IHBR AAK - VERZEKERIIG. Fietskostumes. Fietspelerines. Fietssioffen. Marktveer VsrïnMaal PapiwacM 6*. H. M. SASSE. TE aim, voor ƒ375.—: Tanve- en Roggestroo DAMES- ADVERTENTIE N. Effecten, Coupons, Wissels en Assurantiën. 2359 10 Bij 6. ROM, Zijlsingel No. 30. A. SCHJVAlBEL, Te koop aangeboden. Meubilaire Goederen, Dal uohland* De groothertog van MecklonburgScbwerin is Zaterdag-avond te 6 u. 40 min. te Cannes gestorven aan een hartverlamming. Groothertog Friedrich Franz III werd in 1801 te Ludwigslust geboren en volgde in 1883 zyn vader Friedrich Franz II op. Hg was gehuwd mot grootvorstin Anastasia Michaelovna, dochter van grootvorst Michael Nicolaievitcb, voorzitter van den Rijksraad van Rusland. Thans komt aan de regeering zijn eenige vijftienjarige zoon Friedrich. Griekenland en Turkije. Het bericht, dat Grieksche roovorbenden do grenzen zyn overschreden, heeft in Enge land, waar zoovelen vooral zjj, die door politieke beweegredenen daartoe worden aan gezet met de Grieken sympatbisoeren, groote ontsteltenis teweeg gebracht. Men had hier, zoo wordt uit Londen ge meld, allengs een optimistische opvatting gekregen van den bestaanden toestand en kossterde de hoop, dat weldra een vreedzame oplossing zou worden gevonden. Vooral het bericht, dat Edhem pacba, indien zich onder de benden Grieksche uni formen mochten bevindeD, onmiddellijk bevel zou geven om op te rukken, dus om de Grieksche grens te overschrijden, heeft algo- meene verontrusting te voorschijn geroepen. Vrijdagmorgen hoeft do „Etbnike Hetairia", 't lange wachten moede, aan een goed uitgeruste bende van 1500 (volgens sommigen 8000) man bevel gegeven om de grens over to trek ken. Vooraf werd te Katambaka een gods dienstoefening gehouden. Ieder man afzonder lijk legde plechtig den eed van „getrouwheid aan de zaak" af, waarop allen den priester lijken zegen ontvingen. Zy waren weldra in een gevecht met de Turken gewikkeld en hebben, volgens een telegram uit Athene, dezen verdreven uit de posten Phoenikia, Per- lientza en Zafosbibassi, die daarop in brand werden gestoken. De Turksche divisie to Gre- vena onder Hakki-pacha is tegen de GriekeD opgerukt en tracht hen te omsingelen; de Turksche generaals hebben bevel gekregen zich gereed to houden en de reserven zijn opgerukt naar de eerste verdedigingslinie. De Grieksche bende wordt gesteund door do Italiaansche vrijwilligers onder Cipriani. De inval der Grieksche vryscharen op Turksch gebied is geschied ten Noorden van Kalabaka. Daar werd het vuur op de vrij buiters en op de Grieksche grensstations door de Turken geopend, wyl deze een aanval der Grieken vreesden. Het vuur werd on middellijk van do Grieksche stations beant woord. Tweo bataljons Grieksche jager* hebben over de ganscbe linie van Zygon tot As- proekklisia, ten Noorden van Kalabaka, aan het gevecht deel genomen. Het kanongebulder werd tot aan Karditsa gehoord. De Turken werden, zegt een nader bericht ait Athene, overal teruggeworpen en hun stations werden belegerd. Het verlies dat beide partijen hebben geleden, is onbekend.* Het station Gkrisanon moet in banden der Grieken zijn gevallen: de daar bevelvoerende Turksche officieren zyn gevangengenomen. JSdhem pacha snelde aan het hoofd van twee Regimenten naar het tooneel van den strijd, pet vuur duurdo van des voormiddags tot ées middemachta. Te Athene heerschte koorts- jichtige opgewondenheid. i' Volgens een ander telegram is de bende georganiseerd door zekeren Gousios, uit Alex andria. Aan het hoofd staan twee gewezen Grieksche officieren. Volgens een telegram uit Athene zijn de vryscharen opstandelingen uit Macedonië; zij Rebben een hevig gevecht gehad met de Turksche posten van Phoenikia, Perlientza en Zafosbibassi, welke posten door de Turken moesten worden verlaten en daarna verbrand zijn. Een Turksch kapitein heeft laten vuren op do post, de „profeet Elie"; de bevelvoerder van deze Grieksche post werd gedood. Luidens een depecho uit Trikala hebben de Turken de opstandelingen eerst aangevallen, toen de laatste bende, sterk 200 man, over de grenzen was getrokken. De Turken vroegen onmiddellijk versteikingen aan te Kipario en zonden heftige protesten naar de Grieksche stations. Uit Athene wordt verzekerd, dat de strengste bevelen zyn uitgevaardigd om een conflict tusscben de geregelde troepen en de Turksche troepen to voorkomen. De minister van oorlog is in voortdurenden telegraphischen gemeen schap met den kroonprins en de bevelhebbers in Thossalië. Te We en en zyn geruchten in omloop dat het Grieksche ministerie-Delyannis ontslag zou nemen. Toen de sultan bericht kreeg van den inval der Grieksche vrijbuiters, wilde hy Eihem pacba onmiddelijk bevel geven, Thessaliè binnen te rukken. Slechts met do grootste moeite heeft men het verzenden van dit bevel voorkomen. De sultan heeft daarna den ministerraad bevel gegeven, een ultimatum aan Griekenland op te stellen. Dit ultimatum waarin alle schuld van hetgeen gebeuren kan, op Griekenland wordt geworpen, zai ter kennis van de mogendheden worden gebracht. Zoo althans zegt een telegram uit Konstan- tin op el aan de „Inóépendance beige." De sultan h9eft aan den Duitschen generaal GrenbkofF-pacha bevel gegeven, zoo spoedig mogelijk naar Elassona te vertrekken, terwijl admiraal Von Hofe zich onmiddellijk naar Saloniki moest begeven. Beide legeraanvoerders ztfn gisteren per extra-trein naar de plaatsen hunner bestem ming vertrokken. Sedert gisteren, zegt een telegram van 10 April, is de toestand ernstiger geworden dan ooit. Deze berichten doen het ergBte vroezon. Wel meldt een officiéél bericht uit Konstan- tinopel dat de Grieken zijn verslagen en terug gedreven achter de grens, maarde offiiëele bron is in Turkije uu niet juist de beste en het is zeer wel mogelijk dat door het oprukken der Grieken een steen aan het rollen is gebracht, die niet meer tegengehouden kan worden. Het bericht van den inval heeft in Athene een teugellooze geestdrift verwekt en wat er zou gebeuren, wanneer do Grieksche troepen werkeloos biyven, ook bjj een neder laag der ogeregolde bande, U niet te voo'zhn. De opgewondenheid te Athene maakt nu zelfs een vredelievende oplossing bijna onmogelijk. Wanneer op dit oogenblik tot een blokkade van Griekenland werd overgegaan, zouden de vijandelijkheden onmiddellijk beginnen. Reeds nu toch verwacht de bevolking de onmiddellyke verklaring van den oorlog. Zy ziet in den inval niet een uitdaging van Turkye, maar een rechtmatige inbezitneming van een gebied dat aan Griekenland behoort, dat door de Europeesche mogendhedeu by bet verdrag van Berlyn aan het koninkrpk werd toege wezen, maar later wederrechteiyk is ontnomen. Uit Londen wordt gemeld dat thans alle mogendheden besloten hebben om over te gaan tot de blokkade van den Piraeus. De eskaders zullen daartoe vorstorkt worden; het Oostenryksche met drie of vier torpedobooten. Volgens „Havas" heeft een Britsche krui ser in de Cretenzer wateron een met voe geladen schip, dat onder Engelsche vlag voer, aangehouden en opgebracht naar Canea. onderofficier van het bestaande model, wor den voorzien van het regimentscyfers van verguld metaal. By het rogiment grenadiers en jagers wor den voor de onderofficieren en manschappen de schouderpassanten vervangen door schou derbedekkingen; voor do grenadiers als die van do infanterie met de granaat; voor de jager8 van het model als voor de infan- teria, doch voor de kleine tenue van groen laken en voor de groote tenue van geel laken, respectieveiyk met een hoorn van gele en groene saai. De kepi van het model als voor de officie ren der infanterie is vastgesteld, wordt, in vervanging van de kwartier- of politiemuts, mede iogevoerd voor alle overigo officieren van het leger. Het is den officieren toegestaan, de vastge stelde wyzigingen in de modellen van de kleeding reeds dadeiyk te doen aanbrengen, met dien verstande, dat door de officieren voor wie de schako is afgeschaft en tevens wyzigingen in de modellen van de kleeding zyn vastgesteld, in de groote tenue, de kepi niet mag worden gedragen met de kleeding van het thans vervallen model. De bepalingen betreffende de nieuwe klee ding zyn, voor zooveel de officieren betreft, na 1 Augustus 1808 algemeen bindend. De roodo kraag worot uitsluitend ingevoerd voor het wapen der infanterie. De afschaffing van de schako en de wyziging in de korte jas zyn niet van toepassing op de officieren der infanterie, uïe de kloeding dragen van de Koninklijke Militaire Academie en van de Cadet tenschool, en evenmin wordt wyziging gebracht in bet model van de korte jas voor officieren, onderofficieren en manschappen van het wapen der genie. Beursbericht. Amsterdam, 12 April. Da markt was heden zwakker en stil. Oostenryk Mei 84'/4, Juli 84'/2, Petroleum meer aange boden door reahsatién, Dordtsche 127, Palem- bang 110, Exploratie 485, 500, 495, Rumeen- sche 165 a 154, Deli 920, vast, Hollandsche flauw 873/1} Oüligatiön 98, Certificaten 97'/2, Prolongatie 3'/2 a 4. LEIDEN, 12 April. By gelegenheid, dat dr. H. G. Hagen in de voormiddaggodsdienstoefening van gisteren voor de laatste maal eene toespraak hield tot nieuwe lidmaten der Ned.-Herv. gemeente alhier, was de Pieterskerk gevuld met eene talryke schare, zóódanig, dat reeds ruim vóór tien uren alle plaatsen bezet waren. Do aftredende predikant sprak naar aan leiding van 1 Johannes 4, het laatste gedeelte van vers 16: „Goi is liefde, en wie in de liefde biyft, die blyft in God en God in hem." Zyne toespraak ging tevens vergezeld van een afscheidswoord tot de gemeente, waarby hij 36 jaar was werkzaam geweest. Aan het einde der plechtigheid werd hem door do aanwezigen toegezongen het eerste vers van Gezang 224 uit den vervolgbundel, luidende: U zeegne GodI Hy steil' u tot oen zegen I Gezegend zy uw hoofd, uw hart, uw wegen, Uw aarJsch, uw eeuwig lol! De gemeenteraad van Leiden zal a. s. Donderdag-namiddag te twee uren een open bare vergadering houden. Aan de orde is o. m. opnieuw gesteld het voorstel omtrent de op richting van een school 3do klasse aan de Heerenstraat. Bij de heden alhier gehouden verkooping van cokes by partyen van 10 en 5 heet., waren de pryzen f 4.60 en f 2.30. Naar de „N. Groo. Crt." verneemt, heelt het bestuur der Muziekschool te Groningen, evenals dat der „Harmonie", besloten, den heer Gottfried Mann het directeurschap toe te vertrouwen van de bedoelde instelling voorloopig ten minste. Heden heeft door B. en Ws. de toewijzing plaats gehad der veertien dagen geleden ge houden verpachting van de Stadszaal gedurende vyf jaren, ingaande 1 Mei a. s. Hoogste inscbryvers waren toen: alleen voor de buffetten de heer J. C. Schoenmaker ad 1500 per jaar; voor de Stadszaal en bloc de Nederlandsche Buffetaiaatschappy fde tegen woordige pachteres der buffetten) ad 3000 per jaar. De pacht der buffetten is thans gegund aan den heer Schoenmaker voor 1500. Van do pacht en bloc is du3 afgezien. Het bezoek aan Gouda van HH. MM. de Koninginnen is thans bepaald op Zaterdag 24 April. HH. MM. zullen ongeveer te halféén uit Den Haag vertrekken. Na het bezoek aan Gouda zullen de Vorstinnen per extra-trein naar Amsterdam vertrekken en aldaar verbiyven tot Vrydag 30 April. Alle berichten omtrent een bezoek aan Dordrecht z\jn onjuist, aangezien het zelfs nog onzeker is in welke maand dat bezoek zal plaat3 hebben. De voorzitter van de Tweede Kamer, de heer Gleichman, heeft zich voor eenige weken buitenslands begeven. H. M. de Koningin en prinses Elisabeth Van Waldeck waren gisterochtend tegenwoor dig by den dienst in den Kloosterkerk te 's-Gravenhage, onder geboor van ds. Vermeer. De prinses Van Waldeck en de prin sesjes van Bentheim woonden Zaterdag de middag-voorstelling by in den circus Corthy- Althoff. In verband met herhaaldeiyk in de Caeciliastraat gopleegdo vernielingen aan pakhuizen, is aan een vyftal jongens, die zich aan die baldadigheden hadden schuldig gemaakt en zich aan de waarschuwingen, reeds meermalen op bet politiebureel ontvan gen, niet schenen te storen, voor eenigen tyd aldaar een minder aangenaam logies ver leend. Het is te hopen, dat dergelyko kennis making met de politie een gevoelige invloed op hen zal hebben en een schrik zal brengen onder de baldadige jeugd. Door de politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen een 13-jarigen deug niet, J. H. P. genaamd, die op dezen jeug digen leeftijd reeds verduistering had gepleegd ten nadeele van zyn patroon. Het vry aan- zienlyk bedrag, door hem in korten tyd ten eigen bate aangewend, had hy besteed aan snoeperijen, huur voor rywielen, enz., terwyi uit het onderzoek nog bleek, dat het veelbe lovend jengmenscb reeds by verschillende patroons wegens oneerly'kheid was wegge jaagd. Eenigen tyd geledoD werd in ons blad melding gemaakt van eene voor het Gerechtshof, te 's-Gravenhage, aanhangige zaak van eene wijnhandelaars-firma te dezer stede tegen een officier van gezondheid gede tacheerd te Helder. De firma had den officier van gezondheid gedagvaard voor de arr.- rechtbank, te 's-Gravenhage, welke rechtbank zich onbevoegd verklaarde om van de zaak kennis t9 nemen. Da firma ging van die uitspraak in hooger beroep, waarvan het pleidooi door ons werd medegedeeld. Het Hof, heden in deze zaak uitspraak doende, verklaarde, in stryd met de conclusie van den procureur-generaal, de arr. rechtbank te 's-GraveDbago wel bevoegd om van de zaak k nr.it te nemen en veroordeelde den gedaagd?, thans geïntimeerde, in de kosten van beide instentién. Voor den g.;daagde occupserde Mr. N. Cramer to 's Gravenhage, voor de firma Mr. H. G. Gordon te Leiden, in beiden instantiën. Mocht dezer dagen een lid do|r Tweede Kamer te 's-Gravenhage een dren keling gered en de Commissaris der Koningin te Zwolle een brandjs gebluscht hebben, thans heeft een lid der Tweede Kamer te Leiden een oplichter aangehouden en aan de politie overgeleverd. Hoewel dit feit zelf niet zoo'n groote be- teeksnis heeft, i3 de aanhouding van den persoon in quaestie in het algemeen belang van groot gowicht, aangezien men hier ni9t alleen te doen heeft met een gewone oplichter, die zichvelve bevoordeelt, maar met een bendo, die zich, onder voorwendsel voor een werkliedenfonds werkzaam te zyn, met de daarvoor gegeven gelden ver* ff kt, een bende die reeds sedert enkele jaren do go9 gemeente in ons land exploiteert. Ofschoon men reeds lang wist dat feiteiyk één dier personen, met de hoofdleiding belast, genoemd 13 K kon dez9 niet worden ver volgd omdat hy steeds een ander uitzond om op valscheiyk geteekende quitanties gelden op te halen, zoodat wanneer bedoelde K. aan de benadeelde personen werd vertoond, dezen in hem niet den aanbieder der quitantie kon den herken neD. Door de aanhouding bovenbedoeld zal de justitie alzoo tegen K. kunnen optreden. Gisteren overleed, na een langdurig lyden» nog onverwacht, in den ouderdom van ruim 68 jareD, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echt- genoote en Moeder. T11. H.C.DONDERS Sr. 1 n v T Tu. H C. DONDERS Jr. De V,nk n/b' Lelden- J. DONDERS. R. DONDERS-Turel. j UlK AAG" Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Naar den geest der oocrledcne zullen er geen uiterlijke teekenen van rouw worden aangenomen Eenige kennisgeving. 3034 13 "Voor de deelneming, ons betoond na het overlyden van onze geli-fde Zuster en Behuwd zuster, Mevrouw de Wed. A. H. PLOEG Zaalberg, betuigen wy onzen hartelyken dank. Lbiden, Uit aller naam, 12 April 1897. j. ZAALBERG j. Czn. 3037 7 Breestraat No. 61, naast Rijnland. het IIUIS», Rapenburg No. 9 9, tegenover de Bibliotheek, bevaltende 9 Kamers, ruime Binnenplaats en flinke Keuken voorzien van Gas en Duinwater en verdere gemakken- Terstond te aanvaarden. 3035 8 Te bevragen: Kalserstrant 8. TE HOOF, 3044 7 in 't groot en klein. Ook per Bo« ran af 10 (ot 13 Cis. voorheen' 3046 17 Gr. GRUNEtiT. wegens ziekte: een 2979 1" van BOSKOOP op AMSTEKDASI, GOUDA en EEIREIV, met WoonLuis, Erf on t-akhuls. Br. fr. adres Wed. W. VAN NOORT, Boskoop. De Deurwaarder J. F. TEUNIS zal VER- KOOPETW op Woensdag 11 April 1897, des voormiddags te lO uren: diverse waarby mab. Bonheur du Jour, dito Chiffon Dière, Penantkastje, Stoelen, diverse Ledi kanten met Beddegoed en Matrassen,Kleeden, Cylindermangel, Kachels,Vélocipcles, enz,, enj Kykdag: Dinsdag van 10 -3 uren. 3042 12 Telegrammen. WASHINGTON, 10 April. Het departement van landbouw raamt de totale opbrengst van den katoenoogst in de Vereenigde Staten op 8,535,000 balen. Dat cyfer is echter onder hevig aan latere herziening. Het verslag over April van het landbouw- bureel geeft aan: voor wintertarwe een ge middeld cyfer van 81.4 en voor winterrogge van 88.9. De stand van den tarweoogst in December j. 1. was byna zonder uitzondering uitmuntend, maar de vorst, welke later op kwam, had ten gevolge, dat het gemiddelde cyfer met byna 18 pCt. verminderde. Het gemiddelde cyfer voor tarwe loopt van 40 in Illinois tot 99 in Californiö. ATHENE, 11 April. Luidens een telegram uit Larissa hebben de oproerlingen Balito bezet. Zy houden 800 Turksche soldaten in de kazerno ingesloten en hebben negen Turk sche soldaten gevankeiyk naar Kalambaka overgebracht. (8 uur 's avonds.) In officiële depeches worden alle reeds medegedeelde berichten om trent de verrichtingen der oproerlingen beves tigd. Eenigen hunner biyven te Baltino en belegeren 800 soldaten in hunne kazerne. De overigen zyn verder opgerukt, waarheen i9 tot dusver niet bekend. De gemeenschap tusschen Metzowo en Gre- vena moet geheel afgebroken zyn. (10 uren des avonds.) De Cretenzer uit gewekenen, die zich in Athene en den Piraeu3 ophouden, hebben tot de gezanten der mogend heden een adres gericht, waarin zy, na een geschiedkundig overzicht van de Cretenzer quaestie, verklaren dat do eenig mogelijke oplossing bestaat in annexatie. Zy hopen dat Christen-mogendheden medelyden zullen heb ben met hun lyden, hunne marteling en lang durige worsteling en dat zy derhalve de ver- eeniging met het moederland zullen goedkeu ren. Het adres is door eenige duizenden per sonen onderteekend. Uit Heraklia is hier het bericht ontvangen, dat aldaar eiken namiddag wordt gevochten, zonder dat ernstige verliezen worden geleden. KONSTANTINOPEL, 11 April. Volgens officiöele berichten zouden de Grieksche ben den, ter sterkte van 1500 man, die de grens zyn overgetrokken, met groote verliezen terug geslagen zyn. De kleeding der Infanterie. Omtrent do reeds in hoofdzaak vermelde bescbryving van de wyzigingen in de kleeding van de infanterie kan nog het volgende medegedeeld worden: Met uitzondering van het regiment grena diers en jagers, wordt by de infanterie de korte jas gewyzigd als volgt: Staande kraag van rood laken, van boven gebiesd met donkerblauw laken, de rug- scbooten gebiesd met rood laken; op eiken schouder een schouderbedekking: a. voor kleine tenue en by gewapende diensten: van donkerblauw laken, met regi- mentscyfer van roode tres voor de regimenten infanterie, met een granaat van roode saai voor bet Instructie-bataljon, het Koloniaal Werfdepot, den Hoofdcursus en het kader van het Algemeen Depot van Discipline, met de letters H. S. van roode tres voor de compagnieën Hospitaalsoldaten b. voor groote tenue en om buiten dienst te dragen: van rood laken, het regiments- cyfer, de granaat en de letters H. S. donker blauw. De kraag voor de subalterne officieren van rood laken, van boven niet gebiesd; de kraag voor de hoofdofficieren ondergaat geene wy ziging. De schouderpassanten van de officieren, van het bestaande model, doch van dikker koord, bevestigd op een geraamte van koperdraad, en de schouderpassanten van de adjudanten 3d4ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 12 April. derde klasse. eerste lijst. No. 4558 ƒ1500. No. 12414 ƒ1000. Nos. 5203, 11892, 11929 ƒ400. No. 2093 ƒ200. No. 6677 ƒ100. Prijzen van ƒ45; 62 2300 4551 G9S7 9197 11544 13SC5 1G2'5 18784 146 18 03 70C3 9218 30 91 1CS01 18602 226 25 Cl 78 42 11G13 1100G 1G 61 97 2444 CÜ 7251 1322 32 83 32 59 305 2531 82 61 27 39 14116 41 G5 69 41 4741 93 34 95 94 82 19002 76 42 CC 7319 63 11781 14243 87 31 450 68 96 53 9515 82 62 16447 19193 64 G9 4812 81 18 86 85 82 19307 513 76 41 84 19 11844 14460 95 00 CS9 2601 492C 7512 39 89 98 1CC33 73 93 12 32 18 47 11901 96 51 12443 98 62 5035 19 86 66 14003 74 92 713 73 5110 40 SGI4 £5 27 94 196C1 60 89 53 62 32 12000 61 1G813 90 800 96 0309 84 39 91 70 42 19613 927 2784 1G 76G7 60 96 89 17008 22 36 2679 63 77 05 12H4 93 25 27 41 86 61 7726 9747 64 11650 44 34 75 2943 6608 35 49 92 69 17107 19720 HOS 3045 51 48 9805 98 14752 17 62 31 64 83 7898 8 12299 GJ 27 19804 37 67 0616 7925 42 12308 14859 17206 81 63 3103 4G 40 76 63 14914 17300 85 1216 321C 66 69 £3 83 16 11 88 41 EG 62 8020 9938 "9G 15008 44 39921 1322 3307 5706 41 102,'1 12602 11 17-466 47 37 43 63 67 11/302 16 15120 11626 50 39 40 6817 8119 22 83 62 30 C9 89 3425 13 05 49 65 15239 97 99 1114 15 61 56 61 66 95 17704 20014 21 3532 74 91 64 12603 15340 9 29 1065 88 86 8571 66 G7 94 17848 44 1602 3640 6913 £301 10143 12804 15449 49 43 40 3767 IC 11 10512 77 73 17902 20117 69 96 32 62 10G67 12924 84 8 18 1725 3503 6109 8101 10700 18073 15515 1S007 37 31 CO 61 2 10821 95 03 52 43 G7 78 G255 12 70 13112 15658 18111 73 79 £G 73 73 99 32 e4 36 60 1630 93 e3eo 98 10513 13236 16735 52 20201 66 3915 93 £546 74 39 49 G* 36 67 19 G414 8621 93 13302 15874 18204 20302 G8 24 16 8701 11117 70 16901 13 201G1 G9 29 G537 8 22 83 68 1830G 20C0Ö 1907 4172 08 10 09 13433 98 20 63 87 4222 G5 28 11207 34 16039 46 20C34 2009 23 83 65 18 78 79 18620 20752 GG 31 G737 8823 81 13C1G 83 68 69 2120 93 45 89 96 94 16159 74 20804 3G 412G GO 8301 11337 13708 66 75 63 92 34 GS04 60 97 19 90 92 89 2202 61 21 9068 11462 13821 16211 18049 23 6G OC 9i20 0» 40 30 96 co 4543 G960 49 11528 40 37 18712 ACADEMIENIEUWS. Leiden: Geslaagd zyn: voor het candidaats- examen in de Godgeleerdheid (tweede ged.) de heer A. H. Haentjee; voor het candi- daats-examen in de Godgeleerdheid (eerste ged.) de heer J. Gouverneur; - voor het doctoraal-examen in de rechtswetenschap de heeren B. F. Van Heemstra en I. Houwink; voor het doctoraal-examen in de klassieke letteren de beer W. F. Stutterheim. Gr©veilde perceelen, Gehouden verkooping in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, op Zaterdag 10 April 1897, ten overstaan van J. F. Meiners, notaris te Leiden: Het heerenhuis met tuin, Stationsweg 1, in bod ƒ9500, kooper de heer J. Meyer, qq., voor ƒ9650. Het Leidsche Badhuis c. a. aan de Aalmarkt 21 is niet gegund. Marktberlohten, Alfen, 12 April. Aangevoerd 22 wagens kaas, partijen, te zaaien 936 «tuks. Prijs: Goudflche kaae lete qnal. f 20.— a 21.50. zwaardero r 2de qual. ƒ16.a 19.Edammer a Handel vlag. Rotterdam, 12 April. Vee. Aanvoer Paard VenleDe, magere en 510 vette Rnndercn, 397 vette- cd graekalveren, 2 nnchtore Kalveren, 251 Bchapen of Lammeren, 769 Varkens, Biggen, Bok of Geit, Ezola. Men noteert: Oeeen en volte Bnnderon lete qual. 66 a 2de qual. 60 a 3de qual. 58 a cents. KalvereD lete qual. 95, 2do qual. 80 70 ct., Stieren lete qual. 58, 2de qual. 66, 3de qual. 50 ets. alleB per KG. Bcbapenmarkt. Noteering: lete quaL 65 a 2de qual. 50 a Zuiglammeren conta per KG. Handel vlug. Varkene. Noteering. lete qual. 41 a 2de qual. 40 a 3do qual. 38 a cente; Licht eoort 36 a 38 ceuta per KG. Ruime aanvoer, handel traag. Schiodaiu, 10 April. Noteoring van do Make laars. Moutwijn 7.25, Jenover ƒ11.25, idem Amot. proef ƒ12.75 per Ned. vat en zonder faet, zonder de belasting. Spoeling-commie3ie ƒ0.80 por ketel. Noteering van den Branderabond. Moutwijn /G3/4 a 7 per heet. ct„ zondor fust en zonder belasting.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3