N°. 11401 Diiisdao; 27 April. Ao. 1897 Qeze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Eerste blad "V LEIDSCH DA&BLAD. c PEIJS DEZER COURANT: Voor Loiden per 3 maandon<i, f t.ltt France per post1.40. Afzonderlijke Nommera 0.05. PRIJS DER AD.VERTENTEËN; Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J." Grootero letters naar plaatsruimte. Voor het incasseereD buiten de Stad wordt f 0.05 berekend. Dit nomnier bestaat uit TWEE Bladen. Officieel© Kennisgevingen. DRANKWET. Bnrgemeoator on Wethouders van LoidonbreDgen ter algemoouo kennis, dat door de wed. J. fl. H. BORGERDING geb. KLEBERG, wonende alhier, eea verzoekschrift is iDgediend om vergunning voor den kleinhandel in sterken drank, in het perceel Steen- straat No. 67. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Loiden, F. WA8, Burgemeester. SI April 1897. E. KIST, Secretaris. Inenting. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen bij dezo ter algemecne kennis, dat op Dinsdag 13 April i. s. on tot nadere aankondiging op olken volgonden Dinsdag, telkens des namiddags te twee uren, in het Elisabetbsbof aan de Oude Vest, gelegenheid zal worden gegeven tot kostolooze inenting vau on- en minvermo genden, terwgl op Woensdag 14 April a. e. en tot nadere aankondiging op olken vol gonden Woensdag, des namiddags te h a 1 f- d r i e, mede in het Elisabethehof, gelegenheid zal bestaan tot inenting tegen betaling van óón guide d. Belanghebbenden worden tevens herinnerd, dat zij slechts zullen worden toegelaten op vertoon van een bewijs hunner geboorte-inacbrij/n g Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeester. 9 April 1897. E. KIST, Secrutarii. Leiden, 26 April. In een der bovenzalen van bet Nutsgebouw had Zaterdag-avond de algemeene ledenver gadering plaats van de afdeeling Leiden der aNederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren." Behalve zeven bestuursleden was by opening der vergadering door den heer J. J. Ter Liag Cz., voorzitter, nog aanwezig de pers, door twee heeren vertegenwoordigd, zoodat bet aantal vergaderenden toen negen bedroeg. Doch ook de gewone leden, bet zy tot hun eer gezogd, lieten zich niet onbetuigd: ten getalo van twee kwamen ze ter vergadering, toen deze al een heel eind gevorderd was. In 't geheel dus elf menschen. Allereerst las de secretaris, de beer L. J. A. Braakenburg, de notulen der jongste ver gadering. Ze werden zonder op- of aanmer king aangenomen. Dit gelukkige lot onder ging ook het jaarverslag, eveneens door den secretaris uitgebracht. Van de daarin voor komende bekende ziken 6tippen we bier nog aan de dankbare hulde, gebracht aan de nagedachtenis van ds. R. Koopmans van Boekeren, in leven voorzitter der afdee ling; de benoeming van don heer Ter Laag tot voorzitter, die van mr. J. C, Van der Lip tot ondervoorzitter en die der heeren J. M. Helling en P. E. Cunaeus tot bestuurs leden; het geschenk „de voedingstil voor vogels", welke zou geplaatst worden in het Van-dor-Werf-park, maar tot welke p'aatsing tot heden vanwege de afdeeling nog niet kon worden overgegaan, voornamelijk omdat B. en "Ws. van Loiden de til niet mooi gonoeg vonden, en over welke plaatsing nog altyd tusschen het bostuur der afdeeling en het College van B. en Ws. wordt onderhandeld; de behandeling der dieren, geleid wordende naar en van bet keurlokaal alhier, en niet te vergeten (mr. Van der Lip vroeg do pers er speciaal melding van te maken), dat pogingen tot het in-gebruik-nemen door de stad Leiden van het asphyxiatie-toestel (waartoe het werkelyk gekomen is) niet zyn uitgegaan van het hoofdbestuur; eindelijk de zeer gewaardeerde belangstelling van onzen burgemeester en mevrouw de baronesse Van Heerdt in de Leidsche afdeeling. Uit het verslag van den penningmeester, den heer A. L. Quant, bleek, dat de inkomsten over het afgeloopan boekjaar, met inbegrip van 137.945 als batig saldo der vorige rekening, bedroegen 238.245 (waaronder aan contributie van 63 leden, ad 1.25 per lid, 78 75), de uitgaven 76.26, het batig saldo dus ƒ161.985, waarvan ƒ153.25 is belegd in de Leidsche Spaarbank. Het overige berust aan contanten ia kas. Aan de beurt van aftreding als bestuurs leden waren de heeren P. E. Cunaeus en D. A. Da Jong. Do eerste wenschle niet meer voor een herbenoeming in aanmerking te komen, naar de voorzitter opmerkte ora alleszins I geldige rodenen, welke overtuigingsuitspraak hem evenwel niet belette nog een poging aan to wenden om den heer Cunaeus als bestuurs lid te behouden. Deze bleef echter by zyn eenmaal genomen besluit. Na stemming bleek, dat de heer D. A. De Jong herkozen was en gekozen, in plaats van den heer Cunaeus, de hoer G. Gerlings, beiden met acht stemmen.' De heer De Jong nam zyn h-.rbenoeming aan, den heer Gerlings zou van de op hem gevallen keuze door den secretaris mededeeling worden gedaan. Als we nu nog vermelden, dat de voorzit ter èn secretaris èn penningmeester bedankte voor hunne wèlgeslaagde werkzaamheden, den heer De Jong geluk wenschte met zijn her benoeming, aan den heer Cunaeus als afdee- lingsbestuurslid dank en vaarwel zeide, rest ons niets meer dan er by te voegeD, dat de voorzitter de vergadering'sloot met dankzeg ging aan beD, die de moeite gedaan hadden er heon te komen en ze by te wonen. Aan verschillende ingezetenen is door B. en Ws. eene gedrukte circulaire gericht naar aanleiding van art. 61 der Kieswet, waarin bepaald is, dat de Raad eener ge meente, welke meer dan één ste'mdistict bezit, bulten zyn midden inwoners dier ge meente, tevens kiezers in het kiesdistrict, waartoe het stembureel behoort, voor den tijd van twaalf maanden tot leden en plaats vervangende leden der stembureelen van een kiesdistrict kan benoemen. Gelyk men weet, is Leiden in acht stemdistricten verdeeld en bestaat elk stembureel uit drie leden, waar van één lid van den gemeenteraad voor zitter is. In het te Londen vorschynend tijdschrift „The Studio" komt een bericht voor, waarvan wy de vertaling hier laten volgen: Te Leiden bestaat geen kunstclub, maar in een heerlijk gebouw uit de 16de eeuw, de „Lakenhal", dat als Gemeentemuseum gebruikt wordt, werd eenige jaren geleden een mooi verlichte zaal gebouwd voor do schilderden dezer verzameling. In deze zaal worden door den intelhgenten en onvormoeiden conservator van bet museum, den heer C. Verster, dikwijls kunsttentoon stellingen georganiseerd. Een van de laatste exposities, dia in Januari werd gehouden, be stond uit een collectie schilderyen en krytteeke- ningen door S. Moulyn een jong Haagsch artist. Nadat by ernstige, nauwgezette studiën naar de natuur gomaakt bad, biykt by tbans in zijn schilderachtige landschappen een bijzonder fijn ontwikkeld gevoel te bezitten, on toont hy een schilder te zyn, van wien in de toekomst veel mag worden verwacht. De heer M. C. J. Van der Weyden, te Nieuwkoop, heeft het volgende bekend ge maakt: Het was voor my onaangenaam uit de dag bladen te vernemen, dat er strooibiljetten zyn rondgezonden in het kiesdistrict Haarlemmer meer, om voor my een candidatuur te ver- krygen als lil der Tweede Kamer, en dat daarbij misbruik is gemaakt van iemands naam. Ik geef de verzekering, dat dit geschied is geheel buiten myn weten, en nu ik van den heer Reekers heb vernomen, dat ZEd. bet program der katbolieko Kamerleden wil onder- toekenen, zonder reserve, zoude ik gaarne zien, om alle verdeeldheid te. voorkomen, dat ZEd. door de „Centrale Kiesvereeniging" der katholieken in de Haarlemmermeer de candi datuur werd aangeboden, hij die aanvaardde en door eensgezindheid gekozen werd. Gelyk men weet, is de heer Reekers met algemeene stemmen op 2 na gekozen. Men kan begrypen, dat de burgery van Gouda met het bezoek, dcor H.H. M.M. de Koninginn n Zaterdag aan Gouda gebracht, zeer ingenomen was en alles gedaan bad om de Vorstinnen recht harteiyk en feesteiyk te ontvangen. De versieringen kwamen, vooral in den namiddag, toen de zon heeriyk scheen en de wind wat was gaan liggen, goed tot haar recht. Zy waren over het geheel zeer fraai, zonder dat men te veel met groen en anderszins over dreven had. En het aardige was wei, dat zelfs in de buurt, waar het armste deel der bevolking woont, niemand bykans was achter gebleven oin den straten een recht prettig aanzien te geven. In die buurt, de z.n. Vogelenzang, werden de Vorstinnen door de werklieden-bevolking recht hartelyk begroet en zóó vol was het er, dat slechts stapvoets kon gereden worden. Het bezoek aan het Stadhuis, dat het slot van het programma vormde, was wel het aardigste en meest indrukwekkende gedeelte. Hoogelyk ingenomen betoonden H.H. M.M. zich daar met het prachtalbum, bevattende photographieën van verschillende gedeelten van Gouda, dat haar namens het gemeentebestuur werd aangeboden. Herhaaldelyk spraken zy over de keurige afwerking haar ingenomen heid uit en de Koningin bezichtigde met den burgemeester met biykbare belangstelling elke afbeelding. Ook onderhielden HH. MM. zich geruimen tyj met elk der leden van den Raad per- sooniyk; aan deze heeren vroegen zy omtrent de stad allerlei byzonderheden en telkens weder lieten zy er zich over uit, dat zy zeer ge- .voelig waren voor de hartelijke wyze, waarop de burgery van Gouda haar had ontvangen. Zy gaven daarby de verzekering, dat dit bezoek by baar de aangenaamste indrukken zou achterlaten. Na do aubade, toen de laatste klanken van het kindergezang waren weggestorven, was de geestdrift op de ruime markt onbeschryf- lyk. Duizenden, zoo diebt mogeiyk om bet stadhuis saamgestroomd, hieven luide hoo- zees aan; geestdriftvol werd met hoeden en zakdoeken gezwaaid; en van verschillende hoeken der markt werden de volksliederen uit volle borst gezongen. Het was een spon tane uiting van do aloude liefde voor bet Huis van Oranje, die elk rechtgeaard Neder lander innig goed deed. En even hartelyk als de ontvangst was geweest, even hartelyk was het afscheid. Door een opeengepakte menigte moesten de koninklyke rytuigen zich stapvoets naar het station begeven en overal Jangs den weg klonk het gejuich den Vorstinnen tegen. In het paviljoen aan de spoorbaan betuigden de Koninginnen den burgemeester nogmaals hartelyken dank voor de ontvangst en schonken bovendien een som van f 750 voor de alge meene armen der stad. Toen zy in den trein waren, moest deze nog eorst even wisselen om op hot 6poor te komen voor Amsterdam. Langzaam stoomde de trein toen langs het perron het geheel© station door en voor de ramen van het salon rytuig staande wuifden de Vorstlnncn degenen, die op het perron stonden, nog hartelyk ten afscheid toe. Des avonds was het recht prettig in de stad. Er heerschte overal op straat een ge zellige, vroolyke stemming en de illuminatie, waarvan veel werk was gomaakt, kwam, doordat de wind was gaan liegen, ZQer goed tot haar recht. De heer D. Van Houten heeft den gemeenteraad van 's Gravenbage vergunning gevraagd voor den aanleg en de exploit.uie van een electrische tramlyn langs den zeekant te Schevoningen, aanvangende op het emplace ment van het station Scheveningen der H. IJ.-Spoorweg Maatschappy en loopendo lanLs- den nieuwen strandweg tot aan het eindpunt van den strar.dmuur, met of zonder verlichting van den strandmuur. De H. IJ.-S.-M. heeft er in toegestemd om voor 't geval de gevraagde vergunning en de by de Regeering en het Horgheemraadschap van Dtlfiand aan te vragen concessie mocht wor Jen verleend vóór 1 Sept. '97 hare rechten op den reque8tant over te c ragen. In de te 's-Gravenhage gehouden alge meene vergadering van leden der Coüp. Win- kelvereeniging van „Eigen Hulp" werd de uit- keering bepaald op 16 p t. Verder werd be sloten een som beschikbaar te stellen van ton hoogste ƒ1000 ter be9try ling der kosten van het intern, coöper. congres te Delft in Sept. aanst. Te Haarlem is overleden de heer J. Swens, oud-apotheker, oud-lid van den ge neeskundigen raad in de provincio Noord- Holland. Na het ontvangen van het bericht van het overlyden van H. K. H. de Groothertogin van Saksen zyn in d9 kolonie Suriname, in gevolge resolutie van den Gouverneur, onmid dellijk openlyke teekenen van rouw gegeven door het halfstok hyschen van de vlaggen van de forten en batteryen, van de publieke gebouwen en van de schepen. Gisteren is te Amsterdam, in den leeftyd van slechts 52 jaren, overleden de hetr ChristiaaQ Andries Spin, eenig lid der bekende firma C. A. Spin Zoon, gedurende meer dan 60 jaren de drukster van het „Alg. Handelsblad." De heer C. A. Spin heeft zich beyverd de boek- en hanaelsdrukkery, welke zyn grootvader en vader tot zoo grooten bloei hadden gebracht, in haren roem te handhaven en onder de voornaamste van ons land een eereplaats te doen behouden Men deelt aan het „H. Dagbl." mede, dat de Groothertogin van Saksen de bezitting „Buitenrust-Zorgvliet" vermaakt heeft aan erfgrootbertog Willem Ernst, met de bepaling dat alles gedurende 15 jaren in den tegen- woordigen staat moet blyven. Het blad voegt daarby den wensch, dat do prins het landgoed ook na dien termyn voor sloopers en bouwondernemers zal bewaren. De „H. Ct." veroorloof zich daarby nog iets te voegen, nl. den wenscb, dat het voor openbare wandeling zal worden opengesteld, waardoor do prins zich in nog hoogere mate de dankbaarheid van het Haag6che publiek zou verzekeren. Biyken9 by het departement van marine ontvangen berichten is; lo. Hr. Ms. fregat „Johan Willem Friso", onder bevel van den kapitein ter zee A. P. Tadema, 24 dezer te Padang aangekomen; 2o. Hr. Ms. pmtserdekschip „Koningin Wilhelmina der Nederlanden", onder bevel van den kapitein ter ze9 W. J. Derx, 24 dezer te Shanghai aangekomen; 3o. Hr. Ms. instructiescbip „Nautilus", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee J. A. H. Beek, den 24sttn dezer Kaap Lizard gepasseerd. (Sts Ct.) De minister van marine breDgt ter kennis van belanghebbenden, dat de commissie, welke dit jaar belast is met het afnemen van het examen aan do adspiranten voor eene plaatsing als leerling machinist by de opleiding te Hellevootsluis, is samengesteld al3 volgt: voorzitter: de kapitein-luitenant ter zee W. Römer, geplaatst als stafofficier dor zeemacht in de directie der marine te Hellevoetsluis; leden: de luitenant ter zee der 1ste klasse E. Coenen, belast met de leiding v2n bet onderwys by de opleiding van leer lingen machinist te Hellevoetsluis; de heeren B. Allan, hoofd eener byzondere school, P. H. F. Bakker, hoofd eener gemeenteschool, en C. W. Valken, hoofd eener gemeenteschool te 's-Gravenhage; plaatsvervangend lid: de heer J. M. Keen, hoofd oener gemeenteschool te 's Gravenhage. Door den minister van oorlog is be paald, dat tot het by wonen der oefeningen met ingang van 5 Juli a. s. 26 cadetten, sergeants, van de Kon. Militaire Academie by de bereden artilleris zullen worden gedetacheerd en wel 6 te Utrecht, 4 te Amersfoort, 4 te Leiden, 6 te Breda en 6 te 's-Hertogenbosch, terwyi voor hetzelfde doel 28 cadetten-korporaal zullen worden gedetacheerd by de vesting-artiilerie, waarvan 14 te Utrecht en 14 te Gorkum. Togen 19 MA a. s. is de eerstvolgende oproeping bepaald voor jongelingen tot dienst neming by het instr.-bataljon te Kampen. De kapt. P. G. Weursingh, van hot 7de reg. inf. te Amsterdam, wordt met 1 Mei a. s. werkzaam geBtsld aan het dep. van oorlog. De off. van gez. 1ste kl. dr. D. M. Pronk, van het reg. gren. en jagers, wordt overge plaatst naar Schoonhoven. De kapt. W. J. C. Moorrees, van het 2de reg. Lnf. te Roermond, is op 1 Mei a. s. over geplaatst by het 6de reg. inf. te Breda. Van het 1ste reg. inf. worden binnenkort bevorderd tot kapt. de 1ste luits. J. D. Gre- viack, te Assen, en H. A. Jegers, te Leeuwarden. Naar de „Indépendance beige" meldt, worcton onze Koninginnen 2 Mei aan het Hof te Weenen verwacht. Biykens bericht van Hr. Ms. gezant te Brussel heeft op 23 April 1897 aldaar de ondorteekening plaats gehad van eene over eenkomst tusschen Nederland en België, be treffende de overnemiDg der lynen van den Grand Central beige, voor zoover die gedeel- teiyk op Nederlandsch grondgebied liggen. Do heer W. Voormolen, hoofdcommis saris van politie te Rotterdam, is door den Duitschen keizer, koning van Pruisen, be noemd tot ridder 3de klasse der orde van de Kroon van Pruisen. Het stoomschip „Kaiser", van Oost-Afrika naar Vlissingen en Hamburg, vertrok 24 April van Napels; de „Obdam" vertrok 24 April van Nieuw-York naar Rotterdam; de „Prinses Sophia" arriveerde 25 April van Batavia te Amsterdamdo „Prins van Oraoje", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 25 April Pantellaria; de „Schiedam", van Am sterdam naar Nieuw York, passeerde 25 April Wight; de „Soenda", van Batavia naar Am sterdam, vertrok 25 April van Perim. Zoetermee rZ eg waard: Zondag avond had te Zegwaard in de zaal by den beer M. Van Staveren een vergadering plaats voor alle R.-K. kiezers voor Zoettrmo6r en Zegwaard, waar tevens als spreker optrad de hear Van Vuuren, uit 's-Gravenhage. Na de redevoering werd overgegaan tot het kiezen van een nieuw bestuur voor de R.-K. kies vereeniging „Zoetermeer—Zegwaard"; als zoo danig zyn gekozen voor Zoetermeer de heeren J. Vollebregfc Jz., N. Duinisveld, A. P. Verboeff, H. Groenewegen en A. G. De Groot, en voor Zegwaard de heeren F. P. Buhm, J. Vollebregt Cz.( Q. Ruigrok en A. Van Wyk. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten). Benoemd tot rechter in de arrondissementsrechtbank to 's-Gravenhage, jhr. mr. R. O. Van Holthe tot Echten, thans rechter in de arrondissements-rechtbank te Rotterdam tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Tiel, mr. F. J. W. G. Spiering, advocaat te Tiel. Met ingang van 1 Juli a. s., aan den comman deur der schilders bij 'a Rijks werf te Amsterdam, A. Reit3raa, ter zake van meer dan 55 jarigen leeftijd en meer dan 10-jarigen dienst als burger lijk ambtenaar eervol omslag uil den werfilienst verleend. Met ingang van 1 Juli a. s. :%a. de kapiteia ter zee titulair A. De Bruyne, op zijn verzoek, onder eervolle ontheffing van de waarneming der betrek king van inspecteur van het loodswezen, enz. in het 4de en 5de district te Rotterdam, op pensioen gesteld, onder dankbetuiging voor de goede dien sten, door hem aan den lande bewezen, en ondor toekenning van een pensioen van 2i00 's jaars en eeno verhooging van U75 'sjanrs, ingevolge art. 19 der wet van 27 Augustus 18U Stbl.127j; b. benoend tot inspecteur van liet loodswezen, enz. in het 4de on 5de district te Rotterdam, de kapt- ter-zee titulair C. J De Vriese, thans belast met de betrekking van inspecteur van liet loodswezen, enz. in bet 1ste district te Delfzijl; c. benoemd tot inspecteur van hot loodswezen, enz. in het lste district te Delfzijl, de gepensionneerde luitenant ter zee lste kl. J. E. J. Eybergen, thans commis saris der loodsen ter Nederlandsche loodsstand- plaata Antwerpen. Kon. besluiten. Eervol ontslagen mr. J. J. Henny op zijn verzoek, als rechter-plaatsvervanger in do arrondissement-rechtbaak te Zutfen. Met ingang van 24 dezer, aan F. F. E. Borger, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burge- meeator van Roden. Benoemd: tot landmeter van het kadaster van do lste klasse J. I Van Dullemen, C. G. Van Hattum, A. Griffijn, A. S. Rourschot, F. G. Stucki, P. Sillevis, J. F. H. Meijer, F. P. AL Baetens, C. J. D. Van Eek en P. Hogenhuis, allen thans landmeter van de 2de klasse; van de 2de klasse J. W. A. Zoller, D. D. Van den Bout, II. A. Van der Zanden, J. L. De Lange, P. W. G. Romijn, J. G. A. Boon, J. W. Den Har- togh, F. A. Bonte, A. \V. Van Ameijden en A. J. Welliug, allen thans landmeter van de 3de kl. van de 3de klasse: G. Oldenzeel, A. G. Th. De Neijn van Hoogwerff, P. J. F. Kater, J. W. Ton Braak en L. F. Leyendeckers, allen thans landmeter van de 4de klasse. Successierecht. De minister van financiën maakt bekend, dat hij uit Apeldoorn heeft ont- vaogen 81.86 wegens successierecht. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 29 April e. k. niet plaats hebben. Gemengd Nieuws. Haarlemmermeer: De heer M. Ver- hage, te Haarlemmermeer, herdacht gisteren onder talryke blyken van belangstelling, zoo wel van de leden van het gemeentebestuur, als van de mede-gemeente-ambtenaren, inge zetenen en collega's uit den omtrek, den dag waarop by 25 jaar geloden de betrekking van ontvanger dier gemeente aanvaardde. Woubrugge: De rekening der ont vangsten en uitgaven, dienstjaar 1896, van den Vier-Ambachts-Polder, onder de gemeenten Woubrugge, Rynzaterwoude, Ter-Aar en Ouds hoorn, en de begrooting voor 1897, liggen tot en met 4 Mei a. s. ter inzage van ingelanden ten kantoro van don secretaris des Polders, te Leimuiden. De lysten van de manschappen der brandweer en brandwacht, beboorende by de spuiten 1 en 2 in het dorp, en 3 te Hoogmade, zullen ten Raaóhuize alhier worden herzien op Woensdag 12 Mei a. s., des voormiddags te elf uren. Ouderen dan 60 jaren kunnen, desverlangd, ontslag bekomen. Zaterdagavond omstreeks negen uren had er in de Brandewynsteeg een aan- ryding plaats tusschen een wagen, bespannen met een paard, en een handwagen, beladen met bierflesschen, enz. Van den bierwagen is zoo goed als niets heel gebleven; hy werd geheel uit elkander getrokken. Persoonlyke ongelukken vielen evenwel niet voor. In de afgeloopen week heeft de definitieve beproeving en wedstryd plaats gehad in den Haarlemmermecrpolder v*ö culivators. De slechts in Zeeland en Groningen bekende werktuigen voldeden uitmuntend* Twee machines van de firma Landró Glinderman namen aan de beproeving deel en een daarvan verkreeg den laten prys; do andere had meer trekkracht noodig. Zaterdag-avond omstreeks tion uren werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand op bet Spaamdammer- plein 29. Drie-hoog, by den bewoner P. Rob, werkbaas, was door het neervallen van oen petroleumlamp brand ontstaan, die in weinige oogenblikken de geheele verdieping in licht.r- laaie zette. De brandweer van het Haarlemmer plein, die weldra ttr plaatse was, wist eebter het vuur met drie Vechtkranen te beteugelen, zoodat de brand zich tot de voor- en achter kamer en den zolder beperkte, die echter geheel uitbrandden. Aan de 1-Mei-boweging to Ara- sterdam nemen dit jaar 34 vereenigingen deel. Evenals het vorig jaar zullen ook op den dag vergaderingen plaats hebben, nl. des middags te 12 uren in „Plancius" en in „Constantia". Als sprekers op de verschillende vergaderin gen zullen optreden: S. J. Van Praag, P. Hols, J. N. Van Zomeren en Eichelsheim. Op de avondvergadering, welke te halfnegen in de groot9 zaal en den tuin van het „Paleis voor Volksvlyt" plaats heeft, zal door eenige zang- vereenigingen oen geheel nieuwe Mei-cantata

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1