40 Groninger Koeien W. J. ZWETSLOOT, Marepoort, Leiden. Bericht van Inzet. De Turken deden verwoede aanvallen op het Grieksche blokhuis, dat met ware doods- vorachting werd verdedigd; om negen uren eindelek deden de Turken een bewonderens waardige!) aanval mot de bajonet, waarvoor de Grieken moesten onderdoen. De laatsten bleven evenwol nog steeds de toppen der heuvels bezetten. De Turksche soldaten vochten als leeuwen, zegt de correspondent, aan wiens verslag deze bljzonderhedon zijn ontleend, en hun artillerie onder Riza packa werkte prachtig. Het doet mij leed den dood te moeten melden van Hafiz pacha, den brigade generaal, die den Krimoorlog en den oorlog van 1877 had medegemaakt. Het gevecht ia nog niet beslist, doch de Turken hebben, zonder dat zy noodig hadden de hulp der reservetroepen in te roepen, byna den ganschen pas bezet. Ik ben onmogelijk in stgat, zegt dezelfde correspondent, u eenige bijzonderheden mede te deelen omtrent de aan beide zijden geleden verliezen. Ik zag verscheidene groepen ge wonden, doch het meerendeel blijft op de hoogten. Wat deze correspondent den 18den April niot mee kon deelen is, door een telegram van Reutor, thans reeds bekend: de ganscho pas van Meluna, die toegarg geeft tot Larisaa, is in handen der Turken I Gedenk teek en Koopmans van Koekeren. Hedennamiddag to ruim één uur werd op de begraafplaats aan de Groenesteeg een gedenkteeken op het graf van wylen ös. R. Koopmans van Boekeren aan de lamilie over gedragen. Tot de oprichting van dat gedenkteeken was reeds kort na het overlijden van der. geliefden doode het plan gevormd door de hoeren W. J. Lau, J. W. De Tombe, D. Veil- brief en C. Wagenaar Jr., die, toen zy een beroep deden op Van Boekerens vrienden en vereerders, dadelijk voor hun denkbeeld veel byval vonden. En nu was hedon de dag aangebrokeD, waarop het monument kon worden onthuld. Behalve een vry talryke schare belangstel lenden, was ook de familie: de weduwe, twee dochters en de oudste zoon, benevens verdere nabestaanden, aanwezig, die door genoemde commissie in de wachtkamer waren opgewacht en vervolgens naar het graf geleid. Even vóór hunne komt aldaar was het omhulsel van het gedenkteeken verwyderd. Het is een kloek, rijzig monument van hardsteen, staande achter den liggenden graf- Bteen van de familie. Op het voorvlak bevindt zich een vru groote witmarmeren plaat, waarop in kloeke kapitale Ittters de navolgende inscriptie: AAN DE NAGEDACHTENIS VAN RINSE KOOPMANS VAN BOEKEREN 17 JANUARI 1832—1 NOVEMBER 1896 DEN MENSCHENVRIEND, DEN PREDIKANT, DEN SCHRIJVER GEWIJD DOOR ZIJNE VRIENDEN EN VEREERDERS. Daaronder in het hardsteenen voetstuk de letters R. I. P. De overdracht geschiedde door dr. H. P. Schim Van der LoefT, predikant by de Remon- etrantscbe gemeente, die in eene schoone rode de op het monument voorkomende opdracht nader uitwerkte en den overledene aldus herdacht als menschenvriend, predikant en schry ver, na vooraf er op gewezen te hebben dat het blijvend gedenkteeken eenvoudig is, even eenvoudig als ook de overledene zelf was, en na in korte trekken de aanleiding en de geschiedenis dor totstandkoming te hebben herinnerd. Verder wees spr. er op dat. de overdracht juist plaats heeft op denzelfden datum, 20 April, toen een jaar geleden zoo talryk velen naar de Heerengracht stroomden, om Van Boekeren geluk te wenschen met de herdenking van zyn 40-jarig ambtsjubileum, die toen met zoo innige biydschap over al die bewyzen van be langstelling was vervuld. Hoeveel is er sedert niet gebeurd, zóó zelfs, dat'we thans voor de tweede maal naar zyn graf zyn opgegaan. Na gestorven te zyn, spreekt hy echter voort en blyft by voortleven. Daarvan getuigt dit monument, dat namens de deelnemers vol piëteit der familie werd amgeboden. De oudste zoon, de heer J. Van Boekeren, was do tolk zyner mede-aanwezige moeder en zusters, toen hy met van aandoening trillende stem vol dankbaarheid de gedenk tafel aanvaardde en tevens zyn waardoering uitsprak voor de gesproken woorden, waar mode zyn zoo diep betreurde vaaer andermaal zoo naar waarheid was herdacht. Dubbel aangrypend was deze plechtigheid voor de familie, omdat sprekers eenig over gebleven broeder, door een ernstige ziekte, verhinderd was mede herwaarts te komen. Is dit een ernstige schaduwzyde, een licht punt voor de familie daartegenover is bet hernieuwde blyk van de liefde en waardeering voor den geliefden doode, aan wiens nage- dachtenis het gedenkteeken is gewijd. Met den wensck dat die liefde en vriend schap ook voor de familie wederkeerig mogen blyven bestaan, eindigde spr. zyne rede, welke Diet naliet op velen een diepen iudruk te maken. Toen werd nog het gedenkteeken (ver vaardigd door de heeren Van Venetie en De Vink, steenbouwers alhier) bezichtigd en nog een weemoedige blik op het graf geslagen >n de plechtigheid waa geschied. Burgerlijke Stand van Leiden. Eerste huwelijksafkondiging van 18 April. G. Seiidcell jm. 31 j. en A. M. Pander jd. 31 j. J. v. a. Linden jm. 23 j. en A- Pander jd. 35 j. G. P. Beer, jm 30 j. en A. E. HoogeDstraaten, jd. 30 j. R. Paulidea, jm. 47 j. en C. J. Ten Holt, jd. 38 j. A. Do Vos, w. 35 j. en A. v. Borselen, jd. 32 j. 11. Bonder, jm. 2G j. en M. Schlinder, jd. 23 j.11. D. T. Meijer, jm. 30 j. en M. Gerritsen, jd. 32 j. W. v. Beek, jm. 21 j. en C. Baars, jd. 21 j. P, Akerboom, jm. 25 j. on G. C. Nieu- wenhuizen, jd. 20 j. IJ. Houniet, jra. 21 j. en A. Tienboven, jd. 27 j. ALKEMADE. Geboren: Johanna Maria, D. van C. Zoet en A. De Jeu. Neeltie, D. van D- Van Tol en J. Glasor. Cornelis Theodoras, Z. van P. Van Leeuwen en K. Van Splunter. Antonius Cornelis, Z. van J. Iloogenboom en M. Spijker. Ondertrouwd: II. l'Ami, wednr. van C. Heemskerk, 58 j. en M. Kerkvliet jd. 32 j. W. liougelsdijk, jm. 21 j., en C. Jansen, jd. 26 j. K. Kroon. jm. 23 j. te Haarlemmermeer, en A. Blonk, jd. 26 j. H. S. Van der Geest, jm. 31 j., to Warmond, en M. H. Bakker jd. 23 j. Th. Van der Zwct, jm. 26 j. en M. Loos, jd. 22 j. Overleden: P. Spruijt, 53 j., echtg. van J. Van Duuren. C. Warmerdam, 16 j., D. van K. Warmerdam en B. Wesselman. HAARLEMMERMEER. BevallenrE. d'Hano geb. Juffermans D. J. Schalk geb. Baartman Z. J. Claij geb. Pater D. A. Kooij geb. Luijten D. A Nieuwcveen geb De Zanger (levenl. D.) J. K. Nederveld geb. Buurman (levenl. Z.) M. Leen geb. Korzuize Z. Ondertrouwd: P. Witte en E. Van Rijs wijk. W. Jagtman en C. Schalkwijk. W. Van Aalst en J. Groeneweg. A. Tiel en E. A. Het Jonk. C. Zeestraten en C. Stassen. G.War- merhoven on L. Caunnaart. A. Bernhard en G. Koningen. M. Sepers en A. Buys. W. J. Van der Weele en E. Kramer. Gehuwd. J. Groot en V. Blanksma. J. M. Den Hertog en G. Van Houselt. Overleden: J. Van den Heuvel, 71 j J. II Van dor Meulen, 43 j. C. Breedijk geb. Rut ten, 58 j. A. Bregman, 75 j. HILLEGOM. Ondertrouwd: P. G. De Groot en A. E. Lommerse. W. M. Lommerse en A. Stipdonk. N. Boon en J. Staats. Bevallen: A. L. C. Van Waveren geb. Hahn D J. Stassen geb. Philippo D. A. Ile'eres geb. Zuiderduin Z.M. Kruyfï geb. Verschoor D. Overleden: J. Zandvliet 60 j. P. J. J. Boenngs, 7 in. W. Witteman 89 j. G. Do Nijs 4 m. NÖORDWIJK. Geb oren Johannes Wilhelmus, Z. v. I'. Van Dam en A. Augustinus. Dieuwcr- tjo, D. van J. Maasdijk en A. Van der "\Viel. Johanna Cornelia, D. van J. Krol en J. Arriëns. Jan, Z. v. C. Van der Niet en M. Hoek. Overleden: A. Mulder 66 i., wed. van H. D. Van den Berg. H. Van Bohemen, 61 j., geh. mot C. Duyndam. M. Kampman, 3 m., D. van K. Kampman en P. Steenvoorden. VOORSCHOTEN. Geboren: Johannes Gode- fridus, Z. van L, v. Gent en C. C. M. v. Tienen. Dina, D. van F. C. v. d. Berg en D. Knijnenburg. Ondertrouwd: L. v. d. Geest 37 j. on M. v. d. Zalm 24 j. H. D. F. Meijer 30 j. en M. Gerritsen 32 j. Getrouwd: II. Smit 33 j., wedn. van H. Do Haas en I. v. Leeuwen 39 j. ZEGWAARD. Ondertrouwd: P. Dullaard jm. 23 j., te Uillegcrsberg, en A. Groeneweg jd. 26 j., te Zegwaard. Overleden: L. A. Moers 3 m., Z. van J. C. Moers en J. Oudshoorn. ZOETERMEER. Ondertrouwd: H. Koetsier jm. 37 j. en A. Benschop jd. 27 j. Geboren: Cornelia Louisa, D. van L. Van Viezen en G. Van Eyk. Marktberichten, Bodegraven, 20 April. Kaae. Aangevoerd 118 wageDe; tè zsmon 7208 sinks, weijonde 29,989 KG. Prjjd leto soort Gondsche 22'/s a zwaardere/. 2do soort flS a I7l/sï Derb>kaas, prgs 1st) soort /22l/a a f2d9 soor. f l-8l/a a 21. Edammer Kaao, prijs 1ste soort 23a 2de aoon f 13l/s ƒ20; wagen Laidache Kaas: f hot schippond. Handel mat g. Rotterdam, 20 April. Boter. Aanvoer 123/8; en 139/16 ton c-n 741 stnkkcn van tyj kilo. Do prqaea waren als volgt: lsto qnal. 41, 2de qual. f40, 8Je qnal. ƒ36. Voor stukken van Va kilo werd 55 a 65 cents betaald. Vee. Aanvoer 48 Paarden, Veulen, 1310 magere, 794 vette Runderen, 202 votte- en graskalveren, 521 nuchtere Kalveren, 116 Schapen of Lammeren, 411 Varkens, 209 Biggen, 3 Bokken of Geiten, Ezel. Men noteert: Runderen lsto qnal. 62 a —,2de qual. 58 a 8de qnal. 52 a cents. Kalveren leto qnal. 90, 2do qnal. 80 a 68 cents, 8de qnal. cents, Stieren 1ste qual. 53, 2do qnal 52. 3do qual. 46 cents, Ossen lsto qual. 62, 2de 59, 3de 52 ceDts, Schapon 1ste qnal. 55, 2de 50 cents, handel traag, Varkens lsto qual. 40, 2de 38, 3do 37, licht eoort 36 a 37 conta, rnimo aanvoer, trage handel. Allee por KG. Graskalveren fa fMelkkoeien 185 a 120, K&lfboeien ƒ200 a Stieren ƒ130 a ƒ120, Vaarzen 140 a 115, Paarden ƒ140 a 30, Pinken, ƒ40 a /SO per etuk. BUITENLAND. Dal bfohlantl* D3 Zudz stichting te Berlyn is door een onbekende in staat gesteld twee prysvragen uit te scbryven over Joodsche onderwerpen, nl. 2500 mark voor een geschiedenis van het Jodendom in Babylonië tot de voltooiing van den Talmud en 1000 mark voor een populair- wetenschappslyke beschouwing over de „ver zoeningsleer van het Jodendom", toegelicht ook uit den Talmud en de middeleeuwsche philo3opbie. De termyn van inzending is 1 Juli 1899. België* De tweede paarden jaarmarkt te Brussel zal gehouden worden op "Woensdag 28 April a. s., op de Zuid- en Slachthuislanen, van 9 uur des voormiddags tot 3 uur des namid dags. De loodsen aan de lanen zullen ter beschikking der verkoopers worden gesteld. De volgende paardenmarkten voor dit jaar zullen aldaar gehouden worden op den eersten Woensdag van Juli en den laatsten Woensdag van September. Italia. De begrafenis van den vermoorden dr. Modderman to Rome is, blykens een bericht in de „N. R. C.," zeer indrukwekkend ge weest en heeft getuigenis gegeven van veel sympathie, die de levende, en van de algemeene deernis, die de doode hier beeft gevonden. De lykkoets was geheel m6t kransen bedekt en werd gevolgd door de leden der Nederlandsche legatie en van het consulaat en door zeker alle daar verblyvende landgenooteü, ook de dames. Dan ook nog vrienden van Italiaanschen en anderen landaard uit Rome's cosmopolitische bevolking en tal van journalisten. Zóó bereikte de droeve stoet het Protes- tantscbe kerkhof, dat in zyn frisschen lente bloei zoo innig weemoedig stemde. Een be vriend predikant, de heer Frommel, hield een gevoelde toespraak. Spanje. In Spanje verheugt men zich over de goede berichten uit de koloniën, die een spoedig einde van den oorlog doen verwachten. Gene raal Weyler seinde, dat de pacificatie van Cuba reeds zoo ver gevorderd was, dat de regeering geen troepen en zelfs geen vry- willigers meer mo3sfc zenden; spoedig zouden ongeveer 40,000 man naar Spanje terugkeeren. De bladen te Havanna bevatten tevens eeu telegram van generaal Weyler, waarin deze verklaart, dat de rust volkomen is terugge- keeri in de provincie Santa Clara en gedeel telijk in de prorincie Camaguey. "Tn wat den opstand op do Philippynen be treft, generaal Polavitja seinde vóór zyn vertrek, dat het aantal insurgenten, die nog op da been zyn, nauwelyks 5000 bedraagt, waarvan er slechts 2000 in bet bezit zyn van vuurwapenen. Meer dan 20,000 insurgenten zouden zich by de Spaansche colonnes hebben aangesloten. Yereenigde Sta tea. Over de vooruitzichten van het Amerikaansch tarief meldt een telegram van een Nieuw- Yorksch persbureel het volgende: De leden der financiöele commissie uit deu Senaat zeggen, dat zy het tarief togen 1 Juli denken aangenomen te krijgen door den Senaat, en dat het met 1 Augustus in werking zal treden. Het is zeker dat min of meerbelang- ry ke amendementen zullen aangenomen worden. Er zyn 45 senatoren, die uit partybelang in elk geval vóór het ontwerp zullen stemmen, onverschillig hoe het wordt gewyzigd, hetzy met hoogere of lagere tarieven, zoolang het Mac Kinley bevredigt. Dit cyfer i3 de minimum getalsterkte .van de voorstanders, en geeft reeds een meerderheid van één stem, die ver- moedelyk nog zal versterkt worden ^oor de zilversenatoren van de westelyke staten. Onder de voorstanders zyn ook enkele sena- torën, die niet als republikeinen zyn gekozen. James Kyle, van ZuiJ-Dakota byvtot geen enkele party behoorende, werd gekozen omdat by zich verbond, vóór een protectionistisch tarief te zullen stemmen. De democraat M'Inery, uit Louisiana, zal vóór het nieuwe tarief stemmen, omdat het in het belang van de suikerplanters in zyn staat is. Te Washington is een vergadering gehouden van belanghebbenden by den leder- en schoenen- handel, om maatregelen te beramen tegen de voorgestel Je rechten op huiden. Er werd een commissie benoemd, die een memorie aan den Senaat zal opstellen, om te protesteeren tegen de rechten, waaronder dezo tak van handel zou lyden. Urug;uay. De opstandelingen in Uruguay hebben zich meester geusaakt van een kanonneerboot te Artigas en gingen naar Zarate om een expe ditie- in te schepen. De Argentynscbe autoriteiten wisten de teruggave te verkryg.n van de kanonneer boot, en het beslag wordt niet opgeheven voordat de vrede h-rsteld is. Telegrammen. NIEUW-YORK, 19 April. De effectenbeurs alhier was stampvol. De pryzen daalden sterk, onder leiding van Louisville Nashville op verkoopen voor vreemde rekening. Buiten- landsche huizen verkochten ook Chicago, Milwaukee St.-Paul. Grooto posten inter nationale foadson werden aangeboden, waar uit men opmaakte, dat het verkoopen meest voor Europeesche rekening was. Na eenige koortsachtige reprises sloot de markt vaster. Beursbericht. Amsterdam20 April. Hollandsche fondsen 8?Y4, Obligatiën 98, Certificaten 97'/a. Oostenryk Mei 835/a, Juli 837/8- Portugal 20'/a- Torken 163/4. Geprivi- ligeerden 74. Loten 19J/8. Handel-My. 141'/a. Koloniale Bank 53. Centralsbares 75/8. Nash ville 42!/2. Beltshares 56. Petroleum Palem- bang lOQ'/a. Doidtsche 126. Rumeensche 160. De markt was flauw, zooals verwacht werd, en de handel beperkt. Russische Oosfcer- Leening 62l/2- Prolongatie 4. LEIDEN, 20 April. Op den avond van den tweeden Paasch- dag was de jongelieden-vereeniging „Vry en Vroom", die iederen Zondagavond onder leiding van den heer IC. Sytsma in het wykgebouw „Geloof, Hoop en Liefde" hare byeenkomsten houdt, eens recht gezellig byeen. Na een inleidend woord van den voorzitter, die wees op de schoone beteekenis van den naam der vereeniging en den jongens op het hart drukte, dat zy niet alben hier, maar ook buit', n zich dien naam waardig zouden toonen, met hun e drag zouden bewyzen, dat fabrieksjoDgens niet enkel vrijdoch tevens vroom kunnen zyn, werden er een paar tooneelstukjas opgevoerd en eenige ernstige en luimige voordrachten gehouden, waardoor men elkander weder keerig in eene opgewekte stemmiog bracht. Die stemming werd nog verhoogd door de chocolade, de broodjes en het gebak, door do zorgende hand van de echtgenoote van den concierge den knapen voorgezet en door dezen met smaak genuttigd, terwyi tusschenbeide een geurig sigaartje werd gerookt. Dat het op deze wyze spoediger laat was, dan men dacht, laat zich begrypen, zoodat voor velen het uur van scheiden nog te vroeg kwam. De voorzitter bedankte de jongens voor de voordrachten en de goede orde en sprak den wensch uit, dat zy zich dezen zomer nog verder zouden bekwamen in de kunst van het voordragen, om dan den volgenden winter eens op te treden voor hunne ouders en vrienden. Daarna gingen de knapen wel voldaan huiswaarts. By de heden alhier gehouden verkooping van cokes, in partyen van 100,10 en 5 Heet., waren de pryzen f 43, f 4.60 en f 2.30. De raadsheer in den Hoogen Raad mr. Telders was heden voor het eerst na zyne ongesteldheid weder in de zitting van het hoogste rechtscollege tegenwoordig. De heer J. Th. Braun, hoofdcommies by het Departement van Koloniën by de afdeeling Militaire Zaken, is te 's-Gravenhage in den ouderdom van 56 jaar overleden. Hy was secretaris van het Bestuur der Coöp. Winkelvereeniging „Eigen Hulp" aldaar, welke functie hy sedert den dag van do oprichting der afdeeling vervulde. Het stoomschip „Ardjoeno," van Rotter dam naar Batavia, vertrok 19 April van Perim de „Konig," van Hamburg en Amsterdam naar Oost Afrika, arriveerde 19 April te Port-Said; de „Koningin Wilhelmina," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 20 April te Port-Said; de „Merapi," van Batavia naar Rotterdam, vertrok 20 April van Port Said; de „Prins Willem IV" arriveerde 18 April van West- Indië te Nieuw-York; de „Soembing," van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 19 April tePadang; de „Kaiser," van Oost Afrika naar Vlissingen en Hamburg, is 18 April Suez ge passeerd; de „Palinurus," van Batavia naar Amsterdam, is 19 April Gibraltar gepasseerd de „Salak" arriveerde 18 April van Java te Rotterdamde „Voorwaarts," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Padang 19 April. Oillciëele Kennisgevingen. De Burgemeester der gemeente LeideD, Gelet op art. 31 der Kieswet Brengt ter algemeene kennis, dat de verzoeken om verbetering van de kiezerslijst voor den dienst 1897/98, met do bewijsstukken op do Secretarie dezer gemeento zijn Dedergelegd en in afschrift, tegen betaliDg der kosten, verkrijgbaar gesteld. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 17 April 1897. F. WAS. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien art. 8, lsto alinea, der wet van den 2den Juni 1875 (Staatsblad No. 95), tot regeling van het toezicht bg het oprichten van inriohtingeD, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken Brongen bi) deze ter algemcone kennis, dat door hen vergoDning is verleend aan do firma G. WILHELS1Y DAMSTÉ on rechtverkrijgenden tot het plaatsen van een eest in het perceel Undo Rijn 36. Burgemeeeter en Wothoudore voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeester. 20 April 1897. E. KIST, Secretaris. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leidon broogon ter algc-meeDO konnis, dat door JOHANNES BASTlAAN PRACHT, wonende alhier, een verzoekschrift is inge diend om vergunning voor den kleinhandel in sterken drank in het perceel Ondo Singel No. 172. Bnrgemoestor en Wothoudera voornoemd. Leiden, F. WAS, Burgemeester. 20 April 1897. E. KIST, Secretarie. ADVERTENTIËN. Vyf-en-twlntlg Jarige Echt vereeniging onzer dierbare Ouders: J. F. WILLENBORG EX D. H. M. WILLENBORG Ou werk brk. Hun dankbare Kinderen: [J. T. M. WILLENBORG. J. W. M. WILLENBORG-De Graaf. Leiden, 19 April 1 Mei. 3250 12 Eenige en algemeene kennisgeving Receptie: Zondag 25 April, 2 4 uren. (Haarlemmerstraat 49.) Geboren ANTON, Zoon van W. J. BIK, Officier van gezondheid 2de kl. N. I., en van A. JOCHEMS. Baros, 18 April 1897. (Sumatra's Westkust.) 3248 8 Heden overleed, na een langdurig, doch geduldig lyden, onze bartolyk geliefde Zuster en Tante ADRIANA JOHANNA JACOBA VAN GEER, Weduwe van den Heer P. G. HOUTHUIJSEN, in den ouderdom van 87 jaren. Rotterdam, P. VAN GEER. LeidenA. VAN GEER. Leiden, 16 April 1897. 3218 8 Te Haarlem overleed plotseling onze ge liefde Broeder en Behuwdbroeder de Heer C. E. ABSPOEL, in den leeftyd van 58 jaren. E. E. SECRÉVE Abspoel. F. W. SECRÉVE. A. M. ABSPOEL. Leiden, 17 April 1897. Volstrekt eenige kennisgeving. 3245 8 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig, smartelyk, doch geduldig lyden, onze iDnig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mejufrouw HELENA CHRISTINA VERHOOG Dee, in den leeftyd van 56 jaren. Leiden, Uit aller naam, 18 April 1897. A. VERHOOG Jz. (Oude Vest 109). 3260 9 Heden overleed, na eene langdurige onge steldheid, zacht en kalm, onze geliefde Echt genoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder SARA* VAN BERKEL, geb. Hknsen, in den ouderdom van 68 jaren. Mede namens verdero Familie, B. J. VAN BERKEL. Leiden, 18 April 1897. (lste Haverstraat 2.) 3253 9 Te 's-Gravenhage overleed heden, na eene langdurige ongesteldheid, onze geliefde Vader en Grootvader de Heer WILLEM FREDEREK DE VINK, in den ouderdom van 67 jaren. Ook namens onze Kinderen, C. DE VINK. D. DE VINK-v. d. Wilk. Warmond, 17 April 1897. 3261 8 Te 's-Gravenhage overleed heden, na eene langdurige ongesteldheid, onze geliefde Behuwd- en Grootvader de Heer WILLEM FREDERIK DE VINK, in den ouderdom van 67 jaren* H. PELTENBURG. y 3262 8 P. C. PELTENBURG. A. P. G. PELTENBURG. Leiden, 17 April 1897. Heden overleed, na een langdurig, doch ge duldig lyden, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, myne dierbare Echtgenoote en Moeier, Mejuffrouw MARIA VERHOEVEN, geb. Vbllinga, in den ouderdom van 50 jaren. Allen, die haar gekend hebben, zullen beseffen, wat wy in haar verliezen. Leiden, Uit aller naam, 19 April 1897. T. J. VERHOEVEN. (Haarlemmerstraat No. 8) 3259 11 Heden overleed, na een langdurig, doch geduldig lyden, onze innig geliefde oudste Zoon en onzer Kinderen liefhebbende Broeder COR NELIS ABRAHAM, in den ouderdom van byna 22 jaren. A. BOOT. L. M. EOOT-Noest. Leiden, 20 April 1897. 3255 8 Voor de vele en hartelyke bewyzen v.n belangstelling en vriendschap, ondervonden by het vieren van de 40-jarige uitoefening myn r Zaak, op 12 April, breng ik aan allen, ook buiten de stad, myn oprechten dank. Dez^ erg is voor my tot een onvergeteiyken gemaakt. Mej. J. A. WIJLAND. Leiden, 19 April 1897. (Apothekersdyk 3.) 3243 9 Voor de vele bewyzen van deelneming, ontvangen by het overlijden van myne bar- teiyk geliefde Zuster W. S. C. VAN BELL, betuig ik mijn oprechten dank. Mej. H. VAN BELL. Leiden, 20 April 1897. 3256 6 Voor de vele bewyzsn van deelneming, ondervonden na het 07erlyden van den Wel edelen Heer A. H. VAN DER TAK, betuigen wy onzen tnrteiyken dank. Namens de Familie, H. VAN DE GRIFT, Executeur. Leiden, 20 April 1897. 3252 7 Voor de vele bewyzen van belangstelling ons betoond na het overlydea van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot-, Overgroot moeder en Zuster, Mejuffrouw de Weduwe DINA ZWART, geb. v. d. Bosch, betuigen wy namens de familie onze barteiyken dank. Uit aller naam, P. BRIEËR. Leiden, 20 April 1897. 3276 9 DANKBETUIGING. Hiermede betuig ik myn welgemeenden dank aan Prof. VEIT, Dr. SEMMELING en de hoofdoppasseres Mej. TIBBOEL en Zuster KUNST, voor de uitstekende hulp en de zorgzame verpleging, in het Acad. Ziekenh aan myne Echtgenoote bewezen by hare ziekte en verlossing, en tevens aan allen, die my by deze omstandigheden biyken gaven van byzondere belangstelling. J. F. BOGNETTEAU. Leiden, 20 April 1897. 3264 12 M^t deze bericht ik u, dat er alle weken by my gestald zyo, welke eiken Donderdag te zien en te koop zyn by: 3272 10 Dinsdag 27 April 1897, des voormiddags te elf uren, in het Koffiehuis Het Blesse Paard", te StompwUk, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERüH, Notaris te Leiden, afslag van: 1. Do BOUWMANSWONING c. a. in de^ Grooten drooggemaakten Polder onder StomR •wyk, gemorkt C 17, met een perceel WEL of HOOILAND, samen groot 1.59.96 heet- aren, in bod gebracht op. f 2025. Terstond verhoogd mot. 75.— 2. E9n perceel WEI- of HOOI LAND gelegen alsvoren, groot 1.71 hectaren, op1875.— Terstond verhoogd met. 60.— 3. Een perceel WEI- of HOOI LAND alsvoren, groot 1.37.20 hect aren, op1450.— Verhoogd mat100.— 4. Drie perceelen WEI- of HOOI LAND, als voren, samen groot 4.64.20 hectaren, op3600.— Terstond verhoogd met 400.— 5. Drie perceelen WEI- of HOOI LAND, alsvoren, samen groot 4 86.80 hectaren, op3000.— TcrBtond verhoogd met 600.— Ten kantore van voornoemden Notaris wor den, tot en met Maandag a. s., op alle werk- dagen van 10-2 uren, verhoogingen aange nomen, tegen genot van 1/5 der verhoogsom. 3275 34

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3