P. J. J. C0EBERGH, Ter muil aaiMn, Leidsch Veefonds. isv H. M. SASSE, Breestraat 61, eeo gedeeltelijken Inboedel, ADVERTENTIËN. PENSION. Dameskoor. Gevestigd te UTRECHT, Nobelstraat 24bls, Alliance Frangaise M. J. J. SALVERDA DE GRAVE, de Leyde. 12 Remonstraiitscli Zangkoor. Hepetitie Dinsdag-avond, 5 Januari a. s. Keukenmeid. Amerikaansch Orgel. EEN MEISJE Armenzorg. Effecten,Wissels,Coupons en Assurantiën, 9701 10 loorweg, den Sysran-Wjasma-Bpoorweg, den ficolai spoorweg en andere i8 de leverings- tfld der over hunne lynen te vervoeren goederen verlengd - en nemen deze spoor wegen geene verantwoording op zich voor ver lies of vertraging van goederen. KOLONIËN. BATAVIA, 2 en 3 Dec. (Engelsche mail.) Uit Soerabaia wordt dd. 8 Dec. aan de '^Java-Bode" gemeld: De toestand van den resident is gunstig. De algemeens gezondheidstoestand verbetert gaandeweg. Uit Padang wordt van 3 December aan hetzelfde blad gemeld: Bi) breed gemotiveerd vonnis, waarvan de Toorlezing anderhalf uur duurde, heeft de raad van justitie alhier den heer Pearsen schuldig verklaard aan het misdrijf, bedoeld by art. 323 W. v. S. voor Europeanen (het niet of niet behoorlijk houden van boeken, zondei dat van kwade trouw blijkt, zoodat de ware •taat des faillieten boedels daaruit niet is op te maken), en aan oplichting en hem deswege veroordeeld tot gevangenisstraf van één jaar en f 300 boete, terwijl hij van het meerdere hem ten laste gelegde is vrijgesproken en hy niet is ontzet uit rechten en bevoegdheden, de wet bedoeld. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indiö zijn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Ontslagen: Op verzoek eervol uit 's lands dienst, de gewezen epziener 3de kl. bij den dienst van het Mijnwezen A. J. Dorneden. Verleend: Een jaar verlof naar Europa wegens Iangdurigen dienst aan don secretaris der res. Timor en Onderhoorigheden C. G. G. Vermeer en aan den opzichter 2de kl. bij den watorstaat en Islands Burgerlijke Openbare Werken P H.Briët, lerstgenoemde met ingang van 10 Februari 1897. Gesteld: Tor beschikking van den voorzitter van de landraden: te Djember (Besoeki) rar, H. G. J. Boekholdt; te Alagelang en Tomangoeng (Kedoe) mr. M m. Taytelboom, beiden ambtenaren voor de rechterlijke macht; to Pamekasan en Sampang (Madoora) mr. G. G. 1 Holst Trénité en to Tegal en Pemalang (Tegal) mr. J. A. J. [1 Jansen; allen om te worden belast met griffiers- k werkzaamheden. I Bij het BinnenL Bestuur op Java en Madoera. I Tijdelijk werkzaam gesteld: Krachtens machtiging der Regeering bij het departement van IBinnenl. Bestuur, de contr 1ste kf. F. H. D. H. STan Ende, en zulks onder genot van de aan zijn Irmng verbonden bezoldiging en indemniteit voor fiinishuur. Benoemd: Tot controleur 2de kl. D. Tollenaar, imbtenaar op non activiteit, laatstelijk die betrek- |dng bekleed hebbende, en met bepaling, dat hg |pplaatflt wordt in de res. Rembang. Bg de in- en uitvoerrechten en accijnzen: "Werkzaam gesteld: Als ontvanger, de Irooemde ambtenaar op ƒ150 'smaands A. H. Lewis; als boekhouder der 5do kl., de benoemde ambte- BJiar op ƒ150 'smaands T. H. Westerkamp; als verificateur der 5de kl., de ambtenaren op f)ï>0 'smaands N. J. T. J. Velden, H. J. Fliers tj>. E. J. De Bode, respectievelijk te plaatsente Bandarchalipah Lewis vd., te Soerabaia Velden, Fliers, De Bode en Westerkamp vd. Gesteld: Ter beschikking van den voorzitter van de landraden te Poerworedio en Koetoardjo (Bigelen), ton einde te worden belast met griffiers- werkzaamheden bij die rechtbanken, do ambtenaar voor de rechterlijke macht mr. C. De Roon Swaan; ter beschikking van den directeur van justitie, ton einde to worden belast met werkzaamheden aai diens departement, de ambtenaar voor de rechterlijke macht mr. P. J. Gébel. Uit de „Staatscourant*. Kon. beslüiten. Verleend aan'T. Vos een pensioen van 372 'sjaars. liet ingang van 1 Febr. a. s., aan J. J. Van L&ir, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks hoog ere burgerschool te Ui recht. Aan den kapitein J. J. G. baron Van Voorst tot Voorst, van den staf der infanterie, adjudant van don inspecteur van het wapen, vergunning ver kend tot het aannemen on dragen van het orde teken van ridder in de Danebrog-orde. De minister van marine heeft: lo. den luitenant Ier zee 1ste klasse E. F. T. Bik met 16 dezer ge plaatst in de rol van Hr. Ms. wachtschip te Helle- roetsluis en belast met het bevel over Hr. Ms. m- Stroctieschip Havik"; 2o. den luitenant ter zee der late klasse C. A. Dominicus en dien der 2de kl. G. A F. Raland, uit Oost-Indië in Nederland Jl teruggekeerd, op non-activiteit gesteld. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 7 Januari e. k. niet plaats hebben. Het bijzonder telegraafkantoor met toiephoon- dienst te Bloemendaal is sedert 1 dezer opge- heven. Marktberichten. i i Leiden, 2 Januari. De markt toonde heden weinig tovendighoid. Daar de meeste koopers en verbruikers een goedeu wintervoorraad hebben en do vaart steeds geopend bljjft, blykt er nog geen behoefte te beslaan en vaa de handel mitsdien van weinig bettekenie. De notoeringon bleven nagenoeg o»veranderd. Witte Tarwe ƒ6.50 a ƒ7.2 Roode 6.50 a ƒ7. Walla-Walla f7.25 a ƒ7.50. Poolsche per 80 KG. Bogge ƒ8.90 a ƒ4.10 per 74 KG. So uergerst 4.io a ƒ4.40, Winter- ƒ4.40 a /4.60 Chevalier- ƒ4.80 a ƒ5.50 per HL. Haver ƒ3.— a ƒ3.40 per 60 KG. Groene Erwten ƒ5.80 a ƒ6.— por HT., Paardenboonen /4.90 a f 6.10 per HL. Duivenboonen ƒ6.60 a ƒ6.per HL. Bminoboonon f 8.a 9.25 per HL. Koolzaad a por HL. Kanariozaad 5.25 ƒ6.per HL. Hennepzaad ƒ5.75 a f 6.75 per HL. Boter. Aanvoer 6200 kilogr.lsto qualit. per 1/. vat ƒ54.— s 60.—, 2do qualit. per 1/4 vat ƒ46 ƒ62.—; lüto qualit. por kilogr. ƒ1.85 a ƒ1.60; 2de qualit. per kilogr. ƒ1.15 a 1.80. Lange Z war to Turf 90,000 stuks /4.50 a ƒ6.per duizend. Alfen, 4 Jan. Aangevoerd 24 wagens baas' partijen, to zamen 932 stuks. Prijs: Goudsohe kaas lste qual. 22.a 24.—. zwaardere 2de qual. ƒ17.—a 21.Edammer Handel matig. Ter kaasmarkt werden in 1896 aangevoerd: 1383 wagens, ts zamen 62,572 Goudsche kaas, 1464 Edam merkaas en 161 Derbykaae. De hoogste prijs der Goudsche kaas wsb ƒ28, die van Edammerkaas f 26 en van Derbykaae ƒ25. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 3° C. 26.6° Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 6^ c. 21.2' F.; 's middags om 12 uren 3' C. 26.6' F.; 's namiddags 4 uren —4° C. 24.8° F. Burgerlijke Stand van Leiden. Eerste buweljks.fkondigiDg v.n JumarL H. De Roodo jm. 21 j. en J. Kiel jd. 20 j. ALKEMADE. Geboren: Petrus Johannes, Z. v. B. v. d. Zwet en A. H. Otten. Petrus Jacobus, Z. v. C. Pouw en J. Heemskerk. Anna Catha- rina, D. v. W. J. Vesaeur en A. H. YanSchie Jacobus, Z. v. C. Gortzak en A. Van der Velde. Getrouwd: J. J. De Jeu jm. 24 j., en T.De Jong jd. 25 j. Overleden: J. Den Hertog 65 j., echtg.van A. Roos. M. Droog 1 m., D. v. J, Droog en G. Van der Haar. J. Turk 2 m., Z. v. H. Turk en J. Van der Meer. LEIDERDORP. Geboren: Aagje, D. van K. Zwanenburg en J. Rademaker. Overleden: A. Hockx D. 7 m. P. J. Hooy- mans Z. 23 j. SASSENHE1M. Geboren: Frederik Arnoldus. Z. van A. Hobeo on N. Balkenende. Hubertus, Z. van H. v. d. Vliet en W. De Groot. Cornelia Johanna, dochter van C. Stelma en M. Vlasveld. VALKENBURG. Geboren: Simon, Z. van Simon Abbink en Maaltje Huigen. Nicolaas, Z. van Abraham Keijzer en Johanna Onwersloot- Overleden: Evert Wilhelm Van Leeuwen, lm. Helena Maria Catharina Wegman, 5 w. Daniël Van Dijk, 13 m. VOORSCHOTEN. Geboren: Arnoldus Johannes, Z. van J. Van Leeuwen en S. E. Van Heusden. Johanna Hendrika, D. van D. J. Emeis en M. U. Gussekloo. Overleden: Adrianus Jacobus Van Haaster, 15 j., Z. van J. v. Haaster en Th. Moonman. Cornelis Hubertus Remmerswaal, 13 m., Z. van J. C. Remmerswaal en J. M. Heijboom. ZOETERWOUDE. Overleden: Maria Van der Lugt, Vr. van A. v. d. Krogt 30 j. ZEGWAARD. Gehuwd: J. Buitendijk jm. 24 i., te Zegwaard, en M. In 't Veen 45 j., wed. van H. Van Leeuwen, te Bleiswijk. Geboren: Maria Johanna, D. van A Heusch en P. Spruitenburg. Overleden: C. Van der Tas 64 j., wedr. v. M Cinju. J. Giisen 69 j. ZOETERMEER. Geboren: Jannetje, D. van A. Verhoeff en C. Van Muilem. Overleden; E. M. C. Geerligs21 j-, D. van de Wed. G. A Geerligs. BUITENLAND, Belgi& Op Nieuwjaarsdag ontving de koning van België het presidium van den Senaat. Op den uit gesproken gelukwensch antwoordde de koning met een lange rede, waarin hy, herinnerende aan het voorbeeld van Kurthago, Rome en Griekenland, er op wees, hoe noodzakelijk voor een land het bestaan is van vaderlands liefde. Vaderlandsliefde vormt, verzekerde de vorst, den grondslag voor het welzyn van het land. De uitgesproken rede maakte, zegt o. a. de berichtgever der „Kölnische Zeitung", een diepen indruk op de senatoren; de meesten hunner waren van oordeel, dat de koning met deze rede zinspeelde op de noodzaktlyke verbetering van het leger. Ook tegenover het presidium van de Kamer wees de koning op de groote noodzakelyk heid van het bestaan van liefde voor het vaderland. De koning heeft zich niet met de ver schillende afgevaardigden onderhouden in stryd met hetgeen hy vroeger placht te doen. Volgens een telegram uit Manilla hebben de Spanjaarden op de Philippynen een groote overwinning behaald op de opstandeliogen, die 1100 man hebben verloren. Eenige Spaansche bladen brengen ont hullingen over knoeieryen in do administratie van het leger op Cuba. Het geli voor medi cynen, kleeding en voeding moet grootendeels door de superieuren zyn verdonkeremaand en de soldaten worden geheel verwaarloosd. Ten gevolge van deze onthullingen is de positie van generaal Weyler zeer geschokt. De Impartial" dringt er op aan, dat de minister van oorlog Azcaraya met het opperbevel op Cuba zal worden belast. Het ministerie van oorlog spreekt de 6en- 8atiebericbten echter tegen. De „Impartial" en nog vyf andere bladen, waarin de ont hullingen voorkomen, zyn deswege in beslag genomen. De publieke opinie is zeer opgewonden over de onthullingen, en ook het vertrouwen in de regeering heeft een geduchten schok ge kregen. Italië. Op Nieuwjaarsdag is te Napels aangekomen het stoomschip „Adriatico" van Massowah. Aan boord bevonden zich majoor Nerazzini en de eerste afdeeling der Italiaansche sol daten, die in Abessynië geruimen tyd in ge vangenschap hebben doorgebracht. De aankomst was niet vooraf aangekondigd, zoodat geen betoogingen plaats hadden. Het was den gewezen krijgsgevangenen ten streng ste verboden zich te laten uitvragen over hun verbiyf in Abessiniè. Nieuwe mededeelingen ia men van hen dan ook niet te wachten. Bulgarye. In de ukase aan de Kamer verzekert de vorst, dat voldaan is aan het verzoek, om de officieren, die uit het land getrokken zyn om dienst te nemen in Rusland, amnestie te verleenen. (Toejuichingen). De minister van oorlog legde daarna aan de vertegenwoor diging een wetsontwerp voor, waarby aan deze officieren een vergoeding wordt toege kend overeenkomstig de pensioenwet. De regeering heeft daarna een wetsvoorstel ingediend, waarby wordt bepaald, dat van af 1 (13) Januari een invoerrecht van 14 pet. van buitenland8ch vee zal worden geheven, tot zoo lang de nieuwe handelsverdragen in werking zullen treden of uiteriyk tot 1 (13) Maart. Dit ontwerp werd by eerste lezing aange nomen. Telegrammen. PARIJS, 3 Januari. By de heden gehouden driejaariyk8che verkiezingen voor den Senaat (97 zetels) zyn gekozen; 61 republikeinen, 11 radicalen en 12 conservatieven. Er moeten 12 herstemmingen worden gehouden. De uit slag op Martinique is nog niet bekend. SOFIA, 3 Januari. Da Bulgaarsche Kamer van Afgevaardigden heeft aangenomen; lo. de amnestie voor staatkundige vergrypen; 2o. de wet op de militaire pensioenen; 3o. de her vorming der accynzen; 4o. de wet om een invoerrecht van 14 pet. te heffen van buiten- landsch vee. De Kamer is daarop tot 15/27 Januari ge scheiden. BUENOS AYRES, 3 Januari. De Kamer van Afgevaardigden in ArgentiDë heeft het voorstel betreffende de onverminderde bataling der Staatsschuld, by tweede lezing, met 25 tegen 19 stemmen aangenomen. LEIOEN, 4 Januari. By de heden gehouden verkooping van cokes, in partyen van 10 en 5 heet., waren de pryzen 4.60 en ƒ2.30. B. en Ws. van Utrecht hebben het leveren en aanvoeren van verschillende mate rialen en voorwerpen, benoodigd voor de open bare gemeentewerken in eigen beheer, toe gewezen o. a. van verschillende houtwaren ad ƒ1812.82 aan ae heeren J. J. Yau Hoeken en Zn. en van glas ad 198.99 aan de heeren M. C Visser en Zn., allen te Leiden. Dr. J. H. Gunning J.Hzn., pred. by de Ned. Herv. gemeente te Utrecht, maakte gister morgen aan de gemeenie bekend, dat hy voor het beroep naar Rotterdam heeft bedankt. Dit is de derde maal dat hy te Rotterdam beroepen werd. De te '6-Gravonhage voor het Hofbal aangekomen leden van het personeel der vreemde gezantschappen zyn meest allen naar hunne standplaatsen in het buitenland terug gekeerd. Haro Majesteiten de Koninginnen schon ken aan de vereeniging „Armenzorg" te 's-Gravenhage een som van 250. Dezelf-ie vereeniging ontving een legaat van 2000, haar nagelaten door den heer H. H. Holle. Mr. De Lange, lid van de Tweede Kamer voor Alkmaar, is sedert de laatste weken ziek. De commissie van rapporteurs der Tweede Kamer voor de mynontginningen in Ned.- Indiö zal op Dinsdag 12 Januari oen ver gadering houden. De pauselyke internuntius mgr. Tarnassi is van Den Haag naar Brussel vertrokken, om na een kort virblyf aldaar zich naar Luxemburg te begeven, ter overhandiging zyner geloofsbrieven aan den groothertog. HH. MM. de Koninginnen hebben een gift van ƒ600 geschonken aan het „Nationaal Fonds tot ondersteuning van de nagelaten betrekkingen van in Ned.-Indïè gevallen militairen." De inrichting voor oogiijders te 's-Graven hage ontving een legaat, van 2000 van wyien den heer H. H. Holle. Het stoomschip „Prins van Or.irje", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 4 Jan. van Padang; de „Sumatra", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 3 Jan. te Port-Said. Evenals hier te Leiden, zyn ook in Don Haag door de zwaarte van den yzel in verschillende stadsgedeelten telephoondraden gebroken, 6n is de hooge telephoonpaal op den Fluweelen Burgwal door het gewicht van het met ys omringde dradennet kromgebogen. Onmiddeliyk gevaar leverde deze toestand niet op. H t personeel maakte eenige lynen van de isolator los. De intercommunale gemeenschap o. a. tus- schen Leiden en Rotterdam was verbroken. Het schrikken van een der paarden, welko gespannen waren voor een boladon melkwagen van den landbouwer N. Beukers te Zoetormoer, aan den Wilsveenschen weg onder de gemeente Stompwyk, had ten gevolge dat beide paarden en de knecht van B. in het water terecht kwamen. De knecht wist duor naar den overkant te zwemmen zichzelven te redden, en met veel moeite kon het paard nog levend op het droge gebracht worden, doch eer het andere dier er uit was, was het reeds verdronken. De gehouden nieuwjaars-col lecte aan de huizen der ingezetenen te Zoe- termeer en Zegwaard, heeft opgebracht; te Zoeterraeer f 100,35 en te Zegwaart 80.13, waarvoor wekelyks een brooduitdeeling aan minvermogenden uit die gemeenten zal plaats hebben. Yoorspoedig bevallen van een Dochter J. C. RIJSBERGEN-Dobbe. Leiden, 2 Januari 1897. (Kraaierstraat 5). 111 6 Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Dochter M. W. SCHUTTE, geb. Van deb Dbut. Leiden, 3 Januari 1897. Algemeene kennisgeving. 98 5 Heden overleed, na eene kortstondige on gesteldheid, ons innig geliefd Dochterije JOHANNA MARIA, in den nog jeugdigen leeftyd van tien maanden. C. v. d. PUIL. J. M. v. t. PUIL schmitz. Leiden, 2 Januari 1897. (Galgewater 13). 81 8 Heden overleed, na een kortstondig, doch 8marteiyk ïyden, myn innig geliefde Echtge noot en der Kinderen zorgdragende Vader NICOLAAS VAN DER REIJDEN, in den ouderdom van ruim 48 jaren, diep betreurd door my, myne kinderen en wederzydsche familie. Uit aller naam, Wed. N. VAN DER REIJDEN, Leiden, 3 Januari 1897. Van Dorsten. (Raamsteeg 45). 96 11 Algemeene kennisgeving. Nog treurende over het verlies van onzen lieven JAN, werd ons ouderhart opnieuw diep getroffen door het smarteiyk overlyden van onze jongste lieveling HUIBERTJE. Witte P. HORSTMANN. Laan 35. A. G. HORSTMANN - Sierat. Eenige en algemeene kennisgeving. 117 7 De Heer en Mevrouw DAMSTÉ Jaeger betuigen hun hartelyken dank voor de be- wyzen van belangstelling, by de geboorte van hun Zoontje ondervonden. 90 6 Bezoeken bij voorkeur afgeicacTit Woensdag en Donderdag 6 en 7 Januari, van 2 d uren. DANKBETUIGING. By dezen betuigen wy onzen hartelyken dank aan den Weledelen Heer D. STIGTER, Arts, voor de zorgvuldige en trouwe hulp, ain onze Moeder, deWed. G. SIERATKuiper bewezen. 79 8 Leiden, Namens Bro9ders en Zusters, 4 Jan. 1897. A. N. SIERAT. Aan allen, die my by den aanvang van het nieuwe jaar blyken van belangstelling gaven, betuig ik by dezen, met wederkeerige heilwenschen, mynen dank. H. P. SCHIM VAN DER LOEFF. Leiden, 4 Januari 1897. 82 6 De ondergetekende, Architect der gemeente Leiden, betuigt zyn hartelyken dank voor de bowyzen van belangstelling, by de intrede van het Nieuwejaar ontvangen. H PAUL. Leiden, 4 Januari 1897. 118 7 Door Gods goedheid voorspoedig bevallen van eene welgeschapen Dochter A. MAZUREL Kloots. Leiden, 8 Januari 1897. 89 4 Met wederkeengen heilwensch harteiyk dank aan allen, die ons op 1 Januari 1897 blyken gaven van bun vriendschap. Ds. M VAN KLEEFF. G. E. VAN KLEEFF-Ludwig. Leiden, 4 Januari 1897. 114 6 De Burgemeester van Rynsburg betuigt by deze, onder wederkeerige gelukwenschen, zyn hartelyken dank aan allen, die hem by de intrede van het nieuwe jaar bewyzeD van belangstelling hebben gegeven. 116 6 J. C. MEIJBOOM. De Burgemeester van Leiderdorp betuigt, onder wederkeerigen heilwensch, zyn dank voor de by den aanvang des jaars ontvangen gelukwenschen. A. D VAN ASSENDELFT DE CONINGH. 2 Januari 1897. 86 6 De ondergeteekende betuigt zyn hartelyken dank voor de blyken van belangstelling, op 1 Januari ondervonden. 102 5 J. J. NEURDENBURG, Directeur v/d. Gasfabriek. Allen, die iets te vorderen hebben van wyien Mevrouw de Wed. D. DKOS, worden verzocht hunne rekeningen in te zenden by den Heer C. DROS, Plan- t *ge No. 9. 85 6 Met a. s. Zomer wordt voor twee Jongens, 14 en 12 jaren oud, een KOSTHUIS ge zocht binnen Leiden. 7 Brieven met voorwaarden worden inge wacht aan het Bureel van dit Blad onder No. 87. Hervatting der repetitiën a. s. Woensdag, 's avonds te halfacht. Dames, die zich by bovengenoemd koor willen aansluiten, worden verzocht zich te vervoegen by den Directeur: 92 8 C. B. DUTSTER Jb. Tandarts en lste Assistent aan het Tandheelkundig Instituut. Tandheelkundig Consult: Maandag' ■Woensdag en Vrijdag ran 10 tot 12 uren' overige dagen van 1 tot 3 uren. 112 30 {Genootschap tot beoefening der Fransche Laai en letterkunde). Kleine Gehoorzaal, Conférences de PROGRAMME: L'Hötel de Rambontllet (Prccleux et Prédeuses). 5 janvier 1897 8 h. du soir. ftlardi 2 février 16 2 mars Pour le Bureau: 106 23 Le Secr&aire, P. WERKMAN. Les portos (Aalmarkt) ouvriront 7.45. On est prió d'exbiber son diplöme a l'entrét DIRECTEUR 116 8 de Heer WILLEN v. IPERRN. Man verlangt tegen Februari, in een stil gezin zonder kinderen, uitsluitend voor de keuken: eene zoor fatsoenlyke en zindeiyke van goede getuigen voorzi9n. Adies iranco letter W aan dan Ouden en Nieuwen Boekhandel van J. H. DUNK, Rotterdam. 113 8 voor Maart en April: de huur Tan ee* goed onderhonden 1IUIS, staande op een der beste standen van Leilen. Huurprys tot Mei ƒ700. Brieven onder No. 101 aan het Bureel van dit Blad. 7 Te koop: een zeer mooie Planlno, in nette, zwarte kast, voor slechts ƒ80. - l Te bezichtigen: Rapenburg 75. 110 5 REKENING en VERANTWOOR DING zullen "Vrijdag- a. s. ter visie liggen gedurende de markturen: Café „DU NORD", Beestenmarkt, Leiden. De Commissie. 91 8 Ter OFernemtng aangebodenx een prachtig AiNERBKAAlVaUH ORGEL met lO Registers, voor buitengewoon lagen prys, by 109 7 U. DE KIE Jr., Rapenburg 75. uit den netten burgerstand, P. G., zag zich gaarne in Leiden of Ometreken geplaatst in een Winkel of in een Hulshouding. Er zal meer op een nette behandeling dan op boog salaris gelet -wordon. Brieven letter SI bij den Boekhandelaar J. W. WXERDA, Bree- straat 52. 99 9 Er wordt plaatsing gezocht in een net gezin, voor een HEI8JE van 13 jaar, dat reeds heeft gedund. Inlichtingen geeft Mejuf frouw BOSMAN, Zoeterw. Singel 72. 104 6 IN De Deurwaarder J. F. TEUNIS zal op Woensdag 6 Januari, des voormiddag, te 10 uren, in bovengenoemd Lokaal, VEB- KOOPEM: waarby: diverse Ronde eu andere Tafels, Speel- en Aanzettafeltjes, Stoeien, Kasten, Ledikanten, Staandeklok, Speeldoos, platte Piano, Spiegels, Kinderwagen, Fornuizen, Vul- en andere Kachels, een Trekmangel, divers Beddegoed, KJeeden, gemaakte Kledingstuk ken, enz., enz. 78 18 Kykdag: Dinsdag van ÏO 3 uren. naast Rijnland. 9583 83

Leidsch Dagblad | 1897 | | pagina 3