Burgerlijke Stand ran Leiden, gehaald. Twee personen zjjn zwaar en twaalf licht verwond. Men vermoedt, dat negen per sonen gedood of verdronken zyn. De post-en ge IJ verzendingen zijn voor het grootste deel uit het water te voorschijn gehaald. Nader wordt bericht, dat in het geheel negen personen om het leven zyn gekomen zes .spoorwegbeambten een regiments arts en twee vrouwen. Een kind vermoord. Te Uit- nuizen (Gr.) werd Donderdagavond het zoontje van den koopman J. v. d. Hoek, 10 jaar oud, met diepe messteken aan den hals en ge worgd levenloos opgehaald uit eene modder sloot. Deze treurige geschiedenis wordt aan de „Prov. Gron. Ct." aldus verhaald: Genoemde jongen bevond zich in de z. g. „Wilgenbosch" (dit is een tuinbouwinrichting onmiddellijk bij het dorp), om op den akker van zijn vader met oen broodmes oenig onkruid te verwijderen'. Daar trof hij een rdrie jaar oudere knaap, met wien hy ging nestjes uit halen. Volgens het verhaal van dezen knaap •werden zy daar overvallen door een persoon met witte broek, blauwe jas en pet zonder klep; waarop de 13 jarige het hazenpad koos en het dorp inging. Een goed uur later hoo- rende, dat het zoontje van v. d. Hoek vermist iwerd, ging by met eenige anderen naar den plek, waar zy samen geweest waren, waarop het lyk weldra in eene sloot gevonden werd. Het onderzoek van do politie, zoo uit Uit-' huizen als uit de omliggende gemeenten, waar meu onmiddeliyk per vélocipèie met het feit in kennis gesteld werd, heeft naar het achynt nog geene resultaten opgeleverd. Een dusdanig gekleed persoon schynt hier niet opgemerkt te zyn. Ook het broodmes is nog niet ter ebt. Haven te Schoveningen. De zeehavencommissie te 's Gravenhage, iügesteld by Raadsbesluit van 30 Juni 1896, heeft aan don gemeenteraad een correspon dentie overgelegd, gevoerd met den minister van oorlog, loopendo van 1 Juli 1896 tot 2 Febr. 1897, constateerende de commissie als haar indruk, dat voor Scheveningen zonder militair verdedigingspunt aan geen andere haven valt te denken dan aan eene, ten hoogste voor bommen geschikt. De commissie won daarop het gevoelen van do Raedery te Scheveningen in over de voor een bommen- baven te stellen eischen, loopsnde van 9 Februari tot 9 Maart 1897. In haren brief van laatstgenoemde dagteekening aan de zee havencommissie, gaf de parmanente commis sie te kennen, dat zy vooiloopig zich wilde onthouden van uiteenzetting over havenaan- leg aan den Hoek van Holland, „daar zy verre de voorkeur goeft aan een bruikbare, doel matige haven hier ter plaatse". Ia deze omstandigheden achtte de zeehaven- commissie het gewenscht, door deskundigen te doen onderzoeken of het mogeiyk is een. haven te maken, geschikt tot berging van de te Scheveningen thuisbehoorende bomschepen, en van de minimum-afmetingen, door de per manente commissie aangegeven. Die deskundigen zouden by hun onderzoek tegeiyk'rtyd beoorde?len een door het raads lid jhr. R°pelaer van Driel aan de havencom missie aangeboden denkbeeld om het kanaal der waterververeching bruikbaar te maken voor de berging der bommeo. Een zoodanig door deskundigen in te stellen onderzoek vereischt, blykens de door de com missie ontvangen inlichtingen, een uitgave van ƒ6000, buiten de kosten va» het drukken van het door de deskundigen uit te brengen rapport en te maken ontwerp. De zeehavenocmmis8ie heeft daarom den Gemeenteraad voorgesteld een bedrag van 6000 te barer beschikkiDg te willen stellen, ten einde aan drie deskundigen op te dragen het bedoelde onderzoek in te stellen. van 24 Juni tot en met 36 Juni. BEVALLEN: J. Hoppenbrouwer geb. Van Kope ren Z. V. Groenendijk geb. Zwets D. W. Rotteveel geb. Vermeulen Z. J. Roman geb. Van Leeuwen Z. S. J. Rombaut geb. Houwe- liDg D. E. Leuering geb. Zirkzeo Z. J. C. Lasander geb. Korenhof D. J. J. M. Marks geb. Cornelisse Z. E. Philippo geb. Dreef D. A. Briër geb. Snoeker D. V. Van Frank geb. Glazer D. J. Seriier geb. Bavelaar D. E. Bey geb. Benning Z. J. Arnoldus geb. Van Riet D. E. Felt geb. Segijn D. A. De Wilde geb. Los D. J. Horree geb. Leemans D. N. M. Falke gob. Spitzon D. W. Van Riet geb. Selier D. M. VV. C. De Graaf geb. Leemans D. M. Dirksc geb. Laman Z. M. De Jongh geb. Kerpel Z. P. M. De Ru geb. Kwestro Z. G. Van der Wilden geb. Koomon D. W. C. Voorbrood geb. Zandvoort D. A. M. C. Wijnen geb. ilueber D. H. J. Hendriksen geb. Rijnvis D. H. M. Zwart geb. Kret Z. E. Van der Burg geb. Voorbij D. J. Starkenburg geb. Van der 8teen Z. A. C. Bosselaar geb. Kramer Z. G. A. Mnasen geb. Pegraan D. GEHUWD: L. C. J. Van Kampen w. en E. Van Leeuwen jd. M. Bos jm. en J. Warnars jd. J. De Bolster w. en E. De Haas w. C. A.Zirk- zee jm. en J. E. Philippo jd. J. J. Meyer jm. cn E. Van der Volden jd. M. De 'lombe w. en T. Me8semaker w.J. Robbers jm. en J. Dubbe- laar jd. A. Lafeber w. en C. Van Iterson jd. A. Van Buuren jm. en J. M. Van Iterson. OVERI,EDENH. W. Lem m. 41 j. A. G. v. d. Horst geb. Stokkel V. 42 j. G. Bekking geb. Splinter w. 77 j. C. Raaphorst geb. Kloot Z. Iev9nl. I. Veltman m. 86 j. W. H. Berk hout D. 1 w. H. P. Van Rijn D. 3 m. P. J. Van Unen w. 77 j. J. Boesaard D. 18 m. A. Van der Reek m. 62 j. p. Wetter geb. Vahr- meyer V. 44 j. W. D. A. De Gunst Z. 8 j. J. Plu ra. 26 j. M. F. Brugman geb. Trouwee D. leveni. G. P. L. Geene m. 54 j. G. Baas Z. 18 j. KOLONIËN. BB BATAVIA, 29 Mei - 1 Juni. Uit Buitenzorg wordt aan de „J.-B." over de berri-bern onder meer geschreven: „Zeer goedo resultaten worden hier in de boei bereikt met de roode ryst. Zy, die berri- berri tn een lichten graad hebben, genezen by het gebruik van roode rijst. De roode ryst kan daarom uitstekend dienst doen omberri- berri te roorkomen; heeft iemand de berri- berri in bevigen graad, dan helpt noch roode ryst eten, noch liqueur d'Hercule, en is de iyder geconfiskeerd. Uit Malang scbryft men aan het „Soer. Hol.", dat de cholera daar volstrekt niet af nemende is, maar integendeel in deafdeeling bedenkeiyk toeneemt. Sommige dessahoofden hebben doodeenvoudig verzwegen, dat in hun dorpen de cholera heerschte en eerst nadat er tientallen waren bezweken en volksverloop dreigde; daarvan aangifte gedaan. Enkele families zyn van de ondernemingen gevlucht en logeeren nu in do Malangsche hotels, o.a. een, op wier onderneming den 16den Mei Diet minder dan vyf gevallen met doodeiyken afloop voorkwamen. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn do volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Ontslagen: Op verzoek, eervol uit 's lands dienst," do klerk bij den ontvanger der in- en uitvoerrechten en ac cijnzen te Belawan (Oostkust van Sumatra) N. W. Patewael, met bepaling, dat dit ontslag wordt ge rekend te zijn ingegaan op 25 April lö97. Benoemd: Bij den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken met ingang van 5 Juni 1897: tot hoofd-ingenieur lsto kl. de hoofd-ingenieur 2do klasse, H. P. Mensinga; tot ingenieur late kl., de ingeneur 2de klasse L. J. C. Van Es; tot iogenieor 2de klasse, de ingenieur ode ai., E. C. Lantzios. Tot leeraar in de wiskunde en het rechtlijnig teekenen aan de Hoogere Burgerschool te Soera- baia, de waarnemende tijdelijk leeraar in die vakken bij dezelfde inrichting U. Von Faber. Tot notaris, tevens vendumeester te Banda- Neira J. W. H. Smisaaert, candidaat-notaris. Ontheven: Met ingang van 2 Juni 1897, op verzoek, eervol van de waarneming der betrekking van leeraar in de wiskunde aan de a^deeling hoogere burgerschool van het gymuasium Willem Hl te Batavia, de waarnemende leeraar aan die inrich ting L. Valk, wordende hij tevens benoemd tot de vroeger door hem bekleede betrekking van onder wijzer 2de klasse bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen. Ontheven: Op verzoek, van de tijdelijke waar neming der functiën van buitengewoon voorzitter van den landraad te Sidoardjo (8oerabaia) Mr. Ph. S. De Laat de Kanter, grifher van den laudraad der Stad en voorsteden van Batavia. Belast: Gedurende den verderen duur van den termijn met de function van buitengewoon voor zitter van don te Sidoardj'o, de substituut-griffier bij den Raad van Justitie te Soerabaia mr. H. Jelgerhuis Swildens. Tijdelijk belast: Met de waarneming dor betrekking van ingenieur 1ste kl. bij den dienst van het mijnwezen M. Koporberg, laatst ingenieur der 2de klasse bjj genoemden dienst, oulaugs van verlof uit Europa teruggekeerd. Bij het Binnenl. Bestuur in de res. Menauo> Overgeplaatst: Van do onderafdeeling Gorontalo naar de afdeoling Sangi en Talaut eilanden, ter beschikking van den controleur al daar, de adspirant-controleur B. C. A. J. Van Dinter. Geplaatst: In de onderafdeeling Gorontalo en toegevoegd aan den controleur aldaar^ de benoemde adspirant-controleur E. Labaar. Bij den waterstaat en 's lands B. O. W. Overgeplaatst: Van de ros. Bantam naar de res. Cberibon de opzichter 2de klasse M. J. Bauach. Bij de Staatsspoorwegen op Java. Bepaald: Dat de machinist 3do kl. H. A. E. Mentel bij de Oosterlijnen geplaatst wordt. Overgeplaatst: Naar den aanleg der lijn Batavia-'l angerang-Bantam do opzichter 3de kl. E. J. Hornung, do onderopzicliter 1ste kl. F. A. A. J. Volkenhoff, de onderopzichtet 2de kl. F. Bück, de oüderopzichter 3de kl. A. Moojen, W. J. Hess, A. S. Dinsback, P. C. J. Collee en A. Hadeweg Scheffer, en de betaalmeesters Th. K. J. Van Kuyk, J. H. Van der Hoeven en J. W. E. De Leeuw. BUITENLAND. Frankrijk. Do betrekkingen van Siam tot Frankryk zyn gespannen. Er wordt medegedeeld dat 100 Siameezen, waaronder koninkiyke verte genwoordigers, de provincie Joung zyn binnen getrokken by Luang Prabang, daar belastin gen hebben geïnd, dorpen hebben geplunderd en verbrand en een aantal gevangenen hebben gemaakt. De Siameezen deden tevens aanval in de Zuidelyke provincie Promtep van Cambodja en ook daar werd een aantal dorpen geplun derd. In Bangkok worden bovendien allerlei buitensporigheden begaan tegenover Fransche beschermelingen. Inwoners van Cambodja, Anamieten, Chinee zen, Zwitsers, Grieken, Turken en Arabieren, die onder de Fransche bescherming staan worden voor den militairen dienst geprest en het internationaal gerechtshof weigert to luisteren naar de klachten der Franschen. Een priester, Emanuel genaamd, is door Siameesche soldaten gewond by Pachim en een ander priester, Guego geheeten, was ge noodzaakt zyn gemeente te wapenen, ten einde zich tegen de Siameezen to kunnen verdedigen. 6paiy«i Naar aanleiding van een oorlogszuchtige rede van den heer Silvela en de voortdurende berichten van nederlagen der Spanjaarden op Cuba, is in Spanje weer een beweging merk baar geworden ten gunste van oorlog met de Vereenigde Staten. Verschillende bladen bevatten opgewonden hoofdartikelen tegen de Vereenigde Staten. By het instorten van een muur te Solan, in de Spaansche provincie Ciudad Real, zyn negen kinderen gedood en verscheidene ge kwetst. GriekenlancL De minister van buitenlandsche zaken Skon- loudis heeft by de mogendheden geprotesteerd tegen de verlenging van den wapenstilstand, onder opmerking, dat Griekenland buitenstaat zou zyD eene zwafe oorlogsschadevergoediog te betalen zonder den waarborg van de mogendheden. Er loopt een gerucht, dat eene internationale groep financiers Griekenland heeft voorgesteld de noodige fondsen beschikbaar te stellen voor de betaling der schadevergoeding zonder garantie van de mogendheden. De voorwaarden van die leening zouden zeer bezwarend zyn. Uit Athene wordt gemeld, dat de gewezen burgeme2ster van Larissa en een Grieksch oud-afgevaardigde te Larissa zfyn aangehouden en naar Saloniki overgebracht, wegens het opstoken van de bewoners om een petitie, waarin handhaving van het Turksche gezag in de veroverde streken gevraagd werd, niet te teekenen. Noorwegen, In het begin van de tegenwoordige zitting van het Stortbing werd door tien afgevaar digden de benoeming voorgesteld van eene by zond ere commissie, die belast zou worden mot een nauwkeurig onderzoek van de arbi trage-quaestie en met het samenstellen van een adre6 over dit onderwerp aan den Koning. Het voorstel werd eenstemmig aangenomen en in de commissi®, 'die gekozen werd, had den leden van de verschillende politieke par tyen zitting. Het door deze commissie opge stelde adres, waarin de Koning wordt uitge- noodigd zyne volle aandacht te schenken aan het denkbeeld dér arbitrage, is door het Storthing eenstemmig aangenomen. Terstond by het begin van de beraad slagingen over dit adres nam de minister Hagerup het woord, om er op te wyzen, dat de arbitrage-quaestie gedurende de laatste jaren belangrijk veld heeft gewonnen, want niet weinig volksvertegenwoordigingen hebben tot die vraag positie genomen; eenigen heb ben zich ten gunste van algemeene arbitrage- verdragen uitgesproken, terwyi anderen hebben ainbevolen, zulke verdragen te sluiten in 4T- band met handels- en scheepvaartverdrageD. „Ongelukkig" merkte de minister op - „zal het waarschijnlijk nog lang duren, totdat het schoone denkbeeld kan worden uitge voerd, want er zyn vele practischo moeiiyk- heden, di9 eerst moeten worden overwonnen; de grootste moeilijkheid zal misschien daarin bestaan de juiste grens te bepalen van de bevo gdheii van het scheidsgerecht." De minister meende voorts, dat men in deze zaak niet dan met grojte omzichtigheid mocht optreden en zich nooit mocht bloot stellen aan eene nederlaag, die voor de geheele zaak noodlottig zou kunnen worden. Hy ein digde zyn rede met de woorden: „De macht, die men recht noemt, beeft eene groote toskomst en ik hoop en geloof, dat zy tot de wereldheerschappy zal geraken, maar ik moet my aansluiten bjj de verstandige woor den, die door don voorzitter van de vrede vereeniging gesproken zynlaat ons aan het denkbeeld van de arbitrage geen te ver strek kende grenzen en eischen stellen, want daar door kan aan ons edel streven maar al te gemakkfciyk groote schade worden toege bracht." Nadat ook de vroegere ministers B'ehr en Schweigaard het woord genomen hadden om de regeering dringend aan te bevelen, de zaak met alle kracht te bevorderen, verklaarde de minister Hagerup zich daartoe berei Jdoch hy verklaarde tegelyk, dat het aan de regee ring overgelaten mao&t blyven het juiste tyd- 6tip to kiezen. Het adres van het Slortbing zal den Koning waarschyolyk os'erbandigd worden by zyn verbiyf te Noorwegen, naar aanleiding van het 900-jang jubileum van de stad Drontheim. G rooi-llritnii i »v Do officiëele jubileumfeesten in Engeland zyn afgeloopen en de vreemde vertegenwoor digers verlaten het Britsche ryk. Prins Frederik August van Saksen hee't Londen verlaten met den Vlissingschen treiu prins Rupert van Beieren is Maandag reeds vertrokken; prios Danilo, de kroonprins van Montonegro, is, vergezeld van zijn gevolg, naar Parys gegaan; prins Eugenius van Zwedon is eveneens met zyn gevolg naar zyn vaderland teruggekeerd. De erfgroothertog van Luxemburg heeft Dinsdag-morgen afscheid genomen van Lon don; in denzelfden trein, waarmede hy vertrok, bevonden zich ook prins Charles deLigne, de vertegenwoordiger van België, en de heer Von Brauer, buitengewoon afgevaardigde van Baden en prins Albert van "Wurtemberg vertrok denzdlfJen dag om tien uren van Charing-Crose, de hertog van Oporto om elf uren van het Victoria-stationook de generaal Davoust, hertog van Auerat&dt, buitengewoon gezant van Frankrijk, heeft Londen reeds verlaten. Turkjje. Aan de „Daily News" wordt uit Konstan- tinopel ges6ind, dat de gezanten en de ver tegenwoordigers dor Porte het eens zyn ge worden over het bedrag der oorlogsschatting en d9 grensregeling. Te Athene loopt het gerucht, dat de schat ting zal worden bepaald op vier millioen Turksch» ponden, terwyi bovendien wordt verzekerd, dat Turkye deze schatting eerat wil ontvangen, vóór het begint met de ont ruiming van Thessalië. Turkye blyft evenwel haar gewone po'itiek volgen en tracht een beslissing zooveel moge- lyk op de lange baan te schuiven. Men ver moedt, dat haar dit echter thans met zal gelukken, want de Russische en Duitsche gezanten moeten haar uitdrukkeiyk hebben te kennen gegeven, dat de verantwoordelyk- heid voor elke verdere verdagiog zal worden gewotpen op de Porte. De Grieken hopen, dat deze bedreiging niet zonder gevolgen zal blyven en binnen de tien dagen de vrede zal zyn geteekend. Indien zulks het geval is, komt Grieken land te staan voor een andere quaestie. En wel deze: hoe zal de oorlogsschatting betaald kunnen worden? Want de schatkist is uit geput, zóó zelfs, dat de burgerlijke ambte naren niet meer dan 60 pet. van hun salaris uitbetaald hebben gekregen. Turksche bladen beweren, dat het leger in Thessalië 160,000 man sterk is; van dit leger zyn 30,000 man met 5 battoryen van Pharsalus naar Domokos gezonden; 14,000 manschappen zyn van Saloniki naar Larissa getrokken. De oorlogsschatting zal waarschyniyk worden besteed aan de marine. Te Konstantinopel is een bijzondere krygs- raad samengesteld voor de rechtspraak over 26 marine-cadetten, beschuldigd van Jong- Turksche woelingen. Zuid-Afrika. In den Eersten Volksraad der Z. A. Repu bliek heeft de uitvoerende raad voorgesteld, den staatspresident te machtigen een com missie te benoemen van drie of vyf leden, geheel of gedeelteiyk door den raad uit zyn midden te benoemen, ten einde in overleg met de regeering a voorstellen tot wyziging der grondwet op te trekken; b. geen ver andering in de grondwet aan te brengen, dan zulke, waarin de grondwet zelf voor ziening maakt; c. de locale wetgeving systematisch te rangschikken; d. voorstellen en rapporten, en alles wat de commissie wenschelyk mag achten in te zenden aan de regeering, ter publicatie, overeenkomstig de Grondwet. De Raad nam dit voorstel aldus gewyzigd aan, dat de Raad zelf uit zyn midden vyf leden in de commissie benoemt, en benoemde daarin de leden A. Wolmarane, Van Niekerk, Schutte, A. Stoop en Jos. Meyer. De com missie kan zich leden toevoegen. Een der raadsleden drong er op aan, zich van de hulp van dr. Coster te verzekeren. Creta. Een medewerker van de „Neue freie Presse", die een onderhoud gehad heeft met der. heer Numa Droz, het oud-lid van den Zwit9erschen bondsraad, op wien do mogendheden het oog gevestigd hebben als gouverneur van Creta, bericht op grond daarvan, dat de heer Droz slechts daarom eene definitieve aanstel ling als gouverneur weigert, omdat hy eerst k titre d'essai wil zien hoe de zaak zal gr an. Vast staat, dat Droz voor een zekeren tyd naar Creta gaat, wanneer voor hem een be vredigend regeeringsprogram wordt opgesteld. In overleg met de andere mogendheden, wordt zulk een programma door de Fransche regee ring ontworpen en daarvan zil het afhangen of de heer Droz kan besluiten de taak te aan vaarden. Wanneer hy daartoe besluit, dan is bet niet onmogelyk, dat hy later definitief het ambt zal op zich nemen. Zwitsersche officieren hebben zich bereid verklaard, den gouverneur ter zyde to stam in de taak der organisatie van eene goede politiemacht, waarin ook uit Creta zelf afkom stige elementen opgenomen zouden worden. Volgens de „Pol. Corr." zal de heer Droz voor de aanneming der betrekking van gouver neur van Creta do volgende voorwaarden stellen. Letning van 200,000 joud door be middeling van de mog: ndhedenvaststelling van een termyn voor den aftocht van de Turk sche troepen; samenstelling van eene politie macht gedeeltelijk uit vreemden, meest Zwit sers en Belgen, gedeelteiyk uit inboorlingen. Het organiek statuut moet aan de nationale vergadering der Cretenzörs ter aanneming voorgelegd worden. Blykens te Weenen uit Rusland ODtvangen berichten, vindt de candidatuur Droz daar nogal bastryding, omdat men vreest, dat zy slechte een onvoldoenden waarborg tegen den Engelschen invloed biedt. Het gaat op Creta weer een warboel worden, trots de aanwezigheid der Europoesche troepen. By Clari waren door de opstandelingen drie Koerden gedood en twee gevangen ge nomen. De Baschi Bazoeks vielen daarom des nachts het dorp Kanicastelli aan en doodden een aantal der inwoners Iq den morgen werden zy achtervolgd door Italiaansche wachtposten. Verdere ongeregeldheden zyn onvermydeiyk. De Engelschen hebben 100 man aan land gezet. Telegrammen, PRETORIA, 30 Juni. President Kruger, 4ifie ongesteld is geweest, is byna genezen. Men verzekert dat de Transvaalsche Volks raad zal terugkomen op de motie, welke de vorige week is aangenomen en waarbij de Volksraad weigerde zyn goedkeuring te hechten aan de tramwegconcessie, welke door het Uitvoerend Bewind was verleend. WASHINGTON, 30 Juni.De Amenkaansche Senaat bepaalde het recht op diamanten en andere edelsteenen op 10 pCt. ad valorem, het recht op scfcilderyen en beeldhouwwerk op 30 pCt. KONSTANTINOPEL, 30 Juni. Ton gevolge van een aanvaring tusschen de Duitsche booten „Berthilde" en „Reinbeck" is de laatste ge zonken, met 14 man van de equipage, die allen verdronken; slechts de kapitein werd gered. Het Oostenryksche statioosvaartuig, dat te hulp kwam, werd omvergeworpen, en twee der opvarenden verloren het leven. BERLIJN, 30 Juni. De inschryving op de vier-percents belastingvrye Rjasan-Uralsk- spoorwegobligaties werd heden onmiddeliyk nadat zy opengesteld was, weder gesloten, nadat vóór-aanbiedingen een veelvoudige vol- teekening hadden opgeleverd. LONDEN, 130 Juni. De waarde der zeel kostbare lading van het stoomschip „Aden' wordt op ruim 500,000 pd. et. geschat, waar Van alleen de thee een waarde had van 800,000 pd. st., die deels by Chinee6che, doch meest by Lloyds en andere Engelsche maatschappijen was verzekerd, waaronder eene die er voor 50,000 pd. st. in ie betrokken. [Naar men we9t, is de „Aden" vergaan op den rif aan de oostzyde van Socotra, op Woensdag 9 Juni, des morgens te 3 uren.] INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur t Beleefd verzoeken wfl U een bescheiden plaatsje in Uw veelgelezen blad. Gisteravond verlustigden wij ons, door een roeitochtje te maken in de singels. Aan den Witten Singel gekomen, verzochten wy dea man, belast met de overzetting der voetgan gers, zoo beleefd te zyn den ketting der pont te stryken; maar ja wel, integendeel werden we uitgelachen. Eén onzer verloor daarbij haar hoed en we hadden moeite om dien terug te krygen. U, Mijnheer de Redacteur, beleefd dank zeggende voor de opneming, verbiyve achtend Leiden, Uw Dw. Do., 1 Juli 1897.X. ACADEÜIENIEIJW». Leiden: Geslaagd zyn voor bet candi- daats examen in de geneeskunde de hoeren J. SilLvis en J. VriesenJorp; voor het voorbereidend examen in do god geleerdheid de heeren J. C. Fontein en C. C. Hooykaas; voor het candidaats-examen in de rechten de heer H. C. M. Van Nisptn totPannerdtn; voor het candidaats-examen in de godge leerdheid, eerste gedeelte de hoer J. Jukema. LËIDËSI, 1 Juli. Thermometerstanü: gisteravond om 8 uren 18' C. 64.4' Fahrenneit; heaonmorgea 8 uren 18 C. 64.4' F.; 'smiaclaga om 12 uren 22.5~ C. =72.6° F.; 's namia 4 uren 20° C. 68° F. Aan het postkantoor Leiden en de-daar- onder ressorteerendo hulpkantoren werd ge durende de maanden April, Mei tn Juni inge legd ƒ98,601.066; terugbetaald ƒ94,466 61. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 13,825. HH. MM. do Koninginnen hebt en een gift van 200 doen toekomen aan de Ver.eni- ging tot vestiging van een ooghotlkuujige kliniek te Maastricht. In „Brack's Do len Hotel" te Amsterdam is aangekomen prins Lodewyk van Beieren. De prins bracht oen bezoek aan Marken en het „Ryksmuseum" De lustrum-feest.jn te Amsterdam w.-r den Dinsdag voortgezet met een looltocht over de Zuiderzee naar Muidon, van daar naar Weesp en naar den Amstel teiug. D varna werd een reunie-diner gehouden in het Panopticum. Een waardig bts'.uit van den oag WdS het concert, 's avonds cöor Zaagmans k-ip -1 ge geven op het terrein van het Tolhuii. Eene onwolkome interruptie veroorzaakten de plas regens, waarmede het onweer vergezel! ting, die ieder noodzaakten een veilig ondoikooren te zoeken. Toen de hui over was, Weid het concert hervat en met een vuurwerk oesloten. Het gistermiddag in het Vondelpirk ge houden bloemencorso is uitstekend geslaagd. Het word door buitengewoon fraai weder be gunstigd en door duizenden tygewoond. Een 50 tal rytuigen namen aan htt corso d?el. Nauwelyks was het corso goed en wel af geloopen, of de etudenten hadden de feest zalen van het Concertgebouw al wter betrokken, om er het nummer, volgend op het bloemen corso, af te werken. Er was nl. din^r voor de senaten der bevriende corpsen en concert voor geïntroduceerden in het concertgebouw. N ur wy vernemen, heeft Z. M. de koning van Siam, die thans een reis maakt door Europa, het plan ook een bezoek te brengen aan Nederland en aan het Hof. De koniog zal tot dat einde mot zyn gevolg verbiyf komen houden te 's Gravenhage, naar gezegi wordt in het „Hotel des IndeB", aldaar. Het koninklyk bezoek zou echtor osrst in September a. s. te verwachten zyn. De generaal-majoor Moorrees, commandant der vesting-artillerie, begaf zich heden voor aan gelegenheden van dat wapen naar Amsterdam. Na3r men uit 's-Gravenhage aan de „Tel." meldde, loopt in „doorgaans welingelichte kringen" het gerucht, dat aan don heer Rüell de samenstelling van een nieuwe Kabinet zou worden opgedragen, en wordt reeds de minister Van Houten gedoodverfd als burge meester van Den Haag, nu de heer Roest naar Zeeland gaat als Commissaris dor Koningin. Die benoeming was een verrassing, maar de voorspellers weten dadelyk raad met de vervulling der vacature 1 Naar hetzelfde blad verneemt, komt do gepensionneerde vice-admiraal N. Mac Leod thans zeer in aanmerking voor de portefeuille voor Marine. Ds „Haagsche Crt." herinnert hierby terecht, dat in „doorgaans weliogelichte kringen" wel eens geruchten loopen, die niet altyd vol komen juist zyn. Beursbericht. Amsterdam1 Juli. Begin markt vast, met eenige koopers voor Oos- tenryk Juli, 86'/,; later aangeboden voor 86'/,. Portugal 23'/4. Terminal 618 gulden. Beltsbares 581/,. Indische Bank 80y2. Afrï- kaansche Sporen 241,/j. Exdividend Central- shares 9V8i Exdividend Bokstel 81. Prolongatie 3. Integralen flauw, 88*/r

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3