<§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. N°. 11399 Zaterdag 24 Ao.189? LEIDSCI BAG-BLAD. PRLJS DEZER COURANT: "Voor Leiden per 3 maanden. ••••««- 1.10. Franco per post 1.40. Afzonderlijke Nommers 0.06. PEIJS DER ADVERTENTIES: Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. - Grootera letters naar plaatsruimte, wordt f 0.05 berekend. Voor bet incasseeren buiten de stad Dit noiiiiiier bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Ufüciëele Hennisfeviueeo. Uil ANK WET. Burgemeester en Wethouders van Leiden breogen ter algemeeoo Leonia, dat door II. P. A. HOPM N, J. G. SCHOENMAKER en A. W. DE HEEP, Hen wonende te Leiden, virzoekpchriften zijo ingediend om vergunning voor den kleinhandel in sterken drank, respectievelijk in do ptrceelen Stationsweg 19, Brecstraat 60/C2 eu Rijnaburgc rweg 1. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 12 April 1597. E. KIST, Secretaris. Leiden, 23 April. De heer J. Haspels, van het gezelschap der Vereenigde Rotterdamsche Tooneelisten onder de directie der heeren Le Gras en Haspels, is hedenmorgen na eene langdurige ziekte overleden. Der Nederlandsche tooneel- speelkunst treft door dit afsterven van den begaafden acteur, die ook te Leiden zoo veel warme vereerders telde, een zwaar veriies. De ritmeester H. L A. Mathon, van het 3de reg. huzaren te Leiden, is bestemd voor ritmeester-instructeur by het regiment. In de „Staatscourant" van 23 dezer is opgenomen de volgende kennisgeving van het ministerie van buitenlandsche zaken: „Bij het uitbreken van den oorlog tusschen Turkye en Griekenland herinnert de Neder landsche regeering allen Nederlanders, en in het bijzonder hun, die in de Levant gevestigd zyn, dat zy zich behooren te onthouden van elke handeiiog, die geacht zoude kunnen worden in strijd te zijn met strenge onzijdig heid van Nederland tegenover de. oorlogvoe rende mogendheden. „Het is hun aanbevolen werkelijke blokka des en andere, overeenkomstig bet volkenrecht gebruikelijke, maatregelen der oorlogvoerende mogendheden te eerbiedigen. „De Regeering waarschuwt hen, dat zij slechts dan op hare bescherming of tusschen- komst te hunnen behoeve kunnen rekenen, wanneer zy zich zorgvuldig onthouden van elke schending der neutrahteitsplicbten, ter wijl zij zich, bi) miskenning dier plichten, blootstellen aan schade, moeilijkheden en ver volgingen voor den Nederlandschen of vreem den rechter." Het bestuur der Yereeniging van Katho lieke leden der Tweede Kamer zal met de gedelegeerden der Katholieke kiesvereeniglngen een bijeenkomst houden op Wo3nsdag 5 Mei, des middags te twaalf uren, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. k— Aan de „N. R.' C/' wordt medegedeeld, dat de heer P. C. Beelenkamp, hoofdinspec teur der Holl. IJzeren-Spoorwegmaatschappij, op 1 Juni na een meer dan 54-jarige dienst vervulling op zijn verzoek zal aftreden. Het Amsterdamsch Studentencorps zal feest vieren ter gelegenheid der viering van tiet 265-jarig bestaan der Amsterdamsche hoogeschool in dozen zomer, met op-zij-zetting van alle twiston, die in den laatsten tijd de leden verdeeld bebbon gehouden. Het Panop ticum zal tijdelijk tot studentensociëteit worden 'ingericht, en daar zal dan ook het gebruike lijke bal plaats vinden. Buitendien zijn op het feestprogramma reeds geplaatst een bloemencorso, concerten en de opvoering van een van Shakespeare's blijspelen .door de Amsterdamsche Studonten-tooneelver- eeniging. Op denzelfden voet als dit in het jaar 1895 plaats had, zullen wederom eenige batal jons infanterio in de legerplaats bij Zeist in ■het vuren op groote afstanden en in het gevechts schieten worden geoefend. Do 1ste serie zal •'daartoe in het begin van Juli in die legerplaats aankomen, ten einde gedurende een negental dagen een kamp te betrekken, vervolgens de andere serieën voor een gelijk getal dagen, zoodat de laatste serie het kamp in Augustus d. a. v. weder zal verlaten. Een detachement van het corps genietroepen zal vermoedelijk in verband daarmede naar de legerplaats bij Zeist vertrekken, en worden behst met het in gereedheid brengen van bedoel! kamp. Aan de deelnemers der bedevaart naar Rome op 3 Moi a. s. zullen, op vertoon van een legitimatiebewijs, retourkaarten tot Rozen- daal (grens) worden verstrekt, geldig van 3 tot en met 14 Mei, tegen betaling van do enkele reisvraebt tot Rozendaal (grens). Tot hoofd eener te Naarden op te richten bewaar- en Fröbelschool is benoemd mejuf frouw S. W. De Haas, te Utrecht, die deze benoeming heeft aangenomen. Gistermiddag ontving het (nieuwe) Stedelijk Muziekcorps te Purmerend een nieuw vaandel uit handen van den burgemeester. De uitreiking geschiedde met eene toespraak voor het stadhuis, waarna het muziekcorps eene wandeling met het nieuwe vaandel door de stad maakte. By beschikking van den minister van binnecland3che zaken van 21 dezer is bepaald, dat de commissie, belast met het afnemen der examens B, volgens art. 60, en C, vol gens de artt. 61—65 der wet van 2 Mei 1863 (Sts.bl. 50) der Polytechnische School, voor het jaar 1897 zal zitting houden te Delft. Bei.oamd ztfntot lid en voorzitter dior commissie, J. F. W. Conrad, oud-hoofdinspec teur van den waterstaat te 's-Gravenhage; tot leden: E. Gugel, N. H. Henket, mr. B. H. Pekelharing, J. A. Snijders C. Jzn., H. A. Ravenek, P. Van der Burg, J. M. Telders, dr. S. Hoogewerff, dr. C. A. Schellema, dr. P. Zeeman Gzn., H. Cop, J. Cardinaal, dr. L. Aronstein, A. Huet, G. J. Morre en J. Grundel, hoogleraren aan de Polytechnische School; dr. R. Sissingb, dr. J. De Vries, T. K. L. Sluyterman en J. A. Van der Kloes, leeraren aan de Polytechnische School; C. Lely, oud minister van waterstaat, handel ennyveiheid te 's Gravenhage; P. H. Kemper, hoofdinge nieur van den waterstaat te Maastricht; A. C. Broekman, hoofdingenieur by de Maat- scbappy tot exploitatie van Staatsspoorwegen te Arnhem; J. S. Van Veen, ingenieur der lste klasse der marine te Helder; G. J. Van Thienen, inspecteur van den arbeid in de 6de inspectie to Groningen; G. L. Schim van der LoefF, werktuigkundig ingenieur te Gouda; J. J. Weve, gemeente-architect te NymegenA. C. C. G. Van Hemert, leeraar aan de Konink lijke Militaire Academie te Broda; dr. W. Stortenbekor, leeraar aan het gymnasium te Delft; die zich te Delft zullen vereonigen op zoodanigen tyd, al6 hun nader door den voor zitter zal worden medegedeeld. De „Staatscourant" van 23 dezer meldt, dat b(j koDinkiyk besluit van 22 dezer de by besluit van den Raad der gemeente Amster dam van 7 April 1897 gedane benoeming van dr. R. Sissingb, tot buitengewoon hoogleeraar aan do gemeente-universiteit te Amsterdam, is bekrachtigd. Te Amsterdam is in den ouderdom van 66 jaar overleden dr. J. G. M. Hanlo, een bekend geneeskundige en van de stichting van de R.-K. Ziekenverpleging af, aan deze inrichting verbonden. De overledene was ridder in de orde van den H. Gregorius den Grooten. Te Utrecht werd gisteren de 25ste jaar vergadering gehouden van den Ned. Mil. Bond. De vergadering werd geleid door baron J. E. N. Schimraelpenninck van der Oye, die in zyn openingswoord den afgestorven bestuur der, den heer J. G. Sillem, herdacht. De pen ningmeester, generaal H. W. Van Mario, was door ziekte verhinderd tegenwoordig te zyn. Het verslag van den secretaris, den heer L. Roozeboom, wyst op gestadigen vooruitgang, hoewel over te weinig financiën wordt ge klaagd. Er is een batig saldo van 161 en op de rekening van het fonds voor Ind. Tehuizen een tekort van 943.79. Het werk in Indié zal binnenkort worden overgedragen aan het comité voor Evangelisatie onder de Ind. militairen. Het bestuur heeft het plan voor het kamp by Avereest een verplaatsbare tent te doen bouwen. Tot bestuursleden zyn herkozen de heeren dr. P. Groote en L. Roozeboom, ge kozen in de vacature Sillem is de heer G. C. Hoogewerff, van Amersfoort. Ged. Staten van Overysel hebben het verzoek van het gemeentebestuur van Olst om vrystelling van de verplichting tot het doen geven van onderwys in de vrye- en orde oefeningen der gymnastiek aan de open bare scholen in die gemeente gewezen van de hand. Geiykluidonde beschikkingen zyn genomen ten aanzien der gemeenten Borne, Markeloo en Tubbergen, doch voor enkele scholen dier gemeenten, waar geen personeel aanwezig is, bevoegd tot het geven van onder wijs in bedoeld vak, is de gevraagde vry stelling verleend tot uit. December 1898, met verzoek aan de betrokken gemeentebesturen te zorgen, dat na bovengenoemd tydstip aan die scholen bevoegde onderwyzers in het vak j aanwezig zyD. In 53-jarigen leeftyd overleed teEnsche- dee de heer A.L.Clemens, meer dan 28 jaren als leeraar in de gymnastiek werkzaam aan de Twentsche Industrie- en Handelsschool, later Nederlandsche school voor nyverbeid en handel. De Nationale Tentoonstelling te Dordrecht is nu zoo ver gevorderd, dat de inzenders zullen worden uitgenoodigd mot de opstelling hunner inzendingen, vooral die van grooten omvang, niet op 15 Mei, maar reeds op 1 Mei een becin te maken Het hoofdgebouw is geheel voor de ontvangst der inzendingen gereed, de decorateur is bezig er de laatste hand aan te leggen. Ook het machinegebouw is gereed; deze week worden de machine en de ketels gesteld voor de electriscbo verlichting en voor de krachts overbrenging naar de machines in het hoofd gebouw. Het gezolschap van hot „Théatre du Pare" te Brussel zal in Mei in ons land ver tooningen geven van de comédie bouffe „La Tortue", en wel in Dsn Haag, te Leiden, Amsterdam, Haarlem, Rotterdam, Dordrecht, Utrecht, Arnhem, enz. Tt.r benoeming van een leeraar in de wiskunde en het rekenen aan de 3de hoogere burgerschool met 3-j. c. te Amsterdam wor den door B. en Ws. aanbevolen C. R. Koning en G. De Bruyn, beiden tydeiyk leeraar by het middelbaar onderwys aldaar. Het stoomschip „Bun desrath," van Ham burg en Amsterdam naar Oost-Afrika, vertrok 21 April van Zanzibar; de „Admiraal," van Oost-Afrika naar Vlissingen en Hamburg, arriveerde 22 April te Aden. Hazerswoude: Dank zy de bemoeienis van den heer J. Heemskerk, albitr, en van de Prote8tantsche en Roomsch-Katholieke geestelijken in de Ryn- en Gouwe streek, heeft het adres van laatstgenoemden aan de burgemeesters van hunne gemeenten dit resultaat gehad, dat wel niet de scheepvaart op Zondag onder de kerktijden door het sluiten der bruggen verhinderd zal worden, maar toch, dat pleizier- of feestbooten onder kerktyd stil zullen moeten doorvaren, zonder dat aan boord muziek gemaakt mag worden, en zullen geene signalen gegeven mo^en worden dan strikt voor de veiligheid der opvarenden en ter be scherming van anderer eigendom noodzakeiykis. Hillegom: Onder het vee van den land bouwer H. Zeestraten aan den Lisserstraatweg, is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Zoeterwoude: Het vervoer van grind in deze gemeente is aangenomen door C. Van der Post, alhier, voor 59 cents per kubieken meter. Uit de „Staatscourant Kon. besluiton. Eervol ontslagen bij de rustende schutterijen, op hun verzoek: in Zuid- Holland, 5de bat., C. Dekker, 2de luit.; 8ste bat., mr. J. D. A. Van Blommenatein, auditeur. Benoemd bij de rust. schutterijen in Zuid-Holland, 5dë bat., tot 2den luit., L. C. G. Douwes Dekker; 8ste bat., tot auditeur A. Korteweg. Aan C. J. Van der Hoorn, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei a. s., eervol ontslag verleend als commies bij bet departement van binneoland- scho zaken. Met ingang van 1 Mei a. s., tot referendaris bij het departement van binnenlandsche zaken be noemd A. Belinfante Jr. en J. W. E. Scheltus, beiden than9 hoofdcommies bij genoemd depar tement. Met ingang van 1 Mei a a., bij het departement van binnenlandsche zaken benoemda. tot hoofd commies, de commiezen bij dat departement H. J. G- Ewijk en mr. C. Roest; b tot adjunct-commics, de eerste klerk bij dat departement B C. Weenenk. De kapitein luitenants ter zee L. C Koster en J. Wentholt, respectievelijk commandant, van Hr. Ms. schoener Bonaire" en torpedo-instructieschip „Marnix", met 1 Mei a s. eervol ontheven van het than9 door hen gevoerde bevel; 2o. met ge- melden datum het bevel over 11 r Ms. schoener „Bonaire" opgedragen aan den kapitein luitenant ter zeo J. Wentholt en dat over Hr Ma. torpedo- inatructieschip „Marnix" aan den luitenant ter zee der lste klasse O. H. Kuyck. Pensioen verleend aan J. Van Loeneo, bode bij het departement van financiën, /"520; K. M. Nedcr- bragt, commies lstekl. bij 's Rijks belastingen, 536 K. De Nooijer, commies lste kl. bij 's Rijks be lastingen, f 506. Met ingang van 1 dezer, aan den met ingang van gemelden datum, op zijn verzoek, eervol uit zijne betrekking ontslagen commies bij het depar tement van oorlog H. P. Van der liorght, een pensioen verleeud van 1584 'sjaars. Met ingang van 1 Mei a. s., de kolonel-inten dant J. C. Übbens, dc luitenant kolonels jhr. W. P. Barnaart, provincialeadjudant in Limburg, en A. E. Van der Heide, plaatselijke-commandant te Breda, zoomede de maioors G. A. W. C. baron Van Hemert tot Dingshof en J. H, F. Ritter, plaatselijke commandanten respectievelijk te's-Her- togenbosch en te Utrecht, krachtens art. 49, 2a, der wet van 28 Aug. 1851 (Stbl. 128), op pensioen gesteld, en het bedrag van het pensioen bepaald voor den kolonol iutendant übbens op/2100,voor de lnitenant-kolonels jhr. Barnaart en Van der Heide op ƒ1800, en voor de majoors baron Van Hemert tot Dingshof en Ritter op /"1GOO "s jaars. Min beschikking De minister van binnen landsche zaken heeft met ingang van 1 Mei a. s benoemd tot eersten klerk bij het departement van binnenlandsche zaken E Canncman, thans tweede klerk bij dat departement, en met ingang van denzelfden dag benoemd tot tweeden klerk by dat departement Th. M Hoogendoorn EERSTE K19IER. Kamers van Arbeid. In hun antwoord op het sectieverslag der Eerste Kamer omtrent het ontwerp tot op richting van Kamers van Arbeid bestryden de ministers van justitie en van waterstaat, die zich dankbaar betoonen voor de krachtige verdediging, welke de instelling van verschil lende zyden vond, tegenover hen, die daarvan eeu weinif e.imstiff resultaat voorsueldeD dal er een principiëel verschil zou bestaan tusschen het oorspronkeiyk ontwerp en het wetsvoor stel, dat ton slotte de Eerste Kamer heeft bereikt. Evenmin als de vroegere afdeeliogen zyn thans de Kamers vakvereenigingen; imrnrs, in beide was en is plaats niet slechts voor een enkel bedryf of een groep van verwante bedryven, maar voor verschillende bedryven, al zal het ook raadzaam zyn by de oprich ting niet meer bedryven in eene Kamer te vereenigen dan van wier afgevaardigden een vruchtbaar onderling overleg mag verwacht worden. De Regeering verklaart ten aanzien van de plaats, in dit wetsontwerp aan de vrouw toe gekend, aan de zyde te staan van de ver dedigers. Zy komt met nadruk op tegen de bewering, dat vrouwen minder vatbaar zyn ▼oor koele redeneering in de goede beteekenis dezer uitdrukking en ontkent, dat het gemis van rechtsbegrippen by de vrouw in het alge meen grootor zou zyn dan by den man en dat dus tegen het zitting nemen van eene vrouw als lid van een verzoeningsraad of als arbiter uit dien hoofde meer bezwaar zou bestaan dan tegen het optreden als zoodanig van eiken man. Wijziging gemeentewei. De minister van binnenlandsche zaken handhaaft in zyn antwoord op het afdeelings- verslag der Eerste Kamer omtrent het ont werp tot wyziging der gemeentewet zyn meening, dat volledige toepassing van het couloirstelsel een eisch van overwegende be teekenis is: onafhankelyke uitoefening van het kiesrecht moet voor de Raadsverkiezingen ovenzeer worden nagestreefd als voor andere. Al treedt het politiek element by raadsver kiezingen niet zelden op den achtergrond, de onbelemmerde wilsuiting van den kiezer vordert daarby niet minder waarborgen, waar, vooral in kleinere gemeenten, plaatselyke en persoonlyke invloeden zich veeltyds uiterst krachtig trachten te doen gelden. Wat betreft den tegenstand betreffende de splitsing der grootere gemeenten, blyft de Minister zyn vroeger standpunt innemen; waar tusschen de ingezetenen van een ge- meenteiyk kiesdistrict geen andere band be staat dan dat zy, zoo met de ingezetenen der andere kiesdistricten als onderling dezelfde gemeentelyko belangen hebben, is ook geen gevaar, dat die gemeentelyke belangen voor belangen van het kiesdistrict op den achter grond zouden kunnen geraken. Invoering van stelselmatige geiykheid voor alle verkiezingen is noch hoofd- noch neven doel van dit wetsontwerp. Wel ligt de voor gestelde maatregel in de richting der hervor ming, welke allengs in do districtsverdeeling voor de Kamerverkiezingen ingang heeft ge vonden De Minister geelt toe, dat volkomen evenredige vertegenwoordiging door middel van splitsing niet wordt bereikt, doch dat splitsing der minderheid althans uitzicht geeft door eigen kracht plaatsen in den gemeente- na! te vervullen, hetgeen thana ten eenen male onmogeiyk is, oordeelt by evenmin voor tegenspraak vatbaar. Wijziging Provinciale Wet. In zyn antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer omtrent het ontwerp tot wyziging der Provinciale Wet, verklaart de minister van binnenlandsche zaken, dat art. 54 der kieswet niet in dien zin moet worden opgevat, dat aan elk by den burgemeester ingeleverd stuk, hetzy een naam, hetzy meer namen van candidaten bevattende, een afzon- derlyk nummor wordt gegeven, maar dat het artikel toelaat aan eiken candidaat een num mer toe to kennen. De Minister meent voorts, dat by het samen vallen van Kamer- en Satenverkiezingen gee nerlei bezwaren zyn te vreezen, daar het ge volg hiervan in geenen doele behoeft te zyn, dat ook de dagen van stemming en herstem ming samenvallen en de burgemeester op den verkiezingsdag zonder bezwaar de opgaven van candidaten voor beide betrekkingen in ontvangst kan nemen. Dat eene nieuwe ver kiezing zal moeten plaats hebben, wanneer de benoemde niets vaa zich laat hooren, kan volgens den Minister niet twyfelachtig zyn. Provinciale Kiesdistricten. De minister van binnenlandsche zaken meent, in zyn antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer, omtrent het ont werp, houdende regeling van de verdeeling der provinciën en kiesdistricten, ter benoe ming der leden van do Provinciale Staten, enz., dat de Staten der povinciën Noord- en Zuid-Holland, Zeeland en Drente, in hunne adviezen '\p zake df» voorgestelde splitsing, te z:er den nadruk hebben gelegd op hot vóór en tegen der splitsing van eenige kies- kistricten op zichzelf en daarby het onver- brekelyk verband der wetsvoordracht met de nieuwe regelmg van de uitoefening der kies bevoegdheid te veel uit het oog verloren. Gemeenteraad van Aarlanderveen» Voorzitter: de burgemeester. Afwezig: de heeren G. Van Veen Dzn., J. G. Bocxe en P. J. Van Niekerk. Na goedkeuring der notulen wordt voor lezing gedaan der sedert de vorige vergade ring ingekomen stukken. Aan de orde komt punt: I. Aanbieding gemeenteverslag 1896. De Voorzitter biedt namens B. en Ws. aan het beredeneerd gemeenteverslag over 1896, onder mededeeling, dat het voor een ieder ter inzage zal worden gelogd ter secretarie. II. Vaststelling besluit tot af- en overschry- vingen dienst 1896. Op voorstel van B. en Ws. stele do Raad eenparig vast een Raadsoesluic mo ei A. Lot sluiting van den cienst 1896. III. Verhooging begrooting 1896. Mede op voorstel van B. Ws. eenparig vastgesteld een Raadsbesluit model C. tot ver hooging van de begrooting diTü3t 1896 met f 709.32s. IV. Vaststelling verordening totaanwyzing der stemlokalen en V. Benoeming leden stembureelen. De Voorzitter acht het wenschelyker, dat deze beide onderwerpen van de agenda worden afgevoerd en tot een volgende vergadering verdaagd, hetwelk wordt goedgevonden. VI. Machtiging aangaan geldleening. De Voorzitter zegt, dat dit jaar nog geen opcenten der personeele belasting zyn ont vangen en de ontvangst hiervan voorlcopig nog wel niet geschieden zal, waardoor gebrek aan kasgeld kan ontstaan. Hy stelt den Raad namens B. en Ws. voor, dat dez^n worden gemachtigd om zoo noodig een geldleening aan te gaan tot tydelyke voorziening in kas geld, tot een door B. en Ws. noodig geacht bedrag. Dit voorstel wordt eenparig aange nomen. VII. Ver- en aankoop grindbok. De Voorzitter deelt mode, dat de grindbok zich in een zeer slechten toestand bevindt, zoodat, mocht by weder in gebruik gesteld moeten worden, een reparatie, geschat op f 70, noodig is, terwyi nog in het afgeloopea jaar aan reparatie f 40 is besteed. B. en Ws. achten het daarom wenschelyk den bok niet te doen herstellen, doch van de hand te doen, met welk voorstel de Raad kan meegaan. B. en Ws. hebben inmiddels zich een opgave doen geworden van een nieuwen yzeren bok, die 7 M1. grind kan ladeD, waaruit blykt, dat deze zal moeten kosten ƒ450. De Voor zitter acht het wenschelijk, dat de gemeente op deze aanbieding inga. De heer Kop zegt, dat wanneer men den bok bestelt, men rekening dient te houden met de breedte van de landhoofden in den polder, waardoor de bok moet kunnen pas- seeren, waarop de heer J. Van Borssum Waalkes nadere inlichtingen verstrekt omtrent de grootte, lengte, enz. en de dikte van het te bezigen yzer. Hierna besluit de Raad overeenkomstig het voorstel van B. en Ws. VII. Adre3 dr. Maats subsidie Vereeniging Ziekenverpleging. Wordt voorlezing gedaan van een adns van dr. P. Maats a Stuling, houdende verzoek tot het geven van een subsidie uit de gemeente kas aan eene op te richten vereeniging tot ziekenverpleging, onder toezending van een concept-reglement, waaruit de aard dier Ver eeniging blykt en waarvan de voornaamste bepalingen luiden: Het doel der Vereeniging is verschilltnie beDoodigdheden voor ziekenverpleging koste loos ten gebruike te stellen van ieder inwoner van Aarlanderveen (Dorp). Ieder, die een briefje van den dokter heeft, kan hy den bewaarder het daarop vermelde voorwerp halen, enz. Er zyn buitengewone leden, die f 2.50, en gewone leden, die I jaarlyks betalen. Er is een bestuur van drie leden; hiertoe behooit ambtshalve de dokter. Bovendien staat in het adres om subsidie nog vermeld: A. De gemeenteraad geeft eec subsidie van f 100 om te gemoet te komon by het aanschaffen der benoodigdbeden, B. staat een geschikte bewaarplaats daarvoor ia bruikleen af tot wederopzegging; C. stelt oen der veldwachters of een ander geschikt beambte aan tot bewaarder en betaalt de helft der jaariykscho toelage; D. benoemt uit z\)n mid den 2 leden (waarvan minstens één bewoner

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1