ATJEH. 'y buitenland. i Ffankryk, De minister van koloniën verklaarde in den Senaat, in antwoord op een vraag van den heer Trarioux, dat de redenen voor de ver banning der koningin van Madagascar hem onbekend waren. Nog den lsten Maart, op een desbetreffendn vraag van den heer Galliéni, bad de minister geseind dat de afz-.tting hem voorbarig voorkwam. Dal Wohland, i Do Ryksdag heeft gisteren het uitleverings- vedrag met Nederland definitief goedgekeurd. By de beraadslagingen over de begrooting van MarinG in den Ryksdag, heeft de Ryks kanselier verklaard, dat machtsontwikkeling voor de ontwikkeling van handel en nyver- beid onmisbaar is. Wy moeten zorgen, ging ky voort, dat niemand het een lichte zaak acht ons in die ontwikkeling te storen. Onze vloot nu voldoet aan de heiendaagscbe eischen niet. Hoe sneller wy on3 doel bereiken, hoe grooter het gewicht wordt dat wy ter be- acherming van den vrede in de waagschaal kunnen leggen, welke woorden met teske- nen van by val werlen beantwoord. De minister Von Marschall zette de redenen u.toen, waarom een sterke vloot van kruisers noodzakelijk was. De Duitsche koopman en reeder, zeide hy, heeft belangen In de gan sche wereld en in dien zin moeten wy ook eene wereldpolitiek toepassen. In 't bijzonder drong hy aan op bewilliging van de beide kruisers. (Toejaiching.) De miLister Hollmann lichtte het standpunt der marine-administratie toe. De heer Kardorff, van de Ryksparty, pleitte voor overwyide bewilliging van de eischen der Marine; de heer Müller daarentegen toonde aan, waarom het centrum er niet voor kon zyn. De heer "Werner verklaarde zich in naam der anti-semieten bereid om één kruiser toe staan. Heden voortzetting. België. Den 208ten dezer is te Brussel byeenge roepen een vergadering van aandeelhouders in den Grand Central beige, ten einde te beslis- aen over de voorstellen der Belgische Regee ring tot aankoop van dien spoorweg. De eerste vergadering, belegd tegen 12 dezer, is wegens onvoldoende opkomst van aandeelhouders uitgesteld. De toestand op Creta. De proclamatie betreffende de autonomie van Creta is te Canea afgekondigd en zal verder over het geheele eiland bekend gemaakt worden. De oorlogsschepen zullen de voor naamste havens aandoen en exemplaren laten ter hand stellen aan de burgemeesters der dorpen. De tekst der proclamatie luidt als volgt „De admiraals, bevelhebbers der eskaders van Duitscbland, Oostenryk, Frankryk, Groot- Britanriiö, Italië en Rusland, handelende op last van hun respectieve regeeringen, procla- neeren plechtig en maken aan de bevolking ten het eiland bekend, dat de groot© mogend heden onherroepeiyk besloten zyn, de volkomen autonomie van Creta onder suz&reiniteit van den Sultan te verzekeren. Vóór alles wenscbende herstel te brengen van de kwalen die het land teisteren en een terugkeer daarvan te ▼oorkomeQ, zijn de mogendheden bezig om in gemeenschappelijk overleg een reeks van maat regelen voor te bereiden, die bestemd zyn om de werking van het autonome régime te regelen de rust te herstellen, aan ieder zonder onderscheid van ras of geloof, vrybeid en veilig heid van bezittingen te waarborgen, de her vatting van den veldarbeid en de geleidelyke ontwikkeling der hulpbronnen des lands te vergemakkelijken. „Dit is bet doel dat de mogendheden wilhn bereiken en zy wenschen dat dit door allen begrepen worde. Een nieuw tydperk opent zich voor Creta. Laten allen de wapenen nederleggen. De mogendheden willen dat vrele en orae op het eiland heerschen en hebben desnoods de vereischte macht om haar besluit te doen eerbiedigen. Zy rekenen op de mede werking van alle bewoners, Christenen en Muzelmannen, om haar te helpen in de ver vulling van een taak, die aan de Crctenzers eendracht en voorspoed belooft te brengen". De heilstaat di3 hierin den Cretenzers wordt voorgespiegeld, is voorloopig nog ver te zoeken. In de steden Rethymo en Candia heerscht volslagen anarchie, ten gevolge van het verzuim der mogendheden om deze plaatsen te geiyk met Canea te bezetten. De Mobome- danen van Rethymo hobben een naburig dorp geplunderd en in de stad zelf geducht huisgehouden, zoodat de weinige Christenen die er nog zyn, aan de admiraals om hulp hebben getelegrapheerd. In Canea zyn oen derde van al de 'winkels der Christenen ge plunderd; buiten de stad is een gevecht van zes uren geleverd tusschen de insurgenten en de Turksche'soldaten. Do Turksche vluchte lingen uit Daphne hebben aan ernstige mis handelingen blootgestaan. De insurgenten zyn, onder leiding van Grieksche officieren, bezig op verschillende strategische punten verster kingen op te richten. Te Canea wordt de toestand met den dag erger, door de aanwezigheid van duizenden vluchtelingen, die aan alles gebrek hebben. Deze menschen, ongeveer 10,000 in aantal, ODtvangen per dag twee pond brood van het plaatselyk bestuur, maar er is nog slechts voorraad voor enkele dagen, zoodat de grootste ellende hen aaogrynst. Het bericht van het optreden der mogend heden tegen Griekenland heeft in Yildizkiosk groote vreugde verwekt. Man vertelt dat do Porte voornemens is een dankbetuiging aan de mogendheden te richten. Te Athene zyn een duizendtal Grieken en Bulgaren uit Oost-Rumeüë aangekomen. Voor het meerendeel zyn het gewezen soldaten. Zy zyn met muziek voorop naar het koninkiyk paleis gemarcheerd, waar een groote betooging plaats had. Da Roomsche correspondent der „Standard" maakt melding van het in de Itsliianscbe hoofdstad loopende gerucht, dat de bezetting van Creta zal worden toevertrouwd aan de Fransche en Italiaansche troepen. De vertegenwoordiger van hetzelfde blad te Konatantinopel beweert te weten, dat er een entente bestaat tusschen Rusland en Turkye. Woensdag heeft in de buurt van Candia een gevecht, dat zes uren duurde, plaats ge had tusschen opstandelingen en Turksche soldaten; de laatsten hadden 6 dooden en 25 gewonden. Dan Muzelmanschen vluchtelingen van Selino ontbreekt alles en ze ontvangen hoogstens twee pond brood per dag. Er is nog slechts voedsel voor een paar dagen aanwezig. De opstandelingen hebben te Akrotir een kamp van 835 manzy bezitten 2 kanonnen en zyn ruimsshoots van levensmiddelen voor zien. Zy hebben den correspondent van de „D.iily Telegraph", die een bezoek aan het kamp bracht, verzocht in de pers te willen mededeelen, dat een annexatie alleen de rust kan hrastellen. De admiraals hebben aan de gezanten te Konstantinopel telegraphisch aanzegging ge daan dat de blokkade van Creta is begonnen. Da vlootvoogden nemen maatregelen om de blokkade bekend te maken op het geheele eiland, zoowel in bet binnenland als langs de kust. De revoluttonnaire Armenische comités hebben het Patriarchaat te Konstantinopel, laten weten, dat zy opnieuw hun toevlacht zonden nemen tot maatregelen van gdweld, daar de hervormingen niet ingevoerd zyn. Een telegram uit Canea meldt dat het paleis van justitie, waar het hypotheekkantoor is gevestigd, is geplunderd. De christenen ver liezen er verscheiden honderdduizenden drach men by. In hot Engelsche Lagerhuis zei ie gist ren de onder-minister van oorlog Broirick, dat 600 man Engelsche tro?pen bevel hebben gekregen naar Creta te vertrekken. Minister Balfour zeide te gelooven, dat de kennisgeving van de blokkade van Creta naar Athene is gezonden. De heer John Morley zeide: Volgens de redevoering van minister Méline in de Fran- Bche Kamer, was Griekenland opnieuw uit genoodïgd om de nota van de mogendheden in te willigen, alvorens de blokkade ten uit voer zou wordt® gelegd. Minister Balfour antwoordde: Het geeft niet veel of wy al antwoorden op de vragen van de leiders der oppositie, die het der re geering trachten lastig te maken door hun redevoeringen buiten en in bet Huis, zonder dat zy een votum van afkeuring durven vragen. (Geestdriftig applaus van de minis- teriëelen.) Sir William Harcourt: Alvorens een votum van afkeuring te vragen, moeten wy misschien onderzoeken of het veroorloofd is, het in discussie te brengen. (Luid applaus by de oppositie.) Wy wenschen een verklaring van de redevoering van Méline, de eenige inlich ting welke gegeven is. Balfour: Laat sir William Harcourt zijn collega's in het Hoogerhuis opdragen, lord Salisbury te ondervragen. Wat een votum van afkeuring betreft, wy wenschen dat vol strekt niet te verhinderen; laat sir William maar een dag voor de discussie aangeven (Warm applaus hy de ministrièelen.) Het zeer scherpe incident, waarby het levendig toeging, was hiermede gesloten. De „Daily Telegraph" weet mede te deelen, dat vor6t Ferdinand vaD Bulgarye en de vorst van Montenegro van uit St.-Pttersburg bevel hebben ontvaügen, zich van elke vyandige houding tegenover Griekenland en Turkye te onthouden, en in de Cretenzer quaestie een strikte neutraliteit in acht te nemen. Het vertrek van den kroonprins van Grie kenland naar Thessalié wordt, naar men zegt, uitgesteld uit vrees dat zyn tegenwoordig, heid de opgewondenheid onder de troepen aan de grens tot op een gevaariyke hoogte zou doen stygen. Uit <ie „Staatscourant". Kon. besluiten. Goedgekeurd, dat aan J. Ph. A- Uitonhage de Mist, burgemeester der gemeente Hedol, op zijn verzoek, eervol ontslag is verleend als secretaris der gemeente. De kapiteins K. M. Van Pesch, van het 2de regiment infanterie, en J. H. A. L. Von Frijtag Drabbe, van het lste regiment infanterie, inet ingang van 1 April 1897, eerstgenoemde krachtens art. 42, 2a. en laatstgemelde krachtens art. 42, 2e, dor wet van 28 Augustus 1851, op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald: voor den kapitein Van Pesch op 2130 en voor den kapitein Von Frijtag Drabbe op 1629 's jaars. Het Museum Meermanno Westreenianum (Prin- sessegracht No. 30, te 's-Gravenhage),zal gedurende April 1897 geopend zijn op den lsten en 15deo. Op die dagen zijn toegangskaarten, zoowel aan het Museum zelf als aan de Koninklgko Bibliotheek (Voorhout No- 34), te verkrygen. De minister van marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, ingevolge koninkiyk besluit van 10 Maart 1897, n\ 17, in dit jaar geen jon gelieden zullen worden toegelaten bij de opleiding van adspirant-administrateurs by de zeemacht. ACAOEMIUNIEIjW». Leiden: Heden is alhier bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer A. L. j. M. Kervel, geboren te Terheyden (N.-B.), na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „Verslag der heelkundige kliniek van het Ryks-Academisch Ziekenhuis te Lei den, cursus 1891 1892". Het arts-examen eerste gedeelte is afge legd door de heeren P. C. Dykgraaf en F. G. Cornelis. Groningen: Geslaagd is voor bet arts examen eerste gedeelte, de heer K. Sybenga. Marktberlohten. Leiden, 19 Maart. Ter markt werden heden aan gevoerd: Stieren 9 stuks ƒ70 a 194. Kalf- en Melk koeien 158 stuks 98 a ƒ200. Varekoeion 86 «tuks 84 a ƒ187. Vette Ossen en Koeien 137 stuks ƒ110 a ƒ218. Qraskalveren 8 «tuks ƒ24.— a 42. Kalveren (vette) 51 stuks 28 a ƒ81. Kalveren (magere) 180 etuka ƒ3.a ƒ11.Hamels (vette) stuks fa Hamels (magere) stuks f—,a Schapen (vette) 120 stuks ƒ16. a ƒ28.Schapen (weide) 247 Btuka 12.— a ƒ21. Lammeren (magere) etuke a Varkens (magere) 242 stuks ƒ14.a ƒ40. Varkens (vette) etuke a per KG. Varkens (biggen) 170 stuks ƒ5.50 a f 13..Paaiden 1 stuks a Veulens stuks a ƒ-, Ter markt- aangevoerd: 396 runderen, 231 kalveren, 367 eohapen. lammeren, 242 varkene, 170 biggen, 1 paard, veulens. Ter wekolijkeche Kaasmarkt aangevoerd 11 partijen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van ƒ15.tot ƒ22.Derby-kaas van tot Leidsche Kaas do 150 KI. tot Edammer Kaas (2de qual.) tot Aan do Stadswaag .gewogen 10 partijen, 244 etuke kaae. wee^nde 1742 KG. Hoofddorp, (Haarlemmermeer), 18 Maart. Itoodf Wintertarwe a Jarige Tarwe a Witte Tarwe ƒ6.— a ƒ6.50, Zomer ristarwe a R gge ƒ3.60 a 3.76, Haver 6.25 a f 6.75 Ohevaliergerst a WiDtergeret a Zomergeret a Duiven- boonen ƒ6.25 a f6.75, Rcode Duivenboontn f a Paardenboonen f a Bruineboonen f a Groene erwten 5.26 a ƒ6.75, Grauwe erwten a Capucrjnersa.Kanarie- zaad a Karweizaad f a per 60 kilo. Delft, 18 Maart. Aan do Stadswaag gewogen: 284 achtsten en S3 zestienden vaten Boter, wegende te ramen 5510 kilogrammen. Prga 46 a 62 het vierde, ƒ1.15 a 1 55 het KG Schiedam18 Maart. Hoteering van de Mako- liars. Moutwijn ƒ7.Jenever ƒ11.idem Ame». proef ƒ12.50 per Ned. vat ea zonder fust, zonder de belasting. Spoeling-commissie ƒ1.10 per ketel. Noteering van den Brandersbond. Moutwijn 6'/^ F®r tecu ct.. zonior faal en ronder belasting. Blijkens een telegram uit Indië aan het „N. v. d. D." maakten onze troepen deze week een tocht naar Biloel en trachtten zy Toekoe Tjoet Lamtengah in handen te krygen, wat evenwel niet gelukte. Telegrammen, PRETORIA, 18 Maa t. President Kruger kwam hier heden uit Bloemfontein terug. De tekst der besprekingen on o.nderh indelingen met den Oranje-Vrystaat zal do volgende week worden publiek gemaakt. De toespraak door generaal Toubert, in naam der regeering gehouden by de opening der landbouwtentoonstelling te Johannesburg, maakte een goeden indruk De generaal beloofde daarin dat de regeering hare byzondere zorg zal wyden aan de myn- belangen. LONDEN, lSJMaart. Minister Chamberlain zeile in het Lagerhuis: Hy wist dat er invoer van oorlogsmateriaal in Transvaal plaats had, maar by wist niet dat een dergelyke invoer in de Zuid-Afrikaansche koloniën of staten schending was van plaatseiyko rechten of van het volkenrecht BARCELONA, 18 Maart. Het Catalonisch comüé heeft een manifest ia de Catalonische taal tot het volk geiicht, waarin het o. a. autonomie evenals op Cuba eischt. Door de autoriteiten zyn voorzorgsmaatregelen ge nomen. MADRID, 18 Maart. In den ministerraad, heden gehouden onder voorzitterschap der koningin-regentes, zeide minister Canovas dat men geen gewicht had te hechten aan de jongste manifestaties van Carlisme en het manifest van bet Catalonisch comité. Het gerucht dat de minister van financiën ontslag zou hebben genomen, is ongegrond. MONTEVIDEO, (Uruguay) 18 Ma rt. Gis teren is een slag geleverd by Paysandu. Er werden een duizendtal personen gedood of gewond, maar het resultaat van het gevecht is niet bekend. LONDEN, 19 Maart. Aan de „Times" wordt uit Kaapstad gemeld, dat naar men vernremt de Transvaal en de Oranje Viystaat besloten hebben een federale unie aan te gaan. ATHENE, 19 Maart. De Grieksche regeering heeft besloten van Creta de oorlogsschepen „Alpheos" en „Beneios" terug te roepen. CHICAGO, 18 Maart. {A.H.) De „Cincinnati Price Current" deelt in haar laatste nummer mede, dat de oogstberichten der Tarwe uit Illinois, gedeelten van Indiana en Missouri en maar alleen van een gedeelte in Kansas, eerder minder gunstig zyn. De algemeene gemiddelde conditie geeft geene materiëele verandering aan. De berichten van schade aan het gewas zyn aan bevestiging onderworpen. Gedurende de afgeloopen week werden in westelyke steden 295,000 varkens geslacht tegen 315,000 in de voorgaande. LEIDEN, 19 Haart In de gisteravond in het café „den Burcht" alhier gehouden vergadering der afdeeling Leiden en Omstreken der Holl. Maat- schappy van Landbouw werden, na mede- deeling van eenige ingekomen stokken, be noemd tot leden der Commissie, belast met het onderzosk der rekening over 1896, de heeren A. Van Leeuwen Az., J. Spruit Lz en C. Chrlstiaan8e Sr. Na breedvoerige besprekingen werd besloten uit de afdeeling eene verzameling (10 stuks) vee te zenden naar de nationale en interna tionale tentoonstelling in September a. s. te 's-Gravenhage te houden. Tot leden der Commissie, belast met de voorbereidendè werkzaamheden in deze zaak, worden benoemd de heeren J. Rietkerk, N. J. Stallinga en A Vromesteyn, aan wie wordt overgelaten de keuze van de soort van vee, ttrwyl later een besluit zal genomen worden omtrent de kosten van vervoer der dieren. Zy. die geneigd zyn op bovengenoemde wyze in te zenden, kunnen zich by een van genoemde commissieleden aanmelden. De heer A. Juffermans deed het voorstel om vanwege de afdeeling de lynkoeken, door de verschillende leden voor hun vee gebruikt wordende, aan een der proefstations te doen onderzoeken. Van verschillende zyden werd gewezen op de daaruit voort te vloeien moeiiykhoden en werd ook met het oog op het vergevorderd seizoen, besloten de zaak voorloopig aan te houden, zullende het bestuur inmiddels over wegen of voor den winter 1897/8 maatrege len als door den heer Juffermans bedo.ld, te treffen zyn. De Voorzitter deelde daarna mede dat het bestuur aan burgemeester en wethouders van Leiden heeft verzocht te willen bevorderen dat het rooken in de Boterwaag, by straf verordening wordt verboden, om een wyziging te orengen in de schalen, waarop de varkens worgen gewogen, en om ds Beestenmarkt met boomen te beplanten. Op voorstel van den heer A. van Leeuwen Az. werdt besloten de Regeering te verzoeken het invoer van varkens te verbieden, terwyJ het hoofdbestuur zal worden uitganoodigJ dit verzoek te steunen en aan de verzending van het adres zyne goedkeuring te hechten. Nadat eenige voorwerpen gratis waren ver loot, werd de vergadering, die door 30 leden werd by gewoond, gesloten "We wjjzen er op, dat de zesde winter lezing zal plaats hebben op Donderdag 25 Maart a. 8. en vooral daarop, dat ze niet zil gehouden worden ia het Nutsgebouw, maar in htt wykgebouw „Pniël", aan de Middelste- gracht, en zal aanvangt-n om halfacht Spreker dr. J. H. Gunning JHzn., van Utrecht. Onder werp: „Een kykji in Londen." -Op 24 Februari jl. werd tot bestuur.-lid van den Slagt of Grooten en Kleinen Stadi-polder herbenoemd de heer J. J. JVan Hoeken. Daar deze echter te weinig grond in den poller bezit, en hierdoor geen stemgerechtigd inge land is, behoefde deze benoeming de goed keuring van Ged. Staten van Zuid-Holland. Dit college heeft daartoe thans besloten. Dr. P. H. Roessingh, te Leiden, lid der Tweede Kamer, zal op een nader te bepalen dag optreden in de liberale kiesvereeniging te Oude Tonge. Men schrijft ons uit Katwyk aan Zee: By convocatie-biljet waren door eenige bloem- bollenkweek rs verschillende p r^on9n, allen bloembollenkweekars, opgeroepen, om op Donderdag 18 Maart een byeonkomst te houden in het „Hotel du Rbin" alhier, ten einde voor dit deel der gemeente Katwijk een vereeniging op te richten ter bevordering van bloembollen cultuur en landbouwbelangen. Aan die oproe ping hadden 27 personen gevolg gegeven. Te balfnegen gisteravond werd de vergade riDg geopend door den heer P. Haasnoot Nz., dio, na het doel der op te richten vereeniging uiteengezet te hebben, voorstelde, alvorens verdere werkzaamheden te besprek?n, een presentielyst. ter teekening den tegenwoordig zynden personen aan te bieden, waarna allen als lid toetraden, benevens ook drie personen, die hiervan haddeD kennis gegeven. Hieroa werd overgegaan tot bet kiezen van een voorloopig bestuur, waarop na stemming de volgende heeren als bestuursleden werden gekozen, al.: P. Haasnoot, voorzitter; F. Hal leen, 2de voorzitt.r; J. D. Parlovliet, secreta ris; N Guyt, 2de secretaris; Jac. Schaap, penningmeester. Vervolgens werd vastgesteld, dat de ver eenig ng den naam zou dragen van: „Ver eeniging ter bevordering der Bloembollen cultuur en Landbouwbelangen te Katwyk aan Zee." Na eenige besprekingen over het vaststellen van een reglement, kwam men tot de conclusie, om zoo spoedig mogelyk weder een ver gadering te beleggen, ten einde alsdan het reglement enz. vast te stellen. Hierna werd door den voorzitter, na een woord van dank aan den heer A. v. Leeuwen, hotelhouder, die een zaal voor dit do l beschik baar had gesteld, de vergadering gesloten. De „Staatscourant" van 19 dezer bevat de statuten der volgende vereeniging, erkend als rechtspersoon volgens de wet van 22 April 1855 (Stsbl. 32)de „Boskoopscbe Zangvereeniging", voor het houden van weke iyk8che repetitiën in den zang en het geven van openbare uitvoeringen. De Amsterdamsche rechtbank h^eftgis teren den trouwlustigen regisseur, van wie in bet Gemengd Nieuws melding gemaakt is, van rechtsvervolging ontslagen. TWEEDE KA9IER. Zitting van heden. Vervolg van bis. 2.) De minister van financiën ried den heer Truyen aan zyn amendement ia te trekken, als berustende op vergissing. Tegen het amendement-Van Karnebeek bad hy ernstig bedenking, omdat het voorbyziet, dat de groot® steden veel meer uitgaven hebben voor alge meen belang dan kleine, byt. voor politie, stadhuis, enz. Wat het amend.-Borgesrus betreft, vraging van uitkeoring per deel voor de grootste gem:enten, dit ie ongemotiveerd, en verhooging van uitkeering aan kleine gemeenten van 50 cents tot 1 gulden is te groot. Reeds heeft de Regeering ten bate van kleine gemeenten extra uitkeering voorgesteld wegens traktementen van burgemeester en secretarissen. Daarboven nog zes ton uit te geven zou te ver gaan. De heer Truyen trekt zyn amendement in. De heeren Pyttersen en Gerritsen hebben voorgesteld om voor de laagste categorie gemeenten de uitkeering per inwoner te be palen op 0.75 in plaats van op 0.50, wat de Minister minder bezwarend vond. Beursbericht. Amsterdam19 Maart. De markt verkeerd heden in levencigen handel. Petroleum-waardon bebaogryk hooger, byzonder Dordtsche 128 a 136. Exploratie 452. Kanink- ïyke Petroleum Bronnen in Ned.-Indië 815. Beltshares 577/8. Tonminaü 122'/2. Arkansas 436. Amerikaansche Sporen flauw, vooral Central Shares 8'/,, B'/i Overigens weinig onveranderd. Prolongatie 3. CORRESPONDENTIE. - „Een a. s.lidmaat! Het komt ons voor 'dat het toeter is indien ge u direct tot bedoelde Ifcden wendt (ieinenu <i N i e u vvs. Al buldert de wind heden en gisteren verschrïkkelyk, toch doet de zoele temperatuur in 4e nabuur gevoelen dat het met den winter zoo goed als gedaan dat de zomer in aantocht is. Veel struikgewassen loopen zelfs al uit e.n vertoonen groenende knoppju: op bollenvelden en in tuinen zal het oog dus weer door het bloemeuschoon gestreeld worden. Intusschm kan me® dit laatste verlangen re.:ds - thans bevredigen. Zorgden daarvoor reeds de bestaande bloemenwinkels, e.® he.enuond geopend wordend magazijn wil daarin oiet achteriilyven, nl. de winkel van den heer A. Koes, Breostraat No. 112 tegen over de Ketel aoetersteeg by de Koombrugsteeg. Wy werden hedenmiddag in de gelegenheid gesteld daar reeds een kjjkje te nemen en het ino?t gezegd: de voorraad niet alleen maar ook de hoedanigheid van wat er was, getuigt, van een groote verscheidenheid en degelykbeid. De verzorging van Flora's kinderen biykt aan goede handen toevertrouwd in deze nieuwe inrichting, welke een filiaal is van de kweékerfj aan don Heerensingel. Met smaak zyn ,ze bovendien voor het winkelraam en in het magazyn zelf gerang schikt. Aan mandenwerken tot bloemvulling ont breekt het evenmin. De verscheidenheid ook hierin is eveneens groot. Dat de firma op tuinbouwgebied hare sporen bereids heeft verdiend, getuigt de uitgebreide verzameling goudeD, verguld-zilveren, zilveren, en bronzen medailles, groote en kleine, welks als een schildert) aan den wand worden teo toon gesteld. De firma heeft dan ook wel reden om er mee te pronken. Aan het academisch ziekenhuis te dezer stede vervoegde zich gisteren de 23-jarige Cornelia B., wonende te Haarlem, ten einde in die inrichting te worden opge nomen. Zy viel echter niet in de termen om als patiënt te worden opgenomen, terwyi het bleek, dat zy niet geheel normaal in 't hoofd was. Daar zy geen geld had is zy door tusscben- komst der politie naar hare woonplaats terug gezonden. Hedenmorgen werd in het per ceel Langebrug 17, bewoond door S., door aanwending van een paar kardoezen een schoorsteenbrandje gebluscbt, dat vermoedellk was ontstaan door het felle stoken van de kachel. Dezer dagen werd door de politi alhier eene meid aangeboudon, die volgens het Algemeen Politieblad nog eenige dagen hechtenis te ondergaan hal wegens openbare dronkenschap, waarioe zy by vonnissen van verschillende kantongerechten was veroordeeld. Doortu8Schenkomstvan de politie is de minderjarige D. v. E., die te Amst irdam zonder onderkomen of middel van bestaan was aangetroffen, naar Rotterdam overgebracht om aldaar onder het ouderiyk gezag te worden gesteld. Te Breda is by het 6de regiment infanterie ingedeeld een loteling die met krukken liep, bovendien eene verhevenheid op zyn rug ryk was cn slechts een lengte had van 1.343 M. De jonkman had verzuimd op de keuring te ver achy nen; hy is naar het hospitial gebracht alwaar hy natuurlyk wordt afgekeurd. Keizer Frans Jozef hoeft koningin Victoria in Nice een bezoek gebracht. De beide Bouvereinen hadden een onderhoud van twintig minuten zonder getuigen. Te Schiedam was dezer dagen een molenaarsjongen van een zolder van den stoommolen „Nederland" op straat gevallen hy is aan de gevolgen overleden. J Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 6° C. 42 8° Fahrenheit; hedenmorgeu 8 uren 8° C. 46.4J F.; 's middags om 12 uren 9.5"> C. 49.1 F.; 'snanuaiags 4 uren 9° C. 48.2° F.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3