tremengd Nieuws. Omdat eenige jongens gister- avood stroo, dat in de gracht aan het einde der Groenesteeg in een schuit lag, hadden brand gestoken, ontstond het gerucht van braDd, waarop van het politie-bureel de bruidslang wagen uitrukte, zonder echter dienst behoeven te doen. Op de Langebrug werd hedenmorgen een rrt) hevige schoorsteenbrand opgemerkt, welke met kardoezen werd gebluecbt Aan den Nieuwen Rp, nabt) de Langestraat, had gisternamiddag een vierjarig knaapje bet ongeluk spelende aldaar te water te geraken. Van H., die het ongeval gelukkig nog bijtijds ontdekte, kon hel kind juist nog bfl den voet grijpen en naar boven halen, waarna het naar de ouderlijke woning werd gebracht. Do or een heer te Amsterdam zijn aan bet bareel Lariergracht geleid vier kinderen, ood 8. 7, 6 en 5 jaren, door hem aange troffen aan de Lauriergracht bij bet gesticht „De Voorzienigheid". Volgens hun zeggen waren zQ aldaar nedergezet coor hunne tante; hunne moeder bevindt zich te Leiden en hun ▼a-ier is overleden. In den nacht van Zaterdag op Zondag jl. heeft te Leiderdorp een brutale dMstal plaats gehad. Eene schuit, toe behoorende aan den vischhandelaar J. Roos aldaar, werd uit het Buitenwater weggevoerd en met deze eene hoeveelheid paling ter waarde vanj f 40. Een door den geme^nte-veld wachter A. Oudsboorn ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat de schuit vervoerd was naar de Groote Sloot, alaaar was open gebroken en van haar inhoud beroofd. Het behoeft wel geen betoog, dat de opsporing van de dieven zeer bemoeilijkt wordt door de eigenschap der palingen, dat de een van den ander haast niet te onderscheiden is. Op dezelfde hoogte heeft men den volgsnden nacht de kans schoon gezien om uit een ODbeheerd liggende schuit van J. E. De Waddings veen een wekker [en kleeren te ontvreemden. De brutaalheid, waarmede deze diefstallon zj)n gepleegd, wordt wel verhoogd door de omstandigheid, dat in de nabijheid der plaats, waar ze gepleegd werden, niet minder dan zes politie- en justitiedienaren wonen. Men schrijft ons uitHillegom: Onze gemeente ondergaat verandering op verandering. "Waar voor enkele jaren niets te zien was dan bosch- en duingrond, kun nen we nu bogen op straten, bebouwd met burger en arbeiderswoningen. Toans vernemen we, dat de heerK. alhier plan heeft, den nieuw aan te leggen weg met heerenhuizen te laten bebouwen. Wan neer nu in de aanhangige stations quaestie eens ten gunste van de HiUegomruerieek werd beslist, zou deze weg niet weinig schit teren als „Stationsweg", iets, waarop de steedsche Hillegommers niet weinig trotsch zouden zijn. In de Zilk, bij Hillegom, werd gistermorgen een koe, toebehoorende aan den heer R., dood in bet land gevonden. Naar wij vernemen, is de heer N. alhier, handelaar in wijnen en gedistilleerd, van jlan, om op hot land, tegenover de remise ier stoomtram Haarlem—Leiden, een café te doen bouwen. Dus weder een stationskoffUhuis. Hedennacht omstreeks drie ureu brak te Hillegom brand uit in de bollenschuur van den heer Th. Van Lierop (huize „Elsbroek"). Door het kranig optreden der brandweer mocht men er in slagen den brand tot deze schaar te beperken. Een en ander was verzekerd. Zaterdag jl. is het mond- en klauw zeer uitgebroken op de hoeve „Duinrel", te Wassenaar, toebehoorende aan baron Van Pallandt. De Rijkspolitie is onmiddellijk derwaarts vertrokken ter bewaking, terwijl nu hst plan is uitgevoerd om al het op die hoeve aan wezige vee van Rijkswege te onteigenen. Niet minder dan 32 koeian, 20 schapen en 21 varkens z\jn geslacht. Vleesch en huiden zullen publiek verkocht worden. Zondagavond werd te 's-Graven- hage een agent van politie door een persoon met wien hy beweert nooit eenige onaange naamheid te hebben gehad plotseling met het hoofd tegen de steenen geworpen, waar door de dienaar een bloedende wonde kreeg. De aanvaller ging op de vlucht, doch werd door een sergeant der jagers, bijgestaan door eenige burgers, gearresteerd en aan de politie overgeleverd. De brandweer te Scheveningen werd Zondag te hulp geroepen ten huize van den heer K., kolenhandelaar in de Marcelis- straat aldaar, waar broeiing der kolen ontstaan was. Ongeveer duizend H. L. steenkolen wer den door de brandweer verzet en eenige waterstralen op de broeiende massa gericlit. De heeren van de Hofhouding, zoo meldt men uit Den Haag, die gisteren in den Oranjepolder hebben gejaagd, hebben met 16 geweren 123 hazen en 7 patrijzen geschoten. De krijgsraad te 's-Gravenhage lieeft de sententie van het Hoog Militair Gerechtshof ia zake Ch. H. C. B., sergeant bij de 2de comp. 4do bat. van het régiment grenadiers en jagers, uitgesproken, waarbij hi) is veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf m«t degradatie tot den stand van soldaat, ter zake van mishandeling van twee personen, ééne voortgezette handeling uitmakende, gepleegd door oen ambtenaar (een tot de ge wapen do-macht behoorenden persoon), die bij het begaan daarvan gebruik heeft ge maakt van een middel, hem door zijn ambt geschonken. Te Delft is eene 6 5-jarige vrouw, die het beroep van porster uitoefende, gister nacht in de gracht van het Vrouwenrecht ge raakt en verdronken. De boot werkersvereeniging „De Nederlandsche Vlag" te Rotterdam zal aan haar fonds tot uitkeering by ongelukken ook een fonds tot uitkeering by ziekte verbinden, terwijl het plan bestaat, later ook de gelegen heid te openen om zich te verzekeren tegen invaliditeit en om pensioen te genieten op den ouden dag. Een 19 jarig jongmensch, wonende op de Noordblaak te Rotterdam, gaf gister- namiddag van zijne eerlijkheid blyk door by de politie in de Pauwen6teeg te deponeeren eeno portefeuille, o. m. een geldwaardig be drag van f 19S0 inhoudende, door hem op de straat gevonden en, zooals later bleek, door een boekhouder, wonende op de Gedempte Botersloot, op de Noordblaak verloren. In de Alberding k-T hymstraat te Amsterdam ontstond gistermiddag om taalf- vier brand in perceel 70. Bcenvoor woonde mevr. de wed. Yts, die haar vertrek verwarmde met een petroleumkacheltje. Dit toestel viel om en toen stond alles spoedig in brand; do vlammen sloegen naar buiten. De brandweer rukte zelfs met een stoom spuit uit, doch deze behoefde geen dienst te doen. Met een paar stralen was het vuur snel gedoofd. De voorkamer was vrijwel uitgebrand, doch alles was verzekerd en ongelukken vielen overigens niet voor. Na de blusso'ning zocht de brandweer yvtrig onder het puin naar een geldkistje. Zondagmiddag is te Amsterdam uit een perceel in de Westerstraat (2 hoog) een aldaar alleenwonende vrouw uit het raam gesprongen of gevallen. Even te voren bad zy eene glasruit stukgeslagen. Per raderbaar is de vrouw, waarvan by aanfcomst slechts de dood kon worden ge constateerd, naar het Binnen-Gasthuis ver voerd. Zy zoude volgens de buren 83 jaar oud z'jn. Aan het hoofdgebouw van de Bank van-Leening te Amsterdam is men tot de ontdekking gekomen van een ver duistering van gelden, welke, over een tyds- verloop van vele jaren, op groote schaal gepleegd moet zijn. Onlangs is een ambtenaar van de Bank overleden, die speciaal belast was met het beheer over de panden van groote waarde. Hy moest van deze panden meestal be staande in edelgesteenten, sieraden e. d. de waarde schatten, het bedrag uitbetalen en daarna het pand in een doos of doosje bergen en het verzegelen. Da staantyd van dergelijke panden Is vijf tien maanden, na welken tyd de eigenaar echter het beleenings contract verlengen kan. Na den dood van dezen ambtenaar is, bij de opening van verschillende dier verzegelde doosjes, gebleken, dat zy, in plaats van de op het etiquet vermelde kostbaarheden, 6lechts waardeloozo voorwerpen bevatten, als steen tjes, kraaltjes e. d. De bedoelde ambtenaar fingeerde dus zelf panden, boekte ze in onder fictieve namen, nam het bedrag, waarvoor ze beleend heetten, uit de kas en verlengde, zoolang als dit zonder argwaan te wekken geschieden koa, telkens den bcleeningstermijn. Was eindelijk de hiervoor in het reglement toegestane grens bereikt, dan „loste" hy het „pand," na van te voren een ander tot een hooger bedrag te hebben ingeboekt. Op die wyze is in den loop der jaren in de kas van de Bank een tekort ontstaan, dat ongeveer een ton moet beloopen— Verklaarbaar is het hooge bedrag van het verduisterde, als men weet, dat de bedoelde ambtenaar het volste vertrouwen genoot en meer dan 25 iaren de gemelde betrekking had waargenomen. Een brutale inbraak is Zaterdag nacht op de Rozengracht te Amsterdam ge pleegd. Met breekyzers hebben de dieven, twee in getal, de deur geforceerd, waarna zy het huis binnendrongen. Eerst hebben zy op het achter kantoor huis gehouden, waar zy een lessenaar en eenige kasten openden, zonder echter het geld, dat in de eerste in een zyioketje lag, op te merken, om daarna vóór hun slag te slaan, waar zy met beitels de brandkast trachtten te openen. Plotseling echter klinkt het alarmsignaal der politie, een agent, die op zyn ronde de ge opende deur ontwaarde, riep om hulp en yiings snelden een collega en eenige particu liere nachtwakers naar het verdachte perceel. Maar de inbrekers waren hun to vlug. Ge stoord in hun werk, stormden zy het huis uit, wierpen den agent tegen den grond en sloegen ylings op de vlucht. Maar de politie zette de vluchtelingen na ©n het gelukte haar met behulp van genoemde nachtwakers één der vluchtelingen te achter halen en te arresteeren. Deze gearreeteerde ontkent alle schuld en zegt de deur van perceel 88 te hebben zien openstaan en naar binnen te zyn geloopen. Op de vraag, wie de tweede is, beweert hy een onbekenden man voor de deur te hebben ontmoet, met wien hy de trap is opgegaan. De politie meent den tweeden inbreker op het spoor te zyn. Eenige rechercheurs, die de woning doorzochten, hebben een beitel, e9n schroevedraaier en een groot breekyzer in beslag genomen. (TeL) Een pseudo-offlcier. Voor hot huis van een der meest bekende handelaars in goud- en zilverwerken op de Boer&ngracM te Amsterdam hield zoo verhaalt het „N. Y. d. D." eennaar dagen g^lodon/s avonds om een uur of zes, een fraaie equipage stil, met een paar prachtige, vurige paarden be spannen. De palfrenier, in een lange gele jas en met een glimmenden hoogen hoed met breeden, gouden band, trad binnen en vroeg den bediende of hy even aan het rytuig wilde komen. Deze haastte zich, om de deftige klanten te gaan begroeten. Hy zag door het portier, dat do palfrenier in eerbiedige hou ding half geopend hield, een heer in uniform en eene dame zitten. Mynheer had een korte boodschap; hy zou over een uurtje terugkomen en verzocht tegen dien tyd eenige braceletten klaar te leggen, waaruit mevrouw dan een keus zou kunnen doen. De bediende boog, de palfrenier sloot het portier, wipte op den bok, en het si riyke coupétje rolde weg. Een uur later kwam hetzelfde rijtuig terug en kwamen mynheer en mevrouw het maga zijn binnen, waar eenige kostbare byouteriaén waren klaargelegd. Mynheer bleek officier te zyn en droeg een kranige, fonkelnieuwe artillerie-uniform; mevrouw had kostbare, maar opzichtige kleeren aan en zag er nu niet bepaald gedistingeerd uit. Ze bekeek de uit gestalde kostbaarheden of het de grootste bagatellen waren en liet eindelyk, met voor name onverschilligheid, haar keuze vallen op een practetigen gouden bracelet, ter waarde van ongeveer driehonderd gulden. De patroon, die de voorname klanten te woord had gestaan, vroeg of mevrouw armband miss hien dadelijk wilde meenemen. Neen, hy moest maar bezorgd worden, zei meneer, en zich wendende tot de kostbaar uitgedoste dame, voegde hy er by „me dunkt, 't moest maar by jou gebracht worden", en nu volgde een adies in de nieuwe stad. De quitaotie moest er natuurlijk dadeiyk by. Of neen, die moest maar by hem zelf bezorgd worden, en meneer gaf een klinkenden, in de stad wel ekenden naam op en een adres, dat onmiddeliyk vertrouwen wekte. Toen later op den avond de compagnon van den patroon thuiskwam en het gereed gemaakte pakje met het adres er op zag liggen, informeerde hy eens wie er geweest waren. Men vertelde hem alles, en daar hij toe vallig een familie aan het opgegeven adres by name kende, maar ook wist, dat daar geen officier woonde, vertrouwde hy het zaakje niet geheel en vond hy het geraden om het pakje nog niet weg te zenden, maar eerst te gaan informeeren. Dit geschiedde. Er woonde inderdaad een familie van den genoemden naam aan het opgegeven adres; maar een officier van de artillerie was daar niet aan huis. Misschien logeerde de luitenant er. Neen, ook niet. Maar to n het bleek waarom dit gevraagd werd, vertelde mevrouw, dat ze de laatst9 dagen veel last had gehad van allerlei pakjes, die by haar aan huis bezorgd werden: horloges, bont, onz., en die niet waren besteld, zoodat alles weor was teruggezonden. Nu werd het geval wat duidelyker en begon men te vermoeden, dat men hier te doon had met een bekende truc om ergens iets te laten bezorgen en dit dan even later, met de boodschap, dat het een abuis gewee6t was, zelf af te halen. Do politie werd nu gewaarschuwd en van de geheel© toedracht der zaak in kennis ge steld. Ze ging aan het zoeken en vond meneer weldra aan het adr©8 aan de Ceintuurbaan, waar de „dame" woonde, die met zooveel voornam© onverschilligheid gouden armbanden uitzoekt. Mynheer werd meegenomen naar het politiobureel en viel daar, na een streng verhoor, epe6dig door de mand. Hy was geen officier, maar eenvoudig sol daat, die een veertien dagen geleden uit zyn garnizoen te Utrecht was weggeloopen en die nu te Amsterdam een vroolijk leventje leidde. De prachtige equipage was gehuurd en de spiksplinternieuwe uniform eveneens. Zyn rol als luitenant en als man van goeden huize had hy met talent gespeeld, zoodat by ver- scheidenen winkeliers, waar hy bestellingen deed, een rad voor de oogen had weten te draaien. Het heerschap is thans naar zyn garni zoensplaats teruggebracht, waar hy voorden krygsraad zal terechtstaan. De stoomtramiyn 's-Hertogen- bosch Hsusden is feeBteiyk geopend. Gisterochtend had de visscher V., te Stolwyk, de onvoorzichtigheid, by het aan maken der kachel petroleum te gebruikan. Eene groote uitslaande vlam deelde zich aan andere voorwerpen mede, en in een oogon- blik stond de heele woning in lichterlaaie. Door den hevigen wind grepen de vlammen zóó fel om zich heen, dat by aankomst der beide brandspuiten huis en inboedel verbrand waren. Te Susterseel, bySittard, geraakte het zesjarig kind van den landbouwer B. in een onbewa^ct oogenblik in een put, waaruit het eenigsn tyd later levenloos werd opgehaald. Te Hui8en (Geld.)ontstondVrydag- nacht brand in een hofstede in den „Gelder- schen Hoek", een half uur van de kom der gemeente. Het perceel is totaal af- en uitge brand, van den inboedel is niets gered en een varken, een geit en een aantal konynen zyn mede in de vlammen omgekomen. De bewoners konden, toen zy ontwaakten, zich nog maar ternauwernood redden. Twee kinderen zyn door het raam van hun slaapvertrek gekropen, nadat de vader de ruit had stukgeslagen. Huis en inboedel waren verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. De „Nederl. Brassard", voor ama teurs-wiak-y dors, ingesteld door de Haageche Athl.-Club „Hollandia", is Zondag onder hevigen regen gewonnen door den haer VL Overkleeft, te Rotterdam. De tyd, 1 uur 3 min. 80 sec., is, den enorm smerigon weg in aan merking nemende, nog prachtig te noemen. De bronzen medaille werd gewonnen door den heer Van den Berg, Den Haag, in 1 uur 4 minuten. Als juryleden fungeerden behalve het be stuur de heeren J. C. v. d. Velde Jr., uit Delft, en "W. G. Groene veld en C. De Jongh, van Den Haag. Zondag a. 8. zal by goed weder de 25 KM. wegwedstryd worden gehouden, welke Zondag wegens den regen is uitgesteld. Storm op de Britsche kust. De „N.-Y. Herald" had voorspeld, dat de Britsche eilanden tusscben 7 en 9 November door een zwaren storm zouden bezocht wor den, en deze voo: spelling is ook bewaarheid. Zaterdag nacht en Zondag heeft het op het grootste deel van de Britsche kust hevig gestormd uit het noorden en noordwesten, en aan de scheepvaart is groote schade too- gebracht. De Mailboot „Engeland", van de maatechappy „Zealand", was Zaterdag door het mistige weer uit den koers geraakt en liep des avonds om 7 uren op een zandbank op dekustvan Kent. Het regende op dat oogenblik sterk en bet was stikdonker; de zee was eerst betrekkeiyk kalm, maar des nachts w<>rd de vastzittende boot door den storm overvalt-n en de zeeën sloegen over "let dek. Er Wt-rden noodsignalen opgelaten, die van het nabyzynde lichtschip beantwoord werden, maar voordat er hulp kwam opdagen, raakte de „Engehnd" weer vlot, zonder be schadigd te zyn, en kwam behouden te Queen6borough aan met zeventien uren ver traging. Zy had Zondagmorgen om 10 uren weer naar Holland moeren vertrekken, doch daar de boot toen nog niet birmen was, deed de „Willem Prins van Oranje", die pas drie uren te veren met de nachtmail was aangekomen na een zeer stormachtigen overtocht, in hare plaats de reis, en er werd naar Vlieringen geseind om een andere nachtboot, die den nasttfdienst voor de „Willem Prins van Oranje" kon overnemen. Een and r Nederlandsch schip, de galjoot „Dina," kwam er slechter af dan de „Engeland." De „Dir.a" was op weg van Groningen naar Stockholm, maar strandde tydens den storm op de Slagbank aan de monding van de Tees. Van het strand werden drie lynen afgeschoten en een reddingboot werd uitgezonden, ofschoon de bemanning groot gevaar liep door de hooge zeeën en de ondiepten. Tweemaal raakte de reddingboot aan den grond, maar eindelyk slaagde zy er in, den kapitein, zyn vrouw en kind en de vier overige opvarenden te redden. De „Dina" werd totaal wrak geslagen. H»t fregat „Soudan," vaü Liverpool, met 3000 ton kolen aan boord voor R;o-de Janeiro, strandde door den mist by Yarmouth op het Cross Sand, en toen later de storna opstak, sloegen de masten overboord. De redding boot nam negentien van de opvarenden op, maar toen braken de touwen, en gedurende zes uren bleef de overvolle boot in de buurt van het verloren schip, om de gemeenschap te herstellen. Dit gelukte echter niet en zy knorde naar de haven terug; de zeven overige schepelingen werden later door een andere reddingboot gered. Burgerlijke Stand. ALFEN. Bevallen: H. J. Kouwets geb. Van der Sloot D. E Boer geb. De Knegt Z. T. De Groot geb. Zuidam D. Overleden: J. Van Roest, echtgen. van J. Vierbergen, 33 j. BOSKOOP. Bevallen: H. Pellekoren geb. De Rijk D. B. Goosen geb. Van Ruijten D. J. Esveld geb. Hoogeodoorn Z. D. Van der Willik geb. Tango Z E- Le Feber geb. Vasseur Z. A. M. Groeoeslein geb. Verkade Z. C. A. Van Tol geb Jongerbeld Z. E. Schoenmaker geb. Van Hofwegen D. Gehuwd: J. Van Rijn 28 j. en M. Brand 27 j. HAARLEMMERMEER. Gehuwd: B. Verbeek en G. J. Koome. Bevallen: J. Beijk geb. Van Leeuwon D. A Meijer gob. Topsvoort Z. A. Claij geb. Tenaen Z. J. Maaskant geb. Van Tol Z. M. H. Hordijk geb. Bogaard D. C. Tnlcn geb. Lieverse Z. J. Van der Voet geb. De Graaf levenL Z. J. M. Enthoven geb. Maaskant D. Overleden: W. Zonneveld 64 j. M. M. Van der Horst geb. Bakker, 69 j. HAZERSWOUDE. Bevallen: A Ballering Seb. Verby D. J. II. Verhagen geb. Fijan D. Maaskant geb. Koetsier Z. Overleden: J. Slingerland, echtg. van M. Van den Akker, 80 j. K. L. Van der Geest, echtg. van W. B. Bontje, 40 j. M. Verhoog D. 5j. N. v. Wijk D. 6 j. Gehuwd: T. C. Van der Zalm jm. 30 j. en A. M. Smits jd. 21 j. KOUDEKERK. Overleden: P. Blom, echtg. van J. Pijnakker, 62 j. H. Molema 6 m. NIEUWKOOP. Bevallen: E. Schalkwijk geb. Van der Moer D. P. Van der Voorn geb. Zeven hoven Z. M. Verwaal geb. Van Vliet D. P. E. Tijsterman geb. Van Vliet D. M Verwaal geb- Van Wengerden D. C. Veenman geb. Tijeterm an Z Overleden: J. P. Beuk Z. 5 j. W. Do Rooij Z. 5 m. Gehnwd: Ph. Slootweg jm. 30 i. en M. Nieu- wenhuizen jd. 25 j. P. Van der Éley jm. 27 j. en H. NieuwenhuLzen jd. 23 j. OUDSHOORN. Bevallen: C. Van den Burg geb. Huisman D. M. Kammeraad geb. Krap D. TER-AAR. Overleden: D. Van Eijk jd. 42 j. Gohuwd: H. A Dorré jm. 27 j. en B. A. Baas jd. 24 j. ZWAMMERDAM. Bevallen: M. A Lit geb. Zwart D. Overleden: M. H. Haring, ©ebtg. van M Van den Heuvel, 74 j. M. A. Zwart, echtg. van W. Lit, 41 j. Uit de „Staatscourant". Do minister van marine beeft: lo. denkapitein- lui tenant. ter zee J. H. Strootman, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, op non-activiteit ge steld; 2o. den luitenant ter zee 2de kl. jbr. J. C. F. Von Müblen, dienende aan boord van Hr. Ms. monitor Matador", met 8 Dec. a. s. op non-activi teit gesteld en vervangen door den luit. ter zee 2de kl. J. H. Commijs. De gewone audiö»tie van don minister van marine zal <u> Vrüdftp* 18 dezer niet plaats hebben. OLONIÊN. BATAVIA, 7 en 8 October. In de offlciëele Atjeh-berichten wordt het navolgende vermeld: Den 2don dezer rukte de bivakcommandant van Loknga met 2 compagnieën uit naar Lepong. De colonne werd by de messigit van Lepong door een kleine bende beschoten, die zich genesteld had in de vallei der Kroeng Lepong en daaruit door onze troepen werd verdreven. Aan onze zyde werd levensgevaarlyk ge wond de fuselier Laüoyrie, die sedert overleed, niet levensgevaarlyk de hoornblazer Carel en de fuselier De Brandt en licht de inlandsche fuselier Karjodhikromo. Uit hot bivak Tjot Mantjang werd uitgerukt naar Aroen Loengke, waar. volgens bericht, eenige bendehoofden zouden vertoeven. Dezen wer-3en verareven, terwyi genoemde kampong werd verbrand. Verliezen vielen aan onze zyde daarby niet te betreuren. Nadat de van Samahanl uitrukkende patrouilles gedurende de laatste week niet meer waren beschoten, geraakte op 2 dezer een van dien post uitgegane patrouille by Anak Glé slaags met een vyandelyke bende, waarby aan onze zyde vyf minderen niet levensgevaarlyk werden gewond. De telephonischegemeenscbap metSamahani kwam 3 dezer tot stand. De gezon iheia6tOö8tané wordt gunstig ge noemd, behoudens e k- le gevallen van cholera. Sedert 19 September jl., toen de eerste gevallen geconstateerd werden, werden aange tast 11 Europeanen en 5 Amfioineezen en inlanders, waarvan 7 Europeanen en 2 inlanders overleden. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indiö zyn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Ontslagen: Eer vol uit 's lands dienst, de gewezen klerk op bet assistent-residentie-bureao te Batavia J. C. De LanDoij; wegens ziekte eervol uit zijn betrekking, de verificateur der 4de klasse bij de in- en uitvoer rechten en accijnzen H. Cramer. Benoemd: Tot eersten eommies bij den aan leg van Staataspoorwegeu de tweede commiezen J. H. Mannot en VV. Rijst; totgriffi rvan den landraad te Magetan (Madioen) de griffier van den landraad te IndramajoefCheribon) E. Lodorichs; tot griffier van den landraad te Indramajoe, de griffier van den landraad te Magetan R. F. Reijneko. Bij den Waterstaat en 's lands B. O. W. Overgeplaatst: Van de ree. Soerabaia naar de res. Sumatra's Oostkust de opzichter 2de kl. P. £L Briët. Toegevoegd: Aan den chef der 4de water- ataatealdeeling voor de werken aan de Brantas, Porrong en Soerabaia-rivieron de benoemde op zichter 3de kl. A. B. C. D. Portier. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Ontslagen': Met ingang van 2 November 1896, op verzoek wegens volbrachten dienstt^d, eervol en met be houd van recht op pensioen uit Hr. Ms. militairen dienst de kapitein aer infanterie H. Gout. Verleend: Een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den lsten luit. der inf. G. K. Dijkstra. Bevorderd: Tot ritmeester bij bot wapen der cavalerie de 1ste luit. C. W. F. Happé. Verleend: Een maand verlof naar Soelca- boemi, wegens ziekto, aan den otf. v. gez. 2de kl. te Batavia J. J. C. A. Rombacb. Verlengd*: Met een maand het hem tot herstel van gezondheid verleend verlof naar Paja-Combo, do lste luit. der art. te Padang C. L. G. Schras- sert Bert; met een maand naar Sindanglaia, de luit. dor inf. geëv. van Atjeh naar Batavia, P. A. H. Holten. Benoemd: Tot adjudant bij bet 2de reverse- bataljon de lste luit. bij het 10de bat. inf. J. P. W. Segov. Teruggeplaatst: By de troepenmacht in Atjeh t. w. i. de lste luit. bij bet 7do bat dor inf, geëv. van Atjeh naar Padawg P. G. Ramaer DEPARTEMENT VAN MARINE. Benoemd: Bij den dienst der GouvemeMeats-MariRe tot ge zaghebber lste klasse, de gozagbebber 2de klasse by voormelden dienst C. BngeU; tot gezaghebber 2de kl&sse de gezaghebber 3de klasse bij gemelden dienst H. B. De Boer. INGEZONDEN. Mvjnheer de Redacteurl Nog eens verzoek ik belooft in Uw geaebt blad een kleine ruimte, om den beer J. S. te antwoorden op zgn scbrUron in 't blad van Zaterdag jl. Mijnheer J. S. wil beweren, dat hfl zekei weet, dat op verzoek de keuriDg aan den etal geschiedt. Hij beweert, maar bewijst niete. Als mijn heer J. S. slager was, zou bü als vakman er anders over denken en praten. Ik ben 't echter volkomen m«t den beer S. eens, dat 't bijv. voor een kreupel paard of voor een beest, dat andere gebreken heeft, welke den gang naar 't keuringslokaal moei lijk maken, beter is, dat de keuring aan den stal geschiedt, maar juist daar zit 't nu, dat kunnen wij nu eenmael niet zoo gemakkelijk gedaan krijgen. De heer De Jong is voor .dergelijke lui", als slagers zijn, dikwijls ongenaakbaar. Heeft ZEd. geen verplichtingen? Één voorbeeld uit honderden. Maten en gewichten moeten geijkt worden, men gaat naar 't kantoor en vindt er den chef van dienst.en zijn bediende, men wordt beleefd behandeld, en onder de meest nette vormen ontvangt men omtrent een en ander inlich tingen. Als nu bevoegde autoriteiten aan den heer De J. een verplicht zittingsuur opleggen, zal ZEd. evenzoo voor .dergelijke lui", als slagers zijn, zijn te spreken. M. d. K., dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Leiden, UEd. dw. Dr. 9 Nov. 1896. K. P. W. Yan Luyken; Eerkeljike BerlohU» Woubrugge: Gereformeerden: Woensdag 11 Nov., '8 avonds te halfzeven, ds. Brouwer, Died, te Oude-Wetering

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2