''ëiïatie behoort te waken tegen beleediging .'der getuigendoch de heer Labouchère hield vol, niettegenstaande de vermaning van den 'voorzitter, en verklaarde, dat hy vast besloten 1 was to doen zien of het onderzoek een wassen cous zou ztfn of niet. Na verdere levendige gedachtenwisseling vroeg de heer Labouchère aan sir Bower, of hü na kennis genomen te hebben van de telegrammen in quaestie, nog volhield, dat jRhodes zijn woord getrouw bleef door lord Rosmead niet op de hoogte te brengen van zijn plannen. Bower antwoordde niet, maar zeide naar aanleiding van het gezegde van den voorzitter, dat hy liever niet antwoordde. Ten slotte bracht de heer Labouchère den heer Bower nogmaals onder het oog, dat de zaak nu niet juist zoo bijzonder eervol was voor de betrokkenen. De getuige nam een boek op en zeide, dat hij een historisch precedent zou aanhalen. ."Willem van Oranje viel Engeland binnen op een manier, die ik een Jameson inval zou kun nen noemen." Sir H.rcourt viel scherp in de rede en gispte deze woorden in den mond van den imperialen secretaris. Een verward gesprek tusschen de leden der commissie ontstond, en de getuige haastte zich verontschuldigingen te maken en zijn opmerking in te trekken. De voorzitter gelastte den officieelen ver slaggever de opmerking te schrappen. Hier mede was het incident afgeloopen en spoedig daarop werd de zitting gesloten. De markies van Lorne, schoonzoon van koningin Victoria, heeft den tekst - aan een Schotsche legende ontleend geschreven voor een opera, waarvoor Mac Cann de muziek gecomponeerd heeft. De universiteit te Cambridge heeft tot doctoren honoris causa benoemd den Ameri- taanschen gezant Bayard, den Franscben ge zant baron De Courcel, den hoogleeraar in de wiskunde te Göttingen Klein en den hoog leeraar in de theologie te Erlangen Zabn. Ooate ar H k-Hong.-Moua rohlei De verkiezingen voor den Oostenrykschen Rijksraad zijn over het algemeen zonder wanordelijkheden afgeloopen. In alle kiesdistricten der vijfde curia in Galliciö echter is de verkiezingsstrijd uiterst heftig geweest. In vijf districten mo?ten her stemmingen plaats hebbende Rutenen hebben geen hunner candidaten de overwinning kun nen bezorgen. Te Lemberg, waar het volk een lid van het stembureel doodsloeg, is de overwinning der socialisten zeker, zoodat Gallicié twee socialistische afgevaardigden zal bezitten. Te Dawidow, in het district Lemberg, ia het tot ernstige ongeregeldheden gekomeD door de houding der opgewonden boeren, van wie in een botsing met de politie twee gedood z\jn. Een eskadron huzaren is naar genoemde plaats vertrokken. Oranje-Vrijstaat. Aan net déjeuner, dat ter eere van den heer Kruger te Bloemfontein werd gegeven, prees President Steyn den heer Kruger, pre sident van de Zuid-Air. Republiek, als don bekwaamstön Staatsman van Afrikaen hij liet zich levendig ten gunste van de eenheid der beide Staten uit. De heer Kruger ant woordde, dat bij zich niet tegen de rechten der Koningin van Engeland wilde aankan ten de tijd zou toonen, dat hij H. Majesteit steeds verdedigde en het volk aanspoorde haar te eerbiedigen. Hö hoopte, dat de beide Staten zich steeds nauwer zouden aaneen sluiten, totdat niemand hen meer scheiden kan. Natuurlijk was nooit het denkbeeld ge koesterd, dat de Oranje-Vrystaat in de Trans vaal zou opgaan. Hö wist, dat hij de Con ventie had te eerbiedigen, maar de Koningin was niet gemakkeiyk te bevredigen („een kwaje vrouw"). Daarom moest het vraagstuk van eene nauwere Unie met omzichtigheid .worden behandeld. Hij hoopte eene wezenlijke Unie van geheel Zuid-Afrika tot stand te zien komen. Uruguay, Er zijn te Montevideo bevelen gegeven om de nationale garde in actieven dienst te stellen. De nationale troepen hebben by de noord westelijke grens een nederlaag geleden. De podtie ten plattelando is ook opgestaan. Het gerucht loopt, dat onderhandelingen zijn aangeknoopt voor een of- en defensief verbond met Chili, omdat ArgeDtinió de revo- lutionnaire beweging zou gesteund hebben. De opstand op Creta. Athene schijnt wel in een legerkamp her schapen. De straten wemelen van soldaten en reservisten. Een schilderachtig schouwspel bieden vooral de herders en landlieden met hun mantels van witte wol en de lange staven in de handen; de meer gegoeden komen in wagens, dio in lange rijen in de hoofdstraten worden opgesteld. Voor het transport van oorlogsmateriaal wordt een groot aantal paarden, muilezels-en wagens door de boeren ter beschikking gesteld van de regeering. Voor het geval, dat het tot een blokkade mocht komen, heeft de regeering den uitvoer van levensmiddelen en dieren verboden. De handel staat geheel stil, en het vooruitzicht van de blokkade verontrust de kooplieden, die daarvan in de eerste plaats de nadeelige ge volgen zouden ondervinden. Het meest lijden de Duitsche kooplieden •nd?r den toestand, want er heerscht grooto verbittering tegen al wat Duitsch is. Do Grieken begrijpen niet waarom Duitschland, dat het minst van alle mogjidheden bij de quaestie betrokken is, het hardst tegen Griekenland optreedt. De stemming der be volking Ie zoo dreigend, dat vele Duitsche families reeds een goed heenkomen hebben gezocht. Dienstpersoneel kunnen zij niet meer krijgen, en zelfs de pakjesdragers weigoren boodschappen te verrichten voor een „Ger- maniko." Op het adres van de radicale Fransche af gevaardigden heeft de voorzitter der Grieksche Kamer als volgt geantwoord: „Uwe gevoelens zijn door en door Franscb, en daarom edel. De bevrijding der Creten zers hangt op dit oogenblik, als ik mü niet erg vergis, hoofJzakeiyk af van de houding van uw roemrijk land. Frankrök zal misschien in staat zijn, van zijn vrienden iets beters voor Creta te verkregen dan een bedriegeiyke autonomie. Laat ons topen dat ook ditmaal uw vlag de vrijheid zal brengen aan een volk." Koning George heeft zich tegenover een lid van de Grieksche Kamer van Afgevaar digden alt volgt uitgelaten: „Europa is niet op zön gemak, niet zoozeer over de annexatie van Creta b\J Griekenland, maar omdat het bewijs is geleverd, dat Grie kenland een element van kracht en leven m de Middellandsche Zee is. Onze kleine vloot, die met zulk een buitengewone snelheid is gemobiliseerd, heeft by velen afgunst gewekt. Ik zelf heb de regeering aangeraden de „Hydra" en de „Miaulis" terug te roepen, want ik vreesde dat be.t een of ander voor wendsel zou aangegrepen worden om onze twee mooiste schepen in de lucht te laten vliegen." Tot een Deenscb hoofdofficier heeft de koning gezegd, dat hö van zijne familie ge6n raad of hulp verwachtte, maar hö vertrouwde op de vrijzinnige volken en de vaderlands liefde der Grieken Een oogenblik had hö zijn hoop gevestigd op den prins van Wales, wien hö verzocht had, de verplaatsing van den Engelschen consul Biiiotti te bewerken; in plaats daarvan was deze ambtenaar in den adelstand verheven, en zette nu zyn kuiperijen tegen de Grieken voort De koning besloot met te zeggen, dat hö zou doen wat God hem ingeeft. De Russische gezant zal eerstdaags te Athene terugkeeren. Hö moet te St.-Petersburg ijverig voor de belangen der Grieken gepleit hebben, doch vruchteloos. Italiö zal op aanraden van admiraal Cane varo een bataljon troepen naar Creta zenden. Verder zyn nog ontvangen de volgende telegrammen P a r s, 12 Maart. Wegens den verzoenen den geest van Griekenlands antwoord zullen de mogendheden, naar meo zegt, een nieuwe nota opstellen. Londen, 12 Maart: Ter kennis vaD bet Parlement is gebracht, dat de Grieksche zaakgelastigde op 10 dezer in het dep .rtement van buitenlandsche zaken is g< komen, o n het volgende mede te deelen, namens den Griek schen minister van buitenlandsche zaken: „In vervolg van de nota, door de.mogend heden aan de Koninklijke regeering van Griekenland gericht, acht ik het mijn plicht u mede te deelen lo. dat. do Koninklyke regeering, waar zö voorstelt, dat de groote mogendheden aan de Grieksche troepen op Creta zouden opdragen de orde te herstellen, gaarne zou zien, dat detachementen van de eskaiers der mogendhe den met do Grieksche troepen samenwerken aan deze taak, indien de mogendheden hare toestemming wilden geven tot dezen maatregel; 2o Indien een plebisciet van hetCretenzer ▼oik m beginsel wordt aangenomen, zouden wö «r geen bezwaar tegen hebben, dat Creta onder de suzereiniteit van den SultaD blijft, totdat deze maatregel ten uitvoer wordt ge bracht." BudaPeath, 12 Maart: In antwoord op de interpellatie van den heer Horansky verklaarde baron Banffy, de Hongaarsche minister-presi dent, dat als men het Cretenzer conflict niet mederekent, zich in den Balkan geen enkel verschijnsel heeft voorgedaan, dat ongerustheid kan veroorzaken. Turköe is sterk genoeg om elke rovolutionnaire beweging te onderdrukken als dergelöke verschynselen zich voordoen. Ik geloof, dat het collectief optreden der mogendheden en de verklaringen van alle regeerende staatsboden een handeling vormen, die geen aanleiding kan ge?6n tot twöfel of misverstand. Het besluit der mogendheden beoogt het handhaven der integriteit van het Ottomaansche rijk en de status quo in den Balkan, en de eenparigheid van inzichten der kabinetten is de zekerste waarborg voor de volkomen handhaving van den status quo en den vrede. De minister voegde er bij, dat hem niets bekend was van een Balkan-confederatie voor het geval van een Grieksch-Turkschen oorlog. Met het oog op de maatregelen, door de mogendheden genomen, geloofde hö dat zö vast besloten zön om eiken oorlog onmogelök te maken. Telegrammen. PRETORIA, 12 Maart. Do warme ontvangst, welke president Kruger ten deel is gevallen bö zijn bezoek aan Bloemfontein, heeft een uitstekenden indruk gemaakt, ofschoon men niet anders verwacht had. Het doel van de reis, een nauwere aansluiting tusschen de beide republieken, vindt algemeen instemming. Op het adres, dat aan den Witwaters-Rand heeft gecirculeerd ten gunste van bet hoog gerechtshof, zön slechts 13,000 handteekenin- gen verzameld. De burgers zenden aan de regeering menerièn, waarin zö de houding van den Volksraad en van het Uitvoerend Bewind in deze aangelegenheid geedkeuren. MADRID, 12 Maart. Generaal Polavloja, de opperbevelhebber der Spaansche troepen op de Pbilippönen, heeft aan de regeering geseind, dat hö ondanks zyne ziekte aan het hoofd van het leger zal blyven. MONTEVIDEO (Uruguay), 12 Maart. Het bericht, dat de regeeringstroepen door de op standelingen verslagen zouden zön. wordt officieus tegengesproken. CHICAGO, 12 Maart. A. E.) Betreffende de varkens-industrie wordt door de „Cincin nati Price Current" gezegd, dat sedert 1 Maart het geslachte aantal de raming verre overtreft der basis, gesteld voor de verpakkingen, het geen ten gevolge heeft, dat er weinig zaken gedaan worden. Te Chicago werden in de afgeloopen week 185,000 varkens gepakt tegen 65,000 ln de voorgaande. BRUSSEL, 12 Maart. De gezant van San- Domingo was tegenwoordig op de byeenkomst van het Belgische comité tot verdediging der rechten van de houders van fondsen van dien Staat. Hy stelde in het Jicht, door welke omstandigheden de schorsing der betaling veroorzaakt was. Bö achtte eene flnancieele hervorming noodig. De inkomsten lieten eene combinatie toe, welke blövende zekerheid aan de fondsenhouders zou verschaffen. De schulden moesten daartoe geünificeerd worden. Zöner Regeering ging de toestand, waarin de fondsen houders gebracht waren, zeer ter harte en zö zocht ernstig naar een oplossing. Het comité antwoordde, dat de schikking op eene recbtstreeksche overeenkomst met de Regeering moest berusten. De inkomsten der inkomende rechten moesten geadministreerd worden door gemachtigden van de fondseD houders. Het stoomschip „Utrecht" Namens den reeder van het stoomschip „Utrecht" van de „Rotterdamscbe Lloyd" is aan de resp familièn der bemanning de mede- deeling gedaan, datgenoemd stoomschip hoogst waarschönlök schipbreuk heeft geledeD en de bemanning deD dood in de golven heeft gevonden. De equipage van de „Utrecht" was grooten- deels de bemanning van het onlangs naby den Hoek van Holland gestrande stoomschip „Gel derland", dat thans te Rotterdam in bet droogdok ligt met uitzondering van den kapitein en slechts een paar man. Het schip is vermoedeiyk op 4 Maart in de Spaansche Zee vergaan. De „Utrecht", welke een gedeelte der lading van do „Gelderland" aan boord had, vertrok 28 Febr. van Rotterdam via Atjeh en Padang naar Batavia Het stoomschip „Utrecht" is van ijzer ge bouwd in 1880 op de werf der heeren Raylton, Dixon en Co. te Middlesbro. Het is groot 2174 ton, en lang 300, breed 30.2 en hol 25.5 voet. Volgens de „Scheepvaart" is het volgende uit Brest, dato 10 Maart, aan Lloyds te Rotter dam geschreven, omtrent de wrakgoederen, die nabö en in den omtrek van Ouessant zyn aangedreven „Tot den 7den Maart dreef hier aan de kust het volgende wrakhout aanpitchpine paneelen uit hutdeuren, een reddingboei, gemerkt „Utrecht-Rotterdam", een geverniste houten hutdeur met koperen plaat, waarop de inscriptie „proviandkamer." Sinds werd op Isle de Batz gevonden een plank, dragende den naam „Utrecht" met gele letters, nog een kleinere plank, oogenscbyniyk afkomstig van een boot, den naara dragende „Rotterdam" met zwarte letters op witten grond. By Roscoff zyn 4 portretten gevonden, door Nederlandsche photografen gemaakt. To Plonne sur Prez is het volgende wrakhout opgovischt: een kist export-sigaren, eenige thee, 2 sabels, een houten kist met het opschrift „A.L. J. Cavalje, franco, 2e luit. der inf.", en een groote hoeveelheid hout waarop „Victoriawater Van der Sutter and Co. Batavia, Boston U. S. A.", eenige flesschen zuur, eenige pros pectussen van de firma Honniger well-Turks Co., siroop en manufacturen, met een kaartje op den bodem der kist, dragende het adres J. H. Hen- kes, Delfsbaven". Onder den naam der vertegen woordigers de opsomming en afdrukken van medailles, verkregen op de tentoonstellingen te Londen (1862), Parys (1867) en Amsterdam (1886). Verder spoelde nog wrakhout aan by Labe- rurach. Op het stoomschip „Utrecht", kapt. B. Pekelaar, waren geene passagiers aan boord. De bemanning bestond in het geheel uit S6 koppen. KATWIJK. Geboren: Güsbertha, D. van G. Haasnoot en W. v. DuijnJJ— Elisabelli Potronella Jacobs, D. van S. Minnce on A. v. Dolft. Gijs- bertos, Z. van W. v. d. Plas en N. Ouwehand. Dirkje, D. van J. Jonker en J. v. Rijn. Huibertje, D. van G. PluimgraalF en A. Bloot Arendje, D. van N. Haasnoot en D. Parlevliet. Elisabeth, D- van M. Ryozent en E. P. De Vreugd. Pietertje, D. van J. Miünee en M. v. Delft. Leytje, D. van K. Den Haas en K. Hoek. Dirk, Z. van D. Barnhoorn en J. Schaap. Overleden: Agatha Adriana Loogestegn, 13 j. Ary Van Duyvenboden, 77 j., echtg. van J. v. Duijn. LEIDERDORP. Geboren: Jan, Z. van C. Wervelinau en N. Filippo. Jacobus, Z. van M. v. d. Hoogt en A. Kramer. Overleden: Levenl. kind van W. Demmendal en A. Heeuk.H. Rasser 1 w. WASSENAAR. Bevallen: A. Van der Kroft feb. Borst Z. P. C. Van der Kley geb. De Bruin C. H. Remmerswaal geb. Lefeber D. A. Van Vliet geb. Van Zuylen D. M. Knjjnenburg geb. Remmerswaal D. Overleden: A. G. Stolk. W. Th. Van Rijn. vai Harktberlohten. yf-é* Lelden, 13 Maart. Granen werden heden met mror aanbod meerondeela tot iete lagere prijzen verkocht. Witte Tarwe ln puike qualitelt niet getoond, middel en miadere eoerten met weinig handel en tot lagere prijzen aangeboden. Rogge 20 cente lager. Gerat onverandord. Haver beter te veTkoopon. Paarden- en Doivenboonen in beate qualiteit gevraagd voor zaai. Zaden flaaw. Witte Tarwe f5.90 a ƒ6.60. Boode f6.20 a f6.50, Walla-Walla f7.20 a f7.40. Poolache f a f por 80 KG. Rogge f3.40 a f3.70 per 74 KG. Zomergorat ƒ8.80 af 4.20, Wratör- ƒ4.20 a f4.60, Chevalier- f4.35 a f 5.50 per HL. Haver f3. a f3.50 por 50 KG. Groene Erwten f 5.a f6.75 per HL. Paardenboonen f 4.50 a f4.90 per HL. DaiveDbeoiiea 6.40 a 5.76 per HL. Bruinobooncn f 6.50 a f 8.por HL. Koolzaad f a f per HL. Kanariozaad f5.26 a ƒ7.per HL. Hennepzaad f 5.75 a f6.50 per HL. Boter. Aanvoer 6480 kilogr.lute qualit. perl/* val f48.— a f 54._2de qualit. per l/« vat f 40.— a f46.lete qualit. por kilogr. f 1.2U a 1.35; 21e qualit. por kilogr. f 1.a f 1.16. Lange Zwarte Turf 1,170,000 etuku, ƒ3.50 a 4.— per 1000. Schiedam, 12 Maart. Noteering van ue Muio- laara. Montw^n f7.Jenever 11.—, Idem Kms-.. proef f 12.25 per Ned. vat ea zonder (net, zonder de belaenng. SpoeUng-commieaie 1.30 p« ketel. Noteering van den Brandorebond. Alontwijo f6s/a a per heot. ct.. zondor fa« ei zonder belasting. Oiiiciëelo Keuniwgevingen. Burgemeester en Wethoudera van Leiden-, Gezien art. 8. late alinea, der wet van den 2den Juni 1876 (Staatsblad No. 95), tot regeling van bet toezicht bg bet oprichten van inrichtingen, welkc- govaar, eobade of hinder kunnen veroorzaken; Brengen b(j d©2e ter algemeene kenniö, dat door hen vergonmng ie verleend aan P. J. LUüTIüHEID en rechtverkrijgenden tut het pluatsen en io werking- brengen van een gaemotor van 3 paardekracht in bet perceel Groeneeteeg No. 8. Burgemeester eu Wethoudera voornoemd, Leiden, P. WAS, Burgemeester. 11 Maart 1897. E. KIST, Secretarie. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brergen ter algemeene kennia dat door JACOBUSTHEODORU3 VAN DER BLIJ, wonende alhier, een vtrzookecbr.ft ia ingediend om vergunning tooi den kleiLhando! ut sterken drank in het peioeel La gegiaoht No. 6. Burgemeester ea Wethoudera voornoemd. Leiden, F. WAS, Burgemeester. fi Maart 1897. E. KIST, Socretaria. ACADEniENlEV Wl, Utrecht: Bevorderd is tot doctor in de rechtswetenschap (met lof) de hoer W. H. M. Werker, na verdediging van een proefschrift, getiteld„De liquidatie der vennootschap onder firma" Tot tandmeester is bevorderd de heer E. H. E. Oudschans. Beursbericht. Amsterdam13 Maart. De markt was heden vast en stil. Oostenr. Mei 84a/8» 845/e> Turken C 19'/if Turken D 185/s, Loten 22'/8, Arkansas 445, Beltshares 573/a, Terminal 122'/a, Gulf 94. Aand. My. Pctroleumbronnm in Ned.-Indió flauw 810 a 795, Portugal 23'/3> Prolongatie 2s/4, Inte gralen 88'/j, Cert. 9S3/a. LEIDEN, 13 Maart De afdeeling Katwyk en Omstreken van de Vereoniging tot bevordering der Neder landsche visschery, hield gisteravond oen gewone vergadering, 'oygewoond door een 20-tal leden. Na opening der vergadering door den voor zitter, en lezing der notulen van de vorige byeenkomst, kwam in besprekiog het pint der agenda: Is de uitoefening der Noordzee visschery per bomschuit financieel te ver kiezen boven die per kiel vaartuig? De voorzitter deelde mede, dat in het jaar 1895 door 233 kielvaartuigen ruim f 3,000,000 was be8omd en door 319 bommen byna f 3,000,000, of globaal f 14,000 per logger en f 9000 per bom. In de laatste 25 jaren is dooreengenomen ongeveer dezelfde verhou ding te coDstateeren. En waar nu aanschaffen, uitrusting enz. voor eeD kielvaartuig enorm hooger zyn, komt men allicht tot de conclusie, dat bommen de pró verdienen. De meesten der tagenwoordig zfinde heeren waren bet met spreker eens. Voor Katwyk zonder haven en zonier flinke binnenvaart verdienen de bommen de voorkeur. De Kat- wyksche reeders, die eigenaars van loggers zyn, exploiteeren deze vaartuigen nog niet lang genoeg om in deze juist te kunnen oor- deelen. Punt 3 der agenda: „Is het wenschelyk eene onderlinge verzekering op te richten voor visschorsvaartuigen te Katwyk?", behoefde niet meer besproken te worden, waar den vorigen avond de reedery eenparig tot de oprichting van eene onderlinge verzekering had besloten, en een concept-reglement reeds in behande ling was. By de gebrulkelyke rondvraag bracht de heer Van Rhyn nog eens ter sprake de con cessie-aanvraag voor eenlyn IJmuiden Hoek van Holland, voor welke tramlyn reeds sedert laDg concessie werd aangeviaagd, doch tot op heden nam de Minister nog geene be slissing. De voorzitter deed de toezegging deze aangelegenheid, welke in da laatste ver gadering van het Hoofdbestuur ook daar een punt van bespreking uitmaakte, andermaal ter tafel te zullen brengen, overtuigd als ook hy is van het groote belang, dat de vis- schery by deze lön heeft. Gisteravond vereenigde de douairière gravin Van Lyndon van Sandenburg, Dame du Palais van H. M. de Koningin-Regentes, in hare salons een 200-tal genoodiguen uit de Hef-, diplomatieke en andere aanzienlyke kringen der Residentie. Te kwartier vóór tienen verschenen de Koninginnen en prinses Elisabeth van Wal deck Pyrmont ter soirée. De vorstelöke personen, wier gevolg be stond uit den kamerheer graaf Van Limburg Stirum, adjudant baron Sirt&ina van Grove- stin8, ordonnance officier Loudon en do freules v. d. Poll, Van Ittersum, Rengers en Van Limburg Stirum, werden in do vestibule ont vangen door twee heeren, dia Haar vooraf gingen naar de salons met zilveren luchters met ontstoken waskaarsen, terwyi de gast vrouw H.H. M.M. en de prinses aan den ingang der zalen begroette. Da vorstinnen verwylden tot ongeveer 11 uren bö gravin Van Lynden. De meeste leden van hit corps diploma tique, de vice president van den Raad van Stat#», jbr. mr. Schorer, de ministers van buitenlandsche zaken, UnnenLmsche zaken, marine, justitie en waterstaat, en de burge meester der Residentie woon jen o. a. d«za avond receptie by. De soirée was gedeeltelyk tevens een kunst avond, waartoe ook medewerkte Coquelin, uit Paiys, die voor de vorsteiyke gast n en den aanzieniyken kring van genooaigden met eenigj proeven van zöne ongeëvenaarde zeg- gingskunat optrad. Met bet oog op een uitbreiding der gasfat rieken te Rotterdam hebben de heeren H. A. Van IJsselsteyn en M. Sissingh, adjunct directeuren by de gemeentewerken en gas fabrieken, en jhr. De Qraeff, ingenieur by de openbare werken aldaar, een dienstreis onder nomen naar Engeland, om er eenige gasfa brieken te bezoeken. Gemengd Nieuws. De winkelier, die als aannemer van leveringen voor het Gemeenteziekenhuis te 's Gravenhage margarine leverde voor boter, is door den kantonrechter, aldaar, overeen komstig den eisch van het O. Mveroordeeld tot f 25 boete, met bevel tot openbaarmaking van een uittreksel van bet vonnis in het „Dagblad", het „Vaderland", de „Haagsche Courant de „Avondpost" en de „Residentie bode". Nadat Donderdag-avond de bier huishouder P. J. Vink, wonende Gedempte Bot-rsloot No. 46, te Rotterdam, op het bureel van de recherche kennis was komen geven dat gisterochtend twee jonge mannen in zyn café zouden komen om te onderhandelen over goederen, die waarschynlyk van diefstal afkomstig waren, werden gisterochtend door op den uitkyk gestelde rechercheurs, een oogenblik nadat zö het bierhuis van Vink waren binnengegaan, aangehouden zekere G. en A., twee jonge mannen van 20- tot 23- jarigen leeftyd. De door hen te koop aangeboden goederen lieten zö Donderdagavond in Vink's café achter met belofte, dat wanneer men het over den verkoop eens kon worden, zy terug zouden komen met een stel revolvers, dat zy mede in magazyn hadden. De wakkere bierhuishouder wist hen toen te bewegen de goederen by hom achter te laten, opdat, zooals hy voorgaf, hy zich eerst van de qualiteit zou kunnen overtuigen vóór hy den koop sloot. Na hot vertrek der jonge mannen haastte hy zich aan de politie van zyn wedervaren mededeeling te doen. De door de beide jonge mannen ten ver koop aangeboden goederen zyn gebleken de stukken satyn te zyn, door middel van braak Zondagnacht ontvreemd uit het winkelma- gazyn „De Adelaar" van de firm,i Brans Co. op den hoek der Wesle Wagen- en Raam straat. Alles is io beslag genomen en over gebracht naar het bureau aan de Pauwensteeg, waarheen de beide aangehoudenen geleid en in bewaring gesteld zö'n. Beiden zyn oude bekenden der politie en reeds meermalen in haar handen geweest, Zölfs onl.mgs nog, toen zy gearresteerd wer den als verdacht de daders te zyn van de inbraken, door middel van het inslaan van spiegelruiten gopleegd. Omdat beiden aan den bierhuishouder Vink beloofden hem later ook nog een stel revol vers te koop te zullen aanbieden, wordt er met reden vermoed, dat zy ook de dadera zyn van de inbraak by den heer L G. Van Doom in den Oppert 144, waar eenige revol vers, enz. gestolen werden. Van die wapenen zyn er tot dusverre geone gevonden. Ook wordt vermoed, dat er meer liuden aan deze diefstallen medeplichtig zyn en de aangehou denen deel van een inbrekorskomplot uitma ken. Het in-besJag-genomene vertegenwoor- digt reeds eene vry grooto waarde. (iV. R. C.) Te Rotterdam is 's nachts om 12 uren een man in 't water gevalleD eenige voorbygangers, die een dreg gehaald hadden, wilden in een roeibootje springen om hem te rodden, doch de schipper weigerde aan- vankeiyk de boot los te maken. Hitrdoor was de drenkeling reeds in de diepte gezonken, voor men by hem kon zyn. Zyn lyk heeft men niet kunnen vinden. In de Friesche gemeente Acht- karspelen is een kind geboren met 0 viügera aan elke hand en 6 teenen aan eiken voet. Te Lopik worden by den bouw man De W. twee biggetjes gevoed door een hond. Het dier is erg bezorga voor de kleine krulstaarten, zoodat de verpleging nieta te wenscheo overlaat. Te Surhuisterveen (Fr.) ontdekte R. v. D. by nacht turfdieven op xtin erf. Hy zette ze na, toen plotseling een der dieven zich omkeerde en een schot op v. D. loste. De afstand was echter te groot om v. D. te kwetsen. Hy voelde den matten kogel tegen zöne borst, doch deze had gelukkig geen kracht meer om door de wollen onderklee-, ding te dringen.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3