TE HUUR: BUITEN WONEN. tot Minis Eiowtort 23. ADVERTENTIE N. f KLEERMAKERSKNECHT VERMIST: a PRACHTIG RUNDVET CHAPELLERIE AN6LAISE. SÏROQHOEDEN schipper Roelofs, beliden met tras en steeoen en bestemd, naar Alkmaar, in den grond ge varen. Da bemanning kon zich nog tydig redden. De vaart met de gierpont is gestremd, zoodat een gewone pont in 't werk is gesteld. Da laoing was verzekerd, het acbip niet, Te Maastricht is iemand wegens het uitgeven van valsche bankbiljetten aange houden. Hy blijft alle schuld ontkennen en geeft voor, de biljetten te Amsterdam te heb ben ontvangen, zonder to weten dat zy valsch waren. Hy had te Maastricht reeds 9 biljetten van 25 uitgegeven, zonder dat de valschheid daarvan bemerkt werd. Toch zyn die biljetten gemakktlyk van de echte te onderscheiden, wyi het papier dikker is en bovendien het watermerk wordt gemist. Do aangehoudene had by zyn arrestatie een geladen revolver by zich. Ruim 1900 ingezet en en te Vlis sin- gen hebben geteektnd op do gecirculeerd hebbende lysten, waarin de wenscheiykheid van afschaffing van nachtarbeid voor de bak kersgezellen wordt uitgesproken. Gistorochtend omstreeks h a 1 f- vjjf is een klein visschersvaartuig, waarin do visscher A. Foppen en zyn zoon zeilende waren op de Zuiderzee, op ongeveer een half uur afstand ten Noorden van Harderwijk, ten gevolge eener hevige windvlaag omgeslagen. Beide personen hebben zich weten te red- Jen door buiten op het vaartuig te klimmen, uit welke netelige positie zij weldra door den visscher J. Jansen verlost werdeD, die hen naar Harderwyk, hun woonplaats, overbracht. Woensdagmorgen j.l. omstreek 5 uren is te Dieren, ten gevolgen van een be komen lek, een oud scbip, liggende op den IJsel aldaar, gezonken. Het was geladen met steen. Eon zware storm hoeft aan de westkust van Groot-Britanniö gewoed. Een iantal schepen zijn vergaan. De driemaster „Suzannah Kelly" is met man en muis in de Iersche zee gezonken. Tal van jachten en pleizieroooten zyn op het strand geworpen en hebben veel schade geleden. Persoonlyke ongelukken zyn tot dusver niet bekend ge worden. Het oude vlaggeschip van Nelson, de „Foudroyant," dat voor Blackpool voor anker lag, iB op de kust geloopen en wordt ver loren geacht. De opvarenden zyn gered. Ook te land heeft de storm groote schade aangericht. Te York was een bloemententoon stelling thans is er niets meer van te zien dan de kaal bebladerde stengels. Te Manchester werd een landbouwtentoonstelling aangelegd; vele gebouwen zyn tegen den grond geworpen. Omtrent den te Aken gewoed hebbenden vreeseljjken brand verneemt men nader het volgendeSedert den brand van het Stadhuis in 1883 heeft te Aken geen grootere brand meer gewoed dan die van 13 Juni. Drie groote fabrieken, waarin vjjf groote bedrijven uitgeoefend werden, alsmede vier nevenge bouwen, waaronder twee gevulde wolberg plaatsen, werden een prooi der vlammen. In groot gevaar verkeerde de groote spoorweg- waggonfabriek van Goossens; gelukkig dat door het draaien van den wind en de werk zaamheid der brandweer het onheil van deze fabriek, zoowel ais van de huizen der Turm- en Roermonderstraat werd afgewend. In do wolbergplaats der firma Schneider ontstond de brand. Kort na twee uren bemerkte men de vlammen. Door de heerscbende droogte en door den zuidenwind aangewakkerd, spron gen de vlammen ras over en verbreidden zich met een razende gezwindheid over de gansche lengte der fabrieken. Zoo'n gloed ontwikkel den de vlammen, dat duimdikke ijzeren wan den halfrond werden gebogen, voeten dikke muren uit hun voegen barstten en het glas der fabrieksvensters onder de zeldzaamste vormen wegsmolt. Naast de wolbergplaats van de firma Schnei der bevond zich een prachtig bloeiende rozen tuin; nu zyn de bloemen verdord en verzengd, alsof een Sirocco ze getroffen had. Tegenover zoo'n woode der vlammen was de brandweer onmachtig, voor zoover het de door het vuur reeds aangegrepen gebouwon betrof. Alle manschappen der in Aken en Burtscheid ge- stattonneerde compagnieën brandweer waren aan het werk; dö stoomspuiten, 6 groote brandspuiten, 22 straalslangen, 2475 meter brandslangen, voorts 8 draaiwegkranen, met mechanische leiders, enz. werden in gebruik geuomen, maar alles, wat de brandweer bereikte, was de behouding der omliggende fabrieken en woonhuizen. De van de Turm- straat uit aan het werk zjjnde manschappen moesten zich wegens de vreeselijke hitte terugtrekken, zelfs nadat zy zich met water overgoten hadden. Na ongeveer vier uren drukke bezigheid was het vuur in hoofdzaak gebluscht en elk gevaar afgewend. De door veizekeiing gedekte schade moet volgens nauwkeurige schatting ruim 700,000 mark bedragen. 300 arbeiders zyn broodeloos en zullen bij het slappe werk nauwelyks onder komen vinden. Een kunstb6oordeeling. In een Duitsch tydschrift komt een causerie voor o /er de Münchener tentoonstelling. Daarin leest men o. a.Als iemand de lucht grys schildert en het gras bruin, dan is hy van de goade oude school; schildert hy den hemel blauw en het gras groen, dan is hy een realist; maakt hy de lucht groen cn het gras blauw, dan is hy een impressionist; schildert by den hemel geel en het gras violet, dan is hy colorist; maakt hy den h6mel zwart en het gras rood, dan is hy een decoratief talent. Uit Colombo is bericht gekomen, dat bet stoomschip „Sultan," (jen 19den Mei uit Djeddah naar Calcutta vertrokken, by Socotra gezonken is. Tien Inlanders kwamen om. De bemanning en 52 pelgrims z'jn door de „Valatta" te Colombo ontscheept. Uit Pancsova, naby Pesth (Hon- garye) wordt gemrid, dat de Donau by Iwanowa don dam heeft doorgebroken, waardoor 13,000 HA. landeryen, zoowel als de plaatsen I wanowa, Ovcsa-Boicsa met het geheele gebied tusschen Semlin en Pancsova onder water gezet zyn. Panscova zelf is niet bedreigd; in het over stroomde gebied heerscht een hevige wind. BUITENLAND. Telegrammoü, Frankryk, Woensdag avond te kwart over zessen is er te Parys aan den voet van het Straatsburg- monument op het Concorde-plein, weer een helsch werktuig ontploft. Er was juist een slagbui aan het vallen, en het plein was leeg. Een paar menschen hebben na -de ontploffing een jongen man zien weghollen. Geen spoor is verder van hem ontdekt. Toen na eenige oogenblikken de politie ter plaatse verscheen, was er van de brokstukken van de bom niet veel meer overgebleven, aangezien een aantal menschen uit het publiek de scherven als souvenirs weg hadden genomen. Men heeft ook bloedsporen mecnen te zien, zoodat de bedryver zelf gewond is geworden. De regen wischte ze echter spoedig uit. Aan het stand beeld zelf is niets beschadigd, nauwelyks heeft het hek geleden. Maar in den muur van den tuin der Tuilerieën, wel dertig meter verder, zyn de indrukken te zien van do metalen voorwerpen, waarmee de bom geladen is geweest. Men had gisterochtend nog niets van don dader gevonden. Tfidens het bezoek van den Czaar te Parys is er op dezelfde plaats een bom ge?prongen. Men denkt dus met hetzelfde individu te doen te hebben, misschien ook met den bedryver van den aanslag op president Fauro. In verband met de jongste ontploffing te Parys is een Belg, een zekere Hoeck, gevan gengenomen. De voorstelling ten voordeele van het monument van Alexandre Dumas fils, waaraan Eleonora Duse en Sarah Bernhardt mee werkten, heeft byna 32,000 franken opgebracht. Dultsohiand* Dr. Leyds is met jhr. Yan der Hoeven uit Berlyn naar Londen vertrokken, om de regee- ring der Zoid-Afrikaansche Republiek te ver tegenwoordigen by de jubileumfeesten van koningin Victoria. Hy wordt in Juli te Berlyn terugverwacht. De Bondsraad heeft het wetsontwerp voor een verdrag van handel en vriendschap met den Oranje-Yrystaat naar de commission verwezen. Onder de metselaars te Leipzig is gis teren een algemeene werkstaking uitgebroken, waaraan, naar men berekent, 2000 werklui meedoen. Zy eischen 55 pfennig per uur on een werktyd van negen uren, terwyi de bazen niet meer willen toestaan dan 48 pfennig en tien uren. Luxemburg. Er zün in de laatste dagen weer ongunstige berichten verspreid over den gezondheids toestand van den bejaarden groothertog van Luxemburg. Deze berichten zyn van allen grond ontbloot. De groothertog is zeer wel. De erfgroothertog is Maandag naar LoDden vertrokken om de jubileumfeesten by te wonen. Ooatenriik-Hoag.-Monarohle» Twee Hongaarsche officieren te Debreczin zyn elkander tydens een oefening en nog wel voor het front der troepen met de sabel te ïyf gegaaD. De vechtersbazen werden ge scheiden en beslechtten het geschil later door een tweegevocht, waarin beiden ernstig gewond werden. Een ander duel had wegens een familie twist plaats te Buda-Pesth tusschen den grond eigenaar Symonyi en baron Van der Beek. Deze laatste kreeg een doodeiyk schot in de borst. De gewezen Oostenryksche officieren Bartmann en Waniceck, die terecht hebben gestaan wegens den verkoop van militaire geheimen aan Rusland, zyn vrygesproken aan de beschuldiging van hoogverraad. Zy zyn echter wegens spionneering veroordeeld tot onder8cbeideniyk vyf en twee jaar zware kerkerstraf. De uitspraak heeft groote verbazing ge wekt. Hoewel de aangeklaagden schuld hadden bekend en een omstandig verbaal hebben gegeven van hun pogingen om de mobilisatie plannen ook nog aan andere mogendheden (Duitschland en Frankryk) te verkoopen en ofschoon tegen hen zeer bezwarende bewyzen waren ingebracht, heeft de jury de vragen betreffende het plegen van verraad met een groote meerderheid ontkennend beantwoord, zoodat enkel een veroordeeling wegens spion- nage kon volgen. Turkye. Reuter seint uit Konstantinopel, dat do sultan zich opnieuw tot den Duitschen keizer en den Czaar gericht heeft om hun voorspraak voor het behoud van T'hessalië. De Turksche gezanten te Berlyn en te St.-Petersburg kregen daartoe last tij keizer en Czaar een audiëntie aan to vragen. Moerawjof heeft den Turkschen ge zant te St. Petersburg echter indachtig gemaakt aan wat de sultan by de oorlogsverklaring gezegd had, nl. dat hy niet op verovering uitging. Te Konstantinopel z(jn softa's, die zich sterk tegen het prijsgeven van Tbessalië hebben uitgelaten, gevangongenomen. PRETORIA, 17 Juni. Het tweede tractaat tusschen Transvaal en den Oranje Vrystaat gesloten, is heden door den Volksraad van den Vrjjstaat goedgekeurd. In de inleidiog wordt vooropgesteld, dat de beide Staten een federatieve unie wenschen te sluiten, maar daar voor de verwezenlykiog van deze unie eenige jaren noodig zyn, wor den in afwachting de volgende bepalingen aangenomen: Er zal vrede en vriendschap heerscbsn tus schen beide staten. Iedere staat verbindt zich den anderen by te staan met kracht en met alle middelen, indien de onafhankelykheid van een der beide staten bedreigd of aange vallen wordt, tenzy bewezen is dat de be dreigde staat in het ongeiyk is. Elk der contracteerende staten verbindt zich den andere in te lichten omtrent alle feiten, waarvan kan worden vermoed, dat zij den vrede of de onafhankelykheid in gevaar brengen. Een protocol, dat by dit tractaat gevoegd is, voorziet in de wettelyke regularisatie en de militaire organisatie, terwyi bovendien faciliteiten worden voorbereid voor de natura lisatie der burgers van beide staten, indien zy zich in den anderen staat metterwoon vestigen. Een ontwerp-wet bevat de regeling van de samenstelling en de bevoegdheid van den ontworpen Federalen Raad. Ieder der beide staten zendt jaarlyks vyf vertegenwoordigers; de Raad vergadert eens per jaar ter bespreking der zaken van gemeenschappelyk belang en brengt daarna van die besprekingen verslag uit aan de beide regeeringen, die de beraad slagingen onderwerpen aan de goedkeuring van haar parlement. Het tractaat is heden met een meerderheid van 115 tegen 40 stemmen goedgekeurd na een driedaagsch debat. Het bericht van goedkeuring heeft groote voldoening gewekt in politieke kringen te Pretoria en grooten indruk gemaakt door geheel Zuid Afrika. BERLIJN, 17 Juni. Het bestuur der ver- eeniging van Berlynsche graanhandelaren heeft besloten inzake de beursqueastie tegen Maan dagavond een algemeene vergadering van de leden byeen te roepen. CANEA, 17 Juni. Da gezamenlyke admiralen hebben voo'gesteld de Turksche troepen van Hierapetra (Creta) te doen terugtrekken, doch Tewfik-Pacha weigert op grond van de be velen die hem uit Konstantinopel zyn gezonden. PRETORIA, 18 Juni. Hot uit Londen ont vangen bericht dat onderhandelingen te Parys zyn aangeknoopt ten behoeve van een groote geldleening voor de „Chartered Company," vindt hier weinig geloof, ten gevolge van den moai'yken toestand van Rhodesia. Het bevredigende resultaat der ontmoeting tusschen Robinson en Kruger heeft te Johan nesburg een uitmuntenden indruk gemaakt. Uit de „Staatscourant". Bij Koninklijk besluit is benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau mr. C. P. Henny, wieu met ingang van 1 Juli op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag is verleend als president van het gerechtshof te Arnhem, onder dank betuiging voor de in rechterlijke betrekkingen bewezen dieD3ten. Benoemd tot president van het gerechtshof te Arnhem, mr. L. U- De fritter, thans raadsheer in gomeld gerechtshof; tot substituut-griffier bij de arrondissements-rechtbank te Amsterdam, mr. L. R. Telting, advocaat en procureur te 's-Gravenhage tot rechter in de arrond.-rechtbank te Rotterdam, mr. G. W. baron Van der Feltz, thans substituut griffier bp de arrond.-rechtbank te Heerenveen; tot kantonrechter te 's-Gravenhage. rar. H. A. Van Raalte, thans kanton rechter-plaatsvor vanger, advocaat en procureur aldaar. Bevorderd: tot kapt.-luit. ter zee, de luit. ter zee lsto kl. W. A. Palm; tot luit. ter zee 1ste kl., de luit ter zee 2de kl. J. A. Van der Star, en tot luit ter zee 2de kl., de adelborst 1ste kl. A. W. Boeke; tot luit ter zee 2de kl. de adelborst lste kl. F. K. J. Heringa; tot off. vangez. 1stekl. de off. van gez. 2de kl. W. Sckilperoort. Eervol ontslag verleend uit den zeedienst, op verzoek, aanden luit ter zee 2de kl. E. baron Van Heerdt tot Everberg en den off. van goz. lste kl. D, De Bois Jr. Aan den adelborst lste kl. F. H. Siaverman vergunning verleend tot hot waarnemen van eene betrekking buiten het zeewezen, voor den tijd van 1 jaar, onder stilstand van non-act ivitoits-traktement en zonder opklimming in de ranglyst. Benoemd Dij het wapen der infanterie: Tot eersten luit., do tweede luit. K. Koning, van hot wapen, gedetacheerd bij het leger in Nederl.- Indiö; bij het 2de reg., tot kapt., de eerste loit.- adjudant P, W. Van Lonkhuyzen, van het 7de reg. bn het 3de reg., tot kapt, de eerste luits. H. G Van Meurs, van het 4de reg, en jhr. E. A. Te ding Van Berkhout, van het reg. grenadiers en jagers; bij hun tegenwoordig corps, tot eersten luit., de 2de luits. jhr. E. W. Van Holthe en H. "Wijnaendts, beiden van het 5de, B. J. W. Van der Meer, van het 6de, alsmede H. Polvliet, van het 7de reg. Bij bet wapen der art,, bij het lste reg. veldart. tot lsten luit. de 2de luit. P.D. Van Essen, van het corpsbij het 4de reg vostingart., tot kapt, de lsto luit. J. C. ten Noever de Braow, van den staf van het wapen, lid der commissie van proef neming. Aan den ontvanger der directe belastingen en accijnzen J. Jorissen, te Vreeswijk c. a., op ver zoek, eervol ontslag uit 's-Rijks dienst verleend behoudens aanspraak op pensioen. ACABES1IEÜIIEVVS. Leiden: Heden zyn alhier bevorderd tot arts de heeren E. S. J. M. A. Fraser en J. Broese van Groenou, terwyi geslaagd zyn voor het arts examen eerste gedeelte de heeren P. C. Loopuyt eo R. Birkhoff. Geslaagd is voor het candidaats-examen in de rechten de heer W. J. M. Van Eysioga; voor het voorbereidend examen in de genees kunde de heer J. H. Croockewit. Groningen: Bevorderd zyn tot arts de hoeren D. H. Van der Goot, cand.-arts, ge boren te Sappeme9r, en B. Sybrandy, cand.- arts, geboren te Leeuwarden. Kerkelijke Berichten. Zoeterwoude: Ned.-Herv. gem. Zondag ochtend te tien uren, de heer E. B. Couvée, cand. te Leiden. Voorschoten:Ned. Herv. gem. Zondag- voorm. te tien uren, de heer A. Kruyt, zeodeling-leeraar. Woubrugge: Ned.-Herv. Zondag voorm. te halftien, ds. Vethake, pred. te Alfen. Gereformeerden. Zondag-voorm. te tien uren en nam. te halfzeven, de beer Basoeki, van Leiden. Valkenburg: Ned.-Herv. gem. Zondag morgen te balftien, ds. M. Hoog, predikant te Voorschoten. Doopsbediening. Alfen: Ned. Herv. Kerk. Zondag-voorm. te halftien, de heer U. Wiersma, alhier. Des nam. te halfzeven, ds. Verhoef, van Bode graven. Geref. Kerk A: Zondag-voorm. halftien en des nam. te zes uren, ds. M. Schuurman. Beursbericht. Amsterdam18 Juni. De markt was heden nagenoeg onveranderd stil. Amerikaan6che Sporen vast: Central 97/». Atchison 23J/8, Handel-My. 137 ï/ii Indische Bank 85, Koloniale Aö'/j, Terminal 137 '/a, PetroleumKoninklyke 760, Palembang 94, Nederl.-Rumeensche 1373/4, Moeara Enim 92. Prolongatie 3. Slarktberlohten. I Leiden, 18 Jnni. Ter markt werden heden aan gevoerd: Stieren 86 etnka ƒ52 a ƒ212. Kalf- en Melk koeien 247 etuke ƒ100 a ƒ230. Varekoeien 1B8 etuka 84 a ƒ195. Vette Oeeon en Koeien 66 etuke ƒ114 a ƒ248. Graekalveren 20 etuke ƒ21.— a 46. Kalveren (vetto) 120 etu.e ƒ27 a 70. Kalveren (magere) 76 etuka ƒ7.— a 16.—. Hamele (vette) etuke a Hamele (magere) etuke a Schapen (vette) 781 etuka 16. a ƒ31.Schapen (weide) 92 stake ƒ13.a ƒ24. Lammeren (magere) 2462 stake 7.25 a ƒ14 50. Varkens (magere) 67 etnka ƒ18.a ƒ36. Varkens (vette) etuka a per KG. Varkena (biggen) 134 etuke ƒ6.— a 13.—. Paarden 6 etuke 40 a ƒ152. Veulene etuke a Ter markt aangevoerd: 627 rundoren, 195 kalveren, 873 schapen, 2462 lammeren, 67 varkene, 134 biggen, 5 paarden, veulene. Ter wekelijkeohe Kaasmarkt aangevoerd 83 partijen. Besteed word voor Goudeche Kaas van ƒ15.tot ƒ23.Derby-kaae van tot Loideche Kaae de 150 KG. f tot Edammor Kaas (2de qua'.) tot Aan de Stadswaag go wogen 83 parijen, 3973stakï kaae, wegendo 28,387 KG. Delft, 17 JanL Aan de 8tadewaag gewogen: 598 achtsten en 47 zeatienden vaten Boter, wegende te zamen 12,430 kilogrammen. Prys 34 a 52 het vierde, f 0.85 a ƒ1.80 het KG. Sclriodanii 17 Juni. Notoering van do ake laara. Montwgn 7.25, Jenever 11.25, idem Amst. proef 12.75 per ReL vat ea zonder fast, zonder de belasting. Spoeling-comnneaie ƒ0.80 por kotel. Noteering van den Branderebond. Moutwijn f&fo per heet. ct.. zon Ier fut ot zoader belasting. Utrecllt, 18 Juni. Aan de kaaemarkt waren heden aangevoerd 200 wagens kaae, wegeDdo 48,000 kilo, die verkocht werden late qual. voor ƒ40,a 46.—, 2de qoal. voor 28.a 10.— de 100 kilo KOLONIËN. BATAVIA, 13—18 Mei. Do heer J. B. C. Semmelink, directeur der Semarangsche Ambachtschool, heeft het eindo van den loopende cursus eervol ontslag uit deze betrekking gevraagd en zal volgens de de „Loc", ongeveer iJjüo Juui vertrekken naar Langkat, teneinde daar in dienst te treden by de Koninklyke Maatschappü tot ontginning van petroleumbronneo. Vele Chineezen in de ksmp te Semarang hebben tegenwoordig moeite om aan de kost te komeD, het gevolg hiervan is dat zy bun kinderen trachten te verkoopen aan hun meer welgestelde landgenooten, ten einde ontheven te zyn van de kosten, die het onderhoud der kinderen medebrengt. Er is o. a. een Chinees, zegt de „Loc", die een geregelden handel in knapen dryft 6n Vrydag byvoorbeeld een drietal jeugdige Chineezen in Gang Besèn van huis te koop aanbood. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indiö zijn do volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. T ij d e 1 ij k g e s te 1 d Ter beschikking van den directeur van Justitie ten einde te worden belast met de door dien departomentscbef op te dragen werkzaamheden, hot lid van den Raad van Justitie te Batavia, Mr. I. A. Nederburgb. Gesteld: Ter beschikking van den directeur der Burgerlijke Openbare Werken, de vau builen- landsch verlof terugverwacht wordende ambtenaar J. F. De Gijselaar, laatst ingenieur lsto klasse bij den Waterstaat en 's lands Burgerlijke Open bare Werken. Belast: In verband met den bij den Landraad te Sidoardjo (Soerabaja) bestaandeD achterstand, voor den tijd van zes maanden of zooveel korter als zal blijken voldoende te zijn, met de function van buitengewoon voorzitter van genoemden land raad, de griffier van den landraad der Stad en voorsteden van Batavia, mr. Ph. S. Do Laat de Kanter. Gesteld: Gedarende den bovenbedoelden ter mijn, ter beschikking van voornoemden buitenge- wonen voorzitter, ten einde met griffierswerkzaam heden te worden belast, E. P. A. Rancuret, laatst lste klerk op het parket van den officier van justitie bij den Raad van Justitie te Batavia, thans werkzaam bij het departement van Justitie. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Verleend: wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa, aan den lsten luit.-kwm. bij de militaire administratie K. Musch. Overgeplaatst: naar Semarang op het bureau van den gew. intendant aldaar de lste luit.-kwm. van het garnizoen to Soerakarta, R. F. Bierraann; naar Soerakarta als kwm. van het garnizoen de 2de luit.-kwm. van het garnizoen te Banjoe Biroe, A. Heystek; naar Banjoe Biroe als kwm. van het garnizoen, de 2do luit.-kwm. van het 86to bat. inf. to Willem I, W. F. Wou ters; naar Willem I als kwm van het 8ste bat. inf., de 2de luit.-kwm. op het bureau van den kwm. van het lste depot-bataljon in garnizoen te Mr. Cornelis, A. R. H. Braun. DEPARTEMENT VAN MARINE. Overge plaatst: bij de Gouvornements Marine: van het stoomschip .Flamingo" op het stoomschip .Sper wer" in de wateren van Bali, de 3de stuurman W. P. Byleveld; van hot stoomschip ..Glatik" op het stoomschip .Flamingo te Sumatra's Oostkust, de 3de stuurman J. D. Meyer. LEIDEN, IS Juni. By den heden te Amsterdam ge- horden roeiwedstryd heeft in het nommer: „4 riems-gieken juniores", „Njord"bet verloren tegen „Triton". Te Rotterdam was een kleino jongen door het spelen met lucifers in brand geraakt. Hy is aan de gevolgen In het zieken huis overleden. De toestand van de vrouw in de Rustenburgerlaan te Haarlem was er in de laatste dagen nog erger op geworden. De ïyfreute van f 7 waarover zy sprak, xou voort vloeien uit eene overeenkomst indertyd door Metzelaer met ean ingezetene aangegaan. Dit is zoo, doch die ingezetene is failliet en betaalt eenvoudig niets. De leeraar aan de ambachtschool verklaarde openiyk, na de politie er niets aan deed, geen voedsel me9r aan de vrouw te zullen brengen. Ten laatste is de vrouw naar hetSt-Elisa- beth-gasthuis overgebracht. Aan dr. Van Linden van den Heuvel was opgedragen etn onderzoek in te stellen naar den toestand. BJj zyn binnentreden vond de geneeshe r d j vrouw als een bal ineengerold op den gronL Het verwilderde haar stak boven don tol uit; hy raadde haar aan zijn raad to volgen en zich in een gasthuis te laten opnemen, waartegen eerst zeer veel bezwaar werd ge maakt, met het oog op de moubeltjes die dan onbeheerd zouden biyven, doch toen politietoezicht was toegezegd, stemde zy toe. Per brancard werd zy toen overgebracht. By aankomst in bot gasthuis was de vrouw totaal uitgeput, zoodat haar, alvorens tot het hoogstnoodzakelijke baden kon worden over gegaan, Spaansche wyn moest worden toe» gediend. Niet minder dan twee baden waren noodig om oen zeer voorloopige reiniging tot stand te breDgen. De baden waTeo zwart van de on gedierten en het lichaam is vol open plekken. De vrouw werd te bed gebracht en toonde zich hoogst dankbaar, doch daar zy uiterst zwak is, biyft bet de vraag, of zy er nog van boven op zal komen. hopen onze Den 21sten Juni a. geliefde Ouders JOHANNES PESSANT en WILHELMINA KLING hunne Vljf-cn-twlntigjarige Echt vereen Iglng te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Leiden, 18 Juni 1897. (Janvossensteeg 40.) 5099 12 De DIRECTIE der 's-Gra- venhaagsche Hypotheekbank bericht, dat de betaling der Coupons van de Pandbrieven o. a. zal plaats hebben te Lelden by de Leidscho Bankvereeniging (H. F. C. GERLINGS.) 5107 6 Op een der dorpen by Leiden wordt ge vraagd een of een, die broek en vest netjes kan maken, P. G. en goed gedrag. Zy, die meer op goede behandeling drm op hoog loon letten, genie ten de voorkeur. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 5106. 9 Dicht by Leiden worden gevraagd, voor gehuwde lieden op leeftyd: 2 Hamers met wandeling in den Tuin. Opgaaf van prys mot of zonder pension per maand. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 5108. 8 een bonte HOE, geknipt op de rechter scboft; die iohcfatingen kan geven by de Weo. BORGERDING, Steenstraat, kan op een belooning rekenen. 6122 6 WEDER VOORHANDEN: 20 Cis. p. pd. 6114 5 Wed. K. WE GBAiFF. - Hooigracht 7 A. DE W1LDT, Nieuwe Rijn 6 by de Vi6chbrug. Voorhanden; eene ruime keuze Heeren-ZlJden- en 5119 17 Villen hoeden. voor HEEREN, JONGENS ea KINDEEEN. |V Speciale inricLting wasschen, -verren en vervor- men van StrooEoeden. De bekende Jgtf Scboolpetjee opnieuw ontvangen. Prijs 171 Cts. Te bsvragen by C. H. DE JfONC, Donkersteeg 9. 5117 6

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3