Beurs van Amsterdam. artikel aan de „Novoe Yremya", waarin hy voorstelt, goedkoops Russische tarwe en roggo naar de noodlijdende districten te Indië te zenden. Yolgens de Russische statistieken kost de Californische tarwe in Bombay nu 1 roebel 24 kopeken tot 1 roebal 86 kop. per pud van 86 pd., terwyi de Russische tarwe uit Odessa daar kan geleverd worden voor 1 rb. 11 kop. of 1 rb. 13 kop. per pud. Rusland heeft weer te lijden onder de lage graanprijzen, en weet niet wat met al het graan te doen. „Wy worden geruïneerd door overvloed van koren'*, zegt prins Obolensky, „en waarom zouden wy, in plaats van roillioen ratten en muilen te voeden, niet de milli- oenen menschen voeden, die nu in Indië met den bongtrJood beoreigd worden?' In het binnenland is de prys van rogge weer gedaald van 40 kop. tot 24 kop. per pud, en er zijn enorme voorraden, waarnaar geen vraag is. Het zou uit de Zwarte Zee havens in een maand naar Singapore kunnen verscheept worden, tot voordeel van beide partijen. Prins Obolensky geeft der regeering den raad, het initiatief te nemen en onder handelingen te openen met de kooplieden in Engelsch Indië. I „Kunst na. Arbeid.", Te "Werkhedenzangvereeniging „Kunst na Arbeid opgericht den Ssten Januari 1S94, gaf gisteravoud in het „Hotel du Nord", aan de Steenstraat, hare vijfde uitvoering, welke i het getuigenis aflegde hoe de vereemging het f:|excelsiormet vrucht nastreeft. B Het was inderdaad een genot de leden, wien de gelegenheid uit den aard van hun werk kring ontbreekt tot groote muzikale ontwik keling, te hooren zingen, zóó als zij dat gister avond deden. P Het programma bestond bijna geheel uit nieuwe nommers, zoodat aan deze uitvoering natuurlijk weer heel wat oefening moest voor afgaan, maar de directeur, de heer Ph Rank AJz., heeft zijne moeite en zorgen meer dan voldoende beloond gezien. Yan de elf nommers werden er acht als Berste uitvoeringen vermeld, terwijl van de kverige drie er één, nl. Kolkman's „Lente zang", op verzoek werd gegeven. De uitvoering der verschillende nommers viel zeer in den geest der talrijke aanwezigen, die daarvan, door een herhaald applaus, zeer terecht blijken gaven en vooral by het aardige, maar moeilijke „O, Pepita", van A. Muller, zelfs in een eenigszins opgewekte stemming werden gebracht en op een herhaling er van aandrongen, ain welken wensch werd vol daan, evenals na afloop, van het programma nog een vroolyk nommer van vro ger, met het bekende „Rataplan", werd toegegeven. Afwisseling in den zang werd gebracht door het vioolspel van den heer P. J. B., een nog 'jeugdig beoefenaar der toonkunst, die voor droeg Raff's „Cavatine", Striening's „Barca rolle" en De B riot's „Rondo" uit bet 9de Viool concert. En ook hy deed dit zoodanig dat de hem geschonken bijval welverdiend kan genoemd worden. Jammer dat aan het einde der „Barcarolle" een snaar van zyn instrument sproog, waardoor eenig oponthoud ontstond. Yan „Rondo" werd op het aanhoudend applaus het laatste gedeelte, dat evenals het vorige, van goedo leiding getuigde, herhaald. B Op verdienstelijke wyze werd hy begeleid door den heer J. H. Berkeljon, die met zyne 1 welwillende medewerking andermaal toonde hos uitmuntend deze, als bekwaam pianist, voor zulk een taak berekend is. De uitvoering werd besloten met een ge zellig samenzyn, waarbij ook gelegenheid tot dansen werd aangeboden. TWEEDE HANEB. Zitting van heden. Per telegraaf.) De opvolger van wylen mr. Haffmans, het nieuwe lid voor Yenloo, dr. Nolens, maakte zyn intrede in priesterlyk gewaad en nam, na eedsaflegging, ter rechterzijde plaats naast baron Mich iels. Aan de openbare beraadslaging was heden onderworpen de overeenkomst met België betreffende de verbetering van het Kanaal van Gent naar Terneuzen. De heer De Beaufort (Wyk) zal ter besten diging der welwillende verhouding met België, dat by de grenssluiting voor ons vee niet altyd blyk gaf van een diep broederiyk gevoel, het tractaat bekrachtigen, in de hoop, dat het gunstige uitwerking zal hebben op de gezindheid der Belgische regeering voor ons, te meer, daar spr. in de goeokeuring slechts een daad van welwillendheid onzerzijds en geen verplichting ziet. De heer Hennequin bad ook welwillender gezindheid van België verwacht en zette uiteen dat by de verbetering niet geheel gelet is op alle betrokken belangen op ons grondgebied, met den wensch dat alsnog ernstige beden kingen zullen worden weggenomen. Hy drong aan op afschaffing dor Kanaalgelden en weg neming van de waterbezwaren in de streek, maar ontkende wel dat het tractaat voordeelen oplevert voor Terneuzen. De heer Van Deinse meende dat wij by dt ze gelegenheid gunstige bepalingen van België hadden kunnen bedingen ten opzichte van den veeuitvoer en do vermindering der hooge invoerrechten op landbouwproducten, vooral als hy er op let dat al onze overeen- komsten met België zeer in het belang van i dat Ryk zijn. De heer Conrad beantwoordde de bezwaren jegan het technisch gedeelte der overeen komst. De sluisbouw beantwoordt aan de ichen der scheepvaart en aan de belangen van Sas-van-Gent; de bepalingen van het tractaat tegen waterverontreiniging zijn vol doende. De Minister van Buitenl. Zaken betoogde dat de Nederlandsche technische belangen by de overeenkomst behoorlijk behartigd zyn, wees op het karakter van het kanaal als internationale vaart en meende dat de ver booging van invoerrechten, die niet alleen voor Nederland geldt, en het niet sluiten eener veeconventie geen bewyzen opleverden voor gebrek aan welwillendheid van België's zyde. Do afschaffing der kanaalgelden is te overwegen by de algemeone afschaffing der rykstollen en het tractaat is daartegen geen beletsel. Differentiëelo spoorwegtarieven ten nadeele van onzen handel zyn uitgesloten by vroeger tractaat. Nadat de Minister gewezen had op de groote belangen voor Nederland van dit tractaat en breed doen uitkomen, dat sluiting der Belgische grenzen voor ons vee in de naaste toekomst niet te wachten is, tenzy ernstige redenen, ontleend aan den gezondheidstoestand van onzen veestapel, België daartoe nopen, heeft zyn ambtgenoot van Waterstaat de technische bezwaren beantwoord en verzekerd, dat de Nederlandsche belangen by de werken voldoende behartigd zyn. Na replieken is de overeenkomst Gent Terneuzen aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Voorts zyn aangenomen verschillende supple- toire begrootingen en de nadere regeling omtrent het aandeel der Indische geldleening in do leening van 1893. Het debat over de Indische begrooting is aangevangen. INGEZONDEN. Aan de Redactie van het Leidsch Dagblad. Mynheer de Redacteur! Naar aanleiding van het ingezonden stukje van den heer Gottfried Mann in uw blad van 13 Nov., hebben wy de eer U mede te deelen, dat wy het niet geraden achten den door hem ingeslagen weg te volgen om door courantengeschrijf publiciteit aan deze zaak te geven. Intusschen vreezen wy de openbaarheid zóó weinig, dat wy gaarne bereid zyn aan ieder belanghebbende in deze zaak, persoonlyk des- verlangd, de noodige inlichtingen te ver schaffen, waaruit zal olykan, dat de heer Mann wel is waar eenige feiten heeft mee gedeeld, doch den ganschen loop der zaak, die reeds dateert van 15 November 1895, verzwygt. Het zal dan tevens blyken, dat de feiten door den heer Mann medegedeeld, in geen geval de aanleiding van de ontbinding, althans de eenige aanleiding, zyn geweest. C. Mac Gillavry. F. WEBER. Pres. en Secr. der ontbonden Yereeniging „Es-Moll." Leiden, 13 Nov. 1896. BUITENLAND. Frankryk. De hoofden van het parket by bet gerechts hof en de rechtbank te Parys zyn overeen gekomen, dat Arton wegens de omkooperyen, die by in de Panamazaak moet hebben vol trokken als gemachtigde van baron Reinach, niet kan worden vervolgd, zonder dat tegelyk het onderzoek tegen de werkelijke of vermeende omgekoehten, die vrygesproken of veroordeeld zyn, opnieuw geopend wordt. Dat zal echter niet gebeuren, en Arton zal zich nu alleen hebben te verantwoorden wegens omkooping van den senator Sans Leroy, omdat hy wegens dit vergryp by verstek veroordeeld is, maar Sans-Leroy werd vrijgesproken. De heer Mirman, de socialistische afge vaardigde van Reims, interpelleerde gisteren in de Kamer de regeering over het feit, dat zy machtiging had gegeven tot het houden van het katholiekencongres te Reims, terwyl die machtiging was geweigerd aan de leeraren en onderwyzers, die toch tot de warmste verde digers der republiek behooren. De minister van justitie antwoordde dat hy de machtiging zou geweigerd hebben, als men hem die had gevraagd. Had men het congres met geweld moeten uiteendrijven? De regee ring had gemeend van niet. De protestanten zyn met evenveel verdraagzaamheid behan deld. De minister president Méline zeide, dat de interpellatie aan de Kamer gelegenheid zal geven om haar vertrouwen in de regeering uit te spreken. Spr. heeft de liberale propaganda niet aangemoedigd, en ook geen strjjd tegen den godsdienst kunnen voeren. Onze politiek, aldus verklaarde spreker, is overeenkomstig de belangen des lands. Minister Méline aanvaardde een motie van vertrouwen, voorgesteld door den heer Poincaré. De. prioriteit eener motie van den radicaal Isambard werd verworpen met 307 tegen 229 stemmen, en de motie Poincaré daarop aangenomen met 324 tegen 225 stemmen. Een aanvulling, voorgesteld door Mirman, werd door Méline geweigerd en daarop verworpen met 302 tegen 176 stemmen. Du.1 tsehiand* By de eedsaflegging door recruten heeft de Keizer gisteren eene toespraak gehouden, waarin hy o. a. zeide: „Als soldaten van myne garde dient gijlieden integimenten met de schoonste eereteekenen. De wapenen zyn nl. gegeven ter verdediging van kroon en altaar. By het tegenwoordig algemeen wantrouwen is het in het byzonder ülieder plicht door gehoorzaamheid een goed voorbeeld te geven. Denkt aan den grooten keizer Wilhelm I, wiens oog uit den hemel neerziet op u en op het geheele leger. Geve God dat wy by het appèl in den hemel met een gerust geweten voor Hem kunnen staan 1" Het reeds vermelde wetsontwerp betref fende de verbooging en verlenging van het ryksoubsidie voor de mailbooten in de vaart op Oostelyk Azië is thans by den Ryksdag ingediend. Het behelst voor den Norddeutschen Lloyd eene verhooging van b' t subsidie met anderhalf milloan markt, in ruil waarvoor de Maatschappy haren oLnst op China moet ver dubbelen, terwyl de thans bestaande maande lyksche vaart op Japan biyft bestaan. Eugen Richter heeft uit het wetsontwerp betreffende de marine becijferd dat er voor nieuwen scheepsbouw in het geheel 53 mil- lioen mark zou worden beschikbaar gesteld, zoodat nog in den loop van dit di nstjaar tegelykertyd zouden aangemaakt worden: 3 p intserscnepen eerste klasse, 10 gepantserde kruisers en 20 torpedo- en kanonneerbooten. Italië. Het Romeinscbe damescomité tot onder steuning van de Italiaansche krygsgevangenon heeft uit Dsjiboeti een telegram ontvangen, dat Menelik besloton heeft tot het oprichten van een afdeeling van het „Roode Kruis," en de onzyd gheid van het geneeskundig per soneel in tyd van oorlog heeft erkend. Dien tengevolge werden de officieren van gezond heid, waarvan er een zestal onder de krygs- govangenen zyn, vrijgelaten. België, Reeds eenigen tyd ging bet gerucht dat op de Belgische spoorwegen wéér een nieuwe tydregeling zou worden ingevoerd, <n nu blykt uit een bericht van het o'ficiëuze Journal de Bruxellles dat het gerucht waarheid bevatte In den loop van het jaar 1897 wordt by tie spoorwegen ingevoerd de wyzerplaat van 24 uren, die op de Italiaansche sporen al lang in gebruik is. Men begint te tellen te mid dernacht, zoodat 4 uren 's middags wordt: 16 uren, enz. De ambtenaren en de beambten zullen mis schien eenig gemak hebben van de nieuwig heid; maar dat het publiek er „weldra ver rukt over zal zyn", zooals de Brusselsche courant gelooft, is in hooge mate onwaar- schynlyk. Bxmnje» Officiéél wordt nu ujt Havanna gemeld, dat de 6tad Guaimaco, in de provincie Puerto Principe, zich aan de opstandelingen onder Garcia heeft overgegeven. Thomas Beatty, een Engelscbman, eigenaar van een der grootste plantages van Cuba, wordt nog steeds door de regeering gevangen gehouden. Yolgens den correspondent van de „Times" te Havanna is de beschuldiging van medeplichtigheid aan brandstichting, door de autoriteiten tegen hem ingebracht, geheel ongegrond. Yolgens do laatste berichten heeft in de provincie Pinar del Rio een belangrijke botsing plaats gehad tusschen de opstandelingen en de regceringstroepen, öio coor generaal Weyler persoonlyk aangevoerd werden. De chef van den geneeskundigen dienst by het Spaansche l9ger op Cuba heeft drin gend om uitzending van artsen gevraagd. Hy heeft slechts 51 officieren van gezonohoid tot zyn beschikking, maar het aantal zieken in de hospitalen en ambulances bedraagt 13,650 of 13 pCt. van de effectieve stryJ- krachten. Daaronder zyn slechts 755 gewon den; do overigen lyden aan gele koorts, dysen terie, typhus enz. De sterfte bedraagt 3 pCt. De inschryving, welke de „Imparcial" ge opend heeft ten bate van do zieken en ge wonden op Cuba, heeft tot dusver ruim 160,000 peseta's opgebracht. Groot-Britauuië. Te gouverneur van Sierra Leone is met twee Britsche kanonneerbooten naar Libeiia vertrokken, om by den president van de negerrepubliek te protesteeren tegen de mishandeling van Engelsche onderdanen te Groot-Bassam. Het Engelsche blad „Truth" beweert dat Cornelius Herz zich tegenwoordig in de Yereenigde Staten bevindt. Turkfie. Yiran bey, de zoon van Artia pacha, die naar Londen afgevaardigd was om hot Arme nische comité uit te noodigen zyn agitatie te staken, is te Konstantinopel teruggekeerd. Ey heeft do boodschap meegekregen, dat het comité voorloopig gedurende eenige maanden zyn pogingen zou staken, om te zien of de beloofde hervormingen werkolyk tot stand komen. Mocht dit blyken niet het geval te zyn, dan zal het comité doortastender dan ooit te voren optreden. Telegrammen. PARIJS, 12 November. Onder uitdrukkelyk voorbehoud wordt ruchtbaarheid gegeven aan de volgende depecbe uit Washington: Canovas, de Spaansche minister president, zou in een nota aan de vertegenwoordigers der mogendheden gevraagd hebben, hoe de regeeringen het zouden opnemen als Spanje zich beleedigd toonde door de houding der Yereenigde Staten. De gezant van de Ver- eenigde Staten noodzaakte Spanje de nota in te trekken, onder bedreiging, dat hy anders zyn paspoort zou vragen. MADRID, 12 Nov. In den ministerraad, die heden onder voorzitterschap van de Koningin- Regentes werd gehouden, las Canovas een depecbe van den gouverneur der Philippynen voor. Deze meldde, dat 4000 opstandelingen by Noveleta een bataljon mariniers hadden aangevallen, maar afgeslagen waren. De Span jaarden hadden 38 dooden en 100 gewonden, onder wie een kolonel. KONSTANTINOPEL, 12 Nov. Het decreet, waarby de hervormingen worden uitgestrekt over het geheele Tarksche ryk, is heden morgen officieel bekend gemaakt. LONDEN, 13 Nov. Aan de „Daily Telegraph" weri gisteren uit Pretoria geseind: Het be richt dat de regeering van deZuid-Afrikaansche Republiek een millioen pond sterling als schadevergoeding gevraagd heeft van de Chartered Company, is geheel ongegrond. In een redevooring te Whitehaven zeide lord Linsdale, dat hy door keizer Wilhelm gemachtigd is tot de verklaring, dat Z. M. volstrekt geen bedoelingen had tegen Enge land of de Engelschen, toen hy in Januari het vaak besproken telegram aan president Krugc-r zond. LONDEN, 13 Nov. „Diggers News" meldt uit Johannesburg dat indien de Chartered- Company weigert de schadevergoeding te be talen, wegens den inval van Jameson in de Zuid-Afrikaansche Republiek, deze van de Engelsche regeering zal worden geëischt. Marktberichten. Leiden, 13 Nov. Ter marks werden heden aan gevoerd: Stieren 43 etuks ƒ57 a f 221. Kalf- en Melk koeien 4'25 8tuk< ƒ107 fc 234. Vareboeien 282 atuke 91 a ƒ196. Vette OöBen tsn Koeien 310 etuoe ƒ118 f 24i. Graakalvoron 190 stake ƒ20.— a 67. Kalveren lrotte) 31 stu e 29 a 85. Kalveren (magere) 16 stuks 5.a ƒ16.— Hamels vette) stuks f a f Hamels (magere) stake a .-^Schapen (vetie) 74S stuks J 16. a f 27.Schapen (weide) 42 stuks ƒ11.a 22. Lammeren (magere) stuks a f Varkens (magere; 114 stuks ƒ10.a 29. Varkens (vette) 5 stuks 20 a 38 per KG. Yarkena (biggen) 192 stuks J 8.a f 9.-. Paarden 1 stuks fa Veulens 2 stuks a f Ter markt aaogevoerd: 1256 runderen, 50 kalveren, 790 eobapen, lainmeien, 119 varkens, 192 niggen, 1 paard, 2 veulens. Tor wo^olijkscne Kaasmarkt aangevoerd 57 partijeD. Besteel werd voor Goudaohe Kaas van 16 tot ƒ26.50; Derby-kaas van f tot Leidsche Kaas do 150 i. f tot Edamuier Kaas (2de qaa>.) ftot f—. Aan do Scvis r*a,' go vo^ou 54 partgen, 2045 etuk- kaas, wogende 12,739 KG. JDelft» 12 Nov. Aan] de Stadswaag gewogen: 354 achteten en 77 zestienden vaten Boter, wegende te zamen 7850 kilogrammen. Prgs f 62 a 64 het vierde, 1.30 a ƒ1.60 het KG. Londen, 12 Nov. Ter veemarkt zijn aangeboord: rnndercn 200, schapen en lammeren 1000, kalveren 20, varkens 120. Prijzeu; beste rundcen a echapca en lammeren 3/2 a 5/4, Kalveren 2/9 a 6/4, Varkens 2 a 8/4. Utrccllt, 13 Nov. Aan de kaasmarkt waieu aan gevoerd 66 wageDS kaas, wegende 14,000 kilo, die verkooht werden voor f 40 a ƒ52 de 100 kilo. Hoofddorp, (Haarlemmermeer), 12 Nov. Roodf Wintertarwe af.—, Jarige Tarwe f a f Witte Tarwe ƒ6.90 a f 7.59, Zomer ristarwe f a f Roggo f -1.25 a f 4.50, Haver ƒ0.50 a f 7.10, Chevaliorgerot f a WiDtergerst f a f Dmvenboonen 5.75 a ƒ6.20, Paar- denboonen f 5.20 a ƒ5.40. Brninenboonen f a f Groeuo erwten fG.a ƒ6.25,. Graawo erwten f a f -. Kauariezaad f a f Karwei- zaad ƒ11.a finclusief, te veld staande per 50 kilo. Lijnzaad f a fop kook ƒ7. Op do heden gc-boadon vee en paardenmarkt waren aaogevoerd 6 koeion, 7 paardeD, 4 hitten en 9 biggen. 12 November 1896. Kerkelijke Berlokt Staatsleningen. Vor. Koors pCt. koors. heden Ned., Cert. Nat. W. Schuld 2>* 89% 89% dito Obl. dito8 98% 98% 98% Oosteur., Obl. Pop. MeMïoT. 6 85^ 81% dito Zilv. Juni/Juli. 5 84% Portugal, Obl. 18531884 met ticket 100 .8 24»% 24% Rnaland, Binnonl. 1894. 4 63 63 dilol8S9bij Rothschild lib. 625 i 93 X dito Hope Co. 1889 90 Rb. 025 4 98% 55 Sp.nijc, IVrp. Seliuld Haitonl. 4 Turkije, Gop. Couv. 1. 1890 4 81% 81 dito Doiiauo Obl. 18SG. 5 84 dito Geconv. Leoniug SorioD 19% 19% dito dito O 20% 20% Mozico, Binncnlondach0 41% 40% Brazilië, Obl. 18S94 63 62% Ind. cn Fin. OndernomlngOT. 53 Koloniale Bauk Aand. 65% 66 >led. Handolm. Aand. 138% 138% Soer. Bank B. los. A.Obl. 20% 20% Spoorwegloeningon. Holl. IJzeren-Spw.-Mij. Aand. 107% 108% Old. dito 101% 101% M. t. lixpl. V. St. Spw. Aand. 93 93 Italië, Z.-Ital. Spw. Obl. A-II 3 52% 52% Polen, Wiivs.-Wconen Rb.625 4 97% 97% Rusl., Balt Spw.-AautL. 8 GO 61% Fast, Spvr.-Mij. Aaud. 5 78% Woichsol ZR. Aand5 72% 72% Wladikawkaa Obl. Rb. 125 4 97% 97% Amerika, Atchison Top.C.v.A. 16% 16% Pref. Aand. dito 26% 25% dito Alg. Ilyp. Obl. 4 73% 78% Adjnstm. Oblig. «4 43% Central Pacific Aand. 4 17 161% Donvor Bio Grando O. V. A* 18% 13 Eric-Sp.-Mij. Aand. 17% >6% Chic Erio lo Hyp Obl. 5 106% 103 Kans. City Bolt-sharea 65% 65% Louiav. Nanhv. Ccrt v. Aand. 6li% 50% Miss. Kans. Texas C. v. A. 48% 13% 11% llJlS Oregon Short Lino oblip. 4 20% 26% Canadian Pacific C. v. A. 67% Premioleenlngon. Nederl., Stad Amatard. f 100 8 109% Turkije, Leeuing 1870 22% 22% Beursbericht. Amsterdam, 13 November. Integralen 89'/8; Portugal 243/%Peru Prefer. 9; Arkansas 638; Terminal 123; Beltshare 671/,; Missouri 14%; Central 167/8. Denver 13%; Erie 16%; Atchison 16, 26, 78%. 43%; Petroleum 800. ACADE91IE-K1EVW8. Voorschoten: Ned.-Herv. Gemeente. Zondag-voorm. te 10 ureo, ds. T. Hoog, pred. te Spaarndam. Des avonds te zes uren, ds. M. Hoog. Bonthuizen: De heer I. A. Broers, candidaat tot den H. Dienst te Utrecht, zal Zondag voormiddag te halftien alhier eene predikbeurt vervullen. Woubrugge: Ned.-Herv. Kerk. Zondag- voorm. te halftien, ds. F. Oberman, pred. te Leiden. Des nam. te twee uren, ds. J. Nierstrasz, pred. te Leiderdorp. Gereformeerden. Zondag voorm. te tien uren en 's avonds te halfzeven, ds. Kramer, pred. te Waarder. Valkenburg: Zondag voormiddag te 10 uren, da. James, predikant te Vlaardingen.— Des avonds te halfzeven, ds. H. Koops. LEliiEA, A3 November. De heer A. W. Sythoff te Leiden heeft met den uitgever van Fridtjof Nansen's werk over den hoogst interessanten Noordpooltocht een overeenkomst gesloten, waarby hem het uitsluitend recht wordt gewaarborgd op de uitgaaf der Nederlandsche editie. Het werk zal ongeveer 200 illustratiën be vatten naar photographieën en teekeningen van Otto Sinding, benevens 2 groote kaarten en eenige plattegronden. De eerste aflevering verscbynt vermoedeiyk nog deze maaDd. Door het kiescollege der Ned. Herv. ge meente te Leiderdorp zyn herbenoemd: de heer L. Sillevis ale ouderling en de heer T. Rynsburger als diaken. Tot notabei der Ned.-Herv. Kerk te Nieuwkoop is gekozen de heer G. Zwart Gzn. In de jl. Donderdag gehouden vergade ring van ingelanden van den Polder Nieuwkoop en Noorden is besloten tot amoveering van de sluis to Slikktndam. 't Is echter nu nog de vraag, of Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland dit besluit niet in stryd zullen achten met het algemeen belang. In ieder geval heeft de schipperij in de gemeente Nieuwkoop er grooten last en schade van. De gemeenteraad van Amsterdam be-; noemde heden tot wethouder, in de plaats van mr. Treub, dr. Blooker, die de benoemiog aannam. De off. van gez. 2de kl. dr. A. Yan Dorsten, van het 6do reg. inf. te Breda, wordt wegens 8-jarigen dienst als zoodanig bevorderd tot off. van gez. 1ste kl. (kapitein). De heer F. Van Bylandt, te 's Graven- bage, heeft voor de arme christenen in Armenië ongeveer f 10,000 ontvangen. Het stoomschip „General", van Oost- Afrika naar Ylissingen en Hamburg, vertrok 12 Nov. van Port Said. CORRESPONDENTIE. Ingezonden stuk ken of mededeelingen, waarvan de inzenders hun naam niet aan de Redactie bekend maken, worden ongeplaatst ter zijde gelegd. Cottponnolcering volgens opguve ran dc 'oupon- Makelaar OoBtonr((l?, Papier f 21.02% dito Zilver 21.0214 Franache f 47.60 Divorse Rykeraark 58.80 Rusaea Gcad Roebels ƒ1.90 dito lu Zilveren Itoobela ƒL25% Amerik&anscbo Goud Dollarz/ 2.46% Beleeniug pCt. i D V E R T E S T N. Den 3den December a. 6. hopen onze geliefde Ouders JOHAN HENDRIK BELLOF i£n 2S HENDRIKA LANGWARDEN hunne45 Jarige Echt verecnlging j --|1 te herdenken. 8354 13 I/y Hunne dankbare Kinderen -jjj Behuwd en Kleinkinderer, Leiden, 13 November 1896. (Cecilia-Gasthuis No. 2). Leiden: Heden is alhier tot doctor in de rechtswetenschap en in de Staatsweten schap bevorderd de heer B. Mackay, geboren te Dordrecht, na verdediging van „Stellingen". Bevorderd is tot arts de heer L. J. Lans en toegelaten voor het arts examen, eerste gedeelte, de heer J. A. H. Broese van Groenou. Groningen: Bovorderd tot arts, de heer J. Nanninga, doctorandus, geboren to Voendaro. Ondertrouwd: A. H. DE CHAUFEPIÉ, Arts, en LAURA TER MEER. Dieren, j 13 November 1896. Leiden, J ö3o3 i Tot onze groote smart overleed, na eene korte ongesteldheid, onze innig geliefde Klein zoon WIGGER ARNOLDUS PEEREBOOM, oud btjna 4 jaren. 8366 7 S. KUTSCH LOJENGA. E. KUTSCH LOJENGA-Brunoer. Bezoeken kunnen niet afgewacht worden. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, onze Broeder en Behuwdbroeder Mr. H. A. NEEB, Advocaat, Lid van de Provinciale Staton van Zuid Holland, Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, in den ouderdom van zeventig jaren. .Namens de Familie, 8375 10 P. Q- NEEB, Oud Dirig. Off. v. Gez. lste Kl. O.-I. L. Leiden, 12 November 1896. Heden overleed ons innig geliefd eenig Zoontje WIGGER ARNOLDUS, in den jeug digen leeftijd van ruim drie jaar. Mr. F. PEEREBOOM. 8367 6 T. PEEREBOOM Kdtsch Lojbnoa. Leeuwarden, 12 November 1S96. Mevr. de Wed. HUET geb. Bieneait en de Heer en Mevrouw ASSER-De Stukleb betuigen hun harteiyken dank voor de talrijke blijken van belangstelling, b(j gelegenheid van het huwelijk hunner kindtren ontvangen. Leiden, 13 November 1896. 8384 8

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3