„Plaats Royaal". De Gracieuse. Stoomtramweg Maatschappij Faillissement W. VAN DER VOORT. HOTEL W. 0UWERKERK, A. DE WIEDT. Laagste prijzen. Uitsluitend solide. sS G asoinam enten, HAARLEM-LEIDEN. ■vluchtige iets haperde. De heer B. deed ia de laatsto vijf jaren steels meer zaken, vooral in Holland en Duitschland, waar by, en dit dit Mykt thans, zeer scherp concurreerde, ja zóódanig, dat solide houthandelaren en agenten in deze omgeving zich een omzet tegen zulk een goedkoopen prys eenvoudig niet konden denken. Biykbaar vjas hy to:n roeda aan lager wal en was het veelimportoeren en beneden don bandelsprys verkoopsn een middel om aan geld te komen om daarmee openstaande posten, die geen uitstel gedoog den, to vereffenen. Van groote sommen, die de heer B. in deze environs leende, is niets bekend, wel van bedragen van f 1000 f 6000, die hem in Delfzyi, Farmsum en Weiwerd door eenige gego3do burgers werden toevertrouwd voor zyn uitgebreiden handel. By den grooten omzet in hout nog twee ladingen voor rekening van den hoer B. zyn onderweg, ontving hy in den laatsten tyd van eenige houthandelaren importeurs, naar men zegt in Farsum, Veendam en Groningen hout om aan beloofde levering te kunnen vol doen, wat by tydelijk gebrek in enkele arti kelen onder bouthandelaren meer gebeurt. Dozo leveranciers zullen alzoo schade ïyden naarmate zy den voortvluchtige krediet stel- din. Wat betreft het verduisteren van de erfenis van wykn mej. de wedw. Van do Werff, die geheel aan de familie BorstRog- genkamp 't voiige jaar ten deel viel en die de heer B. als mede-executeur beheerde, wy kunnen uit goede bron mededeelen, dat verreweg het grootste gedeelte voor kort is uitgekeerd en voor zoover dit nog niet geschied is, dat bedrag in vaste fondsen is belegd. Wel zegt men, dat de heer Borat oen som van f 15,000 onder zyn beheer moet hebben, waarvan het vruchtgebruik toekomt aan eene vroegere dienstmeid van bovengenoemde erf laatster, die haar dit by testament vermaakte, om na overiyden weer to vervallen aan de familie. Is dit bedrag verloren, dan is ge noemde dienstmeid, financiëel, zoker het meest getroffen. Voor haar is het te hopen, dat die som is vastgezet, wat we zeer betwyfelen. Onze neringdoenden ïyden gelukkig weinig of geene schade. De heer Borst was zeven jaren burgemeester dezer gemeente; eerder lid van den Baad en wethouder. By velen genoot hy als zoodanig een groot vertrouwen. Zyne herkiezing by iedere aftreding getuigt hiervan. Als hoofd der gemeente hadden de meeste burgers hem gaarne meer 2ien deelnemen aan 't maatscbappeiyk verkeer. Vereenigingen voor nut en gepast vermaak zagen don bur gervader zelden in haar midden, wat men algemeen afkeurde en betreurde. Over zyne toewyding in 't behartigen der gemeente belangen valt niet te roemen. By helderheid van inzicht, ontbraken den burgemeester vast- hud van beginsel en doortastendheid indrin gende omstandigheden. Moge hy vervangen worden door iemand, die de eer van zichzelven ®n die van Delfzijl hoog houdt! Gistoravond is de uit voorloopige hechtenis ontslagen luitenant Z. te Venloo teruggekeerd. Hy werd aan het station door de officieren verwelkomd. Voor Falb, den woerprofeet, die naar men weet verlamd is en daar door in kommerlyke omstandigheden verkeert, is in verschillende landen var. Europa ongeveer 50,000 bfieengebracht. Men moet maar boffen. Hoevele honderden menschen zyn er niet, die zich werkelyk ver- diensteiyk hebben gemaakt voor de samen leving, maar die nochtans in armoede sterven. En deze man, die vermoodeiyk overtuigd was van de waarheid van zyn stelsel, maar dat door alle wetenschappelyke mannen op goede gronden voor onzin was verklaard, krygt een kapitaal byeen, om onbezorgd van te leven. Naar uit Johannesburg gemeld wordt, heeft oen ontploffing van dynamiet plaats gehad in de myn van Langlaagte Deep. Men spreekt van 36 slachtoffers, myn werkers. BUITENLAND. Frankrfik. De beer Faure, president der Fransche Bepulliek, zal in de maand Juni een bezoek brengen aan St.-Petersburg. Hy vertrekt van Havre naar Kroonstad aan boord van de „Dupuy ae Lome," welk oorlogsschip door een aantal der nieuwste bodems zal worden geescorteerd. To Kroonstad zal het Russische Hof hem opwachten. De heer Hanotaux zal wanneer hy dan nog minister van buitenlandsche zaken is! den president vergezellen. President Faure vertrekt op Tweeden Paascbdag naar La Roche sur-Yvon, en be zoekt daarop Nantes en verschillende steden in do Vendée en de departementen Charente- Inférieure en Sèvres. Dinsdag over 8 dagen keert hy to Parys terug. De laatste mail uit Madagascar bracht bijzonderheden over do verbanning van bojingin Ranavalo. Aan boord van de „Përouse", die haar naar Réunion overbracht, protesteerde zy voortdurend tegen de ver banning. Zy beweerde het slachtoffer te zyn vanjjebeime beschuldiging van hare omgeving; zy hoopt nog steeds, als zy der Fransche regeering alles heeft uitgelegd, op den troon hersteld te worden. Op 27 Februari in de vroegte verliet de koningin de hoofdstad, met drie vrouwelyke en twee mannelyke bedienden, die haar echter spoedig in den steek lieten, maar enkele getrouwe Howa's sloten zich tosn by den stoet aan en dienden de koningin op reis. Des nachts sliep zy in een blokhuis, om des morgens hare reis voort te zetten met het escorte. Gedurende de reis hield Ranavalo zich goed, maar later, aan boord van de „Përouse," toen de kust van haar geboorteland uit het oog verdween, begaf de moed haar. Zy weende hartstochtelyk en dreigde van honger te willen sterven; maar langzamerhand schikte zy zich in haar lot en gebruikte geregeld haar maal. Generaal Dodds, die sinds zyn plotselinge terugroeping uit Tonking op wachtgeld was geplaatst, is nu benoemd tot bevelhebber der mariniers te Brest. Da Duitsche Rykskanselier en zyn vrouw zijn te Parys aangekomen en incognito aan hun appartement in de Champs-Elysées afge stapt. Dal WohlantU In het anarchisten-proces te Berlyn luidde de uitspraak der jury: KoschemaDn schuldig aan deelneming aan poging tot moord en aan overtreding van de wet op ontplofbare stoffen"Westpbal wegens medeplichtigheid schuldig; Josephine Gürtler, Weber en de gescheiden vrouw van Westphal niet schuldig. Koschemann werd door het hof tot 10 jaar en 1 maand tuchthuisstraf, met aftrek van drie maanden preventieve hechtenis, en tot 10 jaar verlies van eer veroordeeld"West phal tot 1 jaar gevangenisstraf onder aftrek van 4 maanden preventief. De oveiigon werden vrygesproken. De verdedigers hadden voor allen vryspraak gepleit. Koschemann verzekerde, dat hy met den aanslag in geenerlei verbinding had gestaan. „Wanneer de gezworenen my ver- oordeelen, veroordeelen zy een onschuldige," zeide hy. Josephine Gürtler verklaarde even eens onschuldig te zyn. „Had ik van den aanslag afgeweten, dan zou ik dien verhinderd hebben." Do andere beklaagden sloten zich by hun verdedigers aan. Delbrück, de beroemde oeconoom, die gedurende vele jaren de medewerker van Yon Bismarck was, is -gisteren 80 ja3r geworden. S3dert 1881 heeft hy zich uit de politiek terug getrokken en wydt hy zich slechts aan enkele zaken van algemeen nut, o. a. is hy voor zitter van den „Verein zur Beförderung des- Ge werbefleiss es in Preussen". Groot-BritanniS. De hertog van Connaught heeft Donderdag het volgende besluit in het kamp van Aldershot doen afkondigen: Ongeveer vyftig officieren en honderd „non commissioned" officieren en manschappen van het 1ste regiment „Royal Irish Rifles", zul len 23 dezer met een extra-trein van Farn- borough naar Southampton vertrekken en zich op het transportschip „Dunera" inschepen naar Kaapstad. Andere detachementen, welke met denzelf den trein zullen vertrekken, met bestemming voor Zuid-Afrika, zullen bestaan uit een onder officier en 55 minderen, van het vierde regiment „King's Royal Rifles", onder bevel van kapitein Ashburnham en 50 minderen van het derde bataljon der „King's Royal Rifles" onder kapi tein Addington. Yoor Natal zyn bestemd 80 „non-commissioned" officieren en manschap pen van het derde regiment „King's Royal Rifles", henovens een afdeeliDg van den ge neeskundigen dienst en van de genie. In Londen loopen sinds lang geruchten, dat het rapport van sir Richard Martin, den militairen commandant van Bechuanaland, ongunstig luidt voor de Chartered Company en daarom door Chamberlain achtergehouden wordt. De Londensche correspondent van de „Manch. Guardian" verneemt, dat in het rap port bevestigd wordt, dat de Chartered Com pany dwangarbeid heeft ingevoerd en by het verleenen van concessies buiten baar charter is gegaan. Zoowel de regeeringsparty als de oppositie keurt h6t af, dat minister Chamberlain het rapport achterhoudt totdat de Chartered Company er op geantwoord heeft; het geldt hier toch geen beschuldiging, maar het offi ciéél rapport van een daarmede belasten ambtenaar, en dat had onverwyid moeten gepubliceerd worden. Spanje. Generaal Polavieja, die tot nog toe het opperbevel op de Philippynen heeft waarge nomen, is naar SpaDje vertrokken. Generaal Lachambre heeft zyn commando overgenomen. By zyn vertrek heeft de vertrekkende gene raal een proclamatie uitgevaardigd, waarin hy beweert, dat de toestand in de provinciën rustig is. Men vermoedt, dat de opstandelingen nog een troep van 6000 man onder de wapenen bobben, waarvan de meesten niet in het bezit van geweren zyn. Ooitenrflk-Honcr.-Monarohle» Keizer Frans Jozef moet dr. Karei Lueger, die door den gemeenteraad van Weenen tot burgemeester is gekozen, in een particuliere audiëntie de verzekering hebben gegeven, dat hy diens benoeming zou goedkeuren. H6t be sluit dienaangaande zou waarscbyniyk Paasch- Zondag bekend worden gemaakt, terwyi de heer Lueger des Dinsdags den eed zal afleggen. Het eeds-afleggen is nooit een indrukwek kende plechtigheid geweest, doch thans zal vermoedeiyk een uitzondering op den regel worden gemaakt en het Stadhuis op den dag der eedsaflegging een publiek bevatten, zooals het nog zelden binnen zyn muren gezien heeft. De raadsleden der voorsteden zullen allen worden uitgenoodigd, de hooge geestelykheid en de dames der anti-semiotische leden zullen tegenwoordig zyn. De nieuwe burgemeester zal in zyn hoe danigheid als eerste magistraat aanwezig zyn by de ontvangst van keizer Wilhem aan het station en tevens deelnemen aan het gala-diner, hetwelk 22 April ter eere van den Duitschen monarch wordt gegeven. „Men kan byna niet gelooven", zegt een telegram uit Weenen, „dat datgene, hetwelk verleden jaar onmogeiyk scheen, nu werke- lykheid is geworden." Een later bericht meldt dat de keizer reeds nu de benoeming van den heer Lueger heeft bekrachtigd. Zuld-Afrika. Volgons een „Central NewsM-telegram uit Kaapstad zal in de eerstvolgende zitting van den Transvaalschen Volksraad een wetsont werp worden ingediend, waarin het gebruik van de Nederlandsche taal verplichtend wordt gesteld voor handelsnota's in binnenlandsch verkeer. Ieder inwoner van de Republiek heeft het recht, een in het Nederlandsch ge schreven quitantie te verlangen. Overtredin gen worden gestraft mot een boete van vyf pond of gevangenisstraf van ten hoogste zeven maanden. Telegrammen, LARISSA, 16 April. Bruffas, hoofd der Grieksche opstandelingen, heeft te Chalcis een bende georganiseerd van. 2200 man, ten einde daardoor de aandacht van het Turksche leger van de Macadonische grens af te trekken. ATHENE, 16 April. De Oostenrykers zyn op Creta by Nerekouron, tusschen Suda en Malaxa, slaags geweest met de opstandelingen. DURBAN, 16 April. Een Biitsch eskader van zeven schepen is hier onverwacht aan gekomen, en hedenavond komen nog twee andere schepen. Doel en bestemming van dit eskader zyn onbekend. LEIDEN, 17 April. De verbouwiDg van de Hartebrugskerk is gereed. Daarover komt in het by dit nommer behoorende 2de Blad een artikel voor van de hand van den zeereerw, heer P. M. Bots, R.-K. priester en rustend rector, op welke, ons welwillend toegezonden, beschryviog wy de aandacht onzer lezers vestigen. Dezer dagen namen wy uit een artikel van de heoren dr. A. C. Hartevelt en D. Stigter over „Geneeskundige armenzorg te Leiden", voorkomende in het „Nederlandsch Tijdschrift voor Geneeskunde", een en andey over. In de beden verschenen aflevering deelen genoemde heeren mede, dat zy in hun ver slag door een onwillekeurig verzuim vergaten melding to maken van betgeen aan zieken verzorging en zieken-verpleging gedaan wordt door de Christelyke Wyk vereeniging^ welk9 hier ter stede door ds. S. H, J. De Woiff is opgericht en werkzaam is in de wyk van dien predikant. Sinds jaren heeft die vereeni- ging een afdeeling, welke zich bezighoudt met het verstrekken van voedsel aan zieken, en sinds vyf jaar is een wykzuster voor de vereeniging werkzaam. Deze bezoekt de zieken en helpt hen met het vele, waarmode een ervaren en yverige wyk verpleegster patiënten in hun woniDg helpen kan, en staat op verzoek eiken geneesheer by kleine operaties in haar wyk ter zyde. Sinds eeüigen tyd heeft ze in het uitge breide wykgebouw een kamer en een bad kamer tot haar dionst gekregen. In de (spreek kamer behandelt zo dagelyks patiënten van alle gezindten, die ïydende zyn aan uitwen dige afwykingen (chronische eczemen en ulcera byv.) volgens opgegeven wyzo en met voorgeschreven geneesmiddelen, waardoor menige patiënt die zorgvuldige en tydroovende verpleging geniet, die noch de geneesheer zulk een patiënt, noch deze zichzelf geven kan. Het zitting-houden van een geneesheer ia het gebouw op vastgestelde uren is, hoezeer de vereeniging er naar streeft, tot nog toe op eenige bezwaren afgestuit. Esnigen tyd geleden vermoldden ver scheidene couranten, dat de rechtbank te 's Gravenbage, to geiyk met de aanbeveling voor de vacante betrekking van rechter ia dat college, ook die voor kantonrechtor aldaar zou opmaken. Wö vernemen thans, dat dit toen en ook nu nog niet is geschied. Terwyl toch by wetteiyk voorschrift is bepaald, dat de aanbeveling, waarvan sprake was, moet bestaan uit de namen van drie personen, scbynen zich tot nu toe nog slechts twee sollicitanten voor deze eervolle en gowichtige betrekking te hebben aangemeld. De directeur-generaal der posteryen en telegraphie, de heer J. P. Havelaar, die be noemd is tot eersten gedelegeerde van Ne derland op het den 5den Mei a. s. te Washiogton te openen internationale postcongres, begaf zicb hedenvoormiddag naar Rotterdam, om zich van daar naar Amerika ia te schepen. Naar men verneemt, zyn HH. MM. de Koninginnen voornemens in Juni weder op het Loo te komen en aldaar de zomermaanden te verbiyven. Het stoomschip „Burgemeester Den Tex" vertrok 17 April van Amsterdam naar Batavia; de „Koningin "Wilhelmina", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 17 April Kaap del Armi; do „Prinses Sophie", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 16 April te Genua. ACADENIENIEUVS, LEIDERDORP. Ondertrouwd: W. Van Beek jm. 28 j. en C. Baars jd. 21 j. J. Kuperus jm. 28 j. en E. Aland jd. 21 j. Getrouwd: S. Hoogstraten jm. 26 j. en M. Piers jd. 27 j. Over loden: B. Van Oramering 5 mnd. J. L. Hooymans jm. 21. KATWIJK. Geboren: Abraham, z. v. H. Weiland en J. P. Franchimon. Leuntje, d. v. J. v. d. Rhijn en G. v. d. Plas. Overleden: J. v. <3. Bent 20 dagen. J Boezaard, wed. A. Aaudewiel. 73 j. M. F. Van der Kamp 3 mnd. J. Schaap 3 j. W. Koe- lewijq, wed. E. Vooys, 64 j. E. Kraay, gehuwd met J. J. A. Eekhout, 84 j. Officieel© Keniusge vingen. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen tor algemeene kennis, dat door J. MARKS, wonende alhier, eon verzoekschrift ia ingediend om vergnnniDg voor den kleinhandel in sterkon drank in hot porceel Levendaal No. 138. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 17 April 1897. E. KIST, Secretaris. Marktberichten. Leiden, 17 April. Graneü. Door do invallende feestdagen was de handel heden van weinig belang en bleven de prijzen nagenoeg onveranderd. Witte Tarwe ƒ5.90 a 6.70. Roode ƒ6.10 a ƒ6.50, Walla-Walla ƒ7.— a ƒ7.23. roolscho per 80 KG. Rogge 3.30 a ƒ3.60 per 74 KG. Zomergeret ƒ3.40 a ƒ4.—, Winter- ƒ3.50 a ƒ4. Chevalier- ƒ4.20 a ƒ5.40 per HL. Haver ƒ3.20 a ƒ3.50 per 50 KG. Groene Erwten ƒ4.75 a ƒ5.per HL. Paardenboonen 4.50 a ƒ4.90 per HL. DuiTenboonen ƒ5.40 a f G.per HL. (Bruineboonen f 6.a ƒ7.50 per HL. Koolzaad a per HL. Kanariezaad ƒ5.26 a ƒ7.per HL. Hennepzaad 5.75 a ƒ6.50 por HL. Boter. Aanvoer 9f30 kilogr.; lste qualit. por V*vat ƒ42.a ƒ48.2de qualit. per 1/* vat ƒ36.a 40.late qualit. per kilogr. ƒ1.05 a ƒ1.20; 2de qualit. por kilogr. ƒ0.90 a ƒ1. Lange Zwarte Tarf 630,000 stuks, 2.75 a ƒ3.— per 1000. Hoofddorp, (Haarlommermeer), 15 April. Roode Wintertarwe a Jarige Tarwe a Witte Tarwe ƒ5.76 a 6.23, Zomer nstarwo a R >ggo ƒ3.50 a ƒ3.65, Haver ƒ6.50 a ƒ0.80, Chevaliergerst a Wintergerat a 4.—, Zomergorst a Duiven- boonen ƒ5.75 a ƒ6.10, Rcode Dnivenhoonen a Paardenboonen 4.65 a Broincboonen a Groene erwten ƒ5.Granwo erwten a Capuc'ijner» a Kanirio- zaad f a Karwciziad a per 60 kilo. Deventer, IC April. Boter ƒ17.a 20.25 per 7a tou, 8.50 a ƒ10.per l/i6 ton ƒ0.80 a ƒ0.90 per KG. K poieren ƒ2.60 a ƒ3.25. Eendeieren 3.25 a 3.75 per 100 stuke. Botchandel zeer ving. Wegens het Paa9ch feest Kal deze Courant Haandag niet verschyncn. ADVERTENTIE N. Ondertrouwd J. H. J. KUYPERS, Wedr. van C. H. BAK, en J. A. LINK. Haarlem, i 15 APr" 1897- 3191 7 Op den 30sten April hopen ome ïïH geliefde Oudera en Grootouders JAN KRUIK en gr JANNETJE KUNH den dag te herdenken, waarop zij vóór 05 jaren in het huwelijk traden. -»v3 Namens hun eenigen Zoon, Kleinkinderen en Achterkleinkinderen Geboren: MARIA CATHARIVA ELISABETH. Dochter van J. VAN GIJZEN en E. VAN GIJZEN-MiEnEMEX. Leiden, 17 April 1897. 3236 6 JAN KRUIK, W. P. DEMMENIE, 1 geb. J. Kruik. J. OOST VEEN, f geb. J. P. Kruik. J. KRUIK, j geb. G. v. d. Voort. AARTJE KRUIK, f PIET KRUIK. Sassenheim. Leiden. Saesmkeim. 3193 21 —0 Saüscmieim, 17 April 1897. fg- Den lstea Mei hopen onze geliefde tyt- Ouders do Heer M. VAN STEEN en 3182 12 gf Mejuffrouw A.M. VAN DER VOORT, hun vUf-en-twIntlgjarlge Echt- fc -4?) vereeniging te herdenken.' Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Leiden, .17 April 1897. Den 28ston April hopen onze ge- j* liefde Oom en Tante: <H*- ADRIAN US CORNELIS DIJKMAN rg en ^3 GEERTJE STEENEVELD, -»p hunne25-jarlge Echtvercenlglng te herdenken. 3223 12 gT Namens de Familie, -S J. J. DIJKMAN. Voorschoten, 17 April 1897. -s Groningen: Geslaagd is voor het eerste gedeelte arts-examen de heer J. S. B. Wanrooy, cand.-artB, geboren te Terborg. DANKBETUIGING. 3237 7 De ondergeteekende betuigt zyn hartelyken dank aan den Weledelen Heer GRONDHOUT voor de zorgvuldige en beleidvolle behandeling tydens de verlossing zyner Echtgenoote. Leiden, J. VAN GIJZEN, 17 April 1897. Lammermarkt 16a. Heden overleed, na een langdurig, doch geduldig ly ien, onze harteiyk geliffde Zuster en Tante ADRIANA JOHANNA JAOOBA VAN GEER, Weduwe van den Heer P. G HOUTHUIJSEN, in den ouderdom van 87 jaren. Rotterdam, P. VAN GEER. Leiden, A. VAN GEER. Leiden, 16 April 1897. 3218 8 Voor de talryke bewyzen van belangstelling, zoowel hier als elders ons betoond by h t overiyden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer JOHANNES DE YRIN- GER, betuigen wy, ook namens de Familie, onzen wolgemeenden dank. Uit aller naam, H. J. DE VRINGER. Schiedam, 17 April 1S97. 3177 9 De VERIFICATIE-VERGADERING in ge noemd Faillissement zal plaats hebben Zaterdag 29 Hel a. s., te halflwce, in het gebouw der Arrondissem nts-Rechtbank, te 's-Gravenhage. De schuldvorderingen moeten vóór 7 Mei a. s. worden ingezonden by den ondergeteekende, 3238 11 Do Curator, Mr. M. MENDELS. Nog twee avonden in de week is de ZAAL disponibel, waarvoor ondergete?kende zich by de Besturen van Gezelschappen teleefi aanbeveelt. Achtend, 3228 14 Noordeinde 54, Leiden. Cbapellcric anglaise. Nieuwe Rijn 6, b/d. Visehbrug. Grooto keuze in IIEEREnillOEDEiV en -PETTeiV, niilMKI- en JOHGËH- KUT8E1V, STHOOHOEDE1V, enz. 5^^* Speciale inrichting voor het Wassclien van Stroolioeden. 3231 12 UITGEBREIDE KEUZE: Hccren-Bassen g O Fronts, Boorden en Manchetten, z O MCk cn •Strikken, mw Tricot-Ondergoederen, co 3240 14 g O Aanbevelend, g| n. D. LESS, Nieuwe Rijn 56, Leiden. - -rifjj Den 2den Mei a. s. Lopen onze geliefde'Ouders JOHANNES GERARDUS VAN LEEUWEN J CATHERINA VAN STAVEREN IE hunne 2&-jarige Echtvercenlging te herdenken. 3220 13 Eunne dankbare Kinderen. H*- Lisse, 17 April 1897. Ondergeteekende bericht dat van af heden bestel lingen voor hem worden aangenomen by de 3241 13 Firma H. J. T. 3ÏATVELD, PAPIERHANDEL, PAAHDESTËKG 4. Minzaam aanbevelend, P VM1 PQ Hoogewoerd 16. IAll LO, Telepliooiiii. 285. Goedkoopst adres voor: NOORD-ZUIDHOLLANDSCHE Volgens besluit der Algemeene Vergadering van Aandeelhouders vau heden is het dividend over 1896 vastgesteld op 7 pCt. of 17 50 per Aandeel, groot f 250.-, tegen intrekking van Dividendbewys No. 11. Tevens zyn ii die Vergadering by uitloting ter aflossing aan gewezen 8 ad 1000.— 4 pCt.-Obllgatiën. NO3. 12, 117, 120, 189, 197, 208, 218, 234. Voornoemde Dividendbewyzen zyn van af, 1 Mei a. 8. en de uitgelote Obligatiën van af 1 Juii a. 9. betaalbaar ton Kantore van de Heeren BROEKMAN HONDERS, te Am sterdam. HET BESTUUR. Hillegom, 15 April 1897. 3239 20

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3