1803er Cotes Tabaoac. Is de groote Schoonmaak /^EEPrütüaVV.^ie> Vervolg der Advcrtenticn. H.KEEREWEER, Aalmarkt 16. Eisch op de pakjes Merk„DhiehoeiC niet was naar ovenredigheid van destaging der graan- en meelpryzen". Bolsward: „De verhoogde graan- en meelpryzen hebben door de sterke concurrentie geen verhooging van broodpryzen tot stand kunnen brengen". B o 8 k o o p„De geringe daling der meel pryzen heeft tot heden toe geen verandering gebracht in pryzen van het brood". Deventer: „Dat de lage meel-en graan prijzen niet zijn ia het belaDg der bakkertf, omdat hierdoor een concurrentie is geopend zeer nadeelig voor den gezeten bakker". Kampen: „De stijging der producten gaf in den beginne wel hooger broodprijzen, maar door de voorraid en concurrentiën was de daling aan de orde van den dag". Purinerend: „De Yereeniging heeft pogingen in het werk gesteld de broodprijzen te verhoogeD, maar stuitte terug bjj enkele bakkers, die niet genegen waren hiertoe over te gaan; alzoo geen verhouding tegenover de graanprijzen". Vlaardingen: „Meel- en bloemprijzen stegen, doch do broodpryzon bleven dezelfde; enkele bakkers verhoogden een cent hun brood; later deden de overigen, na de lezing Buter8, ook een cent er bij, doch de hoer P. J. Van Tienen bleef denzelfden prijs hand haven en staat nu het laagste met zijn prijzen: Waterbrood 9 cents en melkbrood 11 cents, nagenoeg een Kilo." Is dit nu niet opmorkeiyk? vraagt De Standaard. De Standaard hield reeds in 1895 staande, dat biood- en graanprijzen n i e t gelijkelijk op en neer giugen. Nog onlangs toonden we uit de studie van den heer dr. Hirschberg aan, boe ook deze tot tegenovergestelde conclusie kwam. Ook hij vond zelfs verlaging van broodprijzen bij verbooging van graanprijzen. En nu komen niet acht mannen van öe practijk, maar acht afdeelingen, met inbegrip van Amsterdam, evenzoo in ODzen geest con- cludoeren. Doch natuurlijk, zoomin als De Standaard weten zy er iets van. Twee manifesten. Hot hoofdbestuur van den „Christ.-Histor. Kiezer8bond" heeft het volgende manifest op?nbaar gemaakt: „Het is thans by de herstemming de vraag niet, wat wy hebben willen, maar wat wij krijgen kunnen. Do Christeiyk-Historischen geven thans in de meeste districten den doorslag. Zy zyn dus aansprakelijk voor de meerder heid, die er komen zal. Slechts tweeërlei meerderheid is er in de Tweede Kamer mogelijk. Of eene meerderheid vari Roomschen en anti ravolutionnairen te zamen, of eene meer derheid van 1 beralen van allerlei scbakeering, en de keuze tusschen die twee meerderheden is niet twijfelachtig. Htt geldt hier niet c-lk district op zichzelf to beoordeelen, maar den gebeelen toestand ie overzien en, in de gegeven omstandigheden, hebbon wy van eene liberale meerderheid het minst to vreezen. Van menig anti-revolutionnair kan worden gezegd, dat by dichter by ons staat dan iemand anders, maar het is de schuld van de anti- revolutionnaireo zeiven, dat stemmen op anti revolutionnairen nu hetzelfde is als stemmen op Roomschen, en stemmen op Roomschen is ons in elk geval onmogelyk. "Wy moeten dus bet wachtwoord geven om, by de aanstaande herstemming, in geen geval een Roomsche of een anti re7olulionnair te steunen, maar liever een liberaal en liever ook een radicaal, als hy tegenover een Roomscb9 staat. Staan evenwel een anti-revolutionnair en een radicaal tegenover elkander, dan willen wy in zoover inconsequent zyn, dat wy ont houding aanbevelen." Vanwege de commissie van advies der antir. paity (fractie-Lohman) wordt de vol gende gedragsiyn aanbevolen: „lo. dat met den meoston yver de ver kiezing moet worden bevorderd van de heeren A. baron Van Dedem, district Zwoll-3; mr. F. D. graaf Schimmelpenninck, district Amers foort; J. D. baron Van Wassen3er van Rosande, district 's Gravenhage; „2o. dat ook by do overige herstemmingen de voorkeur behoort te worden gegeven aan dia candidaten, die staan op het Program van Beginselen van 1878. „De commissie onthoudt zich van bet geveu van advies voor die districten, waar van zulke candidaten geen sprake is, van oordeel zyüde, dat de kiezers het best zullen doen in elk dier districten naar omstandigheden te handelen." Hoogst aangeslagenen. De „Staatscourant" No. 137 bevat een aan tal bijvoegsels, waarin de namen voorkomen, van de hoogst aangeslagenen in 's Ryks directe belastingen in de verschillende provinciën van ons land: Bovolk. .Aant, <3 hoogst Lnagsto aangealagonon. aanslag. Noord-Brabant. 509,628 339 f 431.48'/, Friesland ,.335,558 223 n 467.80 Zuid Holland .949,641 633 B 1010.35 Noord Holland.829,489 552 n 891.44 Limburg .255,721 170 V 369.96 Groningen .272,786 181 n 540,14 Utrecht .221,007 147 B 1194 297, Zeeland 199,234 132 V 474.46 Gelderland. .512,202 341 B 686.03 Drente 130,704 87 B 290.93 Ovorysel 196 0 §11.21 Kroningsfeesten te 's-Gravenhage. Omtrent de werkzaamheden van het Comité voor de inhuldigingsfeesten te 's-Gravenhage in 1898, kan het volgende worden medegedeeld: De toonkunstenaren de heeren Richard Hol en mr. H. Viotta, directeur der Koninklyke Muziekschool aldaar, zyn door het uitvoerend comité uitgenoodigd om zoowel decompositie als de leidiog op zich te nemen van het muzi kaal gedeelte van een Harer Majesteit de Kooingin aan te bieden kunstavond, waartoe, w.»t de beeldende konst betreft, ook het genootschap „Pulchri Studio" bereid is wel- wTwend zyne medewerking te verleenen. Gelyke uitnoodiging is gericht aan mr. J. E. Banck, voor wat betreft het schryven of dichten van den tekst der uit te voeren feest cantaten. Voorts is ter uitvoering van een door de vereeniging voor „Handel en Ny verheid" reeds vóór de samenstelling van het comité gekoes terd denkbeeld, om te trachten iets biy vends tot stand te brengen, althans iets van lan goren duur dan de voorbygaande feesten, eene commissie uit het boofd-comité gevormd, ten einde pogingen aan te wenden om te 's-Gra- venhage gedurende of by gelegenheid der iDbuldigingsfeestdagen eene „Oranje-Nassau- tentoonsteiling" te organiseeren. Voorzitter dezer commissie is mr. H. J. A. Mulder, als lid van het Uitvoerend Comité, onder-voorzitter A. C. baron Snouckaert van Schauburg; secretaris dr. W. C A. baron Van Vredenburgh en penningmeester de heer W. J. Couturier. Nog kan worden medegedeeld, dat de uit het feestcomité benoemde sub-commissiön, tot voorbereiding en regeling van bepaalde onder dooien van hot in begiDsel vastgestelde feest programma, byna alle aan het werk zyn ge togen en reeds byesnkomsten hebb3n gehou den ter bespreking van de organisatie der feestnummers, die tot haren werkkring ge bracht zyn. Tot leden van het hoofdcomitó zyn alsnog benoemd de heeren: dr. C. J. Van der Flier, F. C. De Bas, A. C. baron Snouckaert van Schauburg en J. P. H. Hofstede (Scheveningen). Provinciale Staten van Znid-Holland. De agenda voor de op Dinsdag 6 Juli te openen zomer-vergadering der Provinciale Staten van Zuid-Holland bevat o. a. de vol gende onderwerpen en voorstellen: lo. De provinciale begrootingen. Die voor zooveel het Rijksbestuur betreft, wordt voor 1898 g, raamd op f 95,646; de enkel provinciale begrooting is uitgetrokken tot een bedrag van 1,269,142.517a aan inkomsten on uitgaven Tot bestryding der uitgaven wordt gevorderd de heffing van 9 opcenten op de gebouwde en ongebouwde eigendommen en van 6 op centen op die der personeele belasting. 2o. De vooratellen omtrent het al dan niet opnieuw verleenen van subsidiën in de kosten van ambachtsscholen en andere inrichtingen van vakonderwijs en ziekenhuizen. 3o. E.n voorstel om het aantal brugknechts voor de bediening der bruggen aan de voor malige Koepoort en by de Rotterdamsche poort by Delft met twee te vermeerderen. 4o. Een voorstel om een jaariyksche sub sidie van f 700 toe te kennen aan de com missie van toezicht op de Ryksproefvelden in Zuid-Holland. öo. Een aanvraag van den gemeenteraad van Spykeniese om een belangryko subsidie in de ko;ten eener te maken nieuwe water- keering, ten einde daardoor dykverhooging te voorkomen. Co. Afwyzend voorstel op de aanvrage van subsi]ie voor het in dit jaar te Dordrecht te houden taal- en letterkundig congres. 7o. Adres van het bestuur van den polder de Tille (gemeenten Don Bommel, Middelbar- nis en Oude Tonge) om provinciaal subsidie voor wegverbetering. 8o. Een scheepvaartverordening om de Gouwe en do Turfsingelgracht te Gouda, in welke vaarwaters behoefte bestaat, dat met gezag kan worden opgetreden om stoornis in het verkeer te voorkomen. 9o. Ean met God. Staten van Gelderland gemeenschappelijk opgemaakt ontwerp tot wyziging van het reglement voor den polder Asperen. KOLONIËN. BATAVIA, 19—20 Mei. De berichten nopen6 de veepest luiden niet oaverdoeld gunstig. In de Lampongs is zy in enkele districten uitgebroken. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Belast: Gedurende do afwezigheid van den titularis, met do functiën van voorzitter van den landraad te Probolinggo, Mr. W, Th. Sclieuer. Met 3 Juli 1897 voor den duur van het aan den leoraar aan de Hooget e Burgerschool te Semarang II. LI. Slangen verleend eenjarig vérlof naar Europa, met de waarneming van diens betrekking de onder wijzer 3do klasse E. Levi. Gestold: Voor den verderen duur van hotaan den griflier E. Loderichs verleend verlof, ter be schikking van den voorzitter van de landraden te Ngawi en Magetan A. Joseph. Bij den dienst van het Boschwezen op Java en Madoéra. Belast: Mot het beheer over hot boschdistrict Jepara, met Pati tot standplaats, de houtvester der ode kl. D. J A. Vrijdag; met het beheer over liet boschdistrict rreanger- Kegentsclinppen Krawang, met Bandoeng tot stand plaats, de houtvester der 2de klasse S. P. Ham. Bij de exploitatie der Staatsspoorwegen op Java: Benoemd: Tot 2den commies W. Lofeber; tot 3den commies M. Pley; tot opzichter 3de klasse C. Van der Valktot onderopziebter 1ste klasse S. Van der Heyden; tot tijdelijk onderopzichter 2de klasse L. L. C. F. Sommers. Tot tjjdelijk machinist 3de klasse H. A. E. Wen tel en G. Th. Van Motman, tot machinist 3de kl. J. Duysharttot telegraafopzichter Th. La Fontaine. Geplaatst: Bij do Oosterlijnon de ondor- opzichtor dor lste klasse S. Van der Heyden en do telegraafopzichter Th. La Fontaine vd. DEPARTEMENT VAN MARINE. Ontslagen: Eervol uit 's lands dienst de leerling-machinist by de gouvernements marine H. A. V. Schoonenberg Kegel. Overgeplaatst: Van de .Sumatra" op de .Bromo" do luitenant ter zee dor lste klasse A. J. Goossen van de Wilbclmina" op de .Pontianak" als ondste officier, de luit. ter zee der 2de kla89e S. Van Lennep; van de „Gedeh" op de De Ruyter," do luitenant ter zee der 2de klasso J. R. Van Osselenvan de „Friso" op do .Gedeh", onder intrekking zijner plaatsing op de „De Ruyter," de luit, ter zee der 2de kl. M. Schoo; van de .Flores" by buitendienststelling: op de .Sumatra" als lste officier, de luit. ter zee der lste klasse S. Woldringh; op de .Bromo" de luit. ter zee der 2de kl. >V. H. Van Lexten op de .Gedeh" do officier van administratie 2de kl. J. Van Rijn van Alkemade; op de „Bromo," de luit. ter zee 2de kl. F. Van Manen op folio van laitenant tor zee der 2de klasse op dien bodem, do adelborst der lste klasse J. H. Tours van de „Flores" op de „Wilhelmina," de luit. ter zee der 2de kl A. C. De Zancheere. Braad le Semarang. Uit Batavia werd gisteren aan de „N. R. C." geseind „Te Semarang heeft een groote brand ge woed. Zeven pakhuizen in het centrum van de stad zyn verbrand. De schade bedraagt twee ton." Gemengd Nieuws. De rechtbank te Utrecht behan delde in hooger beroep het vonnis van den kantonrechter, gewezen ten aanzien van J. M., te Maartonsdyk, veroorde?ld wegens het niet aangeven, dat zyne koj lydende was geweest aan mond- en klauwzeer. De districts-veearts te Utrecht had by de bewuste koe mond- en klauwzeer geconstateerd dat toen echttr reeds in een vry ver gevor derd stadium was. Het is echter aan te nemen, dat M. met het bestjan der ziekte bekend is geweest, omdat eenige dag^n van te voren vee, dat hem had toebehoord, in beslag was genomen, omdat het lydende was geweest aan mond en klauwzeer. M. ontkende echter, dat hy iets van de 'ziekte by de koe in quaestie had bespeurd. Volgens den districts-veearts is hot echter Diet aan te nemen, dat by de ziekte aan de gewone verschynselen als kwylan, minder eten en mind r melk geven, niet heeft onderkend. De officier van justitie eischte bevestigiug van het vonnis van den kantonrechter, wat do opgelegde boete betrof, met vernietiging van de verbeurdverklaring van de koe, en in plaats daarvan verbeurd verklaring van de gestorte waarde. Dq verdediger, mr. A. A. _£it, had M. aan geraden, de zaak aan het oorderi van de rechtbank te onderwerpen. Niet zoozeer om de boet?, dan wel om de vérstrekkende ge volgen, die de b s'issing van deze zaak voor de toekomst kan hebben. De wet eischt het aanwezig zyn van ver- schynseleD. Doch ho) dn verschynselen zyn, wordt niet nader aangeduid. En nu zyn die, volgens deskundige verklaring, niet zoo een voudig, dat elke eenvoudige boer die kan con3tateeren. In dit geval, had de aanwezig heid van oen wondje aan de bovenkaak zelfs by den veearts eerst het vermoeden doen ontstaan van de ziekte. De beklaagde heelt dit dus zeer zeker niet kunnen opmerken. Noch hy, noch do knecht, die het vee dagelyks verzorgde, heeft iets aan de koo kunnen bespeuren. Het eigenaardige kenmerk is, dat een koe minder melk geeft. En in dit geval was zy eerst minder melk gaan geven, nadat do veearts er geweest i', toen het ziekteproces dus al nagenoeg afg^ïoopen was. Bevendi9n was beklaagde geheel te gooier trouw, on het feit, dat hy na verloop van 11 dagen boorde, dat vee, van zyn stal afkomstig, lydende was geweest aan mond- en klauwzeer, behoefde geen bowys op te leveren, dat hy daarmede btkend was geweest. In elk geval is niet bewezen, dat hy er mee bekend was, zoodat een zoo zware straf van geldboete en verbeurdverklaring moet worden vernietigd en bekl. dient te worden vrijge sproken. De offic. van justitie zeide in zyn repliek, dat volgens de thans vigeerende jurispru dentie, de beklaagde niet bekend behoeft te zyn met de aanwezigheid der verschijnselen om strafbaar te zyn, wat uit verscheidene vonnissen is af te leiden. Maar al ware dat het geval, dan is het hier wel degeiyk bewe zen, zoodat hy by den eiscb bleef. De rechtbank bevestigde het vonnis van den eersten rechter, evenwel met verniotigiog van de verbeurd-verklaring van de koe en met veroordeeling tot verbeurd verklaring ten behoeve van htt Ryk van de gestorte waarde ten bedrage van ƒ130. De volgende zaak was een dergeiyke appèl zaak. T. G. De K., te Oudenryn, was veroor deeld wegens het vervoer van aan mond- en klauwzeer lydend vee. Met het oog op de jurisprudentie eischte de off. van just, bekrach tiging van het vonnis van den kantonrechter. Mr. Pit, die ook in deze zaak als verdediger optrad, hield zich in hoofdzaak by hetgeen hy ten aanzi n van de vorige zaak had gez9gd. Ook bier waren weder geen verschynselen aanwezig, die ieder gewoon mensch kon con- stateeren en by vroeg ook voor dezen beklaagde vryspraak. De rechtbank bevestigde echter ook hier het vonnis van den kantonrechter. J. Do Z., te Barwoutswaarder, stond vervol gens terecht wegens diefstal van machinedeelen. De off. van justitie noemde dat een trourige zaak, ten eerste om den beklaagde en ten tweede om do getuigen, die het gestolen goed opgo- kocht hebben, en hy zou onderzoeken of er ook termen waren deze getuigen wegens heling te vervolgen. Hy eischte tegen bekl. 2 maanden gevan genisstraf. Zoo luidt ook de uitspraak. De rechtbank veroordeelde ookA. v. d. V. en diens huisvr. C. F. H. v. d. W., beiden te Nieuwkoop, wegens mishandeling van J. v. d. Galdaar op 19 April jl. gepleegd, ieder tot eene geldboete van 2, subs. 2 dagen hechtenis. De heer L. C. Dudok de Wit, te BreukeleD, op den Huiz9 Slangevecht, ontving Zondag 11. twee wereldreizigers, namelyk den heer P. Robin, die de reis om de wereld te voet, en don heer A. G. G. Sutherland Rooyaards, den doofstommen wielryder, die de wereldreis per rywiel maakt. Jaap Eden heeft 't dit jaar voor de zooveelste maal moeten afleggen. Nu ia 't weer Protin, die hem te Luik faire heeft genomen. In beide afdeelingen van de myi- match overwon de Belg met een klein ver schil maar hy overwon en Eden moest er andermaal een veer laten zitten. By den Zondag te Cuxhaven ge houden zeilweóstryd overwon het jacht van keizer Wilhelm, de „Meteor." De keizer hield zelf het roor. Te Madrid heeft een zeer by zond er geval groote opschudding verwekt.- Twee gelieven hadden zich, waarom biykt niet, van het leven beroofd, en een brief nagelaten, den wensch uitsprekende in hetzelfde graf te worden bygezst. De familiön noch do overheid wilden hieraan gehoor geven en deden de lyken zelfs naar twee verschillende kerkhoven brengen. De werklieden eener sigarenfabriek kwamen echter tusschenbeide, sneden de strengen der paarden voor de rouwkoetsen door en namen een zóó dreigende houding aan, dat er een oploop ontstond. Da politie en de gendarmen herstolden de orde, de prefect stemde in de vervulling van den wensch der dooien too en de sigarenmakers bewaakten hot graf. De wervelstorm te Par |)s ver leden Vrydag bltykt in het geheel aan drie personen het leven te hebben gekostbehalve de twee verpletterde fabriekswerklied9n is nog een bediende by een draaimolen te Asnières door den wind met het hoofd tegeD een yzeren hek geslingerd, zoodat hy onmid- deliyk dood was. Zonderliage byzonderheden werden aan gaande de werking van de hoos medegedeeld. Een der houten paarden van gezegden draai molen byv. werd in een kamer op de derde verdieping van een huis geworpen, waar een bewoner er door gekwetst werd. In ©en straatje werden in een ander buTs alle schil deryen en spiegels van dë muren gerukt, maar geenerlei andere schade veroorzaakt. In eene melkinrichting te Saint Ouen werd een groote tafel door het venster op straat ge worpen. In een koffiehuis te Garenne- Colombos zaten drie gasten om een marmeren tafeltje: dit werd als een strootje opgenomen en tegen de zoldering gesmakt, waarin een groot gat geslagen werd, en verbryzfide neder- stortende eene andere tafel en eenige stoelen. Den drie gasten werd geen haar gekrenkt. Te Saint-Denis werd een paard voor een met veeren beladen wagen met den wagen en den voerman opgenomen en in een wolk van pluimen onderstboven op den weg ge worpen. De voorman werd vry ernstig gekwetst. In een huisje zat een gezin van zes personen te eten. Door het geraas van den storm verschrikt, vluchtten zy in een kelder. Toen ze weer boven kwameD, was het gansche huisje verdwenen. Indien niet de meeste menschen voor den dreigenden regen reeds binnenshui? gevlucht waren, zouden ontzettende ongelukkon hebben plaats gehad. Ook Antwerpen en omstreken, Heyst, Blankenberghe, Ostende, enz. zyn door den storm zeer geteisterd. De bladen zyn vol byzonderheden vqn doorgebroken dyken, ver nielde visscherabooten, enz. Het blykt, dat ook te Meaux, Trilport, Villenoy, Nanteuil, enz. belangryke schade werd aangericht. Te Perpignan, Brignoles en o nstreken heeft het Zaterdag zwaar gestormd, geonweerd en gehageld. De schade te Brignoles vooral was zeer groot. Uit Assan wordt gemeld: Het justitiegebouw, de bank, de gevangenissen en de hospitalen zyn door de laatste aardbeving verwoest. De oogst Is byna geheel vernietigd, er heerscht gebrek aan levensmiddelen; do wegen zyn onberydbaar. De voortdurende regens verergeren nog den toestand. Onder steuningen komen in, echter niet in voldoende mate. Men vreest, dat in het geheel 6000 personen omgekomen zyn. In Bengalen werden nog aaïdschuddingon waargenomen; men vreest het ergste voor Kakutta. Koningin Victoria heeft d:n door de aardbeving getroffe nen hare deelnoming betuigd. Volgens een telegram uit Kon- stantinopel komen in Djeddah dagelyks ge middeld drie sterfgevallen van pest voor. Het aantal ziektegevallen is nog niet vastge steld kunnen worden. 2000 Turksche pelgrims, die in Djeddah teruggebleven zyn, zyn voor- loopig, tot de aankomst van een transport schip, op drie eilanden in de Roode Zee in gekwartierd. Men hoopt, dat die strenge maat regelen de verdere uitbreiding der pest tegen zullen gaan. Uit Rusland. Russische boeren hebben by Cherson aan een negenvoudigen roover en moordenaar de lynch-justitie uit geoefend. De misdadiger werd met knuppels en steenon zoo lang geslagen, tot hy stierf. De politie was tegenover de 400 koppen sterk zynde menigte machteloos. In den jaro 1800 zeven en negentig, den eon- en-twintigsten Joni, Ten verzoeke van Cornells Schuitomftker» metselaar, wonende te Kat wyk aan Zee, toegelaten ten deze kosteloos te procedeercn bij beschikking der Arrondis8ements-Rechtbank te 's-Gravenhage van don eersten September 1896, domicilie kiezende bij Mr. Jan| Herman Goudsmit, advocaat en procureur, wonende te Leiden aan den Ouden Rijn No. 5, wiens domicilie te 's-Gravenbago is gesteld aan de Anna-Paulowna-straat No. 32, en die voor mijn requirant als procureur zal oceu- peeren; En uit krachte van een vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te 's-Gravenhage van den acht tienden Mei 1800 zeven en negentig, waarby aan mijn requirant verlof is verleend tot het doen van de navolgende openbare dagvaarding; Heb ik, Pieter Hendrik Van Thiol, deur waarder bij de Arrondissements-Rechtbank te 's-Gravenhage, wonende te Leiden aan het Rapen burg No. 80, Gedagvaard* Cornolis Guijt, visscher, laatstelijk gewoond hebbende te Katwijk aan Zee, doch wiens tegen woordige woon- of verblijfplaats is onbekend, mits dien mijn exploit doende: 1°. Door aanplakking van een afschrift van dit exploit aan de hoofddeur van de Gehoorzaal van voormelde Rechtbank en aan het Gemeentehuis te Katwijk 2°. Door overgifto van een afschrift van dit exploit aan den Hèor Ambtenaar van het Open baar Ministerie bij voormelde Rechtbank, aldaar sprekende met den EdelAchtbaron Heer Jbr. Mr. P. A. J. Van den Brandeler, Substituut-Offi cier van Justitie, die het origineel met „gezien" heeft geteekend; 3°. Door plaatsing in het „Leidsch Dagblad" als het door de Rechtbank bij voormelde beschikking daartoe aangewozen blad; Om op een termijn van drie maanden en alzoo op Dinsdag den acht-en-twintigsten September 1800 zeven en negentig, des voormiddags te half- elf uren, bij procureur te verschijnen ter terecht zitting van de Arrondissements-Rechtbank te 's-Gravenhage, gehouden wordende aan den Kor ten Vijverberg aldaar; Ten einde, Aangezien de gedaagde in September van hot jaar 1S91 is vertrokken aan boord van het zee schip de „Czaar Peter" naar Engeland; Aangezien do laatste tijding van hot schip en zijne bemanning is ingekomen op 15 October 1891, vermeldende dat het schip van Sunderland ver- trokkon was; Aangezien sinds dien noch van de bemanning en passagiers, noch van het schip iets is gehoord, zoodat het vermoeden alleszins gewettigd is, dat het schip met zijne bemanning, waartoe de ge daagde behoorde, is omgekomen; Aangezien de eischor, als hoofd der algeheel® gemeenschap, waarin hij met zijne vrouw, halve zuster van den gedaagde, is gehuwd, onder dio omstandigheden roebt en belang heeft te verzoeken, de verklaring, dat er bestaat rechtsvermoeden vaD overlijden van den gedaagde sedert 15 October 1891 Alsnog van zijn aanwezen te doen blyken, zul lende bij gebreke van dien vanwege den eischci worden geconcludeerd, dat aan hem worde ver leend akte van de niet-verachyning van den ge daagde en dat door do Rechtbank worde ver klaard, dat er rechtsvermoeden bestaat van hot overlijden van den gedaagde sedert den vijftien den October 1891, alles mot veroordeeling van den gedaagde in de proceskosten. De kosten zijn in debet f 9.70. (get.) P. H. Van Thibl, Deurw. voor afschrift: P. H. VAN THIEL, Deurw. „Gezien" en afschrift overgenomen den21sten Juni 1897. (get.) P. A. J. VAN DEN BRANDELER. Geregistreerd te Leiden twee en twintig Juni 1800 zeven en negentig, deel 81, folio 165, recto vak 9. Een blad, geen renvooi. Debet voor recht een guldon twintig cents, f 1.20. Do Ontvanger (get.) GORDON. Goede, zuivere, roodc Bordeamwyu (zacbt en aangenaam van smaak) f29.— per 46 Flesschon, fZ.HO per 13 Flesschen. PBOEFFLESCH ad 60 Cents. J. A. G. PKOOT ZOON, WIJNHANDELAARS - HOFLEVERANCIERS. Uanloor: Hoogl. Herbgr. 43-15. 1053 13 in vollen gang, dan moeten de 9IEUBELEN ook worden gerestaereerd. Voor het Stof feeren van Stoelen en Canape's gee^ beter adres dan 4050 8 Eisch op de pakjes Merk„Driehoek.° "V/ascht vol-A Het beste •tomen schoon/ reiniginfs- en tast zelfs A/fi.Vniddel voor- i liet fijnsteA/-Vc\ houtwerk.; f 'goed Ze/, VAgeheel on- niet aan. TV fAMltotosctadeJijlc ROTTERDAM. 'V0 Verkrijgbaar bjj de Heeren: J. H. Dijkhuis, Hoogstraat 5; J. P. Fonteio, Haven 34; Wed. B. W. Kieuwe-Paddenburg, Pieterskerk koor steeg 1; C. A. Paddenburg, Haarlemmerstr 268J. W. Paddenburg, Haarlemmerstr. 209 P. J. LezwiJn, Oude Rijn 79; W. F. Milders Varkenmarkt 32; A. Somerwil, 2do Groene steeg 4S; en te Haarlem bjj A. De Jong. 4804 21

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 6