Reeds sedert vier jaren duurt thans de correspondentie van het gemeentebestuur vau Delft met het college van Ged. Staten van Zuid-Holland over de uitbreiding der grenzen van die gemeente. Omtrent die correspondentie komt in het verslag over den toestand der gemeente Delft het volgende voor: „In een schreven van G. S. wordt de overtuiging uitgesproken, dat Hof-van-Delft en Vrijenban als zelfstandige gemeenten niet kunnen bleven bestaan, doch die gemeenten niet in haar geheel met Delft kunnen vereenigd worden, omdat de buitenbewoners wel de lasten zouden kunnen dragen en van de lusten weinig of niet zouden genieten. De voorkeur werd daarom gegeven om een gedeelte dier gemeenten te voegen by de gemeenten Schip luiden, Pynacker en Nootdorp. Dit schrijven werd met ingenomenheid by Delfts gemeente- bostaur ontvangen en een krachtige steun, om dit plan wet te maken, toegezegd. Delfts grondgebied zou worden uitgebreid met 933,8425 HA. en met pl. m. 3750 inwoners. Eene commissie, bedoeld by art. 131 der ge meentewet, werd gekozen, welke in hare bij eenkomst het noodzakelijke van de annexatie van Delft met de voorgestelde gedeelten van Hof-van Delft 6n Vrijenban besprak en met algemeene stemmen het wetsontwerp als zijnde in het belang van Delft aannam. Na een kleine wijziging in het wetsont werp èn door G. S. èn de beraadslaging in een nieuw geboren commissie, werd ander maal in dien geest gesproken. Dit werd by schrijven van 12 December 1806 medegedeeld en sedert werd niets meer vernomen van die plannen." Gistermorgen nam de kolonel Prins, be noemd tot commandant van het 3de reg. haf. te Bergen-op-Zoom, het bevel over genoemd corps over van den majoor De Bruyn. Gedu rende de detacheeriüg der cadetten der K. M. A. bij de infanteriscorpsen in 1896 is gebleken, dat een onafgebroken verblijf van een der officieren van genoemde inrichting daarbij overbodig is. Het voornemen is dan ook, om gedurende de a. s. detacheering dien officier alleen de eerste en laatste 14 dagen aan wezig te doen zijn. Tijdens de afwezigheid van meergenoemden officier moet een luite nant van het corp3 worden aangewezen, om, voor zooveel noodig, diens taak over te nemen. De correspondent te "Weenen van de „N. R. Ct." meldt: De Konioginnen brachten Zaterdag een be zoek aan de Spaansche rijschool, hetscbilde- ryenmuseum, het museum voor natuurlijke iistorie en aan de aartshertogin Maria Imma- iulata. Zondagochtend zouden d9 Koninginnon ter kerk gaan'6 middags dineeren HH. MM. bjj don aartshertog Roinier. Het is koud weer; te Aussee SDeeuwthet. Zaterdag overleed de heer J. A. Van Hasselt, burgemeester van Apeldoorn, in den ouderdom van 61 jaar. De overledene was eerst burgemeester van Gorsel en sedert 11 Mei 1872 van Apeldoorn. Zondagmorgen nam ds. L. Bresson in de Eglise Wallonne te Rotterdam afscheid nameD8 ds. J. J. L. Luti, die om gezond heidsredenen zijn emeritaat hoeft aangevraagd, na 14 jaar te Rotterdam als predikant in de Waalsche Kerk werkzaam geweest te zijn. Zijn ziekte belette ds. Luti persoonlijk afscheid to nemen van zijne gemeente. Op verzoek van ds. Luti predikte ds. Bresson naar aanleiding van 1 Korinten 15 vors 58, denzelfden tekst, waarmede ds. Luti z\jn kerkelijke loopbaan begon. Bij den Raad van Groningen is inge komen eene voordracht nopens uitvoering van het plan van stichting en inrichting van het openbaar slachthuis. Te Reeuwijk is eene afdeeling opgericht van den Cbristelyk-Historischen Kiezersbond. De minister van buitenl. zakeD, jhr. mr. J. Röell, heeft te kennen gegeven, geen cao- didatuor voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, kiesdistrict Zaandam, te aanvaarden. ZateTdag is in de jaarlyksche algemeene vergadering van de Ridderschap van Utrecht aan de heeren jhr. inr. H. W. Van Asch van Wijck te Arnhem, jhr. L. M. J. Schuur- beque Boeye te Zeist, jhr. H. D. "W. Hooft te Doom, jhr. H. Pauw van "Wioldrecht te Zeist, jhr. mr. F. Van de Poll te Zeist, jhr. A. E. W. Rutgers van Rozenburg te Zeist, admissie in voornoemde ridderschap verleend. De minister van koloniën maakt bekend, -dat drie jongelieden, met diploma van het examen B, geooemd in artikel 65 der wet van 2 Mei 1863, in opleiding kunnen worden genomen voor de betrokkiDg van ingenieur by het mijnwezen in Nederlandsch-Indië, volgens de bepalingen van het Kon. besluit van 23 Juni 1883 No. 84. Z\j, die voor opleiding in aanmerking wonschen te komen, moeten zich vóór 30 Juni a. s. by gezegeld adres aanmelden by het departement van koloniën. Onze landgenoot de heer Samuel De Lange, tbans aan het conservatorium te Stuttgart als leeraar verbonden, heeft van den koüing van Wurtemberg de groote gouden medaille voor kunst en wetenschap verkregen, to dragen aan het lint der Kroonorde. Het stoomschip .Admiral", van Oost- Afrika naar Vlissingon en Hamburg, airiveerde 7 Moi to Marseille; de .Cyclop»" arriveerde G Mri van Amsterdam en Liverpool te Batavia; de .Prinses Amalia", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 8 Mei Gibraltar; de .Prins Hendrik", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 8 Mei te Suez. Alkemade: De tuindor Jac. Van der Meor, to Ro9lof-Arendsveen, genoot Zaterdag het voorrecht zyn 9_lst9 levensjaar jn t© gaan. De krasse grysaard is de oudste in woner van Alkemade. Hy heeft zyne zin tuigen nog geheel tot zyne beschikking, terwyl de inwendige levensorganen in gezonden toestand verkeeren, zoodat by nog best eenige jaren kan meegaan. Dit wordt hem algemeen van harte gegund! Leiderdorp: Door de liberale kies vereniging te Mynsheerenland en Westmaas is voor het lidmaatschap der Tweede Kamer voor hot kiesdistrict Ridderkerk met alge meene stemmen tot candidaat gesteld mr. A. D. Van Assendelft de Coningb, burgemeester der gemeente Leiderdorp. Voorschoten: De inspectie van verlof gangers der gemeente Voorschoten zal plaats hebben op Donderdag 10 Juni te Stompwyk en wel aan den Leidschendam. Wonbrugge: Het Donderdag der vorige week naby deze gemeente aan het Paddegat gezonken met steenen beladen vaartuig, is reeds Zaterdag gelicht geworden en kon de reis worden vervolgd. Evenals in meerdere gemeenten, breidt het mond- en klauwzeer zich ook hier langzaam uit. Gevallen dezer veeziekte komen nu voor in den Vier-Ambachts-Polder onder het vee van de landbouwers Oudshoorn, E. Visser en J. Noordam. Bonw Werkmanswoningen. De Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen heeft by adres aan den gemeenteraad in de eerste plaats verzocht, het daarby overgelegd .stratenplan, in veroand met de bebouwing van het door haar aangekocht terrein der voormalige Eenden kooi, by den Heerensingel, goed te keuren, en in de tweede plaats rentegarantie te ver zekeren voor eene tweede door haar te sluiten geldleening, ad f 100,000. H.t plan is door de Commissie van Fabricage onderzocht en heeft by haar tot geene be denkingen aanleiding gegeven. Zich met dat advies vereenigende, geven B. en Ws. in overweging de op de over gelegde kaart aangegeven richting en rooilyn der aan te leggen straten goed te keuren en de hoogtö der straten te bepalen op 47 centimeter -4- N. A. P. Wat Let tweede gedeelte van het verzoek betreft, brengen zy in herinnering, dat in de Raadszitting van 28 Juni 1894 werd besloten Aan de Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen, gevestigd te LeideD, waarvan de statuten, goedgekeurd by kon. besluit van 21 Juli 1891, en nader goedgekeurd bij kon. besluit van 17 Augustus 1893, zullen zyn gewyzigd overosnkomstig dit Raadsbesluit en de gewyzigde statuten de Koninklyke goedkeuring zullen hebben erlangd, wordt eene rentegarantie van 3'/2 pCt. 's jaars verleend voor de door haar uit te gevon obligatieleening, groot éón honderd duizend gulden, en zoo mogeiyk van 3 pCt. van het aandeelenkapitaal, ad zestig duizend gulden, met dien verstande, dat de door de gemeente Leidon te betalen som in geen geval meer bedragen mag dan f 3500 per jaar, en onder de door den Raad bepaalde voorwaarden. Tot dusverre werd slechts eenmaal door de gemeente wegens de verleende rente- garantie bijgedragen en wel een b9drag van 192.20 over het jaar 1895, terwyl, biykens de overgelegde rekening over 1896, van het batig saldo een geiyk bedrag wordt ge restitueerd, zoodat de rentegarantie geene financiëele opoffering voor de gemeente heeft ten gevolge gehad. B. en Ws. achien het een verbiydend verschynsol, dat de werkzaamheden van de Vereeniging op zoodanige wyzo zyn uitgebreid, dat na eenigen tyd moet worden overgegaan tot de plaatsing van eene tweede leening. Het doel, door de Vereeniging beoogd, de verbetering van werkmanswoningen, wordt door B. en Ws. ten zeerste toegejuicht. De ondervinding heeft dan ook reeds aan getoond, dat de Vereeniging met vrucht werk zaam is, en B. en Ws. meenen, dat het geheel op den weg der gemeente ligt, de Vereeniging te steunen in hare gewaardeerde pogingen om op den ingeslagen weg voort te gaan. Zal de uitgifte van eene tweede geldleening slagen, dan zal daarvoor, evenals voor de eerste geldleening eene zekere rent9-garantie door de gemeente, huns inziens, behooren te worden verleend. Ten gevolge van de bepaling in het aangehaald Raadsbesluit van 28 Juni 1894, dat wanneer do eigen obligatie-leeningen der gemeente worden geconverteerd ia leenin gen met een lageren rentevoet dan van 3'/a pet, de waarborg van door de Vereeniging uitgegeven obligatiën naar dezen laatsten rentevoet zal worden borekend, zal, vermits krachtons Raadsbesluit van 1 Februari 1896 eene 3-percents-leening is aangegaan tot af lossing van het nog onafgelost gedeelte van de 3'/2 percents-geldleeniagen en tot voorzie ning in buitengewone uitgaven, zal de by Raadsbesluit van 28 Juni 1894 verleende rente garantie in het vervolg moeton worden be rekend naar een rentevoet van 3 percent. B. en Ws. geven daarom in overweging, met wyzigiog van het Raadsbesluit van 28 Juni 1894, to besluiten: Aan de VereenigiDg tot bevordering van den bouw van Werkmans woningen, gevestigd te Leiden, wordt door de gemeente Leiden eene rentegarantie van drie percent verleend voor de door haar uit gegeven obligatieleening, groot één honderd duizend gulden, en voor de door haar alsnog uit te geven obligatieleening, mede groot óén honderd duizend gulden, en zoo mogelyk van 3 pCt. van het aandeelenkapitaal, ad zestig duizend gulden, met dien verstande, dat de door de gemeente Leiden te betalen som in geen geval meer bedragen mag dan f 6000 per jaar, en onder de volgende voorwaarden lo. wanneer de eigen obligatieleningen der gemeente worden geconverteerd in leenin gen, met een lageren rentevoet dan van 3 pCt., zal de waarborg voor door de Ver eeniging uitgegeven obligatiën naar dezen laatsten rentevoet worden berekend; 2o. voor de uitgifte van elke eerie, ad f 25,000, der obligatieleningen, zal het Bestuur der Vereeniging de toestemming van Burg. en Weths. van Leiden behoeven; 3o. de rentegarantie vervalt, wanneer, ter beoordeeling en beslissing van den Gemeen teraad, de Vereeniging in stryd handelt reet de statuten of met de voorwaarden, waar onder de rentegarantie is verleend; 4o. de rentegaraütie vervalt niet na ver loop van het tijdstip, in art. 21 der statuten vermeld, wanneer de Koninklyke goedkeuring op de verlenging van den duur der Ver eeniging wordt verkregen. Uit den aard der. zaak wordt by aanneming van dit voorstel in geenen deele eenigermate gepraejudicièerd op eene eventueele latere aanvrage om rentogarantie, wanne or de Ver eeniging tot het aangaan van eene derde obligatieleening mocht besluiten. De brand te Parys. Nader is gebleken, dat van de 147 als vermist aangegeven personen nog verschei dene later teruggekomen zyn, doch in de eerste oogenblikken vaD de ramp niet in staat waren, zicb naar huis te begeven en hier of daar werden opgenomen; ook ver moedde men sommige menschan in den bazaar, die zich niet daarheen begeven hadden. Telkens worden by het wegruimen van de laatste plaDken en puin van het gebouw nog menscheiyko overblyfsolen gevonden en tel kens wordt het getal d6r slachtoffers nog vermeerderd door het bericht van overlyden van zwaar gekwetsten. Van de zes nog niet h.rkende lyken is óón thans, na een lang durig onderzoek, verklaard als vermoedelijk dat van een 15-jarig meisjs. Er zyn dus nog vyf lyken totaal onherken baar, zoodat hun identiteit niet is vast te stelleD, maar en ziedaar al weer een schok kende byzonderheid van verscheidene lyken zyn zelfs geen ledematen of dergelyke over blijfselen meer gevonden. Wanneer men ooit een bezoek heeft ge bracht aan Père Lachaisa, weet men hoe gfoote zorg de Franschen besteden aan het onderhoud van graven, hoe gaarne zy op deze tastbare wyze de nagedachtenis van afgestorvenen in eere^houden. Pynlyk moet hot de smart van de betrek kingen dezer laatste categorie van slachtoffers verergeren, dat ?ij thans dien weemo^digen plicht van piëteit, niet zullen vervullen, dat de ovorblyfseLn van hun dierbaren togeiyk met het puin zullen weggeveegd wordon en bin nen eenigo dagen op diezelfde plaats mis schien een paardenspel zal staan. De vyf onbekende lyken worden op kosten van de stad begraven, zooals by uitzondering met een zeer uitstekend burger en in den regel met de allerarmsten gebeurt. Die vrou- W6D, tot de rykste familiën van het ryke Par\js behoorende, zullen zeker nooit aan de mogelykheid gedacht hebben, dat haar stoffe lijk overschot dit lot zou moeten deelsn. De hertog van Au male is niet het esnig indirecte slachtoffer van de ramp te Parys. Zekera heer Pellerin de Lastelle, die van Marseille naar Parys was gereisd, ten einde de begrafenis van zyn zuster by te woaeD, ie plotseling gestorven door de ondervonden aandoeningen. Het lyk van den hertog van Aumale is Zaterdag overgebracht naar Palermo. Gewik keld in een Franscbe vlag, was het gelegd in een met witte zyde bekleede doodkist, die in een looden kist werd geplaatst. Het be- diendenp9rsoneel droeg de kist naar het naast- byzljnde station, anderbalven kilometer ver. Voorop liep een muziekcorps, dat dooden- marschen speelde, daarachter de geesteiyke. AchUr het lyk gingen boeren met kaarsen. Verder volgden de hertog van ChartreS, prins Pedro, zoon van den graaf van Eu, prinses Clémentine en de overige dames in lytu'gen, de consuls van Frankryk en België en de overheden der naburige gemeenten. Langs den weg stonden soldaten geschaard. Te Palermo was een ruime zaal als cha~ pelle ardentc ingericht. De kist werd geplaatst op een sarcofaag, bekleed met rood fluweel, afgezet met goud. De overheid besloot aan het lyk vorstelijks eer te bewijzen. De begrafenis van den hertog van Aumale zal tegelijkertijd plaats hebben met die van zyn nicht, de hertogin van Alengon. Beide lyken zulten Dinsdag te Dreux ter aarde worden besteld. Te Parys begon Zaterdag-middag te twaalf uren de plechtige lykdienst in de beroemde kathedraal Nótro-Damo voor de slachtoffers der ramp in den weldadigbeidsbazaar. Te midden van de prachtige rouwdecoratie was een hooge katafalk aangebracht, waarin de twee oenig aanwezige kisten (die van de gravin van Valin en van mevrouw Julian) geplaatst waren. Op de katafalk waren slechts drie kransen geplaatst, waarvan de eene, vlak t-genover de groote poort, de inscriptio be vatte: .Témoignage de profonde sympathie et de sincère condoléance de la colonie russe de Paris." Deze krans was niet minder dan twee meter in middellyn. De beide andere kransen waren uit naam van do keizers van Duitsch- land en Oostenrijk gezonden en samengesteld uit rozen, orchideeën en groene palmen. Zy waren op de linten versierd met de wapens van Duitschland en Oostenryk en de initialen van keizer en keizerin. Op een afzonderlyke estrade had do pre sident Faure plaats genomen, links van de katafalk; zyn ordonnans-officieren waren by het koor. Achter de katafalk zatende hertog van Leuchtenberg, vertegenwoordigende den Czaar van Rusland, en prins Radziwïll, ver tegenwoordigende den Duitschen keizer. Ver volgens kwamende Fransche ministers en de gezanten, de pauselyke nuntius, mgr. Clari aan 't hoofd; daarna de Lord-Miyor van Londen in galakleeding en gevolgd door zyne sheriffs, daarna senatoren, afgevaardigden, generaals, de leden van den gemeenteraad van Parys en vertegenwoordigers van alle groote Staats lichamen. De plechtigheid werd geleid door mgr. Richard, kardinaal-aartsbisschop van Parys. De mi6 werd opgodragen door den abt Pousset. Ey de binnenkomst van den president speelde het groote orgel het „Üomïne, Salvam fac rempublicam." De heer Olivier, van de orde der Dominicanen, sprak de lykrede uit. Voorts worden .De profundis", .Miserere", „Dies irae" en „Pie Josu" uitgevoerd. Om balftwee eindigde de plechtigheid. Het kapittel van de kathedraal vergezolde president Faure tot op den drempel van de kerk. Faure hield toen stil voor de katafalk, op het Parvis Notre-Damo opgericht; een ont zaglijke menigte bloemen was daaromheen opgehoopt. Toen Faure door de ministers, de vei tegen woordigers van den Czaar enden Duitschen keizer en de diplomaten omringd was, hield de minister Bartbou een toespraak. Hy bracht namens de regeering een laatste hulde aan de slachtoffers van deze groote ramp. .Zelfs de dood", zoo eindigde do minis ter, „zal byna weldadig zyn, wanneer hy ons leeit, dat het leven slechts waarde heeft door het medelijden van den een voor den ander, door liefdo tot don naaste en door goedheid". President Faure heeft nog telegrammen van rouwbeklag ontvangen van den sultan van Turkye, koning Humberto, koning Oscar van Zweden, den Paus en ook van president Kruger. Doze seinde: „Ik heb van de brand ramp en van de diepe smart gehoord en ik verzoek het Franscbe volk en Faure de ver zekering to willen aannemen van myn op rechte sympathie". De heer Faure antwoordde hierop: „Hartoiyk dank voor het bewys van sympathie". Het comité voor den weldadigheidsbszaar ontviog van een onbekende een gift van 937,438 franken, waardoor met de reeds ontvangen 45,000 franken op den eersten dag van den verkoop, juist hetzelfde bedrag van den ver koop in 1896 wordt bereikt. Burgerlijke Stand Tan Leiden. Eerste huwelijks-afkondiging van 9 Moi. N. Den Baurman jm. 24 j. en J. E. Den Os jd. 23 j. M. Joon jm. 23 j. en J. G. De Graaf jd. 25 j. J. W. Van Dijk jm. 27 j. en J. Bedger jd. 30 j. J. E. Zirkzce jm. 23 j. en E. A. v. d. Kaay jd. 24 j B. A. Van Dijk w. 41 j. en G. C. Pruyn jd. 47 j. P. J. J. Van Weerlee jm. 21 j. eD W. C. De Gunst jd. 19 j. A. Zwanenbeek w. 71 j. en H. Stekweg jd. 43 j. P. Sïnteur jm. 21 j. en J. v. d. Reek jd. 21 j.M. Blonk jm. 25 j. en M. C. Taverne jd. 24 j.J. Van Riet jm. 25 j. en A. II. Schalier jd. 25 j. A. C. v. Vuuren jm. 30 j. en C. M. v. Leeuwen jd. 28 j—Th. De Jong jm. 23 j. en A. v. d. Bosch jd. 22 j. A. Massanrjm. 22 j. en A. M. La Grange jd. 20 j. B. Pluim jm. 37 j. en H. Zwiers jd. 33 j.fl. J. Kleinhausjm. 44 j. en J. v. Dijk jd. 28 j. G. B. Spruit jm. 26 j. en P. Rus jd. 21 j. A. Van der Zwart jm. 24 j. en J. Cederhout j(l. 25 j. A. Maaskant jm. 25 j. en J. S. v. d. Sleet jd. 23 j. A.J. v. Hoeken jm. 24 j. en J. C. Vrijland jd. 24 j. G. v. d. Heyden jm. 26 j. en G. Snijders jd. 24 j.—J. M. De Jong jm. 21 j. en C. Kalkhoven jd. 25 j. ALKEMADE. Geboren: Johannes Haibertus, Z. van Johanne9 Vink en Alida Anna Van der Geest. Theodoras Wonterus, Z. van Simon Van Ruiton en Angela Helena Rodcwïjk. Overleden: Jeanne Van dor Laan, 84 j., wed. van Jozef Plomp. Ondertrouwd: Johannes De Boer, wedr. van Dirkje Van der Linden, 37 j., en Martioa Paauw, jd. 29 j. Antonius Weijers, jm. 22 j,, van Hillegoin, en Johanna Bergman, jd. 26 j., alhier. Johannes Van Bcyeren, jm. 25 j., en Klaasje Horsman, jd. 27 j. Gehuwd: Hendrik Simon Van der Gee3t, jm. 31 j., van Warmond, en Maria Hendrika Bakker, jd. 23 j., alhier. Wouter Beugelsdijk, jm. 22 j en Cornelia Janssen, jd. 26 j.Theodorus Van 'der Zwet. jm. 26 j., en Martha L003, jd. 22 j. KATWIJK. Gehuwd: D. Van Beelen jm. 23 j. en W. Guyt jd. 24 j. Geboren: Josia on Antjo, 2 D. van F. Muller en E. Café. Nicolaas, Z. v. P. Hoek en P. Van der Plas. Hendricas Johannes, Z. van H. J. Uüpscher en J. E. K. Van Nes. Overleden: H. Van Pijn 17 m., D. van C. v. Rijn en M. v. d. Luyt. J. De Vreugd 12 w., D. v. C. De Vreugd en K. Oovvehand. T. De Reus 61 j-, ongeh- A. Vlieland 81 j., wedr. van N. Schaap. J Schaap 55 j., geh. met W. Haasnoot. LEIDERDORP. Geboren: Giisje, D. van A. De Lange en S. K. Felix. Andries, Z. van P. Rhnsburger en G. Riinsburger. Teuntje, D. van P. J. RodenbuTg en 11. C. Van Egmond. Ondertrouwd: T. H. Swaak jm. 22 j. en A. H. Van Dam jd. 20 j. Overleden: G. De Lange 1 d. L1SSE. Overleden: H. C. Hornes, echtg. v. R. Sagere 35 i. A Spaargaren 8 m. NOORD WIJKERHOUT. Geboren: Eva Anna, D. van P. lieddes on M. Van don Bosch. Petrus Adrianus, Z. van D. Warmerdam en G. P. Topper. Cornells Nicolaas, Z. van C. De Winter en A. Van Egmond. Gehuwd: J. Nalkes 21 j en M. Kors 23 j.— J. P. W. Van der Meer 28 j. en C. Van Graven 21 i. ORGSTGEEST. Geboren: Jam Z. ven J. Veldhuyzen van Zanten en E. Kool. Clasina Maria, D. van Venrooy en M. Wonters. Overleden: A. Blok ongeh. 39 j. RIJNSBURG. Ondertrouw Maaskant jm. 25 j. en J. Van der Sleet jd. 23 j. A. Van der Zwart jm. 24 j., te Valkenburg, on J. Ceder hout .ld. 21 j., te Rijusbnrg. L. Verhaar jm. 24 te' Oegstgcest, en A. Do Best jd. 23 j., te 1>T0MFWUK. Bevallen: M. M. Grauneman geb. HDienaar lovenl. Z. P. C. Van Veen geb. Van Hagen Z. J. Sebel geb. OdrigoZ. A. van der Krogt geb. Van Vliet Z. YEÜR. Ondertrouwd: F. F. Vissers jm. 24 j. en M. M. Tettero jd. 26 j. Bevallen: G. Den Eisen geb. Van Veen levenl. D. WOUBRUGGE. Getrouwd: A. |Van der Meer jm. 2l j. en Scbreurs jd. 24 i. A. Van 't Wout jm. 22 j. on S. Brunt jd. 24 j. HILLEGOM. Ondertrouwd: G. B. Spruit es P. Rus. Gehuwd: P. G. De Groot en A. E. Lom morse. Bevallen: C. Van Winsen geb. Balkenendo Z- W. Van Lierop geb. Zwartjens G. S'cbniedewind geb. Spierenburg D. O verloden: Cornelia Do Haan 32 j. Geertj# Rusman 4 j. NOORD WIJK. Geboren: Forma Alida, D. van R. Zuidema en W. G. Edens. Overleden: Agatha Adriana, 9 j., D. van J. Van Oosten en C. Vink. VOORHOUT. Geboren: Agatha Maria, D. van H. v. d. Plas en H. Peters. Jacobus Petrus, Z. van P. A. Damenen W. Zandbergen. Maria Joanna, D. van A. Heerings en H. Van Velzen. Wilhelmus Henricus, Z. van Th. Turnhout en B. Prins. VOORSCHOTEN. Geboren: Hendrika Hilletje Maartje, D. van Ph. J. v. Heusden en P. v. d. Nagel. Trgntje, D. van S. G. Kooy en M. Schinal. Overleden: G. J. Meijer, ong., 36 j. A. A. Den Hollander, 1 j., D. van L. Den Bollandor en A. C. v. Leeuwen. ZOETER WO UDE. Geboren: Wilhelmus Cor nells, Z. van W. C. De Groot en C. Dolle. Gehuwd: Th. Ammerlaan jm. 41 j. met J. IQeijwogt jd. 51 j. P. Hillebrand jra. 28 j. met J. v. d. Holst, wed. van J. v. d. Ploeg 33 j. Overleden: A. J. Hogervor9t Z. 8 m. Do Griek8ch-Turk8cho oorlog. Uit de onderstaande berichten ziet men, dat het nu toch ernst zal worden met do vred esonderhaudelingen. Formeel hebben 4e Grieken zich na over wonnen verklaard door het standpunt te ver laten, dat Ralli hon had doen innemen door zyn verklaring, dat Griekenland wel het oor zou leenen aan pogingen tot- bemiddeling, doch deze nooit zou vragen. Namens het kabinet zyn thans zoo o.rficiëel mogelijk do „goede diensten" van 4« gezanten ingeroepen. Zaterdag begaf de gezant van Rusland te Athene, de heer Onou, die tevens doyen is van het corps diplomatique aldaar, zich naar den minister president Rilli. Hy wees op het ge- vaarlyke van het voortzetten van den stryd en beloofde, dat de mogendheden hnn mede werking niet zouden weigeren, wanneer Grie kenland op hen een beroep deed. Hierop besloot de Griekscbe regeering Zaterdagavond om den ontvangen raad op te volgen van de gezanten, die reeds van te voren hun gedrags- lyn hadden vastgesteld, opdat het optreden van Europa zoo spoedig mogelyk een eind zou maken aan den stryd. En zoo heeft de Gneksche minister van buitenlandsche zaken, blykens een telegram uit Athene, aan de gezanten der mogendheden to Athene een nota van het Griekscne ministerie overhandigd, waarin den gezanten wordt ver zocht stappen te doen om de bemiddeling der mogendheden te verkrygen. De gezanten gaven natuurlijk kennis van de ontvangst der nota en beloofden aan het verzoek te zullen voldoen. Duitschland, dat van 't begin af een minder welwillende houding tegenover Griekenland, de oorzaak van den oorlog, had aangenomen, is daarby blyven volharden, zy hot dan ook, dat dit uit onbeduidend verschil biykt: kon den de gezanten der andere mogendheden d« aanvraag van Griekenland onmiddellijk met e6n tosstemming beantwoorden, de Duifajcht gezant moest eerst instructïën vragen. H\j nam een gereserveerde houding aan en bepaalde zich tot de kennisgeving van de ontvangst. Men gelooft echter, dat hem zonder verwyl instructies gezonden zullen worden. Duitschland staat er nog altyd op, dat Creta door de Grieksche troepen ontruimd moet worden, voordat de mogendheden tusschen- beiie kunnen komen. Nu de Grieksche regee- riDg evenwel reeds he9ft verklaard, dat zy haar troepen van Creta zal terugtrekken, mag men hopen, dat thans ook Duitschland zich by de overige mogendheden zal aan sluiten. Toch is het niet aan te nemen, dat Duitsch land niet evengoed als de andore mogend heden voorbereid was op de mogelykheid, dat Griekenland het lang verwachte verzoek zou doen en zyn gedragsiyn en die van zyn geziüt niet reeds vooraf zou hebben vastge steld. Daar niets zoo subtiel is als een diplo matieke verklaring, heeft elk verschil daarin, hoe klein ook, een beteekanis, dio niet over het hoofd gezi9n mag worden. De houding van den Sultan is ook van bet begin van den oorlog af tot op dit oogen- blik, waarop men den vrede ziet naderen, niet veranderd. Die houding was bezadigd, was kalm, wa6 waardig, zooals het den over winnaar, hem, die algemeen als de sterkste erkend wordt, niet moeilyk is. Ten gevolge van de stappen tot bemiddeling, heeft de Potte zich geneigd verklaard om de pogingen der mogendheden te steunen. Zy is bereid om in onderhandelingen te treden, mair zal niet toestemmen in een wapenstil stand, die Griekenland in de gelegenheid zou stellen om ztJn leger te hervormen en die wellicht ten gevolge zou hebben, dat de onder handelingen op de lange baan worden gescho ven. Worden de vyandeiykheden voortgezet, dan zullen alle partyen verlangen zoo spoedig mogelyk tot overeenstemming te komen. Ook de diplomaten zijn van oordeel, dat de voort zetting dor vyandeiykheden het zekerete mid del is om te voorkomen, dat de onderhande lingen worden gerekt. Naar luid van inlichtingen uit goede bron zal de Sultan zich verzoeningsgezind toonen. Hy zal zijn be'ofte van het verleenen van autonomie aan Creta houden en geen buiten sporige oorlogsschatting eischen. Dat de Sultan geen hooge oorlogsschatting zal vragen, kan misschim gedoeltelyk voort spruiten uit het vermoeden, dat by toch niet vael zal kTygen: lo. omdat er niet veol i3„ 2o. omdat Griekenland in de mogendheden

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2