van het VEE Aardnppelenbericht. J. KQRPERSHOEK, Nieuwstr., Hartestesg. voortdurende daling gang, dien men kende (hoewel later bleek, dat er meerdere waren). Spoedig waren enkele ■vrouwen languit govallen, andere struikelden over haar en daar lag een stapel van bran dende menscbenlichamen voor de deuren! De dame, die dit veihaal deed, werd zelve een oogenblik na het alarm van de hertogin weggeslingerd en even later door een be diende opgenomen en weggedragen. Een dame wilde de hertogin medesleuren, maar zy weigerde, zeggende: .Ik wil niet alleen weggaan!" Zij bleef en moest haar toewijding met den dood bekoopen. Zoodra het pyniyk tooneel der herkenning was afgeloopen, werd ook dit lyk, evonals alle andere, gelegd in een gewone houten kist. Op het deksel werd een ruiker witte seringen neergelegd. Buiten had zich reeds het gerucht verspreid, dat het lyk der hertogin zou uitgedragen worden en bü het voorbijgaan presenteerden de gendarmen zonder bevel de geweren. De menigte ontblootte eerbiedig .het hoofd. De deelneming in het droevig ver lies van don hertog van Alengon is bijzonder groot. J De buitengewone ministerraad, die Woens dagavond werd gehouden, werd gepresideerd door president Faure. Er werd besloten dat voor de niet herkende slachtoffers en voor hen, wier familiebetrekkingen daartoe het verlangen te kennen gaven, Zaterdag in de Nótre-Dame een lijkdienst gevierd zal worden. De president der Republiek zal de plechtigheid bywonende keizer en de keizerin van Duitsch- Lnd hebben prins en prinses Radziwill aan gewezen om hen te vertegenwoordigen. De minister Barthou zal namens de regeering op het voorplein der kerk een redevoering houden. De aartsbisschop van Parijs, mgr. Aicbard, zal uit Rome terugkeeren om in persoon den dienst te leiden. Yoor de slacht offers, die tot den Protestantschen of den Israëlietischen godsdienst hebben behoord, zullen afzonderlijke ceremoniën worden vast gesteld in overleg met de Protestantsche geestelijkheid en den opperrabbijn. By deze plechtigheid zullen de president en de regee ring zich laten vertegenwoordigen. De minister van eeredienst Darlan heeft de regeling op zich genomen. Omtrent de oorzaak van de ramp wordt in het rapport van den heer Girard gezegd dat, ten gevolge van een gebrek aan de lamp, de aethfrdamp in den toestel zich vermengd heeft met zuurstof. Aldus is de ontploffing veroorzaakt. Ware er wat meer ruimte be schikbaar gesteld voor de kinematograaf, dan iwas misschien het onheil niet gebeurd. Thans waren de gordijnen te dicht by de lamp en vatte zy onmiddellyk vlam. De verhalen van juffrouw Raffaëlli, de doch ter van den bekenden schilder, en van den I vertegenwoordiger van den heer Normandin, die den kinematograaf in het tentje aan de j achterzyde van den bazaar had opgesteld, hebben bovendien evenzeer zekerheid gegeven over de oorzaak van het onheil en de omstan- 'dikheden van de ramp. Een cylindervormige bus van 70 cM. lengte by 20 of 25 doorsnede, waarin zuurstof op 30 lof 40 atmosfeeren was saamgeperst, lag in ,bet tentje van den kinematograaf. Deze bus is, men woet niet hoe, gescheurdde stukken zijn gisteren door den rechter van instructie 'Bertulus op het terrein teruggevonden. De krachtig uitstroomende zuurstof had eerst de uitwerking dat de lamp, die in het tentje hing, byna uitdoofde, maar vervolgens deed ze de vlam hoog opschieten en het velum vloog in brand. Juffrouw Raffaëlli, die niet ver van den ingang in den bazaar stond te praton met haar moeder en twee andere dames, heeft die vlam gezien. Achterin de zaal steeg delicht- 'pluim recht in de hoogte. In eenige oogen- .blikken stond het velum geheel in brand en het viel neer, op de hoofden en de schouders der vrouwen, zoodat de lichte kragen dadeiyk vlam vatten, op de toonbanken met^deuitge- 'stalde stoffen, over de geverniste decoraties. Op hetzelfde oogenblik, dat juffrouw Raffaëlli de vlam zag, werden zy en haar moodervan den grond gelicht en naar den uitgang ge schoven. Zy stootten tegen do wanden van het kloine portaaltje en vlogon met een klomp van menschen naar buiten. Mevrouw Raffaëlli kon op de been blyven, ofschoon haar hoed en kraag brandden, maar haar dochter, wier japon vlam gevat had, viel, en op haar stortten vyf of zes lichamen neder. „Moeder, red je, ik ben verlorenriep zy. Maar haar moeder zag het hoofd van haar dochter nog uit de levende kluwen steken. Zy kon haar echter eerst bevryden, toen een voorby ganger haar hielp. De twee vrouwen stonden toen op den rand van het trottoir; het jonge meisje was ongedeerd, daar de vlammen, die haar kleeren aangetast hadden, in het gedrang waren uitgedoofd. En intusschen lag daar een hoop menschen, met brandende kleeren op straat! Het is dus wel degelijk het vallen van het brandende velum geweest, waaraan de ongeloofiyk snelle uitbreiding van den brand toegeschreven moet worden. Zóó stonden veel menschen al in brand voordat het gebouwtje zelf aangetast was. Daar kwam by, dat de massa zich byna uitsluitend naar de beide naast elkaar gelegen hoofdingangen stortte, tusschen zuilen van vlammen door, want de kraampjes hadden natuuriyk dadeiyk vlam gevat. En aan de uitgangen werden ze overmaat van ongeluk en ook van lichtzin nigheid by het bouwen van deze groote tent opgehouden door de wanden van de portaaltjes; daar heeft men, in twee hoopen, bijna honderd ïyken gevonden. Verheffend is het to lezen van do vele daden van zelfopoffering en kalmen moed. Da kok van het „Hotel du Palais" wist, geiyk men woet, met drie zyner helpers een 150-tal menschen te redden door een tralievenster van nog geen twee meter hoog. Met al de verschrikkingen der ramp voor oogen gingen zy kalm hun gang, kracht puttend uit het besef dat van hun koelbloedigheid en zelfbeheersching het leven van meer dan honderd radelooze wezons afhing. De kok Gaumery, die het grootste aandeel aan ons reddingswerk genomen heeft, ver haalt dat toen hy met een hamer by het getraliede keldervenster kwam, een jonge vrouw er zich reads aan vastgegrepen bad. Zy wilde niet loslaten en bleef maar om hulp smeekenonder haar gilden honderd anderen in doodsangst. Terwyl do spijlen verbryzeld werden, bleef zy - het was mejonkvrouw De Villeneuve ze vast houden, niet voelende dat de hamer haar vingers kwetste en of schoon een zware steen losraakte en haar in het gelaat trof. Zy werd bet eerst binnen gehaald. De kok had er eerst aan gedacht, naar buiten te springen en de vrouwen op te geven, maar het was niet mogelyk. Ily had echter den goeden inval, een stoel buiten te werpen. Zoo konden zy die daar stonden, het venster bereiken. Allen verdrongen elkaar, om het eerst in veiligheid te zyn. Mevrouw Carmier verhaalt dat zy, na drie andere vrouwen aan do beurt komend, reeds by de armen gegrepen was om door het venster getrokken te worden, toen een groote, sterkere vrouw haar weg sloeg, met de woorden: „Ieder voor zichl" Zoo waren echter niet allen, en in 't byzonder mo9ten twee geestelijke zusters zich door zelfopoffering en kalmte onder scheiden hebben. Zy lieten alle anderen voor gaan, hielpen en bemoedigden. Eerst toen er niemand meer t9 helpen was, lieten zy zich zelf, terwyi haar kleeren reeds brandden en zy half verstikt waren, naar binnen trekken. Niet minder verheven zijn de daden van een eenvoudig werkman. Zonder zich te be denken, drong hy het brandende gebouw binnen, één, twee, tienmaal. En joooit keerde hy met ledige handen weder. Zoo redde hij geheel alleen veertig ongeliikkigen. Toen viel er niets meer te doen. Hy ging naar een der geneesheeren om zyn gewonde handen te laten verbinden en verdween tusschen de menigte. Onzen eerbiedigen groet aan deze helden! Het lyk van de dochters van den graaf de Chovilly is nog niet teruggevonden ;*even- min dat van een ander meisje, het achtjarig dochtertje van dokter Nitot. Mevrouw Nitot. was met haar kind en een vriendinnetje naar den bazaar gegaan. gZy bevond zich, toen de brand uitbrak, met een van de andere verkoopsters by den in gang. De vloed van menschen drong de twee vrouwen op straat, maar het dochtertje van mevrouw Nitot en de twintigjarige Hélèno Barasset, die achter haar kwamen, waren onder den voet geraakt. Mevrouw Nitot ging terug, om haar kind te zoeken. Ook zy is in de vuurzee gebleven. Dr. Nitot hoeft tevergeefs den dag doorge bracht in het Nyverheidspaleis, zoekend naar het kleine ïykje, dat wel geheel tot stof verteerd zal zyn. Nu hy de ïyken niet gevonden heeft, ook dus van zyn vrouw niot heeft de armen man, zoo verzekeren zyn vrienden, nog een schyn van hoop daW beiden ergens, in een onbekend huis, opgenomen zyn en verzorgd worden, en dat men hem geen bericht ge zonden heeft, wellicht omdat zyn vrouw, in haar verbystering zich haar adre3 niet meer herinneren kan. Volgens een ander bericht komen de namen van mevrouw Nitot en haar dochtertje voor onder de herkenden. De nog herkende Ïyken zyn die van de dames Laffitte, De Cousson Genty, Goupil, van markies Iole en de heeren Blouska, Rochet en Leon Albert Mazure. Z. H. de Paus zond zyn zegen voor de getroffen gezinnen. Vele buitenlandsche bladen vermelden het gerucht, dat onder het puin de overbiyfselen gevonden zouden zyn van een bus, waarin een ontplofbare stof geweest is. De prefec tuur van politie ^heeft verklaard, dat dit be richt ten eenemnale ongegrond is. De Russische gezant, baron De Mohren- heim deelde minister Hanotaux het volgende telegram medo: „"Wees by de families der slachtoffers de tolk der diepe sympathie van Hunne Keizeriyko Majesteiten". Het telegram was geteekend door den Russischen minister van buitenlandsche zaken, graaf Muravieff. Generaal Munier is aan de wonden by den brand ontvangen, overleden. Het Britsche Nationaal Radicaal Comité heeft een telegram van rouwbeklag gezonden aan de betrekkingen der slachtoffers, der martelaren van de weldadigheid. De hertog van Alen^on is veel beter en zal binnen eüktle dagen hersteld zyn. Gistermiddag werd in don grafkelder van de kerk Saint-Philippe du Roule het lyk dtr hertogin in een looden kist gelegd en deze geplaatst in een van eikenhout. De hertog van Vendöme, prins Ferdinand van Beieren, pater Boulanger en de commisssarïs van politie waren by de droeve plechtigheid tegenwoordig. Het lyk was gehuld in het ordekleed der Dominicanen. De kist werd open naar boven gedragen en in de kerk gesloten. Na de absolutie werd de kist in de lykkoets geplaatst, waarop de stoet zich in beweging zette naar de kapel der Dominicanen in de Rue St.-Honoré, waar het ]yk zal woraen geplaatst in afwachting van de begrafenis te Dreux. Langs den weg ont blootte de menigte eerbiedig het hoofd. De familieleden van de hertogin van Alen^on hebben het voornomen te kennen gegeven de begrafenisplechtigheid van de hertogin goiyk met dis der andere slachtoffers van den brand to do:n plaats hebben. Mtn gelooft, dat de boven van Oostenryk, België, Duitschland en Beieren zullen vertegenwoordigd zyn. Voortdurend komen telegrammen van buiten landsche vorsten aan; zy zyn aan president Faure of minister Hanotaux gericht, o. a. van keizer Frans Jozeph, den koning van Portugal, den hertog van Saksen-Coburg-Gotha, graaf Muravieff, den president van den Zwitserscnen Bond en koning Umberto. De bureaux van den gemeenteraad te Parys en den Algemeenen Raad zullen de begrafenis bywonen. De vreemde kolonies te Parys hebben haar feesten uitgesteld. Het fonds .pour les Victimes du Devoir" heeft 3000 fr. gegeven voor eerste hulp. De Grieksch-Turksclie oorlog. Reuters byzondere correspondent by het Turksche leger vertelt lezenswaardige byzon- derheden over het volhardingsvermogen der Turken en hun oorlogszucbtigen geest. Ver leden Vrydag marcheerde het leger acht uren onafgebroken; er werd den geheelon dag ge vochten en na zonsondergang marcheerden de troepen nog eens acht uren zonder blyken van vermoeidheid te geven. Een soldaat, die een schot in de maag had gekregen, bloef niet alleen doorvechten totdat de stryd afge loopen was, maar liep daarna nog acht mylen ver. Een ander, die tweemaal in het been en eenmaal in den schouder was gewond, deed nog 24 uren geregeld dienst, totdat een officier zyn toestand opmerkte en hem naar het hospitaal zond. De eenige vraag, die do geneesheeren van de gewonden te hooren krygen, is of ze aan hét eertsvolgende ge vecht zullen kunnen deelnemen. Met zulke soldaten zou men de wereld kunnen ver overen. Het wangedrag der Turksche soldaten in Thessaliö scbynt vry groote afmetingen te hebben aangenomen. De Grieksche regeering heeft by de mogendheden geprotesteerd tegen daden van geweld en roof, die door de Turken gepleegd moeten zyn. Een Atheensch blad meldt dat alle Christenkerken te Larissa ont- wyd zyn en de woniDgen en winkels der Christenen geplunderd worden. Eiken dag worden karren vol buit naar Elassona ge zonden en groote kudden runderen en scha pen worden door Ghegs weggedreven. Een treffend onderdeel van een der jongste gevechten was de charge der Turksche cava lerie onder kolonel Mahmud bey. Een Griekscli officier loste vier revolverschoten op hem, maar de Turksche bevelhebber, die ver voor zyn mannen galoppeerde, scheidde hem met één sabelhouw het hoofd van den romp. Men seint uit Athene, dd. 6 Mei: In den afgeloopen nacht is het leger van den kroon prins in volkomen orde teruggetrokken op Domokos, waar men den aanval der Turken afwacht. Kolonel Smolentz blyft te Velestino, om Volo te beschermen. Pharsalos is verlaten en de telegraphische gemeenschap verbroken. Larissa, 6 Mei. (3 u. nam.) De Turken zyn Pharsalos binnengetrokken. Athene, 6 Mei. (6 u. nam.) De brigade- Smolentz, die te Velestino is achtergebleven, is door de Turken aangevallen, waarscbyniyk nadat d6zen den aftocht der Grieken hadden opgemerkt. Pera, 6 Mei. Een tweede telegram van Edhem-pacha meldt, dat de stryd b(j Phar salos gisteren den geheolen dag duurde. De stad was aan de noordzyde geheel ingesloten. De spoorlyn PharsalosVelestino is vernield. Het Turksche leger verdreef de Grieken uit alle stellingen om de stad. Op deze zal heden een aanval worden gedaan. Athene, 6 M6i. (11 u. nam.) Uit authen tieke bron wordt verzekerd, dat allo mogend- beden het eens zyn omtrent de interventie. Men verwacht elk oogenblik een gezameniyk optreden. Volo is byna geheel door de Grieken ont ruimd. Kolonel Smolentz trekt in go9de orde op Almyro terug. Hy seindo, dat, ingeval hij de kanonnen niet mede kon nemen op zyn marsch, hy ze naar Volo zou zenden om ze aan boord van het eskader in te schepen. Salonika, 7 Mei. De Grieksche vloot beschoot, zonder resultaat, het militaire kam pement te Kassandra. Er werden geen troepen aan wal gezet. Burgerlijke Staud. AARLANDERVEEN. Bevallen: A. Oskam geb. Van der Bijl Z. Overleden: N. J. Hoogeveeo D. 10 m. F. G. Helling Z. 17 m. BOSKOOP. Bevallen: W. De Lange geb. Stevens D.G. Grootondorst geb. Groen Z. M. Van Gemeron geb. Verhoy D.M. De Wit geb. Slingerland Z. J. Vermeulen geb. Boetekees D. A. Felix geb. Braam D. Gehuwd: P. Akerboom 23j., en G. C. Nieuwen- huyzen 20 j. ÜAZERSWOUDE. Bevallen: J. Maller geb. Fillekes Z. Overleden: A. Van Heyningen, echtg. van H. Jager 74 j. Gehuwd: C. W. Oppelaar jm 24. j. en P. Noor- dam jd. 22 j. SASSENHETM. Geboren: Elisabeth Geertruida, D. van L. Rotteveel en C. M. Verdegaal. Overleden: Jan Lambertus 6 m., Z. van J. Bonwmeester en G. M. Ciggaar. VALKENBURG. Ondertrouwd: L- Van Rij, jm. 23 j., te Rockanje, en P. Man in 't Veld, jd. 23 j., te Valkenburg P. Kerpershoek, jm. 25 j., te valkenburg, en M. Van der Zwan, jd. 22 j., te Noordwijk. Overleden: J. uuwersloot 8 m., Z. van T. Ouwersloot en A. Haasbroek. Uit <le „Staatscourunt". Kon. besluiten. Benoemd tot notaris binnen hot arrondissement Arnhem, ter standplaats Ter- borg, H. G. Van Everdingon, candiuaat-notaris aldaar. Benoemd bij het wapen der in'anterio tot lsten luitenant., de 2de luitenants A. W. F. Gauw, J. W. R. Schil], G. li Noothoven van Goor en A. A. Van Mourik, allen van hot wapen gedetacheerd bij het leger in Ncd.-Indiö bij het 1ste regiment, tot kapitein de lsto luit. J. D. Grevink, en tot lsten luitenant, do 2de luit. S. S. Tromp, beiden van bet corps; bij het 2de regiment, tot kapitein, de 1ste luit.- adjndant J. H. Huisken, van het 4do regiment, en do lsto luitenant E. A. Umland, van den staf van het wapen, werkzaam bij de Normaal-schietschool; tot lsten luitenant, de 2de luitenants J. F. Den Ouden, M. B. W. Dittlinger en H. Van Maaren, allen van het corps; bij het 3de regiment, tot kapitein, de 1ste lnit. A. S. Russer en de 1ste luitenant-adiudant H. J. Roelofs, beiden van het corps; tot lsten luitenant, de 2de-luitenants W. H. Beijeu en T. E. Bretscbneider, mede van het corps; bij het 4de reg., tot kapt. de 1ste luit. P. W. Weber en de 1ste luit.-adjudant P. Giel. beiden van het corps; tot lsten luit., de 2de luitenants H. K. Harden berg en P. J. G. Steenbergbe, medo van het corps; bij het 5de reg. tot kapt. de 1ste luit. W. H. Van Torwisga. van het reg. gren. en jagers, en de 1ste luit.-adjudant 11. M. A, Vigelius, van het Gde reg.; tot lsten luit. de 2de luit. J. P. Van der Meulen, van het corps bij het 6do reg. tot lsten luit. de 2do luit. F. J. Bijvoet, van bet corps; bij bet 7de reg. tot kapt. de lste luits. F. A. T. Sominer, van het 4de reg., en P. J. Kouwenberg, van het reg. gren. en jagers; tot lsten luit. de 2de luits. O. A. Van Tricbt, van het corps, en C. De Veer, van het late rog bij het 8ste reg., tot kapt., de lste luit. P. D. Buyze, van het 6de reg., on do lsto luit.-adj. J. Kruizinga, van het corps, thans gedetacheerd bij het koloniaal werfdepot; tot lsten luit., de 2de luit. W. F. H. Van Dijk, van bot corps- Pensioen verleend aan: li. RoufFaer, ƒ34; Koen- raad of Coenraad Hauke, ƒ1178; J. Van Kluyve, ƒ1033; A. Van Heukelom, ƒ501; J. G. Zumbuóbl, f 226; H. Koenae, ƒ392. Min. beschikking. P. Schat en J. Hellemans ter beschikking gesteld van den gouv.-generaal van Nederlandscb-Indiö, om te worden benoemd tot veearts bij den burgerl. veeartsenijdienst daar te lande. Beursbericht. Amsterdam7 Mei. De markt was lieden vast, doch nog als gisteren. Portugal flauw 203/,. Turken D \0l/2, Loten 241/,- Petroleum flauwer: Ind. Exploratie-My. 118-105, Palembang 105, Rumeensche 165. Integralen 875/a. Obligation 977/8. Certifica ten 973/8. Beltshares 59. Prolongatie 3. ACADEJHËNIËllW». Leiden: Heden is alh:er bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na verdediging van „Stellingen", de heer C. Schuit, geboren te Beverwyk. Groningen: Het eerste gedeelte van het arts-examen is met goed gevolg afgelegd door den heer J. Scholten°, docts., goboren te Groningen. Kerkelijke Berichten. Noordwykerhout: Zondag-voorm. te tien uren, ds. M. A. Van Rhyn, pred. te Wateringen. Geen Zondagsschool. Rynaburg: Ned.-Herv. gemeente. Zondag avond te vyf uren, ds. W. H. Snethlage, van Lisse. A1 f e nNed.-Herv. kerk Zondagvoormiddag te halftien de heer U. Wiersma, godsdienst leeraar. Namiddag te halfzeven ds. K. W. Vethake. Geref. kerk (lange Zydo), Zondagvoormid dag te halftien voorlezing predicatie Namiddag te zes uren idem. Ds. M. S. Schuurman is afwezig. Leiderdorp: Ned.-Herv. gera. Zondag voormiddag te tien ds. K. W. Vethake, pre dikant te Alfen aan den Ryn. Valkenburg: Zondagvoormiddag te half tien, prof. dr. J. H. Gunning, van Leiden. Des avonds te zes uren, ds. Van Baerle, pred. te Warmond. Woubrugge: Tot predikant by de Ned.- Herv. gemeente alhier, is beroepen ds. K. Erfhof, pred. te Werkhoven. (Utrecht). Zoeterwoude: Ned.-Herv. Gem. Zondag a. 8., des ochtends te tien uren, ds. W. Klercq, predikant te Koudekerk. Marktberlohton, Telegrammen. PARIJS, 7 Mei. De hertog van Aumale is te Succo, op Sicilië, gestorven toen hy de doodstyoing vernam van de hertogin van Alen^on. PHARSAL08, 7 Mei. De veldslag is hedea slechts begonnen als voorpostengevecht; de Turksche bevelhebber wilde schikkingen nemen voor het gevecht, dat den volgenden dag verwacht werd. De Grieken moesten onder een moorddadig vuur vluchten, de vlakte over. De Turksche artillerie bracht hun groote verliezen toe. De Turken namen het dorp Cacilin. De Grieken hebben tot het aanbreken van den nacht wanhopig gestreden. KONSTANTINOPEL 7 Mei. Sedert het aan^ breken van den dageraad vielen gisteren de keizeriyke troepen by Pharsalos de Grieksche troepen aan, waarvan een gedeelte by nacht was begonnen te vluchten. De Keizeriyko troepen maakte zich meester van Pharsalos. De cavallerie vervolgde de Grieken tot Somoko. Hairi pacha kreeg bevel in deze richting voort te rukken. De vyand liet te Pharsalos ammunitie en levensmiddelen achter. Leiden, 7 Mei. Ter markt werden hedeD aan gevoerd: Stieren 46 etuka ƒ60 a 242. Kalf-eu Melk koeien 477 etuka ƒ106 a 250. Varekoeion 221 etuka ƒ90 a ƒ200. Vette Oeecn en Koeien 312 etuka ƒ112 a ƒ258. Qraakalveren 31 ötukö 21.—a 50. Kalveren (vette) 81 etu e ƒ23 a 75. Kalveren (magere) 113 Btake ƒ3.a ƒ13Hamels (votte) stuks a Hamels (magere) stuke fa Schapen (votte) 268 stuks 16. a ƒ30.Schapen (weide) 310 etuka 11.a ƒ22.—. Lammeren (magere) 1423 stuks ƒ4.a ƒ8.-. Varkene (magere) 73 etuks /15.— a 33.—. Varkens (vette) stuks a per KG. Varkene (biggen) 251 stuks J6.— a ƒ13.—Paarden stuks a VeuloDS stuks a f Ter markt aaugovoord: 1087 runderen, 194 kalveren, 6G8 schapen, 1423 la minoren, 73 varkens, 251 biggeu, paarden, veulens. Ter wokolijksche Kaasmarkt aangevoord 67 partijen. Besteed werd voor Goudsche Kaas vaa 15.tot ƒ23.—; Derby-kaas van tot f Loidsohe Kaas de 150 KG. tot Edammer Kaas (2de qua'.) f—tot Aan dc Stadswaag gewogen 58 partïjon, 2411 stak* Laae, wogende 12690 KG. Delft, 7 Mei. Aan de Stadswaag gewogen: 831 achtsten en 106 zostionden vateu Boter, wogende te zamon 17.6Ó0 kilogrammon. Prijs 32 a ƒ50 hot viorda, ƒ0.80 a ƒ1.25 het KG. Utrecht, 7 Mei. Aan de kaasmarkt waren heden aangevoerd 56 wageDS kaas, wegende 11,200 kilo, die verkocht werden lste qual. voor 36.a 44.—, 2de qual. voor 26.a 30.de 100 kilo. nciiiOdani, 6 Mei. Noteoring van de J ake laara. Montwgn 7.25, Jenever ƒ11.25, idem Amst. proef 12.75 per Kei. vat en zo.udcr fast, zonder ce belasting. Spoeling-commiaiie 0.40 por ketel. Noteering van den Braudorebond. Moutwijn Q3/g a jer heet. ct., zon lor fast en zonder belasting. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 6.5° C. 43.7:> Fahrenheit; hadenraorgeu 8 uren 10"1 C. 50' F.; 's middags om 12 uren 8^ C. 46.4° F.; 's namiddags 4 uren 12° C. 53.6° F. LEIUËX, 7 Mei. A. s. Maandag zullen we in onze vesti bule de collectie teekeningen van den wed- stryd voor het reclamebiljet voor de Dordtscbe tentoonstelling door andere vervangen. Hedenmorgen ontstond te Am sterdam brand door ontploffing van terpentyn in het perceel aan de Vrouwesteeg 8. Jan Knipscheer is in den kelder gestikt Hedenmorgen isnabydenVleuten- 8chenweg in de Keulsche Vaart by Utrecht opgevischt het lyk van den reeds 14 dagen vermisten korporaal der veld-artillerle B. Het lyk werd per brancard naar de algemeene begraafplaats vervoerd. ADVERTENTIËN. Den 20sten Mei hopen onze geliefde Ouder8 JOHANNES BOTERMANS KN CECILIA VAN DER MEIJ bunne dO-jarlge Echtvereeniging te her denken. Hunne dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen Leiden, 8 Mei 1897. 3951 9 Ondertrouwd: ADRIANUS JACOBUS VAN HOEKEN en JOHANNA CORNELIA VRIJLAND. Schiedam, 6 Mei 1897. 3958 5 Voor de menigvuldige bewyzen van bo- lnngstelling, ondervonden by de geboorte van onzen Zoon, betuigen wy onzen hartelyken dank. F. J. J. MULLER. G. H. MULLER Castblein. Alfen, 7 Mei 1897. 3947 7 De Hoer en Mevrouw SCHLETTE, geb. Lamaison van Heenvliet, betuigen hunnen hartelyken dank, mede uit naam van weder- zydscbe Familiön, aan allen, die deelgenomen hebben in hun ontzettend verlies van hun geliefden 16 jarigen Zoon, hun onvergetelyk eenigst kind FRITS. Leiden, 6 Mei 1897, 8934 9 Eenige en algemeene dankbetuiging. Allen, die iets te vorderen hebben van of versch uldfgd z\jn aan den Boedel van wylen den Heer G. «9. MJEIJBK, in leven Huis schilder te Voorschoten en aldaar den 3den Mei jl. overleden, wordt verzocht daarvan vóór den lödon Mei a. s. opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris SCHOOR, te Voorschoten. 3939 9 Heden nog veisch uit da kuilen ontvangen: prima puike Toolselse Iflauvrcn, 16 Cts. per 5 kop, alsmede cene lading eerste qualiteit Jammen, 14 en 16 Cts. p.r kop; tevens een lading Blauwe l^rlcllngeD, prachtig mooi, 9 Cts. per 5 kop. Qualiteit cnover- tref baar. Wederrerkoopcrs rabat. 3956 11 WEGENS not9er ik myn "Vlcescli van eerste qualiteit Koeien 1® Cents per Kilo 9IIWDESI. Lappon, Gehakt en Polet. ƒ0.30. Rollade.0.35. Rollado van de Rib0.40. Staartstuk „0.40. Haas0.50. Biefstuk,0.55. Os3entong, per stuk2.—. Aanbevelend, 3957 21 Uw Dw. Dienaar, Cr. WOK TEFtS, n«SSCH8TRAAT Ka. 2, bi) de Beestenmarkt^

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3