Kindercantate B Eerste MerMscïe Fiijwie&iet TENTOONSTELLING DORDRECHT. MOMFjipr: A. 11. LINDEN, lfll£itnc, LiHbh. UITVOERING öirecteiirII. BURGERS, WOENSDAG 7 JTTI.I. door ongeveer 3500 Kinderen beide op het Hoofdterrein der Tentoonstelling. j:|j I De Zuid-Afrikaanscho enquête. De zitting der Zuid-Afrikaansche enquête commissie te Londen werd gistermiddag om 2 uren geopend. Miss Flora Sbaw was als getuige opgeroepen om gehoord te worden over zekere telegrammen, die, ontcijferd en gedrukt, aan de commissie werden voorgelegd. Het eerste, gedateerd 10 December 1895, was van miss Shaw aan dr. Harris in Kaap stad. ZD vraagt daarin wanneer de plannen beginnen, omdat zy vooraf verzegelde instruc- tién wilde zenden aan de „Times"correspon- denten in de Europeesche hoofdsteden, daar het van het hoogste belang was, hun invloed aan te wenden. In het tweede telegram, gedateerd 12 De cember, seint miss Shaw aan dr. Harris, dat uitstel gevaarlijk is. De sympathie was toen compleet, maar het kwam er op aan te han delen voordat de Europeesche mogendheden tijd hadden om protesten in te dienen, het geen de beweging zou verlammen. Het derde telegram, van 17 December, luidde: „Chamberlain zal zich goed honden ingeval de Europeesche mogendheden tusschen- beide komen, maar ik heb bijzondere reden te gelooven dat hij wonscht dat gij hot on middellijk doet." Dr. Harris zond verschillende telegrammen aan miss Shaw, waarin hij sprak van de ver deeldheid te Johannesburg die een handelend optreden belette. Vervolgens kondigt hij aan dat Jameson zich op weg beeft begeven na ontvaDgst van den brief der Johannesburgcra. Hij voegt er bij: Wij vertrouwen op een goedon afloop; aan de verdeeldheid te Johan- nisburg is een einde gemaakt, behalve voor zooveel twee of drie Duïtschers betreft. Rhodes seinde op 30 December aan miss Sbaw: „Zeg aan Chamberlain dat ik er mi) wel door zal slaan als hij mij steunt, maar hij moet geen telegrammen meer sturen, zooals dat aan den hoogen commissaris. Ik zal winnen en Zuid-Afrika zal aan Engeland behooren." Op 31 December seinde Rhodes aan miss Sbaw: Als gij niet kunt maken dat Cham berlain aan sir Hercules Robinson instruction zendt om terstond naar Johannesburg te gaan, Is de geheele zaak verloren. Den hoogen commissaris zal daar een schitteren ie ont vangst ten deel vallen en hy zal de poritie in Engelands voordeel kunnen veranderen. De instructie moet beslist zijn, want hij is flauw hartig en wil de verantwoordelijkheid niet op zich nemen. Mi3s Shaw, over deze telegrammen onder vraagd, zeide dat zy een korte uiteenzetting van den staat van zaken in Zuid-Afrika schreef, die naar de „Times"-corresponöenten in het buitenland werd gezonden, maar wat het telegram aan dr. Harris betreft, met die zaak was de redacteur geheel onbekend. Ten opzichte van de volgende telegrammen ondervraag-i, antwoordde zy, dat zy daarin slechts baar eigen meening uitdrukte. Zij had nooit aan het departement van koloniën eenige mededeeliog gedaan omtrent het plan, noch eenige informatiën van dat departement ont vangen. Voor het telegram van 17 December gaf zy de volgende verklaring. Toen zy omstreoks half December met Fairfield spark over den opstand te Johannesburg ,'dien iedereen ver wachtte, zeide Fairfield terloops tot haar „Wel, als zij een opstand beginnen, dan moesten zi) het maarzoo spoedigmogelijkdo8n." Fairfield had dit schertsend gezegd. De voorzitter kondigde aan, dat hij voor nemens was geweest dr. Harris voor de com missie te roepeD, maar Harris wae in het buitenland en de commissie was niöt in staat geweest, hem een oproeiing te doen toekomen. De zitting werd daarop verdaagd. Dr. Jameson, wiens tegenwoordigheid in Engtland niet langer noodzakelijk is, Is wet r naar Zuid Afrika vertrokken. Zflne vrienden hadden er voor gezorgd, dat het vertrek niet bekend was gemaakt, en in alle stilte heeft bij zich te Southampton ingescheept. Hij zal in Maschonaland een politiecorps samenstellen uit inboorlingen. Tolcgra m m n, PRETORIA, 2 Juli. Het bericht van de „Times", di.t president Kruger aan dr. Leyds zou geseind hebben om terstond terug te koeren, is van allen grond ontbloot. LONDEN, 2 Juli. Heden is alhier een groote vergadering gehouden van de voor naamate kooplieden uit de City, die belaDg hebben by de suikerindustrie. Bovendien waren tegenwoordig vele leden van het Parlement on vertegenwoordigers van de West Indische planters. Een resolutie werd aangenomen, waarin werd uitgesproken de vrees voor de uitvoorpremie, die Duitschland, Oostenrijk en Frankrijk blijven betalen, en aan do regeering wordt verzocht middelen aan te wenden om de open markt voor Britsch koloniaal product te verzekeren op gelijke voorwaarden alB buitenlandsch product. CALCUTTA, 2 Juli. De onlusten in Engelsch Indië zijn geëindigd; er is met de oproerlin gen een schikking getroffen. Provinciale Staten van Zuid-Holland. Nog zijn op de agenda der aanstaande zomervergadering van de Provinciale Staten van Zuid-Holland gebracht voorstellen van Ged. Staten tot wijziging van verschillende polderreglementen. Eveneens een adres van den heer L, P. Van den Broek, notaris te Briele e. a., ver zoekende te bevorderen de tot-stand korniug van een voldoend en ten allen tijde bruik baar verkeermiddel voor personen en goederen op de Westeiyke eilanden van Zuid-Holland, met name op Voorne, Putten, Goedereede en Overflakkee. Nog is door Ged. Staten een voorstel ge daan tot het aangaan eener geldleening tot een maximum van 1,230,000 ter voldoening der kosten van verbetering van den waterweg tusschen den IJsel bi) Gouda en do ringvaart van den Haarlemmermeerpolder, en van het renteloos voorschot aan de Rotterdamsche Tramwegmaatechappij ten behoeve van den aanleg van een stoomtramweg van Rotterdam naar Zuid-Beiërland met een zijtak naar Oud- Beierland. De verplichte aflossing is daarbij zóódanig bepaald, dat in 1912 minstens 110,000 zal worden afgelost, van 1913 tot en met 1921 jaarlijks minstens 80,000 en in 1922 tot en met 1924. jaariyks ƒ130,000, zoodat in 1925 nog slechts 10,000 zal zijn af te lossen. Eindelijk is nog aan de Prov. Staten inge diend een adres van den Raad der gemeente Katwijk om subsidie in de koeten van het bevaarbaarmaken voor bomschuiten van het vaarwater tusschen Katwijk en LJcnuiden. Door Ged. Staten van Zuid Holland is afwij zend gepreadviseerd op het verzoek van het Bestuur van den polder de Tille om provin ciaal subsidia ten behoeve van wegvcrbetering. Door hen is voorgesteld eene gratificatie van 500 te verleenen aan een werkman, die in 1893 een ongeluk kreeg bij het werk der vaartverbetering tusschen Ryn en Schie, aan wien, ofschoon hij in dienst was des aannemers, vanwege de provincie eene som is uitbetaald, omdat toen nog niet de ver zekering van werklieden in toepassing was, en die, indien nu deze gratificatie verleend wordt, in staat zal zijn eene betrekking te krijgen. Door Ged. Staten is voorgesteld het pro vinciaal subsidie aan het Sophia-Kinderzieken- huis en de Pleegzuster-vereeniging te Rotter dam te verboogen met f 500 en alzoo te brengen op 1500. Mr. J. G. Rist herdacht. De Hooge Raad hield hedenochtend te elf uren eene zitting, waarin de vice president, mr. F. B. Coninck Liefsting, de volgende rede uitsprak, gewijd aan de nagedachtenis van den president, mr. J. G. Kist: „Het is heden een droevige dag, waar wij den treurigen plicht te vervullen hebbeu, het stoffelijk overschot van onzen hooggeachten president, mr. Joost Gerard Kist, naar de begraafplaats te geleiden. Op Dinsdagavond, 29 Juni 11., terwijl hi) in zyn familiekring gezeten was, verflauwden omstreeks tien uren de levensverschijnselen en kort daarop blies hij omstreeks elf uren den laatsten adem uit. Hoewel eene treurige ziekte in den laatsten tijd zijne krachten ondermijnd had en hy ten gevolge daarvan eenige maanden niet aan de werkzaamheden van den Hoogen Raad had kunnen deelnemen, kwam de tydiog van dit rustig heengaan ods allen zeer onverwacht. Met weemoed dachten wy aan den merk- waardigen man, die meer dan 28 jaren aan 's Raads beslissingen een werkzaam aandeel had gehad. Allen waardeeren wy de grondige adviezen, door ham in de meest verschillende takken van wetgeving by de beraadslaging gegeven. Alle medeleden, inzonderheid de drie oudsten, die gedurende 26 jaren met hem aan de werkzaamheden deelnamen, hebben steeds den yver en de bekwaamheid hoog geschat, waarmede onze geachte vriend de gronden voor zyn gevoelens opgespoord en verzameld had en met ongemeene kracht van overtuiging wist te verdedigen. Het tegendeel van sommige wetenschappe- lyke mannen van meer sceptischen aard, die de verschillende gronden vóór en tegen nauw keurig wegende, dikwyis aarzelen, om de weegsch lal naar do eene of de andere zyd i te doen overslaan, kwam Kist gewooniyk met een vast stelsel, by welks verdediging de tegengestelde meeningen met alle kracht wer den bes'.redon. Vurig van aard, trad hy in het geheele leven hevig op tegen allen, die in meening van hem verschilden. Het spreekt vanzelf, dat, waar in de wen- 8cbeiyko samenleving vele tegenstrydige be- ginsebn elkander kruisen en vaste regels hunne natuurlyke grenzen hebben en nist altyd \oor absolute toepassing vatbaar zyn, de consequente doorvoering menigmaal tot onbiliyke beoordeeling van de gevoelens van anderen leiden kan. Dat is de gewone oorzaak van hevige twisten en geschillen van staat kundigen, rechtskundigen en maatschappelyken aard. Kist wist en bedacht dit als ernstig be oefenaar van het recht, maar by zyn hevig optreden in den stryd van meeningen kon hy het soms uit het oog verliezen en het goede recht en de gegrondheid van de over tuiging van anderen een oogenblik vergeten. By hen, die hem niet dan oppervlakkig ken den, is dan soms de gedachte opgekomen of de geest van onpartydigheid zou ontbreken by zulke absolute oordeelvellingen. "Voor de buitenwereld kon de schyn tegen hem zyn. Zyne ambtgenooten wisten het beter. Mocht soms het zien op do veelheid der argumenten voor zyn eigen gevoelens zijn gezicht een oogenblik verblinden voor het gewicht der gronden voor het tegenge stelde; wy hebben het bygewoond, dat hy juist op het oogenblik, waarop hy het hevigst tegen zyne tegenstanders in de raadkamer uitvoer, het dichtst was by het punt, waarop hy na hevigen stryd verklaarde: „Ik moet my gewonnen geven, ik kan myn meening niet volhouden." In de Raadkamer stond hy niet tegen de groote woorden, waarmede in het gewone leven dikwyis de meest ongegronde en dwaze stel lingen op hoogen toon worden uitgesproken met krenkende ombescbaamdheid, die soms den meest kalcnen man kan ontstemmen. Tegen ernstige gronden was Kist, als man van wetenschap, ook een rustig beoordelaar. Zuivere wetenschap bevorderde hy niet alleen als curator van de universiteit te Leiden. De rechtswetenschap heeft hy ge- durendo zyn geheele ambtelyke leven yverig blyven beoefenen. Door lal van geschriften en bydragen in tijdschriften heefc by de rechts geleerde letterkunde verrykt. Nevens de onderwerpen, die in onmiddeliyk verband stonden met zyn eerste ambteiyk leven als griffier en rechter van een kaotoi), waren het byzonder de uit zyn schrift ont stane verbintenissen, die zyne aandacht had den getrokken. Daartoe behooren zijne ge schriften over het „Grootboek der Nationale Schuld", en over de „Nederlandsche wissel- verbintenissen." Aan bet laatste sloot zich later aan zyn geschrift over de „Maatschap en Yennootschap" en eindeiyk zyn groote werk over het „Handelsrecht." In al deze werken, waarin het recht dog matisch behandeld wordt, vindt men dezelfde nauwkeurigheid en den helderen styl, die veel heeft bygedragen, om de moeilyke stof tot meer algemeen bewustzijn te brengen. Tot de diepste ciepten der historie kon hy niet altyd afdalen. Dit voegde niet in het plan, ora een algemeen overzicht van het geheele stelsel in zyne onderdeelen te geven. Door de helderheid en klaarheid van voor stelling heeft hy de rechtswetenschap bevor derd en groote diensten aan de practische beoefening van ods recht bowezen. Levendig van geest nam hy gaarne en met opgewektheid deel aan gezellig verkeer. Ge durende de 12 jaren, waarin hy het voorzit- tersch ip vaa den Raad bekleedde, heeft hy zich de algemeene achting en vriendschap van zyns medeleden, ook van de jongere ambtgenooten, in groote mate verworven. Bijzonder gehecht aan bet Stamhuis van Oranje, welks belangen met die van het Vaderland innig verknocht zyn, was hy ge acht by alle ware Nederlanders, ook by htn, die in do wyze van de behartiging der Neder landsche belangen eene andere richting volgen. Waardig raadsheer en voorzitter, zal zyne nagedachtenis by ons in eere blyven. Wy worden thans geroepen om hem do laatste eer in de begeleiding naar de grafplaats te brengen." Te dien einde word de terechtzitting ge schorst tot hedennamiddag te twee uren. Mai-lctlbericlitoii. Leiden, 3 Juli. Gr&nen wc-rdcn heden weinig, doch voldoende naar de rrasg aangeboden. In do prijzon kwam weinig vc-raoder-Eg. Witte Tarwe ƒ6.10 a ƒ6.73. Roodo 5.90 6.60, Walla-Walla a Pooiecho a per 80 KG. Rogge 3.65 a ƒ3.90 per 71 KG. Zomergeret ƒ3.20 a ƒ3.40, Winter- ƒ3.20 a ƒ3.40, Ohevalier- ƒ4.50 a 5.25 per HL. Haver ƒ3.20 a ƒ3.50 per 50 KG. Groene Erwten ƒ5.a ƒ5.40 por HL. Paardenboonen 4.75 a ƒ5.per HL. Duiveuboonon ƒ6.25 a ƒ6.90 por HL. Brumeboonen ƒ6.60 a ƒ7.60 per HL. Koolzaad 10.— a ƒ10.50 per HL. Kanariezaad 5.26 a ƒ6.50 per HL. Hennepzaad 5.60 a 6.50 per HL. Boter. Aanvoer 9180 küogr.late qualit. per 1/* v»t ƒ40 a f 48.2de qnalit. per l/4 vat 32.— a 38.lete qualit. per kiiogr. ƒ1.a ƒ1.20; 2do qualit. por kilogr. 0.80 a ƒ0.95. Lange Zwarte Turf 900,000 etuka, 2.75 a ƒ3. per 1000. Amsterdam, 2 Juli. Aardappelen. Rij.eburgere ƒ3.a ƒ8.40, Katwijker Zand ƒ3.a ƒ4.Kat weker Muiejea ƒ3.20 a ƒ3.80, Andijker Muisjee 3.20 a ƒ3.60, Westlandseho ia manden ƒ3.a ƒ3.40, id. Zand ƒ3.20 a ƒ4.—. id. Mui-jee ƒ3.50 a ƒ4. allee per '/a HL. Aanvoer 10 ladingen. Handel matig. DeTeilter, 2 Juli. Boter ƒ17.— a ƒ21.50 per Va ton< f a IC-50 Per io ton ƒ0.90 a ƒ1.— per KG. Graa- fper '/p 'oo. Kipoioren ƒ8.a 3.7 5. Eendeieren ƒ3.50 a ƒ4.per 100 stake. Do toevoer van i oter en kipeieren waa groot. Leen warden, 2 Juli. Boter. Aanvoer 437/4, 94/8 eo 49/16 v. Prijs lete eoort 37. Kaas. Aan gevoerd 32,521 KG. Nieuwe Nagel- ƒ24.bele- gon f 22'/,. Londen, 2 Juli. Frieeobe Boter 82 a 84 eb. Scliicaauis 2 Jnli. Noteenng van de akc- laars. Moutwjn 7.25, Jenever ƒ11.25, idem Amet. prooi 12.75 per NoJ. vat ea zonder fust, zonder de belasting. Spoeling-commissie 0.30 per ketel. Noteering van den Brandorebond. Moutwijn 6ty8 l or heet. ct.. zondor f.nc o i zoader belasting. Brenkelen, 2 Juli. op do kaasmarkt alhier he lea Vrijdag, waren 51 wagene kaas aangevoerd, to zamen 1874 etoke kazen, gewicht ip 13,118 KG. Prijzen waren leto qu&l.teit van ƒ22 a 25, 2de qnaiiteit van 18 a 21 de 60 KG. Handel matig. Kerkelijke Berichten, Valkenburg: Zondagmorgen te halftien Ds. M. A. Van Rhyn, predikant te Wate ringen. Des avonds te zes uren Ds. D. J. Van Aalst, pred. te Noordwykerhout. Beursbericht. Amsterdam3 Juli. De markt was heden zeer stil, nagenoeg onver anderd, doch de stemming zwak. Portugal 23%. Ind. Bank beter 80, ook Terminal 634. Afrikaansche sporen 241. Petro leum zwakker, behalve Rumeensche beter 121. Central shares flauw 9. Atchison 24. Prolon gatie 3. ACADE.niËlVIEUW». Leiden: Heden zyn alhier bevorderd: Tot doctor in de Nederlandsche letterkunde de heer A. Van Berkum, geboren te Amsterdam, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „De Middel Nederlandsche bewerking van den Parthonopeus-Roman en hare ver houding tot het Oudfransch Orgineel;" tot doctor in do godgeleerdheid de heer H. W. Pb. E. Van den Bergh van Eysinga, geboren te 's Gravenhage, na verdediging van een academisch proifschnft, getiteld: „Een bladzyde uit de wysbegoerte der religie. Elemen ten tot de vorming eener religieusphiiosofische wereldbeschouwing Tot doctor io de rechtswetenschap de hoer C. G. Schattenkerk, geboren te Doesburg. Geslaagd is voor het candidaats-examen in de rechten de heer J. W. Schorer; voor het voorbereidend examen in de godgeleerdheid de heer F. H. G. Van Iterson; voor het doctoraal-examen in de godgeleerd heid door de heer A. H. Scholte; voor het candidaat8-examen in de godgeleerdheii lste gedeelte, door de heer G. Oorthuys. Utrecht: Tot arts bevorderd de heer D. Stolp. Groningen: Bevorderd tot arts de hitr W. Bos, caad.-arts, gob. to Zuidwolde. Freiburg in Baden: Tot docter in de geneeskunde (summa cum laude) bevorderd de heer M. P. Schütte, arts te Rotterdam (geb. te Amsteram), met e:n proefschrift „Ueber Choledochotomie." L.EXDE3, 3 «fuif. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 16^ C. 60 83 Fahrenheit; hadenmorgeu 8 uren 16.51 C. 61.7' F.; 'amiidags om 12 uren 20"" C. 68° F.; 'snamid-ia** 4 uren 20° C r= 68° F. De heer J. H. Donner alhier hoeft zijne benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Goneraal in het kiesdistrict Katwyk aangenomen. „Het Nederlandsche Dagblad" ontving van ror. A. Van Dedem het volgende schryven ter opneming: „Heien las ik in het Persoverzicht der „Zwolscbe Courant," dat „Het Nederlandsche Dagblad" ray rekent tot de leden der nieuwe Tweede Kamer, aie gekozen werden op het program van den Christeiyk Historischen Kiezersbond. „Ik neom de vryheid u medo te'deelen, dat ik Anti-revolutionnair bon, het Anti revolutionair program van 1878 bynageoeel beaam en de candidatuur van de afdeeling Zwolle van den C.-H. K. niet heb aanvaard, vóór ik my overtuigd had, dat de vergadering, die my candidaat stelde, met myne politieke gevoelens bekend was. „Aan het eerste gedeelte van art. III van het program van den C -H. K. gaf ik echter mijne instemming, doch onthield die aan het laatste gedeelte. „Hadden myne vrienden te Zwolle gehoor gegeven aan het manifest door het hoofd bestuur van den C -H. K. uitgevaardigd, dan zouden zij by de herstemming thuis zyn gebleven en my niet hebben gesteund tegenover den radicaal J, Hoven. „Ik behoor tot de fr^clie-Lohmandit wist men te Zwolle zoo goed als elders, en ik kan mij dus niet laten indeelen by den C.-H. K., al heeft de afdeeling Zwolle van dien Bond myne candidatuur ook krachtig ondersteund." Het „Nederl. Dagbl." boekt na deze ver klaring den heer Van Dedem af, maar maakt daarna over de zaak eeniao opmer- klngeo, waaronder dese, dat van de 6 leCeb* die de fractie Lobman vormen, tw. de hoeren i LohmaD, Schimmelpenninck, Van Liraburg Stirum, Van Dedem en Mackay, drie er kwa men met medewerking van den C. H. K. „Deze zal," zegt het blad, „goed doen in bet vervolg alleen candidaten aan te nemen, die geheel instemming bttnigen met xyo program zooals de heeren Van Karnebeek, Bastert en De Visser deden. By geruchte vernam het „Hdbl." dat de burgemeester van Haarlem zal worden be noemd ter vervanging van den burgemeester van 's Gravenhage, den heer Roest. Naar deliterale „Nederlander" uit „goede bron" zegt te weten, zou de heer V n Houten in ernst verlangen, minister te bl.ven Noordwyk: Aon de bemo-iingen van V. V. V. zal het te danken zyn, dat de H. IJ. Sp. My. er toe overgaat in een lang ge voelde behoefte te voorzi n, nl. een wacht kamer of abri te louwen tegenover de remise der stoomtram te Noordwyk aan Zee. Tien maanden van de twaalf toch waren tram reizigers, die te N. aan Zee wenschten in te stappen, tot dusverre verplicht hy all9 weers gesteldheid in de open lucht hun beurt af te wachten om weer onder dak, d. w. z. in den tramwagen te komen. Dat zal dus eerlang tot het verleden behooren. Door genoemde vereeniging worden tevens pogingen in het werk gesteld den verjaardag van H. M. Koningin "Wilhelmina voor onze gemeente, vooral voor de jeugd, tot een echten feestdag te maken. Meer mogen wy daarover nog ni t meedeelen, maar spreken reeds hi.r den wensch uit, dat de vereeniging, wanneer zy by de ingezetenen mocht komen aan kloppen om bydragen, succes op baar zeer gewaardeerd streven mogen hebben in den vorm van ruimegiften of nieuwe deelnemers leden. Nog in een andere zaak wenschen wy de Vereenigiog een gunstig resultaat toe. Zy zal n. 1. de instandhouding der zoo schoon gelegen rustieke brug in het duin bepleiten. Deze dreigt in verval te geraken, on het scbynt dat de eigenares, de Noordwyksche Duin- raaatschappy, dit verval niet kan of wil voor komen. Moge het V. V. V. gelukken bet be houd van dit echoone plekje te veiz keren 1 Rjjnsburg: De collecte voor dea gawa- penden dionst in de Nederlanden heeft alhier 8.24y2 opgebracht. Als candiJaten voor de a. s. gemeente raadsverkiezing zyn door de Gereform. Kies- vereeniging gesteld de heeren J. C. Meyboom (burgemeester), A. Van don Eykel Az. en J. v. Iterson. Beide eersten zyn aftredende leden. Zoeterwoude: De dag der stemming ter vervulling van drie plaatsen in den ge meenteraad alhier (perioii9ke aftreiing), al8' ook die ter vervulling van een plaats in den Raad (vacature J. Kors), is bepaald op 13 Juli a. s. en do dag der herstemming, zoo noodig, op 22 Juli. Men seint ons hoden uitNymegeD, dat Vrydagavond te Orsoy de stoomketel van do sleepboot „Ketjen", van Kakelmann, te Hombirg, is gesprongen. De geheele beman ning, bestaande uit r personen, wt»r 1 gedood s DEVENTER. De Burgers-Rijwielen, staan bekend als zeer sterk, zeer solide en fijn afgewerkt en zeer goedkoop, zoodat concur rentie onmogelijk is. Heden ontvangen: het Acaténé- of Kettingloos Rijwiel. 5515 40 Bepareeren, Emalllccrcn en Vernikkelen, zeer billijk en solide. iji VAN DE „DE WERELD IN" van PETER BENOIT, onder generale leiding van den Heer ERDELMANN, met begeleiding van het versterkte Utrechtsche Stedelijke Orkest van HUTSCHENRUIJTER, ruim 100 man. Groote Repetitie 's namiddags l1/» uur. Uitvoering 's avonds 7 uur. py Entréa den geheelen dag ft.— Entrée op gewone dagen 50 Cents, (kinderen half geld) en IO Cents toot Oud-Dordt, met vrjj toegang tot de Hoofdgebouwen, 'e Avonds na 7 uren 15 Cents en rrg entrée op Oud-Dordt. 6616 68

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3