De eerewacht werd gisteren afgelost door een detachement infanterie. Zaagman's kapel gaf concert. Behalve de dagelyfesche gasten waren gis teren aan bet diner genoodigd de leden van den gemeenteraad van Amsterdam. Cbr.-Geref. Kerk Beroepen te Gouda (voor de tweede maal) ds. G. Bos, te Aar- landerveen. De percentage der inkomsten-belasting te Delft is voor 1897 vastgesteid op 3.73 pet. Te Haarlem is als lid van den Raad gekozen dr. J. Nieuwenhuizen Kruseman, met 534 van de 860 uitgebrachte stemmen. Een liofdadigheids-soirée, te Rotterdam gehouden ten voordeele der behoeftige Metalen- Kruisridders, hoeft netto 105 opgebracht. De Koningin -Regentes heeft een biyk van belangstelling gegeven ten opzichte van de Nederlandsche Opera. De directeur, de heer C. Yan der Linden, mocht ten behoeve zyner onderneming thans een geschenk in geld ont vangen, terwijl H. M. hem voor het volgend jaar een subsidie heeft tosgezegd. (Nieuws). Hemelvaartsdag, 27 Mei, zal het Neder). Jongelings-Verbond zijn 44ste jaarvergadering houden [te 's-Gravenhage in do zaal van den Dierentuin. In de avondvergadering in de Groote Kerk, die voor iedereen toegankelijk is, zullen als feestredenaars optreden de heeren ds. Joh. W. Font, uit Utrecht, en ds. J. Vermeer, uit 's-Gravenhage. Men verwacht eerstdaags de bevordering van een vijftiental oerste luitenants der infan terie tot kapitein en van een twintigtal tweede luitenants tot eersten luitenant. De minister van financien heeft aan de Eerste Kamer een staat overgelegd van het bedrag, dat aan elke gemeente over het jaar 1896 zou zijn uitgekeerd, volgens het ontwerp tot regeling der gemeentolijke financiën, gelijk dit door de Tweede Kamer is aangenomen. De berekening berust op globale cyfers, zoo dat de uitkomsten slechts bij benadering juist zijn. Tevens is er bijgevoegd het minimum, dat aan de gemeenten wordt toegekend, n.l. het bedrag van het gefixeerde 4/s» waarop de gemeente voor 1897 recht heeft, en dat door het eerste cyfer achter iedere gemeente wordt aangewezen. Het tweede cijfer is het bedrag, dat de gemeente zou ontvangen vol gens 't ontwerp, als bijv.: Amsterdam 1,203,224, ƒ1,706,334; Rotter dam f 545,515, 907,538; 's-Gravenhage f 645,311609,352; Utrecht 247,185, f 285,571; Haarlem 130,150, 162,434; Leidon ƒ118,844, 132,071; Haarlemmermeer ƒ17,730, ƒ31,363. De minister van binnenlandsche zaken, wien het gebleken is, dat verschil van meeuing bestaat omtrent de toepassing, te geven aan art. 8 van het K. B. van 26 Februari 1897, heeft den commissarissen der Koningin in de provinciën verzocht, het vol gende ter kennis te brengen van de burge meesters De strekking van de eerste zinsnede van het tweede lid, luidende: „De lessenaars worden aan weerszijden van de tafel van het stembureau tegen de wanden van het lokaal geplaatst" is, om in de stemlokalen de plaatsen voor de lessenaars aan te wijzen met uitsluiting van andere gedeelten van het lokaal, waarover het stembureau minder ge makkelijk toezicht zoude kunnen uitoefenen. Zy houdt geen voorschrift in omtrent de verdeeling der lessenaars over de twee toe gelaten plaatsen. De burgemeester heeft de geschiktheid dezer plaatsen te beoordeelen. Ook het gebruik van aaneensluitende lesse naars is niet verboden, mits de afscheiding tusschen de afdeeliogen aan het voorschrift van het laatste lid van art. 8 beantwoorde, en alzoo die afdeeliogen inderdaad geheel van elkander afgescheiden lessenaars vormen. Door den burgemeester van Gouda is een proclamatie aan de ingezetenen uitgevaar digd, waarin by kennis geeft van de hooge tevredenheid van Hare Majesteiten over do vele bewyzen van toewyding, door de burgery van Gouda gegeven, alsmede over de schoone versieringen allerwegen aangebracht, bovenal over de groote ordelijkheid tydens haar bezoek en waarvoor de burgemeester namens HH. MM. de bevolking haar dank betuigt. Op den huize „Boschard", te Legemeer, ie op 71-jarigen leeftyd overlodon de hoog welgeboren heer Bernhart Egbert Sjuck van "Weideren baron Rengers, oud-burgemeester der Frie8cbe gemeente Doniawerstal. Door den sectie iDgenieur derMaatscbappy tot exploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht zijn aanbesteed de herstellingen aan kunst werken, gebouwen en inrichtingen, behoorende tot do Ijjnen Amsterdam—Utrecht, Utrecht Rotterdam, BreukelenHarmeien, Gouda Den HaagScheveningen en LeidenWoerden, bestaande in timmer-, wit- en metselwerk in 7 ptrceelen; loodgieters werk io 1 perceel en teerwerk in 1 perceel. Laagste inscbryvers waren: voor het 1ste perceel C. J. Maks Jr., te Amsterdam, voor 5429; 2 ie perceel v. Santen en v. d. Grampa], te Breukelen, voor 1785; 3de perceel C. Yan Straaten, te Utrecht, voor 2236; 4de perceel J. Van Leeuwen, te Woerden, voor 1050; 5de perceel W. Bokhoven, te Gouda, voor 522; Ode percosl M. A. L. Mallee, te 's Gra ven hage, voor 905; 7ae perceel J. v. Lokhorst, te Alfen, voor 20758ste perceel J. J. Halm, te Utrecht, voor ƒ1900; 9de perceel W. J. Nieuwenhuis, te Utrecht, voor 694. Als hulde aan den aftredenden orkest- cirecteur, don heer J. H. Bekktr, te GroniDgen, zal 30 April door „de Harmonie" oene buiten gewone muziekuitvoering gegeven worden. Achttien armvoogden in de gemeente Opsterland (Fr.) hebben, wyi hun salaris ver laagd werd, ontslag aangevraagd. Op voorstel van den heer Van Zinderen Bakker besloot de gemeenteraad, dat B. en Ws. deze arm voogden zullen uitnoodigen tot eene ge combineerde vergadering, ten einde te pogen hen op hun besluit te doen terugkomen. Door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland is om io het gebrek aan plaatsruimte in krankzinnigengestichten buiten Zuid-Hol land te voorzien, aan Burgemeester en Wethou ders van Delft toegestaan 30 plaatsen in het krankzinnigengesticht aldaar t9 laten innemen door patiënten uit gemeenten buiten Zuid- Holland, onder voorwaarde dat binnen zes maanden na gedane kennisgeving van Gede puteerde Staten, deze plaatsen alle of gedeel telijk zullen moeten geëvacueerd worden, zoodra er gebrek aan plaats mocht ontstaan voor verpleging van Zuid Hollandsche krank zinnigen. Een ontwerp van wet, houdende een algemeene regeling omtrent het verlies van ridderorden, enz., samengesteld door eene commissie van hoofdambtenaren der daarby betrokken departementen, maakt thans 69n onderwerp van overweging by de Regeering uit. By de verkiezing te Helmond voor een lid der Provinciale Staten van Noord Brabant werden uitgebracht 1410 stemmen. Gekozen is de heer W. Bluyssen met 1245 stemmen. Voor de met 1 Mei vacant komende be trekking van hoofd der openbare school te Woerden hebben zich 35 sollicitanten aan gemeld. In het jongste nummer van „De Solli citant" wordon 142 onderwijzers (essen) ge vraagd en 3 hoofden van scholen. Do ge meente Echt (Limburg) looft nog een salarie uit van 400, zegge vierhonderd gulden. Niettegenstaande den ongunstigen toe stand, waarin thans de suikerindustrie verkeert, zal dit jaar aan de suikerfabriek „De Dank baarheid" van de firma Lebret Co., te Ze venbergen, een verbetering worden aange bracht ter waarde van circa 60,000. Aan de overige twee fabrieken daar ter plaatse zullen dit jaar geen veranderingen plaats hebben. Het stoomschip „Prins Alexander" arri veerde 28 April van Amsterdam te Batavia; de „Admiral", van Oost-Afrika naar Ylissingen en Hamburg, arriveerde 28 April te Suez; de „Merapi", van Java naar Rotterdam, passeer de 28 April Gibraltar; de „Reichstag", vertrok 27 April van Delagoabaai naar Hamburg. Leiderdorp: Onder toekenning van eervol ontslag als plaatsvervanger van den districtsveearts, wien 's-Gravenhage als stand plaats is aangewezen, is de heer A. Van Leeuwen, alhier, benoemd tot districts-veearts in de provincie Groningen. Op verschillende wijzen zal zeker dit bericht door de ingezetenen worden ontvangen. Eener- z(jds zullen zy het met vreugde begroeten, omdat de heer Yan Leeuwen promotie heeft gemaakt, maar aan den anderen kant zal het hun spyten dezen kundigen veearts te moeten zien vertrekken. Door de humane wyze van optreden, die den heer v. L. eigen is, had deze zich weten bemind te maken, en het is dus zeker voor do vele landbouwers te wenschen, dat zyn eventueele opvolger op den doer hem ingeslagen weg zal doorgaan. Gistermiddag boorde de in de wyk Acht- hoven surveilleerende gemeente-veldwachter A. Oudsboorn twe9 schoten in den polder vallen. Hy stelde terstond een nader onder zoek in en zag een man met een jachtgeweer en een eend onder den arm zich verwyderen. Trots donder, bliksem, hagel en wat dies meer zy, begon eon vervolging van den over treder der jachtwet. Op zyn vlucht by het overspringen van slooten, verloor hy patroon- hulzen, welke door den veldwachter in beslag werden genomen. Het gelukte dezen evenwol niet, bovenbe doelden persoon te achterhalen, maar daar hy dezen herkende als te zyn de visscher Johs. v. d. H. uit deze gemeente, was het mogeiyk tegen dezen persoon proces-verbaal op te maken wegens overtreding van de jachtwet, hetgeen dan ook geschiedde. Voorschoten: De Koninklyke Neder landsche fabriek van gouden en zilveren worken van de hoeren Yan Kempen genoot heden de eer, een bezoek te ontvangen van den pangeran Adipatti Sultan Moeda van Koetei, den pangeran Mongkoenogow van Koetei en don pangeran Sosnonegori van Koetei met hun gevolg, vergezeld door den heer Eerdmans, assist.-resident van Koetei (Borneo). Het hoog gozelschap werd in de verschillende afdeelingen dezer belangryke inrichting voor kunstindustrie rondgeleid door de beide heeren Yan Kempen, cie de voldoe ning haddon, de hooge ingenomenheid en som- tyds de naïeve bewondering op te merken dezer bewoners van ona zoo heerlyk Insulinde. Yan het smelten van het metaal in de gloeiende windovens tot de fijnere bewerking der voorwerpen door graveur of ciseleur, trok iedere handenarbeid ten hoogste aller aandacht en niet bot minst de ateliers van teekenaars en modelleurs, waar de plannen worden ontworpen. By het scheiden ontving de Sultan een prachtigen zilveren medaille, waarvan hy de bewerking had gezien, als souvenir aan dit bezoek en ^erd door een der kinderen van den heer Yan Kempen aan de dames een schoone bouquet aangeboden. Het gezelschap drukte in de hartelijkste bewoordingen zyn bewondering uit over alles, wat door lien by dit bezoek was genoten en gezien. Hoofddorp: De R.-K. Centrale Kies- vereeniging van het kiesdistrict Haarlemmer meer heeft in hare vergadering van 27 April j. 1. met algemeene stemmen mr. F. J. M. A. Reekers candidaat gesteld voor de Tweede Kamer. Rynzaterweud e: Wegens vertrek uit deze gemeente heeft de heer C. Van der Linden ontslag genomen als lid van den Ge meenteraad. Uit de „Staatscourant". Kon. Besluiten. Benoemd tot districts-vee- arts A. Van Leeuwen, te Leiderdorp, onder toeken ning yan eervol ontslag als plaatsvervanger van den districts-veearts, wien 's-Gravenhage als stand plaat-s is aangewezen: aan dr. J. De Vries, op zijn verzook, eervol ontslag verleend als leeraar aan de Polytechnische School to Delft; aan K. Velt huis, ontvanger der gemeente Noorddijk, toestem ming verleend, om tot 1 Mei 1898 to Groningen te wonen. Benoemd tot directeur der Rijskweekschool voor onderwijzers te Middelburg, H. De Raaf, te Nijmegen, met toekenning van eervol ontslag als onderwijzer bij de Rijkskweekschool voor onder wijzers te Nijmegen. De 2de luit E. L. G. Marcus van het 2de reg. huzaren, voor don tijd van vijf jaren gedetacheerd bij het wapen der cav. van het leger in Nederl.- IndiC. Vergunning verleend, aan den voor den dienst in InaiG bestemden soldaat A. Delwof van het kolouiaal werfdepot tot het dragen van de Fran- sche koloniale medaille met de gesp Tonkin". Bepaald dat, ter zake van zijn gedrag, te Telok Semawó (Atjeh), in de maand Maart 1894, bij af zonderlijke dagorders, zoowel in Indiö als in Nederland, alsnog eervol zal worden vermeld de inmiddels tot kapitein bevorderde eerste-luit. der iiif. van het leger in Nederl.-lndië A. P. Yan de Siepkamp, thans met verlof in Nederland. l3e heer dr. Abraham Jesurun Jr., bij Kon. besl. van 4 Sept. 1896 no. 30 benoemd tot consul der Neder landen te Panama, is in die hoedanigheid door de Regeering der Republiek Columbia erkend. De volgende pensioenen verleend aanA. C. Koelman, wed. A. liamers, landmeter lstekl. van het kadaster ƒ225; Adr. Van Beek, wed. M. J. Nelissen, bewaarder in het huis van arrest te Eind hoven ƒ80; A. R. Kindelein, wed. G. Pijpers, deur- wanner der directe belastingen ƒ75K. Lieben, wed. G. Liefheid, conducteur der brievenmalen, ƒ92; A. H. of A. Walthaus, wed. P. P. Kruissen, commies 1ste kl. bij 'srijks belastingen, ƒ186; F. M. Koopman, wed. H. Lit, bode-concierge ter provinciale griffie van Utrecht ƒ175; J Konitz, wed. L. Schipper, rijksveldwachter (brigadier) 194; N. De Haas, wed. P. Scbuilenbnrg, postbode ƒ153 M. C. P. Fangman, wed. mr. fl. J. K. Dijckmeester, substituut-officier van justitie bij de arrondisse mentsrechtbank te Rotterdam ƒ840; T. Prins, wed. 1. W. Rijnders, directeur van hot post- en telegraaf kantoor to Ravenstein ƒ740; A. Adr. S. Yan Dam wed. C. J. flouwïng, ontvanger der directe belastin gen en accijnzen ƒ1200; K. Boer, deurwaarder der directe belastingen ƒ224; A. D. Oosthoek com mies 1ste klasse bij 's Rijks belastingen, ƒ471. Benoemd, bij den provincialen staf, tot majoor, prov. adj., in Överijsel, de kapt. P. C. W. Mossel, van den staf der genie; in Friesland, de kapt. F. Mossel, van het 2do reg. vest.-art.in Limburg, de kapt H. A. Brocx, van het instr-bat. bij den plaatselijken staf, tot majoor, plaatselijk commandant, te 's-flertogenbosch, do kapt. H. Koppen, van bet 5de reg. inf.. gedetacheerd bij de koloniale reserve; te Breda, de kapt. J, Uilkens, van het 4de reg. inf.te Utrecht, de kapt L. A. J. Ottenhoff, adj. van het 3de reg inf.; bij bet personeel der militaire administratie: a. bij de intendanten, tot kol.-int.. de luit.-kol.-int. F. A. Thomése, hoofd der VUIsto afd. van het dep. van oorlog, en zulks met bepaling, dat hy voorloopig werkzaam zal blijven in zijne tegen woordige function: tot luit.-kol.-intde majoor-int. J. H. Bakker, tot majoor-int de kapt.-int. C. M. A. Douglas; b. bij do-kwartiermeesters, totkapt.- kwartierm. bij het 4do reg. vest.-art., de lste luit.- kwartierm. W. F. De' Yuldcr van Noorden, van het iDst.-bat. tot lste luit.-kwartierm. bij zijn tegen woordig corps, de 2dp luiL-kwartierm F. Van Laer, van het 3de reg. veld.-art; bij het wapen der inf., bij den stat totluit,-ko]., de majoor J. Doornbos, van dien staf, dir. der cadettenschool; bij het lste rog., tot luit.-kol., de majoor T. A. J. Roersel), van het corps, commandant van het koloniaal-werfdepot; bij het 2do regtot majoor, de kapt. R. G. Moerbeek, van het 4de, en G. P. De Yeer, van het 8ste reg. bjj het 3de reg., tot kol-comm. van het corps, de luit.-kol. A. J. Prins, van het 7do reg.; bij het 4de reg., tot lnit-kol., de majoor H. A. Cal koen, van het corps; bij het Gdo reg., tot luit.-kol., de maj. B. C. G. Glasius, van het corps; bij het wapen der cav. bij het 2de reg. huz. tot maj. do ritin. W. P. Boogaert van het 3de reg. huzaren bij het 3de reg. huz. tot ritm. de eerste-luit. A. J. W. Van Doorninck. van het lste reg. huz. 2o. is in rang en betrekking verplaatst: naar Gelderland, de maj. jlir. M. P. E. E. H. Stoop, prov. adj. in Friesland. De „Sts.-Ct." van 29 April, bevat de wetten van 10 April, houdende naturalisatie van: F. L. fleat- schel, A. H. T. Yedeler, F. D. O. Assman, G. In- generf, G. J. Michaül, J. W. G. L floetto, R. A. Baar en G. Rösingh. De gewone audiënties van de ministers van financiën, oorlog, koloniën en waterstaat znllen deze week niet plaats hebben. Gr e me ti g cl IVieuws. Tydens de hevige onweersbul, vergezeld van kolossale hagelsteenen, welke gisternamiddag boven onze stad en haar omgeving losbarstte, is in de Roodelaan, grenzende aan de Heerenstraat, de bliksem in den grond geslagen, en wel zóódanig, dat er ongeveer een vier meter lange gleuf in den grond door ontstaan is. De bliksem schynt in de aldaar aanwezig zynde sloot een uitweg genomen te hebben. Gelukkig bevonden zich geen personen in de nabijheid, anders ware bet onheil verschrikkeiyker geweest. Het jonge groen aan boomen en heesters had bet hard te verantwoorden; zoo ook te veld staande groenten en vooral do tulpen. Gelukkig, dat de meeste vruebtboomen nog niet in bloei stonden! Had monig inwoner en menige inrichting onzer gemeente last van hsmelwater binnens huis, ook buiten deed zich dit hier en daar geducht gelden. Straten en wegen stonden blank. Yele broeiramen van tuiniers, warmoeziers en bloemisten werden door de hagelsteenen verbryzeld. Zoo zyn de ramen van de broeibakken van den heer Doeve, groontenhandelaar te Leiden, die een tuin van den heer Blussé te 's Hage in huur heeft op „Cronestein", onder Zoeter- woude, niettegenstaande zy met matten be dekt waren,, alle verbryzeld. Ea dit is slechts één geval uit velel In een weide onder Zoeterwoude werd een paard van den landbouwer K. doodgeslagen; hetzelfde lot onderging zoo'n dier te Stomp- wyk, eigenares mej. de wed. Yan L. Aan den Vliet, onder Zoeterwoudo, trof de bliksem een boom. Te Valkenburg werd een jong rund, dat des morgens den stal had verlaten, in de weide door den bliksem gedood. Met een eend, welke zich in de nabyheid ophield, was dit ook het geval. Te Katwyk trof de bliksem een rund (pink) van den landbouwer F. M., te Katwyk aan den Ryn, dat onmiddeliyk gedood was; bovendien sloeg het hemelvuur te Katwyk aan Zee ia do woning van Y. v. d. P., waar echter geringe schade werd aangericht. Op de "Westduinen, naby Scheveningen, is een man door den bliksem gedood. Te Os en hieruit blykt, dat het onweder niet enkel over onze gemeente en omstreken woedde sloeg de bliksem in een huis aan den Heikant; het werd een prooi der vlam men, evenals twee huizen te Berchem, waar de bliksem was ingeslagen. Onder Vecbel, op het gehucht Sonneveld, werd een knaapje, met zyn vader buiten, door den bliksem getroffen en gedood. De Haagsche rechtbank veroor- deelde heden: de dienstbode uit Rotterdam, wegens verduistering van eene naaimachine te Leiden, tot 14 dagen; den schoenmaker te Leiden, wegens diefstal van kleedingstukken, tot 4 maanden gevangenisstraf. Voor de Haagsche rechtbank is gepleit in de volgende zaak: Door de eischeres C. M. H. en haar kinde ren te Leiden, was een actie ingesteld tot rèkening en verantwoording tegen mr. J. C. M. te 's-Gravenhage, in diens hoedanigheid van bewindvoerder over de goederen van eischeres als echtgenoot, als zoodanig inder- tyd benoemd door de rechtbank te Amsterdam en die later by rechteriyk vonnis vermoede- lyk overleden was verklaard. De eischers wenschten thans als erfgenamen van den vermoedeiyk overleden verklaarde rekening en verantwoording te zien afgelegd van hetgeen door dien bewiadvoerder indertyd was ont vangen by de verdeeling eener nalatenschap. De gedaagde bewindvoerder, in rechten ge roepen, verklaarde het indertijd door hem ontvangen bedrag aan notaris K., te Leiden, te hebben afgedragen en riep derhalve ge noemden notaris in vrywaring, hetgeen door de rechtbank was toegestaan. De oorspronkeiyke gedaagde, mr. M., be weerde thans by monde van den advocaat mr. Thorbecke, dat hy inderdaad tot niets meer gehouden was tegenover de eischers. Het saldo toch was door hem uitgekeerd by den notaris, toen hy was opgetreden in hoe danigheid van bewindvoerder by eene akte van scheiding. Daarenboven was door hem ingevolge de wet rekeniDg en verantwoording afgelegd aan het O. M. by de rechtbank te Amsterdam, hetgeon bewezen werd door een scliryven van den officier van justitie bij die rechtbank, in verband met een brief van gedaagde zeiven, wiens brief in het pakket van den officier van juslitie was gevonden. Uit deze corres pondentie bleek met zooveel woorden, dat èn de rekening was afgelegd èn het saldo aan den notaris was uitgekeerd. Mr. Yeegens, voor de eischers optredende, ontkende, dat het wettig bewys van aflegging der rekening was geleverd. Mr. Sipkes, voor den gedaagde in vrywaring komende, be streed in de eerste plaats den eisch tot vrywaring, ontkennende hy, dat door den oorspr. gedaagde het zelfstandige bewijs van zyne vordering tegenover den gedaagde in vrywaring geleverd was. Na repliek van mr. Thorbecke werd de conclusie van den officier van jastiti9 op 14 dagen later bepaald. Gisteravond werd een werk man van de expediteursfirma De Gr. Co., te 's-Gravenhage, plotseling onwel. Zyn kameraden vonden hom in geheel bewuste- loozen toestand in een der magazynen. De man werd door de politie per raderbaar naar het gemeente-ziekenhuis gebracht, waar hy esr3t tegen den ochtend het bewustzyn herkreeg. Yermoed wordt, dat de patiënt in meer dere of mindere mate ten gevolge van het drinken van oen flsschje bier vergiftigd is, althans na het gebruik daarvan is hy onge steld geworden. Op het oogenblik verkeert hy buiten gevaar. Gisteren kwam te Scheveningen een stoomtrawler tot dicht onder den wal, om zyn vangst in afslag te brengen. De vorderingen aan den strandmuur en den strandweg aldaar zyn zeer merkbaar. Het trottoir aan de zeezyde i3 reeds begaanbaar van het établissement „Seinpost" tot voorbij het „Kurhaus". Aan dat van de landzijde wordt mede druk gearbeid, zoodat beide bin nenkort gereed zullen zyn. De troebelen in de Amsterdamsche Diamantbewcrkorswereld schynen niet te zullen ophouden. Hot hoofdbestuur van den „A. N. D.-B." deelt thans weer in 69n manifest mede, dat de roosjesslypersbaas Ph. Rubens, wonende Keizersgracht 65, werkzaam op de fabriek „Coster", zyn knechten heeft ontslagen, op grond dat deze hun plicht jegens den Bond betracht hebben, door het hoofdbestuur te verwittigen, dat hun patroon hun werk onder het loon aangeboden bad. Op herhaald aandringen van het hoofdbe stuur, dat hy zyn knechten terug zou nemeD, bleef Rubens pertinent weigeren dit te doen en dreigde zelfs andere knechten in hun plaats aan te nemen. Het hoofdbestuur kan nooit toestaan, dat Bondsleden op deze wyze het slachtoffer van hun plichtsbetrachting worden en is dienten gevolge genoodzaakt den boycott over Pb. Rubens uit te spreken en ook iederen siyper en vorsteller te boycotten, die by hem aan het werk mocht gaan. Het 12-jarig meisje, dat Maandag door een politie-agent op de De-Ruyter kade te Amsterdam werd aangetroffen en als wonende te Halfweg daarheen werd terug gebracht, blykt het verhaal, dat zy aan depolitio he«ft gedaan, geheel verzonnen te hebben. De werkelykheid is, dat zy ten nadeele van haar stiefvader, een schoenmaker, te Heemstede, f 45 "had ontvreemd en daarmede naar de hoofd stad was getogen. In de eerste plaats bad zy, aldaar aangekomen, zich in een meer passend toilet gestoken en eon hoed, japon en schoenen gekocht, waarby later nog een poppenwagen. Daarmede werd zy op bovengenoemde plaats door de politie aangehouden, nog in het bezit van 12.50, en naar Halfweg gebracht; heel toevallig wi3t men hier, dat zy te Heemstede thuisbehoorde. De vader was met de Haarlemsche recherche reeds yverig zoekende. Zondag 9 Mei zal op de Amster* damsche "Wielerbaan de Brassard verreden worden. De winner van den armband ont vangt 5 per dag, welke prys gedorendo 21 weken zal worden uitgekeerd, dus by elkaar het niet onaardige bedrag van f 735. De win naar verplicht zich echter, elke uitdaging binnen 3 weken te accepteeren, of ze om de^ zen tyd in open race te verdedigen. Dit baarsje zal heel wat liefhebbers lokken en belooft een mooien wedstryd. Er wor«.t hard gewerkt aan de voorberei ding van een sportfeest, zooals op die baan nog niet is gegeven, en wel aan een drie- daagschen wedstryd, welke gehouden zal worden 27 Mei, 30 Mei en 7 Juni, over afr standen van 50, 80 en 100 K.M. Die over de gezamenlyke afstanden denkortston tyd maakt, wordt-winner. De pryzen zullen zyn f 1000, ƒ500 en 300. Er bestaat dus groote kans, dat we eenigo beroemde lange afstandsman- nen te zien krygen, zooals Huret, Cordang of Bonhours. Uit Katwyk aan den Ryn schryft men: Op de eerste veiling alhier werd de vrees, dat de le heffen invoerrechten ii» Amerika op den prys der bollen van invloed zou zyn, bewaarheid. Sommige soorten het is niet te voel gezegd hebben geen waardo meer, en van andere is de prys 30 a 50 pet. minder dan verleden jaar, toen men ook reeds algemeen klaagde. Hier volgen de pryzen van enkel3 der mindere soorten: Scarlet Dnc en Due of Cambridge 30 a 40 ets., Cramoisi Due 40 a 50 ets., Couleur Ponceau, Yuurvlam en Due van Tholl 50 ets., Queen Victoria 60 a 70 ets., Wapen van Leiden en La belle Alliance 75 a 80 cte., Brutus 75 ets. a 1, Van der Neer ƒ1, Adelaine 1.25, Joost Van Vondel ƒ1.75 a 2.75, Couleur Cardinal 1.75 a ƒ2, Princesse Marianne Rembrandt en Le Blason 2, Jacht van Rotterdam 2 a 3, Rex Rubrorum ƒ2.50 a f3, Gele Prins 3.50 a 4, alles per bed. NE. C.) Thans zyn by den telegraafdienst definitief ry wielen ingevoerd, voor de tele grambestelling. Tot dusverre werden ze slechts hier on daar bij wyze van proef gebezigd. Maandag was het voorjaarsmarkt te Miloam, de markt der lammeren in Fries land. Opkoopere presenteeren daar het jeugdig wolveo aan Hollandsche kooplieden, die er dan weer mee markten te Utrecht, Delft, Leiden, enz. Soms maakten die opkoopers goede zaken. Dinsdag werd er echter veel verloren, want de markt gaf lage pryzen. Men hoopte op een middenprys van ƒ6 en hy was circa ƒ4.50. Het is te begrypen, dab dergelyke daling wat te denken geeft. By een familie te Amsterdam had een jonge keeshond een bankbiljet van 25 gulden, dat op den grond was gevallen,' verscheurd en de stukken opgegeten. Dank zy een krachtig middel, kwamen de stukken en brokken terug en werden ze opgeplak* ter inwisseling aangeboden. De Bank betaalde Gisteren overleed in den ouder dom van 99 jaren de oudste inwoonster var Overschie, mej. M. Tak. Zy was tot dew laatsten dag in het genot harer verstandelyk vermogens. Te Schoonoord en in het naby: gelegen Eeserveen hebben ruim 200 arbeiders het veer.werk gestaakt. Nadat de geëischb. loonsverhooging van 121/ï cents per veenrop was toegestaan, is de werkstaking geëindigd, zoodat thans allen weer aan het werk zyn. Naar men vorneemt, zal betstooni' schip „Gelderland," in veiling verkregen door den heer M. Springer, te Amsterdam, naar Amsterdam ter slooping worden overgebracht. Tal van handen zullen daardoor aldaar weel werk vinden. Te Blyham (Gr.) werden Dinsdag tweo wilde varkens gezien, waarschynlijk af komstig uit Duitsche bosschen. De oorlog in het Oosten. Waar die al niet goed voor is? Een land bouwer in de provincie Groningen ontving van een handig ronselaar of zielverkooper de aansporing, om voor zyn zoon, dio loten mo2& ten spoedigste een plaatsvervanger te stellen," daar door den oorlog „in bet achterland" (sic) de pryzen zeer zeker spoedig zouden ryzen By de Zondag te Turijn gebouder groote internationale wielerwedstrijden wer^* Jaap EdfH ki den eindmatch geslagen doo den Italiaan Bixio.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2