8 WEENER1NNEN Versche IJBOKKING. Publieke Verkooping, ADVERTENTIËN. Schouwburg te Leiden. Leidsche Ver-zekariags-Maatschappij VERGADERING Melkzaak. F. J. DE J05G, Koornbrngstceg, plaats is de spottende toon, door den minister Chamberlain aangenomen, niet geschikt om de sporen van verbittering in de gemoederen van een groot deel dor Boeren uit te wiaachen, en dat ware zoo gewenscht. Dat de Trans- vaalsche regeering recht heeft op een zeker b3drag van schadevergoeding voor den vol strekt onverschoonbaron inval van employés der „Chartered Company" en de verwerpelijke propaganda, waardoor die inval voorbereid en aangemoedigd is, is nooit ernstig betwist, en het spreekt vanzelf, dat de Britsche regeering aan hare eer verplicht is, te zorgen, dat een billijke schadevergoeding wordt betaald. Als de gedetailleerde rekening van de „stoffelijke schade" en de „zedolftke of geestelijke schade" ter beschikking is, moet zij natuurlijk nauw- kourig worden onderzocht, en is zij buiten sporig, dan moet zij met klem worden afge wezen. Intusschen, al geeft de zonderlinge verdeeling van den eisch in stoffelijk en zede lijk een verleidelijke gelegenheid voor een lach, ware hot toch voor een staatsman in de verantwoordelijke positie van een minister van koloniën verstandiger geweest de verzoe king te weerstaan." Spe&nje. De tijding uit Manilla (Philippijnen) van de verovering van Silang door de Spaansche tioepen is met groote geestdrift te Madrid vernomen en wordt beschouwd als de voor bode van een spoedig definitief succes. Silang, dat in gewone tijden 7500 inwoners telt, was een sterke stelling van de opstandelingen aan de noordelijke helling van het Sungaygebergte. Er moeten nu nog drie stellingen genomen worden: Imus, Noveleta en Cavite Viejo. Het eerste heeft in gewone tijden 15,000 inwoners, maar er liggen nu 30,000 goed gewapende opstandelingen, en de inneming zal waarschijn lijk veel bloed kosteo. Het vertrouwen in het beleid van generaal Polavieja is door de jong3te overwinning zeer versterkt. Rusland. Over de reorganisatie der Russische artil lerie deelt de „Nowoje Wremja" mede, dat alle nieuwe batterijen lichte, ril. van vierpon- der8, zullen zjjn. De voorkeur, die men aan de vierpoDders boven de negenponders geeft, berust op de meening, dat de vierponders, in gevolge de verbeterde constructie en onder toevoeging van veldmortieren, met succes de rol van negenponders kunnen vervullen. Reeds lang is over de noodzakelijkheid van uitbrei ding der Russische artillerie gesproken, omdat het percentage van dit wapen in het leger van den naburigen staat dat in het Russische leger overtreft. Voorloopig krijgt slechts de helft van de brigades acht batterijen, maar mottertftd zal het waarschijnlijk noodig blijken, ook de overige brigades met twee batterijen te water ken. De opstand op Cretau De nadere bijzonderheden over de eerste onlusten op het eiland hangen daarvan een droevig tafereel op. Een op de „Maria Theresia" dienende Ooetenrykache marine officier schrijft o. a. uit Canea, dd. 5 Februari: „Hoe het hier toegaat, zullen de dagbladen wel berichten; ik wil slechts als ooggetuige met weinige woorden den toestand schetseD, zooals hij gi3teren was toen wft binnenliepen. Reeds op een afstand van 20 mijlen zagen wij de ligging van de stad door hemelhoog opstijgende vlammen aangewezen; toen wij naderbijkwamen, hoorden wij ook uit het geweervuur en eenige kanonschoten, hoe 't er toeging. In de haven liggen buiten ons nog 2 EogelschoD, 1 Franschman, 2 Italianen en 2 Russen, allo groote schepen, die met hunne electrische zoeklichten de consulaat gebouwen verlichten, om bijtijds behalve de reeds gezonden bezettingstroepen verdere hulp aan de consulaten te kunnen verleenen. In de stad zelve ging het afschuwelijk toe; het was overal moorden en branden in de stad en de omstreken. Vandaag zag men in de stad geen kvend wezen, behalve eenige ïurksche soldaten in lompen gekleed en op üe daken enkele vrouwen, weeklagende en biddende. Aan iederen hoek en in iedere steeg lagen de lijken open en bloot. Aan boord van de oorlogsschepen zijn omstreeks 500 vluchte lingen opgenomen. Tbaüs brandt de stad aan drie hoeken en achter haar wordt aanhoudend geschoten. Kolonel Vassos heeft Voukolies ln de lucht laten vliegen. Een Orieksch luitenant is bij het gevecht, hetwelk aan de catastrophe .voorafging, gewond; vijftien Grieken en Cre tenzers werden gedood. Den vorigen nacht deed het garnizoen een uitval, zegt de cor respondent van de „Daily Chronicle," en wei gerde zich over te geven. Op slechts enkele uitzonderingen na werden allen gedood. Toen Voukolies gevallen was, vernam kolonel Vassos, dat bet Turksche garnizoen uit Canea kwam oprukken; onmiddellijk zond hij een inlandsche troepen-afdeeling af, om deze strijdmacht den weg te versperren. De inlanders werden later versterkt met een afdeeling Grieken. Zoodra hot tot een ontmoeting was ge komen, rukte kolonel Va6sos uit met een bataljon infanterie en detachementen der an dere wapenen. Op een vlakte nabij Livadla kwam het tot een gevecht; vijftienhonderd Turken en vjjf- en-twintig honderd Turksche Cretenzers, voor zien van drie kanonnen, vielen de Cretenzer hulptroepen en het Griekscbe leger aan; een hevig gevecht ontstond, hetwelk anderhalf uur duurde, waarna de Turken gedwongen werden naar Canea terug te trekken en be scherming te zoeken onder de vlaggen der Christen mogendheden. Kolonel Vassos maakte zich meester van het proviand, hetwelk hy onder de Cretenzers verdeelde, en van de paarden. Het aantal Turken, dat by dit gevecht om het leven is gekomen, is tot nog toe onbekend. De volgende telegrammen zyn nogontvangen Konstantinopel, 22 Febr. De moord op de bevolking van vyftien Turksche dorpen in de omstreken van Sitia, waarby ongeveer 2500 personen om het leven kwamen, heeft de Turksche bevolking tot opwinding ge bracht. De bewapening wordt voortgezet. De sultan zal een voorschot geven uit zijn particuliere kas, om de Rediffs te mobiliseeren. Acht pantserschepen worden gewapend om naar de Griekscbe wateren te vertrekkenbemanning, levensmiddelen en krijgsvoorraad worden inge scheept. De torpedobooten hebben reeds bevel gekregen om te vertrekken Honderd twintig bataljons der reserve zijn onder de wapenen geroepen. Het materieel der ambulances wordt in gereedheid gebracht. Canea, 22 Febr. De Franscheen Italiaan- 8che oorlogsschepen hebben geen deel ge nomen aan het bombardement, doordat zü buiten de ljjn lagen. De opstandelingen hadden geen dooden, alleen matenëele schade werd aangericht. Canea, 22 Febr.De Russische, Italiaan- sche en Britsche consuls zijn uit Selino en CadaDO teruggekeerd, na vergeefs getracht to hebben, ouderhandelingen aan te knoopen mot de leiders der iusurgenten. De Christenen scho ten op hen in beide plaatsen. Van weerszyden zijn krijgsgevangenen vermoord. Athene, 22 Febr. Git Canea wordt ge meld, dat by het bombardoment 15 Christenen gewond zijn. In het klooster van oen Profeet Elia werden 3 nonnen gekwetst. Uit Heraclion wordt bericht, dat de oorlogs schepen te Retuymo zijn aangekomen. De Euro peesche vlaggen warden echter niet geheschen, daar de gouverneur weigerde. De soldaten plundarden acht huizen to Kamaraki; de Russische vice-oon6ul heeft daartegen gepro testeerd. De Turken, door de regeering van ammu nitie voorzien, hebben Atsipopoulo aange vallen, maar werden afgeslagen. Het bericht van de moorden te Sitia wordt tegengesproken. Hier te Athene zyn naar aanleiding van het bombardement talrijke betoogingen ge houden. Delyannis Bprak tie menigte toe en zeide dat de gevoelens der regeering dt-zelfje zyn als die van het volk. De minister van buitenlanhsche zaken is naar verscnillende vertegenwoordigers van het corps diplomatique gegaan om tegen het bom bardement te procetteeren. P a r y 8 22 Febr: De studenten hadden hedenavond in Tivoli Vauxaall een meeting ten gunste van Qriekpnland georganiswerd, die door 4000 personen werd bygewoond. Verscheiden socialistische afgevaardigden voerden het woord. De meeting nam een motie aan, waarin geprotesteerd werd tegen de interventie der mogendhodan op Creta. Er vielen geen ernstige incidenten voor. Telegrammen. PRETORIA, 22 Februari. By den Trans- vaalschen Volksraad is heden een wetsontwerp ingediend, dat waara«hyniyk morgen zal aan genomen worden. Het bepaalt dat alle wetten en besluiten door den Volksraad aangenomen, als van kracht moeten worden beschouwd door het hooggerechtshof en de and ere magi straten. Indien een rechter geen rekening houdt met deze beschikkingen, zal by in rechten vervolgd kunnen worden. Dezelfde wet machtigt den president om van de leden van het hooggerechtshof te eiscben, dat zy zich in de toekomst aan deze wet zullen houden. De nieuwo wet zal geen inbreuk maken op verkregen rechten, d. w. z. dat het vonnis uitgesproken in het proces van Brawl tegen den Staat, van volle kracht zal biyven. LONDEN, 22 Februari. De eerste lord der Admiraliteit Goschon deelde in het Lagerhuis mede, dat Benin op 18 dezer is ingenomen. Het verlies der Engelschon aan dooden en en gewonden bedroeg 17 Europeanen en 23 inlanders. Er zyn maatregelen genomen om den koning in handen te krygen. BRASS, 22 Februari. De Britsche tuchti gingsexpeditie heeft de stad Benin ingenomen na een gevecht van acht uur. Vier blanken zyn gesneuveld en 16 gewond. LONDEN, 23 Februari. Aan de „Times" wordt uit Montevideo (Uruguay) gemeld, dat ernstige pogingen worden aangewend, om een verzoeuing tot stand te brengen, doch Borda weigert elke toenadering, zoodat een ministeriëele crisis ophanden is. TWfiflOE Kt A MER. Zitting van heden Per Telegraaf.) Aan de orde is de voortzetting der beraad slagingen over de wyziging der Gemeentewet met betrekking tot de kiesdistricten voor den gemeenteraad. De heer Rink stelde door een amendement de Kamer in de gelegenheid te beslissen of zy alleen splitsing wil van de grootste gemeenten Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam en handhaving van de bestaande indeeling voor ge meenten boven 15,000 zielen, behoudens invoe ring van het couloirstelsel voor de raadsver kiezingen. Mocht dit bezwaren opleveren, dan ware te bspalen, dat elk jaar 7« deel van den Raad aftreedt met gelyktydige vervulling der tusschentydsche vacatures. Hy wil voor komen eenzydige behartiging van buurtbe- langen en do daaruit voortvloeiende opdrijving der gemeentelasten. De heer Hinteen bleef, namens de meerder heid der Commissie van Rapportours, de split sing voor geen enkele gemeente in te voeren. Alleen by verwerping van alle amendementen is zy voor hot amend.-Rink. Spr. hechtte meer gewicht aan de bezwaren der gemeentebestu ren dan de Mhister. De beer Van Gennep acht bet coulverstelsel zonder splitsing der groote gemeenten onmo- geiyken wil de uitoefening van het stemrecht zoo weinig mopeiyk tydroovend en lastig maken, in welke practische richting zich het regeeringsontwerp beweegt. Geen splitsing en geen coulvorstelsel ware nu dan nog het rationeelste. Vooral voor de werklieden en de kleine lieden moet het stemmingsgeheim door het couloorstelsel gewaarborgd worden. Overi gens bestreed hy de bezwaren tegen de split sing ontleent aan de organisatie-eenheid der gemeenten. Hy ontkende de nadeelen van de splitsing van gemeenten in districten. De heer Drucker bleef de splitsing bestryden met ontkenning, dat de gemeentebesturen uit zelfbehoud bezwaren maakten, vreezende, dat buurtbelangen zich te veel zullen doen gelden. Dit ontwerp is gevaarlyk voor de gezonde openbare meening, die zich onder de Gemeentewet in de gemeenten heeft ont wikkeld. De heer Van Borssele maakte de opmerking, dat de vrees voor geringe belangstelling der kiezers weinig strookt met de ruime kiesrecht- uitbreiding. Nadat de hoer Loihman nog in een weer legging was getreden van eenige bezwaren tegen de splitsing, kwam de Minister nog maals aan het woord. Zonder stemming is aangenomen het wets ontwerp tot wijziging der provinciale kies districten en de provinciale wet, de vorige week behandeld. By het voortgezet debat over het ontwerp tot wyziging van de Gemeentewet, verdedigde de Minister Van Houten nader de splitsing der gemeenten voor de Raadsverkiezingen als noodeakelyk in verband met de wijziging der provinciale kiesdistricten. Hot amendement-Goekoop (geen splitsing der gemeenten) werd verworpen met 58 tegen 32 stemmen. Het amend. B stert (alleen splitsing van Amsterdam, Botterdam en Den Haag) werd verworpen met 57 tegen 34 stemmen. Het amend. Rink (alleen splitsing van Am sterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht) werd verworpen met 54 tegen 37 stemmen. Het regecringsartikel 2 (splitsing der ge meenten boven de 15,000 zielen werd goed gekeurd. LEIDEN, 23 Februari. De Leidsche ZouaveBbroederschap „Fidei et Virtuti", afdeeling van den Algeaieenen Nederlandschen Zouavenbond, vierde gister avond in de concertzaal van den heer Ephraïm. aan de Haarlemmerstraat, haar 21ste jaar feest, by welke gelegenheid zich naast het tooneel twee plantenversieringen bevonden, te midden waarvan de beide banieren en de busten van EL M. Koningin Wllhelmina en Z. H. Paus Leo pryken. De zaal was goed bezet, zoowel door een manneiyk als door een vrouweiyk publiek. Ook kinderen, die by herhaling aan hun aan wezigheid deden herinneren, ontbraken niet. Nadat de muziek eenige oummers had ten gehoore gebracht, opende de president, de heer B. J. Staphorst, in zouaven-uniform, het Bamenzyn met een woord van welkom en het uitspreken van den wensch dat allen dezen avond veel genoegen mochten hebben. Maar bovendien had hy zich nog van een andere aangename taak te kwyten, nl. den penningmeester, den heer J. W. Goddyn, geluk te wenschen, omdat deze nu juist 12Yj jaar die functie vervult. Namens bestuur en leden werden aan die felicitaties toegevoegd geschenken, bestaande uit een regulateurklok, een beeld en een inktstel. Het spreekt van zelf dat de jubilaris zeer gevoelig was en byna geen woorden kon vinden om voor de verrassing te bedanken. Uit het verslag van den eersten secretaris, den heer J. Van Dam, bleek dat de ontvangsten het afgeloopen jaar de uitgaven hebben over troffen. Aan contributies is nl. ontvangen 327.28, aan boeten f 9.471/*» voor het wedu- wenfonds 29.06, van heeren donateurs en diverse ontv. f 35.33, te zamen 401.14VJ. De uitgaven zyn als volgt: aan ziekengeld ƒ128.10, aan verschillende doeleinden de ver- eeniging betreffende f 100.48, totaal f 228.50. Het boekjaar sluit dus met een voordeelig saldo van 172.567». De vereeDiging telt thans 65 leden, 10 dona teurs, 2 eereledeo en 1 lid van verdienste. Dit jaar werden er geen leden door den dood ontnomen, wel overleed er een donateur, de heer M. Kouwenberg, wieu nogmaals een „rust in vrede" werd toegeroepen. Overigens bleek ook uit de verdere mede- deelingen, omtrent de werkzaamheden en be moeiingen der vereeniging, dat zy in zeer gun6tigen toestand verkeert. Voor dezen avond was een programma samengesteld, hetwelk wel geschikt bleek dat de weDach van den voorzitter zou werden bewaarheid: het bevatt9 feestliederen voorde leden, bonds- en andere liederen te zingen door een onlangs pas opgericht zouaven-zang- koor onder den naam „Leo", met den heer L. J. Hen8ing tot president, twee- en drie stemmige koren, komische voordrachten, en een drama in drie bedrftven: „Carranza", vry naar bet Dultscb, welk stuk speelt in de Spaansche stad Grenada tusschen 1540 en 1650, waarin men dus veel schitterende ridderkostumen te zien krygt, maar ook een kloosterling, een vertegenwoordiger van het gerecht, een scherprechter en beulsknechten, want er is geduelleerd, waarin de eene edel man den anderen heeft overhoop gestoken en dat mocht men in dien tyd ook al niet doen. De optredenden, zoowel wat het zangkoor en de voordrachten, als wat de opvoering van het „ridderstuk" betreft, waarin vooral ook een knaapje als broeder van den ter dood veroordeelden edelman, die den dans echter nog juist bytyds ontspringt, zich aardig van zyne taak kweet, slaagden er volkomen in de aanwezigen veel genoegen te verschaffen. Dat bleek uit de aandacht, waarmede zang of spel gevolgd werden, en uit het applaus, waarmede de uitvoerenden telkens werden teruggeroepen. Aan het einde voordat er gelegenheid tot dansen werd gegeven werd er 's nachts om twee uren nog ten collecte gehouden voor hulpbehoevende oud-zouaven. De minister van koloniën werd heden ochtend, naar zyn departement gaande, ter hoogte van het Mauritsbuis te 's Gravenhage lastig gevallen door een persoon, die in be schonken toestand scheen te verkeeren en op dringenden toon Zyn Excellentie iets vroeg. De minister wilde doorloopen, doch de man trad h&m in don wog. Eon rijksveldwachter, die juist passeerde, nam den persoon in arrest en bracht hem over naar het gebouw der rechtbank, van waar hy naar het politie bureel aan de Nieuwe Haven werd vervoerd. De man gaf op te Delft te wonen en naar Den Haag gekomon te zyn om werk te zoeken. Blykens den staat van de verdeeling der kiesdistricten in stemdistricten, zullen er by de aanstaande Kamerverkiezingen in Juni niet mineer dan 1614 stembure-.-len in het land werkzaam zyn om de stem biljetten in oatvangst te nemen. Het kleinst aantal stern- districten zal Amsterdam II hebben, namelpk 4, terwyi het kiesdistrict Sittard zich zal magen verheugen in het grootst aantal stem- émtricten, namelyk 35. Tussch<n die beide uitersten variéeren de overige kiesdistricten in het aantel stemdistricten. Leiden, dat één kiesdistrict vormt, krygt 8 stemuistricten. Da verkiezing voor een lid der Provin ciale Staten in het hoof-ikifsdistrict 's Graven huge, ter voorziening in do vacature ontstaan dooz het ovsrlyden yan mr. C. A. v. d. Kemp, iseoor Gedep. Staten btpaald op Dinsdag 30 Mtart a. s. de herstemming, zoo noonig, op Dinsdag 13 April. Baad tan Tucht. De Raad van Tucht te Amsterdam deed gisteravond uitspraak in de z.«ak tegen den kapit in van het stoomschip „Jupiter", dat op 24 December op de reis van Amsterdam n*ar Re val go bleven is. De Raad overwoog, dat Indien de gezag voerder niet uitsluitend was afgegaan op schatting met het oog, hy door peiling en vergelijking op de kaart zou bemerkt hebben, dat hy op minder dan een Duitsche myl af stand van de kust was, zood.it de stranding en de daarop gsvolgdo schipbreuk zyn te wyten san achteloosheid. De Raad schorste daarom den kapitein voor den tyd van 6 maanden in de bevoegdheid op te treden als schipper op een Nederlandsch koop vaardy schip. In de zaak betreffende de aanvaring van de „MIrierva" met een Katwyksche bom, ten gevolge waarvan deze verongelukte, werden nog gehoord de 1ste stuurman v. d. Eist, de 8d* stuurman Rockleben en de zeeman De Boer. Y. d. Eist verklaarde, dat de lichten op de „Mimrva" in orde waren: er brandde een toplantaarn en de gewone groene en roode boordl'intaarn6, terwyi er geen zeilen waren, die de vuren onzichtbaar maakten. Aan boord van de bom had getuige slechts toen de aan varing plaats greep een flauw scbyn3el gezi n, doch dit was dadeiyk gedoofd. De 3de stuur man, speciaal belast met de vuren, legde eveneens de verklaring af, dat deze in do beste orde waren, en hetzelfde verzekerde De Boer. Ook de kapitein, de heer L. De Jonge, werd nog even gehoord over onder- deelen. Na een korte beraadslaging deed de Raad uitspraak en sprak den gezagvoerder vry van 6chuld aan de aanvaring. Beursbericht. Amsterdam23 Februari. Arkansas 430. Terminal 1207%- Gulf 901/,. Böltshares 553/v Oostenryk Mei 837/8> Oost. Juli 84s/,. Turken D 18s/«, Turken C197», 8. Over het algemeen was de markt vast, met zeer weinig handel. Prolongatie 3. ACAOEJHIESIIEITW8. Leiden: Geslaagd is voor het doctoraal examen in de artsony-bereidkunde de heer J. L. B. Van der Marck; voor het doctoraal examen in de rechtswetenschap de hoeren P. W, J. B(jnen en C. J. Snyders. Getrouwd: GERARD J. KLEINE EU GEERTRDDA H. KALLENBERG. Tevens hartelijke dankbetuiging voer de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden. Leiden, 28 Februari 1897. 1462 7 Getrouwd: H. M. 0. VAN DER HARTEN, Kapit. in-Kwartiermeester, ur C. P. C. M. BEERN1NK. ggS, j *3 1897. "68 7 De Heer en Mevrouw VAN DER HARTEN betuigen hunnen hartelyken dank voor de vele bewyzen van belangstelling bij gelegen heid van hun huweiyk ondervonden. 1454 4 Heden overleed, te Winterswyk, nog onver wachts, op den leeftyd van 66 jaren en 8 maanden, onze geliefde Moeder en Behuwd- moeder Mej. de Wed. J. W. SELLINK Beijers, eerder Wed. van den Heer G. J, MEIJNEN. J. B. MEIJNEN. C. M. MEIJNEN-Pandeb. Leiden, 20 Februari 1897. Eenige kennisgeving. 1443 10 Nog diep treurende over het verlies myner innig geliefde Echtg»-noote, overl a o<k heden myn eenig kind en geliefde Zoon JOHANNES WILHELMUS BARTHOLOMEUS, op den leeftyd van slechts 25 dagen. P. C. VAN DER ZON. Warmond, 21 Februari 1897. 1448 7 Heden overleed, na een lang iurig ïyden, na voorzien te zyn van de HH. Sacramenten der Stervenden, onze geliefden Zoon, Broeder en Behuwd broeder, HENDRIK MARTINUS RIETMEIJER, in den ouderdom van 20 jaar. Uit aller naam, M. RIETMEIJER. M. RIETMEIJER Tendeloo. Leiden, 22 Februari 1897. 1455 9 De Heer en Mevrouw KAREL KEULS— Paljens betuigen buncoo di.Dk voor de vela bewyzen van belangstelling by de geboorte van hunnen Zoon ontvangen. 1457 4 DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wy onzen hartelyken dank voor de liefderijke verpleging, door onze geliefde Dochter en Zuster in hot Acade misch Ziekenhuis genoten, waar zy met gun stig gevolg een operatie beeft onderga<n. Naast God hebfce® wy dus den Weled.- Hoog- en Zeergel. Beeren Prof. VEIT en Dr. SEM MELING, eo de Hoofdverpl., Mej. TIBBOEL, haar herstel te danken. Ook een woord van dank aan den Weled,® Zeergel. Heer Dr. DEN HOUTER, die direct op het spoor der ziekte was. Mede Damena Familie, J. H. RUYTENBEEK. Leiden, 22 Februari 1897. 1437 16 De DIJKGRAAF van RIJNLAND brengt ter kennis van de ingelanden, dat op Don derdag 4 Maart 1897, des voormiddags te lllA uur (A. T.) eene Vere nigde Vergade- r ng zal gehouden worden in het Gemeen- landshuis te Leidtn. De Dykgraaf van Rflnland, 1450 8 EGBERT DE VRIES. Donderdag 26 Februari 189? op hunne Tournée, 1460 17 slechts een enkele Zanguitvoering der in vcr»chnieiul koele am. Entree Loge 160, Baignoires f 1.25, Parterre ƒ1. G derft 0.50. Plaatsen kunnennok »efer8flre>IIJk, eiken werkdag van 10 tol 4 uren besproken voorden bij de Bureeliste, Peepcngracht 22. en op den speeldag aan den Schouwburg, van 10 tot 2 uren, a 10 Cents «ttbra per pi#«te. TSGfcN Invaliditeit en Ongelukken der Werklieden. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van S Dec. 1S96, OP 1441 16 TRIJDAG 2S Februari 1807, des avonds te halfnegen, in het NUTSGEBOUW. O. J. VAN DER DRIFT j sti H J. JESSEj^becretarissen. Gevraagd: een fllnlte JONGKN of aankomende KNECHT. 1463 6 Adrea: flpekalac-'tl Hoojewoerd 71. In de nabijheid van Leiden wordt bovenr' staande TE KOOP aangeboden metWoonhuia enz., leverende sedert jaren een goed bestaan Koopsom ƒ3000.— Br. fr. lett r C aan detf Boekh. J. W. VAN LEEUWEN, Maarsmans- steeg, alhier. 1461 5 Weder voorhanden; 1458 3 26 Februari, 's middags te balfdrie, aan he* strand te Katwftk aan Zee, van SCHEEP®. ■OUT, waaronder: 1464 r 3 stuks 6-duims eiken platen 36 voet. 3 5 84 8,2„ r> ff 35 Voorts: Balken, Planken. Palcu, en>

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3