Versche Grasboter, DIENSTBODE, P. G J. Vlasman, In diplomatieke kringen te Athene gelooft men, dat het Grieksche kabinet-Ralli spoedig «jeer zal Verdwijnen en dat Delyannia weer tl, het bewind zal worden geroepen om den vrede te sluiten. In de Grieksche Kamer heeft de minister president Ralli verklaard, dat de eerste zorg der regeoring zal zijn het leger te reconstru, eeren. „Wij kunnen met vertrouwen op het leger steunen, want het moreel neeft niet geleden. De regeering vraagt den steun van de Kamer en de natie, en verlangt dat de Kamer haren arbeid zal schorsen." De hedr Delyannis achtte het niet noodig dat de Kamer door een votum baar meening over de quaestie uitspreekt; er bestaat geen bezwaar tegen de gevraagde verdaging. Spre ker zal al z(]n steun aan het nieuwe kabinet -'even, zoolang de Turken op Grlekschen bodem zpn. De heer Phnlaritos verlangde dat de kroon- orins zou teruggeroepen worden. (Eenige toe- ■uichingen op de publieke tribune). Minister Ralli bevestigde het bericht van de overwinning bp Velestino op Vrijdag. De Kamer besloot met algemeens stemmen de werkzaamheden te schorsen. De heer Delyannis ging naar minister Ralli en drukte hem de hand. (Toejuichingen). De «itting wc-rd opgeheven. Tsamados, de nieuwe minister van oorlog- fcgde den koning een besluit ter teekening voor, waarbij de cbef van den generalen staf bp het leger in Tbessaliö, kolonel Sapoundsaki, wordt teruggeroepen, en waarbij tot zijn op volger benoemd wordt de kolonel Ralli. Het vorige ministerie wilde Sapoundsaki niet terugroepen, omdat de kroonprins ver klaard had, dat die terugroeping een persoon lijke bsleediging voor hem zou zpu. Ook de nieuwe minister van buitlandscbe zaken, de heer Skouloudis, heeft verklaard dat Griekenland zijn aanspraken op Creta wil opgeven, wanneer het de grenslijn krpgt die bi) het verdrag van Berlijn aan het Rjjk is toegekend. En zoodra de mogendheden een wezenlijke autonomie voor Greta en het vertrek van de Turksche bezetting waarborgen, zal het Griokscbe volk er niets tegen hebben om kolonel Tassos en zijn troepen terug te roepen, voegde bij er b(J. Maar er moet geen enkele Turksche Boldaat op het eiland blijven, want men is te Athene vast oveituigd, dat Creta nooit rust zal hebben zoolang niet het Turksche garnizoen tot den laatsten man vertrokken is. Volgens berichten uit Berlijn moet aan de Porte reeds medegedeeld zijn dat Griekenland na een vertrouwelijke bespreking met de mogendhedon, in beginsel bereid is kolonel Vassos van Creta terug te roepen. Aan den anderen kant heeft de Porte te verstaan gegeven dat zij genoegen zou nemen met een oorlogsschatting, waarvoor eventueel de Grieksche vloot in pand gegeven zou kunnen wordon. Het Weener „Preradenblatt", het orgaan van het Oostenrijksch-Hongaarsche ministerie van buitenlandsche zaken, verklaart echter dat Turkije de hoop moet laten varen op practische voordeelen met betrekking tot Creta en Griekenland en op een anaterieele schadeloosstelling. „De Porte zal zich moeten vergenoegen met de impmderabiiiu die haar aanzien verboogen en haar ook middellijk materieel nut aanbrengen, als bijv. de stijging van haar crediet," zegt het blad. Hiertegenover staat dat, volgens een bericht uit Berlijn, enkele mogendheden de aanspraken van van Turkije op het recht om tijdelijk een deel van Griekenland te bezetten tot waar borg voor de betaling van een oorlogsschatting, billijken. .De „Gaulois" vermeldt een gerucht dat kroonprins Koastantijn van Griekenland op bet slagveld gedood of vermoord is. Het be richt is tot dusver niet bevestigd. Verder zijn nog ontvangen de volgende telegrammen Athene, 1 Mei. Eene depeche uit Arta meldt, dat eene brigade van 8000 man op nieuw is opgerukt naar Pentepighadis. K o n 81 an tin o p el, 2 Mei. De spoor- wogvorbinding tusschen Dodeagatcb en Sa lonika is verbroken; tien militaire treinen zijn opgehouden. Men gelooft dat de spoorstaven weggenomen zUn door ongeregelde benden. De Turken hebben Karavanserai genomen. Do Grieken wierpen de kanonnen .in.de rivier en vluchten naar Koumtschadis. Kolonel Ma nos moet ingesloten zijn tusschen Karavan serai cn Louros, dat door de Grieken ont ruimd is. In do gevechten om Velestino hebben de Turken drie versterkingen genomen. Londen, 2 Mei. De onderhandelingen over een conferentie ter bespreking van de houding der mogendheden tegenover den Grieksch- - ïnrkschBn oorlog waren reeus eenige dagen gaande en zijn afgebroken. Arta, 2 Mei. Gisteren desd het leger op nieuw een "aanval in Epirus. De troepen bo- netten Pbilippiades voor de derde maal zonder ttrijd. De Vijand is te Pentepighadia. Athene, 2 Mei. De uittocht der bewoners van Arta duurt voort. De geïmproviseerde brug over de Arachtos is vernield. Kolonel 'Manos verklaarde dat z'un troepen weldra de brug bjj Aita weder overtrekken zoudeo. Tot hedenmiddag twaalf uren was er nog geen spoor van Vijaddelijkhsden waargenomen. Athene, 2 Mei. Men zegt hier dat de mogendheden toch tusschenbeiden zullen lomen. 1700 man ongeregelde troepen zpn naar Epirus vertrokken onder grooto geestdrift. Eene depeche, uit Volo gericht aan de directie van de spoorwegen, bericht, dat er heden in 't geheel niet gevochten is. De Tur ken hebben Varditza verlaten, dat door de Grieken bezet is. De minister van buitenland sche zaken is van oordeel, dat de militaire toestand belangrijk verbeterd is, zoowel in Epirus als in ThessaliS. De bfl Velestino behaalde overwinning wordt beschouwd als heel mooi. Uit Lamia wordt geseind, dat het leger in 'slagorde is geschaard tusschen Fharsala en Domokos. Een belangrijke Steenlegging. Op Zaterdag-namiddag 1 Mei jl. heeft te drie uren in het gebouw Heerengracht 13, te 's Gravenhage, een eigenaardige plechtig heid plaats gegrepen. De eerste steen werd daar nl. gelegd door het eenigst kind van den heer Snijder van Wisseükerke, voor de nieuwe expositiezaal die door den Haagschen Kunstkring wordt gesticht. Msn zal weten dat dit Genootschap met vele moeilijkheden te kampen heeft gehad; over kleine en slechtverlichte tentoonstellings zaaltjes boven Café Riche in de Passage kon z|j slechts beschikken, en eenmaal is er bijna besloten om den Kriog geheel op te heffen. Toen hebben echter tijdig verschillende ener gieke mannen ingezien, dat aan de stichting van Theophilc Ho Bock, nieuw, jeugdig leven moest worden ingeblazen. De Vereeniging bestaat nu ongeveer D'/a jaar. Op het podium hadden behalve de Voor zitter de heer Snüder van Wissenkorke en diens echtgenoote en dochtertje, ook plaats genomen, de architecten de hoeren Mialaret, Limburg en Du Rieu. De opkomst der leden was niet zoo talrijk als wel gewenscht werd, voor een groot deel te wijten aan het feit dat reeds menig artist op reis is getogen. Zoo ontbraken o. a. van de schilders, Haver man, 'Toorop, Rink, A. en E. Koning, Moniijn, Zilcken, v. Hoytema, e. a. De heer Mialaret bield de openingerede, welke door den Voorzitter op hartolijke wijze werd beantwoord. Vervolgens werd overge gaan tot het metselen van den eteen. Met een lieve vrijmoedigheid trad thans de aardige verschijning Kivina Amaba Snijder v. Wissen- kerke met de truffel in de kleine handjes naar het bakje kalk om den inmiddels opge- tilden steen te bevestigen. Zy droeg een zeer fraai geborduurd schootsvel naar een welge slaagd ontwerp van den kunstschilder Van Konijnenburg vervaardigd. Op een zeemleder- kleurig fond is, als symbool van den bouw, een vliegende zwaluw afgebeeld, die baar nestje bouwt, terwijl beneden zich witte bloemkelken vertoonen waaruit een aantal lijnen, de verschillende afdeelingen van den Kring, als schilder- en beeldhouwkunst, archi tectuur, muziek, en letterkunde, ontspruiten. De steen zelf draagt tot opschrift: „Gedenk steen geplaatst den lsten Mei 1897 door Nivina Amalia Snijder van Wissenkerke." Toen het feit geschied wa9, bedankte de beer Snijder nog den aannemer, den beer Da Baan, die voor eene toepasselijke ver siering van groen en vlaggen had zorg ge dragen, en alles in bet werk gesteld had om alles goad te doen slagen. Vooraf waren reeds de verschillende zaaltjes bezichtigd, die, dank zij het krachtdadig op treden van den architect, den heer v. Limburg, geheel en al gereed waren. De biljartzaal is een vriendelijk licht vertrek, met een EDgelsch behang (motief- artistjokj, en gordijnen, cretonnes van Duco Crop, (motief- byacinlb), de leeszaal is in stemmig groen gehouden, terwijl in een der kleine zaaltjes voor den haard een prachtig Colenbranders tapijt van de Amersfoortsche fabriek, (direc teuren de heeren Motton en Gorjeanne) is uitgespreid. Overal is electrisch licht aan gebracht. By het opgaan van de trap zyn 3 wand schilderingen uit het oude gebouw geplaatst, van De Josselin de Jong en van Van Hoytema. Nog werd ten geschenke ontvangen van eerst- genoemden schilder een goedgeslaagd bas-relief, twee boogschutters te zien gevend. Na afloop van een gezellig samenzyn be gaven vele leien zich naar het restaurant Van der Pyl, waar zy gezameniyk dineerden. InmiddelB was het werkvolk niet vergeten, meermalen klonk uit den tuin het „leve de Kunstkring" omhoog, dat in omvang toenam, toen de voorzitter en verscheidene andere leden zich voor de bovenvensters dsr locali- teiten vertoonden. By de namen, waaraan in het vervolg by de herdenking van den herrezen kunstkring zal worden gedacht, most ook stellig die van don heer mr. S. Jules Enthoven worden gevoegd. Want door het werven van leoen, door het geven van aardige muziekuitvoeringen en door zyn vele moeite, die hy zich getroost heeft, mag ook hy na3st de heeren De Bock en Snyder Van Wissenkerke worden genoemd. Jammer dat de stichter, de kunstschilder De Bock, zelf Diet uit Renkum was kunnen overkomen. Men zegt, dat 1 September de zaal voor het gebruik moet zyn opgeleverd. Moge zy een waardig pendant van de „Pblchri"-zaal vormen! V. Geveilde percoelen. Gehouden verkcoping in het Notarishuis aan Dsn Burg te Leiden, op Zaterdag 1 Mei 1897, ten overstaan van J. F. Meiners, notaris te Leiden: Het huis, Galgowater 14, in bod f 2500, kooper de heer P. Brouwer, voor f 2612; het pakhuis, alsvoren No. 8, in bod f 1250, kooper de heer J. A. Karstens, voor f 1270; de fabrieksgebouwen, huizen en pak- huizen, Galgewater en Noordeinde, zyn niet gegund. Beargberlcbt. Amsterdam, 3 Mei. De markt was heden vast, de handel beperkt- Hollandsche fondsen eveneens beter 87 'Aj 9797Y8. Oostenrijk Mei 8572> Juli 8478. Portugal 21. Turken 197«» D 19,A» Loten 237a. Petroleum beter: Palembang 109l/i9 Dordtsche 125, Exploratie 440, Bumeensche 156. Prolongatie 3 a 3Yv Beltshares 69J/4. Arkansas 474. Terminal 129. Marktberlohtftn, Botterdam9 8 Mei. Vee. Aanvoer Paard VouleDe, magere en 389 vetto Runderen, 859 vette- en graakalveren, nuchtere Kalf, 311 Schapen of Lammeren, 811 Varkens, Biggen, 1 Bok of Geit, Ezels. Men noteert: Oeeen en vette Runderen lste qual. 66 a 2de qual. 56 a 3de qual. 52 a cents. Kalveren lste qual. S5, 2de qual. 75 a ct., Stieren lete qual. 58, 2de qual. 52, 8de qual. 46 ets. alles por KG. Schapenmarkt. Noteering: lste qual. 65 a j 2de qual. 50 a Zniglammeren cents por KG. Varkens. Noteering. lete qual. 38 a 2de qual. 87 a 3de qual. 86 a cents; Licht soort 36 a 38 conté per KG. Aanvoer rnim, handel redelijk. Alfen, 3 Mei. Aangevoerd 35 wagens kaas, partijen, te ramen 1783 stuks. Prijs: Goudsche kaas lete qual. ƒ22.a fzwaardere f a 2de qual. f 16.a 19..Edammer f. a Handel vlug. Gemengd Nieuws. Be befichten van de viering van den lsten Mei in de verschillende plaatsen van ons land melden dat deze overal kalm en rustig afgeloopen is. Over het geheel was het van weinig beteekenis. Ook te Leiden is de dag uiterst kalm voorbij- gegaan. Alleen in het lokaal van den heer Ephraïm aan de Haarlemmerstraat waren een 150 tal leden der Leidsche afd. van den sociaal- democratischen bond vergaderd, waar hun partijgenoot Gerdingb, uit TJtrecht, zou op treden om in eene rede „de beteekenis van den lsten Mei" te verklaren. Toon de uitgenoodigde spr. echter tever geefs op zich deed wachten, werd aan de bijeenkomst het karakter van een gezellig samenzijn gegeven en het overig gedeelte van den avond met het uitvoeren van eenige muziek en het houden van komische voor drachten doorgebracht. Een kleuter, dien men eerder op de schoolbanken dan op het bankje der be klaagden in de rechtzaal zou zoeken, bad zich heden voor de Haagsche rechtbank te ver antwoorden, omdat ttJ zich geld, door hem voor zijn baas - een élafeer te Leiden ont vangen, had toegeëigend. De deugniet, die een loon van f 1.25 genoot, had achtereen volgens by verschillende klanten 27.47 ont vangen en dit geld ten eigen bate gebruikt om fiets te rijden en te snoepen. Ook by andore bazen was hy reeds weg gejaagd wegens oneerlykheden en van zyn eigen vader heeft hy zelfs ©en vest gestolen en dit verkocht voor2 centen. Geen won der dus dat de vader zelf verzocht dun bengel naar een Ryksopvoodingsgesticht te zendeD, omdat by nacht en dag van huis was en zyn vrouw veel te zacht was om zoo'n jongen onder den duim te houden. De officier van justitie vorderde dan ook opzending voor den knaap, doch wees den vader op het verkeerde om een jongen, die hy wist dat oneerlyk was, loopjongen te laten worden en hem daardoor dagelyks aan ge vaar bloot te stellen. Voor een vrouw en een jongen man uit Noordwyk aan Zee, die aldaar een meisje mishandelden, werd resp. /8 en f 15 boete ge- ëischt, by nietbetaling te vervangen door 8 en 15 dagen. Het gerechtshof te 's-Graven hage bevestigde heden de vonnissen van de Haagsche Rechtbank, waarby lo. aan den bankier mr. Van H. te Utrecht werd ontzegd diens vordering tegen de concessionarissen van den spoorweg Leiden Woerden tot betaling van 150,000 krachtens een contract indertyd tot het byeenbrengen van een kapitaal voor den aanleg van ge noemden spoorweg gesloten; 2o. aan dien bankier werd toegewezen een schadevergoeding van f 10,000 wegens het niet voldoen door concessionarissen aan hunne vorplichtiog om binnen zekeren tyd te doen biyken van de deelneming in het kapitaal door de gemeente Leiden en door de Ryn. spoorweg-maatschap py. In zake de bekende standjes te Katwyk op 18 Febr. 11. traden heden een aantal personen voor de Haagsche rechtbank, vier hunner wegens verzet tegen de politie, toen deze een krankzinnige naar het gemeente huis moest brengen, en de rest wegens niet voldoen aan het bevel van den burgemeester. Natuurlyk was nieuwsgierigheid de oorzaak van het relletje. Jan kwam omdat Piet kwam, en Piet bleef, ondanks het bevel van den burgemeester om uiteen te gaan, staan omdat Jan het deed, terwyi eenige der brutaalsten het bevel van den burgemeester met een hoera begroetten. Togen 4 der personen werd ieder3 weken, voor de overigen ieder 7 dagen geëischt. Uitspraak over 8 dagen. Voor den Hoogen Raad werd heden behandeld de zaak der 9 personen, die behoorden tot de brandweer te Voorschoten die by den op 7 Januari plaats gehad heb benden brand zich niet by hunne spuiten hadden vervoegd, voor welk feit zy do rden Leidschen kantonrechter van rechtsvervol ging waren ontslagen, op grond dat in het artikel der verordening, waarin staat voorgeschreven dat zy zich 1 y hunne spuit moeten vervoegen, in verband moet genomen worden met een ander artikel der verorde ning, waarin het verleenen van persooniyke diensten wordt vereischt en de oproepiog moet geschieden door klok of bekken, welke oproeping niet in de dagvaarding staat ver meld. De advocaat generaal mr. Patyn achtte dit eebter niet een vereischte en vorderde ver oordeeling tot geldboete. Uitspraak 31 Mei. Telegrammen. WEENEN, 1 Mei. Keizer Frans Joz6f is hedenavond uit St.-Petersburg teruggekeerd. CANEA, 2 Mei, De gouverneur van Creta heeft geprotesteerd tegen de proviandoering van het binnenland; hy verzocht dat de blok kade weer in alle gestrengheid zou worden toegepast. PRETOTIA, 1 Mei. Eloff, de kleinzoon van president Kruger, weer by de politie aange steld en benoemd is tot hoofdofficier van politie te Pretoria. Alle bladen, zelfs de officieuze, keuren deze benoeming af. STUTTGART, 3 Mei. De Koninginnen ver trokken heden naar Zwitserland, uitgeleid door het vorstenpaar van Wurtemberg en priDses Pauline. KONSTANTINOPEL, 3 Mei. Loro3 werd genomen en door de Turken bezet. CANDIA, 3 Mei. De admiraal hield giste ren een samenkomst met do opstandelingen. De admiraal beloofde volledige autonomie voor Creta. De opstandelingen maakten een eiado aan de discussie met den uitroep„Annexatie of dood". ATHENE, 3 Mei. De diplomatieke toe stand kan aldus worden saamgevat: Er is geen vraag tot tusschenbeido komen door Griekenland gedaan en zal ook niet gedaan worden door de Ministers, die naar Pharsala zyn vertrokken en hun rapport hebben inge diend. De mogendheden hebben evenmin een voor stel gedaan tot bemiddeling. LEIDEN, 3 Mei. Yoor eene overvolle kerk trad gister avond ds. Oorthuya te Katwyk aan Zee op om zyne afscheidsrede te houden. De leeraar koos tot tekst: 1 Petr. 5 10 en 11, waarna de verschillende kerkelijke corporation door Zyneerw. werden, toegesproken Zyn ambts broeder ds. C. Plug riep den scheldenden leeraar een vaarwel toe, terwyl door de ge meente gezongen werd Psalm 216. Met de tydelyke waarneming der betrek king van opzichter der gemeente Katwijk is belast de heer C. v. d. Oever, Paul Krüger- straat to Katwyk aan Zee. Behalve de photographie der dame3 en heeren, di9 in het concert, aan de abonnés van dit .blad aan te bieden, medewerken, zul len morgen in onzo vestibule te bezichtigen zyn: de oorspronkeiyke teekeningen van den wedstryd in het maken van een reclame-biljet voor de Dordtsche tentoonstelling. Ook de directie van den Katwyk- schen stoomtootdienst bericht ons eene wyzi- ging in het personentaxief. De enkele reis is nu gesteld op 25 cents, retour 40 cents. Bovendien verzoekt de directie te willen berichten dat besloten is ook des Zondags te varen, alsmede dat de dienst 's morgens te 10 u. 20 min., veranderd is in 10 u. 15 min. ADVERTEJJTIÊN. Den 9den Mei hopen onze geliefde Ouders W. M. VLASVELD jj£ EN 3182 12 G. J. MOL hunne vijfentwintigjarige Echt- vereeniging te herdenken. &+- Hunne dankbare Kinderen. £>'«- I*8j Oegstgeest (Mor8chweg), J 1 Mei 1897. 3715 12 Voorspoedig bevallen van een Zoon myn geliefde Echtgenoote 3742 4 M. OYERDUINColijn. Leiden, 1 Mei 1897. Heden overleed, in den ouderdom van G3 aren, tot onze diepe droefheid, onz9 geliefde Echtgenoot en Vader, Dr. J. P.N. LAND, Oud- Hoogleeraar te Leiden. Wed. W. LANDCbemer. L. LAND. H. W. LAND. Arnhem, 30 April 1897. 3670 8 Heden overleed, na een geduldig lyden, onze geliefde en onvergeteiyke Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, ADRIANA MARIA PETRIE, Wed. van den Heer L. VERKOREN, in den ouderdom van 66 jaren. 3731 13 J. VERKOREN T W. VERKOREN v. d. Wilk. C. VERKOREN. J. VERKOREN-Ansing. (^onxn9^- J.C. LEUS VELD—Verkoren. n v P. H. LEUS VELD. j Den Haag' Leiden, 1 Mei 1897. (Piet-Hein-straat 16, Marendyk). Heden overleed, zacht en kalm, voorzien van de HH. Sacramenten, onze geliefde Moeder Behuwd- en Grootmoeder Wed. H. VAN VELZEN, geb. Van Gaalen, in den gezegenden ouderdom van 82 jaren. 8749 7 Leiden, Uit aller naam, 1 Mei 1897. P. M. VAN VELZEN. Heden ontvingen wy uit Brazzaville, Congo francais, het treurig bericht, dat onze geliefde eenige Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, CHRISTIAAN ADRIAAN JOHANNES, tot onze diepe smart, na een ziekte Tan vyf dagen, den 8sten Maart aldaar overleden is in den jeugdigen leeftyd van 24 jaren. Uit aller naam, C. A. SIMONIS. W. SIMONIS - Vrijmoed. Leiden, 1 Mei 1897. 3714 12 Eerdge en algemeene kennisgeving. Tot onze diepe droefheid overleed heden, te Dordrecht, geheel onverwacht, onze innig ge liefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster AMALIA KOLDE WE Y-Bbünino, in den ouderdom van 33 jaren. 3730 8 Uit aller naam, Wed. C. BRÜNING Mknse. Leiden, 1 Mei 1897. 's Hage. Heden overleed, na een geduldig lyden, tydig voorzien van de H H. Sacramenten der Stervenden, onze geheide Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer BARTHO- LOMEUS STRAATSBURG, in den ouderdom van 81 jaren. Wed. B. STRAATSBURG- Rauwendaal. F. A. M. STRAATSBURG. B. STRAATSBURG Jr. j E. LAU. j H. LAU Straatsburg. A. BARRIJ G. BARRIJ Straatsburg. Leiden, 1 Mei 1897. 3729 17 (Kort-Rap en burg 10.) Algemeene kennisgeving. Heden overleed, te Hoorn, na een langdurig lyden, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster Mej. de Wed. M. H. VIS, geb. Jonker, in den ouderdom van 68 jaren. 3728 1 Leiden, I. HELDER. 3 Mei 1897. A. HELDER Jönkeb. Bezoeken kunnen niet woorden afgewacht. Ondergeteekende betuigt by dezen zyn hartolyken dank voor het zoo groot debiet, dat hy vele jaren heeft mogen onder vinden, en wat by hem steeds in aangename herinnering zal blyven. By zyn vertrek naar elders zyn welge- meenden groet aan alle vrienden. 3629 9 A. B. STIJGER. Leiden, 1 Mei 1897. DANKBETUIGING aan de firma C. KOOYKER en vele lezers van het „N. v. d. Dag", die my den dag van 1 Mei tot een genoeglyken dag hebben gemaakt. Zoo ook den Heer W. F. v. d. REIJDEN en Echtgenoote myn dank, die my dien morgen vroeg met een lekker toepasselyk present vereerden. Met achting, 3746 10 J. SCHREUDER. Allen, die iets te vorde ren hebben, stokken onder hunne berusting hebben of iets verschuldigd zyn aan de nalatenschap van CORNELItl TAN DER ZAAL, in leven Timmerman en Metselaar te Lisse, worden verzocht daarvan opgave, over legging of betaling te doen aan BERT VAN DER ZAAL, Mr. Timmerman te Lisse. 3733 9 Ondergeteekende verzoekt eventueele NOLLICITAIV- TEN naar de v&ceerende betrekking van Conservator (afdeeling Vogels) aan het Byks- Museum van Natuur lijke Historie te Leiden, zich vóór 20 Meie. k. per gezegeld request te wenden tot Zyne Excellentie den Minister van Biunenlandsche Zaken. 3732 12 De Directeur van 'a Ryks Museum van Natuuriyke Historie, Dr. F. A JENTINK. die goed kan koken en werken, gevraagd, 's nachts naar huis, om dadeiyk in dienst te treden. 3741 6 Adres: Nleavstecg 29. Dagelijks verkrijgbaar: <60 Cents de ons, by 3748 9 VISCHMARKT 2 2. By de veiling, op 1 Mei 11. gehouden, is het HUIS en ERF, waarin Vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, te Leiden aan de Hooglandsche Kerk-Koorsteeg Nos. 11 en 11a in bod gebracht op de som van f 2900. Terstond verhoogd met 50. Afslag 8 Mei a. s., des avonds te halfacbt, in het Notarishuis te Leiden. Ten kantore van Notaris GORDON kunnen dagelyks van 10 tot 3 uren verhooginge worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. 3737 12

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3