ADVERTENTIËN. bij hot binnenlondsch bestuur dé ambtenaren voor den burgerlijken dienst E. A. Kern en S. Van Noulmys; bij zijn departement de ambtenaar voor den burger lijken dicn9t Ch. L. Stoll. Bij de Staatsspoorwegen op Java. Geplaatst: Bij de Oosterlijnen de benoemde adjunct-ingenieur A. Brijan. Overgeplaatst: Van de lijn Tarik-Soera- baia naar de Irju Batavia-Tangerang-Bantam de bouwkundig ambtenaar 2de klasse F. K. A. Van Bijl e velt. BUITENLAND. Frankrjjk. In do Kamer vroeg gisteren de heer Deloncle ophelderingen over een passage uit de rede voering van sir Michael Hicks Beach in het Lagerhuis over de Egyptische quaestie. De minister van buitenlandsche zaken Hanotaux zeido, dat de woorden, in dit ver band door sir Michael gebezigd, niet beschouwd kunnen worden als een oplossing te brengen van bet internationaal geschil. Er is niets in den internationalen toestand veranderd, en niets zal verandering brengen in het besluit van Frankrijk om ge3n inbreuk te dulden op zijn recht, dat door internationale verdragen erkend is. Ter aanvulling van het bovenstaande diene bet volgende: Zooura de Fransche regeering hoorde van het voornemen der Britsche regeeiing, om aan de Egyptische regeering de uit de „Caisse do la Dette" genomen som voor te schieten, heeft de regeering het Egyptische bestuur de vraag gedaan, of het dit voorschot had gevraagd. Deze stap werd door den Russischen agent gesteund. "Wat betreft de verklaringen, afgelegd in h^t Engelsche Lagerhuis, verzekerde de heer Hanotaux, dat niets gevaarlijker kon zijn dan deze polemieken van Parlement tusschen Parlement, welke tot ondoordachte woorden aanleiding zouden kunnen geven. In het Engelsche Parlement heeft men zelfs het aanstaande verdwijnen van de ge mengde rechtbank in Egypte aangekondigd; dat is wel een weinig te veel vlugheid aan den dag gelegd; misschien zou men zulk een verklaring niet gedaan hebben, wanneer de uitspraak der rechtbank anders geluid had. In de expeditie naar Dongola zag de Fran scbe regeering een gevaar voor de toekomst der Egyptische financiën; want het is haar niet onbekend, dat Egypte steeds getracht heeft den Boven-Nijl te bemachtigen. Met het oog op den tegenwoordigen toe stand in Europa is het van het hoogste be lang, dat niets de eensgezindheid onder de mogendheden stoort. „Wij zullen blfiven steunen op do eens gezindheid der mogendheden, in het leven ge roepen door internationale daden, die zich ver heffen boven al deze debatten en waaraan men alleen door een internationale overeenkomst mag raken." Dol taohIand« De Rijksdag heeft gisteren de begrooting van de rijkskanselarij behandeld en een daarop ingediend voorstel aangenomen om een me morie te publiceeren over de werking der handelsverdragen. In den loop der debatten betoogde baron Yon Marschall, dat op het gebied der handels politiek geen tegenstrijdigheid bestond tus schen hem en graaf Posadowsky-Wehner, den staatssecretaris der rijksschatkist. Steeds meer bevestigde zich de meening, dat Duitschland ook in de toekomst handelsverdragen moet sluiten, waarbij echter de gezamenlijke be langen meer behartigd moeten worden. Italië De opening van de internationale sanitaire conferentie te Venetië is uitgesteld tot 16 Febr., omdat verscheidene gedelegeerden een lange reis moeten maken en niet eerder aanwezig kunnen zijn. De Italiaansche regeering zal vertegen woordigd zfin door prof. Pio Foa, vandenni- ▼ersit-it te Turijn, en prof. Santo-Liquido, directeur van bet gezondheidadepartement aan het ministerie van binnenlandsche zaken. Prof. Bacelli heeft bedankt, omdat hy het beneden de waardigheid der wetenschap acht, dat de conferentie wordt gepresideerd door een niet deskundige, Bonin, onderstaatssecretaris voor buitenlandsche zaken. In den Franschen Senaat is er op aange drongen, dat de regoering zou besluiten, sche pen uit Indiè niet in Franscbe havens toe te laten als zfi geen volkomen schoone passen hebben. De minister Barthou antwoordde, dat alles gedaan was om valsche gezondheidsattes ten met alle strengheid te vprhinderen. Een gron Jig onderzoek der reizigers en ontsmetting der goederen was niet alleen voor Marseille, maar voor alle Franscbe havens bevolen. Turkije. De sultan van Turkije schijnt weder te willen veranderen van grootvizier. De „Times" verneemt ten minste uit Konstantinopel, dat het ambt van grootvizier is aangeboden aan den vali van AJeppo, doch dat deze voor de eer heeft bedankt. De politie te Konstantinopel heeft zich tijdens het vervoer van het spoorwegstation naar het postkantoor meester gemaakt van de Fransche post, ten einde de bladen in beslag te nemen, die opstellen bevatten over de ver- toogen van den gezant De Cambon tot de Porte. De zak werd later teruggegeven aan den directeur van het postkantoor. Behalve de bedoelde bladen ontbraken er vele brieven aan de mail. De onlusten op Creta. De Grieksche r«getring heeft by de Kamer een krediet aangevraagd van 100,000 drachmen, ten behoeve van de vluchtelingen van Creta, die op verschillende Grieksche eilanden worden gehuisvest Volgens officieels berichten, te Londen ont vangen, zyn bi) de straatgevechten te Cania 30 personen gedood. Sedert Zaterdag is het in de stad rustig gebleven. Athene, 8 Februari. Een telegram uit Syra (op het eiland van dien naam gelegen) bevestigt, dat de Christenen buiten Canea do Helleenscho vlag hebben geheschen, de unie met Griekenland hebben geproclameerd en koning George uitgenoodigd, bezit van het eiland te nemen. Athene, 8 Febr. 6 30 n.m. :Op verscheidens punten in de omstreken van Canea wordt nog voortdurend geweervuur gehoord. Eenige groepen van opstandelingen moeten de unie met Griekenland hebben geproclameerd en trachten een voorloopig bewind Bamen te stellen. De heden gehouden Kamerzitting had op voorstel der oppositie met gesloten deuren plaats; de tribunes werden ontruimd. Delyannis verklaarde dat hy tegen geheime zittingen was en niet het woord zou nemen. De leiders der oppositie verlangden, dat de regeenng zou verklaren welke maatregelen zy denkt te nemen met het oog op de Creten- zische quaeslie, en eischten met aanarang een geheime zitting. In stemming gebracht, werd het voorstel verworpen met 102 togen 51 stemmen. Vyftien afgevaardigden van de meerderheid stemden er vóór. Londen, 8 Februari: In het Lagerhuis deelde de onder staatssecretaris van buiten landsche zak«n Curzon het volgende mede: Volgens de berichten van hedenmorgen is de brand te Canea volkomen gebluscht; byna 200 huizen en eenige oliepakhuizen z(jn ver nield. Meer dan 5000 personen hebben de vlucht genomen op schepen. Aan alle zyden rondom Canea heeft de brand opgehouden. Te Candia hebben de Muzelmannen geweren uit het arsenaal genomen, maar het biyit rustig in de stad. Met het oog op den nood is uit Malta vleesch en beschuit gezonden, genoeg voor 1200 personen gedurende veer tien dagen. Zes Engelsche oorlogsschepen be vinden zich in de wateren van Creta, en de „Revenge" met admiraal Harris is op weg naar het eiland. Athene, 9 FebruariHet staatsblad bevat een decreet, waarby bjjnaalle oorlogsschepen in dienst worden gesteld. De toestand te Heraclion is onrustbarend. De wyk der Christenen te Rettemo is door de Turken geplunderd. Uit Canea wordt officiéél de bevestiging van het bericht ontvangen, dat de vereeniging met Griekenland op het eiland geprocla meerd is. Gemeenteraad van Zoeterwoude. Zitting van heden. Telegrammen. WASHINGTON, 8 Februari. De Senaat heeft met overweldigende meerderheid het voorstel verworpen, om bet Engelsch-Amerikaansche arbitrage-verdrag in openbare zitting te behan delen. [De beteekenis van dit bericht is eenigs- ring vaag. De bedoeling schynt eenvoudig te zyn, dat de behandeling is uitgesteld; wjj leiden dit af uit een telegram in de Engelsche bladen, luidende: „Senator Sherman heeft als voorzitter van de commissie voor buitenland sche zaken aangekondigd, dat hy Maandag den Senaat zal voorstellen, het tractaat in behandeling te nemen. Dit voorstel wordt bestreden door voorstanders van andere wets ontwerpen." A. H.] MONTREAL, 8 Februari. In de heden ge houden vergadering der directie van den Canadian-Pacific-spoorweg is een dividend van 2 pCt. op de preferente aandeelen en van 1 pCt. op de gewone aandeelen, voor het half jaar geëindigd 81 December LI. aange kondigd. LONDEN, 8 Februari. Het Engelsche stoom schip „Highlands", van Bona naar Rotterdam, en de Amerik. 3-mast schoener „Helen G. Moseley" zyn met elkaar in aanvaring geweest, waarby beide schepen belangryke schade be llepen. De „Highlands", waarvan de voor steven verbrtJzeld en platen werden ingedrukt, heeft de „Helen G. Moseley" te Cadix binnen gesleept. HAMBURG, 9 Februari. Esn hoofdzakeiyk uit halfwas jongens bestaande troep veroor zaakte gisteravond op de Schaarmarkt woeste tooneelen van ongeregeldheid. De politie moest van haar wapens gebruik maken om de joelende menigte uiteen te dry ven; verschil lende personen werden gevangengenomen en een aantal gewond. Tegen middernacht ontstonden in de zij straten van de Schaarmarkt nieuwe tumulten, waarby drie politie-agenten en een aantal burgers zwaar gewond werden. In de Groote Backersgang draaide het volk de gaslantaarns uit en werd uit de ramen kokend water op de politie of werden asch, flesschen en steenen naar beneden gesmeten. De politie trok terug en haalde versterking, waarna de orde hersteld werd. Om één uur hedennacht was alles weder rustig. Beursbericht. Amsterdam9 Februari. Markt flauw, met weinig handel.. Integralen 89%, Portugal 23»%, Peru 42%, 3%, 12»%, Petroleumbronnen Nei.-Indié 820, Ameri- kaansche sporen mede flauwer. Prolongatie 3. Deze eerste vergadering in 1897, die niet werd bijgewoond door de heeren Korts en Hoogeveen, opende de heer J. H. Slicher, voorzitter, met een kort woord, waarby hy een terugblik wierp in het vorige ja^T, om te herinneren aan do annexatie, die der ge meente op een groot verlies aan ingezetenen te staan kwam en haar terugbracht tot een toestand van 25 jaren geleden. Spr. wees voorts ©p de treurige gevoigen van de an nexatie, die zich in het personeel, in dienst der gemeente, deden gevoelen, en op de muta- tiën in den Raad. Nu de gemeente een ziekte proces, ais in 1896, heeft doorgemaakt hoopte spreker, dat de Raadsleden, met ter-zydo-stel- ling van al hetgeen in dat jaar geschiedde, hun beste krachten mogen blyven wyden aan de behartiging van de belangen der gemeente en uitte voor hun personen en gezinnen de beste wenschen. "Voor kennisgeving werden aangenomen twee missives van Gedeputeerde Staten, be treffende betaling uit de onvoorziene uitgaven en één misaieve van B. en Ws. van Leiden, in zake de opneming van krankzinnigen in het gesticht „Endegeest". Een 8chryven van J. Korsse, die naar aan leiding van een plaats gehad hebbenden dief stal, de noodzakelijkheid betoogt, dat de gemeente-veld wachter "Willemse dichter by Leiden, aan den Haagweg wone, wordt ter z[jde gelegd. Naar aanleiding van een schrijven van den landbouwer Koster, wonende aan deSt.-Nico- laaslaan, die 30 wil geven voor het rooien van boomen, besliste de Raad, conform het voorstel van B. en Ws. op een genomen be sluit niet terug te komen. Voor kennisgeving werd aangenomen een staat van schoolbezoek, die niet byzonder schitterend is. Alsnu kwam ter tafel een missive van B. en Ws. van Voorschoten, meldende, dat deze gemeente tot 1 Mei a. s. bereid is op den ouden voet hulp by brand in het aangren zende deel van Zoeterwoude te verschaffen, mits vóór 1 Maart de Raad dezer gemeente bericht heeft, dat by bereid is op de door Voorscholen gestelde voorwaarden een rege ling aan te gaan. Naar aanleiding dezer missive gaven B. en Ws. in overweging, gehoord het advies van den gemeente-opzichter, in de behoefte aan brandbluschmiddel&n in voormeld gedeelte zelf te voorzien, door de aanschaffing van een spuit en het bouwen van een brandspuiten huis,waarvan de kosten zfin geraamd geworden op ƒ800 en ƒ300, te zamen ƒ1100. Naar het gevoelen van B. en Ws, is deze voorziening meer in het flnaaeiëel belang der gemeente, darn de onderhoudskosten per jaar slechts op ƒ117 geraamd worden. De heer Pieterse stelde voor deze zaak in geheime zitting te bespreken, aangezien er beleodigende woorden aan het adres van Voor schoten zouden kunnen gebezigd worden en hy niet gaarne zou zien, dat deze in de courant van hedenavond kwamen, geiyk met Voor schoten aan het adres van Zoeterwoude het geval was. De heer Lagerberg ondersteunde dit denk beeld. De Voorzitter zeide hierop, niet te kunnen vermoeden, welke beleedigende woorden zouden kunnen worden geuit. Hy had echter geen bezwaar tegen een geheime zitting. Hiertoe werd dan ook overgegaan. Na heropening een goed aalf uur later werd het vooratel van B. en Ws. aange nomen, hun de noodige gelden beschikbaar gesteld, om het besluit zoo spoedig mogeiyk tot uitvoering te brengen, en werd besloten Voorschotens gemeentebestuur hiermede in kennis te stellen onder dankbetuiging voor de betoonde bereidwilligheid, om Zoeterwoude te helpen, en met het verzoek, om, zoolang aan voormeld besluit nog geen uitvoering is gegeven, op den bestaanden voet hulp te verleenen. Vervolgens kwam in behandeling het vroeger aangehouden request van aanwonenden aan den Vlietweg, wier kinderen de openbare school te Voorschoten bezoeken, om betaling door de gemeente van het pontgeld. B. en Ws. stelden voor, die ouders, wier kinderen even goed de school in het dorp Zoeterwoude als die in Voorschoten kunnen bezoeken, omdat de afstanden gelyk zyn, die hun kinderen in Voorschoten willen laten schoolgaan en in staat zyn te betalen, het schoolgeld, dat op de school in Zoeterwoude wordt geheven, zynde 10.40, aan deze ge meente te doen uitkeeren, doch hun, die verder van Voorschoten dan van het dorp Zoeterwoude afwonen en niet kunnen betalen, vrijstelling te verleenen. Voor allen, zonder onderscheid, wordt ech ter het pontgeld door de gemeente betaald, evenais ook in andore deelen der gemeente geschiedt. Dit voorstel wordt aangenomen en bepaald, dat deze regeling met 1 April in werking treedt. Naar aanleiding van een wenk van den heer Van Konijnenburg, die mededeelde, dat zy, wier kinderen de school te Voorschoten zoeken, het schoolgeld per maand betalen aan het hoofd dier school, doch in Januari één of meer hunner ook een quitantie werd ge presenteerd vanwege den gemeente ontvanger van Zoeterwoude, beloofde de Voorzitter, der- geiyke onregelmatigheden te voorkomen, door èn de belanghebbende ouders èn het hoofd der school te Voorschoten met de nieuwe egeling in kennis te stellen. Van af 1 April bobben bedoi-lde ouders dus het schoolgeld te voldoen aan den gemeente-ontvanger van Zoeterwoude. Besloten werd aan Gedeputeerde Staten voor vyt jaren ontheffinng te verzoeken van de verplichting tot invoering der vrfle- en orde-oefeningen op de openbare scholen. De Raad zag met B. en We. de noodzakelijk der invoering van dit leervak in Zoeterwoude niet in, o. m., omdat dit een vergrooting der schoollokalen zou vereischen. Het laatste punt der agenda luidde „her ziening van het tarief der werkloonen." De Voorzitter bepleitte de wenschelykheid dezer herziening, waarin het minimum-loon voor den werkbaas van 18 op 20 ets. per uur wordt gebracht en ook de loonen van werk jongens, in het bestaande tarief geheel achter wege gelaten, worden bepaald. De heer Pieterse was tegon bedoelde ver hooging, wijl alles teruggaat en er geen klachten inkwamen van werkgevers over te laag loon. "Wel was er een werkbaas, die een hooger loon in rekening bracht dan waarop hy volgens tarief aanspraak heeft; doch is dit een reden om de Joonen te verhoogen? Spr. geloofde van neen. De heer Van de Velde vraagt, welke redenen er zfin, om te verhoogen. De Voorzitter antwoordde dat de gemeente als werkgeefster riet beneden de markt mag laten werken, doch een biliyk loon moet uit keeren, dat meer waarborgen biedt voor goed werk dan te laag loon. Bovendien is dikwyis een loon van 18 ets. per uur voor een baas beneden dat, hetwelk hy zyn knecht uitkeert. Dit gaat niet aan. De heer Van Konijnenburg sluit zich by dit gevoelen aan; de heer Van der Poel aan- vankelyk niet, waar hy opmerkt, dat de tyden er niet naar zyn en er ook geen termen aan wezig z\jn, om het loon te verhoogen. De heer Lagerberg is momentiyk voor ver hooging. Hy voorziet echter in de toekomst verlaging. De toestan en veel werkeloosheid naast hooge loonen kunnen niet voortduren. Hy stelt echter voor, een verzoek van de werkbazen om loonsverhooging af te wachten. Dit voorstel wordt aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de heeren Pieterse, Lagerberg, Van der Salm, Van Leeuwen en Van de Velde. By de gebruikeiyke rondvraag betoogde de heer Van der Poel de wenschelykheid, om de wilgeboomen aan den Broekweg te ver vangen door elzenhakbout. De Voorzitter beloofde hieromtrent het advies in te wiDnen van den gemeente-op zichter. Hierna werd de vergadering gesloten. Schaken. Zondag werd te Delft door den Nuderland- schen Schaakbond een wedstryd gehouden met af- en aanspel. Er hadden zich 42 deelnemers opgegeven. De uitslag was: 1ste kl.: pr. v. d. Meulen, Leiden; 2de pr. Speet, Breda (door loting), 3de pr. H. Gouwentak, Leiden; 4de pr. Malta, Rotterdam5de pr. Esser, Leiden, en 6de pr. Süsholz, Delft. 2de klasse: lste prys, Strick van Lin- schoten, Delft; 2de pr. Koning, Delft; 3de pr. Splinter, Leiden; 4de pr. Le Comte, Delft; 5de pr. Ridderbof Jr., 6de pr. Ridderhof Sr., 7de pr. Leussen, en 8ste pr. v. Dam, allen te Leiden. 3de klasse, lste prys Kramer, 2de pr. Dyk- man, en 3de pr. Aalhuizen, allen te Rotter dam; 4de pr. Oskam, Den Haag; 5de pr. Güppertz, Rotterdam; 6de pr. Bauer, Delft (Rotterdam); 7de pr. Verbeek, Delft; en 8ste pr. Boomsma, Rotterdam. Door de Delftsche club was een speciale prys uitgeloofd voor hen, die een mat aan kondigden in 3 zetten. Vier deelnemers kwa men daarvoor in aanmerking. By loting viel de prys ten deel aan den heer Boekholt, te Delft. Hedenmorgen geraakte iin dl Aalmarkt, by de Yischbrug, een wagon met vier varktns in den Rfin, doordat, het paard afgespannen zynde, een man zou trachten den wagen wat op zyde te zetten, daar deze op het midden van de straat stond. Door de helling der straat en de gladheid kon de man den wagen echter niet tydig tot stilstand krygen, zoodat een en ander in het water terecht kwam. De varkens werden echter spoedig gered en later de wagen met behulp van de kraan van het- Haagsche veer op de Aalmarkt uit het water gehaald, zoodat geen ernstige ongelukken te betieuren zyn. Gistermiddag ontstond op de Breostraat by de Koren brugsteeg een groote volksverzameling, waarvan de oorzaak ver moedelijk is het gedrag van een paar jonge lieden, cïe, met een valschen baard versierd, de algemeene attentie trokken. Daar de pas sage geheel belemmerd was en er door dj politi3 op de gewone wyze geen einde aan den volksoploop kon gemaakt worden, moast zy een oogenblik van de blanke sabel gebruik maken. Op het gezicht hiervan stoof de menigte onmiddellyk naar alle richtingen uiteen, ïoo lat slechts hier en daar een tik met bet plat van de sabel gegeven behoefde te worden, om den geregelden gang van zaken te doen terug- keeren. Des morgens te kwartier oto negenen werd op het Korf-Rapenburg een man door een toeval getroffen. Korten tyd daarna keerde echter het bewustzijn weer terug, zoodat by spoedig zyn weg kon ver volgen. Volgens inlichtingen van 's mans broer, die mode ter plaatse aanwezig was, ïydt hy meer aan toevallen en verzocht deze dan ook er mets aan te doen, daar het bewustzyn dan bet spoedigst zou terugkeeren, hetgeen na eenige minuten waar bleek te zyn. Marktberichten. LEIDEN, O Februari. In den reciteer-wedstryd, uitgeschreven door de vereeniging „Apollo-lust" te Eind hoven, is jl. Zondag door onzen stadgenoot den heer George A. J. Van der "Werf, werkend lid der Leidsche tooneelvereeniging „Jacob Cats," in de afdeeling luim de tweede prys behaald. De derde tentoonstelling der vereeniging: „Kunst toegepast op Boekbanden" zal van 15 27 Februari gehouden worden in het Stedeiyk Museum te Amsterdam. Eenige be roemde buitenlandsche binders hebben op uit- noodiging van het bestuur hunne medewerking toegezegd. Hedenavond heeft er in het kerkgebouw der Hervormden te Zoeterwoude een ver gadering van Protestantsche kiezers plaats. De Koninginnen hebben gisteravond in dit seizoen Haar eerste bezoek aan de Fransche opera te 's Gravenhage gebracht en de voor stelling bygewoond van de klucht „Le Sourd' en van het eerste bedryf van „Paillas." Hedenavond zullen HH. MM. in den Hol- land6chen schouwburg aldaar de opvoering van „Abt Constantyn" met Hare tegenwoor digheid vereeren. Maandag a. s. zal ten Hove een thé dansant plaats hebben, waartoe een 600-tal uitnoodigingen zullen worden rondgezonden. Morgennamiddag te kwartier over vyven zal voor Hare Majesteiten in het Paleis een voorstelling gegeven worden met den cyno matograaf. Bodegraven, 9 Febr. Kaai. Aangevoerd 41 wagen* te zamen 2238 stuks, wegende 10,074 KG. Prjjs lete soort Gondache 22'/j zwaardere 2do eoort 19 21; Derbvkaas, prge late soort 25.a 2de soort f Edammer Kaas, prgs lete aoort f 24 Vs a 2de soort 20 a ƒ22'/9; wagen Leidaohe Kaas: f het schippond. Haudei vlug. Rotterdam, 9 Fobraari. Boter. Aanvoer 63/8 on 84/16 ton en 620 stukken ran 1/9 kilo. De prijzen waren als volgt. 1st© quak ƒ62, 2de qual. ƒ66, 8de qual. 62. Voor stokken van 1/9 kilo werd 60 a 70 cents betaald. Vee. Aanvoer 48 Paarden. Venlens, 644magsrs, 700 vette Bunderen, 218 vette- en graekalveren. 296 nnohtere Kalveren, 8 Schapen of Lammeren, 7 VarkODB, 66 Biggen, Bokken of Geiten, Ezel. Men noteert: Runderen lste qnal. 66 a 2de qoal. 60 a 3de qual. 67 a cents. Kalveren lste qnal. 90, 2de qnal. 80 a 72 cents, 8de qnaL cents, Stieren lete qnal. 2de qoal 3de qnal. cents, Ossen lete quaL 66, 2de 60, 8de 67 cod te, alles per KG. Gr&skalvcren Melkkoeien ƒ180 a f 180, Kalfkoeien ƒ160 a ƒ125, Btier- n 62, ƒ58 52, Vaarzen f 70 a 60, Paarden 40 a ƒ110, Pinken f 50 a /25 per stnk. Rotterdam, 8 Februari. Heden waren vele B- rt- eobepen aaDgtkomen en toonde de markt een du kun toevoer, hoofdzakelijk Tarwe. Doordien de binnen vaart op vele plaatsen nog niet open ie, kon e. maar weiuig gekocht worden. Van qo Tarwe bleef dan ook bot grootste deel onverkocht, ook omdat de meeste eigenaars zich niet aan prgsverlaging onderwerpen wilden. INLAND80BE GRANEN. Witte Tarwe. Wat van den aa< roer vorkooht werd bracht onderstaande prgzen op. Ix ra puike soorten werden nog iet* daarboven bst&aiu. Canada weinig gezocht. Vl&am. on Zeeuw., de beste 6.40 tot 6.60 dito dito middelb. 6.10 6.30 Flakk. en Overm., de boete 6.30 6.60 dito dito middelb. 6.6.20 Mindere en geringe soorten 6.76 .5.90 Canada. 6.6.60 Voorts werd verkocht per 100 Kilo. Beste qnaliteit Witte8.40 tot 8.50 Goede dito 8.20 8.25 Mindere dito 8..8.10 Roodo Tarwe kwam weinig voor, maar werd ook niet sterk gezocht. Rogge rmmde vrij goed op; alleen de afwijkende soorten bleven gedeeltelijk over. Zeouwsche en VI., naar qual. 4.—, ƒ4.10 tot ƒ4.25 Overm. en N.-Brab., 3.75, 3.90 .4.10 Gerst. Winter- en Zomer- werd geheel verkocht. Ohevalier wat trager. VI. en Zecuwsoko Winter- van ƒ4.20 tot 4.70 Ovorra. en Flakk. .8.75 .4.80 Af w. en mind, soort. V)., Zeeuw, en Flakk. Zomer- 4.10 4.40 Mindere qnaliteit 3.80 4. Chevalier4.60 5.60 Voorla per 100 Kilo verkooht Zomer- G.76 tot 7.28 Chevalier. 7.50 8.25 Haver ging vrg goed vaD de hand. Blanke en wichtige qnaliteit. van 3.30 tot f 3.50 Zeenwache en andere inl. Voera.. .2.90 .3.10 Lichtere dito dito 2.30 2.70 cuiodauu 8 Februari. Noteering van tie e- laars. Moutwgn /6.76 Jenezer ƒ10.75, idom Amst. proof ƒ12.25 per Nod. vat en zonder lust, zonder do belasting. Spoeling-commissie ƒ1.per ketel. Notoering van den Brandorebond. Al out wijn ƒ57/, a por heet. ct.. zonior fu-t on zonder sting. Londen, 8 Febr. Tor veemarkt zijn aangevoerd: runderen 1300, schapen en lammeren 9000, kalveren 6, varkens 40. Pryzon: beste runderon 2/6 a 4/6, schapen en lammeren 3/6 a 5/6 eh., Kalveren a Varkens 2/6 a 3/6. FncBche Boter 106 a 110 eh. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 0.5° C. =31.1° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 2° C. 35.6° F.; 's middags om 12 uren 8' C. 37.4° F.; 's namid iag« 4 uren 4.5° C. 40.1° F. Don 21oten Februari hopen ome - geliefde Oudere NICOLAAS BLOM ïk 1093 11 MARIA CHRISTINA VAN NOBELEN j hunne Vyf-e«-twlntlg-Jarlge Echlvereenlglng te herdenken, j Hunne dankbare Kinderen. Leiden, 9 Februari 1897.

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3