Officiëele uitslag der stemming voor negen leden van den Gemeenteraad, in elk district drie. Eerst© Kiesdistrict. Raadhuis 3chool Gortestraat Den Burcht Aantal Kiezers. 762 419 453 Geldige Van Dr. M. C. J. P. J. Mr. 11. 1. l.J.v. Hoe Dr. 1. W. W. F. Verhey stimbilj. onw. DeLhuyzcn. Driessen. trucker. ken JJc. troon. tan Ityk. 558 12 329 185 384 169 347 201 291 3 140 121 169 127 147 143 352 7 177 159 184 165 161 186 1201 22 646 465 727 461 666 530 1689 Drucker, Kroon en Dekhuyzen. Tweede Kiesdistrict. lantal liexrsi Dalilige stcmbilj. Van anw. W. Fontein. Dr. B. J. Da Ooejo. J. v. d. Heyden. Dr. P. 1. Kaiser. 1. Volder. 8temdistrlct II: School Heerenstraat 539 395 6 176 217 43 192 166 VMare 352 274 3 148 108 58 101 128 VIII: StadBtimmerwerf. 470 335 1 142 163 33 145 136 Totaal 1361 1004 10 466 488 134 438 430 1. D. D. Dr. D.E. Siegcn- Schretlen. beek t. Henkeloin. 149 204 117 134 137 186 403 623 Volstrekte meerderheid 503. Dus herkozen: Siegenbeek van Heukelom. Herstemming tusschen: De Goeje, Fontein, Kaiser en Mulder. Derde Kiesdistrict. lanial Geldige fan 1. T. J. P. 1. C. Ir. D. I. J. I. V. d. A. J. r. lloe. ff. F. Verhey Kieiers. stembilj. onw. Driessen. Driessen. Drucker. Dejden. ken JJi. (an Wijl. Stemdistrict VI: School v.-d.-Werf-straat 725 625 19 264 430 253 62 265 242 VII: Bowaarschool Groenesteeg 377 278 6 156 213 109 49 172 93 Totaal 1102 803 26 420 643 362 111 427 335 Volstrekte meerderheid 402. Dus herkozen: P. L. C. Drlessen. Gekozen: Van Hoeken en J. P. J. Driessen. De aftredende leden waren de heeren: P. L. C. Driessen, Dekhuyzen, Drucker, De Goeje, Kaiser, Kroon, Siegenbeek van Heukelom en Verhey Van Wyk, terwijl door het bedanken van mr. C. Cock bovendien nog in eene vacature moest worden voorzien. De op 29 Juni op de candidatenlijaten geplaatste heeren werden aanbevolen door de hieronder achter hunne namen aangeduide partijen fitemdistrict I: Totaal Volstrekte meerderheid 601. Dus herkozen: 1 s te K i es d i 8 tri ct: Dr. M. C. Dekhuyzen met 1 lyst (lib.) J. P. J. Driessen met 2 lijsten (k. en a.-r.) Mr. H. L. Drucker, met 1 lijst (lib.) A J. Van Hoeken J. Jz. met 2 lijsten (a. r. en k.) Dr. A. W. Kroon met 1 lijst (lib.) W. F. Verhey Van Wijk met 2 lijsten (a.-r. en k.) Gemengd Nieuws. Ia de Oosterkerk alhier, welke te Ityden heeft gehad door den brand der Katoenfabriek (brand* en waterschade) en waar twee Zondagen geen dienst werd ge houden, heeft morgen weer een godsdienst oefening plaats. Deze week werden op „Rhynzigt" genomen 616 zwembaden door heeren en 108- door dames. Temperatuur van het water 20° Celsius. Aalsmeer was deze week in feestdos. Het was er alles groen en bloemen. De tentoonstelling trok tal van tevreden be zoekers. De stoombooten maakten goede zaken, •venals de- uitspanningsplaatsen en de draai molen. Dank zij den uitstekenden maat- regelen, door do politie te 's-Gravenhage ge nomen, en waarbij de commissaris in de tweede afdeeling, de heer Dietz, die bet onder zoek leidde, zeer krachtig werd gesteund door de politie in andero steden en in bot buiten land, is het gelukt de twee personen, ver dacht van den diefstal bij de weduwe Alberge, in Den Haag, die zij bewusteloos hebben gemaakt, aan te houden. Beide personen hebben een nacht te Dordrecht doorgebracht, waar zij des ochtends enkele gestolen coupons hebben te gelde gemaakt, en zijn toen onmid dellijk naar Brussel vertrokken, waar zy op aanwijzing der Haagsche politie zijn aange houden. Hunne overbrenging kan spoedig worden verwacht. De Rotterdam8che rechtbank veroordeolde een koopman in varkens, die zijn compagnon, öi9 lezen noch schrijven kon, tot 5 maal toe voor een bedrag van circa f700 oplichtto, tot 4 maanden gevangenisstraf. Te Oud-Heusden had een droevig ongeluk plaats. In een onbewaakt oogenblik viel het 2-jarig zoontje van den arbeiier v. d. Staak in een moddersloot. Toen het gevonden werd, waren de levensgeesten reeds geweken. Gistermiddag is tusschen IJsel- monde en Bar end recht een goederentrein af gebroken, waardoor do van Arnhem komende trein niet kon passeeren. De trein van Venloo moest dientengevolge te Barendrocht stoppen, om de post en passagiers over te nemen en kon op verkeerd spoor de reis voortzetten. Ben 8 11 m m o r d. - Dinsdag jl. werd te Heerenveen gestemd voor den ge meenteraad in Hask rland. Het bureau wordt gehouden op de bovenzaal van het café „Ver- nimmen." Een kiezer komt. binnen en magt hoe by moet stommen. „Het witte stipje in het zwarte hokje zwart maken," luilt het antwoord on onze kiezer gaat naar den lesse naar. Spoedig komt de kellner bovÊn en vraagt: „hebben do heeren gescheld?" Een ontkennend antwoord volgt. Even daarna komt de kelloer met dezelfde vraag en nu weder eeo ontkennend antwoord volgt, zegt hij: „Gescheld is er toch." Men ziet nu naar don lessenaar on do kellner had gelijk, want onze klozer was druk bezig het witte knopje van de electrische schel, die zich toevallig in de gang bevond, zwart te maken. De overstroomingen in Frank rijk. - Ontzettend zijn de berichten, dio door 2de Kiesdistrict: W. Fontein met 2 lysten (a.-r. en k.) Dr. M. J. De Goeje met 1 lijst (lib.) J. N. Van der Heyden met 1 lyst (christ.-hist.) Dr. P. J. Kaiser met 1 lyst (lib.) Arie Mulder met 2 lysten (a.-r. en k.) A. D. D. Schretlen met 2 lasten (k. en a.-r.) Dr. D. E. Siegenbeek van Heukelom met 1 lyst (lib.) de telegraaf, door de couranten en langs par ticulieren weg uit het Zuiden van Frankryk ons bereiken. Geheel het departement Haute Garonne is overstroomd, met zyne vruchtbare akkers, zyne ryke wyngaarden. Hoog in de bergen, tusschen rotskloven en spleten, ontspringt de Garonne. Afwaarts stroomt zy in smalle beekjes, die zich samen voegen en dan meer omvang krijgen. Gaande weg verbroeden deze zich, vormen afzonder lijke riviertjes, die zich vorder opnieuw te zamen voegen, en. zoo ontstaat de rivier. Wie te voet of te paard over de Pyreneeèn de reis van Frankrijk naar Spanje maakt, ziet, als; hy de grens is gepasseerd, die in een bergpas door eoa kruis wordt aangegeven, by eene kromming van den weg plotseling een wonderschoon landschap \oor zich. Links ligt Bosost, rechts, heel in de diepte, kruipt de Garonne voort over haar steenach tige bedding. Slechts het schitteren van het water in het gouden zonlicht toont, dat er beweging is in de rivier, anders zou men wanen een zilveren slang voor zich te zien. Te bevaren is de rivier hier niet, zelfs in geen uren nog. tGaandeweg wordt zy door andere rivieren gevoed en eerst in de naby- heid van Toulouse krijgt zy het aanzien van een stroom, met schepen en vaartuigen van allerlei soort bedekt. Een dier riviertjes, welke de Garonne voe den, is de Pique, in zomer en najaar weinig meer dan een flinke sloot in een zeer diepe bedding. Hier en daar eon waterval geeft levendigheid aan het riviertje, dat be- woegkracht verschaft aan een aantal houtzaag molens in den omtrek. In het najaar echter, wanneer de regens beginnen te vallen, of in het voorjaar, als de verschroeiende zuidenwind de eeuwige sneeuw der bergen doet smelten, zwelt die schynbaar zoo eenvoudige Pique aan tot een stroom, die een vaart heeft, welke den gang van een snelvarend stoom schip verre overtreft. Dan is alles waakzaam, want gevaar dreigt ook dan. Maar meer voor Toulouse en de in de nabyheid daarvan gelegen plaatsen dan in Bagnères do Luchon, de bekoorlijke badplaats, die jaariyks een zestig a zeventig duizend bezoekers trekt. Op dit oogenblik is men daar in het hartje van hot seizoen. Alles is in feestgewaad, want Luchon leeft in hoofdzaak van zyne bezoekers. Doch het weer was slecht. Onweer en bliksem, betrokken lucht, regenbuien wis selden elkaar af. Maar de regen behield de overhand, en al het water, dat de bergen in den omtrek opvingen en verzamelden, stroomde als naar een grooten vergaarbak naar het dal, waarin met Luchon nog een half dozyn welvarende plaatsen gelegen zyn. In een oogenblik zwol de Pique, sloeg bruggen en huizen weg en overstroomde het landschap, dat in oen meer werd herschapen. Een onzer verwanten, die juist te Luchon vertoeft, zoo lezen we in het „Nbl. voor Ned.", schryft van daar: „Het was of het water met emmers uit den hemel werd gegooid. Ik gevoelde my ongesteld en lag te bed, dus veel hinderde het slechte weer my niet, en aan gevaar werd door my heel niet godacht. 3de Kiesdistrict: J. P. J. Driessen met 2 lijsten (k. en a.-r.) P. L. C. Driessen met 3 lysten (lib., k. en a.-r.) Mr. H. L. Drucker met 1 lyst (lib.) J. N. Van der Heyden met 1 lyst (christ.-hist.) A. J. Van Hosken J.Jz. met 2 lysten (a.-r. en k.) W. F. Verhey Van Wyk met 1 lyst (lib.) „Zaterdag drt was op den Sden Juli, kwam myna vrouw my waarschuwen, dat wy ons op ernstige dingen haddon voor te bereiden. De Pique steeg zoo geweldig en word zóó woest, dat wy ons gereed moesten houden om te vluchten. Onze villa ligt aan de Allée de la Pique. „Haastig kleedde' Ik my, pakte by elkaar wat ik het minst gaarne wilde missen en besloten werd, dat wy den nacbt zouden opbiyven, om weg te trekken zoodra de nood aan den man kwam. Een rytuig werd in gereedheid gebracht en zou aangespannen blyven staan, om terstond te kunnen instygen als het nooüg was. „Dat duurde zoo een uur, toen de toestand zóó werd, dat wy maar besloten, er onmid- deliyk van door te gaan en niet laDger te wachten. De Allée was reeds geheel over stroomd, het water stond in onzen tuin. Wy stuurden den bediende uit om logies in het hooger gelegen gedeelte der 6taa te bestelleD, en zoo trokken wy heen. Manden, tonnen, een geheele houtzagery vloog ons voorby, modegesleurd door het water. De nieuwe brug by St.-Mamet was al bezweken. Het was eene ontzettende verwoesting, die wy overal zagen. „By trommelslag werd bekend gemaakt, dat de telegraaf en de spoorweg bezweken waren en dat, wie berichten of brieven te verzenden had, denk u al die vreemdelingen hier! deze tegen negen uren gereed moest maken, dan zou een estafette dis naar Mon- rójsau brengen, van waar men beproeven zou ze verder te verzenden. „Gy kunt u de consternatie in de stad voorstellen. Het hart breekt by het aan schouwen der ellende van de kleine burgery, waaronder er zyn, die alles hebben verloren. Natuuriyk is er nog gesn denken aan om de ver woesting in oogenschouw te gaan nemen Nog is hot gevaar niet gewekeD. Maar voor zoover de eerste berichten luidden, moeten in Isle en Doion, een plaatsje met twee duizend inwo ners, niet minder dan honderd tachtig personen verdronken zyn. Bargingnas is geheel over stroomd, in Luchon staat alles onder water, van de Allée d'Etigny tot aan het station. In Montauban is de weg geheel door höt water vernield. Men ziet er gaten in den grond van meer dan twee meter diepte. „Op dit oogenblik is de hemel blauw en schynt do zon, maar zy beschynt slechts eene uitgestrekte ellende.'" Tot zoover de particuliere berichten. Uit telegrammen en buitenlandsche couranten hebben we reeds vroeger e6n en ander over genomen. Thans nog hetgeen volgt: Het was juist kermis te Aucb. Yan een menagerie, die daar stond, verdronken nage noeg al de dieren. Ook een 15-jarig meisje kwam om het leven. Een rhinoceros zwom tweo uren rond en kwam toen op het droge. In het gasthuis verdronken zeven oude vrouwen, die niet tydig konden wegkomen. Voorts verdronk er een hovenier, Dobois, dio zyn huis niet wilde verlaten. Zeer veel heeft ook geleden l'Isle-en-DoIon- Do helft van het lieve stadje is verwoest. Nu en dan wordt er gerommel gehoord en weer is dan een gebouw een prooi van het water geworden. Genietroepen zyn aangekomen, te laat om het grootste onheil te voorkomen, maar nu bezig te redden, wat nog te red. den valt. Uit Saint-Laurent-de-lTsle wordt geschreven Veertig huizen zyn ingestort, inbtgrupen het kasteel van S-int Maitin, waaruit vele jonge meisjes door middel van ladders gered sfjn. Er zyn veel slachtoffers. Een moeder met een kind van vier dagen werd dryvendo gevonden op een plank. In do straten van Azères staat het water twee meter boog. Do inwoners konden byna allen naar hooger gelegen plaatsen vluchten. Een schuitje, bemand met een paar der moedigste inwoners, is by alle huizen langs geweest of ook nog menschen achtergebleven waren. Zy.n hier weinig menschenlevens te betreuren, zooveel to meer paarden en vee zyn er omgekomen. De beroemde stal van den markies Palaminy is geheel verwoest on de meeste paarden zyn verdronken. Uit alle plaatsen van do Haute Garonne, als Maugnac, Saint-Bóat, Montcaup, Saint- Gaudens, Escanecrable, Cierp, komen byna goiykluidende berichten: zooveel huizen in gestort, dorp of stad staat onder water, enz. Volgens de jongste berichten is de Garonne wel nagenoeg weder in haar bedding terug gekeerd, maar nog dagen achtereen zullen de Fransche bladen Jobstyöingen uit Zuid- Frankrijk overbrengen. Van tal van plaatsen weet men nagenoeg niets, doordat spoor- en telegraafverkeer gestoord zyn, en eerst als deze hersteld zyn, valt do omvang van de ramp na te gaan. Dat het land zwaar beproefd is, kan echter, helaas, thans reeds verzekerd worden. Intusschen leert men al langzamerhand den omvang kennen van de schade, dia de zware onweders der vorige week hebben aangericht. In het zuiden van Ffankryk, te ITsle-en- Dodon zyn 362 huizen ingestort en 104 zwaar beschadigd. Vijftienhonderd menschen, onge veer de helft van do bevolking, staan op straat, arm en zonder onderkomen. Zy moeten voor het grootste deel van overheidswege worden ondersteund. Ook uit Elzas Lotharingen komen aller treurigste berichten. Naast de hagelschade aan hu zen, schuren en stallingen en de waterschade aan Btraten en wegen is een byna onoverkomeiyk nadeel toegebracht aan de velden. In de districten Weissenburg, Hagenau en Zabem is do graanoogst vol slagen verniel!. "Wat overgeblovon is, kan niet eens als slecht stroo te gelde worden gemaakt Van de aardappelen kan rcisscbien do nelft van den oogst worden grred, van rapen iets meer. Maar de hopvelden en de boomgaarden hebben weder onnoemelijk veel geleden. Er zullen jaren noodig zyn om de verwoesting van dez;: dag^n te boven te komen. En van de getroffen grondeigenaars was byna niemand verzekerd 1 Er zyn hulp- comité's gevormd. HeteilandLuzonisgetoisterddoor een vulkanische uitoarsting. De Mayon, welks naam in de vorige eeuw eon schrik was voor do bevolking, is na een tydperk van lange rust aan het werken gegaan. Den 25en Juni, te midden van een zwaren storm, begon de berg wolken asch uit te werpen, die weldra de vruchtbare velden aan den voet myienver met een verstikkend kleed bedekte. Des nachts barstte een wolkbreuk los, die vier dorpen met 12,000 inwoners overstroomde. De menschen hadden zich weten te redden, maar het vee, de velden en do huizen waren prys- gegeven asn de woedende elementen. Den volgenden dag bedaarden de storm en de aschregen, maar den 28en Juni wierp de Mayon een machtigen stroom lava uit. De stad Laboy werd geheel verwoest, meer dan een derde der inwoners, zeshonderd menschen, kwamen om. De volgende dagen hielden de uitbarstingen nog aan. Het geheele aantal slachtoffers is nog niet bekend, maar men vreest dat de ergste verwachtingen nog over troffen zullen worden door de werkeiykheid. Tydens een gala-bal in Bucking ham palace, waaraan de geheele koniokiyke familie van Groot-Britanniö en vele buiten landsche vorstelyke personen, die nog te Lon den zyn, deelnamen, is brand ontstaan op do derde verdieping in de vertrekken van prins en prinses Aribert van Anhalt. Door den wind was een gordyn in aanraking gekomen met een brandende kaars, die uit onachtzaam heid op tafel was achtergelaten. In een oogwenk brandden de gordynen er lustig op los. De brandweer rukte met vyf stoomspuiton aan, maar bluschte den brand in tien minuten met een handspuit. Te.Montpellier is een jongsko van negen jaar, dat een flesch wyn droeg, door een fietser omvergereden. De flesch brak en de scheiven kwetsten het kind zoo onge lukkig aan den buik, dat de ingewanden te voorschyn kwamen. Naar een hospitaal ge bracht, liet hy zich zeer moedig opereereü, volstrekt niet willende gechloroformeerd worden. Op hot stationsterrein van den Staatsspoorweg te Utrecht had een treurig ongeval plaats. De wegwerker J. V. kwam by het rangeeren tusschen de buffers en werd zoodanig gekwetst, dat hy kort daarop overleed. Een acht maanden geleden zond iemand te Brussel zyn vrouw naar Londen om er wegens gestoorde geestvermogens ver pleegd te worden. Verleden week meldde men hem, dat zy al3 genezen kon worden aangemerkt. Vol biydschap ging hy haar afhalen en schoepte zich Dinsdag-avond met haar op de boot naar Antwerpen in. Op de hoogte van Bath gekomen ging, de vrouw gisterochtend vroeg op eene bank op het dok zitten, waar zy scheen in te slapen. De man, die haar geen oogenblik verlaten had, ging nu even naar beneden om een kop koffie te gebruiken. Boven komende, vond hy enkel haar hoed op do bank liggen. Haarzelve, noch haar lijk, heeft men tot nog toe kunnen vinden. Te Börde, by Hagen, meldde op het stadhuis aldaar oen vader het vierde hem geboren tweelingpaar aan. Het aan de z. g. Muganozadel in het Fleinsdal gelegen dorp Dajana is ge heel een prooi der vlammen geworden. In verband met de uitgifte van valsche bankbiljetten ie te Ruhrort gearres teerd een herbergier, by wien een brief werd gevonden, waaruit bleek, dat de vervaardiger en leverancier van de valsche 100 Markacheine te Antwerpen moet wonen; althans er wordt in dien niet onderteekenden brief geschreven, dat de eerstvolgende zending „vogeltjes" beter aan zjjn elecben zon beantwoorden, daar die beter waren uitgevallen. De valsche bankbiljetten van f 25 moeten te Du8seldorp zyn gemaakt. Taal- en letterkundig Congres. Op het congres, dat van 23 tot 26 Augustus te Dordrecht gehouden wordt, zullen de vol- gende sprekers alsnog de daarby vermelde onderwerp en behandelenprof. Vercoullie, Gent: „Zottt-Ncderland en de vereenvoudiging onzer schrijftaal;" Jan Boucbery, Autwerpent „Taalstryd"; mevrouw Maria Ypes Speat, Amsterdam: „De uitspraak van het Neder- landsch in verband met hygiëne". Het eerelidmaatschap van het congres is aanvaard door dr. Hendrik P. N. Muller, consul-generaal van den Oranje-Vrystaat te 'a-Grsvenbage. Het hoofdbestuur der Regelingscommissie ontving dezer dagen een officieel scbiyven van bet hoofdcomitó der Nationale Tentoon stelling van Nyverhsid en Kunst, waarin dit zyn besluit mededeelde, om het bestuur van het congres op de tentoonstelling officieel te recipieeren on byzondere feestelijkheden voor dia gelegenheid te doen plaats hebben. Da ledken van het congres zullen op vertoon vaa hun kaart vrijen toegang hebben tot 't hoofd terrein en Oud-Dordt. De> heer Hidde Nyland, burgemeester vaa. Oud Dordt, heeft beloofd den congresleden- vreemdelingen in de gelegenheid te zullen stellen, zyn schooue verz-.cneiiQg sdulderyen te bezichtigen. Daar deze ij zoo der ryk io aan voo. tbreogaelen uit de nieuwere school, zal dit vooral voor de bewonderaars van dezo kunstrichting een welkome tyiling zyn. Dagelijks outvaoyt het hyoidbtsiuur nieuwe berichtten van toetreding, zoodat ook dit con gres druk bezocht belooft te zulle i worden. Wy herinneren er aan, dat de contributie f 2.50 bedraagt en dat leden en sprekers zich nog altyd by een der secretarissen kunnen opgaven. De coagre3kaart, die men daarna ontvangt, is ontworpen door den schilde* Willy Sluiter. Park-Concert. Dinsdag 13 Julides avonds te halfachl. 1. „Von Pel» zum Meer", Marech Joh. G. Goyp. 2. Ouverture „Zampa"F. Horold. 3. „Aofu Glückee Wogen", Wals. E, Waldtcufel. 4. „Uhapsodio hoagroise" No. 2 F. Liazt. 6. „Die Kloaterglockon", Nooturao Lefebure Welly, 6. „Geiateefunken", Polk»E. Waldtcufel. 7. Charivari-PotpourriV. Hamm. ZOMEBZORG. Dinsdag 13 Juli, to halfaoht, door het BtrnftaaudekcorpB van het 4de Regiment Infanterie. Directeur, de heer W. Van Erp. Ecrsto afdeeling: No. 1. Marcbe du Bacro do 1'opéra „Le Prophéte", Meyerbeer; 2. Feet Ouverture, Lontner; 3. G'aahichten a.ua dem Wienerwald, Walter, 8trauee; 4. „Coppólia", Ballet euite d'orcbestre, Délibea. Tweede afdeelingNo. 5. Ouverture „R onzi", Wagner; 6. Tanzmueik a. d. Oper: „Die verkaufve Braut", Bmdtana, 7. a. Lied uit de opera „C2ar und Zim- mermann", arr. B. Bos, Lortzing; „Wir aplolen Boldat", Eilenberg; 8. Fantaieie aur „Carmen", Opér» de Bizet, Maun. Burgerlijke Stand. LEIDERDORP. Geboren: Dirk, zoon van Nikolans Van Teijlingen en Marijtje Van Winkel. LLSSE. Geboren: Christina Cornelia, D. van G. Duineveld en van M. Brouwer. Jacoba, D. van W. Yermeul en van A. G. Gersie. JohaDnes, Z. v. J. Van der Ploeg en van M. Vink. Theodorus, Z van P. Van der Putten on van A. Van Kampen. Overleden: Klasina Spronger9. eebtg. van P. \V. Vrijburg. 40 i. Levenl kind van M. M. Bolluyt en van N. Dorrepaal. OEGSTGEEST- Geboren: Hendricus Jacobus, Z. van H. Van Dissel en P. Van Zoen. Hendrik. Z. van H. Van den Amcele en S. M. VanderMoy. STOMPWIJK. B e v a-11 e n M. C. Van Rijn geb. Van de Sarde 2 Z. Overleden: W. G. Van Paasson Z. 8 w. N. Kouwenhoven V. 88 j., wed. J. Van Santen. A. Van Wensveen D. 3 m. VEUR. Bevallen: M. Zandbergen geb. v. d. Togt D. WOU BRUGGE. Geboren: Margaretha, D. v. W. v. Wieringen en M. Mansterman. Overledon: G. C. Slingerland jd. 27 j. J. Verdouw Z. 2 j. P. Verdouw 7. 11 ro. RIJNSBURG. Geboren: Pieter, Z. van W. v. Kinveren en G. Do Mooy. G e h u w d W. Van den Eykel Johz jm. en M-, Driebergen jd. KOLONIËN. BATAVIA, 9—11 Juni. De beer Tempelman Plat, die by bet onge. luk met een lorrie, waarbU de heer Kolff het leven verloor, zwaar werd gewond, is In het hospitaal te Buitenzorg aan wondkoorts overt leden. - Uit Cheribon werd aan „De Locomotief", bericht: Ten nadeele van den heer Koödlei^ afdeelingschef van de Semarang—Cheribon* spoorwegmaatschappij, is in het district Tji ledoek diefstal gepleegd, waarbij aan gelda' De herstemming voor het tweede kiesdistrict zal plaats hebben op Dinslag 20 Juli a. s. Wederom mogen we met erkentelijkheid melding maken van de bereidwilligheid der leden van de Leideche wielrydersvereeniging „All Right", die aan de verschillende stombureelen hadden post gevat om dadelijk na het bekend worden van eiken uitslag ons de cjffers te komen meedeelen. De wielersport was bier dus andermaal ten dienste van bet publiek. Wy ontvingen de uitslagen der stemdistricten in deze volgorde: 5, 2, 3, 7, 8, 6, 4 en 1.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2