Burgerlijke Stand. ADVERTENTIE N. ï£3 verboden water in den polder aan het vb8cben waren, door twee rijksveldwachters overvallen. Deze wilden do viflch In beslag nemen, maar dit ging niet 200 gemakkelijk sis zU wel meenden. Arie Struik rukte en Irok aan de viscb, die de veldwachters wilden nnnexeeren en dreigde zelfs met een mes, dat met een stok afgeweerd werd. Govert assisteerde bij dit verzet zijn vader, en trachtte zelfs een der veldwachters in het water te duwen. Yoor den vader, die ook reeds voor btleeaiging en verwonding gevangenisstraf ondergaan heeft, eischte het O. M. 5 maanden, voor den zoon één maand. Gisteravond was er omtrent het al of niet doorgaan van den wedstrijd te Amsterdam om het kampioenschap nog niets te zeggen. Tegen tien uren werd echter met zekerheid meegedeeld, dat de wedstrijden hedenmiddag niet zouden doorgaan en de IJsclub voorloopig gesloten blijft, De Finsche hardrijder Estblander wa9 al in de stad en Seyl er uit München werd gister avond nog verwacht. 1 Uit Amsterdam meldt men aan het „Vaderland": Het vermoeden, dat Hendrika Beyer, de vermoorde dienstmaagd in de Van-Eeghen- straat, het slachtoffer is geworden eener ver- •4 gissing van de zyde des moordenaars, krijgt meer en moer zekerheid, wanneer men weet, dat een zeker dienstmeisje K., in de Van- Eeghen-straat dienende, door haar vroegeren minnaar herhaalde malen met doodslag be dreigd was, wanneer zij bleef weigeren de betrekking weder aan te knoopen. De gely- kenis tusschen beide meisjes in gestalte en kleeding moet den moordenaar op het dwaal spoor gebracht hebben. Bedoelde minnaar is sedert den moord spoorloos verdwenen. Zoover van uit Monnikendam 'het oog reikt, is alles met ijs bedekt, waar door het verkeer met het eiland Marken geheel gestremd is. Gisteren had een hardrijderij op schaatsen plaats, uitgeschreven door de ijsclub Zwolle voor beroepsrij iers op een baan van 180 meter, waaraan 24 personen deel namen. De eerste prijs, ƒ100, werd behaald door Marton Kingma uit Amsterdam; de tweede prijs, 75, behaalde E. J. Ter Molen uit Zwolle. Door het bestuur worden nog aan een tiental rijders gratificatiën tot een bedrag van f 87.50 uitgereikt, waarvan Klaas Hanje uit Akkrum de eerste gratificatie, groot 40, omving. Gedurende de hardrijderij woei het zeer sterk en viel er geruimen tijd regen en hagel; niettemin waren verscheidene honderden toeschouwers aanwezig. "Wat heeft ons land toch een vreemd klimaat; een mensch gaat naar bed, ter wijl het buiten regent; staat hy den volgen den morgen op, dan zyn de ruitu styf bevroren, en komt hij buiten dan regen', het. Inderdaad de winter van nu lijkt wel een speelsche knaap, die voor 't eerst met kou en vocht mag werken en nu allerhande kunst jes uithaalt. Eerst gebrnikt hy den mist als speelgoed en doet hem bevriezen ora boomen en telephoon- draden tot wit rietwerk; en als alles klaar ie, moet de zon komen kijken en die lacht het weer weg. Dan roept hij den regen te hulp, den regen, die zich maar zelden buiten waagt als het triest, en de regen wordt naar beneden gestuurd, niet in malsche buien, maar voort gejaagd door den wind met hortende, stoo- tende rukken. De druppels bevriezen op de straten, aan de parapluies, tegen alles wat se raken, 'tls erg glad op straat. Da paarden hebben het hard te verantwoorden, En daarom werd het paarderispoor tusschen de rails van de tram alhier reeds hedenmorgen vroeg met zand bestrooid, Gisteravond werd dit op de bruggen van gemeentewege gedaan, want toen reeds begon het daar gevaarlijk te worden. Hedenmorgen echter vertoonden de straten als het ware ééne ijsvlakte, te gevaarlijker om er over te gaan vanwege de hobbeligheid der steenen. De bewoners kregen dan ook al heel vroeg van de politie aanzegging om zand of asch voor hunne woningen te strooien. Da gemeente bleef ook na daarin niet achter,' vooral waar drukt9 met het oog op den marktdag verwacht werd, zooals op Aal markt, Vischmarkt en Botermarkt, waar marktschuiten aan den wal kwamen. Daar werd de geheele breedte der straat met zand bestrooid. De stadswerklieden waren daar al tijdig met in de weer en hebben met die bezigheid zeker handen vol werk gehad. Eigenaardige toestand: de vaarwaters lig gen open, in de hoofdstad moest de tegen heden aangekondigde wedstrijd worden uitge steld en op de straten, maar vooral op de singelwegen van Leiden kon men wel schaat senrijden, en men deed het er natuurlijk ook. Er Ongelukken zijn er wegens de gladheid niet uitgebleven. Reeds had gisteravond omstreeks halftien de 66-jarige huisschilder A. T. het ongeluk op het Rapenburg by den Doezabrug zoodanig met het hoofd op de grond te vallen, dat by bewusteloos bleef liggen. Door omstanders naar huis in de Nonnensteeg gedragen, keerde het bewustzijn aldaar wel spoedig terug na- fS^thij door een geneesheer behandeld was, doch nsdenmorgen om vyf uren overleed de man, volgens verklaring van den dokter ten gevolge •ener hersenschudding. H« was gehuwd en een weduwe en een zoon achter. Hedenmorgen zag zekere v. d. B. zyn twee hondjes aaD den Apothekersdyk te water ge raken, vermoedelijk eveneens ten gevolge der gladheid van de straat. Voorzichtig ging hy voorover aan den walkant liggen om de dieren te grypen, doch ook hy gleed insgelyks op die wyze in de gracht. Door hand aan band te gaan staan, gelukte het eenige in den om trek zynde mannen den drenkeling en ver volgons de twee hondjes op het droge te krygen. Eveneens kon, naar wy vernemen, een jongen van morgen in de vroegte zijn brood wagen, waaronder een hond liep, aan de Oude Vest door de gladheid niet meer in stuur houdén. Aan den walkant gekomen, liet hy den wagen los, waardoor hy zich aan een al te frisch bad onttrok, doch de wagen ging te water en toen die weer op hot droge ge bracht was, bleek de hond, die daar onder had geloopen, re9ds verdronken te zyn. Ook was de vuilnisman S., van Oegstgeest, vanmiddag aan den Morschweg niet meer in staat zyn kar in bedwang te houden, zoo dat hy met kar en al in het water aldaar terecht kwam. Door omstanders werd de man spoedig weer op vasten bodem geholpen en vervolgens zyn kar op het droge ge trokken. Aan de Vlietbrug geraakte by het afryden daarvan een met een hond bespannen bier wagen, welken wegens de gladheid de be stuurder niet meer in een goede richting meester kon blyven, ook al te water. De hond werd gered door de riemen stuk te snyden. Daarna hield men zich onledig eveneens den wagen met de bierflesschen of flesschen bier op den wal te krygen. Door een agent van politie al hier weri Donderdag j.l. een man in de Heerenstraat aangehouden, die zich schuldig maakte aan bedelary. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt, waarna hy ter beschik king is gesteld van den officier van jnstitie te 's-Gravenhage. Een élève der stafmuziek van het 4de regiment infanterie was jl. Donderdag op zyne wandeling langs den Oegsteeesterweg naKy het zoogenaamde moordenaarslaantje, toen hy tegenkwam een net gekleed jong- mensch van 20- a 22-jarigen leeftijd, en hy kort daarop meisjesgril vernam. Zich om- keerende, kon hij door de. bocht van den weg niets zien, doch terugloopende, ontdekte hy, dat bedoeld jongmensch een 12-jarig meisje te pakken had. Toen het jongmensch bemerkte, dat hy ontdekt was, liet hy haar los en zette het op een loopen en deelde het meisje mede, dat de aanrander haar op eene ergerlyke wyze had beetgenomen. De muzikant zette den dader achterna en haalde hem naby den overweg van bet spoor in, sprak hem aan en wilde hem al loopende aan een politie-agent overgeven. Doch op het zi9n aankomen van dezen, vluchtte hy den Rynsburgersingel op en mocht het niet ge lukken hem te achterhalen. De veldwachter der gemeente Oegstgeest is van dat feit in kennis gesteld, terwijl de politie te Leiden onderzoek dot tot ontdekking van den dader. De mandenmaker W. V., te Kat- wyk Binnen, had gisteren het ongeluk, toen bij voor zaken te Noordwyk was, wegens de gUdheid der straten uit te glyden, met het noodlottig gevolg dat hy per handwagen mosst worden thuis gebracht. De onmidcltliyk ontboden geneesheer vermoedt dat eene ont wrichting in de heup heeft plaats gehad. Clcmeenfcrani Tan Voorschoten. Vergadering van Vrijdag-avond te hal/acht. Tegenwoordig de Voorzitter on alle leden. Na lezing en goedkeuring der notulen wor.it mededeeling gedaan van de volgende ingeko men stukken a. Proces-verbaal van Kasopneming. b. Verslag art. 101 der "Wet op het Hooger Onderwys over den toestand der In richting van voorbereidend Hooger Onderwys „Noorthey" te Voorschoten. Belde stukken worden aangenomen voor kennisgeving. Tot leden der Commissie voor [de schutterij werden by tweede stemming benosmd de Hoe ren J. Steeneveld en J. Hooymans. Tot leden van het stembureel voor de eerst volgende verkiezing werden verkozen de hee- ren Dr. v. d. Horn v. d. Bos en J. Hooymans. De overige leden werden als plaatsvervangers aaD gewezen. Tot onderwyzeres wordt benoemd No. 1 der voordracht mej. S. De Vries te Stiens met 6 stemmen. No. 2. mej. P. W. Bentfort te Kam pen, verkreeg 1 stem. Als 3de stond op de voordracht mej. P. M. Van Ry teBergschen- hoek. Met algemeene stemmen wordt besloten zich te wenden tot Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, ten einde vrystelling te bekomen van de verplichting tot invoering der vrye en orde oefeningen der gymnastiek. Daarna wordt behandeld een ingekomen schryven van het gemeentebestuur van Zoe- terwoude, houdende mededeeling dat de Raad dier gemeente bereid is met diön van Voor schoten eene gemeenschappelyke regeling aan te gaan in zake de brandweer, onder voor waarde dat onder de 100 jaarlyksche ver goeding begrepen zyn alle onkosten. Tevens verzoeken B. en W., zoolang de regeling nog niet is tot stand gekomen, op den ouden voet hulp te biyven verleenen. De Voorzitter stelt namens B. en W. voor te besluiten, dat, aangezien zich in deze zaak geen nieuwe gezichtspunten hebben voorge daan en door Zoeterwoude geen enkel argu ment is aangevoerd tegen het voorstel van Voorschoten, dit zal worden gohandhaafd onder bereidverklaring nog tot 1 Mei a. s. op den ouden voet hulp te verleenen. Zoeter woude is dan in de gelegenheid ora, wanneer het ons voorstel niet, aanneemt, op andere wyze in de brandweerzorg te voorzien, terwyl. indien de overeenkomst alsnog tot stand mocht komen, het wel Mei zal worden vóór dat zy is vastgesteld. De heer Schoor acht het laatste gedeelte van het voorstel te welwillend tegenover Zoeterwoude. Wy moeten nu eens eindigen met aanbiedingen te doen en afwachten wat Zoeterwoude wil. De Voorzitter zegt dat het In de gegeven omstandigheden moeiiyk zou zyn ingeval van brand niet te helpen. Hy zou dit niet mensoh- lievend vindon tegenover de bewoners van het bewuste gedeelte van Zoeterwoude. Komt de overeenkomst niet tot Btand, dan rust de verantwoordelykheid na 1 Mei a. st. geheel op Zoeterwoude en zou men Voorschoten niets kunnen verwyten, indien het geen hulp verleende. De heer Schoor acht het onnoodig wel willend te zyn jegens de bedoelde ingezetenen van Zoeterwoude, waar Zoeterwoude Z9lf tegenover zyn eigen ingezetenen zoo weinig welwillendheid aan den dag Jlegt, getuige het ontslag, aan een verdiensteiyk gemeente ambtenaar gegeven. De heer Van der Horst vreest dat Zoeter woude de zaak wei eens op de lange baan zou kunnen schuiven en tegen Mei weer be ginnen te onderhandelen. Daarom stelt hy voor ons bereid te verklaren tot 1 Moi hulp te verleenen, mits Zoeterwoude vóór 1 Maart mededeelt of het onze voorwaarden aanneemt. De heer Steeneveld wil ebne vergidering met de brandmeesters. Deza toch konden er wel eens voor bedanken in Zoeterwoude hulp te verleenen. De Voorzitter zegt dat het maar een tyde lyke maatregel is. Komt de ovcrébnkomst tot stand, dan is hulp verleenen verplichtend. Tot 1 Mei zullen er in voorkomende gevallen wel vrywilligers zyn. Met het amendement van dr. v. d. Horn kunnen B. en Ws. zich ver eenigen. Zy nemen dit over, waarna het ge heele voorstel van B. en Ws. met algemeene stemmen wordt aangenomen. Ten slotte zegt de Voorzitter dat hem ge bleken is dat by den op gist ren plaats gehad hebbenden brand het tegenwoordig zynde per soneel uitstekend zyn plicht heeft geuaan. Evenwel zyn verschillende personen, óf wille- keuiig weggebleven óf hebben zich zonder be komen verlof verwyderd. Hy hoopt dat deze slechte voorbeelden geen navolging zullen vin den en deelt mede, dat tegen allen, die de veror dening he «ben overtreden, eene strafvervol ging zal worden ing«^steld. De heer Steeneveld zou het beter vinden nog eens te waarschuwen. Sommigen heob n gedacht, dat de brand al uit was en zyn daarom teruggekeerd. Do Voorzitter zjgt, dat i9der lid van de brandweer met zyn verplichtingen bekend behoort te zyn. Niemand van het personeel mag zich by brand verwyderen zonder zyn verlof. De parsonen, die er wel zijn geweest en hyzelf, hebben ook niet voor hun ge no9gen eenige uren in do scherpe koude door gebracht. Da heer Schoor zou over de zaak willen stsmmon, waarop de Voorzitter hom opmerkt, dat dit eane zaak is, die buiten de beslissing van den Raad valt. Nitts meer aan de orde zynde en niemand meeT het woord verlangende, wordt de ver gadering door den Voorzitter gesloten. ALKEMADE. Geboren: Johannes, Z. van L. Elstgeest en W. Zwetsloot. Engelina, D. van J. Hoogenboom en A. De Jong. Ondertrouwd: J. Hoogervorst jm. 26 j., van Tor-Aar, en A Nieman jd.24j., van Alkemade. Overleden C. Van der Hulst 26 d., Z. van A. v. d. Hulst en J. Boeswijk. M. G. Van Anierongen 1 j D. van E. Van Anierongen en M. M. Muis. C Elstgeest 41 j., Ecbtg. vau F. P. Pouw. Levenl. aangeg. een kind v. b. vr. gesl. van J. J. Van lijgmond en Straathof. A. J. Van der Meer 4 m D. van D. Van der Meer en W. P. Van Zaal. F. J. J. H Van Wi. hen 3 j., Z, van F. H. Van Wichen en M. G. huijens. LISSE. Geboren: Johanna Gerarda, D. van H. A. Bakker en A. J. De Kegt. Adriauu3 Jacobus, Z. van A. J. Guldemond en N. Naute^ a il. Overleden: H. Sepp, Wedr. van M. Ko t r, Echtg. van W. S. Visser 80 j. A. De Groo Echtg. van Iv. Brederode 61 j. NOORD WIJKERHOUT. Gehuwd: M. J. Van den Berg 47 j. en N. Van Eeden 35 j. OEGSTGEEST. Ondertrouwd: J. W. Nieu- wenhuizen Segaar 30 j. en N. Knottenbelt 23 3. RIJNSBURG. Geboren: Ilenriette Geertruida Wilheluiina, D. von P. Van Klaveren en G. Van Wieringen. Overleden: J. De Best 1 m„ Z. van C. De Best en M. Scboneveld. W. Vooys 52 j. SASSENHEIM. Gehuwd: H. Krom jm. 32 j. en G. Berkhout jd. 20 j. STOMPWIJK. Ondertrouwd: P. De Jong jm 31 j. en Th. De Hen jd. 20 j. Bevallen: M. A. Van Gee3t geb. Remmers- waal D. Overleden: M. J. v. d. Meer Z. 6 m. M. H. G. L. Verouden V. 70 j., Wed. van N, Rolle- boom. L. C. Romeijn Z. 2 j. VEUR. Bevallen: M. Van Bohemen geb. Ruijgrok Lev. D. wOUBRUGGE. Geboren: Woutorina Afina, D. van M. Kroes en M. Den Hertog. Petrus Johannes, Z. van K. Zwetsloot en M. Arts. Elizabeth, D. van N. v. d. Meer en E. Veenman. Ondertrouwd: F. J. H. Van Beek jm. 32 j. en H. A. Van der Meij jd. 30 j. Overleden: K. Kempenaar, ongeh., 51 j. E. v. d. Star 70 j., geb. met J. v.d. Mey. A. A. Leeuwenhoek 3 m., D. van L. Vis en J. Vis. D. P. Ramp 69 j., geh. met G. Swart. A. Koster 64 j., geh. met J. H. Bergman. Beursbericht. Amsterdam9 Januari. De markt was heden zwakker, met minder haüdelook Peruanen waren iets lager, evenals Amerikanon. Tabakswaarden vast, in het byzonder Franco Deli-Tabak-My. 82. Prolongatie 3. Eerkeiyke Berichte* Oegstgeest: Zondagraorgon te half tien, ds. Van Aalst, van Noordwykerhout. "Wou brugge: Geref. kerk. Zondagvm. 10 uren en 's avonds halfzeven, ds. J. Verhave, van Aarlanderveen. In het Ger. kerkgebouw ta Ou<le-Weto ring zal Woensdag 20 dezer, 'savonds half zeven, als Unierodenaar optreden: ds. Rsnkema, van Rynsburg. Noordwykerhout: Zondagvoorm. te 10 uren, ds. Rays, van Oegstgeest. Geen Zondagsschool. WEERBERICHT. Kon. Ned. Meteor. Instituut. Zaterdag O Januari, vm. 8 uren. t-» Baro meter stand inmM. 700 Wïnd- Toestand van de lucht. Temp. 5 5' 6 a w •tqovJH 00 •f er Groningen 59.0 O 6 betrokk. 22 Helder 57.9 4 sneeuw. 23 Amsterdam 56.6 on 0. 5 regen. 25 Utrecht. 56.1 no. 3 26 Vlissingen.. 54 4 0. 3 35 Maastricht. 55.9 w. 1 mist. 39 Vroeswyk, 9 Jan, 's morgen 8 uren: Wïad oost; regenachtig, glad, water vallend. Peilschaal staat 1.93A. P. Uit Kampen wordt van gisteravond gemeld: De waterstand op den IJsel is door den feilen O. en Z. O. wind buitengewoon laag; aan de brug wees de peilschaal dezen avond 8 uren tot 0.55 M. N.A.P. Van de postboot „Minister Havelaar", gistermorgen naar zee gestoomd met bestomming naar Urk en Enkhuizen, is nog nitfcs naders vernomen. Hoogstwaarschyniyk zit ze in de haven van Urk, waar thans ook weinig water is, aan den grond; men weet wel, dat de boot niet te Enkhuizsn geweest is. Byna allo booten van hier op Amsterdam v.v. nemen ko^rs langs Westervoort. Uit Zwolle mdldt men, dato 8 Jan.: Door het vele ys in de Zuiderzee is gistermorgen de raderboot niet van hier naar Amsterdam vertrokken, terwyl de nachtboot den aionst tusschen Amsterdam en Zwolle nog Bteeds heeft volgehouden en hedenavond ook weder denkt te vertrekken. De binnenscheepvaart is evenwel geheel gestaakt en heden is met de markt geen enkei beurtschipper aange komen of vertrokken. Lemmer, 8 Jan.Ten gevolge van het vele ys, zoowel in de Zuiderzee als in doFrrische kanalen, 13 de stoomcooMienst Amsterdam Lemmer Groningen van af heden voorloopig gestaakt. Ook de stoombooten van hier op Sneek, Bolsward en Heerenveen hebben om dezolfde Teden tydely'k den dienst gestaakt. Stettin, 7 Jan.: Temperatuur 3gr. R. Bar. 776 mM. Wind O. Kiel, 7 Jan.: Officicelo ysberichten. Memel Zeediep dryfijs. Pillui: Zeediep jong dryfijs, ov rigens onveranderd. Swinemönde: Voor het HafT is ysbrekershulp noodig. Op oe Swine is jong dryfijs. In zeo geen ys. Thieffow: Grcifs walder Bolden aan de Westzyde te zamen ge schoven ys. Oostzyde en op zee ysvr(j. B ;rhört: Geilen dryfijs. Het ys op de rivier neemt toe. TravenriindeOp zee en in de haven ysvry. Op de rivier vormt zich ijs. Elsfleth, 7 Jan.: Aan de Westzfido vol dryfijs. Wind Z.O stormachtig, bewolkte lucht. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur I Het is Zaterdag morgen om zes uren. De straten zyn met yzel bedekt en in 't donker gehuld en toch moeten die arme weeskinderen het Predikbaurtenblad bezorgen en als ze niet op tyd klaarkomen, dat wil Z9ggan vóór schooltyd, mogen ze Zaterdag middag en Zondag niet uit. 's Zaterdagsmorgens komt een myner be kenden de arme weezen dikwyis tegen op den Haagweg in 't donker, weer of geen weer. Is dat niet onmenschelyk, of is 't soms de hoogste vorm van zorg voor die ongelukkige, ouderlooze kinderen? Met wiad gebeurt't, dat zy zich aan boomen moeten vast houden. Gaarne zag ik, dat de man, die voor het thuis brengen der Predikbeurten bladen zorgt, oudere kinderen (boven de 12 jaren) voor dit docd employeerde en in ieder geval, dat 't blaadje, dat toch al geen wereldöerichtdn bevat, wat later wcri bezorgd. U dankend voor de verleende plaatsruimte, noem ik my, Hoogachtend, Uw dienstw. Dien. Een Weezenvriend. In verband met den ernstïgen aard van bovenstaand schryven, hebben we de directeur vau bedoelde inrichting er mede in kennis gesteld, die on3 het volgende antwoordde: „Sterk overdreven, gaan 61/, u. op zyn vroegst van huis, nog nooit is er óón geBtraft wegens het niet vóór schooltyd klaar komen. Ouderen er voor te nemen, zeer ongewenscht, maar bovendien niet mogeiyk. J. F. Schnaar, Directeur". Mijnheer de Redacteur l Gisteren werd my een der dagbladen ter hand gesteld, waarin de verklaring van de bemanning van het stoomschip „Minerva", in zake de aanvaring der Katwyksche bom schuit werd vermeld. Vooral trof mij daarin het gezegde van den kapitein, dia, zelf tydens de ramp der aan varing sliep, en daarna eerst aan het dek kwam, durfde verklaren, dat de bemanning der bomschuit niet wakende is geweest vóór de ramp. Weet dan kapt. De Jonge niet, dat eei bomschuit eene hoogst zorgvuldige bodiening eisebt, dat slechts enkele oogeni likken gemis aan waakzaamheid by het roer, enz., het vaaitui» van den koers leidt met al de go- volgen? waarvan l ier toch geen sprake is. Maar ook, boe konden de viss< hers n<* aan varing verrao9den? by het branden hunner vuren ni.t gedekt toor ten acht.rzeil of- druil, dat ver achter de vuren et»at, war.t dan had men nimmer die varen gezien; by het nog lichten der maan, oie eerst twee uioi na de ramp onderging; by een zoo kalms Z63; by een zóó hel jer gezicht dat men meerdere scheepslengtes, de voorwerpen in zee kou onderscheiden; de viaschers in de volle lengte van hun vaartuig met de noorig i zeilen behangen, dwars byna tegenover riet aankomende schip; de vairt der bomsch i. slechts gering en niet snell.r dan eene lang zame voetganger gaat. De stcombjot dii komt aan zetten, in want, vooruit, ..cht-rult, bakboord, stuurboord, ja desnoods om rond de bomschuit .in snelle vaart te varen. Is het dan wonder dat rie visschers ond®- die omstandigheden aan geen, (niet verplich tend) fl.cmbouweD, ma ir ook h«±u geeu uiutr- gaan van hun leven en vaartuig hebben ge dacht, dan toen eerst tocb, als de vreeselyke werkelykheid van vergaan zich voordeed en zy ten slo te schreeuwend en kermend moesten omkomen, t rwyl de boot achteruitstoomende, zich verwyderde, zonder dat aan de ver.i.n- kende bemanning der bomschuit de reddings boeien werden toegeworpen, die gereed lagen, of moesten gereed liggen eh zonder dat de uitgezette boot tot redding, de plaats des ongeluks mecT bereikt0, k^n^aar a:«n zo 01 la dryvende voorwerpen der visachery, aanwezi op het dek der bomscüuit. Waarom toch stond de uiikyk der stoom boot met op den bak, in plaats van 01 0 de brug? In het eerste geval had de rauip niet plaats gevonden, wannéér de uitkijk aan een vertrouwd persoon was aangewezen. Ten slotte, Mynheer de Redacteur, meen ik, dat het redeingswerk, binnen den tyd van een uur na de aanvaring geschied, veel te kort i* geweest. Ontvang voor ditmaal, Mynheer de Redacteur, myn beleefden dank voor opn «me dez-r regelen. Een geen belanghebbend oud zeeman. Telegrammen. BERLIJN, 8 Januari. De Pruisische b* grooting sluit in ontvangsten en uitgaven met 2,046 031,385 Mk. De buitengewone uitgaven bedraden 90,176,356 Mk., die insgelyks door ge\von9 middelen gedekt worden. Onder do blyvende vermeerderingen van uitgaven zyn 191/2 miilioen voor de verbotering der jaar wedden van beambten en 5,312,000 voor de verbetering der jaarwedden van de onder- wyzerrs der volksschool. BUDAPESTH, 8 Januari, Ingevolge een gisteren door een commissie uit den'Gemeente raad, met een consortium, vertegenwoordigd door de Hongaarsche Landbouw- en Rentebank, benevens met de financiëele instellingen ver- esnigd met de Hongaarsche Credietbank ge- noin n besluit om opnieuw te onderhandelen over een leening van 50 miilioen van Buda- Posth, had heden in het bureel van de Hongaarsche Agrar Rentebank een beraadsla ging plaats van de vertegenwoordigers van brt consortium, waarin werd besloten uifc principiöele gronden op de betreffende onder handelingen niet in te gaan. Dj pr.sident Hi.-ronymi deelde dit heden reeds aan den burgemeester mede. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 0° C. 32° Fahrenheit; heaenraorgen S uren —3.5 C. 25.7° -F.; 's miidags om 12 uren -3' C. =26.6" F.; 'snamidaagai uren 2° C. 28 4° F. f Heden overleed, in den ouderlom van 66 jaren, onze geliefde Vaderen Behuwdvader, do Heer ADRIAAN ANTHONY VAN BEM- MELEN, Directeur der Rotterdarasche Dier gaarde. 227 10 C W. REUVENS v. Beitmelen. C. L. REUVENS. Leiden, 8 Januari 1897. Bezoeken kunnen in geen geval afgewacht worden. Heden overleed, in den ouderdom van 73 jaren, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder de Wed. J. J. VAN AMEROM, geb. Ds Jong. Vit aller naam, D. J. VAN AMEROM. Leiden, 9 Jannari 1897. (Bloeiumarkt 16). 252 8 Voor de vele bewyzen van deelneming, na het ovarlyden van onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Mej. de Wed. J. BLÖTE, geb. A. Grim, ondervonden, betuigen wy onzen oprechten dank. 228 7 Leiden, Uit aller naam, 9 Januari 1897. P. BLÖTE. Met dank, myn heilgroet aan allen, die zoo vriendeiyk waren my hun Nieuwjaarsgroet te zenden> 245 4 vHERWAARDEN. 1

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3