KLUITKALK. A. N. DE LINT, Roode Bordeaux 0.50, ƒ0.60? Madera hartesteeg. 0.60, 0.801 Roode Port0.80, 1.- „De Groote Flesch", GOEDEREN-CREDIET. Mond- en Klauwzeer. Fransche Brandewijn N°. 11457 Zaterdag 3 Juli, A0.1897 <§eze (goarant wordt dagelijks, met uitzondering rf. Van <§on- on feestdagen, uitgegeven. Reis-Abonnementen. N. KORENHOFF Jr. Van-der-Werf-straat, bij deBakkersteeg, Stoomdistilleerderij „DE PELICAAN" Per Liter ƒ0.85 en ƒ1. Per Flesch 0.70 en 0.80 Per Liter ƒ1.20 en ƒ1.40 Per Flesch „1.en 1.15 u Haarlemmerslr. 96. Alle soorten Goederen, als; Meubelen, Heeren- en Dames-Kleedingstukken, Manufacturen, Huishoudelijke Artikelen, enz., enz., Handel in alle soorten van Metselsteenen, Tras, Drijfsteen, Carboli- m nernn, Hontcoment, isphaltvloeren, Gips, enz. g Voorbehoed- en Genezend Middel van Dr. JOHNSON. L. J. MEER, v.-Alkemade-straat 44, Rotterdam. LEIDSCI ÏBIJS DEZEH CODKAHTl Voor Leidon por 3 maanden, franco por post "i^ftonderiyke Nommers 1.10. 1.40. 0.06. PBIJS DER ADVEETENTIËN: Van 1 0 regels f 1.05. ledore regel meer f 0.17J. Orooteft letters naar plaatsruimte. Voor bot incasseeron buiten de sta4 wordt f 0.05 berekend. Ticeede Bind. Geabonneerden op het „Leidsch Dagblad" kunnen gedurende het reisseizoen de Courant aan hun tijdelijk adres opgezonden krijgen, tegen vergoeding van porto en on kosten. Binnenland 10 Cents per week. - België 15 Buitenland 20 Ook kan men gedurende het reis- seizoen een Sde exemplaar be stellen, om zijne huisgenooten niet van de toezending te ontrieven. De onkosten bedragen alsdan: Binnenland 15 Cents per week. België 20 Buitenland 25 Gemeenteraad van Alfcn. Voorzitter do Burgemeeater. Afwezig de heeren C Van Abshoven en W. Los. Nadat de notulen zyn gelezen en goedge keurd, wordt mededeelmg gedaan van de volgendo ingekomen stukken: Miseivo van regenten van het Burgerlijk Wees- en Armhuis, waarby wordt medege deeld dat z\j eenparig hun mandaat neerleggen; missiven van Ged. Staten tot toezending van goedgekeurde Raadsbesluiten tot wijziging der begrooting en toezending kon. besluit tot vör- hooging der jaarwedde van den secretaris. De Voorzitter deelt mede, dat de heer J. W. Clant bereid is voor 10 jaar lang grond af te staan voor den bouw van een brand8puithuia. Toegewezen de reclame van M. Van 't Riet en de aanslag op het kohier van den hoofdei, omslag geroieerd. Goedgekeurd de rekening over 1896 van het Burgerlijk Wees- en Armhuis. Ten fine van advies geronvoieerd aan B. en W8. een adres van G. Blom c. s., in de Vinkebuurt, houdende verzoek om voor ziening in goed drinkwater. Benoemd tot regenten van het Burgerlek Wees- en Armhuis te Alfen do heeren D Van der Ent Braat Sr., J. Eigeman, Ph. Van Breukelen en P. Bol Jr. met 9 m de heer D. Van den Akker met 8 stemmen. Wordt besloten vo^r de verkiezing van leden van den gemeenteraad de gemeente m dezelfde districten te verdeelen als voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal en dus in 4 stemdistncten. Als controleerende leden bi) de stembureelen voor de verkiezingen van den gemeenteraad worden 'benoemd de heeren P. Maazen, H. Roest, J. J. Altona en Cbr. De Jong. Bij de hoofdelijke omvraag maakt de heer Van Dobben een opmerking over den toestand ▼an de spuit in de Vinkebuurt, waaraan, naar bi) meent, iets mankeert, en dringt de heer Nagtegaal aan op verlichting, ook des zomers gedurende den geheelen nacht, van de Gouw- sluische brug. Door de vele passagiers, die met nachtbooten medegaan of van die booten des nachts afstappen, is verlichting van het terrein z. i. een zaak van veel belang. De Voorzitter belooft spreker zijn opmerking in het college van B. en Ws. ter sprake te brengen. Gemeenteraad van Koudekerk. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden, één vacature. Na voorlezing en goedkeuring der notulen wordt voor kennisgeving aangenomen een missive van het gemeentebestuur van Hazers- woude, waarbij wordt medegedeeld, dat men ongenegen is de wederkeenge hulp by brand weder op den ouden voet te regelen, maar dat het blijft bjj hetgeen is voorgesteld by zijn missive dd. 3 April jlt. w. dat by eiken brand hulp gevraagd moet worden, en dat de gemeente, die hulp vraagt, deze ook moet betalen. Benoemd werden tot leden van het stern- bureel voor de a. s. verkiezingen voor den gemeenteraad de heeren A. Dorrepaal on G. Van Esmond, terwyi als 4de of controleerend Üd van het stembureel wordt aangewezen de beer J. Van Egmond. Da burgemeester is voorzitter. Komt aan de orde het voorstel tot wyziging van het algomeen politie reglement, waarover in de vorige vergadering de stemmen staak ten. Het voorstel luidt, de volgende bepaling in het reglement op te nemen: sHet is des Zondags verbodeD op den Ryn van af de grensscheiding met de gemeente Leiderdorp tot aan de grensscheiding met de gemeente Oudshoorn met stoom te fluiten, met den hoorn signalen te geven, muziek te maken en te zingen." De heer Oppelaar vraagt hierover nog het woord, om te voorkomen, dat men na de stem ming hem zal beschuldigingen van inconse quentie. Hy zegt, dat hem na de laatste ver gadering by nadenken gebleken is, dat het wenscbelyk is, ten einde een riebtig naleven dor verordening te verzekeren, dat de veror deningen van Hazerswoude en Koudekerk geheel gelykluidend zyn, en omdat dit nu niet bet geval is, zal hy tegen stemmen, hoewel by oorspronkeiyk vóór het artikel was. De Voorzitter merkt naar aanleiding hier van op, dat hem van bevoegde zyde uit Ha zerswoude is medegedeeld, dat men aldaar ten aanzien van de onderwerpelyke verorde ning een afwachtende houding heeft aangeno men om eerst Koudekerks besluit te vernemen. Of men dan de verordening van Hazerswoude zal wyzigen naar den woordelyken inhoud van Koudekerks verordening, kan hy evenwel niet zeggen. Hierna worJt bet voorstel in stemming gebracht en staken de stemmen weder, zoo dat het voorstel ingevolge de Gemeentewet is verworpen. Tegen stemmen de heeren C. M. Oppelaar, A. Dorrepaal en G. Dorrepaal Gzn. Hierna wordt, niemand meer het woord verlangende, de vergadering gesloten. Eereteeken voor belangrijke krijgs bedrijven. De BSta.-Ct." van 1 Juli bevat het koninklyk besluit van 21 Juni 1897, No. 31, waarby het volgende bepaald wordt: Art. I. Het eereteeken voor belangryke kryg8bedryven, ingesteld by koninklyk besluit van 19 Februari 1869 (Stabiel. No. 24) wordt ook toegekend aan hen, die hebben deelge nomen aan de krygsverrichtingen in Atjeh en Onderboorigheden in de jaren 1891 tot en met 1896. De hun deswege uit te reiken gesp draagt het opschrift: Atjeh 1873 - 1896. Zy wordt niet geiyktydig gedragen met de gespen, vastgesteld by artikel 6 van het koninklyk besluit van 6 October 1874, No. 10, cn by de koninkiyke besluiten van 7 Juni 1876 No. 6, 29 Mei 1881 No. 19, 6 Juni 1886 No 33 en 25 Mei 1891 No. 42. Art. II. Zy, die versierd zyn met één der vyf gespen, aan het slot van het vorig artikel vermeld, zyn bevoegd haar te verwisselen met die, welke het opschrift draagt: Atjeh 1873 1896. Yisschersliaven aan den Hoek van Holland. Het nieuwe plan voor een visschershaven voor de Scheveningsche vloot, waarvoor de het ren Beversen en Yan Heurn, ing* nieuis te 's-Gravenhage, concessie hebben aangevraagd, beoogt de aan den Hoek van Holland bestaande berghaven van het Ryk tot tosgang voor de los- en laadhaven te vormen. Het bestaande spoorwegiyntje, loopende van het station Hoek van Holland naar do zg. abri, zal verlegd moeten worden, om de los en laadhaven been, aangezien het lyntje, zooals het thans gelegen is, de geprojecteerde los- en laadhaven doorsnydfc. De voordeelen, daardoor verkregen, zyo, dat men krygt een zoogenaamde totaal onbelemmerde haven zon der brug, sluis of ander kunstwerk. De los- en laadbavon is door den schutsluis afgescheiden van de berghaven, waar het peil gemiddeld hoogwater zal zyn, zoodat de kosten van ontgraving tot een minimum zyn terug gebracht. Aau de 109- en laadhaven komt een vischbal van 200 meter by 15 meter, terwyi daar de spooriynen gelegd zullen worden, die eenerzyds in verbinding staan met het ontworpen locaal- spoor naar Schoveningen, anderzyds met het bestaande spoor naar Rotterdam, zoodat de visch direct naar het buitenland zyn weg kan vinden. Onder de grooto voordeelen, aan dit plan verbondon, wyzen de ontwerpeis er op, dat onteigening van gronden onnoodig zal zyn; alles ligt binnen de grenzen van Ryksgronden, welke reeds voornamelyk voor eea haven gereserveerd zyn. Alleen is onteigening noodig voor de te leggeu spoorwegiynen. Het plan is nl. een lyn te leggen binnen den voet van de Noordzee-duinen, loopendo van af de haven, het Vorverschingskanaal snydende by de twee schutsluizen, naar de Duinstraat te Scheveningen, met een zytak naar een locaalspoortje, loopendo van de Laan van Meerdervoort naar Kykduin. De afstand voor de reedera mot het locaal- treintje naar den Hosk Zdl twintig minuten bedragen, terwyi de vervoerprys natuurlyk in evenredigheid gebracht wordt tot den korten afstand. Ontwerpers wyzen voorts nog op het weinige risico, ,aan deze onderneming verbondenalles kan in den droge worden gemaakt; de sub sidie, aan de gemeente te vragen, zal gering zyn en zeker onbeduidend in vergeiyking van het bestaande plan. Voor de toekomst is ook gezorgdterreinen voor uitbreiding zyn aanwezig; achter de haven ligt in de lengte mooi bouwterrein, gemiddeld van 5 meter diepte. Binnen één jaar tyds kan, volgens #De Residentiebode", het plan volvoerd zyn. Gemengd Nieuws. Op de tuinbouwtentoonstelling te Hamburg werden tot nu toe aan de vol gende Nederlandsche inzenders bekroningen uitgereikt: M. Koster en Zonen, te Boskoopkleine gouden medaille voor een groep Azalea mollis en groote zilveren medaille voor een groep Azalea sinensis. C. B. Van Nes en Zonen, te Boskoop 2de prys, groote zilveren med. en 150 M. voor altyd groene planten, sierplanten, het schoonste assortiment van 100 rhododendrons hybr., enz. P. Van Noordt en Zonen, Boskoop2de pry8, groote zilveren medaille en 20 M. voor 100 Azalea molliskleine zilveren medaille voor Azalea rustica fl. Ottolander en Hooftman, Boskoop: groote gouden staatsmedaille voor 100 Azalea mollis sinensis. Wed. Jan Boer en Zoon, Boskoop groote zilveren medaille voor 25 Buxus Pyramide kleine zilveren medaille voor 25 Aucubajapo- nica; kleine zilveren medaille voor 25 Ilex Laurif lia. Deze pryzen werden behaald te midden van een wedstryd van do beste Duitsche en Belgische bloemisten, en leveren dus wel een bewys voor de geschiktheid en kennis der genoemde Nederlaodscho bloem- en boom- k weekers. Men me1dt uit Heerenveen a an de „N. R. Ct." Alhier is gevankelyk binnenge bracht Frederik Lodewyk Rudolph De Thouars, kleinzoon van den bekenden markies De Thouars, gezant by het Fransche leger, die naar ons land uitweek, en zoon van den mar kies De Thouars, die 7óór 1848 als een der volksleiders een politieke rol speelde, ook als niet onverdienstelyk dichter zich deed kennen, en van koning Willem II gellelyko onder steuning genoot tsr wille van zfjne afkomst. De gevangengenomene, die reeds een veel bewogen leven achter zich heeft, wordt ver dacht, onder valsche namen en verdichtsels, verschillende gegoede ingezetenen dezer om streken bewogen te hebben hem geld ter hand te stellen, ook moet by zich aan verschillende diefstallen en aan landloopery hebben schul dig gemaakt. Men schryft uit Wy k-by-D u u rs t ed e: De hooigras-verkoopingen zyn in aeze streken in vollen gang. De pryzen zyn belangrijk hooger dan het vorige jaar. Er wordt resteed van f 25 tot f 30 per 1000 kg. hooi. De ansjovisvangst aan d e Friesche kust is voor dit jaar weer geëindigd. Over het algemeen gaf deze visschery redenen tot tevredenheid. By iemand te Polsbroek is eerv biggetje geboren met twee achterpooten, die omhoog tegen den rug op waren gegroeid. Het natuurwonder bleef twee dagen in leven. Door eone z. g. korte sluiting vond Dinsdagavond eene ontploft! ig aan de dynamoraachine in bet electricittitsgebou w in de Poststrasze te Hamburg plaats. Na e n minimum van tyd stond het geheele g'bouw in vlam. De arbeiders vloden naar buiten. Voortdurend schoten lange blauwe vlammen uit de vensters. Op de straten en in de huizen branden nog steeds tlectrische vlam men, die door acoumaldtoien hunne nootige licbtkracht behouden. De straatgel idingen bleven alle staan. Er heerscht groote schrik. Tegen halftwee 's nachts word het vuur in het electriciteitgobouw door talryke stoom spuiten overmeesterd. Men houct de kostoare machines door vuur en zwavelzuren voor ge heel vernietigd. De electrischo stroom zA Reen storing ondervinden, daar deze uit oen andere leiding aangevoerd wordt. Om 2 uren 's nachts waren alle wagens van de straat. Menschen- levens zyn niet te betreuren. Vergaan. - De met hout beladen stoomboot „Dogmar" is op de vaart van Madrid naar IJsland door het stormachtig weder der- laatste dagen met man en muis vergaan. Den 27sten Juni had op de wielerbaan te Philadelphia, Vereenigde Staten, een groot ongeluk plaats tydens de match over 1 myi, Bal 1, Kiser en Cooper, die zeer veel publiek getrokken bad. Kiser had twee manches ln dien wedstryd gewonnen en in de 3de waren zy juist voor de tribune, toen deze onder verschrkkeiyk gekraak instortte en waardoor 150 personen moer of minder gewond werden Ook Kiser, Bald en Cooper werden door een gedeelte van het dak gekwetst. LICHTSTERKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. "WEEK van 15 tot en met 21 Juni. Datum. Uur Aantal. Oam. Eog. Standk. 16 Jani. 7.46 9.30 7 16 O 16 7.45 9.45 8 16 17 7.46 - 9.45 7 16.2 18 7.45 9.30 8 16 19 7.45 9.45 7 16.4 20 7.45 9.45 8 16.4 21 7.46 9.45 8 16.2 Dit beteekent- Wanneer men 5 cubic feet =141 C liters per uur van zulk gas verbrandt in eon Sugg's London-Argand-Btandard burne No. 1, met 21 gaatje^ wordt een licht verkregen, dat in eterkte golijk etaat met 16 16, enz Standaardkaareen, waarvan elks kaare 20 grains 7.8 grammen Spermaceti per aar verbrandt. Vervolg der Advertentiën. beveelt zich beleefd aan als 5337 6 NOODIGER TER BEGRAFENISSEN. Neemt U dit jaar eens de proef met den Inmaak-Brandewljn van de 5365 25 (LEVERT SCHUDEL, Haarlem.) (Prachtige qualfitc5t)i verkrijgbaar in haar FILIAAL: SLIJTERIJ worden op de meest ▼oordeellge conditiën en onder stipte geheimhouding, aan solide personen op credlet aangeboden. Zy, die hiervan gebruik wenschen te maken, gelieven bunno aanvragen te richten onder lett. H M aan het Advertentie-Bureau v. d. KUIJP, Den Haag. 3295 20 Geregelde aanvoer per Waggon. Prima grove qnalltelt, tegen lage pryzen. DELFT. DEN HAAG. 5409 18 „Ondergeteekende, J. "W. MARBUS, Landbouwer te Sassenhelm, verklaart volgaarne het middel ter voorkoming of ter genezing (van Dr. JOHNSON) tegen Hond- en Klam?* zeer te hebben aangewend, dat met het beste gevolg is bekroond geworden. Eene koe, ïydende aan hevig klauwzeer, was na het gebruik van bovenstaand middel binnen enkele dagen hersteld." (w. g.) J. W. MARBU9. "Wanneer het middel van Dr. JOHNSON gebruikt wordt als VOORBEHOEDMIDDEL, is het byna onmogeiyk, dat Tongblaar en Klauwzeer uitbreken. Het is Diet schadeiyk en bevordert de melkgeving der Koeien. Het is een der beste assurantiën, om deze gevreesde ziekte weg te houden en komt by gebruik slechts op 4 a 5 Cts. per week en per koe te st^an. Verkrijgbaar in pakken van ƒ2.50 en ƒ5.tegen toezending van blauwt postzegels of postwissel franco, by den Agent: 1506 36 Verkrijgbaar by REÏST KHAH, Beestenmarkt, en J. 9. DWRBCIS, Hoogstraat;

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 5