aan te nemen, dan is reeds een vergadering der medische faculteit te Groningen gehouden om te voorzien in de vacature-Doederlein. Professor Doederlein vertelt zelf, dat op de aanbeveling der faculteit drie Duitsch-rs staan en dat hy dat alles reeds op het na Pinksteren gehouden congres van de „Deutsche Gesell- schaft für Gynaekologio" had afgesproken. Volgens hem zou de aanbeveling met alge- meene stemmen geschied zyn. Ben ik goed ingelicht, dan was de meerderheid, waarvan destyds by do aanbeveling van prof. Doeder lein sprake was, 4 t°gen 3. Wees- tn Mom boi'kamers. Blykens h t door den minister van finan ciën uitgebracht) verslag en de door hem ovtrgelegdo rekening over 1896 der fondsen, stichtingen tn kapitalen is aan belangheb benden 43,550.417s uitgekeerd u.t da stich tingen, waarvan het rechtstreiksch beheer aan hem is opgedragen, en word een bedrag van 2,457.25 a.-ngewend tot aankoop van inschrijvingen in h9t 2,/1 pCt. Grootboek van Nat.onale schuld Voorts werd ƒ1,89694'/a als administra- tieloon in 's Ryks schatkist gestort. De personeele belasting. In de verschillende belastingwetten wordt met strengheid opgetreden tegen allen, die fraude plegen. Uit een geval, dat ons dezer dagen uit een Gddersche gemeente werd mede gedeeld, schrift de „ArnL. Cc.", blykt, dat men by de personeele belasting nog niet tegen alle midcelen, waarby men de schatkist zoekt te btnadeeleD, maatregelen heeft getroffen. Voor eenig3 weken vond de schattiDg van het mobi lair plaats. Dat de schatters in aantocht of te wachten zfir, daarop heQft men op een dorp al spoedig zyn aandacht gevestigd. De schatters bezochten dan ook een aanzieniyk ingezetene, die het vertrouwen van het groot ste deel der burgery heeft gewonnen door do verschillende eereposten, die hy bekleedt. Zy vonden by dien man, by wien een pas ge trouwde zoon inwoont, zulke versleten meu belen, dat de schatting slechts weinig kon be dragen. Eenige dagen later gaat een der schatters weder voorby en ziet van verre, dat het huis, voor eenige dagen door hem bezocht, veel in aanzien gewonnen heeft. Hy treedt nader, waagt het een kykje door de ramen to nemen en ziet, dat de oude voor nieuwe meu belen hebben plaats gemaakt en er deinaruk werkolyk is, zooals men dit by een man van dien stand zou verwachten. De schatter kykt wel verdrietig, dat hy op die wyze was misleid, en dat menschen, die een naam te verliezen hebben, voor eenige guldens der schatkist niet geven wat haar toekomt. Er is echter niets aan te doeD. De man is eenmaal geschat en daarmee uit. Do misleider heeft loon van zyn werk. Zou hy dit echter ook hebben kunnen doen by de vermogens- en bedryfsbelasting of by eeoige aangifte van cynsbare goederen? Uit de „Staatscourant". TWEEDE KAMER. Uit inlichtingen, door den minister van waterstaat aan de Tweede Kamer verstrekt op het adres van M. C. Filat, vroeger direc teur van h6t rykstelegraafkantoor te Utrecht, over het hem verleende ontslag, blykt, dat dien heer reeds ten vorigen jare is mede gedeeld, dat het- voornemen bestond hem tegen 1 April 1897 op pensioen te stellen en dat hy geen gevolg heeft gegeven aan de tot 1 Januari d. a. v. hem geboden gelegenheid, om dit desverkiezande zelf te verzoeken. Hy heeft integendeel bet verlangen kenbaar ge maakt in dienst te biyven. Zyn klacht, dat tot zijn ontslag zou zyn besloten om jongeren ambtenaren gelegenheid te geven, is niet juist. De Regeering achtte htt tyditip aangebroken, waarop de betrek king beter aan een ambtenaar van minder gevorderden leeftyd ware toevertrouwd. Het ontslag is derhalve met ingang van 1 April 1897 verleend. Toen echter de nieuw benoemde directeur door byzondere omstandig heden niet vóór 1 Juni d. a. v. kon optreden, is de beer Filet nog tot dien datum in dienst gebleven. De adressant heeft op meer dan 65 jarigen ouderdom 's Ryks dienst verlaten möt aanspraak op vol pensioen. Mond- en Klauwzeer. By suppletoire begrooting heeft de minister van binnenlandsche zaken voorgesteld den post, uitgetrokken op de begrooting van 1896 voor reis- en verbiyfkosten van de districts- veeartsen, hunne plaatsvervangers en geëxa mineerde veeartsen, zoomede voor vacatiegelden en belooningen, met 13000 te verboogen, omdat? de toegestane som wegens het heer- schen van mond- en klauwzeer onvoldoende is gebleken. Voorts wordt de post uitgaven wegens het heerschen vau het mond- en klauwzeer met 15,000 verhoogd. Kon. besluiten. Benoemd: tot ontvanger dor directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Zaandam c. a.K. W. Van Snndick. ontvanger derzellde middelen te Middelburg; tot ontvanger dor directe belastingen en accijnzen te Nieuwkoop c. a., B. J. J. M. Timmerman, ontvanger derzellde middelen to Buiksloot c. a.; tot id. te Meppel, M. 11. Sauer, ontvanger derzelfde middelen te Onderdendam c. a.; tot id. to Hoogezand, P. It. Leopold, ontvanger der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen te Groeoloo c. a. Benoemd tot schoolopziener in liet arrondisse ment Almelo'o, mr. Z. W. Straatman, te Alineloo. L>o gepensionneerde luitenant ter zeo lsto kl. J. 11. Van Hoogstraten, op ztjn verzoek, eervol ontheven van do hem tijdelijk opgodragen diensten bij de afdeeling Uydrographie van het departe ment van marine. Aan G. Van Kilsdonk, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Zeeland. Aan A. 11. M. Micluelson, op zijn verzoek, eor vol ontslag verleend als notaris in N.-ludië. Goedgekeurd, dat aan H. Stam, burgemeester der gemeenten Oudendijk en Beets, op zijn ver zoek, eervol ontslag is verleend als secretaris dier gemeenten. De O.-Indiscbo ambtenaar met verlof W. De Hoog, laatstelijk adspiraut-ingenieur bij den water staat en 's lands burgerlijke openbare werken in Ned-Indië, op zijn verzoek, wegens physieko onge schiktheid, eervol uit 's lands dienst ontslagen. Pensioen verleend aan C. Van Molhoek, ten be drage van 213 's jaarsaan J. Doon, 316's jaars, aan E. Vaa Leeuwen, ƒ269 'sjaars. Audiëntiën. Do gewone audiëntiën van do ministers van justitie, marine, financiën, koloniën, oorlog, binnenlandsche zaken en waterstaat, handel en nijverheid zullen deze week niet plaats hebben. Museum Meormanno Westreenianuro. Dik Museum iPrinsessegi acht No. 30, te 's-Gravenhage) zal gedurende Augustus geopend zijn op den 5den en lOden. Op die dagen zijn toegangskaarten, zoowel aan bet Museum zelf als aan de Koninklijke Bibliotheek (Voorhout No. 34) te verkrijgen. Machinisten-school. De minister van marine brengt tor kennis van belanghebbenden, dat in verband met den uitslag van het laatst gehouden examen voor leerling machinist, de navolgende jongelingen, gerang schikt naar do bij het examen behaalde cijfera voor een plaatsing bij de opleiding in aanmerking i; E._W. Broekman, SV^C. Cam man, A. li. j -- - - ier, oor- Voetelink, E. Horsting, J. J. Weeda, J.Jocgepi W J. Mantz, W. Wiegel, J- Gestel, A. P. N<v lander, J. M. Van Hoogstraten, B. C. De Groot M. H. Van der Hoeven, W. G. Jansen, H. L. K Van Gelder, C. A. M. De Jongh, 8. Van der Lfc: en J. C. Van der Snoek.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1