J. Uilkens, van het 4de reg. inf. te Lei .'en is bestemd tot kapt. voor speciale diensten alhier. Ü3 lste luit. der cav. A. J. W. Van Doorniack, van het lste reg. huzaren te Zutfon, wordt tinnenkort bevorderd tot ritmeester. De lste luit. G. J. A. A. Baron Van Heemstra, ▼an het lste r:g. huzaren, wordt 1 Juni op nieuw voor 2 jaar gedetacheerd by de rijschool te Amersfoort. By de te Woerden gehouden aanbe steding van het bouwen van drie heeren huizen was van 10 inschrijvers het laagst ingeschreven door den heer G. Van der "Wal te Oudshoorn, met 17,950. Ten stadhuize te Utrecht is Zaterdag aanbesteed hst bouwen van twee barakken voor lijders aan besmettelijke ziekten, op het terrein by het stedelijk ziekenhuis aan den Catharynen-Singel. Voor deze aanbesteding was het laagst ingeschreven door den heer J. H. De Vos, te Utrecht, voor 45,274. Dr. A. DöJtrlein, nieuw benoemd hoog leeraar by de faculteit dtr geneeskunde aan de rijks universiteit te Groningen, denkt di9 belrakkiDg te aanvaarden met het houden eener rede in het groot-auditorium van het academiegebouw op Zaterdag 1 Mei, des namid dags to 2 uren. De toestand van den oud-hoogleeraar A.D. Loman te Amsterdam was volgens het bul letia van gisteravond nog zorgelijk. De gryze geleerde is lijdende aan de gevolgon dor influenza. Het bulletin omtrent den toestand van den zieke luidde hedenmorgen: „nacht rustiger; toestand blyft zorgtlljk." Het stoomschip „Koningin Wilhelmina' van Amsterdam naar Batavia, passeerde 10 April Kaap St.-Vincent; de „Akaba" (ge charterd door de Holland-Amerika lyn) vertrok 11 April van Rotterdam naar Niouw-York; de „Amsterdam" vertrok 10 April van Nieuw- York naar Rotterdam; de „Kaffir", van Amsterdam en Londen naar Kaapstad, pas seerde 10 April St.-Catherine's Point; de „P. Caland", van Amsterdam naar Nieuw-York, passeerde 11 April "Wight; de „Prins Maurits" arriveerde 11 April van Paramaribo to Amster dam; do „Prinses Sophie", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 11 April te Suez; de „Spaarndam", van Nieuw-York naar Rotter dam, passeerde 11 April Prawlepoint; de „Titan", van Amsterdam naarJava, arriveerde 9 April te Liverpool. A 1 k o m a d eTer gemeente-secrotarie van Alkemade z'yn voor belanghebbenden koste loos verkrijgbaar: blanco-verzoekschriften ter bekoming van akten voor de jacht en visschery, Van kostelooze vergunningen tot uitoefening der visschery met één vischtuig, en van bui tengewone machtiging tot het verdry ven van scbadeiyk gevogelte door middel van pistool schoten, voor het aanstaande seizoen van (1897 '98. Bodegraven: Het bestuur der Chr. School heeft besloten de bewaarschool op te heffen, waardoor een lokaal beschikbaar komt, dat by de school zal getrokken worden. Het .toenemend aantal leerlingen heeft dezen maat regel noodzakelijk gemaakt. Haarlemmermeer: Zaterdagavond kwam een onbekend manspersoon by de wed. Clay a/d. Sloterweg, te Haarlemmermeer, om nachtverbiyf in de schuur te vragendit werd hem toegestaan, maar den anderen morgen vond men den man opgehangen aan een touw. Omtrent de Indentiteit van den persoon heeft men niet de minste aanwyzing. De byzonder- heden zyn: forsch gebouwd, oud 40 a 50 jaren, eenigszins corpulent, lengte ongeveer 1.75, donkerblond haar, aan de slapen een weinig grys, dito knevel en wenkbrauwen, blauwe oogen, hoog voorhoofd; zyn kleeding bestaat nit 2 Jaeger-hemdrokken, nieuw wit katoenen onderbroek en lichte sokken, benevens zwarte jas, broek en vest van eenigszins grove stof; ook had hy een nieuw staand halfhemd en nieuwe zwarte das aan; bottines aan en een zwaiten fantasiehoed op. Op het ïyk werdon ge vonden twee manchetknoopen en een klein sleuteltje, benevens een briefje, waarop de naam van eene vrouw, waar hy kort te voren was geweest. Portemonnaie of geld werd niet gevonden. Het l(jk is overgebracht naar het barenhuis op de gemeente begraafplaats te Hoofddorp. Oude -Wetering: In het kerkgebouw der Reraonstrantsche gemeente te Oudo- "Wotering zal Woensdag, 14 April, des avonds te 7 uren, door de Christelyke Meisjes-Geheel- Oetbouders-Vereer.iging, afdeeling Amsterdam, eeno vergadering worden gehouden voor vrou wen en meisjes. Voorschoten: B. en Ws. van Voorscho ten maken bekend, dat onder dagteekoning van 7 April 1897 by hen is ingekomen een verzoekschrift van A. J. Olsthoorn, van beroep bouwman, wonende te Naaldwijk, om vergun ning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in deze gemeente in de voorkamer van h9t huis, plaatseiyk gemerkt wyk A No. 170. Door do gezamenlijke verkoopers van ster ken drank in de gemeente Voorschoten zyn gedurende hot jaar 1896 icgeslagen 18,830 I ter gedistilleerd, zynde ongeveer 7 liter per hoofd der bevolking. Zegwaard: Door het bestuur van den Palensteinschen polder alhier is aanbesteed het vyijarig onderhoud der dri9 watermolens en verdere werken van genoemden polder, waarvoor acht inscbryvingsbiljetten waren in-, geleverd, als van J. Bouman, voor ƒ5800; W. Van Os, f5700J. SaUers f 5700, allen alhi.r; Evers, te Stompwyk, f 5600; Ph. Qvvalm, te Koudekerk, f 5597J. Dekker, f 5555; Heosterman ƒ5499, beiden te Hazers woude,enP. Graper, te Bonthuizen, voor/"5450, aan wien het werk is gegund. Zoetermeer: Zondagmorgen is door den jachtopziener P. Baggerman, alhier, en den gemeente-veldwachter P. Blom, te Stompwyk, op een stuk weiland in den Meerlouwerpolder te Stompwyk, het lyk govonden van oen be delaar, genaamd Z. Van der W., te Leiden. Ver mo9deiyk is bedoelde persoon van koude en ongemak omgekomen, aangezien hy byna geen kleederen aan het lichaam had; tevens was uit een en ander Dog op te merkeD, dat de man een benauwden doodsstryd heeft gehad. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd tot griffier der arrondissementsrechtbank te Almeloo mr. M. h'. J. J. Ter Kuile, tbans substituut-griffier bij ge melde rechtbank. Pensioen verleend aan: J. Van Oost, hoofd der openbare lagero school te Nieuwerkerk ƒ684; G. A. Ten Iloopen, onderwijzer aan eene openbare lagero school te Haarlemmermeer ƒ350; J. B. Nij- hotf, hoofd der openbare lagere school te Hoeve laken ƒ634; A. J. C. Don, geboren G'roeneweg, onderwijzeres aan eene openbare lagere school to Vlaardingen ƒ164; J. Van Loon, hoofd dor open- baro lagero school te Hijlaard, gemeente Baardera- deel ƒ321; H. Kromme, hoofd der openbare lagere school te Grootcgast y 274B. A. VanderWolde, hoofd der openbare lagere school io Oosterwolde, gemeente Doornspijk ƒ507 W. C. J. Hopp, onder wijzeres aan eene openb. lagere school te Leiden ƒ430; F. P. Van Gennip, onderwijzer aan de oprol bare lagero school te Lith 367F. L. N&ber, hoofd der openbare lagere school te Maarsbergen, gemeente Maarn, ƒ634; C. H. Wildeboer, onder wijzeres aan eene openbare lagere school to Arnstor dam, ƒ185; A. W. H. Ludwig, hoofd eener open bare lagere school te Roosendaal, ƒ1241; S. De Vrie9, onderwijzer aan de gemeenschappelijke openbare lagero school van Achtkarspelen. Smal- lingerland en Tietjerksteradeel te Rottevalle, ge meente Achtkarspelen. ƒ121; G. Piekema, hoofd der openbaro lagere school te Pingjum, gemeente Wonseradeel 7Ü0; J. J. Van Drie), onderwijzeres hoofd oener openbare lagere school te Schiedam ƒ1078; N. Ronx, onderwijzeres aan eeno openbare lagere school te Haarlem ƒ165C. A. Èlbrink, onderwijzeres aan eene openbaro lagere school te Eibergeu 158; J. Kappers, onderwijzer aan eene openbare lagero school te Arnhem ƒ220; A. ILL. G. Belmer, onderwijzeres aan eene openbare lagere school te Kampen ƒ148; G. Krenger, onderwijzer aan de openbaro lagere school te Barsingerhom ƒ430; C. Schilleman, hoofd der openbare lagere school te Oud-Vosmeer 787; II. J. Wesselink, hoofd der openbare lagere school te Lentbo, ge meente Dalfsen 534; ÏL Roolant, hoofd der open bare lagere school te Dorst, gemeente Oosterhout ƒ536 'sjaars. Aan D. A. J. G. L. Eggink, ontvanger der ge meente Vrijenban, toestemming verleend om te Delft to wonen. De kapitein-kwartiermeester J. Van Raven, van het 4de reg. inf., met ingang van 1 Mei a. s., krachtens art. 42, 2e, der wet van 28 Aug. 1851 (Stsbl. 128), op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioeu bepaald op ƒ1458 'sjaars. Met ingang van 1 Mei a. s., de kolonel "VV. Iling- man, commandant van het 8de reg. inf., en de luitenant-kolonel J. F. Klinkhamer, provinciaal adjudant in Gelderland, op hunne aanvrage, krach tens art- 42, la, der wet van 28 Augustus 1851 (Stsbl. 128), op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald: voor den kolonel Hing- man op ƒ2600, en voor den luitenant-kolonel Klink hamer op ƒ1800 'sjaars. Mot ingang van 1 Mei a. s. lo. op pensioen go- stelda. krachtens art. 42, 2a, der wet van 28 Augustus 1851 (Stsbl. 128), de kolonel N W. Hof stede, commandant van het lsto reg. infanterie; b. krachtens 2c van voormeld artikel 42, do Init.-kol. P. F. Do Kok, van het 2de reg. inf.: de kapitein J. L. A De Brayn, van het lste reg. inf., toegevoegd aan den bevelhebber in de llldo mili taire afdeeling; en de kapitein W. C. Gobius, van het 5do reg. inf.; 2o. het bedrag van het pensioen bepaald: voor den kolonel Hofstede op 2825; voor den luit.-kolonel De Kok op ƒ1744; voordon kapitein De Bruyn op ƒ1431, en voor den kapitein Gobius op ƒ1735 'sjaars; 3o. aan den kapitein Do Bruyn voornoemd oen rang verleend van majoor. Do militaire apotheker 2de klasso van het leger in Nederland8ch Indië, E. B. Van Dijck, met ingang op 16 dezer, op zijn verzoek, eervol uit den mili tairen dienst ontslageD. Min. beschikking. Dc minister van marine heeft den officier van adm. 2de kl. G. J. Jutte, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, op non activiteit gesteld. De Leldscbe Cricket- en Footbr.ll- Yerecnlglng „4jax", kampioen Tan den Uaagsclicn Voetbalbond. Gisteren speelde „Ajax I" haar tienden en laatsten wedstryd van dit seizoen, en wel tegen „H. Y. V. II" uit Den Haag. Het beloofde een zeer spannende wedstryd te worden. „Ajax", welke oorspronkeiyk sterker is dan haar tegenstander, miste twee harer voor hoede spelers en kwam daardoor op gelyke kracht als „H. V. V. II". Het zou van dezen wedstryd afhangeü, welke der twee clubs kampioen zou worden van de Iste-klasss-competitie van den Haag- schon Voetbalbond. Ajax I" speelde met zeer veel veine en wist daardoor „H. Y. Y. II" met 4 tegen goals te slaan en zich tevens den kampioens titel met een groote gouden medaille en een zilveren beker te verwerven. Ajax I" speelde in dit seizoen 10 wed- stryden, waarvan zy er 1 verloor, 1 geiyk- speelde en 8 won. Op 4 April speelde „Ajax II" haar laat sten wedstryd tegen „Swift" uit Den Haag. Alhoewel „Ajax II" toen verloor, werd zy toch kampioen der 2de klasse van den Haagscben Voetbalbond. „Ajax II" speelde in 't geheel 10 wed- strydeu, verloor 1 en won 9. „Ajax", welke dus met trots kan neerzien op haar voetbalseizoen '96 '97, zal, voordat zy het cricketseizoen begint, een tourmak9n naar Arnhem, om aldaar den kampioen van het Oosten te ontmoeten. De Zondagswet. De wet van 1815, welke thans weder in verschillende gemeenten door de toepassing er van aanleidiDg tot gegronde klachten geeft, werd reeds in 1853 bestreden. In een gemeente in de proviücie Utrecht wilde de toenmalige burgemeester die wet in alle gestrengheid toepassen. Een arme dag- looner werd daarvan geheel onverwacht de dupe. Hy was nl. omdat by op de werkdagen tot 's avonds laat op het veld werkzaam was des Zondags mot zfln schamel boeltje verhuisd. Op last van den burgemeester werd door den veldwachter wegens overtreding der Zondagswet, die het „laden van goederen en het vervoeren" verbiedt, proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Da kantonrechter daar ter plaatse kon niet anders doen dan den man veroordeelen, doch daar in dien tyd dus vóór de wyziging en aanvulling dier wot op sommige overtre dingen wèl het maximum, doch niet een mini mum eener geldboete was vastgesteld, ver oordeelde de humane kantonrechter die het toen al niet erg eens met die wet scheen te zyn, den armen arbeider tot 5 centen boete. Het O. M. by het kantongerecht toekende tegen deze beslissing cassatie aan, doch de Hooga Raad kon niet anders dan het vonni3 van den kantonrechter bevestigen. (A. H.) Naar aanleiding van do Zondagswet-bewe ging zendt men aan de „Tel." nit Haarlem de volgende poëtische ontboezeming: Boreels toegevendheid Heeft zich ten lange leste, Ontfermd over ons En de benarde veste. Gemengd Nieuws. Een man had gisteravond, om streeks halfelf, aan de Hoogewoerd het onge luk te vallen on wel zóó, dat hy een bloe dende wonde aan het hoofd bekwam. Na in de apotheek van den heer C. by de Hooge- woerdsbrug binnengebracht t9 zyn, alwaar spoedig geneeskundige hulp werd ingeroepen, werd de min verbonden en kon hy weer huiswaarts keeren. Van de werf van den heer J. Boot, scheepsbouwmeester te "Woubrugge, is Zater dag met succes te water gelaten een ijzeren paviljoen tjalk, groot 40 last, gebouwd voor rekening van schipper J. Do Jong, te Am sterdam. Onmiddellijk daarna werden de kielen ge legd voor een dergelijk vaartuig en voor een yzeren kbpperschip, groot 100 last, resp. te bouwen voor rekening van A. De Jager en G. Buisman, schippers te Breukelen en te Deventer. Ontelbaar was hot aantal wiel- ryders, dat zich gisteren bewoog langs de bloemenvelden tusschen Lriden en Haarlem. De hyacintonvelden boden een zeldzaam schoonen aanblik. Tal van wielerclubs hadden tochten uitge schreven naar die streken, o. a. - „All Right", te Leiden, „D. A. Y. O.", te Rotter dam, „De Zwaluw", te Utrecht, en „De Trappers" en „Allegro moderato", te Amster dam. Ook de „Haarlemsche Vélocipèile-club" on de Haarl. Wielr.-Vereen. „Amicitia" waren er aan het toeren. Dames ontbraken er evenmin. Ook de spoortreinen cn do stoomtram ver voerden een groot aantal nieuwsgierigen naar Hollands bloementuin, welke ook door tal van voetgangers bezocht werd. Te Lisse en Hillegom was het verbazend druk. Door den Haarlemschen Brievenschryver van het wielryders orgaan „De Kampioen" is, gelyk men weet, het plan gevormd op den 2den Paaschdag, bywyze van schadeloos stelling voor een bloemencorso, een tocht te doen langs de bloemenvelden in Haarlems omstreken door wielryders en ryisters uit# geheel Noord-Holland. De samenkomst zou dan om 10 uren te Haarlem plaats hebben en onder goed geleide zou dan gereden worden langs Heemstede, Koedieflaan en Rijksstraatweg naar Sassen- heim of Lisse, waar geluncht wordt. De mogelykheid is niet uitgesloten, dat da&r tevens eene samenkomst zal plaats hebben van de Leidscbe en andere Zuid-Hollandsche wielryders. Yan Sassenheim of Lisse wordt, hetzy door de lan2s Keukenhof en Vogelenzang, gereden naar Ovorv6en en Bloe- mendaal door het Bloemendaalsche park, waarna de stoet weder in Haarlem zal worden ontbonden. Dez9 tocht, door de schoonste gedeelten der byacintenvelden, biedt teven3 tal van bekoorlijke punten. De Haagsche rechtbank veroor deelde heden o. a. den handelsreiziger uit Rotterdam, die zich een koffer met hoedon toeëigende, tot 3 maandenden stoker te 's Gravenhage, die zyn stiofzuster, die hem in huis had opgenomen, twee gouden horloges ontstal, tot 4 maanden; de metselaars, die op de Prinsegracht aldaar hun patroon, die hun had ontslagen, mishandelden, den een tot 2 maanden, den ander tot 7 dagen; den koopman uit Zegveld, die een koopman uit Alfen oplichtte voor ƒ40, tot 3 maanden. In Januari van dit jaar werden op het terrein van den Staatsspoorweg te 's Graven hage een vyftigtal lascbplaten gestolen door een gewezen machinist, die dan ook gestraft werd. Heden had zich do opkooper dier platen voor de rechtbank te verantwoorden wegens het bemoeilyken van de politie by het op sporen van een misdryf. Het O. M. vorderde voor hem 1 maand gevangenisstraf. Mr. Slotemaker, die als verdediger voor den koopman optrad, pleitte: ontslag van rechts vervolging, daar zyns inziens geen strafbaar feit door zyn cliënt is gepleegd, subsidiair het opleggen van een geldboete. By buitengewoon Politieblad, wordt melding gemaakt van diefstal te Luik in den avond van 9 April j.l* ten nadeele van een bewoner van Rotterdam van 18 bankbil jetten van 1000 gulden, 5 van .300 gulden, 2 van 200 gulden en 1 van 100 gulden, alle geborgen in een zwart ledoren portefeuille. De officier van justitie te Maastricht vraagt opsporing. De rechtbank te Rotterdam heeft de Rotterdara8che Soda- en Chemicaliënfabriek, voorheen C. Kortman Schulto, te Delfts haven, veroordeelI tot 400 boete wegens het niet doen van aangifte van de vervaardiging van azijnzuur, eveneens mot verbeurdverklaring der toestellen en werktuigen. De rechtbank achtte als wettig en overtuigend bewezen, dat het verkregen product als azyn in den zin der wit moet beschouwd worden. TJit Rotterdam wo r dt van 11 April gemeld: Zaterdagavond kwamen in hot Maas-Hotel alhier aanacht professoren en vyfen twintig studenten van de Handelsacademie te Presburg. Zij bezichtigden Zondag de stad en vertrokken denzelf Jen avond te 10u 17 m. via Hoek van HollandHarwich naar Londen. De panter in de diergaarde te Rotterdam heeft twee jongen geworpen. Een stierf en de andere wordt met de flesch grootgebracht. Op aanraden van een commissie uit de bootwerkers staakten een 10-tal werk lieden te Rotterdam, die bezig waren met het lossen van spoorrails uit een vaartuig, liggende aan het einde der Spoorhaven naby Hillesluïs, het werk, omdat hun 15 cents daarvoor werd betaald, terwyl zy volgens de commissie rocht hadden op 25 cents per uur. Nadat de Tramwegmaatschappy, voor wie de lossing geschiedde, geraadpleegd was en deze gereedelijk toestond 25 cents per uur te be talen, werd het werk onmiddellyk hervat. Door de firma Petrus Regout Co. is besloten tot den aanleg eener nieuwe glasfabriek op een terrein, gelegen in de nabijheid der thans bestaande. Zaterdagavond omstreeks twaalf uren is eene dienstbode door een man, met wien zy uit was, mishandeld op het terrein achter het Ryksmuseum, to Amsterdam. Hier omtrent kunnen vermoedelyk inlichtingen ver schaffen drie heeren en eene dame. Aangezien de dader aangehouden is, worden bedoelde personen dringend verzocht zich ten spoedigste te vervoegen aan hot commissariaat van politie 3de sectie, Leidscheplein, aldaar. Men schryft uit Breda aan het „Hbl.": "Wie ook met de uniformverandering van het leger ingenomen mogen zyn, zeker niet de passementwerkers te dezer stede. Aan dit bedryf, dat hier op een zeer groote schaal wordt uitgeoefend, is door de afschaffing der halssnoeren, schouderpassanten, schakot- ballen, pompons en granaten en kwasten van politiemutsen een zware slag toegebracht. Meer dan honderd personen z\jn daardoor zonder werk gekomen. Op de handelsterreinen der Hol- land-Amerika-lyn aan do "Wilhelminakade te Rotterdam heerschte Zaterdag eene by- zondere bedrijvigheid. Een drietal stoomsche pen waren tegelykertyd in lading en lossing, waarby 1200 bootwerkers in dienst waren genomen. Moord te Leerdam. Zaterdag middag had ten sterfhuize de lijkschouw plaats van den verslagene Kooy, door den substituut officier van justitie uit Tiol en den gemeente geneesheer dr. Corn. Yoogd, van Leerdam. De stoot, met een zwaar boerenmes toegebracht, had een breedo en diepe wonde veroorzaakt. Yolgens geneeskundige verklaring was de snode 5 a 6 cM. diep in den onderbuik doorgedrongen en veroorzaakte vyf wonden. De ongelukkige leefde na den noodlottigen stoot nog pl. m. 36 uren. Hoewel aanvankelijk de misdaad aan het over dadig gebruik van sterken drank en aan vecht lust geweten werd, schijnen toch nog andere oorzaken tot dezen manslag aanleiding te hebben gegeven. De dader, T. Verbaan, zegt men, heeft wegens baldadigheid zich een paar weken geleden voor de rechtbank te Dordrecht moeten verant woorden de verslagene Kooy moet daarby als getuige gehoord zyn; het verhoor is niet in bet voordeel van Verbaan uitgevallen. Of dit nu de aanleiding tot deze treurige daad is geweest, zal wel uit het verder go- rechteiyk onderzoek blyken. De verslagene was een oppassende jongen van 21 jaar, de dader staat om zyn vechtlust minder gunstig bekend en i3 20 jaar oud. De laatste is niet met het slachtoffer gecon fronteerd, doch na een kort verhoor door den substituut-officier ten gemeentehuize, onder politiegeleide en onder grooten toeloop, geboeid met den trein naar het huis van bewaring te Tiel overgebracht. Het l(jk van den verslagene zou naar het daarvoor aangewezen ïykenhuis te Leerdam worden overgebracht en aldaar gisteren, door den rechtor-commissaris, dr. Ten Braak, uit Tiel, en dr. Corn. Voogd, uit Leerdam, worden geschouwd. Het jongmonscb, sedert den vorigen Zondag to Breda vermist en wiens opsporing van officiëele zijde werd verzocht, is by zyno ouders teruggekeerd. Het schynt, dat niet het lezen van romans de aanleiding was tot zyn vertrek, doch wel de vrees voor een proces-verbaal van de zijde der Etedelyko politie. Hy vertoefde te Ant werpen en Brussel. Een treurig afscheid. Jongst- leden Vrydag gaf de 25-jarige kellner P. Th. K., te Nymegen, een afscheidsfeestje aan een viertal collega's vóór zijn aanstaand vertrek naar elders. Onder dit feestje behoorde ook een water tochtje op de rivier de Waal, dat zeer treurig afliep. Ter hoogte van de steenfabriek van den heer Burgers, onder de Ooy, begaven zich de feestgenooton to veel aan één zyde van het roeibootjo, waardoor dit kantelde en allen in het water geraakten. Een in do nabyheid aanwezige visscher wist hen mot veel moeite te redden, uitgenomen P. Th. K., die in de diepte verdween en wiens lyk eenigen tyd daarna werd opgehaald. Door den hoer H. C. Beeti, van Apeldoorn, zal te Barneveld eene botenabriek opgericht worden. Voor dit doel is door den heer W. baron Van Nagell, burgemeester van Barneveld, voorloopig een zy'ner boerderijen beschikbaar gesteld. In eene druk bezochto vergadering, Zaterdagmiddag in het hotel „De Roskam" aldaar gehouden, hebben zich reeds een twintigtal der voornaamste landbouwers verbondon de melk aan de fabriek te leveren. Overeengekomen werd de melk te betalen volgens de boterpryzen en het vetgelialto. Men schryft uit Amerongen aan het „Utr. Dbl. Do rechten en titels van de heerlykheid Zuylostoin en aanhoorigheden zyn in eigen dom overgegaan op G. J. G. C. graaf Van Aldenburg Bentinck van Amerongen, en wel by testamentaire beschikking van de op 8 Jan. te Rugby in Engeland overleden vrouwe Elizabeth Villiers gravin Van Reede Ginkel, laatst overgeblevene uit het geslacht der graven Van Reede Ginkel, dat ruim 3'/2 eeuw zeer nauw met onze gemeente was verbonden. Onze ambachtsheer heeft thans de heerlijk heid uitgebreid door aankoop van twee kapitale boerenhofsteden. Zuylesteln beslaat nu een ge zamenlijke oppervlakte van 500 bunders. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur 1 Verzoeke vriendelijk deze regels te willen opnemen in Uw blad, als antwoord op het ingezonden stuk van 12 dezer, en wederom onderteekend door „dat zelfde boertje." Daar het stuk thans een persoonlijk karakter draagt, had ik verwacht, dat ons boertje ridöeriyk ware geweest en zyn naam bekend had ge maakt Dit doet by niel, misschien om zyn denkbeeldigan vyand daardoor beter te be- stryden on alzoo woorden te gebruiken, dia de bescheidenheid te buiten gaan. Daar by nu den organist weer by den kop neemt, ia het niet meer dan billyk, dat ik my even verdedig on hem antwoord, dat ik my heuscli niet weet te herinneren met iemand over die zaken gesproken te hebben, zoodat ook dit totaal uit de lucht gegrepen is. "Wel heb ik de opmerking gemaakt, niet tegen dit toertje dat onze zangers by dat stuk de tonen van het orgel niet konden vatten, omdat het orgel niet op zyn plaats stond. Dit kon echter niet anders, doordat de zaal te vol was. iDasniettegonstaande i3 het stukje uitnemend geslaagd; derhalve kan er van geen flater sprake zyo. Ik ontken dan ook ten stelligste ovor zoo iöts gesproken te hebben, waardoor ik natuurlijk myn eigen zangvereeniging in een belachlyk daglicht zou zetten en dat lykt toch wat al te mal. Het is by ons boertje een rondtasten in het duister, waaruit hy niet weet te komen. Mocht hy thans na al het geschrijf nog niet op de hoogte zyn, dan verzoek ik hem in eigen belang de zaak per- soonlyk uit te maken, waartoe het bestuur onzer zangvereeniging wel bereid zal willen zyn. Tegenstukken worden noch beantwoord noch erkend. U, Mijnbeer de Redacteur, dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, heb ik de oer te zyn Dc bedoelde organist. [Hiermede sluiten wy het debat over dezq zaak. Red.]. iluvgcrlijke Stand. ALKEMADE. Geboren: Petronella Johanna, van P. l'Aini en M. Van Haastrecht. Adriana Jacoba, D. v. A. C. Van der Geest en C. Groene- wegen. Adrianns, Z. van A. Elstgeest en C. 1 Fianen.Johannes, Z. van L. DePrie en J. Loos.— Margaret ba Theodora, D. van J. J. De Prie en A. M. Naderman. Jacoba Maria, D. van G. C. Borst en A. Opdam. Cornelia Johanna, D. van H. j Barteis en M. M. Bakker. Helena, D. van Th. Hoogenboom en M. Ueetman. Over loden: A. A. Mclman, ongeil. 23 j. M. Jansen 79 j., wed. van M. Snijders. C. P. Van Rijn 27 d., Z. van P. Van Rijn en M. Mes man. A. Elstgeest, Z. van A. Elstgeest en C. Fianen. Ondertrouwd: P. Van Klink jm. 24 j. en C. Vol water jd. 23 j. H. l'Ami wodr. van Heemskerk 58 j. en M. Kerkvliet jd. 32 j. HILLEGOM. Bevallen: M. E. Jongbloed geb, Handgiaaf Z. C. A. Scbrier geb. Zonderwijk Z. Overleden: S. Pennings 27 j. J. E. Spilkex 73 j. P. Tibbool 74 j. NOORDWIJK. Geboren: Jan, Z. v. W. Verloop 6D0 verleden: D. Bedijn 62 j., gek. met E. Van Rood. VOORSCHOTEN. Gob oren: Maria Helena Petronella, D. van W. Th. Ruygrok en A. W. v. Oosten. Cornelia Catharina, D. v. C. H. v. Vliet en C. P. Uooymans. Overleden: W. Huge /3 j., echtg. van G, PalsgraaF. BUITENLAND. Frankrijk. In d» Kamer heeft Zaterdag ricomte d'Hu- gbes oen interpellatie gehouden over do Panama quaostio. Hij verlangde volledig licht en viel den heer Kouvier aan. Deze protesteerde. De discussie was zeer levendig. Rouvier deed zijn best om zich te rechtvaardigen. Minister Méline zeide, dat de Kamer niet in de plaats van de rechterlijke macht moest treden. De Kamer nam met 262 tegen 244 stem-, men een motie aan om over te gaan tot dr eenvoudige orde van den dag, welke motie door de regeering was aanvaard. Met 300 tegen 256 3temmon werd besloten, vacantie te Demen tot 18 Mei.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 2