De oorlog tnssclieu Griekenland en Turkije. ia ran bet dorp Aarlandorveen), die met den dokter het bestuur vormen; E. het jaarver slag der instelling moet ter kennisneming aan den gemeenteraad worden overgelegd, die by verschillen het recht heeft ome be slissing te nemen; F. mocht de instelling ophouden te bestaan, dan komen hare eigen dommen aan de gemeente. De Voorzitter zegt, dat B. en Ws. advi* seeren tot toewijzing van het verzoek, doch met uitzondering van het in C. hierboven omschrevene, waarvoor in de plaats kome, dat de gemeente jaarlijks f 5 bijdraagt in de be looning van den beambte. Do Voorzitter wenscht ook z.-lf ten allen tijde vrye be schikking over zijn personeel. Het college achtte het beter, dat het bestuur dit punt gtheel alleen rogeit. De heer Van Muiswinkel zegt, dat hij van deze Vereeniging nog totaal niets wist, waarom hij dus gaarna nadere inlichtingen ontvan gen wil. De heer mr. C. Van der L90, spreker be antwoordende, zegt, dat hij een van de eersten is geweest, waarmede de dokter over deze zaak heelt gesproken, en dat deze hem dik wjjls heeft medegedeeld, dat hü in zijne praktijk de ervaring heeft opgedaan, dat de zieken dikwijls geen goede verpleging geaoten, dat soms verschillende instrumenten voor groep, enz. ontbraken of geen goede ledikanten aanwezig waren, enz. Om hierin te voorzien wenschte hy een fereeniging, die allo hulpmiddelen aanschafte en die door de gemeente wtrJ gesteund. Ieder ingezstcns k.n dan van die hulpmid delen kosteloos gebruik maken, en opdat juist zoowol arm als rijk hiervan gebruik louden maken, wenschte hij, dat do Vereeni ging in nauw verband zou staan met ce gemeente, waardoor het idéé van hulp en ondersteuning voor meergegoeden niet iets grievends zou hebben, wat volgens hem by een particuliere Vereeniglng soms het geval zou zijn. Alle hulpmiddelen zouden het eigen dom zijn en blijven der gemeente. De Ver- eeniging zal veel hebben van de in Noord- Holland bestaande afdeelingen van het Witte Kruis. De heer Van Muiswinkel juicht bet doel »n streven der Vereeniging zeer toe, doch wenscht daar, volgens het advies van B. en Ws., nitt in te gaan. De Voorzitter en de beeren Van der Lee, Beyerinck, Van Niekerk en Van Borssum Waalkes zien geen bezwaar in het kosteloos afstaan van een der buisjes op de algemoene begraafplaats, Urwyl de laat:ts overigens mee kan gaan met het oordeel van den heer Van Muiswinkel. De gemeente geeft aubsidi*, het geld wordt door particulieren besteed, de vereeniging is paiticulier, ten minste de gemeente heeft over de voorwerpen er van niets te zeggen en toch zijn ze het eigendom der gemeente. De Vereeniging moet, dunkt spr., in allen gevallen zijn of een zuiver particuliere, die gewoon aan den Raad subsidie vraagt zonder meer èf oen gemeentelijke, terwyl hy vóór bet eerste is. De wethouder van Borssum Waalkes zegt, dat de heeren rog niet g03d zijn ingelicht; do verschillende benooilgdbelen worden eerst dan het eigendom der gemeente, wanneer de Vtrseniging wordt ontbonden. Op de vraag van den hetr Beyerinck of het subsi :ie voor eens wordt vorleend of jaarlijks terugkomt, antwoord de voorzitter dat het slechts voor éénmaal is. Ook de Voorzitter en de Wethouder Van Niekerk zijn htt met de heer Van Muiswinkel ems, zoodat het advies van B. en Ws. wordt gewijzigd in den geest van het door den beer Van Muiswinkel gesprokene en dat advies met al ge meen e stemmen wordt aangenomen. Aldus is besloten aan de op te richten Ver eeniging een subsidie ad f 100 in eens te verleenen, zonder nadere bepalingen en een der huizen op de algemeene begraafplaats kosteloos af te staan tot berging. IX. Reclame Hoofdelijke omslag. Op htt verzoek van A. Van dtr Staay, om vermindering van zyn aanslag in den hoofde- lyken omslag dieost 1897 wordt afwijzend beschikt. Hierna wordt de vergaderiog na de gebrui kelijke hoofdtlyko omvraag gesloten. Blijkens een ontvangen telegram rukken de Turken met greote snelheid op. Gisteren werd bericht, dat Tyrnavos aoor hen genomen was; thans wordt gemeld, dat ook Larissa, het hoofdkwartier van den Griekschen kroon- pi ins, zich reeds in hun handen bevindt. „De Turken zullen waarschijnlijk Larissa alleen bezetten", seinde 21 April de corres pondent van de „New-York Herald" uit Salonica, „wanneer de Grieken ongeneigd blijken te zijn om kolonel Vassos terug te roepen." De Grieken schijnen voorloopig weinig lust te hebben om hun troepen van Creta terug te trekken; want geen enkel bericht omtrent het terugroepen van kolonel Vassos is bekend; wel daarentegen zijn er telegrammen omtrent de inneming van Larissa. Uit Salonica wordt 0. a. geseind Groote geestdrift is ontstaan door het ont vangen van een particulier telegram, waarin de inneming van Larissa wordt medegedeeld. De eerste divisie viel de Grieken aan en hield hen bezig; de tweede en vierde divisie, die ter ondersteuning kwamen, dwongen de Grieken tot de vlucht, waardoor de zesde divisie der Turkon in staat was voorwaarts te rukken zonder een schot te lossen. Aldus vielen Pignar, Kassir, Maluna, Menaxe, Papalivadia en drie andere verster kingen in handen dtr TurÉsche troepen, zoo dat het gansche district van Tyrnavos zich thans in de macht der Turken bevindt. Da versterkingen, welko de Grieken van de Turken genomen hadden, doordat de laatsten daar een te klein garnizoen hadden gelegd, zijn hernomen. De Grieken zijn, wordt er verder gezegd, totaal gedomoraliseerd en trekken met den meest mogeiyken spo)d terug. To Konstantinopel acht men zich reeds zeker van de overwinning in Thessaliê, niet temin worden nog steeds groote massa's troe pen uit Azië via Rodosto naar do grens ge zonden. Aan de Grieken is Maandag kennis gegeven, dat zy do hoofdstad binnen veertien dagen moesten verlaten, en de uittocht is reeds begonnen: by boopen verlaten zij de stad. Er zijn omstreeks 60,000 Grieken in Konstantinopel, en dit gedwongen heengaan uit de plaats, waar zij hun zaken en brood winning hadden, veroorzaakt hun natuurlijk groote schade. In Yildiz Kiosk maakt men zich ongerust over hetgeen er op do eilanden van den archipel en in westelijk Klein-Aziö kan gebeu ren, want men ontveinst zi;h niet, dat de Grieksche vloot, als zy het op de eilanden gemunt had, veel kans zou hebben van slagen. Van Mityleno en Chios waren reeds berichten ontvangen, dat de Gri ksche vlag er was ge- heschen. Van de Turksche schepen, die het niet verder kunnen brengen dan deDaróanellen, zou de Grieksche vloot niets te vreezen hebben. De Grieksche gezant, prins Maurocoriato, heeft Konstantkopel verlaten. Aan een cor respondent van de „Neue Freie Presse" zeide hij, dat hij zijn post verliet ten prooi aan de diepste ontroeriug, maar hi) troostte zich met de overtuiging, dat Griekenland gedwongen was in een toestand, dien het zelf niet had gemaakt. Het tinde van den oorlog was niet to voorspellen; degeen die de beste kanonnen, de beste schepen, de beste generaals heeft zou misschien winnen, maar misschien ook degeen wien de fortuin meeloopt. In Athene maakte meo zich Woensdag onge rust over het uitblijven van officieels oorlogs berichten; omdat het bekend was dat er hovig werd gevochten en dat de Turken groote versterkingen hadden ontvangen, vreesde men het ergste. Ook over de schijn bare werkloosheid van de vloot heerschte misnoegdheid; het ministerie van marine liet niets los en er liepen allerlei slechte ge ruchten. Maar het sedert ontvangen bericht van Int bombardement van Platamona zal de gemoederen bevredigd hebben. De bevolking gaat geheel op in den oorlog, men denkt en spreekt over niets anders. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat ziet men eindelooze optochten van manneü, jongelingen en jongens, oie uit alle oorJen zyn toegesneld om als soldaat te diönen en door de straten trekken met Grieksche vlaggen, waarvoor de voorbijgangers eerbiedig den hoed afnemen. De ministeries van oorlog en marine zijn vol recrutan en vrijwilligers, die uniformen en marschordors afwachten. De correspondent van de „Daily Telegraph" zag er den jongen Spartaan onder, die heele- raaal uit Flori.'a was gekomen; een ander had de reis van Sydney gemaakt. Duizenden zyn uit Rusland overgekomen. Een dame, wier zoon, dis alS officier diende onder kolonel Vassos, op Creta was gesneuveld, seinde aan een anderen zoop: „Kom onmiddelJyk over, ora de plaats van uw dooden broeder ia te nemen, en ga als vrijwilliger naar Thessaliè." Athene, 22 April. Het gerucht gaat, dat het Grieksche eskader de Turksche vloot to gemoet stoomt. Verder z(jn nog de volgende telegrammen ontvangen Konstantinopel, 22 April. In strijd met de berichten uit Cettinje en Belgrado kan worden gemeld, dat geen ongeregeld heden zyn uitgebroken in Neder-Albanië noch in het villayet Kossoto. In Angora zijn de reserven opgeroopen om het l9ger aan de grens te versttrken. In de gevechten bij Meluna, Davo, Menaxa, Pournara en Scomba leden de Grieken zware verliezen. Zy trokken naar Tyrnavos terug met achterlating van munitie en mondvoorraai. De tweede divisio van Panderma is opge roepen om naar de grenzen gezonden te wor den De czaar heeft den Russischen gozant te Konstantinopel last gegeven, al zyn invloed op de Grieksche bevolking aan te wenden om betoogingen te vermijden. Men meldt, dat te Krajugewacs in Servië een invloedrijk Macedonisch comité gevormd is. Dardanellen, 22 April. Het tweede Turksche eskader heeft zich by het eerste in de Nag ara-baai gevoegd. Larissa, 22 April. De Turken bezetten opnieuw enkele punton by Meluna en Nezero. In het oostelijk grensgebied. Londen, 22 April. AHReuters spe dale correspondent bij het Turksche leger seint uit den Meluna-pas van Dinsdagmiddag 5 uren: Sinds hedenmiddag 2 uren heoft er een artilleriegevecht plaats op een afstand van 3500 meter tusschen vier Grieksche batterijen en een Turksche batterij. De laatste begon het vuur om te zi9n hoe sterk de Grieksche strijdmacht was. De Grieksche artillerie schiet goed. Een Grieksche divisie is in de vlakte voor Tyrnavos en de Grieken houden ook een kleinen ronden heuvel in de buurt bezet. Ik zie ook verscheiden regimenten Grieksche cavalerie in de vlakte. Op het oogenblik komen Grieksche ver sterkingen aan van de zyde van Tyrnavos, waar een brug do rivier Xerias overspant, die tusschen de Turksche stelling en Larissa stroomt. Op het oogenblik is Tyrnavos nog niet ge nomen, maar Albaneesche regimenten bestorra den verscheidene Grieksche stellingen, die Tyrnavos beheerschen. Van het hoofd van den pas sla ik met den staf van het hoofdkwartier het voortrukken der troepen naar de vlakte gade. Het is een prachtig schouwspel; als oen lange slang dalen de troepen zigzagsgewijze den berg af langs den Griekschen weg. De soldaten zyn zeer opgewekt en zingen patriottische liedeYen; zij zyn bereid om alle6 te ondernemen. De Turksche cavalerie heeft de Grieksche telegraaflijn doorgesneden. Edhem Pacha legt groote veldheerstalenten aan den dag. Al zyn plannen, die als een raderwerk in elkaar grijpen, zijn met groote voorzichtigheid beraamd. Als by gereed is, wil hy een beslissenden slag slaan. Een later telegram uit den Meluna-pas van Woensdagmorgen 11 uren luidt: Gedurende den nacht hebben de Grieken hun stelling op den top van den Kritiri-berg zeer versterkt. Met het aanbreken van den dag begonnen de Grieken de Turksche stelling op den tegenover het ravyn gelegen heuvel aan te vallsn. H-1 geweervuur werd spoedig ver schrikkelijk. De Grieken trachtten de stelling te bestormen, maar werden met ontzettende verliezen afgeslagen. Op het oogenblik duurt het gevecht nog voort. De Turksche reserve is nog niet ter hulp geroepeD, maar een groote versterking staat gereed om zoo noodig op te rukken. In het gevecht van gisteren op dezelfde plaats is de brigade-generaal Pjelal-Pacha gesneuveld. De beide brigade-generaals van de divisie van Neshad-Pacha ztfn dus dood. Parys, 22 Apri'. Uit Turksche bron wordt aan de „Temps" uit Pera geseind, dat het gros van de Turksche strijdmacht Thessaliö i3 binnengedrongen door het dal van de ICeraghis en den Meluna-pas en een aan sluiting heeft bewerkstelligd. Tyrnavos is Dinsdagmiddag te 2 uren genomen; Larissa is Dinsdagavond bezet, na een aanval, die plaats had langs de rivier Salambrias, welke de noordelijke wyk der stad besproeit. Prins Konstantyn zou de stad niet verdedigd hebben, maar teruggetrokken zyn in de richting der bergen van Phersala, 30 kilometer zuidelijker. Dit bericht wordt door den correspondent onder voorbehoud geseind. Het is onmogelijk de juistheid er van na te gaan. Konstantinopel, 21 April. Volgens een gisteravond (Dinsdag) ontvangen telegram heeft het Turksche leger alle belangrijke punten in de vlakte van Larissa bezet. Het gevecht duurt voort. In het westelijk grensgebied. Athene, 22 April. Een ttlegram uitArta van hedenmorgen 4 uur meldt: De commandant Hontzo heeft zich met twee escaarons cavaleria meester gemaakt van drie dorpen, welke door twee Turksche batal jons bezet waren. Een escaöron heeft het fort Salabora bezet; de Turken werden tot den terugtocht gedwongen. Da Grieken von den er drio kanonnen en een hoeveelheid dynamiet. Parys, 22 April. De „Temps" verneemt uit Londen, dat de mogendheden elk een schip naar Phalerum (voorhaven van Athene) zenden tot bescherming van bare onderdanen, ingeval er ongeregelJheden te Athene uit breken. Sofia, 22 April Do Bulgaarsche regeering vindt drie „berats" (vrybrief voor den patriarch of bisschop tot uitoefening zfiner bediening) niet genoeg en staat er op, meer te hebben. W e e n e n, 22 April. Aan de „Polit. Kor- resp." wordt uit Belgrado gameid, dat de Servische zaakgelastigde te Konstantinopel nieuwe stappen by de Porte heeft gedaan voor de regeliag der aangelegenheid van den metropolitaan van Uskub. Hierin wordt hy gesteund door den zaakgelastigde van Monte negro. Rome, 22 April. Naar men verneemt, heeft Rusland aan de mogendheden voorge steld handhaving van den status quo op Creta. Het gerucht, dat een der mogendheden zou hebben voorgesteld, bemiddelend op te treden tusschen de oorlog voerende partyen, is onge grond. Londen, 22 April. De bezwaren van Engeland tegen de circulaire van graaf Murawjef slaan niet op het handhaven van den status quo op Creta, maar betreffen de quaestiën, welke met het oog op mogelyke verwikkelingen rijzen door het niet tusschen- beide-komen van de onzij iige mogendheden. Athene, 22 April De Grieksche stoomboot „Pantaleon," met recruten en vrijwilligers aan boord, is in de Dardanellen aangehouden door een Turksch oorlogsschip. Salonica, 22 April. De inspectie van de Orient-spoorwegen alhier heeft uit Konstanti nopel bevel gekregen, het rollen i materieel gereed te houden voor het geval van een bombardement. Athene, 22 April. D9 Grieksche rogeering heeft ter kennis van de mogendheden gebracht, dat zü ce handelwijze van Turkije ten opzichte van de Grieken niet wil volgen en niet zal be velen dat de Turken het land moeten verlaten, omdat zfi zulks in strijd acht met de regelen die tusschen beschaafde natiën gelden. We en en, 22 April. De „NeueFreie Presse" verneemt dat Izzet Bey in ongenade is ge vallen en onder toezicht is gesteld. Hij wordt beschuldigd van Griekenland een millioen ontvangen te hebben om de annexatie van Crtta te bewerken. Uit Larissa is te Athene een dringend verzoek om versterkingen gekomen. Het Atheensche garnizoen, sterk 2500 man, is zoo spoedig mogelijk naar Volo gezonden. De paleiswacht, sterk 250 man, zal waar schijnlijk spoedig volgen. Het Turksche hoofdkwartier is van Elas- sona verlegd naar Meluna. Edhem Pacha heeft 40,000 man verster king gevraagd. De reservo van Salonica is in aller haast naar de grenzen verzonden. Turkije zal overgaan tot de mobilisatie van 40 nieuwe bataljons. Het bericht, dat de Grieken onder kolonel Manos Epirus zyn binnengerukt, wordt be vestigd. Te Marseille zijn 200 Grieksche vrijwilligers ingescheept op de „Gironde", waaronder vele zonen uit de aanzienlijkste Grieksche familiën en 60 Grieksche vrij willigers uit de Yereenigde Staten. By de Grieksche legatie te Parys komen zich vele vrijwilligers aanmelden om in het Grieksche leger te worden ingelijfd, hetzij als soldaten, hetzij als officieren. De correspondent van de „Daily News" zendt nog de volgende bijzonderheden omtrent de gevechten, welke Zondag hebben plaats gehad. Zeer vroeg in den ochtend trachtten do Turken in sterken getale Analypsis, op den weg van Nezero naar Karya, te hernemen, doch gedurende den ganschen dag slaagden de Grieken er in, hen terug te drijven. De gevechten te Tafilvrlsi, Radhovrisi, Grit- zovali, Meluna, Bogazi en Reveni waren heviger. Te Tafilvriei beschikten de Turken over twee batterijen bergge3chut. Zaterdag namiddag, toen de naastby gelegen stations der Turken, de Profeet Elie en Papalivado, door de Grieken waren bestormd en verbrand, begon het Grieksche leger heftig de Turken te bombardeerende laatsten boden een oogenblik een sterken tegenstand, doch trok ken kort nadat de duisternis gevallen was terug. Dit alles geschiedde Zaterdag. Zondag-morgen gaven de Grieken acht salvo's uit hun artillerie op het naburige Turksche station te Hadjimandalg, dat door een bataljon Turken werd verdedigd. De Grieken bestormden het eindelijk met de bajonet en namen het om 6 uren des mor gens. Daarna werden de .kanonnen gericht op Menaxe, een aanzienlijke hoogte aan de zijde der Turksche grens. Deze hoogte was dicht bezet met Turksche batteryen, die daar in de laatste maanden gevestigd waren. Dit is natuurlijk een uiterst sterke positie en ofschoon de Grieksche artillerie er in slaagde het stations-huis van Menaxe te verwoesten en enkele kanonnen tot zwygen te brengen, slaagde zij er r iet in den heuvel te nemen. Het Turksche station van Gritzovali werd Zaterdag bestormd en ger.omen en den gan schen dag hebben de Turken getracht deze positie te hernemen, welke door ongeveer 200 Grieken wordt verdedigd. Nadere telegranunen. Konstantinopel, 22 April. Een offi ciéél bericht uit Elassona melat, dat de vleu gels der derde Turksche divisie vooruitrukten tot Evrenis aan den Peneos, en tot Mussalar aan den Xerias. Londen, 23 April. (Hbl.) Gisteren werd uit Athene aan de „Daily Chronicle" gemeld, dat volgens officiëele berichten de Grieken ge noodzaakt zijn geworden van Mati op Nezeros terug te trekken. De Turken deden verschil lende krachtige aanvallen en slaagden er in door te dringen tot Rapsani, dat zi) bezetten. La ris sa, 23 April. Te Tyrnavos, waar zich de brigade Dimopoule bevindt, is de strijd hevig. Te Mezero heeft de brigade Caelamanos do grenslijn verlaten, waar hy zich niet larger kon staande houden en den terugtocht aan genomen naar Mayry-Kori. Athene, 23 April. Een telegram uit Arta meldt, dat de Turken den terugtocht op Pentepigalia voortzetten. Het aantal gewon den wordt voor alle gevechten in dit gebied op 700 geschat. Het aantal dooden is onbekend. Burgerlijke Stand. BOSKOOP. Bevallen: L. M. Yan der Stam geb.J Cals D. G. Bobeldijk geb. Van Tellingeu D. J. Van Tol geb. Verkade Z. P Hooger- vorst geb. Van der Winden D. Overleden: A. J. Stoppelenburg 17 m. ZWAMMERDAM. Bevallen: G. Zijlstra geb. Hoitsma Z P. Van der Waay geb Van Oosterom Z. A. C. Domburg geb. Oskam Z. W. Eikelen- boom geb. Bosmau D. SASSENHEIM- Overleden: Herman. 3 m. Z. van H. v Zonneveld en J. M. v. Egmond. Petrus Cornelis, 2 i., Z. van T. C. Rewijk en C. v. d. Mey. Coruefis Rutgeru9, 13 m., Z. van L. Rotteveel en C. M. Verdegaal. Christiaan Hubertu8, 10 m Z. van P. v. d Voort en C. Does STOMPWIJK. Ondertrouwd: Th Van Dijk jm. 22 j. en C. M. A. Duyndain jd 24 j. Bevallen: A. Dapper geb. Van Eek Z. A. M. Elderhorst gob. Lelyveld Z. Aanslag op den Koning van Italië. Men seint uit Rome, dd. 22 April: Terwyl de koning zich naar de wedrennen begaf, trachtte een man hem nut een dolk te door steken. De koning werd echter niet getroffen. De man, een gewezen smidsknecht, heet Acciarito en verkeerde in zeer opgewonden toestand. Hy verklaarde geen medeplichtigen te hebben. De koning werd bij zyn terugkeer in de stad met buitengewone ovatien ontvangen; overal was de vlag uitgestoken. Hunne Majes teiten verschenen tweemaal op het balkon van het paleis om do menigte te bedanken-'' Men zong en de muziek speelde het volkslied:, Hedenavond was er een groote betooging ter eere des konings. Gemeng d IXie lx\v.s. Aan het telephoonnet alhier zijn aangesloten onder No. 238 de heeren 1 Gebr. Straatsburg, rijwielen-magazijn, Haar-I lem nierstraat. Te Katwijk aan Zee zijn door de, bomschuit KW. 19 aangebracht vijf zware; vierkante balken van verschillende lengte en dikte zonder merken. Zy werden in zee drys' vende gevonden en schenen nog niet lang in het water te zyn gewoest, als zjjnde nog! geheel schoon. Vermoedelijk zyn ze afkomstig van het schip „William". Op het privaat vaneenkoffiehuis in de Hemsterhuisstraat 234-236 te 's Graven* hage, werd gistermiddag een bezoeker gevonden met twee kogelwonden aan het hoofd en een revolver in do hand geklemd. Door de politie werd de verwonde por brancard naar het ge- meente zidkenhuis overgebracht By aankomst aldaar was hy nog in leven. Men meldt uit 's-Gravenhage: Door een handelaar in oud yzir en lompen werd de aandacht der politie alhier gevestigd op het feit, dat op kort achtereenvolgende tydstippen door een man by hem te koop warden aangeboden verschillende koperen, yzeren en zinken voorwerpen. Een onderzoek bracht aan het licht dat do voorwerpen verduisterd waren uit het pakhuia behoorende tot een magazyn van yzerwaren en soortgelyke artikelen hier ter stede en wel door twee personen, waarvan de een sedert 14 jaren tegen een flink jaarloon als controleur, en de andere ruim 2 jaren als pakhuisknecht in dienst was van de eigenaren van dat ma gazijn. De man die de goederen verkocht, was een scbildersknecbt, hun medeplichtige, wiens taak, om de voorwerpen uit het pakhuis ta dragen, vergemakkelijkt werd doordat dit pak huis een achteruitgang bezit door de schil derswerkplaats waar by werkzaam was. Het drietal is aangehouden, maar nadat proces verbaal was opgemaakt, weder ia vryheid gesteld. Omtrent hot roods vermeldt droevig ongeluk dat eergistermiddag omstreeks 5 uren te Scheveningen plaats had, wordt nog vermeld: Het 9 j .rig zoontje van dea werkman v. R. klom op het erf van de wed. G. d. D. in de Weststraat, waar ook zyn vader werkzaam is, op een 2 meter hoogea vischhang, zonder dat dit door iemand opge merkt was. Htt kind viel er af en kwam met het hoofd op do steenen terecht, waar^' door htt een schedelbreuk bekwam, aan de gevolgen waarvan het knaapje ten huizo van dr. De Niet overleed. Het ïykje werd per radeibaar naar de ouderiyke woning vervoerd. De burgemeester van Haarlem heef* aan den Nederlandschen Studenten-Roeibond geweigerd toestemming te geven om opZ n- dag 30 Mei roeiwedstryd op het Noorden' Spaarne te houden. Dooi mevrouw Boreel-Barnaarf is aan de leden van de „Vereeniging tot ver> fraaiing van Haarlem en Omstreken", enz; de vrye wandeling toegestaan op het buiten* goed „Huize de Vogelenzang." Aan het publiek is de toegang onlangs ver( boden geworden. Tegen halfnegen gisteravond woedde eon hevige uitslaande brand in de stallen van den heer Cohen, Goudscheweg te Rotterdam. Daar de zollers vol hooi lagen, kreeg het vuur groote uitbreiding en waren de vlammen op verren afstand zichtbaar. Da brandslangen moesten langs de belendende perceelen worden opgetrokken en langs daken werd het vuur bekampt. Negen hand- en twee stoomspuiten verleenden hulp en waren eerst na anderhalf uur zoo ver, dat het ga- vaar geweken kon worden beschouwd. De aanwezige paarden zyn alle gered; de zolders zyn nagenoeg uitgebrand. Assurantie dekt de aanzienlijke schade. Byna drie volle uren hadden alle spuiteD gewerkt, alvorens er besloten werd, met hel ruimen van het opgehoopte hooi en stroc een aanvang te maken, en lang reeds had de klok middernacht geslagen, to=n de brandt weer nog onvermoeid aan haar zware taak was. Telkens toch sloegen de vlammen wedel uit de steeds smeulende massa's. Noch aan mtnschtn, noch aan dieren wer< letsel door cez9n brand toegebracht. Byn? het getieele brandweerpersoneel was aanwezige By eon inbraak in de synagoge in de V*lkenburgerstraat te Amsterdam l? een zilveren beker ontvreemd. Uit de Haarlemmervaart tusschen Sloterdyk. eu Hallweg is het lyk opgehaald van een 35 jarig onbekend manspersoon, als heer gskleed- Naar de B N Bred. Ct.' verneemt,' zullen degenen, cie zich bedrrigd acht-n ia hun bestaan doDr de uniform verandering der infanterie, zich per request wenden tot den minister van oorlog. Een brievenbesteller te Breda is in verzekerde bowaring genomen wegens het zich toeëigenen van per post verzonden monsters van vaDielje. Reeds meermalen was het ver moeden gerezen, dat dergelyke dingen niet getrouw werden bezorgd, en nu de zending werd gecontroleerd, liep de ongelukkige, dio zich aan deze zaken van geringe waarde ver-i greep, in de val. Het stoomschip „Amsterdam' van de „Holland-Amerika-lyn" (gisteren vafc Nieuw York te Rotterdam bmnengekoi^6»'

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2