ATJEH. De gewone audiëntie van den minister van marine zal op Vrijdag a. s. niet plaats hebben. Het stoomschip „Borneo," van Rotter dam naar Batavia, passeerde 11 April Kaap Carvoeiro; de „Koningin-Regentes" arriveerde 11 April van Amsterdam te Batavia; de .Prinses Amalia" arriveerde 12 April van Batavia te Amsterdam; de „Salak," van Bata via naar Rotterdam, vertrok 11 April van Marseille; de „Smeroe," van Rotterdam naar Batavia, aniveerde 11 April te Southampton; de „König", van Hamburg en Amsterdam Daar Oost Afrika, passeerde 11 April Gibraltar; de .Maasdam" arrivoerde 12 April van Rot terdam te Ni9uw-York; de „Prins Alexander", ▼an Amsterdam naar Batavia, vertrok 12 April van Perim; do „Spaamdam" arriveerde 12 April van Nieuw-Yoik te Rotterdam. Hillogom: De rijksveldwachter-brigadier- titulair A. Hellendoorn en de onbezoldigde rijksveldwachter G. Scheepmaker, aan wie aangifte was gedaan, dat ten nadoelo van de wed. G. Damen in den nacht van 8 op 9 dezer uit haar tuin circa 16 manden te veld staande hyacintenbloemea waren afgesnoden en ontvreemd, en die naar aanleiding daarvan bovengemelden tuin bewaakten, hadden beden- nacht de voldoening om den ar'oeiJcr F. W., alhier woonachtig, op heeterdaad to betrappen, terwijl hy de aldaar te veld staande bloemen afsneed en reeds drie manden daarmee had gevuld. Zich ontdekt ziendo, nam hy de vlucht, sprong over slooten, hekken en afsluitingen van prikkeldraad, doch werd desniettegen- staando zeer spoedig gegrepen. Het bleek bij nader onderzoek, dat ook de manden, die in z(jn bezit waren, door diefstal waren ver kregen. Aan genoemde politiebeambten mag een woord van lof niet worden onthouden. Loiderdorp:Bü het echtpaar Vr., alhier, had eenigo dagen vertoefd zekere A. D. Vr., volgens opgaaf wonende te Amsterdam. Nadat deze vertrokken was, kwam eene vrouw uit de buurt haar mededeelen, dat hun gast by haar geld had geleend en daarvoor een hals ketting in pand had gegeven. Vrouw Vr. erkende dozen als de hare, hetgeen aanleiding gaf om te onderzoeken of nog rae^r voor werpen waren ontvreemd. T03n bloek, dat dit het geval was, stalden do benadeelden den te Leiderdorp gestationneerden brigadier- titulair der rüksveldwacht J. P. Letschert met cit een en ander in kennis, waarop deze een naier onderzoek instelde. Dit leidde tot de arrestatie van bovengenoemden persoon ln de gemeente Woubrugge, waarop de v?r- £achte voor den burgemeester der gemeente Leiderdorp werd gebracht. Na opgemaakt proces-verbaal werd A. D. Vr. ter beschikking van den officier van justitie te 's Gravenhage gesteld. L i s s eVerleden week vierdo mej. M. Van den Broek, to Lisse, haar 25 jarig ambts jubileum als bewaarschool directrice. Talry'k waren de blaken van bolangstelling, die z(j dien dag mocht ontvangen, o. a. van de ztfde der gemeentenaren, bestaande in eenigo even fraaie als nuttige cadoaux. En dat men cok elders haren feestdag niet vergeten had, be wezen de ruim 150 gelukwenscben, dia door post of telegraaf werden overgebracht, en de fraaie bioemgoschenken, die de reeds versierde school een nog feestelijker aanzien gaven. Zwammordam krygt gaslichtTen minste, er wordt beweerd, dat de leiding van Bodegraven zal worden doorgetrokken, als tien of meer gezinnen te Zwammerdam van gaslicht gediend willen z\jn. Zenuwachtige Vrouwen. Do laatste abonnements-voorstelling is af- gelcopen. Van Zuyltn nog esns als Chapeloux te zien, vóór de sluiting van h t speelseizoen, was een genoegen, dat wy altijd op prys zullen blijven stellen, maar het is toch wel goed, dat wy nu voorloopig eens geen lach succes voor den boeg hebben. Want bo9 dankbaar ook voor een vroolyken, aangenamen, opgewekten avond, toch kan men ook daar van verzadigd geraken, en wy willon wel eeriyk bekennen, dat het ons spyt, dat de omstandigheden niet gedoogd hebbon, dat iets van de fraaie voorspellingen, die enkele weken geledon gedaan zijn, ver we zen iy kt is geworden. Wy moeten ons dus maar tevreden stollen mc-fc wat ons geboden wordt, en dan, zeker, als uitspannings avoni is de avond van gisteren niet te versmaden geweest. Al is het lang zamerhand nu juist geen nieuwigheid meer om „Zenuwachtige Vrouwen" te zien, toch heeft het publiek nog weer eens harteiyk gelachen om de malligheden van Van Zuylen, of ze overdreven waren of niet. Trouwens, iuder droeg bet zijne by om do algemeeno vroolykheid te bevorderen, allen speelden lustig en opgewekt. Het was lang geleden, dat hier „Een party piket" gespeeld was. Dat was, meen ik, in 1884 cf 18S5, toan Victor Driessens zyn laatste kunstreis deed met hot gezelschap van Van Zuylen. Driessens speelde toen den edelman en deed het mooiar dan nu zyn leerling. Van Zuylen was toen de brave Mercier, en die rol is voel btter voor hom goschikt. Zyn grime was echter uitstekend. Tusschen twee haakjes, een malle gewoonte om den ouden man aan te spreken met „ridder"; „ja, ridder", „neen, ridder", dat zegt men niet. Van Zuylen werd gehuldigd met twoe fraaie kransen on één palmtak. De komedie was rede'yk bezet. Dezo laatste avond, met een zóó onbe duidend stuk, is een waardig slot geweest voor een seizoen, waarin wy zoo overvoerd zyn met onboduidonde lachsuccessen, nieuwe zoowei ala oudo. Do winter is niet bepaald slecht geweest, wy hebben ten minste altijd mooi en goed spel kunnen bewonderen, maar wat het gehalte der stukken betreft, hebben wy het wel eens beter gehad. Dit is aller minst bedoeld als verwyt tegen de Rotter dammers, want zy kunnen het waariyk niet helpen, als er niet veel of niets goeds ver- schynt, dat weer voor een tydlang het veel- eischende publiek kan bevredigen, maar wy constateeren slechts het feit. Onder al het oude, dat opgevoerd is geworden, wasFaassen's „Phtyn" het éénige degeiyke stuk. Als be- langryke nieuwe stukken hebben wy slechts gehad „Liobelei" (Minnespel) en „Borkman", en voor zoover betreft het spelen door de Rotterdammers ook „Nora". Onbeduidende nieuwigheden waren„Hedendaagsche liefde", „Verdwenen", „Villa Gaby" en „Vittorino". Als reprises giagen „Stadslucht", „Pension Scholier", „Meneer en Mevrouw Mongodin" en „Zenuwachtige Vrouwen". Men ziet het, als niet de gemoederen door „Borkraan" in beroering gebracht waren, wy zouden van dit speelseizoen weinig of geen indruk overhouden. Maar zoolang wy in het gezelschap nog de krachten kunnen bewon deren, die Borkman spelen en bet zóó spelen als Haspels, Faassen en Mevr. Beersmans, vooral als de laatste, zoolang kunnen wy gerust wachten, want komen er weer eens mooie en degelyke stukken, de talenten, dia ze moeten vertolken, zyn nog aanwezig. Daarom hopen wy maar op eon volgend seizoen, wy hebben nu alvast de stellige belofte voor veel goeJs, dat ons dan geschonken zal worden. Helaas, dat wy met een somber woord bosluiten moeten! Eene droevige tyding be reikte ons op dien laatsten abonncments-avond. De toestand van Jaap Haspels js van dien aard, dat wy het ergste vreezen moeten. De kansen op zyn behoud schijnen uiterst gering te zyn. Dat zijne ziekte zich nog ten goede moge keeren, i3 een hartelijk gevoelde wensch, die ongetwyfeld gedeeld wordt door zeer velen, die den talentvollen kunstenaar nog zoo gaarne lang zouden wilhn behouden. v. B. De co-respondent van de „N. R. C." te Batavia seiodo gisteren: „10 April is de majoor der infanterie H. A. L. Wichers met twee compagnieën naar L?pong, en gisteren de kolo nel G. F. Soeters met drie compagnieën naar LeboDg opgetrokken". Burgerlijke Stand van Leiden. Eerste huwelijksafkondiging van 11 April. J. Walle jm. 2G j. en M. C. Kooreman jd. 26 j. H. Van Leeuwen jm. 24 j. en II. G. Van Iterson I'd. 22 j. II. Benning jm. 35 j. en J. Van der 'utten jd. 25 j. M. T. Konwenberg jm. 19 j. en E. T. Okhuyzen jd. 25 j. J. Kalter jm. 22 en E. Booy jd. 23 j. J. J. Roclofsen jm. 24 j. en J. J Hevkoop jd, 23 j. TI. Van Dorsten jm. 33 j. cp S. K Weiman jd. 24 j. J. H. J. Kuypers w. en J. A. Link id. P. Veentjes jm. 23'j. en J. O'. Van Weers jd. 27 j. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: Voortnian en M. Commandeur. C. Kool en K. J. Grocneveld. D. J. G. Ivrijgor en M. C. Slootweg. Gehuwd: P. F. Noordnm en L. Noordam. Bevallen: A. Appelman geb. Groot Z. A. Kuiper geb. Tonsen Z. II. Eijk geb. Sleeuwen- liook D. W. Jansen geb. Schaap Z. M. Plessius geb. Uithol D. A. M. Do Berg geb. Noorman D. K. Timmer geb. Spaargaren D. C. J. Do Koning geb. Kus Z. G. Van der Horst gob. Van Eek Z. H. Verhoeven geb. Jelierso D. M. Tiggeloven geb. v. d. Nieuwenhoff Z. Ov curled en: N. C. Alderlieste, 11 m. W. Homan,2 j. L. Vreeken geb. Vinke, 59 j. T. Meijer geb. De Boer, 71 j. P. v. d. Hengst, 11 ra. P. Voortman, 18 m. S. M. C. Poortier geb. Dee. 41 j. ZOETERWüUDE. Geboren: Cornelia, D. van A. H. Van Leeuwen en G. Verhagen Theodorus, Z. van A. Slingerland en J. C. Van Benteu. Uit (1© „Staatscourant". Bij koninklijk besluit van 12 dezer is aan den gepensionneerden eersten schrijver.van het corps mariniers P. B. Bosch, voorzitter van de Vereeni- ging van onderofficieren en minderen der zeemacht, genaamd „Het Marinefonds", te Amsterdam, ver leend de gouden eere medaille der ordo van Oranje- Nassati. Met ingang van 3 Mei a. s. benoemd tot voorzitter van do Algemeene Rekenkamer van Ncderlandsch- lndiü, do lieer 11. Van Alphen J.ll. zn., lid van genoemd college. Bcnoomd tot kantonrechter te Medemblik, mr. J. Wessel Boer, thans griffier bij het kanton gerecht to Mep pel. Aan mr. V. L. E. Claessen, op zijn verzoek, met ingang van 1-5 dezer, eervol ontslag vorJeeqd als griffier bij het kantongerecht to Waalwijk. Met ingang van 20 dezer benoemdtot ambtenaar van liet openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Utrecht voor de kantons Amersfoort, Rreukelen-Nijenrodo en Woerden, ter standplaats Utrecht, mr. P. Peo' eboom, thans amb tenaar van het openbaar ministerie bij de kanton gerechten in het arrondissement Leeuwarden voor do kantons Harlingen, Bolsward on Sncek, Ier standplaats Leeuwardentot ambtenaar van het openbaar ministerie bjj de kantongerechten in het ariondissement Leeuwarden voor ae kantons Har lingen, Berlikum, Bolsward en Sneek.terstandplaats Leeuwarden, mr. C. L. baron Van Harinxma tlioo Slooten, advocaat en procureur te Leeuwarden,tevens werkzaam bij den ambtcuaar van het openbaar ministeiie bi] het kantongerecht aldaar; on met ingang van 20 dezer aan den ambtenaar van liet openbaar rninisterio bij do kantongerechten in liet arrondissement Leeuwarden, mr. K. W. H. Van Lidtli do Jeude, als rechtsgebied aangewezen de kantons Leeuwaideu, Dokkum en Bergum. Met ingang van 15 dezer aan mr. U. J. Kapteyn, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burge meester van Myoshcerenland cn Westmaas. Met ingang van 16 dezer benoemd tot officier- machinist der 2do kl. bij 's Rijks stoomvaartdienst, de boofdmachinist der lsto kl. P. J. J. Kenp. Verleend eeu pensioen van/"408 aan A. Consten, laatstelijk commies 1ste kl. bij 's Rijks belastingen, en een pensioen van 400 aan E. I. F. L. Do of Van Slernbach, weduwe van J. A. Eschauzier, laatstelijk gepensionDeerd ontvanger der directe belastingen en accijnzen. Do ritmeester der cavalerie jhr. J. E. Meyer, thaus op non-activiteit, met. ingang van 15 dezer op pensioen gesteld en bet bedrag van het pensioen bepaald op ƒ850 'sjaars. Gr ©meng-(i Nieuws. Hedenmorgen is op den hoofd toren van het in aanbouw zynde pharraa ceutisch laboratorium op „Vreewyk" alhier aangebracht een windwijzer, in den vorm van het geheel vergulde wapen van Leiden. De bode Van der M, wiens signa lement door de Haagsche politie is verspreid, is dezelfde die eenige dagen geleden op hee terdaad is betrapt toen hy bezig was porte feuilles met geldswaarden uit den jaszak van ambtenaren te ontvreemden. Hy was geplaatst by de afdeeling Hydro- graphie aan bet Departement van Marine, maar behoort tot bet personeel van het Ministerie van Koloniën. Behalve het nasnuffelen van de jaszakken van zee-officieren en bureelambtenaren, wordt by onder meer verdacht van het ten eigen bate innen van quitantiën van leveranciers voor het Departement. Zelfs moet by, na de ontdekking van de zakkenrollery en voortvluchtig zynde, te Amsterdam misbruik makende van de tegen woordigheid van zyn chef, een kapitein ter zee, een bedrag van 30 by eon drukkers firma te Amsterdam hebben opgelicht, onder ▼oorgeven dat de kolonel zyn geldportefeullle had vergeten mede te nemen. Ook moet gebleken zyn dat v. d. M. valschelyk een schuldbekentenis ten bedrage van eenige honderdon guldens met den naam van dien hoofdofficier onderteek end heeft. Geldgebrok of nooddruft kan hem niet tot de vreeselyke handelingen hebben gebracht daar de man aan jaarwedde, pensioen en riidersoldy hy is ridder der Militaire Willems orde een gezamenlijk inkomen van pl. m. 1500 had en bovendien door zyn huweiyk nog andere inkomsten genoot. Zie verder de laatste berichten. Vanwege Oorlog komt er bewe ging in onzen polder, aldus heet het uit Haar lemmermeer in de „Hollander." Te Hoofddorp is een detachement vestingartillerie gehuis vest. De genie legt een telegraafkabel, om alle belangrijke punten van de stelling Amster dam onderling en met het hoofdkwartier te verbinden. Deze werkzaamheid is oorzaak van veel drukte. Met den onderbouw van den kiosk, voor rekening van de Maatschappij „Zeebad", te Schoveningen, is begonnen. Voor ruim 3000 is de heer L. Kooien, Den Haag, daarvan aannomor. Do kiosk zelf wordt pas klaar in Engeland gemaakt en komt te staan op hot terrein van do voormalige villa Jacob- son (landzyde), juist tegenover den politiepost aan den Gevers-Deynoot-weg. Gisternamiddag te halftwee is er brand uitgebroken in den stal van de stalhouders Gebr. Vaarting aan de "VYagen- makerslaan te Haarlem. De paarden en koeien werden gered, doch de fourage en de stal ver brandden. Alles was verzokerd. De oorzaak is onbekend. Aan den Haagschen Btraatwog naby Delft is uit een sloot opgehaald het lyk van een onbekend manspersoon, vermoedelyk een landlooper. Do leden van de Utrechtscho wielryders club „De Zwaluw" maakten Zon dag, gelyk men weet, den jaarlykschen tocht naar Haarlems bloemenvelden. Voor den secretaris der club liep deze tocht niet byzonder gelukkig af, daar tusschen Lisse en Haarlem eene Franscha dame met haar rywiel dwars door zyn nieuwe „Simplex" reed en by met behulp van rytuig en spoor trein moest huiswaarts keeren. Te Dinxperloo is eenarbeider by het binden van takkenbossen in het water gevallen. Daar hy alleen aan 't werk was, kwam niemand hem te hnlp, zoodat hy ver dronk. Te Venloo is een voorman onder zyn ledige kar geraakt. Het wiel ging hem over het hoofd en de borst, ten gevolge waar van de man weldra overleed. Hy laat een vrouw met 6 kinderen na. Het jongste nommer van „De Ned. Hondensport" bovat o. a: Duitsche Pinschers met afbeeldingen van „Puck van Leiden", gladb. Duitscho dwergpinscher van den heer J. M. Helling, te Leiden, en „Mucke", ruwh. Duitsche Pinscher, van Dr. Rogmans, te Amsterdam. In de zaak der afsluiting van het Scbotor voetpad te Haarlem deed gisteren de Hooge Raad uitspraak. Hy achtte niet op wettige wyze bewezen welk het bevoegd gezag was, zonder welks verlof de weg was afge sloten, vernietigde bet vonnis van den kanton rechter en verwees de zaak naar de rechtbank te Hiarlem. In cassatie was voor den heer Bredius opgetreden mr. J. Limburg, te 's Gra venhage. Door het Openbaar Ministerie by den Hoogen Raad is geconcludeerd tot verwerping van het cassatieberoep van den persoon te Amsterdam, veroordeeld wegens het valschelyk aangeven van het plegen van een grooten diefstal. De gebroeders Bingen, die door Nederland, als schuldig aan bedri?giyke bank breuk, aan Italië werden uitgeleverd, zyn vrijgesproken, nadat het Openbaar Ministerie de beschuldiging had ingetrokken. De zeil- en roeiveroeniging „Hollandia" houdt haar algemeene vergadering op Woensdag 21 April, des avonds te acht uren, in hotel „Krasnapolsky", te Amsterdam. Onder de punten van behandeling komen voor: verkiezing bestuursleden; voorstel van het bestuur in zake den jaarlykschen wedstryd, en bespreking der feestviering voor het 15 jarig bestaan. De protestmeeting gisteravond in het Paleis voor Volksviyt te Amsterdam ten gunste van de uitgesloten diamantbewer kers w-s niet v.;Ji li4- "il had kunnen verwachten. Als sprekers traden op de ondervoorzitter van den Bond, Van Zutfen, verder Eichelsheim en Domela Nieu- wenhuis. De voorzitter van den Bond, H. Polak, die ook spreken zou, was verhinderd te verschynen. Uit de rede van Yan Zutfen stipte het „Hbl." alleen aan deze twee punten. Sprekende over het antwoord van den burgemeester op de interpellatie in den Raad, „dat de arbeiders het er zelf niet over eens waren," weos de spreker er op, dat juist in dezen stryd do orthodoxe Israëlieten van „Betsalel" schouder aan schouder staan met de vooruitstrevende mannen van den „Bond," met „Patrimonium," met den „R.-K. Volksbond." Voorts werd gewag gemaakt van de be moeiingen van den rabbyn dr. Dünner tot een bemiddeling. Gelyk in het manifest van de juweliers is gezegd, hoeft de oppörrabbyn de overtuiging uitgesproken, dat, eenmaal de beweging geëindigd, de heer Visser bereid zou zyn de eischen omtrent het tarief in te willigen. Doch de Bond had geen genoegen genomen met die overtuiging; al werd zy gekoesterd door een welmeenend en hoog geplaatst geostelyke, men moest zekerheid hebben. De vergadering nam ten slotte een motie aan van ongeveer dezen inhoud: De groote protestmeeting, uitgeschreven door het Nederlandsch Arbeids-Secretariaat, waarvan 22 bonden en verèenigingen deel uitmaken: gehoord de tyrannieke houding van de Amsterdamsche juweliers, protesteert hiertegen met alle kracht, die in haar is, en besluit mot alle ten dienste staande middelen de diamantbewerkers te steunen, en de gelden daartoe af te dragen aan het arbeidssecretariaat. By het uitgaan der vergadering om halfelf werd collecte gehouden. De meeting ging zeer kalm uiteen. Politie was nergens te zien. Een vry groote troep wandelde door de Amstelstraat naar de N. Heerengracht. Daar kwam iets moer aansluiting onder de wan delaars; het verkeer ondervond echter geen belemmering. By het huis van den heer Visser werd erg gefloten. O-imiddellyk rukt9 oen dotachement politie aan cn later nog een, waardoor de betoogers spoedig verdwenen waren. Niet verwacht. Op de begraaf plaats te Hees, by Nyraegen, bracht men Zondag een doode naar de laatste rustplaats. Aldaar aangekomen, was Diet alleen de dood graver afwezig, maar ook de poort gesloten en zelfs geen graf gedolven. Met eene der volgkoetsen toog onmiddeliyk de hoofdg3lrider van den stoet naar het dorp, om den doodgraver te halen. Na ruim een half uur oponthoud verscheen deze, met een schop gewapend, uit het rytuig en maakte zyn verontschuldiging, met de opmerking, dat de 11de April op Maandag viel, ofschoon erdui- delyk op het consent van begraving Zondag 11 April vermeld stond. Bovendien verklaarde de man slecht te kunnen lezen. Met behulp van een paar manschappen, die intusschen ook nog op betrekkelyk verren afstand gevon den werden, toog men aan het werk. De meeste familieleden konden intusschen, dank zy het goede weder, wat rondwandelen, daar gelegenheid om onder dak te gaan, uitgezon derd een lykenhuisje, niet bestond. Na een paar uur kon men de doode aan den schoot der aarde toevertrouwen. Dankbaarheid. In een boven- mark8ch dorp naby de stad Templin woedde voor eenigen tyd een vreeselyko brand, waarby verscheidene huizen in de asch ge legd werden. Ook de toren had reeds vuur gevat. Dat de kerk van het haar bedreigende onheil verschoond Vrteef, was naar algemeen gevoelen enkel aan het cordate optreden van de daar ter plaatse uit Templin verschenen vrywillige brandweer to danken. Men was, zooils de „Berliner Volks Ztg." schryft, met haar flink optreden zoo ingenomen, dat men na gedanen arbeid den braven helpers voorsloeg, op kosten der gemeents in een herberg een verfrissching aan te nemen, wat dan ook door de Templinors, die nog een myi te loopen hadden, dankbaar aangenomen werd. De gemeente doed nog iets, en wel, zy liet in de courant oen dankbetuiging plaatsen, waarin de brandwe r in warme bewoordingen geprezen werd. En eindolyk stilde de gemeente ook nog een dank-promie van 30 Mrk. in het Aooruitzicht. Da dag van de aanwyzing der premie kwam. Toen men echter aan het rekenen ging, werd de rekening als volgt: Premie 30 Mrk., daarvan af: verbruik in de herberg 11 Mrk., annonceeren van een dankbetuiging 3 Mrk ,rest 16 Mrk. Hadden de brave Templiners in de herberg een dubbel sterken dorst ge. lescht, en was de annonce in het dagblad nog warmer, nog dankbaarder en bygevolg nog grooter uitgevallen, zoo hadden de redders van de kerk tot de premie van 30 Mrk. naar alle waarscbynlykheid nog moeten by betalen. Men was echter bly, dank zy de bescheiden-' heid der vrywillige brandweer in het eten en drinken en dank do kleinheid der annonce, er nog zoo goed afgekomen te zyn. Iffarktberlohten. Bodegraven, 13 April. Kaa?. Aangevoerd 92 wagens; te zamen 5561 stuks, wogonde 22,960 KG. Prgs leto soort Goudsohe 22Vj a f zwaardere/".—, 2de soort 16 a ƒ13; Derbykaaa, prga lsts soort 22 Vj a 2de soort 19 a 21.— Edammer Kaas, prgs lsto soort 23a 2do soort 13 a 19Va: wagen Leideobo Kaas: bot sobippond. Handel iets vlugger. Rotterdam, 13 April. Boter. Aanvoer 106/8, en 142/16 ton en 680 stukken van l/a kilo. Do prijzen waren als volgt: leto qual. 48, 2de qua). 42, 3de qaal. ƒ33. Voor atukkea van tyj kilo werd 55 k C5 v.jb«a Vot. Ainroor 66 Ft.rdon, i V.nlen, 1693 m.ger., 690 vetto Rundoren, 280 vette- en graskalveren, 523 nnchtero Kalveron, 9 Bch.pen of L.mmoren, 4 Varkens, 193 Biggen, 1 Bok of Ooit, Ezel. Meo notoert: Iioodoron lsto goal. 69 ad. qnai. CC a sdo qn.l. 62 cent», Kilrcren lsto qnai. 100, 2do qnai. 86 70 cents, Sdo qnai. cents, Stieren late qnai, 66, 2do qnai. 60, Sdo qnai. 45 conts. Ossen late qual. 62, 2do 66, 3de 62 cents, alles por KG. Graekalveroa f a Melkkooien 220 a/160, Kalf koeien ƒ240 a ƒ140, Btioren 1G0 a f 70, Vaarzen ISO a 70, Paarden f 160 a ƒ40, Pinken, /"GO a SO per stuk. Rotterdam, 12 April. De markt had woder oen kalm verloop. Bg een goed voldoonden toevoer ruimde moest alles op en tot ongeveer vorige prgzen. INLANDSCHE GRANEN. Witt6 Tarwe in allo soorten prijshoudend verkooht. Do puikste monsters werden al vroeg uitgezooht en boven do notesring betaald. Canada vond maar gedeeltelijk plaatsing. Vlaam. en Zoouw., do beate ƒ6.20 tot ƒ6.40 dito dito middolb5.80 6.— Flakk. en O vorm. do beate. 6.— 6.25 dito dito middolb. 5.70 5.90 Mindere en geringo soorten w 6.10 5.50 Canada„5.10BD 5.40 Voorts werd verkocht per 100 Kilo. Eerste qualiteit Witte tot ƒ8. Mindere dito7.50 7.75 Geringere dito7.— w 7.30 Roode Tarwe kwam weinig voor. Poldersoortcn van 197 tot ƒ225 naar qualiteit. Rogge werd goed prgsbondond opgeruimd. Zeeuwsche en VI., naar qual. 8.75, ƒ3.90 tot ƒ4.10 Overm. en N.-Br&b., .3.40, „3.50 .8.70 Gerst zonder verandering, alleen de mindere quali teit Winter- 15 cenle lager. VI. on Zoeuwaoho Winter- van ƒ3.75 tot ƒ4.10 Overm. en Flakk. 8.50 3.90 Afw. onmiud.eoort. „3..3.25 VJ., Zeeuw, en Flakk. Zomer- 3.70 4. Mindere qualiteit .8.10 .3.50 Chevalier4.10 5.20 Voorts werd por 100 Kilo verkocht: Eerste qualiteit Winter- 6.25 tot 6.50 Gewone dito 5.60 G.— Mindere dito 5.6.50 Haver werd vlug verkooht, de boste qualiteit goed prijshoudend. Blanke en wichtige qualiteit. van 3.50 tot 8.75 Zoouwsche en andere inl.Voer3.. „3..8.30 Lichtere dito dito 2.40 2.80 Voorts werd gedaan per 100 Kilo. Goede Vooraoorten van 6.90 tot ƒ7.— Gewone dito 6.60 6 80 Mindere dito 6.25 c 6.50 Spelt niet aangovoerd. Paardenboonen zouder verandering. Vlaamscbe en Zeeuwsche ƒ5.20 tot ƒ5.35 Overmaascbo. 5.5.25 Geringere soorten4.60 4.86 Daivenboonon 5.3D tot ƒ6. Sohapenboonen ƒ5.— tot ƒ5.30. Bruineboonen in goede qualiteit weinig aangebo- don. Alles ruimde onveranderd op. Walcherscliovan f 8.tot 8.25 De beste Vlaam. en Zeeuw. 6.35 7. Ordinaire dito en dito 5.75 0 6.10 Geringere on wakko 4.5.25 Witteboonen gingen wat boter van de hand. Walcherachovan 8.75 tot 9. Vlaam. en Zeeuw, de beste K 8.8.25 Dito dito ordinaire 7.25 7.75 Mindere en geringe eoorten 6.60 a K 6.50 Blauwo Erwten met weinig handel. Alleen puike Kook was nog te plaatsen. Vooraoorten iet3 hooger. Walcherachovan f 7.25 tot 7.50 De beste Zeeuw, en Vlaam. 6.20 6.40 Middelb. qual. dito en Flakk. e 5.80 6.10 Voereoorten 6.10 6.35 Schokkers niet verhandeld. Koolzaad zonder aanvoer. Honnopzaad ƒ5.75 tot ƒ6.60. Voor Kacariezaad was woinig behoefte. Het beste /6.25 tot ƒ6.75, middel-qualiteit 5.50 tot ƒ5.75 en gerlogero soorten ƒ5.tet 6.25. BUITEN r.ANDSCHE GRANEN. Tarwe. Onder des drok der termgnmarkten ver keerde dit artikel in flauwe stemming. Offertes van goede qualiteit bleven nochtans zeer schaars en voor do ïDferieuro soorten waren slechte enkele koopera. De markt sluit vaster. Rogge werd wat lagor aangeboden cn volgde daarop een ruimere omzet. Helena naar qualiteit ƒ107 a ƒ112 dito etoomendo naar qualf>it - 108 108 Donau Besearabische l&S 107 Taganrog 1C4 105 f Rcval101 n 104 Memel 106 k v 107 Gerst algemeen wat flauwer. Zwarto Zee90 a 32 dito etoomonde87 Amerikaanscbe 95 Odeeea n 88 8t> Nicolajrf n 83 90 Tagaorog 85 87 Donau 9© 97 Haver ia vaste stemming. Betere sodrten Z69r schaars. ƒ6.25 ƒ6.50 Donau. •»•»-, •«••«w 6.15 6.26 Libau6.6.25 Boekweit in vaste stemming. ƒ120 dito stoomende „118 „120 Boekweitgrutten nog even stil. Grove St.-Fetersburgera ƒ195 Reval133 185 Voer-erwten o7orandercl. ƒ150 a ƒ4.75 Maïs onveranderd, doch er is weinig gezonde qn&littit. Bonto Amerikaansclio76 a 77 dito uit stoomschip74 i 75 Foianian »»91 dito stoomende 86 88 Cinqantine„„115 dito stoomende103 „110 Publieke Veilingen. Er werden ongoveor 1,150,000 kilo m/m B. 8. Mixed Mais verkocht van ƒ68 tot ƒ27 per 2000 kilo, allee a contant en met bijbetaling van 1 voor voilingskosten. Schiedam. 12 April. Noteering van de Make laars. Moutwijn 7.25, Jenever f 11.25, idem Amet. proef f 12.75 per Ned. vat en zonder fust, zonder de bela3Ung. bpoaling-commisde ƒ0.60 per ketel. Noteeriug van dou Brandersbond. Moutwijn 6*/» a 7/8 per heet. ct., zon ler fast eu zonder belastiur. Londen, 12 April. Ter veemarkt zijn aangevoerd: runderon 1400, schapen en lammeren 12,000, kalveren 40, varkono 45. Prijzen: beste rnndcon 2/8 a 4/9, schapen en lammoron 4/- a 5/6, Kalveren 3/9 a 5/8, Varkens 2/3 a 4/4. KOLONIËN. BATAVIA, 10-16 Maart. (Engelsche en Nederlandache mail). Te Kosala Loempoer (Malakka) is een oproer uitgebroken, ton gevolge der toepassing van door de gezondheids-commissie voorgeschreven maatregelen. Verscheidene winkels werden gepiunderd. Door de gewapende macht is da orde hersteld. - Volgens do .Sum. Crt." heeft de lBte luitenant der inf. A. E. J. Cavaljé, wiens overlijden op Atjeh wij reeds mededeelden, zich door een revolverschot van het leven beroofd.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2