N°. 11441 Dinsdag 15» Juni. A0.1897. r 1.10. geze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering Tan fon- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. LEIDSCH DAGBIAD. rSUS DEZER COUBAHT; Voor Leiden per 3 maanden, fcYanco por post Aftonderljjlte Nommors 1.40. 0.05. FRU3 DER AD VERTEN TJJÜN Van 1—8 regels 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grooterj letters naar plaatsruimte. Voor bet incasseeren buiten do stad wordt f 0.05 berekend. Tweede Blad. OiUciëele Keunisgeviagea. De Burgemeeator der gemeente Leiden ▼eetigt de aandacht der ingezetenen op den inhoud van de artikelen 67 en 58 van de Kieowot, luidende ale volgt: Artikel 57. Hot hoofd of do bestuurder van eon bedrjjf of eeno onderneming, waarin mannelijke pereonen, die den fteftgd van vijf ou twintig jaren hebben bereikt, aiboid verrichten in fabrieken en werkplaatsen ia verplicht te zorgen, dat iedor van die personen, d;e bovoegd ia tot de kenze mode te werken, gedurende ten rniDBto twee achtereenvolgende nren tueachen acht uren dea voormiddage en vijf uren des namiddaga daartoo gelegenheid vindo. Artikel 58. Hot hoofd of de bestuurder, in het voorgaand artikel bedoeld, ij verplicht te zorgen, dat in zijr.o fabriek of werkplaats, op eeno plaata, waar arbeid wordt verricht, gedurende twee werkdagen vóór, en Op den lot etemming bepaalden tijd op eene zichtbare wijtfo is opgehmgen eeno door hem onderteokendo ljjst, de ureD, in het voorgaand artikel bedoald, ver- me. dendo, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen g zamenlgk. Op de woorden „arbeid" en „fabrieken en werk plaatsen" ia 1 der Arbeidswet toepae6e ijk. I der Arbeidawet, omvattende de artt. 1 en 2, luidt ala volgt: Art. 1. Onder arbeid veretaat deze wet alle werk zaamheden in of voor eenig bedryf, behalve: 1°. werkzaamheden in of voor de bedrijven van landbouw, tuinbouw, boechbouw, veehouderij of voenderij; 2°. werkzaamheden buiien fabrieken en werkplaatsen in of voor het bedrijf van hem, b\j wien degeno, die ze verricht, inwooQt, Yoor zoover die werkzaamheden ook button eenig bedrijf in eene huishouding of stalling plegen voor te komen. Art. 2. Onder fabrieken en werkplaatsen veretaat dezo wet alle zoowel open als besloten ruimten, waar In of voor eedg bedrijf ploegt gewerkt te worden aan het vervaardigen, veranderen, herstellen, ver- eieien, afwerken of op andere wijze tot verloop of gebraik geechikt maken van voorwerpen of stoffen, of waar in of voor eenig bïdrgf voorwerpen of Btoffen eene daartoe strekkende bewerking plegen te ondergaan. Keukens en soortgelijke inrichtingen, waar spijzen en dranken voor onmicdolljjk verbruik bereid worden, benevens apotheken, zijn hieronder niet b<g epeD. Overtreding van do artt. 57 en 58 van de Kieswet wordt gestraft mot hechtenis van ten hoogste veertien dagon of geldboete van ten hoogste f 75.(zie de artt. 154 en 157). Leidon, De Burgemeester voornoemd, 10 Juni 1897. F. WAS. De Burgemeester der gemeonte Leiden, Gelet op art. 65, laatste lid der Kieswet; Brengt ter algemeene kennis, dat de stemming ter benoeming van één lid van de Tweede Kamer der Btaten Generaal in het kiesdistrict Leiden, zal plaata hebbeu op: Dinsdag 15 Juni 1897 van des voor middags acht tot des namiddags vgf uren. De lijst der caudidaten bevat in alphabetischs vokordo de volgende namen: 'Mr. H. L. DRÜCKER, A. E. VAN KEMPEN, Mr. O. J. H. GRAAF VAN. LIMBURG 8TIRUM. Art. 128 van bet Wetboek van Strafrecht luidt: „Brj die opzettelijk zioh voor een ander uit- „gevende aan eon krachtens wettelijk voorschrift „uitgesohroven verkiezing deel neemt, wordt gestraft „mét gevangenisstraf van ten hoogste één jaar". Leiden, De Burgemoestor voornoemd, Juni 1897. F. WAS. Do Burgemeester der gemeente Leiden, Brengt, naar aanloiding van art. 55, 4o. lid, der Kieswet, ter algemeene kennis, dat de oproopingB- kaartcn voor di stemming ter benoeming van een lid van de Tweede Kamer der Staton-Geucraal op Dinsdag 15 Juni a. e. voor ben, die hunne kaart hebben verloren, of aan wie geone kaart is toegezonden, uitelmtond ter Secretano dezor gemronte vorkrygbaar zijn gosteld van heden tob en mot don d g der stemming. De bol&nghebbendon zullen evenwel gehouden zign om voldoende van hunne iodentiteit te doen bljjken. Leiden, De Burgomeostor voornoemd 10 Juni 1897. F. WAS. Leiden, 14 Juni. Uit het verslag van het Wykgebouw van de Afdeeling Leiden van den Nederl. Pro testantenbond, „Geloof, Hoop, Liefde", aan de Oranj°gracht alhier, loopende van 1 Juni '96 tot 30 Mei '97, biykt dat het aantal leerlingen der Zondagsschool met 51 vermeerderde, terwijl zes kiaderen boven de 12 jaar de school verlieten, zoodat er nu 117 kinderen, in 5 klassen verdeeld, de school bezoeken. Bij verschillende gelegenheden werd feest gevierd; tegen nieuwjaar ODtvingen de kinderen een verrassing, een kleedingstuk voor ieder kind, benevens een kleinigheid, terwijl Zondags na Hemelvaartsdag 100 kinderen naar Katwijk gingen om er ongekend genot te smaken. Voor de centen, die iedere week in de Zondagsschoolbus worden gedaan, gaat ook dit ja-ir een zwak kind vier weken naar Loos- duioen tot herstel van gezondheid. Het godsdienstonderwijs omvat 80 leerlingen van 12—18 jaar, bijna allen uit de fabrieks- wereld. Ook deze leerlingen maken met den godsdienstonderwijzer groepsgewijs tochtjes naar buiten, waarvan een als proef reeds goed is geslaagd. Een nieuw opgerichte afdeeling, een jonge- lieden-vereeniging; „Vrij en Vroom", met 20 jongens, heeft ten doel om den Zondag-avond in het Wijkgebouw nuttig en gezellig door te brengen, terwijl uit de jongens zeiven een bestuur is gekozen, om voor de orde te zorgen. Dat werkt uitmuntend. Het koor van fabrieksmeisjes telt 23 leden, het vrijzinnig zangkoor 40 leden. Er zijn 3 naaiclubjes, één meer dan ver leden jaar, met 82 meisjes; 15 breiclubjes, 5 meer, met 188 leerlingen. Een groote voor uitgang dus; 10 meisjes staan op de candidaten- lUst voor het naaien en 30 voor 't breien. In alle takken wordt om meerdere hulp gevraagd l Het sparen neemt nog niet bard toe22 namen er deel aan tegen 20 't vorige jaar. Op verschillende wijze werd voor deze meisjes ook voor aaDgename verpoozingen gezorgd, o. a. door een wandeltocht in April met 28 meisjes naar Oegstgeest. Do Donderdag avond byeenkometon voor de bewoners van de wyk, waarin meestal, op een enkele uitzondering na, godsdienstoefenin gen werden gehouden, waren goed bezocht't aantal vastverhuurde plaatsen bedroeg 66. Aan 't gebouw is ook colportage verbonden en verdere bevordering vaa lectuur. .Nieuw leven" gaat geregeld by 12 gezinnen wekelyks rond voor 1 ct. leesgeld per week, terwyili a 20 ex. werden verkocht, in 't geheel 800 ex. Stichtelyke blaadjes zyn zeer gewild, maar om niet 't liefst; 400 werden a '/t ct ver kocht, 800 gratis verspreid. 300 boekjes wer den verkocht van l1/» tot 50 ets., van de .Liefde Sticht" 40 ex. en 50 scheurkalenders. Voorts gaat iedero week een portefeuille met tal van geschriftjes in 12-18 gezinnen rond, waarvoor 1 ct. per week wordt betaald. Elndeiyk is er nog opgericht een afdeeling .Onderlinge Hulp", wier leden door in den zomer te sparen, voor den winter van een en ander wat noodig is, zich kunnen voorzien. De rekening sluit met een voordeelig saldo van 72.92; de ontvangsten waren 1343.505, de uitgaven ƒ1270.585. Een wensch biyft 't nog altoos, om het by het Wykgebouw behoorende pakhuis by 't gebouw zelf te trekkeD, en daardoor beter het werk te doen, dat er te doen is. Het behoeft niet gezegd dat de werkzaam heid van den by het Wykgebouw aangestelden godsdienstonderwijzer, don hoer K. Sytsma, in dubbelen zin goed werkt, èn om in menig gezin van de wyk de vriondclyke taak van zioleherder te vervullen èn om vel.n op te wekken om deel te erlangen aan de vruchten-, die van den arbeid van 't Wykgebouw kunnen genoten worden. De drie-en-zestigste vergadering van de gewesteiyko vereeniging Zuid-Holland van het Nederlandsch Ooderwyzersgenootschap werd Zaterdag te 's Gravenzande gehouden, onder voorzitterschap van den heer C. W. Valken, van 's-Graveahage. By de opening der vergadering bleken 16 afdeelingen tegenwoordig te zyn, uitbrengende met het gewesteiyk bestuur te zimen 91 stemmen. Het verslag van den toestand en de werk zaamheden der gewestelyke vereeniging over het jaar 1896 werd na enkele opmerkingen voor kennisgeving aangenomen. De rekening en verantwoording over '96, bedragende in ontvangst 352.70, in uitgaaf ƒ268.11, sluitende met een saldo van/"84.59, werd na onderzoek goedgekeurd. Het voorstel van het bestuur, om volgens art. 17 van het gewesteiyk reglement aan de gewestelyke commissie voor het ondersteu ningsfonds voor 1898 toe te Btaan een bydrage van 50, en bovendien het tekort ad ƒ15 over 1895 en 1896 te dekken, werd met algemeene stemmen aangenomen. Naar aanleiding van den beschryvingsbrief voor de algemeene vergadering van 1897 te Kampen, wordt een voorstel van de afdeeling Schiedam, om den afgevaardigden naar die vergadering een imperatief mandaat te geven, in zake het al of niet voortbestaan van de gewestelyke vereenigingen van het N. O.-G., verworpen met 47 stemmen tegen 42. Tot afgevaardigden ter algemeene vergade ring werden beDoemd de heeren C. W. Valken, te 's Gravenhage, en R. J. Kortmulder, te Rotterdam. Als plaats, waar in 1898 de gewestelyke vergadering zal worden gehouden, werd aan gewezen Alfen aan den Ryn. Tot leden in het gewesteiyk bestuur, ter vervanging van de heeren H. J. W. Huber, van Gouda, en H. J. Hyman, van Rotterdam, werden benoemd de heeren J. Van dor ScbeDk, te Bodegraven, en Nic. Beye, te Gorkum. Na de pauze was aan bet woord de hoer G. J. Llgthart, van 's-Gravenhage, ter inlei ing van het onderwerpHet onderwys in de naamvallen verdwyne van de lagere school. Spreker trad allereerst in een theoretische beschouwing, waarin hy deed uitkomen, dat de naamvallen in onze taal oorspronkeiyk samenstellingen zyn en geen buigingsuitgangen; de flexie in onze taal is dus niets anders dan een verbleekte samenstelling. Toen de kracht van die naamvallen verloren was, heeft men de behoefte gevoeld, andere vormen te hebben, die de betrekking der verschillende zinsdeelen uitdrukten. De naamvallen zyn dus feiteiyk in onze taal vervallen. Spreker toonde dcor tal van voorbeelden aan, dat deze theorie in volkomen overeen stemming is met de praktyk. De inleiding van den beer Ligthart had een langdurige beraadslaging ten gevolge, waaraan deelnamen de heeren Gedeking, Schreuder, Landsman, Da Ridder, Prins en de voorzitter, die met het oog op het verge vorderde uur het vraagpunt onbeslist liet. Het aangekondigde onderwerp „Iets over schoolreizen," door den heer R. J. Kortmulder, van Rotterdam, werd tot de volgende vergade ring aangehouden. De vergadering, die ook bygewoond werd door den inspecteur van de tweede inspectie, den heer J C. Fabius, werd hierna gesloten. Vóór en in de pauze had een expositie plaats van een uitgebreide collectie leermiddelen. Na afloop der vergadering bood de afdeeling Westland den bezoekers een rytoer aan door het "Westland, vooral om de eigenaardige Westlandscbe vruchtenteelt te bezichtigen. Daarna gemeenschappelyke maaltyd in „De Spaansche vloot". De minister van binnenlandsche zaken brengt in herinnering, dat zy, die zich wen- schen te onderwerpen aan de in den aanstaan den zomer te houden examens ter verkryging van akten van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs in de Fransche, Hoog- duitsche en Engelsche taal en middelbaar onderwys in de Hoogduitsche en Engelsche taal, die tot het geven van lager en middel baar onderwys in de gymnastiek en lager onderwys in de landbouwkunde en middelbaar onderwys in de land- en tuinbouwkunde en de houtteelt, en tot het geven vtn lager onderwys in het handteekenen en middelbaar onderwys in hand- en rechtiynig teekenen ea perspec tief en in het boetseeren, zich vóór 21 Juni e. k. by het departement van binnenlandsche zaken moeten aanmelden by schryven op origezegeld papier, met nauwkeurige en duide- lyke opgave van naam, voornamen (voluit ge8chreveo), woonplaats en adres en van de begeerde akte, en, voor zooveel nooilg, met overlegging van de reeds verkregen akte van bekwaamheid, waaruit de wettelijke bevoegd heid, om het examen af te loggen, of het recht op de by de wet verleende viystelling van eenig deol van het examen moet biyken. Zy, wier aanvragen op 21 Juni e. k. het departement van binnenlandsche zaken niet hebben bereikt, kunnen niet tot de examens worden toegelaten. Sts. Ct Door den min. van kol. is de heer J. G. Doorman gesteld ter beschikking van den gouv. gen. van Ned.-Indië om te worden benoemd tot leeraar by bet middelbaar onder wys hier te lande. Bij beschikking van den minister van binnenl. zaken is, op haar verzoek, ingetrokken de benoeming van mej. A. Yan den Berg, leerares aan de byzondere Hoogere Burger school voor meisjes te Amsterdam, tot lid van do commissie, welke in 1897 is belaBt met het afnemen der examens voor de Hoogduitsche taal, on is tot lid dier commissie benoemd mej. M. Koenig, leerares aan de Hoogero Burgerschool voor meisjes te Dordrecht. Men seint uit Londen van 12 Juni; By den proeftocht, die gisteren gemaakt werd met het nieuwe stoomschip „Dresden" van de Great Eastern Railway-Company, be stemd om dienst te doen tusschen Harwich en den Hoek van Holland, waren de presi denten van de Kamers van Koophandel te Amsterdam en Rotterdam en van andere plaat sen in Nederland tegenwoordig. Te Harwich had, na afloop van de reis, een banket plaats. In antwoord op een toost op de vreemde souvereinen dankte de president van de Kamer van Koophandel te Rotterdam voor den feest dronk, op Koningin Wilhelmina uitgebracht. Gemengd Nieuws. Sedert 10 Juni 11., des morgens halfnegon, wordt vermist Sabine Korngold, 15 jaar, Israóliete, groot voor haar leeftyd, voorhoofd hoog, haar zwart, oogen bruin, gekleed met blauwen rok, dito jacquet, roode blouse, knoopbottines, bruinen stroohoed met Schotsch lint, by zich hebbende ongeveer 30. Men meent haar Donderdag-ochtend 10 Juni 11. te Utrecht gezien te hebben, van waarzy, van eene juffrouw, van 40-jarigeu leeftyd ongeveer, vergezeld, weder naar Amsterdam zou zyn vertrokken. Zy is leerlinge aan een teekeDSchool. In verband met uitlatingen harerzyds tegen over vriendinnetjes, bestaat het vermoeden, dat zy wellicht zelfmoord heeft gepleegd of wel naar het buitenland is vertrokken. Warschau is haar geboorteplaats. De hoofd commissaris van politie te Amster dam verzoekt beleefd de opsporing dier minder jarige en wanneer zy of haar ïyk mocht worden ontdekt, onmiddellyk bericht. Er wordt verzekerd dat te Sche- veningen binnenkort een bloemencorso op til is, dat met luister zal geschieden. Twee knapen reap. 8en9jaaroud, zyn Zaterdag-middag by het zwemmen in den Trckvliet, naby het Molentje te Ryswjjk, verdronken. Nu het O M. hooger beroep heeft aangeteekend van het vonnis der Haarlem- sche rechtbank, waarby mej. Van Steen, wegens het bekende voorval op het krankzin nigengesticht „Meerenberg," tot hechtenis is veroordeeld, zal mr. J. A. Levy haar als ver dediger voor het gerechtshof te Amsterdam bystaan. De uitspraak der jury inzake de prysvraag, uitgeschreven door „Nymegen Vooruit" ten behoeve van een reclame-biljet harer vereeniging is als volgt: 1ste prys van 250 toegekend aan motto punt in cirkel, 2de pry6 van 100 toegekend aan motto Kate en eervolle vermelding toegekend aan motto B. B. M. Jonkvrouw Denise. 68) Wy keeren nu weer tot mevrouw Lescalle terug. Zoodra de notarisvrouw met een specialen bode de beide brieven had afgezonden, die zoo goed geschikt waren, om onzen reizigers te Draguignan een onrustigen nacht te be zorgen, gebeurde er met haar een groote veranderiag. Thérèse, die door het vertrek van haar jeug dige meesteres van al haar huiswerk ontslagen was en met haar tyd geen raad wist, had alles op „Belbousquet" gesloten, en zich daarna te voet naar La Ciotad begeven. Ze vond mevrouw Lescalle in de keuken, en toen kon ze eindeiyk lucht geven aan haar gemoed. Wy behoeven alles niet te herhalen, wat ze aan haar meesteres zei. Men kan zich ge- makkeiyk voorstellen, met welke sombere kleuren ze alles afschilderde, wat ze met olgen oogen had gezien en wat zo had afge luisterd, en hoe haar vooringenomenheid tegen George De Vódelles haar al zyn handelingen van de ongunstigste zyde deed uitleggen. Nu mynheer George de maat heeft doen overloopen en zyn vrouw heeft ver laten," zoo besloot ze, „nu kan ik het stil zwijgen niet langer bewaren." Wat zegt ge daar?" riep mevrouw Les calle uit, geheel buiten zichzelve van schrik. iHeeft by Rosa verlaten?" Weet u dat nog niet, mevrouw?" vroeg Tbérèse verbaasd. „Heeft uw tante u dan niet bericht, dat mynheer George al de vorige week „Belbousquet" heeft verlaten, en dat zyn vrouw alleen is moeten blyven, totdat haar tanto haar kwam bezoeken?" Hoe is het mogelijk, dat mijn tante dat voor my verborgen heeft gehouden I Nu moet ik 'dadeiyk naar „Belbousquet," om te zien wat er van de zaak is. Ik kan myn ongeduld niet langer bedwingen. Geef my dadeiyk myn omslagdoek en hoed en laat het wagentje met den muilezel inspannen." O, mevrouw, als u dat van plan is, dan moet ik u eerst de sleutels van „Belbousquet" geven, want ik heb alles gesloten, toen ik vertrok. Er is nu niemand op „Belbousquet", want juffrouw Ro3a is van morgen met haar tante op reis gegaan. Zy hebben my gezegd, dat zy waarschyDiyk een paar dagen afwezig zouden blijven. Wat moet dat nu beduiden?" riep mevrouw Lescalle uit. „Nu begryp ik er hoe langer hoe minder van. Zyn allen dan te geiyk krankzinnig geworden, en mtjn tante er by?.... En wat doet mynheer de notaris op het oogenblik? Sedert hy zich zoo druk met de familie De Védelles bezighoudt, zie ik hem byna niet meer. Hy doet niets anders dan stad en land afloopen, om dien pedanten Jacquos De Védelles tot afgevaardigdo te doen kiezen Kyk, bier heb ik zyn laatsten brief. In plaats van van avond hier te komen, zooals ik verwacht had, biyft by van nacht nog te Draguignan, om den graaf en zyn vrouw te ontmoeten Ik zal allen eens een flinken brief schryven Nu hebben wy veel gewonnen met dat huwelijk 1In elk geval blijft Rosa toch den titel van gravin bohou- denEn wat zou er van den onnoozelen George worden?" Toen kwam het in haar gedachte op, dat de verdwyning van George misschien een goede oplossing was, maar daarop dacht ze weer anders. In elk geval zou Ro3a recht hebben op een inkomen, overeenkomstig haar stand als gravin, wanneer het mocht gebeureo, dat er een gerechteiyke scheiding tusschen beide echtgenooten moest plaats vinden. Thérèse had haar verteld, dat George op den vooravond van zyn vertrek tot zyn vrouw gozegd had, dat hy haar de beschikking over zyn vermogen liet. Dit had ze toevallig afge luisterd I Alles kreeg nu in de oogen van mevrouw Lescalle een geheel ander aanzien, en het kwam haar voor, alsof men voor de toekomst alles nog ni6t van de zwaarste en ongunstig ste zyde behoefde in te zien. Ze stelde zich haar dochter, graviQ Georgo De Vódelles, al voor, wanneer ze weer by haar ouders zou komen inwonen, met een aanzieniyk mkoraen en al haar sieraden, mis schien wel met een eigen rytuig en livreibe dienden. Dat alles was voor de zoo ydele mevrouw Lescalle iets van groote aantrekke- ïykheid. Ze verdiepte zich geruimen tyd io die aangename droomen, en ze kwam toen tot de overtuiging, dat het eigenlijk maar goed was, dat George zich had verwijderd, omdat er toch geen kans meer was, dat haar dochter gelukkig met hem zou kunnen wor den. Ze begon zelfs al byua te vreezen, dat George weer onverwacht zou terugkeeren, vóórdat de noodige maatregelen genomen waren, om de gerechteiyke en onherroepeiyke scheiding tusschen beide echtgenooten tot stand te brengen. In deze stemming schreef mevrouw Les calle de twee brieveD, een aan haar echtgenoot en een aan gravin De Vódelles. Ze stelde deze brieven opzetteiyk in ©enigszins duistere bewoordingen op, zoodat men zich geen vol komen duidelijke voorstelling van den toestand zou kunnen maken, want ze meende op deze wyze haar doel, om allen zoo spoedig mogeiyk op „Belbousquet" te zien, des te zekerder te bereiken. Toen begaf zy zelve zich naar „Belbousquet", om zich meester van den toestand te maken, en reeds don volgen den morgen zat zy in 't kleine salon van de villa te wachten op de dingeD, die zouden komen. Ze had haar toilet zorgvuldig gekozen, en ook haar houding en de woorden, die ze zou spreken, zorgvuldig bestudeerd, evenals een tooneelspeelster. Het duurde tameiyk lang, voordat ze het gedruisch van een rytuig hoorde, dat de rei zigers uit Draguignan aanbracht. De aDgst van gravin De Védelles was onder weg gedurig grooter geworden, en toen zy, op „Belbousquet" aangekomen, noch George, noch Rosa zag, maar alleen mevrouw Lescalle, wier gelaat van den hoogsten ernst getuigde, toen ontzonk haar de moed geheel en al. Waar zyn onze kinderen?" vroeg Z9 angstig. Waar onze kinderen zyn, gravin?" her haalde do notarisvrouw langzaam. „Wat myn dochter betreft, zy is op reis met haar* tante, maar wat uw zoon aangaat, niemand weet, wat er van hem geworden is." Wat zou er toch gebeurd zyn?" riepen allen te gelyk. Druk u toch duideiyker uit," voegde de notaris er by. „Zeg ons alles wat er gebeurd is." Ga nu eerst rustig zitteD," antwoordde mevrouw Lescalle op denzelfden plechtigen toon. „Wy hebben geen reden om ons onge rust te maken, dat een of ander ongeval graaf George De Vódelles getroffen heeft. Zyn vertrek komt overeen met geheel zyn overig gedrag, sedert zyn huwelyk. Hy heeft zyn vrouw niets dan afkeer en weerzin ge toond. Hy heeft Rosa op de meest beleedi- gende manier behandeld, en hy verwaardigde zich nauwelyks een enkel woord tot haar te richten. Thérèse, onze dienstbode, die Rosa in haar eenzaamheid is gevolgd, kan getuigenis afleggen van zyn onbehoorlijk, lomp en onbe schaamd gedrag." By deze woorden barstte mevrouw De Vódelles in tranen uit. Op het gelaat van den graaf en ook van den notaris lag een hevige verontwaardiging te lezen, die echter uit ver schillende oorzaken was ontstaan. Het is my onmogeiyk myn zoon te ver- oordeeien, voordat ik hem eerst de gelegen heid heb gegeven, om zich te rechtvaar digen," zei graaf De Védelles. (S/ot volgt.)

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 5