No. 11444. Vrijdag 1® Juni. A0. 1397 $eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. Moeilyke uren. LEIDSCH DAaBLA PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden per S maanden. 1.10. franco per poet1.40. Afzonderlijke Nommers 0.05. PRIJS DER ADVERTENT EEN: Van 1—6 regels f 1.06. Iedore regel meer f 0.17J. - Grooteró letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt ƒ0.05 berekend. OiUciëele Kennisgevingen. De Burgemeester der gemeente Leiden: Gelet op art. 3 van het Koninklijk Beslnit van den Ssten Mei 1897, ter uitvoering van de artt. 51, 54. 55, 68, 69, 72, 81, 91, 96 en 132 der Kies wet, len opzichte van de verkiezingen van leden der Fiovinciale Staten en van den (.iemeenteraad; Brengt ter algomcene kennis, dat de verkiezing fcandidaatstelling) van 9 leden van den Raad aezer gemeente zal plaats hebben op Dinsdag 29 -Juni a. a., als: 3 leden voor elk der kies districten, waarin de gemeente is verdeeld. Het eerste kiesdistrict bevat de wijken I, III, IV, VII en XI en de stemdistriclen I, III en IV, het tweede de wijken IT, V en IX en de stem- districten II, V en VIII en het dorde de wijken VI, VIII en X en de stemdistricten VI en Vil. Op den dag dor verkiezing kunnen bij don Bur gemeester ten Raadhuize van dos voormiddags negen uren tot des namiddags vier uren op gaven van Gandidaten worden ingeleverd. Deze opgaven moeten inhouden de namen, de voornamen en do woonplaatsen van de Candidaten en ondertoekcnd zijn voor die voor het 1ste kies district door ten minste 33, voor die voor het 2de kiesdistrict door ten minste 28 cn voor die voor het 3de kiesdistrict door ten minste 23 kiezers, be voegd tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt. De inlevering der opgaven moet persoonlijk foachieden door een of meer personen, die deze ebben onderteekend, terwijl de tot invulling be stemde formulieren van deze opgaven kosteloos ter Secretarie zijn vorkrijgbaar gesteld tot en mot den dag der verkiezing. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 12 Juni 1897. F. WAS. Leiden, 17 Juni. In de gisteravond in het Nutsgobouw door de „Vrijzinnige Kieavereëniging" alhier gehouden vergadering tot het st-llen van voorloopige candidaten ter verkiezing van negen leden van den gemeenteraad zijn ge kozen (cnr. C. Cock beeft verzocht niet meer in aanmerking te komen) de heeren: dr. M. C. Dekhuyzen (aftr.), P. L. C. Driessen (aftr mr. H. L. Drucker (aftr.), G. Y. C. Fraser, prof. dr. M. J. De Goeje (aftr.), dr. H. G. Hagen, D. Harlevëlt HCz., prof. dr. D. E. Siegenbeek van Houkelom (aftr.), dr. P. J. Kaiser (aftr.), dr. A. W. Kroon Jr. (aftr.), prof. mr. J. Oppenhc-im en W. F. Verhey van Wijk (aftr). Door mej. Wilhelmina Hagemans is B. en W8. medegedeeld, dat zy eigenares Is van de indertijd onbewoonbaar veiklaa-de perce len aan de Brandewynsgracht No. 1 tot en met No. 6, kadastraal bekend sectie B N03. 725, 724, 723, 722, 721 en 1692; strek kende, dat zü ook eigenares is van bet hoek huis aan de Langegracht No. 171, kadastra 1 bekend sectie B No. 726; dat zij een plan voor vertouwiüg heeft doen opmaken en dat, tc-n einde tot uitvoering daarvan te kunnen overgaan, het noodig is, dat zij mede den eigendom bekomt van een gede lte der Bran dewijnsgracht ter lengte van 30 en ter breedte van 5 meter, uitmakende een opper.Lkte van ongeveer 150 centiaren. Na door do Commissie van Fabricage inge steld onderzoek, is B. tn Ws. gebleken, dat tegen den gevraagden eigendomsafstand geen bezwaar bestaat, en dat, wanneer dasrtce wordt overgegaan, te dezer plaatse bebootlijke woningen kunnen worden opgericht, terwijl na gevoerde onderhandelingen adressant e met een koopprijs van f 2 per centiare heeft ge noegen genomen. In overeenstemming met het advies der Commissie van Fabricage geven B. en Ws. daarom in overweging: lo. te besluiten, dat niet meer voor den openbaren dienst bestemd is een gedeelte der Brandewijnsgracht, groot ongeveer 150 centi aren, grenzende aan de perceelen, kadastraal bekend sectie B. No. 721 tot en met 726, en No. 1692; 2o. dien grond behoudens de rechten van derden in eigendom af te staan aan mej. Wil helmina Hagemans, ten einde te worden be stemd voor bebouwiDg, tegen betaling van een koopsom van twee gulden per centiare en van de kosten van overdracht. Bi) koninklijk besluit is benoemd tot hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerd- beid aan de Rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs te geven in het Romeinscbe recht en zjjn geschiedenis, mr. P. A. Tichelaar, tijdelijk lector aan die universiteit. Geslaagd zijn voor hot akte examen L. O. de dames A. M. Erkelens, te Zwammerdam; M. C. Hartevelt en M. K. Yan Wijk, beiden van Leiden. Het 24ste Nederlandsche Taal- en Letter kundig Congres, te Dordrecht te houden, be looft zeer belangrijk te worden. E n aantal sprekers is reeds ingeschreven en dagelijks ontvangt do commissie nieuwe aanvragen. Berichten van toetreding werden reeds uit vele plaatsen van Noord tot Zuid ontvaDgen, waaronder vele bekende namen, enz., bijv. Boele van Hensbroek, 's-Gravenhage; J. Bouchery, Antwerpenmr. Do Beaufort, Leusden; mr. Bossers, Antwerpen; prof. Jan Ten Brink, Leidenprof. Paul Frederlcq, Gert; prof. Fabius, Amsterdam; dr. J. H. Gunning, Zwolle; de heer Horn, Schiedam; mr. L. H. J. Lamberts Hurrelbnnck, Amster dam; mr. J. E Heeres, Den Haag; Tbórèse Hoven, Den Haag; Huf Van Buren, Tiel; mej. E. Haighton, AmsterdamA. L. H. Isiüg, Den Haag; prof. H. Kero, Leiden; Van Log- hom, Amsterdammr. J. A. Levy, Amster dam dr. Laurillard, Amsterdam prof. Muller, Leiden; dr. A. Opprel, Brielle; de dames Peaux, te GulpenJan Van Ryswyk en Max R0036S, Antwerpendr. M. Sabbe, Brussel dr. E. W. Schmidt, Den Haag; T. Tal, Den Haag, enz. Aan allen, die nog deel willen nemen, wordt ten zeerste aangeraden, zich zoo spoedig mo gelijk op te geven, daar anders in verband met het groote vreemdelingen-verkeer dezen zomer te Dordrecht, geen zekerheid is te geven voor behoorlijk logies. Aan een sub commissie van het congres is opgedragen voor de huisvesting te zorgen en hare taak zal veel gemakkelijker worden, wanneer zij vooruit ongeveer weet, ho.veel personen logies noodig zullen hebben. Het bestuur van het Koninklijk Neder- landsch Aardrijkskundig Genootschap is, na de verkiezingen, op de jongste algemeene ver gadering gehouden, thans samengesteld als volgt: de heeren W. P. Qroeneveldt, te's-Qra- venhage, voorzitter; dr. H. F. R. Hubrecht, te Amsterdam, vice-voorzitter; F. G. Kramp, to id., secretaris; F. Adama van Scheltema, te id., penningmeester; J. IJzerman, te id., bibliothecaris; L. Roosenburg, te id., bibliothe caris; en verder de heeren F. De Bas, te 's-Gravenhage; jhr. mr. W. Elout van Soeter- woude, id.; prof. dr. J. H. Gallóe, Utrecht; prof. dr. M. J. De Goeje, Leiden; prof. dr. J. J. M. De Groot, id., A. L. Van Hasselt, id., mr. J. E. Heeres, te 's-Gravenhage; W. baron Van Hogendorp, id.; dr. A Kluyver, Leiden; J. Kuyper, 's Gravenhageprof. mr. P. A. Van der Lith, Leiden; dr. J. Lorié, Utrecht; prof. dr. G A. F. Molengraaf!", Am sterdam; J. F. Niermeyer, Rotterdam; C. M. PJeyte Wz., Leiden; dr. J. L. C. Schroeder van der Kolk, Deventer; J. W. IJzerman, 's-Gravenhage. Gistermiddag had te Utrecht de jaar- ïykscbe vergadering plaats der „Nederlandsche Orchidophilen-Club". Jhr. L. J. Quarles van Ufford, die als secretaris penningmeester peri odiek aftrad, werd met algemeene stemmen herkozen. Aan de afd. Leiden van de Neder landsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde werd een verguld-zilveren medaille toegekend voor No. 24 van het programma 8 bloeiende orchideeën harer tentoon stelling, die van 711 Juli e. k. moet plaats hebbeu; deze medaille zal geslagen zijn op den stempel der Club. Voorts werd beslotari de tweede Orcbideeen-tentoonstelling der Club in de maand Mti van het volgend jaar te houden te Amsterdam. In de gisteren gehouden vergadering van het Provinciaal Utrechtsch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen zyn tot leden benoemd Sectie Natuur- en Geneeskunde: M. G. De Bruyn, leeraar aan de Veeartsenijschool te Utrecht; dr. J. Büttikofer, directeur der Rot- terdamsche Diergaarde; dr. G. J. M. Cool haas, leeraar H. B.-S. te 's-Gravenhage; dr. J. J. Couvée, privaat-docent te Utrecht; dr. J. De Vries, hoogleeraar te Utrecht; dr. F. A. F. C. Went, hoogleeraar te Utrecht. Sectie Letterkunde, Wijsbegeerte en Ge schiedenis: Dr. R. C. Boer, leeraar gymnasium te Leeuwarden; dr. K. D. Büblhring, hoogl. te Groningen; dr. H. Van Gelder, privaat docent te Utrecht; dr. J. J. Salverda de Grave, privaat-docent te Leiden; G. F. Haspels, Herv. pred. te Kralingon; H. Nolthenius, leeraar gymnasium te Utrecht; dr. G. Slothouwer, leeraar gymnasium te Rotterdam; dr. S. G. De Vries, universiteitsbibliothecaris te Leiden. Sectie Rechtsgeleerdheid en Staatsweten schappen: H. J. Bool, lid der Tweede Kamer, te Utrecht; J. T. T. C. Van Dam van Isselt, kolonel der infanterie te Arnhem; mr. D. P. D. Fabius, hoogleeraar aan de Vrije Univer siteit te Amsteriam; jhr. mr. J. E. Huyde coper van Miarseveen en Nigtevecht, lid oer Tweede Kamer, te Utrecht; mr. J. Limturg, advocaat te 's Gravenhage; jhr. mr. L J. C. A. Van Meeuwen, president der rechtbank te 's-Hertogentosch; mr. J. Rombach, advocaat te Rotterdammr. R. Van de Werk, raadsheer in het gerechtshof te Arasterdam. Wat de bekroning der prijsvragen betreft, werd eon loffelijk getuigschrift geschonken voor die over het leekenelement in de recht spraak in strafzaken, inzonderheid de jury; motto „Tout savoir e'est tout pardonner"; een gouden eerepenning aan die over het aasdom8- en schependomsrecht, motto: „Gratius ex ipso fonte bibuntur aquae"; de schrijver bleek te zijn mr. L. M. Rollin Couquerquo, adjunct-commies by het departe ment van oorlog in Den Haag; den gouden eerepenning aan dio over de ontwikkeling van het zoogdierovarium, motto „Vederomo"; de schryver is dr. C. H. Stratz, in Den Haag; een loffelijk getuigschrift aan die over Wolff en Deken in verband met haren tyd; motto „Denk nooit aan Bet je Wolff, of denk aan Aagje Deken"; en eindelijk ook een loffeiyk getuigschrift voor die over het leven en de werken van dr. Samuel Coster; motto: „Over al thuys". De met goud bekroonde heeren Rollin Couquerque en ar. Stratz werden tot leden van het Genootschap benoemd. Vanwege de sectie Geneeskunde worden opnieuw als prijsvragen litgeschreven No. 1 tot en met 7, 9 en 10, voorkomende in bet jaarverslag 1896, blz. 91 93, met verlenging van den termyn voor het beantwoorden van No. 9 tqt 1 Dec. 1899. Als nieuwe prysvragenlo. Men vraagt een vergelykend experimenteel onderzoek aangaande de physiscbe en chemische eigen schappen van twee of meer isomere ver bindingen, en 2o. Het Genootschap verlangt e n middel om de sterkte van het geluid te meten. Het middel moet geschikt zyn om de betrekkeiyke sterkte van twee of meer g<Tuilen betzy enkelvoudige tonen, hetzy samengestelde klanken in getalswaarden uit te drukken. Vanwege de sectie letterkunde worden de pitjsv agen hernieuwd vau No. 11 tot en met 16, voorkomende ia voormeld verslag, blz. 93-94. Vanwege de sectie rechtsgeleerdheid worden de prijsvragen hernieuwd Nos. 17, 18 en 20 tot en met 24, in hetzelfde verslag, blz. 9496, met verandering van de woorden „een bepaald gedeelte van het tegenwoordige Nederland" in „het bisdom van Utrecht" in No. 21. Besloten werd een bydrage van 4000 over vi-r termynen beschikbaar te stellen voor het verzamelen en bewerken van gegevens om trent de veranderingen, welke het Romeinsch- Hollandsch recht gedurendn deze eeuw in Zuid-Afnka heeft ondergaan, en het drukken en uitgeven van de uitkomsten daarvan. Voor de examens B (overgangs examens! der Polytechnische School hadden zich aange meld 225 canoidaten, en wel voor het eerste gedeelte 118, waarvan zich vóór of gedurende het examen 14 candidaten terugtrokken. Voor h6t tweede gedeelte en het geheele examen hadden zich aangemeld 107 canoidaten, waar van zk'h eveneens vóór of gedurende het examen 4 terugtrokken. De uitslag dor examens van hen, die alleen aan het eerste gedeelte hadden deelgenomen, is reeds vroeger bekend gemaakt. Hieronder volgt de uitslag der examens van hen, die het tweede gedeelte of het geheele examen B hebben afgelegd. Geslaagd zyn voor civiel of bouwkundig ingenieur de heeren: J. C. Ankersmit, M. H. Van Bere8teyn, F. K. J. Beuksma, J. A. Bonnerman, E. C. W. Van Dyk, M. R. Idema Greidanus, J. A. J. Van Haaren, M. G. Van Heel, J. Hengeveld, A. Van Linden van den Heuvell, A. Heybroek, D. M. Ho!l, A. Van Hooff, L. F. E. Van Hoogenhuyze, G. J. Hoogcstcger, J. B. De Hulst* r, J. E. Inckel, P. Kompor, A. S. J. Van Ktsleren, J. H. Kremer, W. Van Leeuwen, H. C. Müer'ounr, H. G. Mos, W. V. E. Godin de Pesters, F. P. Pieterraaat, P. H. A. Rosëri wald, J. Ruck, P. Bakker Schut, J. Van Hettir.ga Tromp, C. P. Vyverberg, J. Van der Waerden, R. D. IJspeert. Voor werktuigkundig ingtnieur de bec-ren: A. E. R. Arnol J, A. W. Van Berkel, Blorn- mert. H. Do Bordes, P. J. C. Brauns, E. A. Du Croo, J H. Delgorgo Jr., B. J. Dezentje, J. M. Goslings J. Mzn., J. L. Th. Groneman, H. A. Henket, C. Hovestad, F. K. Th. Van Iterson, G. Kalff, W. L. A. Kemper, J. Q. H. Laumans, C. Loeff, C. F. G. Metsch, H. Van Rees, J. II. A. RiDgtling, M. H. liovers, R. F. Van Eibergen Santh^gens, J. R. Sassen, N. A. Smits, G. C. Snyaers, E.' F. Sur.ngar, G. L. Tegelberg, H. G. Teuwisse, F. G. UDger, J. H. H. Verloop, H. P. E. De Vogel, D. A. Vreedenberg, Th. Van der Waerden, J. H. D. Wageuer. Voor scheepsbouwkundig ingenieur de heeren: H. Goedkoop en T. C. S. Schokking. Voor mijnen ingenieur de hh.: E. C. Mendanon (art. 65, myo n), P. M. Van Bosse, P. Hövig, J. Van der Klaes, R. J. Van Lier, P. J. Stigter (art. 64 en 65, werktuigk. en mynen). Nog zyn geslaagd voor het eerste gedeelte: Civiel of bouwk. de heerenTh. A. Heskes, J. H. W. Leiiman, R. C. H. Schüngel, W. Laman Trip, J. C. Vliegenthartwerktuigk de heeren J. H. Bergfeld Schenk, G. W. Ten Dam, J. M. Gritters Doublet, F. L. Haider, I. J. P. Kleyn, K G. Simon. Door commissarissen der Stads-Bank-van- Leening te Dellt is aan B. era Ws. dier gemeente voorgesteld bywyze van proef die Bank op te heffen; onder de pandeD, die nog inge bracht worden, is 70 pCt., oie 'r week beleend worden, m. a. w. panden, die 's Maandags worden beleend en des Zaterdags weder wor den gelost; een pand van 2 50 is niet van geringe beteekenis en daarvoor moet 's weeks 1 cent rente worden vergoed. Mochten B. en "We. tot de opheffing niet wenschen te be- slu.ten, dan wordt voorgesteld om de inbren- ging der panden te beperken en geon kleinere aan te nemen dan tot een bedrag van f 2.50. De verliezen kunnen thans nog uit eU» n mii- delen worden gedekt, maar aangezien het restant kapitaal slechts f 6000 is en een jaarlyksche achteruitgang van f 800 a f 1000 wordt waargenomen, zal de tyd speejig aan gebroken zyn, dat het verlies door een ge meente-subsidie zou moeteu worden aanga- I zuiverd. 2) Het kind sloeg de armjes om zyn hals en bleef op zyn knie zitteD, toen hy een oogen- blik op de sofa plaats nam, waar hy ook zyn vrouw heengobracht bad. Nu moeder en kind thans, terwyi de schemering viel, zoo naast elkaar zaten, sproog de gelykenis van die twee duidelyk in 'toog. Ze hadden dezelfde levondige donkere oogen, die door de zwarte -wimpers byna zwart leken; hetzelfde golvende kastanjebruin haar, dat by de moeder in een "wrong tegen het achterhoofd was gelegd, ^erwyi by het kleine meisje 't korte haar kenigezins krulde. Het kindergezichtje was anders waarscbyniyk ronder en blozender; nu, na de doorstane ziekte, was het smal en bleek, zooals dat van de moeder. Ik ben weer heelemaal beter", verze kerde Frieda met nadruk; „zi k zyn is zoo akelig. Vader, ik wilde zoo graag naar de andere kindertjes toe, met hen in den tuin spelen en op straat loopen." Je moet nog een paar dagen geduld hebbeD, poes", antwoordde hy vriendeiyk; „de wind is nog veel te scherp voor ons kindje. Maar als de zon weer scbynt en 't lekker warm is, gaat vader zelf met je in den tuin". En dan nemen we Elli ook mee, hè, vader", vleide het kleine meisje. „Wat zal Karo biy zyn, als hy ons weer eens ziet. En u moet ook niet meer bedroefd zyn, moesje. Over een paar dagen zyn we allemaal weer gezond". De ongelukkige vrouw keerde zich van haar af. Binnen een paar dagen ze durfde niet doordenken. Haastig maakte zy haar vingers uit de hand van haar man los. „Ik kan hier niet blyven", zeide zy met een treurige stem, „als rayn kind misschien" zy sprak niet verder en stond op. Frieda liet zich gauw van haars vaders knie giyden en hield haar by haar japon vast. Neem me mee, moodertje", zeide ze, „ik zal heel zoet zyn en maar een beetje met Elli spelen. Heel stilletjes zullen we spelen, weet u". Haar vader stond ook op. „Dat mag niet, myn engel," zeide hy op overredenden toon, „zusje slaapt". Om Frieda's mondje kwam een treurig trekje. Ik vond het zoo naar, om altyd alleen te zyn," snikte ze, „en u gaat nu naar de zieke menschen, en 't wordt al erg donker". Hy kuste baar teeder. „Wees nu oen zoet kindje, ik zal Mina sturen en die zal je een sprookje voorlezen," trachtte hy haar te troosteD, „en als ik terugkom, breng ik wat heel moois voor je mee." Frieda droogde haar traantjes af. „Als ik een popje mag hebben, vader," zei ze, „brengt u er dan met zoo een mee als onlangs. De kleeren van die pop waren aan 'tiyf vast genaaid en toen ze naar bed moest, moest ik alles stuk trekken - en toen ik 'twaschte, ging het hoofd er af. Dat was Marianna, weet u, vader? Koop er als je blieft een, die men goed uitkleeden kan en die gewasscben kan worden". Vader beloofde, dat hy dezen keer beter zou oppassen en ging toen met een bezwaard gemoed heen om zyn plichten te vervullen. Toen dokter Robert Welter eenige uren later thuiskwam, doodmoe van al bet loopen en trappenklimmeD, geheel suf van al de afwis selende eischen, die de zieken aan de gedachten en de gevoelens van den dokter gewoon zyn te stelleD, vond hy zyo zieke dochtertje nog nagenoeg in denzelfden toestand terug. Zyn vrouw had zich door de ziekenver pleegster laten overreden om in een kamer naast de ziekekamer even op de canapé te gaan liggen en sliep nu vast. De natuur deed baar rechten op het overspannen lichaam gelden. Frieda lag ook lekker in haar bedje te slapen. Hy legde de beloofde pop zoo, dat zy haar dadelyk moest zien, als ze zwakker werd, en hy glimlachte, toen hy er een oogen- blik aan dacht, hoe ze zou juicheD, als zy het ideaal van alle poppen, die gewasschen konden worden, zou zien. Toen stuurde hy ook de pleegzuster Daar bod, met de modedeeling, dat hy de eerste helft van den nacht zou waken. Het zieke kind lag rustig en kalm in haar kussens, de pols scheen iets sterker te kloppen, de adem haling was zwak, maar geregeld. Een leek zou gemeend hebben, dat dia slaap haar beterschap zou aanbrengen. Hy wist echter, dat er geen redding, geen hoop meer was; in de verschrikkeiyke scharlakenkoorts epidemie had hy reeds verscheiden kinderen op deze wyze zien bezwyken. Een diepe neerslachtigheid maakte zich van hem meester; het verdriet, dat hy den gehee- len dag met inspanning van al zyn krachten onderdrukt had, zocht nu een uitweg. Zyn zenuwen ontspanden zich. Terwyi hy den onderzoekenden blik van den geneesheer, den bedroefden blik van den vader, op het bleeko kindergezichtje gevestigd hield, rolden zyn tranen onophoudeiyk in zyn zachten, blonden baard. En dan zag hy het kind weer voor zich, zooals het er in baar gezonde dagen had uitgezien, zoo innemend en zoo vriendciyk, met haar zacht, aanvallig karakter. Wat had bet gezichtje van Elli geschitterd, als ze een mooie lyst van school meebracht; hoe moeder ïyk zorgde ze altyd voor haar zusje, dat maar twee jaar jonger was; hoe smeekend had ze gekeken, als haar zusje voor den een of anderen ondeugenden streek gestraft moest worden I „Frieda ia nog zoo klein, ze kan het zeker niet helpen," placht ze dan veront schuldigend te zeggen. De vader zuchtte. Waarom mocht deze lieve men8chenkaop zich niet ontplooien? Vreeaeiyk noodlotl Maar er bestaan toch nog treuriger toe standen, dacht hy verder, dan hot sterven van zulk een jong leven. In zyn tienjarigen werkkring als dokter had hy veel treurigs gezien en met deelnoming meegevoeld. Hier had de dood den vader, den kostwinner van een talryk gezin, ten grave gesleept; daar had hy de trouwe moeder van kleine kindertjes, die nog zooveel hulp noodig hadden, weg- goroofd; dezen had hy de toekomstige innig geliefde bruid ontrukt, genen in den bloei der jaren te midden van zyn zegenryken werkkring neergeveld. Dat alles was zeker veel erger maar wat baatten wtfsgeerige beschouwingen, wanneer het hart uit een pas geslagen wonde bloedt l En het werd steeds later. Doodstil was het in huis. Buiten ruischte de herfstwind in de hoornen. De jonge dokter stond op en begon zacht heen en weer te loopen. Hy moest den slaap trachten te overwinnen; zyn vermoeid lichaam verlangde naar rust. Hy keek op do klok - nog een kwartier, dan zou de pleegzuster hem aflossen. Als zyn vrouw maar niet wak ker werd! Zonder het minste gerucht te maken ging hy in de kamer daarnaast en boog zich over zyn vrouw, die daar lag te slapen. Wat was het goed, dat zy sliep! Met een zacht mede- ïyden zag hy de sporeD, die de smart had nagelaten op het anders zoo vrooiyk gezichtje en aelfs door deu slaap niet waren weggevaagd. Of dat gezichtje wel ooit weer zoo onbezon nen vrooiyk zou zyn, zooals hy het zoo gaarne zag? Hoe zou zy de zware beproeving dragen en de smart overwinnen? In de stille straat hoorde by thans dot weerklinkende stappen van iemand, die uit al zyn macht loopt. Ze kwamen steeds naden nu waren zy onder zyn venster een ruk, een hel geklank in den nacht de nachtscheil (Wordt ver volgde

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1