Donderdag 36 November. A°. 1896 §eze <Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. LEIBSCH DAGBLAD PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden. 1.10. Franco per post. 1.40. Afzonderlijke Nommors 0-05* PRUS DER AD VERTEN TIEN; Van 1—6 regels 1.06. Iedere regel meer 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Dit iioiumer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieel© Kennisgevingen* drankwet. Bnrgemeeeter en Wethouders van Leiden brengen ter algemeens kennis, dat door GLASINA. TEN HAKEN, hujBvronw van CHRISTI4AN VAN DEB HOLST, wonende alhier, een ^erzookecbrift is ingediend om vergunning voor don kleinhandel in sterken drank in bet perceel Hcereugraoht No. 134. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Bnrgemeeater. 24 Nov. 1896. E. KIST, Secretarie. Leiden, 25 November. By de plaats gehad hebbende gunning in verband met de op 16 November alhier gehouden openbare aanbesteding zijn aan nemers geworden voor de levering van: a. Schoolbeboeften ten dienste der open bare lagere scholen, gedurende 1897 en 1898. B P. F. M. Geyer: Velijn papier, gelijnd, ƒ3.15, ongelijnd ƒ3.15 per riem. Wed. J. P. D. Lancel: Schriften (vel. papier en gelijnd) ƒ4.39, ongelijnd f 4.79 per 100 st. Perrypennen No. 7011 0.29s. No. 7041 0.26, No. 7071 ƒ0.8325 per gros. J. J. Sleyser: Gutta-percha pen (v. Wees) ƒ0 48 per gros; Leien, model a 0.16s per stuk Leien, model d f 0 12 per stuk; griffels f 0.265 per pak. J. S. Bomert: Leien, model b 0.1375 per stuk; Leien, model c 0.1275 per stuk. b. Papier, schrijf- en verdere bureaubehoeften ten dienste der Gemeente-Secretarie. Wed. J. D. P. Lancel: Holl. schrijfpapier, geljjni ƒ5, ongelijnd 4.75; velyn schrijf papier, ongelijnd 3.25 per riem; pakpapier No. 1 f 12, No. 2 5.60, No 3 4.25, No 4 ƒ11, per riem; potlooden Lyra ƒ0,54 per dozijn; pennen Pe'ry No. 7011 ƒ0.295, No. 7071 ƒ0.3325 per gius; roode lak ƒ2.30 per KG. B. P. F. M. Geyer: Velijn schrijfpapier ge lijnd, ƒ3.55, met ve gó ƒ3.90, geruit 4 per riem; Enveloppen No. 2 f 0.50, No. 6 f 0.62'/2 per 100 stuks; Potlooden A. W. Faber, f 0.54 per dozijn; Pennen Perry No. 335 ƒ0.82, No. 114 ƒ1.04, No. 7003 ƒ0.33, Wilhel- minapen ƒ1.10, Soenneken No. lOö'/g 1.18, A. Sommerville No. 299 f 0.50, Gutta percha pen (v. Wees) ƒ0.47 per gros. S. J. Bomert: Velijn postpapier, gelijnd, No. 4, 4.70, No. 8, f 4.70, ongelijnd, No. 4, ƒ4.70, No. 8, 4.70 per riem; Enveloppen, No. 1, ƒ1.70, No. 4, ƒ0.40, No. 5, ƒ0 32, No. 8 ƒ0 30, No. 9 0.22 per 100 stuks; Pennen Perry No. 120 0.52, No 182 0.52, No. 1001 ƒ0.40, No. 7042 0.27 per gros; Pennen H Bimzel No. 12 1.10 per gros. J. J. Sleyser: Enveloppen No. 3 ƒ0.57, No. 7 f 0.45 p r 100 stuks. c. Brandstoffen over 1897 T. J. Huy: Korte baardturf 0.52 de dub bele HL., lange turf f 0.44 de 100 stuks, AnthracMkolen 0 60 de 1/i HL. K. T. CaronGrove Ruhrkolen 0.95 de 100 KG. J. Th. Perqnin en Zn.Steenkolengruis 0 27 de Vï HL houtskool f 0.41 de l/2 HL. Door het provinciaal kerkbestuur van Overjjsel is tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de heer E. L. Nauta, candidaat te Leiden. Do off. van gez. lste kl. J. Carpentier, van het militair hospitaal te Delft, die een cursus in de chirurgie volgt aan de univer siteit te Leiden, keert den 20sten December naar zjjn garrizoen terug. Men schrijft ons uit Warmond: Gister avond gaf de „Harmonie van Warmond" (directeur de heer Jobs. Oostelaar) haar derde concert in dit seizoen in het lokaal „de Zo" Met zeer veel genoegen woonden wg uitvoering bij, omdat er een keurig programma werd ten gehoore gebracht, waaronder ver melding verdienen drie nummers als eerste uitvoering. Als men in aanmerking neemt datereinds het laatste concert slechts een kleine maand is verloopen dan kan men gevoeglijk be grijpen, dat er flink en veel gestudeerd werd. Het resultaat bleef dan ook niet uit, want behalve eenige kleine onvermgdelgke vlekjes is er uitstekend gewerkt, en was het klank effect niet alleen zuiver, maar meestal ook zeer goed. Dat er goede krachten onder het gezelschap zyn, bewijzen de Introduction et Chor des Gamina de l'Opóra „Carmen", van Bizet, het „Pilgerchor" en lied „Am Abendstern" uit de opera „Tannhfiuser" van Wagner, de fantaisie „Freischütz", door den directeur getoonzet, en vooral het groote duet uit de opera „Beli- sario" van Donizetti, dat de piston en bariton op uitstekende wijze hebben gespeeld, terwyl het orkest in de begeleiding, welke nogal moeilijk was, zeer accuraat en bescheiden medewerkte. De directeur mag met genoegen op deze uitvoering terugzien, en wy wenschen hem geluk met het succes van den avond, en brengen mede onzen dank aan het bestuur, dat zoo beleefd was ons in de gelegenheid te stellen deze uitvoering by te wonen. Na afloop van het concert werd er door de afdeeling „tooneel" een kluchtspel in één be- dryf („Een oude rat in de val") gegeven, wat ook allerflinkst van stapel liep, en waaruit bleek, dat de rollen goed waren verdeeld en ingestudeerd. Tusschen de pauze mochten wü nog het genoegen smaken, door een paar leden van het gezelschap een paar nommers te hooren uitvoeren voor viool en piano, hetgeen op uitstekende en fraaie wyze geschiedde. De erkentelijkheid daarvoor bleek dan ook wel uit het applaudissement, dat den leden ten deel viel. De zaal was dezen avond flink be zet en wy gelooven, dat ieder wel voldaan huiswaarts keerde. In de gisteravond gehouden vergadering der Katwykscbe IJsclub „Voorwaarts" werden de aftredende bestuurders met groote meer derheid herkozen, terwyl de heer Jacs. v. d. Gugten zich gekozen zag in de plaats van wijlen den heer G. Zuyderduyn. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: W. M. v. Beelen, Jac. v. d. Gugten, C. Haasnoot, J. Remmerswaal Sr. en L. v. d. Valk. Tot baan-commissarissen voor het seizoen 1897 '97 werden benoemd de heeren D. v. Beelen, D. Brussee, C. Wassenaar Jr. en Jb. Zuyderduyn. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat in kas is een batig saldo van 157. Over het afgeloopen jaar werd niets uitge geven voor werkverschaffing. Ter vergadering van de ijsclub „Ijsver maak zy ons doel", te Oude-Wetering, goed gekeurd by Kon. Besluit van 16 Januari 1896, Zaterdag-avond a. s. in het lokaal „Beerepoot" te houden, zal onder meer aan de orde van behandeling worden gesteld: het uit te bren gen verslag omtrent den toestand dezer Ver- eeniging, de rekening van den penningmeester en de benoeming van bestuursleden. De uitslag der door het gemeentebestuur van Haarlemmermeer den 24sten November gehouden aanbesteding is als volgt: lste perceel: De schoolbehoeften voor elf scholenH. P. M. Verlinden te Bergen-op-Zoom ƒ998; W. C. Meilink te Zutfen 1131.55. Omtrent de gunning zal de gemeenteraad be slissen. 2de perceel: Het benoodigde voor de nuttige handwerken voor meisjes op elf scholen: W. C. Meilink te Zutfen ƒ178.70; A. Van der Stadt te Haarlemmermeer 200. Gegund aan den laagsten inschrijver. De schryf- en bureaubehoeften en het druk werk voor de secretarie: W. Mur te Aals meer 239, D. Deddens te idem 260, J. Van der Zee te idem 275, H. P. M. Ver linden te Bergen-op-Zoom 279, A. Van der Stadt te Haarlemmermeer 415.25. Gogund aan den laagsten inschrgver. Ter vervanging van de heeren mr. J. A. Levy te Amsterdam en W. J. Blydenstein te Enschedee, die op 1 Juli a. s. als hoofd bestuurders der Maatschappg tot Nut van 't Algemeen moeten altreden, zyn door de commissie, samengesteld volgens art. 45 der wet, opgemaakt de volgende dubbeltallen: Vacature-Levylo. mr. M. W. F. Treub, hoogleeraar te Amsterdam; 2o. mr. J. Kruse- man, advocaat en procureur te Amsterdam. Vacature-Biydenstein: lo. D. W. Stork, fabrikant te Hengeloo; 2o. dr. P. Van Geer, hoogleeraar te L-iden. Maandag-avond overleed plotseling (aan de gevolgen van apoplexie) op den Kruisweg naby de Cruquius te Haarlemmermeer de heer J. Y. Ran, oud 75 jaren, lid van den gemeenteraad en van het collego van zetters en wonende aan den Spieringweg. Het aandeel der gemeente Valkenburg in de te leveren manschappen der nationale militie bedraagt 2het getal der ingeschrevenen dat aan de loting deelnam, bedroeg 7, te Woubrugge bedraagt het getal 4 op de 16 lotelingen. Te Oude-Wetering zal in den avond van 27 dezer eene openbare vergadering worden gehouden in het lokaal van „Patrimonium", waar de voorzitter der plaatselgke anti-rev. kiesvereeniging „Nederland en Oranje" bespre ken zal„De nieuwe Kieswet en bare gevolgen". De assistent stationschef te Lisse, de heer A. C. L. Tollenaar, is tot ambtenaar der Zuid-Afr. Spoorw. My. benoemd. Vanwege de Vereeniging voor Chr. Ziekenverpleging zal de heer Sluyter, van Kralingen, op 9 Dec. a. s, in de Ger. kerk te Bodegraven eene spreekbeurt vervullen. Hare Majesteiten de Koninginnen zullen den lOden, uiteriyk den llden December uit het buitenland in de residentie terugkeeren. Omstreeks het midden van de maand zal ten Hove een soiróe voor voorstellingen plaats hebben voor degenen, die aan H M. de Ko ningin wenschen te worden voorgesteld en vroeger reeds aan H. M. de Koningin-Regentes gepresenteerd zyn. De gemeenteraad van 's-Gravenhage ver zond in zyn zitting van gistermiddag naar B. en Ws. ter overweging by de plans en voorwaarden van aanbesteding, het adres van de Vereeniging van Nederlandsche Steen fabrikanten om by mogelyke geschillen by aannemingen van werken arbitrage toe te passen en in de bestekken te bepalen. Een voorstel tot het geven van namen aan eenige straten gaf den heer Krap aaniefcing te vragen, tot welk kiesdistrict onuer de nieuwe kieswet de nieuwe straten zuiienbe- hooren, daar hem by een blik op de kaart, vergeleken met de door de wet aangegeven lyn, gebleken was, dat deze de huizen in tweeën deelde. Tot welk district behoort nu de bewoner van zulk een huis of woont hy er in twee? Op die vraag antwoordde de burgemeester, dat zeer zeker iemand in twee kiesdistricten woont, wanneer zyn eetkamer ligt in het eene en zgne slaapkamer in het andere district. Dit schreef hg evenwel toe aan, de ondoelmatige wyze, waarop de dis tricten-indeeling door de wetgevende macht was voorgeschreven. Hy kon echter verzekeren, dat Burg. en Weths. zullen zorgen, dat er ge9n onzekerheid voor de kiezers zal over- blyven, al nam hy ook de mogeiykheid aan, dat de grensiyn zelfs door de voordeur van een huis kon loopen. De Raad gaf 1300 voor verhooging der kosten van de kiezersiysten. De afgevaardigde ter Tweede Kamer voor het district Sittard, mr. Lambrechts, die zich gistermorgen naar 's-Gravenhage wilde be geven ter by woning der Kamerzittingen, zakte op het perron te Sittard ineen en werd be wusteloos naar een nabggelegen hotel ge dragen. Aanvankeiyk vreesde men het ergste. Later ia het bewustzyn teruggekeerd en was zyn toestand minder zorgwekkend. Een later bericht meldt echter, dat de toe stand van mr. Lambrechts bedenkeiyk is. Door den val kreeg hy een vry ernstige hoofdwonde. Op de aanbeveling van Burg. en Weths. voor de benoeming van een havenmeester te Maassluis zgn de volgende namen geplaatst: K. Ebes, scheepsgezagvoerder te Harlingen; N. Valk, lste stuurman te Rotterdam; J. G. Swart, oud-gezagvoerder te Rotterdam. Volgens het „Bat. Nbl." zou de heer Justus Van Maurik 11 November van Padang naar Nederland vertrokken zyn. Door wglen mej. V. d. B te Breda, is aan de vereeniging van den H. Vincentius k Paulo aldaar gelegateerd 5000, benevens belangryke legaten aan andere nuttige en godsdienstige instellingen. Men meldt, dat de opera- en concert- tournée van Sigrid Arnoldson in ons land, van 13 Oct.19 Nov., bruto f 45,800 heeft opgebracht. Vanwege het bestuur der Vereeniging „Christ.-Nat. Zendingsfeest" wordt ons ver zocht te berichten, dat het feest in Juli 1897 zal worden gehouden op het landgoed „Mid- dachten," by De Steeg, daartoe opnieuw door d6 eigenares, de hooggeboren Vrouwe Gravin Bentinck, bereidwillig afgestaan. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken ta Tilburg heeft de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen in haro ver gadering van Zaterdag j.L: Do Kamer van Koophandel en Fabrieken te Tilburg, kennis genomen hebbende van de op 17 November jl. door de Provinciale Staten van Noord Brabant aangenomen motie, waar- by de Hoogo Regeering wordt uitgenoodigd, onverwyid ter hand te nemen eene matige uitbreiding van ons bestaand tarief van in voerrechten, en, zoo mogeiyk, te willen bevor deren de opheffing der belemmerende bepa lingen van invoer in het buitenland; lo. verwondert zich ten zeerste, dat de heer J. F. Jansen, burgemeester van Tilburg, als hoofd der gemeente, meende te moeten doen uitkomen, dat Tilburg zich tegen die motie verzet; dat Tilburg geen protectie verlangt; 2o. geeft te kennen, dat van de circa 50 stoom-fabrikanten van wollen stoffen 42 schrif- telgk hunne instemming betuigden met boven aangehaalde motie der Provinciale Staten; 3o. deelt mede, dat ook zy hare goedkeu ring hechtte aan boven aangehaalde motie; en besluit van deze hare verklaring kennis te geven aan Hare Majesteit de Koningin- Weduwe Regentes, aan de beide Kamers der Staten Generaal en aan de leden der Provin ciale Staten van Noord-Brabant. De minister van binnenlandsche zaken heeft, uit overweging dat, volgens ingekomen ambtsbericht de Aziatische cholera te Alexan dra niet meer epidemisch heerscht ingetrok ken zgne beschikking van 20 Mei 1896, waarby Alexandriö is besmet verklaard wegens Azia tische cholera. (Sis.-Cf.) Naar wy vernemen is eerlang eene inter nationale regeling te wachten van het gebruik der vi8scherslichten op zee. NR. G.) In een openbare bgeenkomst der Lib. Kiesvereeniging te Brouwershaven deelde de spreker, mr. S. J. M. Van Geuns vanZierik- 866 die het program der „Lib. Unie" besprak en een scheiding afried mede, dat de afge vaardigde, de heer Van Kerkwyk, weer bereid was een candidatuur te aanvaarden. Te Kampen is gisteravond na eene hevige ongesteldheid van een paar dagen over leden de burgemeester mr. L. W. Ebbinge, 48 jaren oud. Gedurande de jaren, die hy aan het hoofd van die gemeente stond, heeft hy zich doen kennen als een alleszins be kwaam man. Sedert eenige jaren was de overledene o. a. lid der Prov. Staten van Overgsel. Zgn onverwachtsch afsterven verwekt te Kampen algemeene deelneming. Ook voor zyn gezin voor ruim twee maanden was hy hertrouwdis dit verlies zeer te be treuren. Het stoomschip „Ardjoeno", van Rot terdam naar Java, vertrok 24 November van Southampton; de „General", van Oost-Afrika naar Vlissingen en Hamburg, arriveerde 23 November te Lissabon; de „Kanzier," van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrika, vertrok 23 November van Zanzibar; de „Ko ningin Wilhelmina", van Batavia naar Am sterdam, passeerde 24 Nov. Kaap St-Vincent; de „Obdam" arriveerde 24 Nov. van Rotterdam te Nieuw-York; de „Veendam" arriveerde 24 Nov. van Nieuw-York te Rotterdam. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Verlof verleend aan jonkheer mr. J. C. N. Van Eys tot het aannemen der ver sierselen van grootkruis der ordo van de Kroon van Rumenië, hem door den koning van Rnmenië ge schonken. Pensioen verleend aan P. VaD den Broek, ƒ462; D. Keuken, ƒ130; D. J. Bolt, ƒ352; G. Monna, ƒ1076; W. Ran, ƒ130 'a jaars. De gewone audiëntiën van de ministers van financiën en van oorlog op 26, en van den mi nister van koloniën op 27 dezer, zullen niet ge houden worden. TWEEDE fi 1 91 EB, Voortzetting der behandeling van de Indische begrooting By onder-afdeeling 60 (Eeredienst) wyst de heer Van Limburg Stirum op de personen, die in Indië zgn aangewezen om te voorzien in de godsdienstige behoeften van de militairen. Hy dringt er op aan de geldelyke positie van die menschen te verbeteren en hun den titel te geven van hulpprediker. De Minister van Koloniën antwoordt, dat de positie van bedoelde personen voldoende is geregeld, en dat niet aan alle eischen kan worden toegegoven. Bg onder-afdeeling 67 (Briquetteering zout) wgst de heer Plate er op, dat op hot gebied van het transportwezen de mannen van de wetenschap het niet altyd by het rechte eind hadden. Hg betwgfelt dan ook of het vervoer van zout in briquet vorm voor schepen van eenigen diepgang voordeel zal opleveren. Mede betwyfelt hy of de verpakking aan de ver wachting zal beantwoorden. Zeer zeker zal niet, geiyk beweerd wordt door den adviseur, een schip de dubbele hoeveelheid zout kun nen vervoeren in één transport. Een schip kan niet meer laden dan het gewicht, waarop by den bouw gerekend is, en kan niet, zooals men schynt te meenen, zóó lang geladen worden tot het vol is. In enkelo ge vallen kan het zout in briquetvorm geschikt gebruikt worden als byiading voor stoom schepen, die, opslagplaatsen passeerende, nog lading kunnen bergen. Spreker geeft den Minister in overweging bg dergelgke vraagstukken ook eens inlich tingen in te winnen bg bandelaren en nyveren by de mannen van de practgk. De Minister meende, dat men een schip kon laden zooveel als het laadvermogen had. Is dit nu niet zoo, dan heeft hy zich vergist. Intusschen zal de ondervinding dit nog moeten leeren. De plannen omtrent de verpakking zyn nog niet vastgesteld. Of het vervoer duurder is, zal eveneens moeten biyken. By art. 69 bespreekt de heer Cremer do watervoorziening voor Soerabaia en wyst er op, dat aan particuliere exploitanten de water voorziening geweigerd werd, omdat zy niet genegen waren het water kosteloos aan de inlanders te verstrekken. De Indische Regee ring schynt er de voorkeur aan te geven zelf voor watervoorziening te zorgen, hetgeen misschien enkele millioenen zou vorderen, waartegen de Regeeriog hier terecht bezwaar heeft. Spreker hoopt echter, dat deze zoo hoogst belangryke quaestie spoedig opgelost worde. De Minister verlangt niets liever. Hy heeft den Gouv.-Generaal tot nu toe in deze aan gelegenheid vrygelaten, maar acht thans het oogenblik gekomen om eene beslissing te nemen. Geen oogenblik langer dan strikt noodig is zal dan ook daarmede gewacht worden. Rg art. 77a (Rykspostspaarbank in Indiö), uitgetrokken voor memorie, spreekt de heer Bool twgfel uit of eene Rykspostspaarbank in Indië wel aan de verwachting zal beant woorden. Hy acht in elk geval deze instel ling voor Indië niet urgent. De Minister wyst er op, dat het slechts een Memoriepost is, maar kan toch den heer Bool niet toegeven, dat een Rijkspostspaarbank iu Indië niet noodig is, omdat een Javaan toch niet spaart. Hg is integendeel overtuigd, dat de Javaan wel degelgk zucht tot sparen heeft. Dat bewyst hy door zyn geld in kleeren te beleggen, die hy verpandt by de Chineezen, zoodat die met het voordeel gaan stryken; Aanvankeiyk zal de spaarbank zich beperken tot Java. By- art. 80 (uitbreiding voor Staatsspoor wegen) bespreekt de heer Van Kerkwyk (byna totaal onverstaanbaar) den aanleg der lyn Tarik Soerabaia, waarby men van de oor- spronkelyk aangenomen richting weer is afge weken, hetgeen tot noodelooze kosten heef}- geleid en getuigt van weinig nauwgezetheid. De beraadslaging werd verdaagd tot gister avond te acht uren. Avondzitting van Dinsdag. Op het bepaalde uur werd het debat ove' de Indische begrooting voortgezet. Door den heer Bahlmann was op art. 8f een amendement voorgesteld tot vermindering met 273,000, met het doel om ook in 1897 nog niet over to gaan tot aanleg van ee* derde spoorstaaf op de lyn Djokjo-Solo. Hy achtte den aanleg niet gerechtvaardigd door het personenvervoer en vreesde voor het stellen van een antecedent. De heer Pijnacker Hordijk verdedigde tegen over den heer Yan Kerkwyk de veranderde richting van de lyn Tarik-Soerabaia, terwgl de heer Cremer omtrent deze zaak den onaan- genamen indruk vertolkte, dien hg er van gekregen had. Om verschillende redenen gaf hy den Minister in overweging zyne voor- stelleh terug te nemen. De Minister van Koloniën betreurde de wyziging in het tracé Tarik-Soerabaia te heb ben moetea brengen, maar acht die wezenlyk verkiesiyk. De Kamer is intusschen volkomen vry het oude tracé te handhaven; zy staat niet voor een voldongen feit. Hy zag in 't gebeurde geen reden den ambtenaren zyn ver trouwen te ontzeggen. Wat het amendement Bahlmann betreft, dit tal wel eene besparing van 5 ton geven, maar tocb geen bezuiniging zyn, daar, als «ie Staat de lyn Djokjo-Solo zoi, moeten koopen, dit 3 millioen zou kosten, jy ontried de aanneming ten sterkste, evenals d Commissie van Rapporteurs. Get -«mendement-Bahlmann is ten slotte ver worpen met 46 tegen 10 stemmen. Het amendement-Cremer tot vermindering met 358,000, ten einde de beslissing in zake de verlegging van de lyn Tarik Soerabai? uit te stellen, werd aangenomen met 36 togeu 22 stemmen. Bg de afdeeling Oorlog sprak de heer Van Vlijmen over den moreelen en materiëelen toestand van de militairen van het Indisch leger; o. a. drong hy aan op het wonen van gehuwde militairen buiten de kazerne. De Minister antwoordde, dat dit niet altyd mogelgk was in Inaiö. De uitgaven in Indië (Hoofdstuk II) worden zonder stemming aangenomen, waarna de ver gadering, in het laatste uur geleid door den heer De Beaufort (Amsterdam), verdaagd wordt tot den volgenden ochtend te elf uren. Gemengd Nieuws. Hedennacht zgn uit 2 schuurtjes, staande aan het Katwykscbo kanaal, in de Kerkbuurt te Oegstgeest, ontvreemd van P. Lagas: een prachtige bruin bonte geit met groote hoorns; van M. Zandbergen een blauw- l bonte geit met hoorns en 3 halfwas konynen,

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1