Np. 11351 Donderdag Februari. A». 1897 <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Leiden, 24 Februari. LEIBSCH DAGBLAD. fBXJS DEZER OOUBAOTa Voor Loidon per 8 maanden, Ifranco per poet .Afzonderlijke Nommers MO. 1.40. 0.05. PRIJS DER AD VERTER 'I'LBJ t Van 1—6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor bet tn casseer en buiten de stad wordt 0.06 berekend. Eerste Blad. Ofüeieele Kennisgeringoiis Personeele Belasting. De opnemingen der huurwaarde van per- ceelen ten behoeve van de heffing der perso neele belasting zullen voor de wyken I en II der gemeente Leiden plaats hebben op Don derdag 25 Februari of enkele volgende dagen, tusschen des voormiddags 9 uren en des namiddags 5 uren, door een Rijks ambtenaar en een lid van het College van Zetters of ander deskundige, beiden voorzien van hunne aanstellingen. Ter bevordering van een geregeld verloop der werkzaamheden worden belanghebbenden beleefd verzocht, om, bij afwezigheid, de noodige machtiging tot opneming der woning achter te laten. De Inspecteur der dir. belastingen, enz., H. CAMERLINGH. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen zijn tor hand gesteld de kohieren der Persoiieele Bel&eting Noe. 15 tot en met 23 van den dienst 1896/97, executoir verklaard deD 223ten Pebr. jL, en herinnert voorts den belanghebbenden aan hnnne verplichting, om den aanslag op den bg de Wet be paalden voet te voldoen. Leiden, Do Burgemeester voornoemd, *3 Febr. 1897. F. WAS. Burg. en Wetha. van Lisse maken bekend, dat ter Gemeente-Secretarie ter vieie is gelegd een verzoek schrift van Albe. Yan der Zaal, bouwkundige te Lisse, om vergunning tot het stichten eener inrichting tot bereiding van Acetyleen-gas. in bet prroeel aan het „Vierkant", kad. 8ectie D No. 1821. Op Dibsdag 9 Maart n. s., des voormiddag te 11 UrOD. stal ter Gomo.nt» Socrotario geleKonhoUl worden gegeven tegen dat verzoek bezwaren in te brengen en die schriftelijk of mondeling toe to lichteD. Met genoegen vernemen wij dat H. M. de Koningin-Regentes aan de afdeeling Leiden en Omstreken der Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde geschonken heefc twee zilveren medailles, één met do beeltenis van H. M. de Koningin-Regentes en éón met de beeltenis van H. M. de Koningin, om te dterun als prijzen voor de tentoon stelling van genoemde afdeeling, te houden van 711 Juli 1897. In de leien vergadering van gisteravond werd dit bericht natuurlijk met luid applaus begroet en de voorzitter wekte allen op, om Bu, waar de Beschermvrouw aer Maatschappij zoo voorgaat, nog meer alle pogingen aan te wenden om de tentoonstelling te doen slagen. Moge het vorstelijk voorbeeld tevens veel navolging vinden, in de eerste plaats bij onze medeburgers. Morgen, Donderdag, wordt te vier uren de tentoonstelling van "werken door Yan Daal- hoff en Coert gesloten. Voor het examen in de fraaie handwerken zijn toegelaten mejuffrouwen M. J. A. Aewer- donk en M. "W. H. Ten Holder, van Leiden. Blijkens den gisteren vermelden staat van do verdeeling der kiesdistricten in stern- districten heeft Amsterdam er in zfin 9 dis tri' ten 68, Rotterdam in zijn 5 districten 38, 's-Gravenhage in zijn 3 districten 27 (nl. lste district 10, 2de 9, 3de 8), Utrecht in zijn 2 districten 11. Van andere grootere steden kunnen genoemd "worden Groningen met 7, Arnhem met 7, H arlem met 7 en Leiden met 8 stemdistricten, uitsluitend voor die gemeenten, welke tevens kiesdistricten vormen. De overige steden zfin niet op zichzelf kiesdistricten, maar daarbij bebooren naburige gemeenten, die volgens de wet ieder een afzondei lijk stumdistrict zijn. De 8 stem districten van Leiden zijn ver deeld als volgt: Stemdistrict 1: De wijken 1 en 4. Stemdistrict 2: De wijken 2 en 12. Stemdistrict 3: De wijken 3 en 11. Stemdistrict 4: De wijk 7. Stemdistrict 5: De wijk 5, behalve de westzijde van de Beestenmarkt en de ten w-sten daarvan gelegen straten, te weten: Boerbaave8traat, Morschstraat, Kort-Galge- water, Kruisstraat en Smidssteeg, Narm- etraat. Stemdistrict 6: De wijk 6. Stemdistrict 7: De vrij ken 8 en 10. Stomdistrkt 8: De wijk 9, de westzijde van de Beestenmarkt en de ten westen daarvan gelegen straten, vermeld bij het vijfde stemdistrict. Do Raad der gemeente Leiderdorp zal Donderdag 25 Februari a. 8., des avonds te 7t/i uren, in het Raadhuis vergaderen. Onderwerpen ter behandeling zijnmededeelin- gen, wijziging begrooting dienst 1896, mede- deeling betreffende de regeling der brandweer, wijziging algemeene politie-verordening en vaststelling kohier boofdeiyken omslag 1897. Men meldt ons uit Hillegom: Gisteren werd onze gemeente vereerd met een bezoek van eenige afgezanten van den Raad van Toezicht op de Spoorwegen. Zeer nauwkeurig werden de terreinen, welke in aanmerking kunnen komen voor het te bouwen nieuwe station, opgenomen. De afgevaardigden werden overal begeleid door eenige achtbare ingezetenen onzer ge meente, om, zoo noodig, inlichtingen te ver strekken. Nog steeds is men hier in spanning omtrent de plaats, waar het station komen zal. Allen, die er slechts eenigszins belang bij kunnen hebbeD, zien reikhalzend uit naar een beslissend antwoord. Donderdag 25 dezer, 's avonds te halfacht, zal voor de afdeeling Bodegraven van de Nat. Chr. Geheel-Onthoudersvereeoiging optreden freule Hartsen, van 's-Gravenhage. Alsdan zal eene vertooning met lichtbeelden gegeven worden. Tot assistente by het onderwijs in de nuttige handwerken op de beide openbare scholen te Waddinvsvoen is door den ge meenteraad benoemd A. M. Verzijden, aldaar. De Eillegomsche Harmonie-kapel gaf gisteravond hare 4de uitvoering in het „Hotel Kooiing" aldaar en beeft met het uitvoerig programma voorzeker den Hillegommers weder een genoeglijken avond bereid. Gisteravond gaf ook de toone Ivereeniging „Voorwaarts", te Hillegom, eene uitvoering in Café „Flora" aldaar. Opgevoerd werdenHenri Buston de Vader moorder," tooneelspel in 4 tafereelen en een Voorspel„Deftige Lui," komische voordracht „Geen Likdoorns meer," klucht in één bedrijf, door den heer G. J. de Graaff. Na den gewonen Slotzang werd de uit voering ge;lot?n met een bal. Donderdagavond a. s. zal de Vereeniging een extn-voor stelling geven ten voordeele d r algemeene armen, met een geheel nieuw programma. Volgens opgaaf van den ontvanger zullen te Sassenbeim 216 personen kiesgerechtigd worden, terwyl bovendien 100 personen zich hebt en aangegoven om op de kiezerslijsten te worden geplaatst. De thans nog geldende kiezerslijst bevat slechts 149 namen. Te Oude-Wttering is den 23sten dezer, na een langdurig lyden, in oen ouderdom van 72 jaren, overleden de hoer W. F. Muis, die in Alkemade en omliggende gemeenten tal van jartn de veearteentjfcundige praktyk heeft uitgeoefend. Men schrijft ons uit Oude Wetering, dd. 23 Februari: Gisteravond trad voor leden van- en belangstellenden in de afdeeling Oude-Wetering e. O. van den Ned. Protes tantenbond op de heer W. F. K. Enklaar, leeraar aan het gymnasium te Deventer. Tot onderwerp koos spreker: Idealisme," verheffing boven de wez-nlykheid, het jagen naar de hoogst mogelijke veredeling. Mocht onze eeuw de eeuw der uitvindingen met recht genoemd worden, de 16de eeuw, de eeuw van een Luther en van Melanchton, mocht meer aanspraak maken op den naam van idealistisch. Toch, zonder idealisme is het leven koud, dood, is het geen leven in den waren zin des woords. Daarom trachtte spreker dezen avond te bewijzen, dat er door alle tyden heen idealisten z\jo geweest, en hoe zij het zjjn geweest die de menscliheid op zedelijk gebied en dat der beschaving voorwaarts hebben gevoerd. Waar wy zóó werden voorgegaan, zouden wü daar niet dankbaar volgen? Veel worat reeds gedaan zoowel op stoffelijk als op geestelijk gebied. Het „Excelsior", „steeds hooger", klinkt blijkbaar in veler ziel. Dragen wy er het onze toe by, vooral door te werken by het opkomend geslacht, want daaraan is de toekomst. Het zangkoor, dat, naar wy vernamen, een paar uitnemende krachten miste, bracht er wederom het zijne toe by, om het aangename der bijeenkomst te verhoogen. De Koninginnen zullen Donderdag in den Schouwburg te 's-Gravenhage de opvoering van „Mignon" door het Franscho opera gezelschap en Vrijdag de voorstelling van het Nederlandsch Tooneel bijwonen. H. M. de Koningin-Rog-, ntes heeft het Beschermvrouwschap van het te Dordrecht te houden 24ste Nederlandsch Taal- en Letterkundig Congres welwillend aanvaard De inlijving voor de lotelingen der ge meenten Zoetermeer en Zegwaard zal plaats hebben aen 12den Maart a. s., des voormid dags te negen uren, in bet Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te's Gravenhagen Het getal opgeroepenen bedraagt voor Zoeter meer drie en voor Zegwaard vyf lotelingen. Beroepen is by de Evangellsch-Luthersche gemeente te Haarlem ds. A. D. Wempe, predi kant te Alkmaar. In den ouderdom van ruim 74 jaren ls te 's-Gravenhage overleden de gepeasion- neerde generaal-majoor de heer G. P. Booms, die ook gedurende een zeer korten tyd, van 4 Januari 1871 tot den 28sten dier maand van hetzelfde jaar, in het kabinet Van Bosse- Blussé het ambt van minister van oorlog bekleedde, daar hy om gezondheidsredenen zijn portefeuille kort na z\Jn optreden weder ter beschikking moest stellen. De heer Booms klom, na in militairen dienst te zyn getreden, snel in rang op. Uit de militaire loopbaan van den nu overledene valt o. a. te vermelden, dat hy omstreeks 1851 ln Algeriè met de Franschen deelnam aan den veldtocht tegen Klein-Kabylië. Ook wegens zijn militaire geschriften was generaal Booms bekend. O. a. schreef hy, in de Fransche taal, een werk over den oorlog op Bali, terwyi in verschillenhe tydschriften militaire opstellen van zijn hand verschenen. Wegens zyne groote verdiensten voor de militaire wetenschap werd hy door de „Ver eeniging ter beoefening van de Krygsweten- schap" benoemd tot haar eerelid, in welke hoedanigheid de generaal verleden jaar, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan dier Instelling, de feestrede hield. Do overledene trad in Nederlandschen dienst in het jaar 1838 als cadet aan de Koninkiyke Militaire Academie. Reeds in 1842 werd hy benoemd tot 2den luitenant en bracht het in 1869 tot kolonel. In 1870 werd de heer Booms benoemd tot chef van den generalen staf en kreeg, den 24sten Juni 1871, dus nadat hy reeds was opgetreden als minister van oorlog, den rang van gen oraal-majoor. Twee jaren later werd hy gepensionneerd. Behalve het ridderkruis van de orde van den Nederlandschen Leeuw, was de borst van dezen verdiensteiyken opperofficier versierd met het Groot-officierskruis van de Eikekroon orde en het Commandeurskruis van het Legioen van Eer. De ter-aarde-bestelling zal geschieden a. s. Zaterdag op de algemeene begraafplaats. De stoet zal ter ll3/* uur het sterfhuis aan de Koninginnegracht verlaten. In de gisteren gehouden Raadszitting te 's-Gravenhage is afgewezen het verzoek der Haagsche Tramwegmaatscbappy om hare lyn Den HaagDelit langs Het Zieken te mogen doortrekken over het Spui tot aan de Kapelsbrug. Aan den heer Oscar Carré is grond in huur afgestaan voor het plaatsen van een houten circusgebouw aan het Gevers-Deynoot-plein. Het antwoord aan de Raadscommissie aldaar voor de zeehaven van de Permanente Com missie der reedery te Schevenmgen omtrent den diepgang eener haven voor bomschuiten, is vastgesteld en verzonden. Tevens is daaraan toegevoegd een ander antwoord op de vraag der eerste Commissie, om het gevoelen der Permanente Commissie te mogen vernemen over een haven aan Hoek van Holland met of zonder spoorwegverbinding naar Scheve- ningen. Gisteren, de 43ste gedenkdag van de onafbankeiyk-verklaring van den Oranje- Vrystaat, wapperde de vlag van deze Republiek uit de woning van den consul voor Noord on Zuid-Holland, dr. H. P. N. Muller, wonende Kneuterdyk te 's Graven hage, in hetzelfde perceel, hetwelk door den gezant van Spanje by ons Hof wordt bewoond. De vlag wordt gevormd uit drie verticale strepen van roode kleur op een breed wit veld, terwyi aan den bovenhoek het rood, wit en blauw van de Nederlandsche driekleur is ingelegd. Z. D. H. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Heiloo den weleerw. heer J. Geenen; tot pastoor te Tuitjerhorn den weleerw. heer L. H. Voortmans; tot pas toor te Tolen den weleerw. heer R. J. G. Beddink, die kapelaan was te Hoorn; tot kapelaan te Alkmaar (H. Dominicus) den wel eerw. pater Th. H. D. Van Erp, en tot kapelaan te Rotterdam (Allerb. Hart) den weleerw. pater P. A. Van Thiol. Tot opvolger van den hoogeerw. pater H. Van den Boogaard, als provinciaal der Sociëteit van Jezus in Nederland, i3 ber oemd da hoogeerw. pater P. Duffels. Aan den rector van het gymnasium te Zutfen, dr. A. G. Kok, is, met ingang van 1 September a. s., op zyn verzoek, op de meest eervolle wyze ontslag verleend uit die betrekking, onder dankbetuiging voor de dien sten, gedurende by na twintig jaren aan de gemeente bewezen. Door den gemeenteraad van Leeuwarden ls aan den heer F. H. Scheffelaar Klots, op zyn verzoek, met 1 Aug. a. s., eervol ontslag verleend als directeur van en leeraar in de wis- en natuurkunde aan de burgerdagschool, onder dankbetuiging voor de gedurende vele jaren door hem aan deze inrichting bewezen diensten. De heer Scheffelaar Klots vervulde genoemde betrekkingen van de oprichting dezer inrichting af, 1 September 1868. Te Rotterdam is aanbesteed het bouwen van twee gemeentescholen in de Koepelstraat. Minste inschryver was de heer A. Koskol- hanlder, aldaar voor f 73,174. De 16de vergadering der Provinciale af deeling Noord-Holland van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond zal gehouden wor den op Woensdag den 17den Maart, te Haarlem. Onder de te behandelen punten komt voor eene bespreking der op te richten Vereeniging tot onderlinge uitkeering by overlijden. De heer C. H. Ooster, te Arnhem, is be noemd tot directeur van het Groninger Har monie-orkest als opvolger van den heer Bekker. Hy heeft echter van de aanvaarding dezer eervolle betrekking afgezien. H. M. de Koningin-Regentes van Spanje hseft den heer C. Bosman, controleur van de gemeen teflnanciën te 's-Gravenhage, benoemd tot ridder der orde van Isabella la Catolica. De gep. luit.-generaal graaf Dumonceau, chef van Hr. Ms. Militair Huis, en adjudant- generaal, alsmede de kapitein ter zee Zegers Veeckens, adjudant van de Koningin, zullen tegen 22 Maart naar Berlyn vertrekken, ten einde op dien dag H. M. de Koningin-Regentes te vertegenwoordigen by de plechtige herden king van den 1 OOsten geboortedag van keizer Wilhelm van Duitschland. Men seint uit Londen, dat tot Lloyd's agent te Semarang benoemd ls het agent schap daar ter plaatse van de „Maatschappy voor Uitvoer en Commissiehandel" te Amster dam (directeuren de hoeren H. J. Hymans en E. H. Hymans.) De heer Van Delden, benoemd tot con sul te Djeddah, die vóór zyne benoeming in het buitenland vertoefde, is te 's-Gravenhage aangekomen. Met ingang van 1 Mei a. s. kunnen twee adspirant-ingenieurs by don Ry kstelegraafdienst worden geplaatst op eene bezoldiging van 1200 'sjaars. Zy, die voor deze betrekking in aanmerking wenschen te komen, moeten vóór 15 Maart a. s. daarvan aan het departement van water staat, handel en nyverheid doen blyken by een op zegel geschreven adres, met nauw keurige opgaaf van naam, voornaam, woon plaats, enz. De 2de-luitenant-kwartiermeester J. Loeff, van het 6de rog. inf. te Breda, is overgeplaatst naar 's-Gravenhage en werkzaam gesteld by den controleur over de inwendige administratie der corpsen. De lste luit. C. Spat, leeraar in land en volkenkunde van Ned. Indië en in de Maleiscbe taal aan den hoofdcursus te Kampen, wordt 16 Sept. in dezelfde betrekking over geplaatst by de Kon. Militaire Academie te Breda. Sedert 1592 betaalde de gemeente Kampen de traktementen van de predikanten by de Ned.-Horv. Kerk aldaar. In 1862 is twyfel gerezen, of de gemeente oaartoe wel verplicht was en nadat men lang over de vraag had getwist, besloot men de zaak aan den recht6r voor te leggen. De rechtbank te Zwolle heeft thans beslist, dat de gemeente er werkeiyk toe verplicht is, op grond, dat de geesteiyke goederen na de Hervorming geen eigendom van do stad geworden zyn, maar zy ze slechts in beheer gekregen heeft, om uit de inkomsten de kosten van don kerkdienst te bestrijden. Te Groningen Is eene groote corpo ratie opgericht, bestaande uit de slagers-, de bakkers-, de huisschilders-, de smlds- en de timmermans werkbazenvereenigingen. Het doel is elkander te steunen in de verhooging der vakken en vooral by verkiezingen te letten op de belangen vaa den middenstand. Het proces-verbaal, opgemaakt tegen een werkgever te Oud-Beierland, die wei gerde inlichtingen te geven omtrent den tyd, gedurende welken een zgner knechts by hem in betrekking geweest was en welk loon deze verdiende, is door den burgemeester van dio gemeente weder ingetrokken, omreden, dat de gevraagde opgaven verstrekt zyn, waardoor de man nog op de kiezeraiyrt geplaatst kor worden. Met het stoomschip „Utrecht" van de Rotterdam8cbe Lloyd, hetwelk 28 Februari a. e. van Rotterdam rechtstreeks naar Atjeh zal vertrekken, kunnen brieven en anders stukken, zoomede pakketten, naar Atjeh wor den verzonden. (Sts.-Ct.) De heer Mac Donald, consul der Neder landen te Warschau, met verlof in de residentie aanwezig, is gisteren via Arnhem, waar by nog enkele dagen zal vertoeven, naar zyn post teruggekeerd. Het stoomschip „Koningin Wilhelmina," van Batavia naar Amsterdam, passeerde 23 Febr. Perim; de „Prins Hendrik," van Am sterdam naar Batavia, vertrok 23 Febr. van Southampton; de „Java," van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 24 Febr. te Suez; de „Lawoe," van Rotterdam naar Java, arriveerde 23 Febr. te Marseille; de „Prinses Marie," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 23 Febr. te Port-Said; do „Teiamon" arriveerde 23 Febr. van Amsterdam en Liverpool te Batavia; de „Werkendam" vertrok 24 Febr. van Rot terdam naar Nieuw-York en was deB morgens halfnegen in zee. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Pensioen verleend aenS. M. Van Naaraen, wed. mr. C. G. C. Van Hengst, rechter in de arrondisaements-rechtbank te Utrecht, ƒ267 M. Groen, wed. J. Flissaard, commies 3de kL bij 's Rijks belastingen, ƒ126; J. Baljet, wed. N. Van Us, commies lste kl. bij 's Rijks belastingen, ƒ240; M. Stam, wed. P. L. Verkerk, brievengaar) der, ƒ75; E. J. Dechering, wed. N. J. Bouchetto, commies lste kl. bg 's Rijks belastingen, ƒ216 ;A. M. Hulshoff, wed. mr. W. H. Elias, griffier bij de arrondisaements-rechtbank te Utrecht, 1080; M. H. Misman, wed. H. Keuning, commies 3de kl. bn 's Rijks belastingen, ƒ195; E. Andrieesen, wed. Ei. Oudegeest, lijnwachter bg de Rijkstelegraaf, ƒ450; J. W. De Gast, wed. P. J. P. Krop, kantoorknecht aan het postkantoor te 's-Gravenhage, 310 's jaars. Met ingang van 1 April s., benoemd tot ingo- nieur der lste klasse voor het stoomwezen, J. K. Kooy, thans ingenieur der 2de klasse. Benoemd tot subst.-officier van justitio bg do arr.-rechtbanl to Rotterdam, mr. J. Z. Mazel, thans subat.-oft van jast. bg de arr.-rechtb. fee Middelburg. Met ingang van J Mei a. s., benoemd tot inspeo- teur der postergen en telegraphic, standplaats Am sterdam, F. H. De Meester, thans direoteur van het post- en telegraafkantoor te Apeldoorn, en tot inspecteur der posterijen en telegrapnie, standplaats Utrecht, J. D. Doorman, thans directeur van het post- en telegraafkantoor te Bolsward. De minister van marine heeft het volgende be paald Mot 16 Maart a. s. worden geplaatstc. in de rol van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord en gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. kanon neerboot .Bever", de laitenant ter zee lste klasse P. F. Van der Velden Erdbrink, en die der 2de klasse E- Rahder, eerstgenoemde belast mot hefe bevel over genoemde boot, en b. aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam, de luitenant ter zee 2de kl. L. A. C. Steffelaar. Bij beschikking van den minister van BinnenL Zaken zijn met ingang van 1 April 1897 bij de Kon. bibliotheek te 's-Gravenbage benoemd, tot 4den assistent R. P. Mingelen, thans tijdelijk 4de assistent5den assistent G. R. Lobatto, thans tijde lijk assistent. De gewone audiëntie van den minister van koloniën zal op Vrijdag 26 dezer niet plaats hebben. TWEEDE EASIER. By de voortgezette behandeling van ds wyziging der Gemeentewet met betrekking tot de kiesdistricten voor den gemeenteraad, wees by art. 4 (bepalende, dat de gewone tyd voor de verkiezing van gemeenteraadsleden plaats beeft op den eersten Dinsdag in Jur i) de heer Heemskerk op de moeilykheden, die daaruit zullen voortvloeion. Onder meer zullen de kiezers daardoor niet voldoende geprepa reerd worden, daar de kiezers in de eersts plaats worden voorbereid voor de Kamer verkiezing. Hy stelde als amendement voor, de ver kiezing voor leden van den gemeenteraad te aoen geschieden op den tweeden Diosdag in Juli. De heer. JE. Mackay vroeg, of er 3 afzonder lyke stombureelen zullen zyn, wanneer er drieërlei verkiezingen te geiyk zyn. De Minister antwoordde, dat de bepaling van het tydstip der verkiezing voor de Regeo- ring van geen belang is, maar in het belang der gemeenteraden werd voorgesteld de eersts Dinsdag in Juni. De Regeering stelde sich dus geen party tegenover bet amendement- Heemskerk. By verandering meende de Minister, datds eerste Dinsdag in Juli de voorkeur verdient boven den tweeden. Is de oppositie groot, dan heeft de Minister geen bezwaar, voor do ge meenteraden eene maand te verlaten. Ds inrichting der stombureelen is een administra tieve maatregel. De heer Michiels van Verduynen gaf namenf de Comm. van Rapp. den heer Heemskerk in overweging te lezen: den eersten Dinsdag V I Juli in plaats van den tweeden.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 1