Biuiienlandsclie Zaken. Aan het afdeelingsverslag der Tweede Kamer over het Ve Hoofastuk der Staatsbe groting voor 1897 is h<t volgende ontleend: Verscheidene leden stelden op den voor grond, dat de stuatknnaige toestand dit jaar een eenvoudige vaststelling der Staatsbegroo- ting, ook van het Ve Hoo dstuk, medebrengt. In verschillende afdeelingen waren er leden cue bedenkingen opperden tegen 's Ministers beleid. Andere leden deelden die meening niet en merkten, op dat een deel derboogere uit gaven voor het onderwas o. a. voortvloeit uit d« wet. In meer dan één afdeeling werd de wensch geuit, dat onder toezicht van den minister van binnen], zaken een eenvoudig duiuelyk geacLnft zou worden uitgegeven, waarin ae booldtrekken der nieuwe Kieswet zouden wor oeu ontwikkeld en aat tevens dienst zou kannen ooon by de uitvoering oer wet. Gevraagd werd naar het resultaat van 'e Munsters onderzoek omtrent de onbewoon- ba*r?ci klaring van woningen, en aangejron gen op een woningwet. Kug werd gevraagd of de Minister niet overtuigd is, dat een wettelijke regeling ten aanzien van de Danken van leening dringend worat vereischt. Met klem werd aangedrongen op het spoedig nemen ecner beslissing ten aanzien van ue ir-nkwet en gewezen op de moeilijkheden die er anaers in het jaar 1901 zullen ontstaan. Iniichtmgen werden gevraagd omtrent 's mi nieters weigering om een gemeentelijke inkom- £teDDela8tuig te Assen in te vooien. Vele leuen handhaafden hi.nne meening, dat bet vtrvalschen van obligation ten koste van gemeenten en waterschappen door admi nistratieve maatregelen moet worden tegen gegaan. Maar aanleiding van de voorgestelde trak tementsverhoging der referendarissen waren sommige leden van oordeel, dat het voorstel eenigsrins te ver ging. Ii klim ping van het personeel der afdeeling Algemeens zaken en personeel werd toege juiebt. Het verlangen werd uitgesproken op her ziening der Provinciale wet en de meening uit gesproken, dat waar de minister voor zijn eigen ambtenaren traktementsverhoging vraagt, aie niet zonder opgaaf van redenen moet om hou den worden aan de ambtenaren der provin cial giirüen. In verschillende afdeelingen werd de wen- echelgkheid bepleit Rijksinspecteurs van het armwezen aan te steil. n. Andeie leden zagen gaarne inmenging van den Staat in deze. VerscheiJone leden betoogden de wenscbe- ifitbeid, dat ter verscbaifing van we<k woeste gro oen door boschoouw in cultuur werden geerecht met steun uit 's Ryks kas. Gevraagd werd naar den stand van het onderzoek met betrekking tot de herziening van ae Bevolkingsregisters. Over de Schuttery werd door de meeste afdeelingen gesproken. Men was het er over eens, dat ae toestand nagenoeg onhoudbaar was geworden, waarbij gewezen were op ue leiteo, aie in het laatste jaar nog veelvul dig» zijn voorgekomen dan vroeger. Vry al gemeen achtte men het urgent aan dezen toestand een einde te maken en werd aan geurongen op nieuwe voorschriften, regelendo de kloeding, orde en tucht. Zoo wiiae men o. aat ook het schoeisel by onvermogen door het gemeentebestuur werd verstrekt. Ook werd de aanuacht gevestigd op de keuze aer officieren, die van veel invloed is op de gehoor saamheid der manschappen. Aangedrougen werd op het verleenen van bfiaUnd, ook uoor niet-veeartsenykundigen in ■poedei8chende gevallen van veeziekten. De stichting van een nieuw gebouw voor de Rijkskweekschool te Amsterdam vond geen algemeone instemming. Enkele leden betwy- spelen. Ik herinnerde my ook, dat hy my in xyn armen droeg, en dat ik erg builde, toen bfl weer naar zee ging." „Nog ten vraag, mrs. Blaniel Herinnert gö u nog een belofte, die hy u gedaan heeft vóór hij zyn zeereis ondernam?" .Jawel, hy beloofde my eenige tropische planten en bloemen mee te zullen brengen." ,In orde. Welnu dan, mrs. Blanie, aan mfin mededeeliDg moet een kleine jopbelde- ring voorafgaan. Toen Reuter Doyle van zyn driejarige zeereis terugkeerde, was hy een invalide geworden. Zyn woning vond hy leeg, want zyn moeder was overleden, en het kind, dat hy zoozeer lief had gehad, was ook niet meer daar. Hy had geen geld overgespaard, maar het huis en eenig land, dat er by lag, behoorde hem toe. Nadat hy zich weer goed geïnstalleerd had, herinnerde hy zich, dat hy ©en verzameling wortelen en zaden uit de tropische landen had meegebracht, om zyn aan het geliefde kind gedane belofte te kun nen houden. Hy plantte en zaaide deze, en het gelukte hem vele nieuwe en zeldzame planten, welke in deze streek nog onbekend waren, te verkrygen. Weldra ontving hy van bloemeoliefhebbers en bloemisten bestellin gen, en hy werd rykeiyk betaald. Hy begon toen te sparen en veroorloofde zich slechts de noodzakelykste uitgaven. Nog geen jaar geleden kwam hy te Nieuw-York, om zyn testament te maken. Hy stierf drie maanden later. Sinds dien tyd ben ik in de weer ge weest, om u op te sporen, on na vele ver- geefsche pogingen is my dit eindelyk gelukt. Reuter Doyle beschouwde zyn vermogen als iets, dat hem door u was toevertrouwd; ook de bloemen achtte hy de uwe; en daar by geen familie bezat, zoo hoeft hy u een huisje felden of het wel noonig en wenscbelyk is met de opleiding van Rykswege voort te gaan. Anderen vonden het genoemde beurag 240,000) te hoog. Met nadruk werd de wenschelykkeid be toogd om de traktementen der districts veeart sen te verbeteren. Instemming werd betuigd met het voorstel der Regeering, tot krachtiger steun van de paardenfokkery, al ontwikkelde zich een ge dacht nwisseling over den post zelf Yan ver schillende zyden werd ov.rleggiug gevraagd van het rapport van het Landbouwcounté omtrent deze aangelegenheid. Aanbevolen werd de oprichting van een oressesrschool door het Ryk of met Rykssubsidie. Wat de veoiokkery betreft, zagen sommige leden geen reden om die uit 's Ryks schat kist te steunen, ttrwyl w> er andere het daar voor uitgetrokken beorag te gering achtt n. In verschillenue afdeelingen hau mtn den post „voor memorie"' wijlen zien uitgetrokken, omdat de Regeering zelf nog niet zeker is hoe zy de ƒ30,000 wil besteden. Ook hier werd gevraagd naar het advies van hetLana oouwcomité. Ovc. r de maatregelen tegen mond- en klauw zeer werd verschillend geoordeeld. Sommige leden betreurden het, dat de Minister i iet krachtig is voortgegaan met afmaking oer lydende dieren. Gevraagd werd in verband met het afkeuren van vee, of voldoende maat regelen worden genomen of kunn-n worden genomen, dat geen meerdere schade aan de betrokken personen wordt berokkend dan nooaig is. Wat het hooger ondtrwys betreft, werd door een aantal leuen wederom gewezen op de voortdurende styging der kosten en op de mogelijkheid om het aantal letrstoelen te ver mindereu en meerdere facultatief te maken. Toel .ting van Zuiu-Afrikaansche jongelieden aan ae Universiteiten werd toegejuicut en ge vraagd op welke wyze de Regeering zicu voorstelt de komst dier jongelieden te be vorderen. Gevraagd werd waarom de leerstoel van den hoogle6raar in de Maleische taal en letter kunde aan de-universiteit te Leiden nog ni:t bezet is. Overbrenging van den post voor het Eth nographisch Museum naar den post Kunsten en Wetenschappen werd bestrejen als praeju dicieeiende de bestaande quaestie ten nadeele van L i;en. Nog werd gevraagd waarom op de be- gruoting geen post meer voorkomt voor een nieuw museum van natuunyke historie te Leiden. Met betrekking tot de Rijksuniversiteit te Utrecht werd de wensch te kennen gegeven, aan de faculteit der wis- en natuurkunde niet een lector, maar een hoogleeraar toe te voegen. Gevraagd wtrd welke bezwaren alsnog aan den bouw van nieuwe klinieken iu den weg staan; hoe op dit oogenblik de toestand is van het onderwys in de psychiatrie en neuralgie te Utrecht; of een afzouderlyk wetsontwerp zal woruen ingediend voor den bouw van een nieuw Zi ker.huis te Groningen; terwyl be zwaren werden geopperd tegen de booge kosten voor den bouw van een mineralogisch- geologisch laboratorium aldaar. Ten aanzien van de Gymnasia werd ge vraagd wat 's Ministers voornemen is ten aan zien van het subsidie voor die inrichtingen aan de gemeenten Amsterdam, Rotterdam en 's Gravenhage als de nieuwe regeling der ge meente financiën tot stand komt. Met betrekking tot het middelbaar onder wys werd aangearongen op een vierden inspecteur voor het M. O.; op een trakte- mentsverhooging van het maximum-trakte ment van de hoogleeraren aan ue Polytech nische School; op de aanstelling van oen leeruur in de micro-chemie en op een assistent by de delfstof kunde; op ver viering der hulp- in Merton, den tuin, die door den bloemen handel zeer winstgevend is, en eindelyk vyf duizend dollars, die in de Bank zyn belegd, nagelaten." „Wat zegt u, heeft hy dat alles aan my vermaakt?" „Ja, u heeft maar te bewyzen, dat u wer kelijk Annette David heet en te goeder naam bekend staat, dan kunt u onmiddeliyk, des noods vandaag nog, vaD uw eigendommen in Merton bezit nemen." Annette had stom van verbazing toege luisterd; het was te veel geluk en vreugde opeens voor de arme, onder zorgen gebukt gaande vrouw. Zy verloor het bewustzyn en zou tegen den grond zyn geslagen, wanneer de vriendelyke oude heer haar niet had onder steund. „Houd u kalm," zeide hy zacht en bemoe digend, en vol belangstelling vroeg hy verder „Was het dan heden met u zoo slecht gesteld?" „Ik meende heden den dood voor oogen te hebben," antwoordde zy met zwakke stem, „de tyding, die u my brengt, redt my, myn armen man en myn kind het leven." De geschiedenis van Annette en haar bloe men is ten einde. David Blanie was spoedig naar zyn nieuwe woonplaats overgebracht, alwaar een goede verzorging en verpleging, de frissche buitenlucht en de verkwikkende rust hem spoedig in zooverre deden herstel len, dat hy weldra in staat was Reuter Doyle's zaak voort te zetten. Ook op Annettes en Nannies wangen bloeiden weer spoedig de rozen der gezondheid, en slechts weinige jaren gingen voorby, of zy mochten zich, door den grooten bloei der zaak, noemen de ryksten uit het stadje Merton. middelen voor het electro-technisch onderwys, en op aanstelling van Ryksadviseurs voor tuinbouw. By het lager onderwys werd wederom de aandacht gevestigd op den slechten geest, die volgens enkele leden onder de openbare o >derwyzers zou heerschen. In verschillende afdeelingen werd er op aange drongen in het vervolg wederom tweemaal 'sjaars gelegen heid te geven tot het afl ggen van examen voor de akte, bedoeld in art. 56a der wet op het lager onderwys. Nog werd aangedrongen op bezuiniging der exaaie. kosten. Wat betreft de afd. Kunsten en Weten schappen werd o. m. gevraagd wat de reden der ontslagaanvrage kan zyn van den ver diensttlyken onderdirecteur der prentenvor- zameling te 's Gravenhage en wanneer het Ryks Museumgeoouw te Amsterdam inderdaad voltooid zal zy Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Pensioen verleend aan: G. Coeitens, bewaarder der 2de klasse in het huis van be war ng te Arnhem, 17ö; J. A. Fleischer 171 uJ. J. Fredeiikse ƒ1389; T. Hakke t' 130; M. L. Kujtenburg 1754; J. b. Rottier 396J. G. Horsthuis /"Izt/9; K. Van Asperen ƒ1954 'sjaars. Bij koninklijk besluit van 21»Oct.jl., opgenomen in de Staaiscuuraul van 7 dezer, is op de voordracht van de minimiers van oorlog, binnenlaudsche zaken en ma ine bepaald, dal ue lichting der militie van het jaar 1897 bedraagt ll.OUU man, waarvan 6üU man bestemd worden voor den dienst ter zee. liet aandeel voor elke provincie is: Noord Brabjint 1252, Geldorlaud 1293, Zuid holland 22i>U, Noord- Holland 2-1.', Zeeland 492. Utrecht 502, Friesland 79 i, Uverijsel 7z5, Groningen 682, Drente 815, Limburg 043. He Jotelingen, \oor den dienst ter zee te be stemmen. worden daartoe gekozen uit degenen, die zich aangemeld hebben om bij de zeemilitie te dienen. het aantal, door elke provincie te leveren in het voor den dienst ter zee bestemde deel der lichting, wordt voor zoover mogelijk bepaald naar de verhouding, welke bestaat tussclien het getal dergenèn die zich in do provincie voor den dieust bij de zoe.nilitie hebben aangemeld, en het gezamen lijk getal vau hen, die in bet geheele rijk zich daar voor hebben opgegeven. Vjremeny d IS ie u w s. Men schryft uit Den Haag, dd. 6 November: Heden, (Jen dag der opening van de Chrysanten tentoonstelling van de Haagsche Tuinbouw-vereeniging in het gebouw van den Dierentuin, was de groota zaal herschapen in een bloementuin, zóó keurig aangelegd, zóó ryk aan tinten en kleuren, dat men inderdaad niet zou gelooven, dat één enkele bloemsoort al die heeriykneii te aanschouwen gaf. Een ware keuza-tentoonstelling, uit Flora's hof. Behalve ooor de grooto perken met witte, rose, donker- en liclit ruine bloemen in alle nuances, grootten en vormen, werd de aandacht eerrokken uoor verscheidene bloem- kunstwerken, die buwyzen hoe geschikt de eh ysanthüiuum is te gebruiken ook voor versi ring. Een lango gondel byv., opgetuigd met witte en donkere bloemen, met fyn bewerkte overdekking, van de firma Van Ryswyk Zn. geeft van den grooten smaak dezer firma op nieuw getuigenis, en de liei; van witte chrysanten scheen gereed te liggen in het vaartuig om een hymne voor deze bloemsoort te doen ruischen. Niet minder bewonderens waardig is de ko ossale socle van de firma W. C. Yan der Laan, geheel van witte bloemen, waarop een bronzen groep prykt, een prach tige versier ng voor een feesizaal. En dan nog is er van de firma Beckens en Elöik een grafmonument te zien, geheel ver vaardigd van chrysanten, dat een prachtigen indruk maakt. Trouwens, men behoeft slechts in de bouquetten-afdeeling te komen, om de toepassing te waardeeren, die van de duizen derlei kleuren dezer bloem gemaakt kan wor den voor kransen, bloemstukken met of zon der andere platen, spiegels, linten, enz. Merkwaardig is, dat hoe langer hoe meer de kunst des kweekers het styve, eenvormige weet te vermyd-m en zelfs vormen weet te beden ken luchtig en licht. Vermelding verdient mede nog dat aan een nieuwe soort, door de firma Houtvester gekweekt, de naam is gege ven van jbr. mr. "W. H. De Beaufort, voorzit ter der Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde, waarvan de Haagsche vereeniging een afdee ling is. De opening geschiedde in de rotonde door den voorzitter der afdeeling, E. L. graaf Van Limburg Stirum, met enkele kortö woorden. Hy betuigde dank aan de Koningin en de Koningin Regentes en de groot-hertogin van Saksen, dio door het schenken van medailles hare sympathie hadden betuigd, aan den minister van marine, den Commissaris der Koningin, het gemeentebestuur, het hoofdbe stuur der tuinbouw maatschappy en vooral aan de inzenders, die de tentoonstelling had den mogelyk gemaakt. Onder de aanwezigen werden opgemerkt de plaatselyke commandant luit.-kol. Bierman, de kolonel-commandant der schuttery Baud, depu taties van de Kamer van Koophandel, van de Vereeniging Handel en Ny verheid, van de ver eeniging Dierentuin, de afd. Holl. Maatschappy van Landbouw en tal van belangstellenden. Nauweiyks was de officiëele plechtigheid af- geloopen, of zeer velen maakten terstond van de gelegenheid gebruik om de bloemen in al haar frischheid te bewonderen. De medaille, uitgeloofd door de Koningin, is toegekend aan den heer H. T. E. Hout vester, te Utrecht; en die, uitgeloofd door de Koningin-Regentes, aan den heer G. Van Kuyk, te Utrecht. Aan beide heeren vielen, evenals aan andere inzenders, bovendien nog vele andere bo- krouingen ten deel. Een kussen, opgemaakt met chrysanthemum- bloemen, groen naar keuzo: 1ste pr., verg.- zilv. med., W. Van Veen. Een fantasie-bloemwerk van chrysanthemum- bloemen, groen naar keuze: 1ste pr., gouden med., firma Becherer Eldik, 's Gravenhage, 2de pr., verg.-zilv. med. en 10, W. Van Veen. Het bestuur van de ysclub „Voor waarts" te Katwyk aan den Ryn besloot in zyn gisteren gehouden bestuursvergadering tot den aankoop van 5 dreggen-Okhuyzen, ten einde deze langs hare banen te stationneeren; een besluit voorzeker, dat toegejuicht mag worden en navolging verdient. Oogstte de landbouwer M. v. d. Ge-st, te Katwyk aan den Ryn, ten vorigen jare 8 beetwortelen, die een gezamenlyke wicht van 60 K.G. hadden, thans heeft hy 7 stuks, die een gewicht van 55 K.G. ver tegenwoordigen. Dat de kopziekte onder de koeien in de Ryostreek weder danig heerscht, en vooral ook oneer de gemeente Leiderdorp, bJykt wel hieruit, dat aldaar niet minder dan zes dezer dieren in de afgeloopen week er aan bezweken zyn. Door den tuinder Jac. Van Leeuwen, te Roelof-Arendsveen, is op zyn land een reusachtige rooae kool geteeld. Ontdaan van haar buitenste bladeren, vertegenwoordigt deze koiossus een gewicht van 19 pond, zegge 91/, Kilogram. Gisteravond te halftien ontstond te Hillegom, door onbekende oorzaak, brand in een keet der polderjongens op bet werk van den heer Hagedoorn. Dewyl liet werk was afgeloopen, waren alle werklieden reeds vertrokken, op twee na. De keet brandire tot den grond toe af. Na het in ue vorige week gemelde geval van roodvonk, dat een doodeiyken afloop had, hebben zich te Nieuwkoop meerdere ge vallen voorgedaan. Jhr. Borrel van "Westerwoud had jl Donderdag weJer een gelukkige jacht. Met nog vier andere heeren in zyn veld onder Noordwykerbout op de hazenjacht, werden itmaal, behalve eenig ander wild, 102 6tuks neergelegd. Te Noord wykerbout circuleert onder huurders van duingronden, behoorende tot domein n, een adres om te trachten wegens den mislukten aardappeloouw ait jaar zoo mogelyk schenking van huur te verkrygen. Mochten adressanten hunne pogingen met gunstigen uitslag zien bekroond, dan zyn daarmede vele vaders van talryke gezinnen, voor wie de mislukte aardapp loogst een ge duchte tegenvaller is, gebaat. In de stoomververy en chemische wasschery van den heer Aug. Klein aan de Van-Bassen straat te 's-Gravenbage had hedenochtend een benzine-ontploifing plaats door de onvoorzichtigheid van eenige jongens van het personeel, aie, niettegenstaande het verbod van den patroon, met benzine werkten buitGn het daarvoor bestemde, geheel inge richte lokaal. Zij verwarmden namelyk een bak met ben zine boven een warmwaterketel in het ma chine-vertrek. Door de verwarming ontwik kelde zich benzme-gas, dat ontplolte toen het in aanraking kwam met het vuur onder den stoomketel. Met een geweldigen knal sprongen alle ruiten der fabriek stuk en de jongen, die de kous met benzine vasthield, kreeg brandwon den aan de armen. De brandweer was spoedig ter plaatse om het begin van brand te blusschen. Aan de in de fabriek aanwezige goederen werd geen schade berokkend. Een weduwe te Rotterdam ver zocht by de politie de opsporing van haar 22-jangen zoon, die in een baloorige bui de woning zyner moeder verlaten had, te kennen gevende een einde aan zyn leven te gaan maken. De weduwe, die zich vreeseiyk onge rust maakte, zocht haar zoon overal, niet vermoedende dat by toen reeds in het zie kenhuis lag, waarnaar hy zichzelf begeven had aa het gebruiken van een dosis muizen- tarwe, by een drogist in den Oppert gekocht. Dit bekwam hem niets lekker en deed hem met 6poed naar het ziekenhuis loopen. Ernstig was zyn toestand geenszins en hy kou reeds Donderdag die inrichting verlaten om, gonezen van zelfmoord ideeën, zyn oude moeder, die hem met open armen ontving, te verblydeD. By den te Rotterdam gehouden tweeden wedstryd van den Inter-academialon Schietbond, is in den hoofdwedstryd 225 M., geweer en munitie naar keuze, maximum 100 punten, de eerste prys behaald door Am sterdam met 339 punten. Tweede was Leiden met 259 punten, derde Utrecht met 215 en vierde Delft met 207,s/25 punten. De heer "Wertheim, van Amsterdam, verwierf een verguld zilveren draagmedaille. In het tweede nummer: Ryksbeaumont- geweer 150 meter, maximum 100 punten, was Amsterdam eerste met 352, Utrecht tweede met 330, Leiden derde met 316 en Delft vierde met 263!/15 punten. Ook in dit nummer behaalde de heer Wertheim weder oen verguld zilveren draagmedaille. Het derde nummer was: Flobert 12 meter, maximum 100 punten. Eerste Utrecht met 451, tweede Delft met 398, derde Amsterdam met 34817/j5 en vierde Lsiden met 346 punten. Do heer Van Voorst tot Voorst verwierf in dit nummer de verguld zilveren draagmedaille. In het slotnummer: revolver 25 meter, maximum 48 punten, was Delft eerste met 151, Amsterdam tweede met 116 en Leiden derde met 85,c/3o punten. Utrecht was niet uitgekomen. De heer H. Van Dreef, van Amsterdam, verwierf de verguld zilveren draag medaille. Personeele wedstryd: I» Geweer en munitie naar keuze, 225 meter. 1. Wertheim, van Amsterdam, 82 punten; 2. Van Teylingen, van Utrecht, 74 puDten. II. Beaumont 160 meter: 1. Wertheim 8$ punten; 2. Everwyn, van Leiden, 83 punten, HL Flobert 12 meter: 1. Van Randwyck 91 punten; 2. Van Teylingen 91 punten. IV. Revolver 25 meter: 1. E. Van Dreef 45 punten; 2. G. De Gelder, van Delft, 36 punten. Gisteren werd in de groote zaal der Buiten8ociöt it, te Zwolle, door het bestuur i der „Vereeniging tot verfraaiing en bevorde- ring van het vreemdriingverkeer", een ten toonstelling van chrysanthemums en sier planten geopend, wdke arie dagen zal duren. In het midden der zaal Is een groote fontein aangebracht. Het muziekcorps der schuttery zal dagelyks aluaar twee concerten geven. Onder de gemeente Pynakker aan de Oude Lee zyn Donderdag een boeren woning, twee schuren en een hooiberg afge brand, toebehoorende aan den bouwman Meyer. De oorzaak is onoekend; alles was verzekerd. Vrijdagmiddag werd de ruin* 50 jarige scbrynwerker, genaamd B. M., tt Barneveld, dood in zyn woning gevonden» Men vermoedt, dat de man, die veel mis ruik van sterken drank maakte, in de jenevuï gestikt is. Op de Maas naby Oud-Delfts havek is gisteren een 22-jarig schippersknecht va^ het Rynscbip „Wiiheimma" overcoord gesla gen en verdronkeD. De schrijnwerker J. V., teSittardl die onlangs den burgemeester aldaar in dien» woning met een beitel te lyf wilde en eind dien tyd te Maastricht zich in hechtenis bevond is naar het Ryk.-krankzinnigongtsticht te Medemblik overgeoraebt. By de overgangsexamens aan onzy H. Burgerscholen zyn dit jaar o. a. de volgende zinsneden op de aangeduide wyzo vertaald „Un ouragan dans le désert est une chose affreuse" door: „Een orang oetan aan het dessert is een afschuwelyk ding." „II règnait dans le pays un malaise général" door: „Er regeerdp in het land een Maleische generaal." En van een vrouwelyke leer linge: „Les gargons ne sont pas paitis" door: „Kellnera zyn geen goede partyen." Vad.). De rechte man. Uit Klaaswaal wordt aan het „Nbl v. d. H. Wrd." ge schreven „Naar de genoeglijke en vette ambten van secretaris en ontvanger dezer gemeente sclli- citeeren slechts vyftien heeren, wier kennis minstens zoo ver gaat, dat ze weten, voor zou'n sollicitatie een zegel noodig te hebben. „Onder ae on'gezegelae sollicitatiën is er één, wier ongezegtldheid bepaald jammer is, Hy ware de rechte man, want hy is een administrateur van den bloede; een zyner voorvaderen was reeds in 1528 algemeen rentmeester van Renó van Chalons, Prins van Oranje; de kerk, waarin het gebeente rust, is een groote, en ze is reeds in 1352 gesticht. „Een achteroudoom was Oberbofgeheimrath van den koning van Pruisen in het begin dezer eeuw, terwyl een neef van den over grootvader pianist aan het Pruisische hof was, toen de piano nog clavecimbaal heette. Dat zou een man voor Klaaswaal wezen I Hy is Waal8ch-Hervormd en nog ongehuwd op den koop toe. Jammer, jammer van de ongezegeldheid Tusschen "Wüstenbrand en Stoll- berg, in Saksen, zyn twee treinen io botsing gekomenverscheidene reizigers werden daarby gekwetst. Het Ryksgerechtshof te Leipzig heeft de revisie van het openbaar ministerie tegen de vryspraak van den advocaat Fritz Friedmann verworpen. Er moeten op dit oogenblik om streeks 2000 Armeen8che uitgewekenen te Parys zyn, de meesten in erbarmelyke omstan digheden. Een inzender in de „Figaro" geeft de regeering den raad, die menschen naar Tunis, Madagaskar, Algerië of Tongkin te zenden, waar ze nuttig kunnen zyn. De prys van den grond in Londen grenst aan het fabelachtige. De Manchester-, Sheffield- en Lincolnshire-spoorwegmaatschap- py wenschte een strook grond van veertien acres (ongeveer vyf en een halve hectare) te koopen, waarvoor de eigenaar, lord Portman, vyf miilioen gulden vroeg. De partyen konden het over den prys niet eens worden en benoem den een scheidsrechter, die de waarde bepaalde op 3,120,000 gulden. Het eiland SavMiquel(Azoren)is door een stormvloed zwaar geteisterd. De stad Ribeira Grande is byna geheel verwoest, veel menschen zfln omgekomen, de oogst is ge- deeltelyk verwoest en er is ook veel vee ver loren gegaan. Een slager te Londen is voroor- deeld tot 540 schadevergoeding aan eeno dame, omdat een knecht van hem met zyn mand togen haar aan was geloopen, ten gevolge waarvan haar schouder werd ontwricht. Aangaande het mond- en klauw zeer te» Mmblicheim (Pruisische grenzen), wordt aan de „Tel." uit goede bron gemeld, dat geen nieuwe gevallen aldaar zyn voorgekomen en de aangetaste rdnderen zoo good als her steld «yn. De ziekte kwam trouwens ook in een lich ten graad voor, zoodat op een stal van 15 a 16 runderen slechts 3 aangetast werden. Het gevaar ia dus om zoo te zeggen geweken. Het geval in de gemeente Dalen bleek by onderzoek door den districts veearts geen mond- en klauwzeer te zyn.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2