ORGELS. H. J. 3IK, Aan liet Verhuurkantoor BOEKVERKOOPIHG J0NGMENSCH BURGERSDIJK NIERMANS BUITENLAND. Fran lu^yk* De aanslag op president Faure beeft veel ran een misplaatste grap en den schijn er op tangelegd te zyn om niet te gelukken. De ïelscbe machine was, volgens het rapport an den heer Girard, volkomen onschadelijk; y was geladen met jachtkruit en bevatte geen irojectieien. Zy heeft enkel den bodem wat ungewoeld en van het perkje, waarby zy intplofte, wat bloemen vernield. Het rijtuig ran den president heeft niet het minste krasje lekomen. Even weinig gevaarlijk was het pistool, dat ;®a do ontploffing is opgeraapt. Het was met kruit en hagel geladen en droeg zeker niet erder dan een paar meter, terwijl de dader an den aanslag een meter of twintig ver wijderd geweest moet zijn van het rijtuig an den heer Faure. Op den kolf van het jpistool stonden de woorden: „Elzas Lotha ringen, Polsn. Veroordeeling van Felix Faure." I De dolk droeg het opschrift: „II y a bien d'autres qui y ont passé." Noch de heer Faure, noch zijn secretaris generaal schijnen zich een juist denkbeeld te hebben gevormd van wat er voorviel. Toen de ontploffing plaats had, zagen zij om, maar zfi bemerkten slechts een klein rookwolkje loven het meergemelde boschje. Beiden bloven olkomen kalm. Het rijtuig had een snelleren ang aangenomen, maar de president gelastte veder den stap aan te nemen en grostte >ven correct als altijd naar rechts en links. De agent in politiek Roustan schijnt het pnige slachtoffer van den aanslag te zijn. ïy was het eerst op de plaats der ontploffing en raapte de gesprongen buis op, waarop iet publiek, meenende den dader voor to hebben, op hem aanviel onder den kreet: A mortl A mort!" Hy werd vrij ernstig ge- vond naar het hospitaal Beaujon vervoerd. 5yn hoofd lijkt één wond en men spreekt an een schedelbreuk. De menigte had hem de kleeren van het ijf gescheurd en het gezicht opengekrabt. Vanneer de dienstdoende agenten van het llysée hun ambtgenoot niet te hulp waren ekomen, dan zou de menigte hem in stukken escheurd hebben. De minister Barthou heeft den prefect van Holilie doen weten dat aan Roustan een zil veren medaille eerste klasse zal worden toe gekend. Het onderzoek is nog niet veel gevorderd. De politie doet in alle logementen nasporingen ïaar verdachte personen. Naar de „Ind. Beige" neldt, zijn drie nieuwe aanhoudingen ge- ichied. Men zoekt een accordeon speler, die ia de ontploffing snel was weggeloopen. VolgeDs latere berichten heeft men de peening, dat het gesprongen buisje slechts gewoon buskruit zou hebben bevat, laten varen, nu een tweede buisje, niet gesprongen en met een lont voorzien, in de nabijheid ge- jonden is. In dit buisje waren kleine stukjes Jzer, gemengd onder eene ontplofbare stof. Was het gesprongen onder de menigte, dan ou dit buisje kwetsuren hebben kunnen ver lorzaken. Het geval heeft den president huldebetui- ;iogen verschaft, dio hem anders zouden zijn intgaan. Hy is er dus door gebaat, en daarop >aseert Rochefort de bewering, dat het geval >en plannetje is, door den prefect van politie .elf beraamd. Hierbij moet intusscben wel in lanmerkiog genomen wordön, dat Rochefort len prefect van politie tot alles in staat rekent :elfs tot het aansteken van den brand onlangs in den liefdadigheidsbazaar. DulUoliland* De byeeukomsten van de Berlflnscbe graan- Bn producfcenhandelaars, die na het in-werking treden van de nieuwe beurswet in het Feeën paleis gehouden worden, zijn verboden. De president van politie beeft daarvan kennis gegeven in de volgende beschikking: „Zooals aan het bestuur der Yereeniging van Berlijnscbe graan- en productenhandelaars in de beschikking van den opper-president van 11 Mei jl. is medegedeeld, dragen de door de vereeniging in het Feeënpaleis geregeld op iederen werkdag op beurstyd georganiseerde byeeDkomsten het karakter van eene beurs en wordt daarvoor dus, overeenkomstig art. 1 van öe rijks-beurswet van 22 Juni 1896, de toe* Btemming van de landsregeering gevorderd. Daar zulk eene toestemming evenmin verleend als gevraagd is, verbied ik de voortzetting van deze niet goedgekeurde beursbijeenkomsten en dreig met onverwijlde dwangmaatregelen in geval van overtreding van deze beschikking." Door den „Bund der Landwirte" en zyne organen was de ontbinding van de „wilde beurzen" reeds voor geruimen tjjd verlangd. Het bestuur der Yereeniging van graan- en productenbandelaars heeft het op dwangmaat regelen niet laten aankomen en besloten de bijeenkomsten in het Feoënpaleis te staken, to gelijk is echter het besluit genomen, niet erug te keeren naar de graan en goederen beurs, maar den handel, voor zoover kan geschieden, to beperken tot het verkeer tus- icben de kantoren onderling. In de circulaire, waarin het bestuur hiorvan kennis g09ft, wordt gezegd: „Eenstemmig hebben wfi de beurs terlalon; eenstemmig moeton wy in den ons opgedrongen strijd de handen ineenslaan voor >ns recht en onze eer." Rusland. Door de geboorte van het tweede dochtertje van het Russische Keizerpaar blyft Rusland vooralsnog 9en troonsopvolgor malgré lui behouden in den jongeren broeder des Keizers, den in 1871 geboren grootvorst Gtorge, wiens zwakke gezondheid hem noopt don meesten tyd door te brengen aan de kust van de Mid- öollandache Zee. De beide dochtertjes van Czaar Nicolaas II, de grootvorstionen Olga en Tatjana, hebben slechts uiterst geringe kansen om ooit den troon van Rusland to beklimmen. Zy zyn niet geheel uitgesloten, maar alle mannelyke erfgenamen hebben den voorrang boven hen d. w. z. op het tegenwoordige tijdstip do beide broeders van den Czaar en de maDneiyke kinderen of kindskinderen, die dezen kuDnen krygen, - ongerekend nog de mannelyke af stammelingen, die mogelijk nog in de toe komst den Czaar zullen geboren worden. Voor 't oogenblik echter is geen van deze prinsen getrouwd. By het uitsterven van de laatste mannelyke lyn gaat de troon over in de vrouwelyke lynen, naarmate van hun graad van verwant schap tot den laatst regeerenden Czaar. Dit is bet stelsel van erfopvolging, door keizer Paul ingesteld, en het is een van de drie stelsels, in de hedendaagsche Europeesche staten bestaande; behalve in Rusland, geldt hot ook in Nederland, Griekenland, Beieren en Wurtemberg. Onder het Salische stelsel, dat in België, Zweden, Noorwegen, Italië, Denemarken en Pruisen geldt, zyn vrouwen geheel uitgesloten. In Engeland sluiten mannelyke verwanten van denzelfden graad van den regeerenden souverein de vrouwen uit, zonder dat prioriteit van geboorte in aanmerking komt. Derhalve, wannei-r de zoon van een koning jonger is dan eene dochter, dan volgt toch de zoon op. Maar wanneer de koning eene dochter en een neef nalaat, dan volgt de dochter op, omdat zy nader aan den koning verwant is. Dit stelsel geldt ook in Spanje en in Portugal, en is bekend als het cognaten- of CastiUaansche stekel. Afghanistan. Het Tochi-dal, waar het geleide van den Britschen regeeriDgscommissarU Gee werd overvallen door Maliks, ligt niet in Britscb- Indié, maar in Afghanistan ver over de gren9, midden in het land der Pathan-stammen, die de Engelschen als hun doodvyanden be schouwen. Zy bekommeren zich in het minst Diet om het verdrag, waarby het dal van Tochi aan Britanniö is afgestaan en de Britsche posten liggen er fcitelyk in een vyandig gebied. De Britsch-Indiecbe regeering heeft dadtlyk krachtige maatregelen genomen om de Ma liks te straffen en uitbreiding van den op stand te beletten. Een bataljon infanterie uit Pendjab met een bergbattery heeft bevel gekregen naar het dal op te rukken. Zco noodig zal een tweede bataljon zich by deze macht aansluiten. Hot district Oo?cano, waar in November 1891, eveneens door toedom van den mullah (priester) PowinJab, een oproerige beweging losbarstte, zal worden bezet door twee bataljons Sikhs. De bezetting van het Tochi-dal is twee regimenten infanterie en bergbattery en een eskadron cavalerie sterk. Overigens is het merkwaardig welke ge- ïykenis de ramp, die de Engèlsche expeditie op de Afrikaansche grens getroffen heeft, vertoont met den overval op onze troepen op Lombok. Ziehier een uitgebreid verslag van den correspondent der „Times" te Simla: „De heer Gee, de politieke ambtenaar, werd Donderdag, by zyn komst in het dorp Maizar, ten Zuiden van Sjerani, door het hoofd van de plaatselyke stammeD, wiens houding vol maakt vriendschappeiyk was, ontvangen. Met een klein geleide cavalerie bezocht hy Dotoi, zes mylen verder. Niets gebeurde, wat achter docht wekte. Op zyn terugtocht verschafte Sadda Chan, het hoofd van Sjerani, leeftocht voor de Britsche officieren en de Mahomne- daansche sepoys onder het geleide. Deze gast- vryheid moet de waakzaamheid van de expe ditie op een dwaalspoor hebben geleid, aan gezien de Pathans het leven van wie hun gast zijn geweest plegen te sparen. Juist was de lunch afgeloopen, toen er plotseling eon hevig vuur uit de vele kleine torens, die het dorp beschermen, werd geopend. De afstand was zoo klein, dat alle zes officieren, op'wie het vuur het eerst gericht werd, byna oogen- blikkelyk neergeschoten waren. Alleen de heer Gee bleef ongedeerd. „Htt schot, dat tot dozen verraderlyken aanval het sein gaf, werd afgevuurd door een malik met name Alambe, die met Sadda Chan de grootste vriendeiykheid getoond had. In weinige oogenblikken was de troep in een kriog van vuur gesloten. Ongeveer 500 maD, die op het sein hadden gewacht, namen aan den aanval deel. Yan de gewonde officieren zfin nog geen byzonderheden vernomen, maar het schfint duidelijk, dat zy geen verdedigende stelling konden innemen, aangezien zy in het open veld lagen, terwyl hun aanvallers door muren en andere beschuttingen gedekt waren. Men trok dus op Sjerani terug. Onderweg werden de benden versterkt tot ongeveer 1000 man, die den troep, door dooden en gewonden in zyn bewegingen gehinderd, be stookten. „Over vier mylen afstands werd er scherp gevochten. Aan gene zfide van Sjerani zag men nog meer inlanders over de heuvelen ten Noorden der Totsji aankomen, blykbaar om den terugtocht af te snyden, maar zy trokken af, toen de versterking, door kapitein Cooper uit Datta-chel gezonden, verscheen. De troep bereikte deze plaats niet voor elf uren 's avonds, negen uren na den eersten aanval. „Onze grootste verliezen leden wy te Maizar, waar de vyand allo voordeel had van een verrassing en schoten op dicht opeengepakte mannen. De Waziri's moeten vyftig man aan dooden verloren hebben en een g.oot aantal gewonden, waaronder vier moellahs of pias ters, die de dweepzieke inlanders stonden aan te vureD. Het is zokc-r, dat het verraad met zorg was voorbereid. Het bezoek aan Maizar was op Woensdag vastgesteld, maar zware regens bielden den marsch oen dag op en gaven dus den "Waziri's gelegenheid, zich te verzamelen. De hoofden, die zoo grooto vrienaeiykheid toonden, deden geen poging, den aanval tegen te houden, en bewezen aldus hun medeplichtigheid. „Geen uur is verloren om het garnizoen te versterken. Kolonel Gray, bevelhebber in de Totsji-vallei, zal over een paar dagen 1600 man met zes bergstukken en een eskadron cavalerie te Datta-chel samengetrokken hebben. „Er heeft geen verdere vyandelyke betoo ging plaats gehad. De Waziri's hebben een bode gezonden naar den moellah Powindah, die den Waziri-opstand van drie jaren geleden aanvoerde, maar de moellah weigert hen te helpen. Waarscbynlyk zullen zy op Afgaansch grondgebied vluchten, zoodra de strafexpoditie verschynt. Zuidelijk Waziristan is rustig, maar men beeft de voorzorg genomen, de posten tusscben Tonk en Wano te versterken." Yan de drie gewonde officieren heeft er een eene vleeschwond in de dy, oen tweede (een officier van gezondheid) een kniewond deze maken het goed. De derde heeft een ernstige wond in den arm, waar ontsteking by is gekomen. Telegrammen. PARIJS, II Juni. De Fransche Kamer heoft de verlenging van het privilege der Fransche Bank tot 1920 goedgekeurd. PRETORIA, 14 Juni. Een lid van den Volks raad en twee andere poliihke personen zfin voornemens tegen het blad „De Volksstem" eon eisch tot schadevergoeding van 30,000 in te stellen wegens laster. LONDEN, 15 Juni. De bladen ontvangen de volgende mededeeling uit Func ial van 14 dezer: Bamato pleegde hedenmid j g zelfmoord door overboord te springen van de „Scot" van de Union-lyn, die hedenavond op weg naar Engeland hier aankwam. LONDEN, 15 Juni. De „Ti aesontvangt uit Pretoria een depeche van dea 14den, waarin gezegd wordt, dat de bewoordingen van de boodschap der regeering aan den Transvaal- schen Volksraad, waarin voorgestel 1 wordt een commissie te benoemen om de wyziging der Grondwet en de positie van het gerechts hof in Transvaal te onderzoeken, niet in over eenstemming zyn met de belo'to van den president, dat by een uitgewerkt ontwerp aan den Volksraad zou aanbieden. Meigelooft.dat de rechters deze handel wy ze zulhn b>sthju- wen als een schending van de bun gedane belofte en dat de meerderheid, waartoa de voorzitter* van het hof behoort, besloten beeft op hare rechten te staan, ook al moest daar door de geheele quaostie opnie ïw aan de orde komen. Marktberichten. Badegraren, 15 Juni. Kaae. Aang voerd 824 wageor, te zimon 19,274 etuka, wejende -j~ 86,879 KG. Prqa late soort Goudaohe 2D/3 f 2 l, zwaardere 26Vjj 2de soort 17.19.Djrbikaae, prqa late soort 23 a 241/a» 2de eoo\'i f 21 a 22l/a- Edammer Kaas, prijs lsto soort 23— a 2do soort 18 p. 197$; wagon Loideohe Kaas: - het schipooDd. Handel mat g. "VEE. aangevoerd: 3 paardej, 69 lammeren. Rotterdam, 15 Juni. Boter. Aanvoer 147/8 en 110/16 ton en 726 stukken van 1/9 kilo. De prijzen waren ala volgt: lete qual. ƒ40, 2de qual. f36, 3de qual. 32. Voor stukken van 1/9 kilo werd 51) a 65 cent* betaald. V 0 e. Aanvoer 70 Paarden, 1 Veulen, 056 magere, 650 vette Run leren, 800 vette- en graekalveren, 191 nuchtere Kalveren, 1 Echapen of Lammeren, Varkens, 216 Biggen, Bek of Gott, Ezels. Men noteert. Runderen iste qual. 62 a 2de qual. 56 a 3de qoal. 50 a cents. Kalveren late qaal. 72, 2de qual. 60 a cents, 3do qual. cents, 8tieren lsto qual. 50, 2de qual 46, 3d3 qual. 40 cents, Ossen lete qual. 64, 2de 58, 3de 50 cents. Graskalveren a Melkkoeion ƒ210 a f 180, Kalf kooien 200 a ƒ160, 8tieren ƒ100 a f 70, Vaarzea ƒ125 a ƒ100, 1 aardon ƒ100 a 40, Pinken f 70 a 50 per stuk. Hindel traag. C..IC am, 14 Juni. hoteerin; van do ake- laars. Sfoutwga 7.25 Jenever fj 1.25, idem Amet. proef f 12.75 por No', vat en zinder fust, zonder do belasting. Spoeling-commissie ƒ0.39 per kotol. Noteering van den Eraadereboad. Moutwijn 61/g a ie- heet. ct„ zen lor f 1st o zonder belaatiDg. Londen, 14 Juni. Ter veemarkt zijn aangevoerd; runderen 1400, schapen en lammereD 18,000, kal veren 5, varkens 35. Prijzen: beste runderen 2/4 a 4/8, schapen en lammeren 3/8 a 5/8, Kalveren a Varkons 2/6 a 4'2. Friesche Boter t78 a 82 eb. Brand ln de Jtoden-fiHoattainen (e Amsterdam. Een droeve ramp beeft hedenochtend in de Joden-Houttuinen te Amsterdam plaats gevonden. Omstreeks halfvior ontstond door onbekende oorzaak, vermoedelijk in de onderste achter kamer van het perceel 42a, brand. Htt is een groot huis. Beneden bevindt zich een bergplaats van wagens en karren en aan weerszyaen van deze werkplaats bevinden zich de deuren, die toegang gevon tot de trappen, welke leiden naar de drie bovenverdiepingen en zolders, zooiat het feitelijk, zyn twee gedeelten huis, genummerd 42 en 42a. Zoodra de brandkreet door het huis, dat door niet minder dan 12 gezinnen, samen bestaande uit 100 meDschen, weer klonk, haastten zich de bewoners de smalle trappen af de straat op. Men dacht reeds, dat allen goed en wel beneden waren, toen het echtpaar Colin tot zya ontsteltenis nog twee kinderen miste. De man en anderen wilden het huis in om de kinderen te halen, doch een politie agent verbood verderen toegang, aangezien boven de vlam reeds fel uitsloeg. Later verweet men den agent, dat hy den dood der kinder, n op zyn geweten had, en zóódanig was de stemming tegen hem, dat de later gekomen inspecteur van politie het beter vond dsu man naar het bureel terug te sturen. Tocb, boe- wel de verbittering dier menschen in die buurt allicht op dat oogenblik to verklaren wa«, de agent heeft zijn plicht gedaan. De brandweer, die kort daarop ter plaatse kwam, verklaarde, dat het roekeloosheid zou geweest zyn als men nog in het huis had durven te-ugke?ren. De redders zouden met de kin deren zyn ongekomen. De brandweer trad dadelyk, eerst onder den sectie-brandmeester Boele van bet Wees- perplein, later onder leiding van den waar- nemeuden commandant der brandweer, den he:r M. J, Proost, krachtig op en de flinke brandwachts gingen dadelyk hat huis in om de kinderen te halen. Al spoehg kwam oen brandwacht beneden met een kind, gelukkig levend, nog intyds door den brandwacht Schipper gered. Koit daarop kwam de beer Proost beneden met een andtr kind, een vier jarig zoontje van den bewoner Colin; het kind leefde nog even, doch hoewel dadelfik naar het Gasthuis gebracht, was het by aan komst daar reeds overleden. Nog later werd 63n ander zoontje van Colin gevonden, een zesjarig knaapje, niet verbrand, doch ook in den rook gestikt. Hartroerend was bet, de smart der ouders te zien, die op eenmaal van twee hunner kinderen op zoo droeve wyze waren beroofd en diep was het medelfiden der buurtbewoners met het zwaar getroffen echtpaar. Inmiddels bad de brandwesr het vuur met kracht aangegrepen. Behalve door middel van eenige Vechtwaterslangen, werd het vuur bestreden door twee stoomspuiten; een derde, die gereed stond en de dryvende stoomspuit „Jan Van der Heyde," die in de gracht achter de Houttuinen klaar lag, behoefden geen dieo8t te doen. De orde op straat werd door don commissaris van politie, mr. Yan Raalte, met zyn mannen gehandhaafd, iets wat niet altyJ even gemakkelyk was. In de Houttuinen staande, ziet men niet dat de brand zoo hevig is geweest; men ziat slechts de zwaar verkoolde kroonlyst en ver brande dakvensters, doch toen wy, zegt het „HM.", tegen vyf uren, toen de branJweer het vuur geheal meester was, ons met den waarnemend-commandant, langs de van water druipende trappen in het perceel waagden, zagen wy eerst boe groot de aangerichte ver woesting was en boe het mogelyk was dat het vuur zóó krachtig om zich heen kon grypen. De toegang tot de verdiepingen is van de straat langs donkere, smalle trappen. De drie verdiepingen loopen allen heen om een binnen plaats, zoodat tusschen de achterkamers als 't ware een groote luchtkoker zich bevindt, cie voor de vlammen natuuriyk een prachtige zuigtreebter was. Het buis was tot op alle deelen van den zolder bewoond en toen wy, aldus vervolgt genoemd blad, al die donkere portalen en smalle trappen zagen, al óie hokkige vertrekken, daar straks nog door byna honderd menschen bewoond, waren wy bet met de brandweer eens. dat het nog een wonder mocht heeten, dat niet meer menschen het slachtoffer werden van het vernielend element. De brandweer verdient meer dan ooit een woord van lof, voor haar optreden by dezen brand. Het was voor de bran :wachts een lastig en boogst gevaarlijk werk om in een dergeiyk gebouw -te strijden tegen het vuur en te verhoeden, dat het over een binnen, plaats oversloeg naar do buizen op de Joden. Breeatraat. Het geheele achterhuis is van de e9rste étage tot den zolder uitgebrand en vertoont een ruïne van verkoolde balken, planken en meubelen. Enkele der gezinnen waren verzekerd naar wy vernemen waren er echter onder de be- woners ook, die niet tegen brandschade ver zekerd waren. Beursbericht. Amsterdam, 15 Juni. Por tugal flauw 22'/„ Oostenrijk vast, Mei 86, Juli 85V8- Indische Bank Sö'/s- Petroleum flauw, Koninklyke 800, Dordtsche 115, Nederl.- Rumeensche 144, Holland6ch-Rumeenscho 110, Palembang 98. Amerika vast: Atchison 23V4, Central ÏO'/#- Proiongatis 2l/v Gemengd Nieuws. Sedert eeoigen tyd leeft in de Rustenburgerlaan te Haarlem eene vrouw zonder middel van bestaan, terwyl zy haar huisje geen oogenblik verlaat. Haar leger stede bestaat uit een plank op schragen met een stroozak. Daar de politie verklaart aan het geval niets te kunnen doen, wordt de vrouw door medelydende buren tweemaal per dag van voedsel voorzien. Omtrent dit geval wordt nader aan de „N. R. C." nog het volgende gemeld: Tot Februari van het vorige jaar was de 52-jarige vrouw Molema huishoudster by wyien den amanuensis van de H. B. school, Metzei rar. Na diens dool bleef zy in de woning, en al heel spoedig bespeurden de buren dat de vrouw vervuilde. Zy wiesch zich nooit, at slechts brool en dronk water, en aan het huis werd niets gedaan. Daar er geen huishuur werd betaald ook, maande de huisbaas haar aan, de woning te verlaten, doch daaraan voldeed zy niet en de huisbaas, die tegen de kosten van uitzetten opzag, heoft haar laten blyven. Tot voor eenige weken kwam zy zoo nu en dan eens te voorschyn, doch toen dit uit bleef gingen de buren eens zien en vonden de vrouw liggend op een stroozak oie op zyn beurt wa3 gelegen op een plank, rustende op twee schragen. Da marmeren schoorsteen diende tot hoofdkussen. Zeker had zy zich in geen jaar verschoond. Uit de kleeren en uit gaten in het lichaam kruipen ongedierten, de haren staan recht op als by e.-n will dier. Muizen en ander ongedierte loopt en kruipt over den grond. Men bracht haar eerst ean paar dagen voed sel, doch spoedig hield mec| hiermede op uit angst voor bet ongedierte. Donderdag jl. waarschuwden de buren de politie. Een inspecteur stelde een onJerzo?k in en beeft rapport uitgebracht, o'ocb sedert heeft niemand iets van den uitslag gehoord. De tooatand is dus dezelfdo gebleveD, en thans is het een leeraar in het teekenen aan de ambachtsschool die den moed beeft de vrouw tweemaal daags van eten te voorzien. Alleen do burgemeester en hot burgerlyk armbestuur zyn volgens de politie bevoegd- in deze zaak iets te verrichten. Yrouw Molema beweert een ïyfrente te hebben van fl 's weeks. LEIBEN, 16 Juni. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 18' C. 64.4' Fahrenheit; hadenmorgen 8 uren 16.5 C. 61.7' F.;, 's middags om 12 uren 17.5" 0.^=63.5°F.; 'snaraidjag« l uren 18° C. 64.4° F. Aan de universiteit albier is met goed gevolg afgelegd het eerste natuurkundig examen door de heeron A. Carrière en J. Duyter; het candidaats examen in de klassieke Letteren door den heer L. Rank. ADVERTENTIE N. Getrouwd A. RUIGROK en 5040 8 C. M. E. G 6ARIS, die tevens hun harteiyken dank betuigen voor de velj biyken van belangstelling, by huo huwelyk ondervonden. Leiden, 15 Juni 1897. Heden overleod, zacht en kalm, na een langdurige ongesteldheid, onze zeer geliefde Echtgenoot., Vadtr en Grootvader de Heer CORNELIS BOELHOUWER, in den ouderdom van ruim 76 jaren. Wed. C. BOELHOUWER, geb. W. v. d. Zanden. J. B. YAN DER NAT. C. VAN DER NAT. Leiden, 14 Juni 1897. (Lange Mare 3). 5038 12 Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden by bet overiyden van ooze Zuster en Tante Mejuffrouw J, S. STUART, betuigen wy odzbd wtlgemeenden dank. Leiden, Uit aller naam, Juni 1897. Mej. G. M. STUART. 5028 6 Aan allen, die blykon van belangstel'ing gaven by het o eriyden van onzen bartelyk geliefden Broeder en Behuwdbroeder, den Hear JACOB JOHANNES VAN BENTUM DIJXHOORN, betuigen wy onzen welge- meenden dank. 5029 8 Gouda, Uit aller naam, 16 Juni 1897. C. DIJXHOORN. De Heer en Mevrouw DAMSTÉ Dozy zeggen by hua vertrek naar Indié aan familie, vrienden en kennissen harteiyk vaarwel. Leiden, 15 Juni 1897. 5043 4 Op een Kantoor wordt zoo spoadig moge lyk een fatsoanlfik gevraagd. Vereischten zyn: goed rekenen net schrijven en vjd goede getuigen voor zien. Aanvankeiyk salaris ƒ400 'sjaars. Brijven aan het Bureel van dit Blad on^er No. 5037 9 kunnen flinke KEUKEN WEI OEN ge plaatst worden voor deftige diensten; o^k flinke BUITEN WEIDEN. Allen, die nog niet voorzien zyn, kunnen zich vervoegen by Mejuffr. 8TEENWIJK, Doezastraat No. O. 5044 7 OPRUIMING van alle voorhanden zijndeOrgels met 15 pCt. korting alle uit de soliedste Fabriek geen Leidsch Fabrikaat. Prijscouranten met gedrukte prijzen verkrijgbaar bij Br eestraat 77. 5039 14 bij 5023 9 WOENSDAG IC» Juni, 'e avonds te kalfxevcn. Taal- en Letterkunde. Nos. 9391384 vat den Catalogus.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3