N». 11421 Donderdaa: 20 Mei. Ao.1897 jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (gon- en feestdagen, uitgegeven Dit nomiiicr bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. LEIDSCH J DA&BLAD. PRLJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden9 f 1.10. Franco per post 1.40. Afzonderlijke Nommers 0.06. F RUS DER AI) VERTENT IEN Van 1 8 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17J. Grootero lettere naar plaatsruimte. Voor het incaaaeeren buiten de stad wordt f 0.06 berekend. Ofüclëele Kennisgeyinffea. Vergadering van den Gemeenteraad yam Leiden, op Donderdag 20 Mei, dea namiddags to drie aren. Punten ter behandeling: 1°. Eeuoomiog van inwoners der gemeente, tevea kiezers in hot kiesdistrict, voor den tijd van twaalf masnden, tot leden of plaatsvervangende ledeD van de stembaroaux. (118) J°. Aanwijzing van oen lid van den Gemeenteraad, om, zoo noodig, als plaatsvervanger op te treden van den Burgemeester als Voorzitter van hot Hoofdbureau voor do eventueole atomming en herstemming voor de benoeming van een lid van do Tweede Kamer der Staten-Generaal op den 15dea es den 25sten Juni a. s. 8°. Benoeming van de loden en de plaatsvervangonda leden in bet Hoofdstembureau en van de voor zitters, leden en plaatsvervangende leden in do Zeven overige stombure&ux voor do stemmingen bedoeld sub 2. 4°. Verzoek van de Wed. 0. H. F. Jeltes-Buyn, om vrijstelling van soboolgeld, Hoogere Burger school voor Meisjes. (113) 5°. Idem van Dr. F. Pijper om terugbetaling van schoolgeld, lagor onderwijs. (114) 6°. Idom van Mej. C. C. J. Boer, om ontslag als derde onderwijzeres aan de Meisjesschool 2de klasse. (115) 7°. Voorstel omtrent het gebruik van de Gehoorzaal voor de tentoonstelling van toekoningen en de eindexamtns der F^rjgoro Bargerechool voor JoBgens. (117) 8°. Verzoek van P. Werkman, om vrijstelling van school, eld, Hoogere B.-S. voor Jongens, (120) 9°. Voo stel tot vaststelling van het bedrag van het ecboolge d van Y. Hymane, leerlinge der Kweek school voor Onderwijzers. (121) TERORDENING van don 13den Mei 1897, hoodende aanwijzing van do stemlokalen voor de stem- distiicten, waarin het kiesdistrict Le den is ver deeld voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Gemraal. De Baad dor gemeonte Leiden, Gelet op art. 65 der Kieswet; Heeft besloten: Voor do veischi lende Stomdistricten, waariD het kiosdistriot Leiden, bij bosluit van den Minister van Binnenlandache Zaken van 20 Februari 1897 No. 836, voor do verkiezing van leden van de Tweede Kamer dor Stiton-Geteraal is verdeeld, de n volgende lokalen aan te wijzen, als: Voor het stemdistriot I, Hoof Istembureau, be vattende de wijkon I en IV, het Raadhuis; Voor het stem district II, bevattend de wijken II en XII, het schoollokaal aan de Heerenstraat; Voor het stemdistriot III, bevattende do wijken III on XI, hot schoollokaal aan de Gortesiraat (school 4de klasse No. 1); Voor het stemdistriot IV, bevattende de w(jk VII, Den Burg; Voor hot stomdistriot V, bevattende de wijk V, behalve de westzijde van de Beestenmarkt en de ten westen daarvan gelogen straten, te weten: Boer- haavestraat, Morechatraat, hort-Galgowater, Kruis straat en Sm dss'.ceg, Narmstraat, het schoollokaal aau do Mare (school 3de klasse No. 3); Voor het stemdietriot VI, bevatttnde do wijk VI, bet schoollokaal aan de Vau der-Werf-etraat (school 3do klaeoe No. 2); Voor het stemdiBtrict VII, bevattende de wijken VIII en X, de Bewaarschool a.n de GroenbCtt.og Voor het stemdistrict VIII, bevattoude de wijk IX, do westzyde van de Beestenmarkt en de ten wost-en d&atYan gelegen straten vermeld bij hot vijfJo stem- dlstrict, do timmerloodd ia de Stddstimmorwerf. Gedaan te Leidon tor openbare Raadsvergadering van 13 Mei 1897. De Burgemeoster, F. WA8, De Secretaris, E. KIST, En is hiervan afkondiging geschiowaar het be hoort, don 18don Mei 1897. Burgemeester en WethouderB voornoemd, F. WAS, Burgemeester. E. SLIST, 8ecretaris. Leiden, 19 Mei. Gisteravond werd in het Nutsgebouw de gewone jaarvergadering gehouden van de Vereeniging „Schoolkindervoediog", alhier. Na lezing der notulen, las de secretaris, de heer P. Rank, het verslag over de werk zaamheden en den toestand der Vereeniging voor gedurende het jaar 1896/97. Dat ver slag luidt als volgt: „Hot zal zeker wel tot de hooge uitzonde ringen behooren, dat eene vereeniging aan het einde van een jaar alleen reden tot loven heeft, en onze vereeniging behoort tot die uitzonderingen niet. Zy heeft sedert de laatste jaarvergadering haar wel en wee gehad zy mag dankbaar zyn voor den steun, van verschillende zyden ondervonden, doch ook teleurstelling bleef haar nitt gespaard. In den loop van het jaar moest de heer Van der Kam wegens drukke bezigheden zyne functie van bestuurslid neerleggen; overigens hadden geeno veranderingen in het bestuur plaats. Evenals in vorige jaren werden door de hoofden van scholen de leerlingen opgegeven, die naar hunne moening behoefte hadden aan de hulp der vereeniging. Met hoeveol zorg die heeren zich van zulk eene lastige taak kweten, bleek by een persoonlyk onderzoek, door leien van het bestuur gedaan by ver schillende gezinnen, als er, betzy op aanwy- zing der H. v. S., betzy om andere redenen, twijfel bestond of zii in de termen vielen hunne kinderen te laten deelnemen aan do maaltyden van „Schoolkindervoeding." Yan al die gezinnen toch moest naar het gevoelen van het bestuur slechts één worden uitgeslo ten. Hartelyk dank daarom aan genoemde heeren voor hunne nauwkeurige opgaven I Daarmede bielden hunne diensten niet op: zy belastten zich ook met de uitreiking der kaartjes, gedurende den tyd, dat vooding werd verstrekt. De eerste maal had dit plaats den 7den Dec., toen ongeveer 400 kinderen deelnamen, weer als vroeger in het gebouw van den Heiligen Viocentius k Paulo. Het besturïr der Vincentiusvereeniging heeft ons, als steeds, verplicht door groote welwillend heid en hulpvaardigheid, die wy in deze ver gadering met erkentelykheid in herinnering brengen. Gemiddeld werd elke week aan 425 kin leren tweemaal voeding verschaft; in het geheel werden 10,325 porties uitgereikt. Waar zoo nauwkeurig mogelyk bepaald werd wie behoefte hadden aan onze hulp, en waar wy zooveel tegemoetkoming in onze werkzaamheden mochten ondtrvioden, daar konden we hopen ook financiöel door het publiek gesteund te zullen worden. Die steun beeft ons dan ook niet ontbroken; behalve de contributie der leden en de vaste bydragen van begunstigers, ontvingen wy enkele giften van personen, die onbekend wenschten te bly- ven, en ook van de volgende vereenigingen: „Nut en Vermaak," „Vergunning," de Timmerlieden-, de Meubelmakers-, de Kleermakers-, de Smeden en Koperslagers- vereeniging, en de afdeeling van het Alg. Ned. Werkliedenverbond. Het departement der Maatschappy tot Nut van 't Algemeen schonk ons vergoeding van zaalhuur tooi onze ver gaderingen. Dit alles gedenken wy met dankbaarheid, maar toch die steun was niet voldoende; ofschoon, zooals boven reeds is gezegd, slechts tweemaal per week aan de kinderen voeding werd verstrekt, ofschoon de Vincen- tiuavereoniging de hulp by het uitreiken der spyzén om niet verleent en de gemeente gratis de noodige meubelen verschaft, was reeds den 25sten Febr. het roservekapitaaltje van f 635 53 met f 127.35 verminderd. Toen meende het Bestuur de werkzaamheden te moeten eindigen, om niet in de noodzakelyk- heid te komen die een volgend jaar tot nog bescheilener omvang te moeten in krimpen. En hiervoor bestaat te meer vrees, daar het aantal leden met 24 verminderde. Gebood ons de voorzichtigheid thans zóó te handelen, moedeloos zyn we niet; het doel der Vereeniging immers het verstrek ken van een voedzaam maal aan school kinderen, die daaraan werkeiyk behoefte heb ben (kinderen van alle gezindten), moet de sympathie van zoovelen onzer stadgenooten hebben, dat het bereiken er van niet tot de onmogeiykheden behoort. Wy hopen dan ook in het volgende seizoen ons te verheugon in dezelfde hulpvaardigheid, die we tot heden mochten ondervinden, en te mogen genieten van wat ruimer toevloed van geldmiddelen." Naar aanleiding hiervan deelde de Voorzitter mede, dat in 't verslag van verblydende en teleurstellende ervaringen gesproken wordt. Toen in Januari bleek, dat de beschikbare som niet toereikend zou wezen om den vol len tyd aan de kinderen voedsel te verschaffen, werd een beroep op den liefdadigheidszin van Leidens burgers gedaan. Daaraan werd door sommigen, de Voorzitter erkende 't dankbaar, voldaan, maar velen bloven achterwege, waarom hy het nog eens uitsprak, dat men dwaalt, als men deze zaak als socialisme in den by sommigen verdachten zin van het woord beschouwt, omdat bet barmhartige liefde is, wat door de vereeniging wordt gedaan, en waarachtig socialisme toch stellig ook van Christelyken huize is. De rekeniug van doö penningmeester, den heer Witmans, word nagezien en in orde be vonden. Daaruit bleek, dat de ontvangsten waren 845.215, de uitgaven f 972 56s, zoo dat de rekening met een tekort sluit van f 127.35, dat uit een reservekapitaaltje moet worden aangevuld. Tot leden van het bestuur werden gekozen, in plaats van de heeren v. d. Kam, Kutsch Lojenga, Van Oeveren en Van Raay (de laatste voor wylen den heer Kooy ingevallen en daarom verkiesbaar) de heeren dr. H. G. Hagen, J. Vroom, H. J. Van Raay en H. C. Coebergh. Aan het einde der vergadering, toen niemand iets had in hot midden te brengeD, bedankte de voorzitter de tegenwoordigen voor hun belangstelling en de aftredende bestuurders 7oor den door hen betoonden yver aan deze goede zaak, terwyl de heer Van Oeveren den aftredenden voorzitter, den heer Kutsch Lojenga, den dank der vergadering betuigde voor alles, wat hy ia 't belang der Vereeniging had gedaan. Daarna werd de vergadering gesloten. Naar men met zekerheid verneemt, heeft de heer J. H. Donner alhier voor de hem aangeboden candidatuur voor de Tweede Kamer in het district Leiden bedankt. De dames H. Blankenberg en H. M. Van der Heydo, alhier, zyn geslaagd voor het examen in de vrye- en orde oefeningen der gymnastiek. Zy zyn ook geslaagd voor de akte lager onderwys. Benoemd is tot hoofd der Nutsbewaar school te Aalten mej. A. Boon, te Leiden. Eene te Westerbork opgerichte kiesver- eeniging heeft dr. P. H. Roessingh, te Leiden, candidaat gesteld. De off. van gez. 1ste kl. J. J. P. C. Bartolotti Rynders, van het 2de reg. veld-art. te Leiden, wordt 1 Juni a. s. ontheven van zyne detacheering op het fort IJmuiden. In de Russische Kapel, aan den Ouden Scheveningschen weg, werd gistervoormid dag een buitengewone godsdienstoefening ge houden ter gelegenheid van den verjaardag van den Czaar van Rusland. Door het breken van den stok is gister ochtend de Russische vlag, die van het ge zantschap in het Voorhout wapperde, met het afgebroken gedeelte op straat neergekomen. In den loop van den dag was er een andere vlaggestok met dundoek boven het gebouw geplaatst. De Britsche gezjnt is slechts voor korten duur afwezig. Na zya terugkeer te 's Graven- hage zal de heer Howard naar Londen ver trekken, ten einde tegenwoordig te zyn by de jubileumfeesten ter eere van Koningin Victoria. Men schryft uit Konstantinopel aan het „Dagblad van Z Holl. en 's Gravenhage" Dr. Coomans de Ruiter, een Amsterdammer van geboorte, die sedert negen jaren te Pera gevestigd is en zyn geneeskundige zorgen o. a. ook wydt aan de Krizeriyke prinsen en aan de leden van hot Nederlandsche gezantschap, is op zyn verzoek en op aan beveling van den Nederlandschen gezant by Keizeriyk besluit toegestaan zyn zorgen te wyden aan de gewonden, die verpleegd worden in het hospitaal, dat in Yildiz Kiosk werd opgericht op kosten van den Sultan. Een onderscheiding dus, die onze Nederlandsche geneeskundige faculteit van de zyde van den Sultan mocht ondervinden. Den 13d<-.n dezer is dr. Coomans benoemd tot chef van een der zalen in zooeven genoemd hospitaal. Er is dus nu een directe aanleiding voor de Nedtrlandsche liefdadigheid, om ook thans niet achter te biyven, en ongetwyfeld zal het Nederlandsche Roode Kruis niet te vergeefs een beroep op die liifdadighoid doen. De 1ste luit. J. A. Leers, van het 4de reg. inf. te Gouda, wordt 1 Juni a. s. gele tacheerd by het koloniaal werfdepot te Har- derwyk. In plaats van den tot kapitein benoem den Uten luit.-adjudant P. Gi?l, is de lsto luit. M. M. Eyssell, van het 5de bat., 4de reg. inf. te Gouda, benoemd tot adjudant. In de residentie is aangekomen de gezant schapssecretaris late klasse van Italië te Madrid, markies De Malaspina, vro?ger in gelyke betrekking by het gezantschap in Den Haag. Zaterdag a. s. vertrekt de minister van buitenlandsche zaken voor weinige dagen naar Duitschland. De villa „Costa", aan het strand te Scbevéningen, naast de vroegere villa „Jacob- son", eigendom van het Kurhaus, is by de publieke gunning aangekocht voor do Maat schappy „Zeebad Scheveningen", voor f 63,000. De Eerste Kamer hield gisteravond om halfnegen eene vergadtring, waarin mede- deeling werd gedaan van een aantal ingekomen stukken. De heer Bergsma vroeg verlof, tot de Regeering, en meer bepaald tot de ministers van waterstaat en justitie, de vraag te mogen richten: welke de plannen zyn omtrent het wetsontwerp tot aanvulling en wyziging van eenige artikelen der wet van 1889, houdende bepalingen tot voorkoming van bedrog in den boterhandel. Het verlof werd verleend op een nader te bopaLn dag. De Kamer is daarna verdaagd tot heden ter behandeling van de verscbiilende aanhangige wetsontwerpen. Zooals bekend is, heeft het bestuur van den Algemeenen Nederlandschen Wi'Jrydersbond besloten de kampioenschappen op den weg af te schaffen en te trachten het aantal wegwedstryden zooveel mogelyk te doen ver minderen. Het is toch gebleken, dat vele personen en regeeringslichamen togen de sport worden ingenomen en het wielryden aan beperkende bepalingen willen onderwerpen, omdat de overmatige snelheid, waarmee gereden wordt, op en by het traineeren voor wegwedstryden een groot gevaar oplevert voor de andere gebruikers van den openbaren weg. De maximum-snelheid, die men tegenwoor dig met een rywiel kan bereiken, behoort slechts op de baan en niet op den weg thuis. Eu daarenboven is het onmogeiyk voor iemand, die met een dergeiyke vaart rydt, steeds uit te wyken en den medegebruikers van den weg ge?n overlast toe te brengen. De ongelukken, den ryders by wegwedstry den overkomen, brengen do sport in diskre diet, en de omstandigheid, dat deze wegwed stryden meestal op Zoodag worden gegeven, bezorgt haar den haat en de tegenwerking der zeer vele personen op het platteland, die den Zondag als een rustdag beschouwen. Zy, die aan een wegwedstryd deelnemen, ondervinden daarvan niet altyd de direct onaangename gevolgon; doch die komen neer op het hoofd van den kalmen toerist, die eenige Zondagen later denzelfden weg berydt. Ondier do indirecte gevolgen: de scherpe politieverordeningen en de tegenwerking van personen, die anders aan onze zyde zouden staan, zegt het bestuur, moet een ieder, die wielrydt, lyden. Nu zou het bestuur zich wel tot de ver schillende provirciale besturen kunnen richten, met het verzoek wegwedstryden by Provin ciaal Reglement te verbieden, een verzoek, waaraan zeer zeker een gewillig oor zou wor den verleend; - doch alvorens hiertoo over te gaan, wendt bet bestuur zich eerst vol vertrouwen tot de leden en vereenigingen met het dringend verzoek geen wegwedstry den te organiseeren en hun invloed to willen aanwenden, om die by andere vereenigingen of corporaties tegen te gaan. Ingevolge koninkiyke machtiging zyn de heeren A. J. M. Zoetmulder en J. Van der Velden erkend en toegelaten als consulair agent van Duitschland, respectieveiyk te Schiedam en Dordrecht. Hare Majesteiten brachten gisteren een bezoek aan het Hallstattermeer. Het weder is sedert Maandag prachtig. Gisteren is men vanwege het Ryk be gonnen met het maken van een afgietsel van bet Muntpoortje te Dordrecht. Biykens het verslag van de Koninkltyke Paketvaart-maatschappy over het jaar 1896 leed de vloot dier Maatschappy geen verlies, terwyl ongevallen van eenige beteekenis niet plaats hadden, behoudens het stooten van de „Van Goens" op een rif by Troemoen (Westkust Sumatra). Drie nieuwe stoomschepen zyn in aanbouw; het s.s. „Celobes" is aangekocht, terwyl 2 stoomschepen van de hand werden gedaan. De directe stoomvaart-verbinding van Ned.- Indiö op China en Japan heeft niet aan de verwachtingen beantwoord en is weder opge heven. De financiöele toestand is zeer gunstig te noemen. Het voordeelig saldo van de reizen der stoomschepen in 1896 bedroeg/" 1,817,312.71. De rekening sluit met een winst-saldo van f 796,364, zoodat de raad van bestuur aan de algemeone vergadering zal voorstellen 10 pet. winst van het kapitaal uit te keeren. Na goedkeuring biervan zal het dividend-bewys No. 5 met f 100 betaalbaar worden gesteld by de Kasvereeniging te Amsterdam. Dr. Muskens, tweede geneesheer aan het Sanatorium voor zenuwziekten te Arnhem, hoeft een benoeming ontvangen aan de universiteit te Boston, N.-A. Door den Nederlandschen consul te Keu len is de aandacht van onze Regeering geves tigd op het gevaar, waaraan Nederlandsche werklieden (steenbakkers) in Duitschland bloot staan van de zyde van daar gevestigde onder nemers, die de genoemde werklieden overeen komsten laten onderteekenen, waarvan dezen het gewicht ni&t schynen in te zien of te begry- pen. Als deze ondernemers daarna elders heen gaan of hunne betalingen staken, staan de Nederlandsche werklieden geheel verlaten. De minister van binnenlandsche zaken heeft daarom den Commissarissen der Koningin ver zocht, de burgemeesters uit te ncodigen, de belanghebbenden in hunne gemeenten hier tegen te waarschuwen. De administrateur van „Het Ned. Tooneol" in Den Haag vertrok gisteravond, in verband met de samenstelling van oen Fransch opera gezelschap, naar Parys, alwaar hy zich voor dat do l in verbin ing zal ste len met den directeur van den aanstaanden troepf den heer Lefövre, deze week aldaar aangekomen. De tenor Pauwels wordt voor het a. 8. seizoen aan de opera verbonden en met den heer Albers wordt nog onderhandeld. Door het kiescollege der Ned.-Hervormde gemeente te Rotterdam is gisteravond uit het drietal, in de vacature Laan (nog voortdurende door het bedanken van ds. A. B. Ter Haar Romeny) de keuze uitgebracht op s G. Van der Giesen, te Leusden. Door wylen mej. S. J. W. Grothe, te Utrecht overleden, is aan de inrichtingen Steenbeek, Ta'itha Kumi, Bethel en do nor maalschool te Zetten een legaat vermaakt, groot f 10,000. Het stoomschip „Bromo", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 18 Mei te Suez; de „Kanzier", van Oo*t Afrika naar Rotterdam en. Hamburg, arriveerde 15 Mei te Napris; de „Oengaran", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 18 Mei to Marseille; de „P. Caland", van Nieuw York naar Amsterdam, passeerde 18 Mei Wight; de „Smeroe" arriveerde 18 Mei van Rotterdam te Batavia; de „Voorwaarts" vertrok 17 Mei van Batavia naar Amsterdam de „Herzog", van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrika, passeerde 17 Mei Ouessant; de „Laertes", van Java naar Amsterdam, vertrok 15 Mei van Colombo; de „Palinurus", van Amsterdam naar Java, arriveerde 18 Mei to Port-Said; de „Prinses Amalia", van Am sterdam naar Batavn, arriveerde 18 Mei te Port-Said; de „Spa^rndam", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde 13 Mei Scilly; de „Java",van Amsterdam naar Batavia, passeerde 17 Mei Kaap Roca. A Ifen: De op 15 Mei ji. van kracht ge worden kiezersiysten bevatten 623 kiezers voor leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, 486 voor leden van de Provinciale Staten en 358 voor leden van den Gemeente raad. Aarlanderveen: De op 15 Mei jl. van kracht geworden kiezerslijst bevat 486 kiezers voor leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, 486 voor leden van de Provinciale Staten en 358 voor leden van den Gemeente raad. In 1896 was dit cyfer 284. Lei mui den: Het mond- en klauwzeer breidt zich hier sterk uit. Rynzaterwoude: Ook alhier doen zich verscheiden gevallen voor van mond- en klauwzeer. Oudshoorn: Het mond- en klauwzeer breidt ook in deze gemeente zich uit. Van tyd tot tyd komen nieuwe gevallen voor. De geheele Rynstreek door zyn thans overal besmette hoeven. Voorschoten: De commissie, welke zich te Voorschoten heeft gevormd om by dragen in te zamelen voor het huldebiyk aan H. M. de Koningin-Regentes, hield Dinsdag avond ten Raadhuize eene vergadering, waarin werd besloten, dat vyf sub-com missies op Woensdag 2 Juni a. s. langs de huizen der ingezetenen de galden zullen verzamelen. Deze commissies bestaan uit de navolgende leden: Ryncyk: de heeren Breukink, Koot en Da Vrooraen; Leidscheweg: de heeren Van Kempen, Alting eu Lely; Achterweg: de heeren Hoog, Kronenburg en Paap; - Voorweg: de heeren Schoor en Vernóde; Haag weg: de heeren Steeneveld, Hooyruan. en Van Wissen. Woubrugge: Ter vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Veender- polder, waar van de 177 in den polder gel dende stemmen er 95 vertegenwoordigd waren, zyn vastgesteld de rekening over 1896, aan iDkomsten op f 2028.04s, aan uitgaven op f 1623.48, batig saldo f 404 565; de begrooting voor 1897, aan inkomston en aan uitgaven op f 1684.04; de omslag voor 1897, over 183 H.A., 47 A., 62 C.A. op 1 per hectare, tegen f 1.50 in 1896. Besloten werd het vischwater des polders voortaan publiek te verhuren, voor het eerst 4 Juni 1897, togeiyk met het grasgewas. Het 4-jarig zoontje van den veehouder R Kroes, te Foogmade, onder dezo gemeente, is op nooJloitïgo wyze verdronken. Met ingang van 1 Juni is als brievengaarder te Woubrugge benoemd de heer Korsman, laatst in gelyke betrekking te Katendrecbt. Zwammerdam: In de Dinsdagavond gehouden vergadering van do liberale kies- vereeniging alhier is tot candidaat gesteld do heer A. Knyff Hzn., aftredend lid. Gemeenteraad van Woubrugge. Zitting van 18 Mei. Tegenwoordig zes leden; voorzitter de heer A. L. Wicbers, burgemeester. Na voorlezing en vaststelling der notulen van de vorige vergadering, wordt mededeeling gedaan van ingekomen stukken, w. o. eene

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1