Reclame-Strikken, Is de groote Schoonmaak advertenties. Westlandsche Aardappelen, Onze Krankzinnigen en hunne Verpleging DOOR 5081 11 H. D. lens, Kousen, Sokken, Tricot Onderooederen, H. KEEREWEER, Aalmarkt 16. BUITENLAND. Frankryk. Men weet nog altijd niet of er nu inder daad een ernstige aanslag op president Faure is gepleegd of niet. De moeite, die de politie zich geeft, doet vermoeden van wel. Zij gaat met de grootste geheimzinnigheid te werk. Zij zweert voor de verslaggevers der bladen, dot er geen huiszoekingen noch aanhoudiogen zyn geschisd. Niettemin ondervraagt de rechter van in structie Bertulus voortdurend lieden, die in zijn kabinet worden gebracht. De politie verklaart echter, dat deze menschen niet in hechtenis genomen zijn, maar „ter bsscbikking v. n qo justitie worden gehouden". Da „Figaro" verneemt van geloofwaardige zy ie, dat de buis die later nog gevonden is, liet de tweede, maar de vijfde van dien aard is. Een moet er gevonden zijn tydens de 'reis van president Faure naar Nantes, de tweede op den dag van Faures bezoek aan het huis van het Legioen van Eer. De derde heeft de ontploffing aan den spoordyk bij den terug keer van Saint Quentin veroorzaakt, die men had toegeschreven aan een revolverschot. De beide buizen van den aanslag van Zondag volmaken het vijftal. Is dit waar, dan schijnt het zbkerder dan ooit dat men te doen heeft met een maniaque, koppig maar weinig gevaariyk omdat hij zijn botoogingen altijd houdt op afgelegen plaat sen, waar niemand dan by kans loopt geraakt te worden. Te Bellevjlle en Montmartro zijn huiszoekingen gedaan in verband met dreigbrieven die voor Zondag op het Elysée zyn ontvsngen. President Faure heeft naar aanleiding van den mislukten aansl.g gelukwenschen ont vangen van H. M. de Koningin der Neder landen, van den Czaar, van den Duitschen keizer en de keizerio, koning Humbert, koning Leopold, den koning van Zweden en Noor wegen, den prins regent van Beieren, den koning van Servië, den koning van Portugal, den vorst van Bulgdrye, den prins van Monaco, den groothertog en de groothertogin van Leuchtenburg, en prins Alexander en prinses Eugénie van Oldenburg. De regeering heefc gelukwenschen gekregen van den keizer van Oostenrijk, Z. H. den Paus en de koningin-regentes van Spanje. De gemeenteraad van Rysel heeft een besluit genomen, dat deze stad tot het paradys van de vrooiyke academische jeugd moet maken. Voortaan zal nameiyk aan alle studen ten van de universiteit, die zulks verlangen, geld ter leen verstrekt worden tegen de be lofte het terug te betalen, wanneer zij kunnen. Opdat do gevoeligheid van de studenten, die op deze manier aan geld wenschen te komen, zooveel mogelijk worde ontzien, zullen de verzoeken door bemiddeling van den acade- mischen senaat aan eene byzondere commissie van den gemeenteraad gezonden worden, en. behalve deze twee lichamen, zal niemand de namen van de aan geld behoefte hebbende jongelingen vernemen. Daltwohland* De „Hamb. Korr." verneemt uit Berlyn, 'dat de benoeming van den schout-by nacht Tirpitz tot staatssecretaris van marine voor het Duit8che Byk eergisteren geschied is. De fplechtigo overdracht van do nieuwe universiteitsgebouwen in Leipzig door den S-iksischen minister van eeredienst, dr. v. Seydewitz, aan den rector, professor dr. "Friedberg, is Dinsdag in de kolossale aula geschied, in tegenwoordigheid van den koning, de koningin, de prinsen en tal van genoodigden. Er werden eenige aanspraken by gehouden, en de eerste-burgemeester van Leipzig, de heer Georgi, overhandigde den rector een oor konde, waarby de stad aan de universiteit 12,000 M. voor beurzen schenkt, en voor dr. Friedberg zelf een brief van eereburgerschap. De Hamburgsche Stnaat heeft aan de Bürgerschaft voorgesteld, een som van 11,159,000 M. toe te staan voor het aanleggen van nieuwe havens op den Kuhw&rdtr, en 450,000 M. voor de verlenging van een oestaande haven. ~Vereenigdo Staten* De tekst van het verdrag tusschen de Yereenigde Staten en Hawaï, dat de goed keuring van den president mocht verwerven en thans aan den Senaat gezonden wordt, is publiek gemaakt. De hoofdbepalingen zyn de volgende: lo. Hawaï staat zyn geheele oppervlakte met inbegrip van de zeehavens en de kroonlanden aan de Vereenigde Staten af en zal deel daarvan uitmaken onder den naam van „Territory of Hawaï". 2o. De Vereenigde Staten nemen den schuldenlast van Hawaï over tot een totaal bedrag van 4 millioen dollar. 3o. Alle burgers van de tegenwoordige republi k Hawaï worden burgers van de Vereenigde Staten, met uitzondering van die Aziaten, welke reeds zyn uitgesloten van de Amerikaan8che burgerschapsrechten, en de Chineezen, die thans op h6t eiland zyn, mogen niet naar de Vereenigde Staten overgaan, tenzy onder bepalingen als door Amerikaansche wetten zullen vastgesteld worden. 4o. Da wetten, op Hawaï vjgeerende, zullen in kracht blyven voor zoover zy nietinetryd zyn met de grondwet der V. S. en tot zoo lang bet Congres nieuwe wetten voor het geannexeerde grondgebied zal gemaakt hebben. Oador de telegrammen zal men zieD, dat Japan protest heeft aangeteekend tegen de annexatie. Vermo delyk zal dit in verband staan tot het derde punt van het verdrag, dat spreekt over de Aziaten, die in de repu bliek van Hawaï wonen. Daarvoor zal men wel de annexatie niet laten afspringen. Men zal Japan tevreden stellen of laten praten. Aan do toestemming van den Senaat wordt niet getwyfeld, omdat de annexatie een punt van het republikeinsche program uitmaakte. Runland. Het erfopvolgingsrecht op den Russiscben troon werd, zooals reeds is medegedeeld, door keizer Paul (1796—1801) zoo vastgesteld als het thans bestaat. De Russische keizerskroon is volgens deze regeling met de daarmede onafsc.heidelyk verbonden kronen van het koninkrijk Polen en het grootvorstendom Finl.nd in het keizerlyke huis erfelyk naar hst eerstgeboorterecht in de achtereenvolgende lynen met voorrang van het manneiyk ge slacht en de mannelyke lynen voor de vrouwelyken. Wanneer de mannelyke lynen zijn uitge storven hier komen dus behalve Nicolaas II in de eerste plaats zyne belde broeders George, de vermoadtiyko troonopto'ger, en de 18-jarige Michaël in aanmerking dan volgt op den laatsten keizer uit dezen zijne vrouweiyke afstamming naar dezelfde volgorde, eveneens met voorrang van het manneiyk geslacht voor het vrouweiyke. Intusschen wordt die persoon van het vrouweiyk geslacht, die de verwantschap tot stand brengt, nimmer uitgesloten. Stsrft dit geslacht uit, dan wordt tot de troonsopvolging geroepen de vrouweiyke lyn van den oudsten zoon van des keizers stamvader (d. i. ktizer Paul) en uit deze de vrouweiyke lyn van den tak opwaarts, die het laatst geregeerd heeft. Dan komt do vrouweiyke lyn van den tweeden zoon van 's keizers stamvader aan de beurt, enz. Zyn ook deze vrouweiyke lynen uitgestorven, dan wordt geroepen eerst de mannelyke, dan de vrouweiyke lyn der oudste dochter van 's keizers stamvader, dan van de tweede dochter, enz. Daarby is ééne omstandigheid, die niet moet worden vergeten. Na de aanvulling van het keiztrlyk familiestatuut van 2 Juli 1886 voeren den titel grootvorst en grootvorstin voortaan slechts de afstammelingen van de mannelyke lyn eens keizers tot den tweeden graad, dus de zoons, dochters, kleinkinderen, broeders en zusters van een keiz-.r. De achterkl Inkinderen vosren den titel prins (prinses) van keizerlyken bloede met het predicaat Hoogheid en die titel vererft dan verder slechts naar het eerstgeboorterecht, terwyl de overige nakomelingschap shchts den titel vorst van keizerlijken bloede met het predicaat Doorluchtigheid heeft. Zulke prinsen met den titel „Hoogheid" telt de keizerlyke familie thans zeveD, de vyf kinderen van grootvorst Konstantyn Konstantinowitsch en de twee dochters van grootvorst Peter Niko lajewitsch. Het geval zou zich dus metic-rtyd kunneu voordoeD, al is hst thans bezwaarlijk te voorzieD, dat slechts een prins van keizerlyken bloede met het predicaat „Door luchtigheid" aanspraak erlangt op den Czaren- tioon Omtrent de reis van president Faure naar Rusland wordt in eene correspondentie uit Petersburg van de „Pol. Corr." verzekerd, dat alle mededeelingen over bijzonderheden voorbarig zyn. Tegenover de beschouwingen, die reeds aan deze gebeurtenis werden vast geknoopt, wordt opgemerkt, dat het aan iöder bezonnen politiek beoordeelaar duidelyk most z(jn, dat htt contra-bezoek van den heer Faure by den Czaar niet anders is dan eene vanzelf sprekende daad van beleefdheid, waar door trouwens te gelyk ook de hartelyke en nauwe vriendschap tusschen Rusland en Frankryk te kennen gegeven wordt. In deze woorden is de bete.kenis van deze gebeurtenis duidelyk gekenschetst; dat kan zoowel voor de Russen als voor de FraDschen volstaan. Zuid-AfVi ka. Verschillende bladen spreken thans weder over de Zuid-Afrikaansche quaesties. De „Times" verneemt uit Prttoria, dat in vele kringen het voornemen van den Volksraad om een commissie te benoemen, dis voor stellen zal doen tot wyziging der Grondwet, voorna meiyk met het oog op de positie van het Hoog-Gerechtsbof, niet in overeenstem ming wordt geacht te zyn met de belofte van president Kruger, om daartoe zelf een plan aan den Volksraad voor te leggen. Men meent, dat de rechters den thans ingeslagen weg beschouwen als een besliste schending van het door hen in de Uitvoerende Macht gestelde vertrouwen; en slechts als het ver slag der commissie anders uitvalt dan de nacnen der benoemde commissieleden doen vermoeden, ziet men een mogeiykheid om aan het gevaar te ontloopen, dat deze quaestie biedt. Het schijnt, dat onder de rechters verschil van meening bestaat over de w,enschelykheid om de zaak tot het uiterste te drijven; maar men neemt als zeker aan, zegt de „Times", dat de meerderheid der rechters, en daaronder de opperrechter, besloten hebben, hun rechten tot het einde toe te handhaven, al zou daar door ook de quaestie, die men geëindigd ge loofde, weder worden geopend. Naar aanleiding der komst van dr. Lejds in Duitschland bespreekt do „Hamb. Corr." de houding, die Dait3chland in de Zuid- Afrikaansche geschillen kan innemen. Het blad zegt, dat dr. Leyd3 in alle Duitsche kringen bartelyk zal worden begroet; „doch Duitschland is met den besten wil ter wereld niet in etaat, al ware het slechts door den toestand zyner marine, Transvaal daadwerke- lyk ter hulp te komen. Het kan niet anders dan zyn moreelen steun aanbieden." Het blad bespreekt daarna het bezoek van dr. Leyds aan Frankryk, en klaagt: „Frankryk kon voor twee of drie jaren een vriend van Transvaal worden genoemd. In September 1894 kwam een Fransch oorlogs schip te Delagoabaai, om mede te werken tot het verhinderen, dat Lorenzo Marquez door de Engelschen bezet zou worden. In 1896 werd deze 8taatkuude gewyzigd en koos Frankryk openiyk de zyde van Engeland. Een groot en invloedryk deel der Fransche pers, omgekocht door Engelsch goud, nam een ongewoon vy3ndige houding aan tegen Transvaal. Toch kan niet ontkend worden, dat het kabinet een meer vriendschappelyke houding tegen de Boeren aanneemt. Het zou niet onbelang- ryk zyn de oorzaken van deze houding op te sporen." Soortgeiyke opmerkingen worden ook ge maakt door de „Nordd. Allg. Ztg." OoateurifU-Honc.-Monurohlfl» De oppositie in het Hongaarsche Lagerhuis heeft besloten haar tegenstand tegen de regoe- ring tot het uiterste door te dryven. Als voorwendsel gebruikt zy artikel 16 van de nieuwe strafwet, volgens welk artikel over beleedigingen van particuliere personen in de pers niet meer door de jury, maar door de rechtbanken uitspraak zal worden gedaan. De heer Banffy, die juist uit Zevenburgen terug is, hoeft gisteren in de liberale club verklaard, dat by niet toe zal geven, en dat Hongaren zich niet door een minderheid do wet laten stellen. Ook de minister van justi tie Erdelyi zal niet licht wyken. De heer Szilagyi, de voorzitter van het Lagerhuis, heelt in de kelders geweldige luchtververschers laten plaatsen, die de temperatuur in de zaal op 68 graden houden, en daar de regeeringsparty zoo groot is, zal Z3 beurteliogs een derde van haar leden verlof geven, om hun gelegenheid te verschaffen, het inhalen van den oogst by te gaan wonen. Tolcgrammon, ATHENE, 16 Juni (11.30 's avonds). De Grieksche minister Skouloudis deed den ge zanten der vreemde mogendheden opmerköD, dat de vertraging in de vredesonderhandelin gen hoogst nadeelig is voor Griekenland, dat zich uitput door de verplichting een talryk leger te onderhouden, terwyl aan den anderen kant alle ztken volkomen stilstaan. Ten gevolge van deze mededeeing hadden de gezanten een byeenkomst by de Fransche legatie, ten huize van den heer Beurée, die steels zyn kamer houdt. Men besloot instruction van de verschillende regeeringen aan te vragen. "WASHINGTON, 16 Juni. Hedenmorgen is door de vertegenwoordigers van de VereeDigJe Staten by de regeering van Hawaï het ver drag voor de annexatie van Hawaï geteekend. De gezant van Japan alhier heeft echter protest aangeteekend tegen de iniyving van Hawaï bij Amerika, daar deze afbreuk zou doen aan bepalingen van esh tusschen Hawaï en Japan bestaand verdrag. PARIJS, 16 Juni. Volgens de „Temps" hebben do mogendheden in beginsel genoegen genomen met do wyze en voorwaarden, waarop bet bestuur van Creta geregeld zou worden, zooals Frankryk heeft voorgesteld. CBRISTJANIA, 16 Juni. Door het Storthing werd met algemeene stemmen goedgekeurd het door de daarvoor benoemde commissie op 29 Mei ingediende adres aan den koning, waarin verzocht wordt stappen te doen tot instelling van een 6< h idsgerecht voor conflicten tustchen Noorwegen met vreemde mogend heden. WASHINGTON, 17 Juni. Het tractaat tusschen de Vereenigde Staten en Hawaï en de boodschap van president Mc. Ktnley zyn hedenavond aan den Senaat toegezonden. Het tractaat bepaalc, dat een commissie van drie Amerikanen en van twee inwoners van Hawaï, door den president benoemd, een regeerings- vorm voor tet eiland zullen vaststellen. De president zegt in zyn boodschap, dat de Vereenigde Staten niet zullen toestaan, dat eenig ander land zich meDgt in de annexatie van Hawaï. In het Japansche gezantschap wordt de mededeeling van den Japanschen gezant niet beschouwd als een protest, doch als een verzoek om olficiëeli inlichtingen. MANITOBA, 17 Juni. Volgens opgave van het „Agricultural office" zyn in Manitoba 1,290,882 acres bebouwd met tarwe en 468,141 mtt haver. In het geheel zyn in genoemden staat 2,000,000 acres met verschillende granen be bouwd, zynde een vermeerdering van 30pCt. WÖRISHOFEN, 17 Juni. Pastoor Kntipp is hedenmorgen gestorven. BLOEMFONTEIN, 17 Juni. De Volksraad van den Oranje-Vrystaat heeft het beginsel van een nauwere unie met Transvaal goed gekeurd en beraadslaagt thans over do be palingen der overeenkomst. KAAPSTAD, 17 Juni. Bevredigende proeven zyn genomen met een nieuwe wyze van inenting met gal tegen de veepest in Zuid- Afrika, waardoor zonder gevaar gezond vee verkregen is. LEIDEN, 17 Juni* Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 13° C. 55.4° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 12.51 C. =54.5' F.; 's middags om 12 uren 15C. 59° F.; 'snamidiaga 4 uren 15° C. 59° F. De Nederlandsche mail met berichten uit Batavia tot 18 Mei wordt 18 dez':r alhier verwacht. De Italiaansche gezant, graaf De Sonnaz, ie weer in de residentie teruggekeerd. De Minister van Oorlog bevond zich gisteren te Amsterdam met den kolonel der genie baron Van Eek, den majoor der artille rie Rappard en zyn adjudant kapitein Doorman. Mr. H. Enschedé, aftredend lid van den Raad te Haarlem, wil geen herbenoeming meer. Het 100-jarig bestaan van de afdeeling Zhriksee der Maatschappy tot Nut van 't Algemeen is op feestelyke wyze gevierd. De heer W. Van Dyk Phzn., sedert 1885 lid van den gemeenteraad van Zeist, heeft als zoodanig ontslag genomen. Gisteren herdacht de heer M. P. Du Croix den dag, waarop by vóór 25 jaar in functie trad als hoofd van school A te Steen wijk. Van de leerlingen zyner school ontving hy een keurige boekenkast en bloemenmand, terwyl de leerlingen der normaalschool, waar van hy directeur is, hem een degeiyken stoel aanboden. De aartsbisschop van Utrecht, mgr. H. Van de Wetering, heeft voor het dekanaat Utrecht benoemd tot aartsbisschoppelijk inspecteur van het r.-k. byzonder onderwys den weleerw. heer H. Sinnige, pastoor te Oudenryn. Dr. W. J. Leyds, staatssecretaris van de Zuid-Afrikaansche Republiek, wordt half Juli uit Berlyn te 's-Gravenhage terugver wacht. Zoo byzondere omstandigheden geen wyzi ging brengen in voorgenomen beschikkingen, dan keert dr. Leyds, tor hervatting van zyn boog ambt, met mevrouw Leyds in het begin van Augustus naar Pxetoria terug. Hunne kinderen blyven hier te lande ter voltooiing hunner opvoeding. (D.) De minister van binnenlandsche zaken brengt ter k6nnis van belanghebbenden, dat in 's Ryks krankzinnigengesticht te Medem- blik te vervulhn is de betrekking van tweeden geneesheer, waaraan verbonden is eene jaar wedde van 2000 en genot van vrye woning, voeding, vuur, licht en verpleging. Die voor deze betrekking in aanmerking willen komen, behooren zich daartoe vóór 28 dezer by een op gezegeld papier geschreven verzoekschrift tot de Koningin-Weduwe, Regentes, te wenden. Biykens een opgaaf in de St.-crt. van heden bedroeg de bevolking der provincie Zuid-Holland op 1 Januari 1896: 512,731 mannen, 549,097 vrouwen, samen 1,061,828 zielen, en op 1 Januari 1897 522,943 mannen, 559,735 vrouwen, 6amen 1,082,678 zielen. De gemeenten met een bevolking van boven de 10,000 zielen, waren de volgende: Rotter dam 286,105, Den Haag 191.530, Leiden 53,368, 36,687, Delft 32,021, Schiedam 26,627, Gouda 21,358, Vlaardingen 14,497, Goikum 11,865 en Sliedrecht 10,638. W/.ssenaar: In deze gemeente doen zich van tyd tot tyd nieuwe gevallen van moud en klauwzeer voor. Deze week z(jn woar eenige gevallen geconstateerd by vier verschillende landbouwers. Dit jaar zullen voor don gemeenteraad aftreden de heeren C. J. Van der Oudermeulen, E. Terheyden, G. Van Wissen en J. Ruygrok. ACADEDIIENIEUW9. Leiden: Geslaagd is voor het candidaats- examen ia de geneeskunde de heer J. H. Vau Veen. Voor het candidaats-examen Nederl. lettoren de heer W. Martin voor het eer:te natuurkundig examen de heeren L. Hoekstra en J. Hankes Drielsma; voor het canaidaats examen in de rechten de heeren H. Heuvelink en J. A. Heyse. Utrecht: GLteien gaf prof. mr. M. S. Pols zyn laatste college aan de Universiteit te Utrecht. By het eindigen nam de hoogleoraar in harttlyke bewoordingen afscheid, waarop da heer B. Gewin, praeses der juridische faculteit, den beer Tols, namens diens leer lingen en oud-leerlingen, waarvan velen tegen woordig waren, dank en hulde bracht. Gemengd Nieuws. Een blauwe postduif, onduide lijk gemerkt, vermoode'yk IA IC 333, op den rechtervleugel, en met een rood gemaakten staart, is op het hek komen vliegen van het Caecilia gasthuis.. Het verdwaalde dier is aldaar by den heer IC. Vilders terug te kom n. Door de politie te Scheveningen is gistermorgen gearresteerd een Haagsch persoon, die twee winkeliers aldaar hal opge licht voor eenige paren schoenen en bottines, die by op naam van een hotelhouder op zicht gevraagd bad en voor een doel aan dorden ten eigen bate verkocht. Eenige paren zijn nog in beslag genomen. Een voorwaarde. In een dor by Haarlem te vervollen districten werd als voorwaarde voor het candidaat stellen voor de Provinciale Staten aan een adspirant-candi- daat gesteld, dat hy zou medewerken aan spoedige wijziging van het reglement op de wegen wat betreft het „scbandeiyk" gebruik van honden als trekdieren. Direct kon daarvoor geen toezegging worden gedaan. Maandagavond is te Millingen opgevischt het lyk van e n onbekend mans- I persoon, naar gissing oud 45 a 50 jaar. Terwyl twee broers fce Tubbergen aan bet visschen waren, viel de jongste in het water. De oudste sprong hem na, doch verdronk, terwyl de jongste zich wist te n'd n. Te Roozendaal, Wouw en Steea- bergen is het mond- en klauwzeer geheel geweken. De ziekte heeft in de stallen van 28 boerderyen geheerscht en 8 stuks vee zyn aan de ziekte bezweken. De pluk van kersen in de Neder- Betuwe voor den Engel6chman is begoor.en, Er wordt 20 ets. per K.G. besteed. Voor 't zwellen van vracht wordt bard naar regen verlangd. De suikerbieten in Zeeland staan over het algemeen, dank zy het prachtige zomerweder, zeer goed. Ook dij akker?, die in den beginne allesbehalve reden tot tevre denheid gaveü, staan thans zeer bevreoigend. Te Papendrecbt heeft zekere J. Smit eeo rietsnyder, met wDn hy opgespan nen voet stond, met een steen een hevigen slag op het hoofd toagebracht. Dj gekwetste verkeert in levensgevaar. Te Holysloot (N, - H.) is een zoon van den landbouwer K. in het hooil nd door een zonnesteek getroffen cn gedood. jllark tberlohten. Delft, 17 Jani. Granen werden heden we'nig aangeboden en do bande! was niet btlan;rijk. Witte Tarwe 5.90 a ƒ6.70. Itoode 3.75 a ƒ6.40. Rog8e 8.70 a f3.90. Zomi-rg rst f s. 10 a ƒ3.10. Cberaiier- /"4.50 ƒ5.40. Haver 2.90 .'.59. Groene Erwten ƒ5.25 a 6.25. Blauwe Erwten a Bruineboonen ƒ6.— a 7.50. PaaxdonbooaeD ƒ5.10 a ƒ5.60. Daivonbooain ƒ6.50 a ƒ6.90. Koolzaad ƒ9.75 a 10 50. Zomer-Koolzaad a Ka a io- zaad /o.50 a ƒ6.75. Hennepzaad ƒ6.60 a 6.5), allee por HL. rC-ie am, 16 Jnni. Notoerint van de ake laara. fc'oatwija ƒ7.25 Jenera: 1.25, idem Amat. proel 12.75 por Ne', va* a; zonder fait, zonder de belasting. Spoeiin^-commiasie ƒ0.4) per ketel. Noteering vaa don Brandorebosd. Moutwijn 6l/j a re- beet. et., zon Ie* fi*t zonder belasting. Woerden, 16 Juni. Op de kaasmarkt waren beden S27 partijen aangevoerd. Men besteedde voox Goudecbo hooikaas 1 -te aoort 21.— a 23.60, 2de soort ƒ17.— a 23.Zwaardere a de 60 kilo. Haodel redelijk. LICHTSTE» SATE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek WEEK van 1 tot en met 7 Juni. Datum. Uur Aantal. Gem. Eng. 8tandk. 1 Jnni. 7.30 9.15 7 16.4 2 7.30 9.30 8 16.2 3 7.30 9.30 7 16.2 4 7.30 9.16 8 16.4 6 7.30 9.30 1 16 6 7.30 9.30 8 16 7 7.30 9.30 8 IC.2 (*)Ditboteekont: Wanneer men 5 cubic feet =141.1 lltore per uur van zulk gas verbrandt in een Sugg's London-Argand-Btandard borne No. 1, met 2 4 gaatjes, wordt een licht verkregen, dat in sterkte gelijk staat met 16.4 16.2, enz. Btandaardkaarscn, waarvan elke kaars 20 grains 7.8 grammen Spermaceti per nar verbrandt. Voorspoedig bevallen van een flinken Koon M. C. MOMBERG, geliefde Ecblgenoote van J. ZAALBERG. Leidbn, 16 Juni 1897. 5083 4 Heden overleed, na een langdurig, smar- telyk, doch geduldig lyden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader PETRUS VROOM, WeQr. van JACOMINA MARIA RIETKER KEN, in den ouderdom van ruim 60 jaren. Mede namens verdero Familie, M. ARNOLDUS-Vroom. P. ARNOLDUS. E. BUIJS-vroom. W. F. BUIJS. Leiden, 16 Juni 1897. (Levendaal 88.) 5085 12 Van af hedeo dagelijks verscbe aanvoer van puike tegen concurreerenden prys. Aanbevelend, I>. DIRKSE Jr., 5084 8 Bakbtrsteeg No. 21. Verschenen bij C. H. E. BREIJER, te Utrecht: B. VAN DELDEN, Geneesheer aan het Geneeskundig Gesticht voor Krankzinnigen te Utrecht. PRIJS ƒ1.60. iNieuwc Rijn 56, Leiden. 48'/, Cts., 5098 15 ia toer grojte keuze VOORHANDEN. SPECIALITEIT IN PRONTS Boorden, Dassen en Manchetten. in vollen gang, dan moeten deMEUBELEÜ ook worden gerestaureerd. Voor bet Stof» feeren van Stoelen en Canape's geen beter adres dan 4050 8

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3