Maandag SO Maart. feze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. N°. 11378 Ao. 1897 LEIDSCH DAGBLAD. PEUS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden- 1.10. Franco per post L40. Afzonderlijke Nommers0.05. PEUS DEB ADVERTENTIES Van 1 0 regels 1.06. Iedere regel meer 0.17 J. Grootorft letters naar plaatsruimte. - Voor het incasseeren buiten de etad wordt 0.05 berekend. Olüciëele Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders run Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der \ret van den 2den Juni 1875 (Staatsblad No. 95), tot regeling Tan het toezicht bij bet oprichten yan inrichtingen, welke gevaar, echade of hinder knnnen veroorzaken; Brengen bi) deze ter algemeene kennis, dat door hen vergunning ie verleend aan W. F. YAN INGEN 80HENAU en rechtverkrijgenden tot het opriohtea van eene bakkerij in het perceel Lange Diofsteeg No. 18. Borgemeeeter on Wethondera voornoemd, Leiden, F. WA8, Bnrgemeoater. 25 Maart 1897. E. KIST, georetaria. Burgemeester en Wethondera der gemeente Leiden brengen bjj deze ter algemeene kennis, dat de ver* kiezing van één lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken binnen deze gemeente, ter vervulling van de vaoature, ontstaan ten gevolge van het door den heer J. BINKE8 BORGER genomen ontslag, ■al plaats hebben op Dinsdag den 27sten April a. des namiddags van twee tot vier uren, op het Raadhui*. Burgemeester en Wethondera voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 24 Maart 1897. E. KIST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der gemoente Lelden: Gelet op art. 28, 8de alinea, der Kieswet; Brengen ter algemeene kennis dat de KtezersiQSt voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad is vastgesteld, dat die van 23 Maart tot en met den 21sten April a. s. op de Seorotarie dezer gemoente voor een iedor ter inzage is nederge- legd on tegen betaling der koston, in afdrnk, ver krijgbaar goateld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 22 Maart 1897. KI8T. Seoretaris. Leiden, 27 Maart. De tentoonstelling, die ln Juni, Juli en Augustus te Dordrecht zal worden gehouden, (van Oude en Nieuwe Kunstnijverheid) belooft zeer belangrijk te zullen worden. Yan vele zijden toch werden reeds interessante toe zeggingen gedaan. Wij weten, dat ook in onze Sleutelveste, zfi 't ook meest in verborgen hoekje» opge stapeld, veel nroooi"-oud8 buist. Vertrouwen wij daarom dat menig Leidenaar bereid zal worden gevonden voor het beoogde lofwaardige doel een en ander, dat hU op dit gebied onder zijn bereik mocht hebben, af te staan, en laat ons ook hopen, dat eveneens met een inzending van Moderne Kunst nijverheid Leiden een goed figuur zal maken. De «tad van een Lucas Van Leyden, vaneen Rembrandt, van een Elsevier kan in deze niet achterblijven! De overgangs-examen8 der leerlingen van het get ootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix", in het gebouw der Hoogere Bur gerschool op de Pieterskerkgracht, van den wintercur8us 1896—1897, zullen plaats heb ben als volgt: Maandag-avond 29 Maart: 2e kl. A. en B. Cijfer-, Stel- en Meetk. v. 7-7J u. 2e j, A. en B. Taalkunde 7$-8 4e A. en B. Natuur- en Scheikunde 8 8$ 4e B A. en B. Werktuigkunde 8$-9 Dinsdaq-avond 30 Maart: le kl. A. en B. Meetkundig Rekenen v. 7-7$ n. Ie B. en 2e kl. B. Aardrijkskunde 7$-8 f 8e A. en B. Cijfer-, Stel- en Meetk. 8-8$ 8e A. en B. Natuurkunde 8$-9 De mondelinge eind-examens zullen worden afgenomen Maandag 6 en Dinsdag 6 April, telkens des avonds te 7 uren. Voor het examen in de nuttige hand werken is goslaagd mej. M. Haasnoot, van Katwijk aan Zee. Voor H. M. de Koningin zvJn uit de jongste portefeuille van „Pulchri Studio" aan gekocht een teekening van Hamel en een teekening van Jan De Jong. Hare Majesteiten de Koninginnen hebben uit de kassen van het Koninklijk lustslot te Soestdyk kransen en bloemen naar Weimar doen afzenden ten einde deze als blijken van deelneming der Vorstelijke verwanten neer te leggen op de lijkbaar van H. K. H. Prin ses Sophie. Niet heden, maar morgen, Zondag, vertrekt de missie van de Koninginnen by de begrafenis van de Groothertogin van Saksen naar Weimar. Ook door het gemeentebestuur van Haarlem is aan H. M. de Koningin-Regentes een brief van warme deelneming gezonden in het 8marteiyk verlies, dat H.H. M.M. heeft ge troffen door het overlyden van H. K. H. Prinses Sophie der Nederlanden. Een telegram uit Weimar aan de „Köln. Ztg." meldt, dat ook de Keizerin van Duitsch- land de uitvaart van Prinses Sophie zal bywonen. De Berlynsche correspondent van de ,N. R. C." meldt van gisteravond: Naar ik telegrapbisch uit Weimar verneem, kwamen in den afgeloopen nacht om S uren prins Heinrich VII van Reuss en zijn echt- genoote uit Italië terug en begaven zich dadelijk naar de hofkerk, waar beiden by de oo dsbaar in stil gebed vertoefden. De hofkerk, waar de sarcophaag opgericht staat, was heden een waar pelgrimsoord voor de bewoners der stad en uit het omliggende hertogdom. Onafgebroken trekt een lange ry monschen plechtig voorby de baar der doode vorstin. De kerk is met zwart laken gedra peerd en met de schoonste palmen en hooge gewassen uit ds hertogelijke oranjerie ver sierd. De geheele ruimte van het schip is met kostbare kransen en linten met opschriften, door de bevolking daarheen gebracht, versierd. Tal van kaarsen op zilveren luchters versprei den sen helder licht. Aan het hoofdeinde van de door een rood baldakijn overdekte doods baar, ligt de kroon. Aan de linkerzyde vormen hoofdofficieren een eerewaebtrechts hofdames. Ook de erfgrootbertogin en de prinsessen nemen aan dien eeredienst deel. Aan den ingang en den uitgang van do kerk staan eerewachten van het regiment, dat den naam der overledene heeft gedragen. De stad zelf draagt allengs meer den stempel van rouw. Overal zyn nu omfloerste masten met vlaggen opgericht in de straten, waar de ïykstoet Maandag zal doortrekken. Aangekondigd wordt dat van alle richtingen oxtre treinen naar Weimar zallen loopen. Over den Inhoud van het testament gaan nog onbepaalde geruchten. Uit Nederland komen voortdurend tal van telegrammen van deelneming en bloemenga- ven aan. De .Staatscourant" van 27 dezer bevat de volgende kennisgeving: De minister van koloniën brengt ter kennis van de met verlof in Nederland aanwezige officieren van het leger in Nederlandsch- Indië, met opdracht zich dienovereenkomstig te gedragen: dat het Hare Majesteit de Koningin Weduwe, Regentes, behaagd heeft te bepalen, dat door de officieren van het genoemde leger van en met 26 dezer, voor den tyd van één week, de rouw zal worden aangenomen voor H. K. H. mevrouw de groothertogin van Saksen- Wéimar Eisenach, geboren prinses Wilhelmina Maria Sophia Louise der Nederlanden, en wel met een strik om den linkerbovenarm, zonder rouwfloers aan bet gevest van de sabel. De 's-Gravenhaagsche Wielryders-ver- eeniging .Voorwaarts" houdt morgen, Zondag, op den Leidschen Weg, by gunstig weder, tot opening van het seizoen, een 10 K.M. wed8tryd voor de leden onderling. In eene vergadering te 's-Gravenhage van de naamloozo vennootschap „Het Vader land" is besloten over het afgeloopen jaar 7 pet. dividend uit te keeren. Door het Cbristelyk-Historisch Kies- comité te Delft is voor de verkiezing van een lid der Tweede Kamer candidaat gesteld mr. O. J. E. baron Van Wassenaer vanCatwyck, oud-lid der Kamer. De „Staatscourant" van 27 dezer bevat de volgende mededeeling: Er bestaat gegrond vermoeden, dat het d.d. 28 Februari 1.1. van Rotterdam vertrokken stoomschip „Utrecht" van de „Rotterdamsche Lloyd", ter hoogte van het eiland Ouessant op de Fransche kust is vergaan. Van de aan boord van dat stoomschip in gescheepte brievenmalen en pakketpostgoo- deren is tot dusver niets gered. Hr. Ms. fregat „Van Speyk," onder be vel van den kapt.-luit. ter zee J. G. Snethlage, is 26 dezer te Colombo aangekomen. (St.-Ct.). De luit.-kol. jhr. W. P. Barnaart, prov. adj. in Limburg, zal binnenkort den dienst met pensioen verlaten. Al8 vermoedeiyk commandant van het 4de bataljon 7de regiment Infanterie, dat van 30 Juli tot 7 Aug. a. s. op de heide by Zeist gaat kampeeren tot het houden van schiet oefeningen wordt genoemd de majoor 8. J. Vetter, thans commandant van het by mo bilisatie op te richten depot van hetzelfde re giment. De overste Prins is dan inmiddels tot kolonel bevorderd. Indien de kolonel J. L. de Bock zooals verwacht wordt tot commandant van het regiment grenadiers en jagers benoemd wordt, treedt de luitenant-kolonel A. J. Prins, na zyns bevordering als commandant van het 7de regiment infanterie op. (D). Het plan bestaat, op de Veluwe een permanent schietkamp voor de infanterie op te richten. Door de betrokken commissie zal een nader onderzoek worden ingesteld op de terreinen by Stroe, Harskamp en Hoog Ruurloo. Te Asten (N.-B.) is Vrydag-morgen over leden de heer J. Bluyssen, lid der Provinciale Staten van Noord-Brabant en stichter van de bekende margarine-fabrieken van Bluyssen en Zonen, te Asten. Een nationale wedstryd voor muziek- en fanfarecorpsen zal op de Zondagen in de maan den Juli en Aug. op het landgoed Sonsbeek te Arnhem worden gehouden ter gelegenheid van de tentoonstelling. Verguld-zilveren en zilveren medailles zullen worden uitgeloofd, benevens geldpryzen van 50 tot 500. De door boden der Tweede Kamer be geleide ïykstoet van het Kamerlid mr. De Lange werd gisteren tp Nieuw-Eik en-Duinen te 'e Gravenhage o. a. opgewacht door verschil lende liberale mede-afgevaardigden en vrienden of bekenden uit Noord-Holland, o. a. door ver tegenwoordigers van het Noord Hollandsch Landbouwkrediet- Bank-Agentschap te Alkmaar. De minister van justitie, de heer Yan der Kaay, herdacht den heer De Lange als politiek vriend en geestverwant en als man, die de maatschappeiyke en verkeersbelangen van Hollands Noorderkwartier krachtig bevorderde. Vervolgens spraken de heeren mr. De Lange, deken van de orde van advocaten te Alkmaar, namens de balie, Moltzer namens het Physisch Genootschap te Alkmaar en Moens, directeur van het Landbouwkrediet. Door de arrondissements-rechtbank te Almeloo is, ter vervulling van de vacature van griffier van dat college, opgemaakt de volgende alphabetische lyst van aanbeveling: mr. M. K. J. J. Ter Kuile; mr. J. J. Moll en mr. W. H. Van Nes van Meerkerk, sub stituut griffiers by de arrondissementsrecht banken te Almeloo, Utrecht en Zwolle. Stsbl. no. 75 bevat het Kon. besluit van 24 Maart 1897, houdende wyziging van het Kon. besluit van 21 Februari 1893 (Stsbl. No. 49), tot nadere regeling der jaarwedden van de beambten de ryksveldwacht. Dit besluit, dat in werking treedt op 1 April 1897, stelt de jaarwedden voor de ryksveld- wachters rechercheurs op ten miuste 900 en ten hoogste ƒ1200. Naar wy vernemen, stelt de directie van de Rotterdamsche Bank voor, het dividend over 1896 te bepalen op 7 pet. (N. R. Ot.) Het stoomschip „Bundesrath," van Ham burg en Amsterdam naar Oost-Afrika, is 25 Maart van Napels vertrokken; de „Reichstag," van Hamburg en Vlissingen rond de Kaap naar Oost-Afrika, is 25 Maart van Las Palmaa vertrokken. Alkemade: Het 1ste stemdistrict der gemeente Alkemade, de wyken Oude-Wetering Roelof Arendsven en Nieuwe-Wetering (A, B en C) bevat 418 kiezers, en het 2de stemdistrict, de wykeD Rypwetenng, Oud Ade en Kaag (D, E en F) 186 kiezers voorleden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Bodegraven: Deze week hield de bakkers vereeniging „Onderling Belang" eene vergade ring, waarin besloten werd op den Paaschdag geen brood te doen rondbrengen, doch dit alleen verkrygbaar te stellen in den winkel. Vrydag had de provinciale keuring van stieren plaats. Aangevoerd waren 9 stieren boven l1/, jaar en 16 pinkstieren. Voor stieren boven Vfa jaar werd de premie van ƒ150 toegekend aan N. Plomp, te Nieuw koop. Voor pinkstieren werden 3 premien ad 100 toegekend aan C. De Jong, te Nieuwer- brug, De Gier, te Bodegraven, en A. Velenturf, te Zwammerdam. By den landbouwer L. B., wonende Noord- zyde in deze gemeente, is een geval van miltvuur voorgekomen. H i 11 e g o m Alhier bedroeg het aantal kiezers in 1896 voor de Tweede Kamer, Provinciale Staten en den Gemeenteraad 370 en thans 719 kiezers, verdeelt als volgt: Belastingkiezers 615, Huurkiezers 24, Vaar tuigkiezers 1, Loonkiezers 57, Inw. Zoons 16, Spaarbankkiezers 1 en Examen kiezers 6, te zamen 719 kiezers Tweede Kamer, 709 Pro vinciale Staten en 009 Gemeente raad. De loteling uit deze gomeente, genaamd F. Van Rooden die den 3den Maart jl. was in golyfd. is wegons ongeschiktheid van den dienst der Nationale Militie vrygesteld, zoodat W. F. Van Waveren tegen den 22sten April a. 8. in zyn plaats ter Iniyving is opgeroepen. In den nacht van 25 op 26 dezer werd door den surveilleerenden gemeente-veldwach ter by het doen zyner ronde een mansper soon slapende aangetroffen op het afgesloten erf onder een der ramen van „Villa Remina", alwaar hy door het gebruik van te veel ster ken drank scheen verdwaald te zyn. By zyn overbrenging naar het arrestantenlokaal gaf hy op genaamd te zyn J. J. Bakker, wonende te Amsterdam. Koudekerk: De krachtens art. 28 der Kieswet op den 22sten dezer vastgestelde kie- zerslyst bevat de namen van 221 kiezers voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten, waarvan 164 belastingkiezers, 11 huurkiez rs 1 vaartuigkiezer, 28 loonkiezers, 15 inwonende zoons, 1 spaarbank- en 1 examenkiezer. Hier van zyn er tevens kiezer voor den Gemeenteraad 166. In het vorig jaar bedroeg dit eyfer 127 voor de Tweede Kamer, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad; hot aantal vermeerderde dus met 94 en 39. De laatste toeneming is niet zoo byzonder groot, doordien de meeste aangifte-kiezers niet in den hoofdelyken omslag zyn aangeslagen. Ka ge: Hedenmorgen is op het Kagermeer gezonken een Veensche praam, geladen met mest. De schipper werd bytyds gered. De zeilen van het schip zyn zichtbaar boven de wateroppervlakte. Leiderdorp: Door den plaats ver v. district- veearts is verklaard, dat het vee van den landbouwer S. J. Van der Stoel als hersteld van mondzeer is te bescheuwen. Lis se: Burg. en Weths. van Lisse maken bekend, dat by ben is ingekomen een verzoek van A. Mo8seveld, aldaar, om vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein in het perceel Broekweg, B. No. 109. Noordwykerhout. Eén ding zoo 8cbryft men ons uit Noordwykerhout zou ik wol eens willen wetenis onze braDdput nu ingestdrt "ofTnfet. Voor een paar weken heb dat £p(nejd, maar daar my van zeer geacht» zyie werd verzekerd, dat ieeigenlyk niet ingestort was en dat ik daarom ook geen recht had om er aardigheden op te tappen, ben ik wezenlijk: gaan twyfelen en heb ik er sedert ebisttg aan gedacht, daarover een plebisciet te houden of uit te schryven, hoe zegt men dat. Nu, wat die aardigheden aan gaat, dat geef ik graag gewonnen; 'tis meer een ding om by te huilen. Het andere geef lk niet zoo dadeiyk toe. Hoe is de zaak Juist. Er is een put, een brandput. Het bovenste gedeelte is van steen, het onderste, diep in den grond, van hout. Nu vallen de dui gen van het houten gedeelte in, zoodat ie maar een tikje van een ideetje water meer geeft. Is zoo'n put nog een put? Ja, het kalf zou er nog in kunnen vallen en misschien verdrinken. Is zoo'n put nog een brandput? Neen, want by zou het nu nog eerder opgeven en wat geeft dan de wakkerste brandweer, al kreeg ze ook tweemaal 20 cents per uur. Maar put of geen put en ingestort of niet, wat doet het er eigeniyk toe. Verbetering van den wateraanvoer by brand moet er komen en dat die komen zal, daarom verwed ik mijn halve vermogen, 't Mooiste zou zyn, als het water uit Schippersloot naar de kom van het dorp kon geleid worden. Dat zal veel geld kosten, maar 't ls dan ook afdoende, terwyl een put van meer omvang toch onvoldoende biyken en een volgens systeem Stang niet meer dan een proefneming zyn zal Enfin, een eerstvolgende raadszitting zal wel licht ver schaffen. Ja van licht gesproken. Ik wou om de andere helft van myn kapitaal, dat de Raad eens een avoDdzitting hield en de leden per pedes apostolorum huiswaarts gingen. Toen voor veertien dagen de straatlantaarns van de palen werden genomen en in conservatie go- bracht, was het lichte maan. Maar kom nu eens kyken, altijd als je kunt, want meestal kan men geen hand voor de oogen zien. Dan is het weer gelukkig als er zoo weinig water is. Maar ik zeg nog eens: bield de Raad maar eens een avondzitting, honderd tegen één, dat die lantaarns een paar maanden later werden opgedoekt. Oegstgeest: Blykens de vastgestelde kiezorsiy8t bedraagt het aantal kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Goneraal alhier 274; voor de Provinciale Staten 270 en den Gemeenteraad 233. Door Gedep. Staten van Zuid-Holland is voor den tyd van vyf jaren, te rekenen van af 1 Jan. 1897 tot 1 Jan. 1902, vrystëlling verleend van de verplichting tot het geven van onderwys in de vrye- en orde-oefeningen der gymnastiek op de twee openbare scholen alhier. Tot schatter van de dranklokaliteiten is voor het dienstjaar 1897/98 door Burg. en "Wethouders benoemd de heer J. Van der Voet, alhier. Roelof-Arendsveen: Nadat Donderdag- namiddag het lyk van den weleerw. heor A. F. Ph. Engelhard uit de chapelle ardente aan de pastorie in de kerk was overgebracht, om de parochianen in de gelegenheid te stellen nog een laatsten blik te slaan op den be treurden doode, werden des avonds om half zeven, in tegenwoordigheid van eene ontelbare schare geloovigen, door eenigo priesters en het zangkoor de Metten voor de overledenen gezongen, waarna de absolutie werd verricht door den zeereerw. heer Kuipers, pastoor te Leimuiden. Vrydag morgen werden door een groot getal priesters, van heinde en verre toege stroomd, de Lauden gezongen, waarna aan het in diep rouwgewaad gehuld altaar d* plechtige ïykcienst werd gehouden door den pastoor der parochie, den zeereerw. heer A. L. Van Ryn, ter zyde gestaan door da wel eerw. heeren Bots, Lucassen en Van Beuke ring, kapelaans van naburige p^rocbién. Ia het door vele kaarsen verlichte en met zwart en zilver ryk gedrapeerde presbyterium had den een zestal priesters, klasgenooten van den doode, plaats genomen. Na den dienst werd in de kerk door een boezemvriend van den overledene, den wel eerw. heer J. J. M. Postma, kapelaan te Schiedam, de lykrede gehouden, welke zich kenmerkte door waren eenvoud van voor dracht, welke daardoor des te dieper by de toehoorders indrong, en waarin de gewyde redenaar met treffende wolsprekendheid den overleden vriend schetste van af het oogen* blik, dat hy zyne scbreden richtte naar het Seminarium, tot op het tydstip van dit droe vig wederzien. Naar aanleiding van den tekst uit het Boek der Wyzen: „Inkorten tyd vol maakt, heeft hy vele tyden vervuld", werd de overledene voorgesteld, hoe hy ryk wan aan datgene, wat hem als kind reeds tot jongeling, en als jongeliog tot man maakte, ryk was aan ernst, aan stuoielust, aan nede righeid, wat reeds vroegtydlg de aaDdacht van zyn geesteiyke overheid tot hem trok; boe hy in zyn drie priesterjaren zich had doen achten, waardeeren eu liefhebben om zyne goedheid van harte, zyne eenvoud, zyne geleerdheid, zyne priesterdeugden, zyne vuri- gen y ver voor 't zielonheil van de parochianen, hoe moedig en onverschrokken een kampioei hy was voor wat reebt, biliyk en waar is. De redenaar teekende daarna bet zwaar verlies, dat was geleden, niet echter voor hem, doch voor zyne moeder, zyne broeden en verdere bloedverwanten, voor den herder der parochie, zyn medekapelaan en de parochie Z6lve, die zyn werken en zyn ïyden hebben gezien en gevoeld. Ten slotte werd aan de leden der gemeente met priesterlyken ornst herinnerd, dat zy hun nen priester in zyn stichtend voorbeel i zou den navolgen, en veel voor hem biddeo, opdat in den jongsten dag eene hereeniging aan- breke, waar geen scheiden meer is. Na afloop dezer scboone rede, werden door den zeereerw. heer Koopman, pastoor te Oude-Wettring, de plechtigheden der begrafe nis geleid, en werd het stoffelyk overschot van den geachten doode naar den gods .kker gedragen, gevolgd door eene breede priester schaar, vele famlieleden en honderden parochianen van Roelof-Arendsveen, alwaar het in het priestergraf werj bygezet. gSassenheim: De provinciale stieren- keuring, die te Sassenheim z <1 gehouden worden op Donderdag 1 April a. des voor middags te 10 uren, zal plaats hebben in do opryiaan van het Huis „Ter Leede." Stompwyk: Hedenmorgen te zeven uren geraakte de kar met brood van de wed E Stynman voor den toegang tot het perceel van don he6r J. Suyten te water, terwyl de hond aan een hok was vastgezet, die echter door den hevigen wind word losgerukt. Met spoedige hulp kwam alles weer behouden op het droge. Warmond: Tot voorzitter van het be stuur van den Veerpolder onder de gemeente Warmond is gekozen de heer A. G. Boodaan, te 's Gravenhage, Zoetermeer: Als een byzonderheid kan worden vermeld dat op 26 Maart 11. door don jachtopziener te Zootermeer de eerste kievits eieren in den Driemanspolder alhi r zyn ge vonden, wtlke aan don heer Burgemeester dezer gemeente zyn aangeboden. Ook kan bier- by nog worden gevoegd, dat in een nestje alreeds 4 eieren waren gelegd. Zoeterwoude: Jonkheer Bicker,sedert korten tyd volontair ter secretarie alhier, ie benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Neder- hemert (Geld ingaande 1 April a. 8. Gemengd Nieuws. Hier ter stode kan men men zoeke de desbetreffende advertentie in dit nummer van ons blad slechts op „vyf ons prima zuiversmakende boter" koopen voor „twaalf en een halven centl" Het kantoorpersoneel van d« firma Wm. H. Muller Co, te Rotterdam, en hare verschillende filialen is in het bezit van een pensioenfonds. Dit fonds is opgericht op 1 Januari 1890; de leden dragen by 2 pet. van hunne bezoldiging en de firma 3 pet. Op 31 December 1896 bedroegen de bezit tingen ruim f 50.000.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 13