Ziekenmoeder, Infcusschen biyft de bevolking van Creta onrustig; Mahomedanen en Christenen doen hun uiterste best, om eikaars dorpen te ver* branden; van alle kanten komen berichten omtrent schermutselingen. Zondag hebben de opstandelingen eenige Mahomedaansche wo Dingen aangevallen, doch zjj werden door enkele schoten der buitenlandsche oorlogs schep m uit elkaar gejaagd. De opstandelingen hebben het fort Stavaros ingenomen en het gansche garnizoen, sterk 3000 man, gevangengenomen. De bericht gever der „Daily News" schat .-het garnizoen no* 700 man hooger, doch, zooals bekend is, ziet, zoodra het Crota en de Turken betrbft, dit hoofdorgaan gaarne door een vergroot glas, om de tegenspoeden der Turken breed nifc te meten. Overigens is de toestand weinig veranderd; zelfs de bladen ztfn uitgeput en weten geen enkel sensatie-artikel meer te brengen. Het Gri kscbe transportschip „Mykale" ls van de Piraeus te Canea aangekomen. Na eenige beraadslaging met den commandant der „Bai fleur" heeft hy de benoodigdheden van htt Roode Kruis aan land gezet; de levens- mi delen voor de Grieksche tro pen moesten evenwel aan boord worden gehouden. De verschillende admiraals hebben van do afgezanten hunner regeeringen te Konstanti- nopel een uiteenzetting ontvangen van de po litiek, welke door haar gevolgd zal wonen. Er zyn Iialiaansche karabiniers naar Creta gezomen ter vervanging van de Montene- grtynscbe gendarmen, die ontslag hebben ge nomen. De Sultan heeft, volgens een bericht uit Berljjn aan de Standard," in geval van oor log de hulp van den Khedive van Egypte gevraagd. Crispi heeft aan een der Philhelleensche comité's een telegram gezonden, waarin hy protest aanteekent tegen het optreden der groote mogendheden tegenover Griekenland. Te Milaan is een collecte gehouden voor Creta, die in één dag 10,861 lire opbracht. Behalve 800 lire van de spaarkas en 500 lire van de volksbank, werd bijna uitsluitend koperen munt gegeven; de gegoede klassen gaven weinig of niets. Te Cbalépa is het buis van den Franschen consul do >r de Mahomedanen geplunderd. De burgemeester van Canea heeft bekend gemaakt, dat Europa beloofd heeft de gevan genen (te Candano) te bevrijden, maar de eerste poging om te Canea brand te stichten of moord te plegen, zal krachtig worden on der rukt. De Russische admiraal heeft aan de opstan delingen op het schiereiland Akrotiri beloofd, hun vertrek gemakkelijk te maken, mits ze do wapenen neerlegden; maar de opstande lingen weigerd n. Een Turk, die den burgemeester van Canea dreig ie te dooden, is gevangengenomen. De Engelsche regeering beeft een blauw boek. van 364 bladzijden uitgegeven, dat de so-respondentia over Creta bevat van 24 Februari 1895 tot 12 September 1896. Be langrijk zijn onder die stukken vooral de anderhanoelmgen over Oostenrijks voorst 1 van 27 Juli 1896, om een einoe te m..ken aan de berno iingen der Grieken met de Crtta- quaestie. De Grieksche regeering moest het vertrek van vrijwilligers en het zenden van aoimu. itie naar Creta beletten, en als zij dat Li t kon, moesven de mogendheden het eiland blokkeeren. Lord Salisbury weigerde dit laatste. Zulk een blokkade zou Engeland in bondgenooischap Boet den Sultan brengen tegeoover zyn in Opstand gekomen christelijke onderdanen. E geland had zich in dergelijke gevallen bjjni altijd onthouden, en in dit geval zou bet nog met te meer weerzin tot een tusschen- komst overgaan, nu het Turkscbe bestuur in Klein Azië zooveel verontwaardiging ge wekt had. Werd de opstand aldus onderdrukt-, dan zouden de mogendheden medeplichtig zijn aan de w ijze, waarop de Sultan zou goed vinden, van z|jn succes gebruik te maken en lord Salisbury wist geen waarborgen aan te geven om misbruik van dat succes te voor komen. Alle andere mogendheden waren met het voorstel van graaf Goluchowski ingenomen. BUITENLAND. ItallS. Door het comité voor de in het jaar 1898 te Turijn te houden tentoon-t-Hing is aan de Italiaansche spoorwegen verzocht, met de buitenlandsche spoorwegbesturen onderhan delingen aan te knoopen, ten einde allo gun stige bepalingen, welke zich in het interna tionale personenverkeer kunnen voordoen, ook toe te passen voor bezoekers van bovenge noemde tentoonstelling. Te Harrar zija weer 96 vrijgelaten Itih.nansch9 krijgsgevangenen uit Sjoa aan gekomen. Waarschijnlijk zullen zy den 12den dezer de kust bereiken. Spanje. Met uitzondering van de ministeriéele pers keuren alle Madridsche bladen streng de eischen van de Amerikaansche regeering af, waardoor Spanje genoodzaakt is de vrijheid terug te geven, door de hem opgelegde straf in ver banning te veranderen, aan Sanguily, een geboren Cubaan, die aan den opstand een werkzaam deel genomen heeft. Het geval van dezen genaturaliseerden Amerikaanschen burger is de aanleiding geweest tot de heftige debatten, die in de laatste dagen in den senaat der Unie zijn gevoerd. Omtrent een ander geval, dat daar ter sprake kwam, dat van zekeren dr.Ruiz, van wien werd be weerd dat hy overleden was ten gevolge van in de gevangenis ondergane mishande lingen, wordt uit Havanna bericht, dat een officiéél onderzoek heeft uitgemaakt, dat het personeel der gevangenis in dit opzicht vrij i9 van alle schuld; dr. Ruiz is een natuur lijken dood gestorven ten gevolge van eene beroerte, Cuba schijnt Spaansche generaals te ver slinden. Na maarschalk Campos, thans gene raal Weyler, althans volgens de verzekering van de „New-York Herald". Dit blad beweert nl., dat de tegenwoordige opperbevelhebber der Spaansche troepen op Cuba ontslag heeft gevraagd en zoo spoedig mogelyk naar Spanje wenscht terug te keeren. Generaal Weyler moet tot dezen stap zijn overgegaan, nadat hy in kennis werd gesteld met de bovenvermelde invrijheidstelling van den heer Julio Sanguily; met de onderhande lingen, welke omtrent deze quaestie zijn ge voerd, is h\j volkomen onbekend gelaten en het is derhalve niet te verwonderen, dat hij de verzenen tegen de prikkels slaat. Er wordt verzekerd, dat generaal Ramon Blanco y Arenas, of de markies de Pena Plata tot gouverneur van Cuba zal worden benoemd. Zuld-Afrlka* De Volksraad der Zuid-Afrikaansche Repu bliek is in botsing gekomen met het Hoog Gerechtshof. Dit Hof beweert, dat de besluiten van dezen Raad en het Uitvoerend Bewind door dit Hof kunnen worden onderzocht, ten einde de zekerheid te hebben, dat zy niet zijn in strijd met de Grondwet. De Volksraad blyft, biykens zijn laatste besluiten, zich boven het Hoog Gerechtshof stellen, waardoor, volgens de „Financial Times", een h-ftige stryd tusschen den Volksraad en het Hof is ontstaan. De rechters weigeren beslist de geldigheid der nieuwe wet goed te keureö, terwijl zij nóch willen aftreden, nöch hun ontslag aannemen. Dat de Engelschen in dit geschil groeien, behoeft geen betoog; in de verschillende bladen ontbreekt hot niet aan heftige aan vallen, doch vermoedelijk zal de Transvaal- sche regoering zich zelfs niet door aanvallen der Engelschen laten afbrengen V3n den weg, dien zï) nu e- nuiaal heeft ingeslagen, en dien zij den juist n acht. Wie bovendien onpartijdig de verslagen volgt van de verhooren, welke de heer Rho des nu sedert een paar weken on lergaat, zal in alle oprechtheid moeten erkennen, dat de Transvaa.lsche regeering nacht en dag een w.cbt aan de grenzen des rijks moet plaatsen om to voorkomen, dat een inval pla ts heeft. De regeering mag op nit oogen blik handelen in strijd met de Grondwet, maar z^k r is het. dat zij beter -dan iemand anders op de hoogte is van de gevaren, welke het land bedreigd hebben en thans nog bedreigen kunnen. Het is zeer gemakkelijk om, evenals ver- sch llende Engelsche bladen doen, van af een redacteur^toel ie verkondigen wat de Volksraad mo-t doen en wat hjj moet na laten, doch de Transvaalsche regeering heeft in den laatsten tijd zooveel bewijzen van overleg en gezond verstand gegeven, dat niet al te veel wa -rde aan de uitvallen der Engelsche peF8 moet worden gehecht. Vereeuigdo Staten. Mac Kinl^y ls weer hersteld. Na de laatste dagen rust te bobben genomen, i3 by naar Washington vertrokken, waar morgen de plechtigheid der inauguratie zal geschieden. De stad was Zondag reeds vol met bezoek^ rs uit alle deelen van het land; men was er druk bezig alles in gereedheid te Mengen voor den optocht, die van het Witte Huis naar het Kapitool zich zal bewegen en waar aan de militaire en civiele autoriteiten zullen deelnemen. Langs den weg worden stellages opg richt en heel de stad zal zich sieren voor het feest. Koning Oscar van Zweden heeft, naar de „N. Y. Herald" meldt, de opdracht ge weigerd om een vyfden scheidsrechter in het Britscb-Venezuelaansche grensgeschil te be- noemeD, ongetwyfeld wegens het verzet, dat de keuze van dezen monarch in den Ameri kaanschen Senaat heeft ondervonden. Dien tengevolge zyn de gezanten van Groot- Britannié en Venezuela te Washington over eengekomen om vyf personen aan te wyzeD, waaruit de arbiter zal worden benoemd. Uruguay In de bladen te Montevideo wordt beweerd, dat president Borda volgens de wet eigeüiyk geen president der republiek mag zyn omdat hy Fransch onder Jaan is; het bewits daarv .n zou in het Fransche consulaat voorhanden ztjn. De regeering heeft de censuur ingesteld. Er komen berichten van meer opstanden. Telegrammen. WASHINGTON, 9 Maart. President Cleve land heeft geweigerd de immigratie-wet goed te keuren. De heer Mc Kinley is hedenmorgen te 11 u. 15 min. hier aangekomen. ATHENE, 3 Maait. De collectieve nota van de gezanten der mogendheden eindigt met de mededeeling, dat de ontvangen instructies hun voorschryven de Grieksche regeering te waar schuwen, dat ingeval van weigering om Creti binnen zes dagen te ontruimen, de mogend heden onherroepelijk besloten zyn voor geen enkel dwangmiddel terug te deinzen. ATHENE, 2 Maart. Niet alleen te Athene, maar ook te Konstantii.opel is een geiyklui- dendo nota van de mogendheden aan de regee ring overhandigd. LONDEN, 2 Maart. Hét Lagerhuis heeft gedurende zeven en een half uur beraadslaagd over een motie van sir William Harcourt, om de agenda te schorsen, ten einde de aan dacht te vestigen op deD staat van zaken op Creta. Maar nadat minister Balfour de politiek der regesring had verdedigd, werd de motie ingetrokken. PRETORIA, 2 Maart Men gelooft dat het conflict tusschen het Hooggerechtshof en den Volksraad in Transvaal op bevredigende wyze zal eindigen. De wetten zullen morgen in de „Staatscourant" worden afgekondigd. LONDEN 2 Maart. De heer Laboucbère hervatte heden omtrent Jameson's strooptocht zyn ondervraging van den heer Rhodes, van wien hy de formeele verzekering verlangde, dat hy zich nooit we9r zou mengen in een onwettigen daad tegen de Transvaal. Gedurende ongeveer twintig minuten werd het publiek van het by wonen der zitting uit gesloten: de commissie beraadslaagde gedu rende dien tyd over de vraag, of onderzoek mocht worden gedaan naar de financiële betrekkingen, welke er bestaan tusschen den heer Rhodes en de Chartered Company. Toen weer toegang was verleend, verklaarde de heer Rhodes, dat hy vóór den inval veertig- tot vijftigduizend aandeelen had. Wanneer de inval zou zyn geslaagd, zou de waarde daar van niet vermeerderd zyn. Zyn d09l was zeker niet, om de waarde der aandeelen te verhoogen, aoch alleen om de Uitlanders ter hulp te komen. De beweging zal bovendien voortduren, zoolang de Uitlan ders niet de recbten hebben verkregen, welke zy verlangen. Het verhoor werd hierop voortgezet door den heer Bigham, advocaat van de Chartered Company, die Rhodes in dtn bre jde ondervroeg over de toestanden in de ZuiJ-Afrikaansche R-publiek. Rhodes herbaalde de grieven der Uitlanders, sprak over het dynamiet en andere monopolies, en maakte gewag van het con stitutioneel 'conflict, dat thans in Transvaal bestaat. Het denkbeeld, dat bewoners van den Rand tot een revolutie werden opgehitst, is wanhopig belacheiyk. De tegenwoordige stand van zaken werkt terug op de omliggende Staten. Een verandering moet komen, en zoolang zy er niet is, zal een voortdurende opgewonden heid blyven bestaan. Vele vooruitstrevende Boeren gevoelden sympathie voor hethervor- mingscomité. Da zitting werd tot Vrydag verdaagd. IIST GEZONDEN. Mijnheer de Redacteur In het belang vau den werkman verzoek ik of U eens mee wilt deelen, dat aan het werk op „Vreewijk" mannen worden aange nomen, om de palen, die in den grond moeten geheid worden, uit het water op het terrein te brengen van des morgens halfzeven to6 de3 avonds halfzeven, met oen uur schaften, voor óón gulden vyf cents per dag. Is dit zware werk nu naar behooren betaald Eenige mannendie voor dit werk bedankt hebben CORRESPONDENTIE. Van het postkan toor ontvingen wy een ambtshaloe aangetee- kenden brier uit Leiden. Daarin zyn zeker 40 cents gesloten voor een Kleine Advertentie. Aangezien door ons het strafport moet worden betaald en de brief persoonlijk zou moeten worJen afgehaald, blyft de brief lig gen; dit tot waarschuwing voor onze abonné's <3m geen dubbeltjes in een brief te sluiten. TWEEDE KA MEK. Zitting van heden Per Telegraaf By de voortgezette behandeling der wet op de Arbeidskamers heeft de Kamer zich ver- eenigd met een amendement der heeren Kerdijk en Druekerom te doen vervallen den eisch, dat voor openbaarmaking van de uit spraak van den Verzoeningsraad de machti ging der Regeering noodig is. De Regeering verklaarde, dat partyen daaraan openbaarheid kon en geven, wat volgens de voorstellers een slechts gedeeltelyke publiciteit ten gevolge kon hebben. Van Regeeringswege werd teruggenomen het artikel, dat partyen bevoegd verklaarde een scheidsrechterlyke beslissing in te roepen, indien de Verzoeningsraad het geschil niet heeft opgelost. Met de Commissie meenden de Ministers, dat een beroep op den burger- lyken rechter niet is uitgesloten. De minister van justitie had groot bezwaar tegen het amend, van dr. Kuyper, om de Kamers bevoegd te verklaren van het ver handelde en beslotene aan de pers mededee ling te doeD. Hy achtte het voldoende van htt verslag der Kamer, dat gepubliceerd wordt, kennis te nemen. Toen behielJ de heer Kuyper zich voor zyn amend, te beperken tot mede deeling van het beslotene aan de couranten. Maar ook dat achtte de Reg. niet weuscheiyk. Met het besloten karakter der vergaderingen streed de publiciteit. De Commissie daaren tegen was voor publiciteit van de besluiten der Kamer. Daarop gaf de heer Drueker in overweging de Kamer zelve te doen beslissen of aan het verhandelde in hare vergaderingen openbaar heid mag worden gegeven. Dan zou de kamer het beslotens kunnen publiceeren zonder dit te doen in de dagbladen. De Minister liet de beslissing over het nadere amendement Kuyper aan de Kamer over. De heeren Borgesius en Hgrtogh ondersteun den het denkbeeld-Drucker, die daarvun nu een voorstel maakto met bevoegdheid aan de Kamer om de geheimhouding op te heff n. Het a mend.-Drueker werd aangenomen met 58 tegen 9 stemmen, waardoor het amend.- Kuyper vervalt. Derhalve kan de Kamer omtrent het ver handelde geheimhouding opleggen. Het auaend.-Kuyper om by bestnnrs maat regel te bepalen naar welke regelen de Kamer inlichtingen verzamelt en opzendt aan deu minister van waterstaat, werd aangenomen met 44 tegen 23 stemmen. Gemeenteraad van Ryngbarg. Afwezig de heer J. Van Bourgondiön, met kennisgeving. Voorzitter de Burgemeester. Na opening door den Voorzitter worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede: lo. dat door B. en Ws. by den gemeente ontvaDger kasopneming is gedaan, waarby boeken en registers in goede orde werden bevonden en de kas een Bom van f 1685.356 bevatte. Die som is echter tot op dit oogen- blik reeds ingeslonken tot circa f 600; 2o. dat de dienst van 1896 op enkele posten een tekort aanwyst, op andere posten een batig saldo aangeeftmaar dat h9t totaal tekort rnim door de onvoorziene uitgaven worot gedekt. De onkosten, gemaakt by het inrichten van 't telepboonkantoor, zyn nog op den dienst van 1896 gebracht. Naar aanleioing hiervan heeft de heer A. Van den Eykel Az. nog een woord in bet midden te brengen. De heer Goemaat heeft hem n.l. verzocht den Raad er op te wyzen, dat hy al van af Dec. 1896 het gebruik zyner kamer, bestemd voor telephoonkantoor, heeft moeten missen; dat met 1 Maart pas zyn traktement is ingegaan en hy het dus billyk zou. achten, dat de gemeente hem voor 't gemis zyner kamer eene kleine vergoe ding gaf. De Voorzitter deelt hierop mede, dat den heer Goemaat reeds by de benoeming er op gewezen is, dat pas by de openstelling van het kantoor voor hot publiek, zyn salaris zou ingaan, en geeft bovendien als zyno meaning te kennen, dat het salaris groot genoeg is, om tegen dit kleine ongerief op te wegen. De Raid is het hierin geheel met den Voorzitter eens. De Voorzitter meent nu den Raad aan dacbtig te moeten maken op een bezwaar in de naaste toekomst. Door de nieuwe regeling van de personeele belasting zal de gemeente met 1 April a. 8. eon aanmerkelyke sorn voorloopig moeten missen. Met 1 April ontving de gemeente vroeger circa f 566. De kas is nu al t imelyk geslonken en is tegen dien tyd waarschynlyk uitgeput. "Waarvan dan de ambtenaren enz. betaald De Voorzitter zal zich verder met deze zaak bezighouden en zoo noodig de Raad nogmaals ter beslissing byeenro pen. By de gebruikelijke rondvraag zegt de heer H. Hogewoning Cz., dat de wegen goed in orde zyn, en wyst slechts op enkele plaatsen, waar een kleine aanvulling wenscbelijk zou zyn. Na Dog eenige besprekingen over het weg halen van bagger wordt aoor den Voorzitter de vergadering gesloten. L&IBEN, 3 Maart. Heden herdacht de heer A. Spyker den dag waarop hy voor 40 jaren, als opzichter in dienst dezer gemeente trad. Zyn rustelooze werkzaamheid, vrien Jschappelyken omgang en hulpvaardigheid hebben hem in dit tyds verloop veler achting doen verwerven en het was dan ook te voorzien dat deze dag voor nem niet onopgemerkt zou voorbygaan. Reeds gisteren werd de jubilaris aangenaam verrast toen hy per rytuig van zyne woning gehaald, het bureau der gemeentewerken binnentrad, waar zyne collega's waren ver gaderd en waar hem door zyn chef, den heer Paul, gemeente-architect, de gelukwenschen met zyn 40 jarig jubilé werden aangeuoden, alsook door zyn collega's, terwyi zy hem als biyvend souvenir aan dezen dag een fauteuil aanboden, vergezeld van eene opiracht, waarop de Damen der schenkers. De afwezigheid van den gemeente-architect op den dag van heden, deed besluiten hem reeds gisteren te complimen teeren. Ook Burgemeester en Wethouders die toen juist vergaderden, boden den jubilaris hunne gelukwenschen aan. Heden gaven ook de stadswerklieden blij ken van hunne achting en toewyding, door den jubilaris met echtgenoote en beide zoons per rytuig door een commissie uit hun mid den van hunne woning te halen en de tim- merloods der Stadswerf binnen te leiden, die voor deze gelegenheid met bloemen en plan ten op den achtorgro .ii govuld en met eenige vlaggen als decoratie versierd was, terwyi een schild tusschen de bloemen was aange bracht, als een hulde, den opzichter gebracht. By monde van den machinist van het Lier* nurstelsel J. Van der Linden werd het welkom toegeroepen en den jubilaris hulde gebracht voor de humane wyze, waarop hy steeds met zyne ondergeschikten weet om te gaan, ter- wyl de beste wenschen voor de toekomst werden geuit. Daarna voerde J. Boon het woord om mede als tolk zyner kameraden den heer Spyker dank te zeggen voor de hun steeds betoonde welwillendheid, en hem van de achting te verzekeren, die allen hem toedragen. Een en ander ging vergezeld van een schoon cadeau, nl. een pièce de milieu, op zilver n voet, met inscr.ptie, geleverd oor J n he r J. Oostveen en door den heer G. F. Henerik gevuld met een keur van F ora's kind ren. Zichtbaar aangedaan door zoo vele ondub belzinnige bewyz^n van achting en toegene genheid, dankte de jubilaris hen allen harte lijk en met handdrukken. Ook zyne beide zoons voegden hun pon soonlyken dank daarby. De eerewyn werd aangeboden, een ge dicht (in keurig gecalligrapheerd omslag vervat en vermeldende de namen der deel nemers aan het cadeau) door J. P. Hemerik voorgedragen en na nog een kort gezellig samenzyn werd door de commissie uit de stadswerklieden de jubilaris weder per rytuig huiswaarts gebracht. Ook de heerm opzichters van den hocw van het krankzinnigengesticht „Endogen t" toonden hun belangstelling op dezen dag dorr hunne gelukwenschen tevens te doen ver gezeld gaan van een fraaien barometer, terwyi voorts vele ingezetenen door bezoek of go- schrift deelnamen in dit zoo heuglijk feest, waardoor deze dag zeker lang in aangename herinnering zal biyven. De heeren H. Paul, gemeente-architect, en D. A. De Jong, directeur der vletschkeuring alhier, hebben hedenmorgen, ingevolge vroe gere opdracht van den gemeenteraad, hun buiconlandsche reis aanvaard in verband met een eventueel te dezer stede op te richten abattoir. Hot cadoau, door do boofd-ambter.aron mr. E. Kist aangeboden by zyne 25 jarige ambtsvervulling als seer-tarn der gemeente Leiden, bestaande in een jardinière en tweo daarby behoorende vasen, is geleverd door den heer J. C. d'Hersigny, alhier. Te Winschoten vervoegde zich by de politie iemand met bebloed hoofd; zyn 16 jarig zoontje had hem zoo toegetakeld. Te Zevenaar was zekere wed. Janssen, sinds eenigen tyd lydende aan ver- standsverbystering, haren bewakers ontsnapt. Na eenig zoeken vond men haar lyk in de Stadsgracht. De directeur der Doetichemsche stichtingen, dr. J. Van Dfjk Mz., is, naar do ,N. R. Ct." meldt, Zondagavond gev^lL-n en kreeg daarby een ernstige dy breuk, welke hem belet gedurende de eerste weken zyn werk te doen. De Rotterdamsche recht bank gister uitspraak doende in zake den moor t- Capelle a.d. de IJsel op 12 December LIwaar y de 17 jarige Leendort Aurianus Boers den 19- jarigen A. de Haas vermoordde, achtte het primair ten laste gelegde niet bewezen en sprak hem daarvan vry, daar niet gebleken was dat beklaagde den wil had gehad De Haas opzettelyk om het leven te brengen. Zy verklaarde Boers schuldig aa i zware mishandeling, die den dooa ten gevolge heeft gebad en veroordeelde hem mitsdien tot 6 jaren gevangenisstraf. De eisch wa6 12 jaren. De rechtbank gelastte vernietiging van het mes, waarmode het misdryf is bedreven. Beursbericht. Am-sier.tam, 3 Maart. De markt was heden zwak met weinig handel. Integralen 883/s. Ouligatiön 99. Certificaten 98'/j. Boxtel willig, 12*/474'/,. Portugal 23 Petroleum 825, Koloniale B-mk 55'/4, Indische waarden 71. Prolongatie 23/4, 3. ^Cüio aril, 2 Maait. NOku. iu.. 1- --0 o.e- Liara. Moutwijn 7.Jenever ƒ11. idem Amat. proef ƒ12.25 per Ned. vat sa zonder fuat, zoDder de belasting. Spoeling-comaiiaiie f 1.20 per L-etol. Noteoring van den BracdereboTxi. oatwija f C3/, a 1/9 P0r t6C*- ct.. zon lor fn o-f r - et HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd. A. Peters en C. Koningen. Gehuwd: A. Bakker en 8. De Vogel. J. Loosbroek en P. Visser. Q. L. Doeswyk en M. T. Jansen. N. Koning en M J. Bakker. Bevallen: J. Kunis geb. Guosscn Z. J. Jau»eD geb. Goulooze Z.M. Van Dam geb. Van Donk Z. A. Van Ophem geb. Wasaenberg D. G. C. Bakker geb Groot L+ W. Braak geb. Juffermans D. M. Robijn geb. VVeezepoel D. B. Smits geb. Schrama L). J. Den Kooyen geb. Van Exter Z. G- Mantel geb Kniep Z. Overleden: J. A Den Elzen 4 m. R. Blom 71 j. A. Kïeft geb Helder 68 j. J. Jansen 50 j. M. Kolle geb. Bokhoven 43 j. P. öro»»> wer 4 mnd. VALKENBURG. Geboren: Anna, D. van J. Visser en A. Van Leeowen.Gerritje, D. ran J, Varkevisser en C. Bol. V n V E Tt T E N T I N. Heden werd ons een flinke Zoon geboren., F. A. C. RUYSCH, lste Luitenant der Infanterie. Vrouwe RUYSCH, geb. P. W. S. Baronesse Van Boetzbla r. Algemeene kennisgeving. (Witte Singel 60).1704 7 De Heer en Mevrouw T'JEENK WILLINK Boonacker geven kennis van de geboorte eener Dochter. Vblp, 1 Maart 1897. 1706 4 Heden overleed, zacht en kalm, in den ouderdom van 81 jaren, onze geliefde Vad-r, Behuwdvader en Grootvader de Heer COR NELIS DE GROOT, Ridder der Orde van Oranje-Nassau, Burgemeester der gemetnti Marken. Ib9j 9 Namens de Familie, Marken. C. DE GROOT Cz. Kaag, by Leiden. F. J. DE GROOT. Gevraagd, in het R.-H. Wees* en Oude- lledenhuls, te Lelden: eene salaris f I2Ö.- 'sjaars, met vrye woning, voeding en geneeskundige hulp. Zich te vervoegen in persoon aan het Ge sticht St.-JacobagrachL 1713 8

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3