Men s c h r y f t uit Scheveningen: Alle schepen, die achtereenvolgens werden genoemd als te zijn vergaan in den laatsten storm, zijn behouden binnengekomen; gister middag ook de bomschuit van de gebroeders Yan Leeuwen. De Amsterdamsche „Echo" schrijft Er is een plekje in de hoofdstad waar tlken vooravond zich jongens bevinden om ratten te vangen of te dooien. Het is namelijk aan den ingang van den kolk onder den Dam, begin Rokin, ongeveer op de plaats waar eens een wakkere weesjongen een plan ver ijdelde, om de Bours door buskruit in de lucht te doen vliegen. Daar voor dien kolk ligt een reusachtige afsluitboom en nu komen heele bonden lang staarten uit het riool op dien balk azen naar wat daar af- en aandrijft. Ook gisternacht gebeurde dit. Over de leuning geleund, stonden eenige nachtvogels, bekende straatindividuen, te kijken naar twee of drie collega's, die van twee puinschuiten /steonen hadden gehaald en daarmede de waterratten bestookten. Dit lokte, ondanks het late uur, veel be kijks. Onder die kijkers bevonden zich ook eenige studenten en sportlui. Zij beweerden dat de rattenjagers niet veel zouden vangen. „Wij vangen altijd wat," was het iintwoord en dit bleek waar te zijn ook. Toen de heeren kort daarna in „Polen" zat-n, bemerkte een hunner, de heer v. d. H. uit Utrecht, dat door een van de jagers zijn gouden horloge met dito ketting was gevangen. De politie werd niet in het geval gemengd. De jagers hadden dus een goede jacht gehad. In een der Amsterdamsche bladen kwam dezer dagen de volgende advertentie voor: „Pension bij nette weduwe, vrö van schut terij, Baarsjesweg" (volgt het adres). Het is duidelijk, zegt het „C.", dat men §ter weder te doen heeft met een der asylen voor Amsterdammers, die gaarne bij de rus tende schutterij van Nieuwer-Amstel of Sloten worden ingedeeld. Deze zoeken weder als vroeger bij drommen domicilie buiten de limiet palen. Maar tot dusver waren de ver blijfplaatsen nog nooit op zoo'n grappige manier geadverteerd. De justitie te Maastricht werd dezer dagen om den tuin geleid door een vrouw, die beweerde den moord op den veld wachter te Gulpen gezien te hebbr-n en den dader te kunnen aanwijzen. Op haar verkla ring heeft de justitie een onderzoek in loco in gesteld, waaruit nochtans is gebleken dat de vrouw niets gezien had en haar voorstelling van het gebeurde onjuist was. Ten overvloede heeft haar man gisteren by de politie ver klaard, dat zijn vrouw hem heeft bekend alles verzonnen te hebben. Te Berkenwoude Z. - H.is het traktement van een te beroepen predikant by de Herv. gemeente van f 1250 op ƒ900 terug gebracht. Te Ierseke werd dB vorige week een Jan van Gent, een zekere zwemvogel, gevangen. Dit is iets zeldzaams en beteekent volgens de kenners natuurlijk een strengen winter!! Te Ginneken is een metselaars knecht van een 7 M. hoogen steiger gevallen. De ongelukkige stierf nog dienzelfden avond. In een tweetal gemeenten op Zuid Beveland zyn door de rijkspolitie medi cynen in beslag genomen, afkomstig van een vreemden kwakzalver. Als dit beer ergens komt, informeert hy eerst waar zieken zyn en waaraan zy ïyden. Hy zoekt hen dan op, deelt mede boa het met aen toestand van den zieke isjen biedt het medicyn aan, dat tot genezing kan dienen. De man is nog niet ontdekt en schynt onder verschillende namen te reizen en zaken te doen, die hun, met wio hy ze doet, meer schade dan voordeel bezorgen. {M. G.) Gisteravond omstreeks 10 uren moest een man eenige goederen, welke op een handwagen waren geladen, aan eene wo ning aan den Yleutenschen wog bezorgen. Nadat het laatste stuk was binnengedragen, bleef do wagen eenige oogenbiikken zonder toezicht voor do woning staan, met het ge volg, dat, toen de man er mede weg wilde ryden, de wagen was verdwenen en tot nu toe nog niet is teruggevonden. In de buurt van het door Slovaken bewoonde plaatsje Hrustin, zoo wordt uit Buda-Pesth gemold, heeft naar aanleiding van een verkiezing een blooiig treffen pl iats ge had tussch.n liberalen en leden der volksparty. De gendarmerio kwam tusschenbeide en daar- by werden twee vrouwen gedood. De Slovaken dreigen, het plaatsje in brand te steken. Er zyn troepen ger quireerd. Het denkbeeld om deboomenopde boulevards te Parijs met kunstbloemen te versieren, heeft zelfs Diet de verdienste van nieuw te zyn. Een lezer van de „Figaro" brcngt in herinnering, dat dezelfde versiering reeds was aangebracht by den intocht van Napoleon I te Koningsbergen op 10 Juli 1807. Blijkens een oude Duitsche kroniek waren lings den geheelen weg, dien de stoet volgde jonge berken geplant, en voor hot koninklijk kasteel reusachtige dennen die, men met roodo en witte kunstbloemen had versierd. Inden kerker van Te tuan zat, sedert hy aan een samenzwering tegen dtn sultan van Marokko had deelgenomen, de vroegere grootvizier Djemai Hy is daar thans met be bloede kleedcren dood gevonden; men ver moedt dat by vormoord is. Aan de misdaad zou de tegenwoordige grootvizier Bo Achined, een doodvyand van Djemai en diens familie, die het vertrouwon van den vorigen sultan Moelei Hassan bezaten, niet vreemd zyn; dadeiyk toch na diens dood is Achraed een verbitterden stryd tegen de familie Djemai begoonen. In het Crystal Palace teLondenis een kattententoonstelling geopend door de National Cat Club. Er waren 750 inzendingen, of in 't geheel ongeveer 1000 katten. Te Böbingen, indePaltz, hoeft een 52-jange land.ouwer in een vlaag van drift zyne oude moeder met een flesch dood geslagen. In het geheel moet ditjaarin de Yereenigde Staten 60,000,000 pond sterling aan rywielen besteed zyn. Op de rotsen van het eiland Pen- tret zyn, naar uit Brest gemeld wordt, 2 visschersschuiten vergaan, waardoor 15 men- schen zyn omgekomen. BUITENLAND. Frankrfjk, De Franscho regeering heeft ten aanzien v?.n Tynan's uitlevering nog geen definitieve beslissing genomen; men zegt nu weer dat do minister van justihe tegen de uitlevering is. Tynan's vrouw moetintusschen een telegram uit Boulogne ontvangen hebben van dezen in houd „Ben vrygelaten. Hoop je volgende week Nieuw-York te zien. Tynan." De Russische keizerlyke jachten „Pool ster" en „Standaard" zyn gistermorgen uit Cherbourg vertrokken. De maritieme prefect en de Russische admiraal hebben later door signalen nog afscheid genomen. Dui tscliland* De „Hamb. Nachr." spreekt de veront rustende berichten ovc-r den gezondheidstoe stand van Bismarck tegen. Ten gevolge van slapeloosheid en hot vochtige weder beeft de prins meer dan gewoonlyk last van zijn aan- gezichtspyn. Echter geeft zyn toestand niet de minste ongerustheid. België Men herinnert zich dat de veelbesproken majoor Lothaire kort na zyn vryspraak in het huwelyk zou treden met mejuffrouw Van Hecke; het paar was reeds in ondertrouw opgenomen, maar het huwelyk ging niet door, om welke roden is niet bekend. Volgens do Brusselsche „Chronique" zal de majoor zich nu voor het hof van eerste instantie te ver antwoorden hebben wegens „breach of pro mise." Ofschoon de Belgische wet een ver- gryp als verbreken eener trouwbelofte niet kent, heeft de moeder der bruid, de weduwe Van Hecke, niettemin een schadeloostelIiDg gevraagd ton behoeve harer dochter tot een bedrag van 50,000 fr. Men ziet met belang stelling den afloop dezer zaak te gemoet. Spanje. Een Spaansch bataljon marine infanterie en 450 artilleristen zyn te Manilla aangekomen. Het gerucht loopt, dat generaal Blanco verscheidene overwinningen op de Poilippyn sche opstandelingen heeft behaald. Men seint uit Havanna dd. 14 October: Generaal Castellanos heeft do opstandelingen gedwongen het beleg van Cascorro op te heffen. Hy versloeg 5000 immigranten onder aan voering van Gomez; 300 worden buiten ge vecht gesteld. De Spanjaarden hadden 5 dood en en een vyftigtal gewonden. Groot-Britannië. De onderminister van buitenlandsche zaken, de heer Curzon, zeide in eon redevoering te Glasgow, dat, ofschoon de Nyl expeditie voor- loopig gestaakt is, haar taak niet zal afge- loopen zyn, voordat do Egyptische vlag weer over Khartoem wappert. Omtrent de Armenische quaestie zeide de hoer Curzon, dat de eerste plicht der Britten was, getrouw te biyven aan de samenwer king van Europa. „Wy moeten Europa over tuigen", aldus de spreker, „dat wy belange loos handelen". De „St.-James-Gazette" heeft het gerucht verspreid, dat sir William Harcourt aan Glad stone bericht had gegeven van zyn wensch het politieke leven vaarwel te zeggen, om te toonen dat geen onedele eerzucht zyn hande lingen had geleid. Sir William zou reeds vroeger gesproken hebben van aftreden wegens zwakte van gezicht. De „Daily Chronicle" en de „Daily-News" verzekeren dat het gerucht niet bevestigd wordt. Als lord mayor van Londen voor het jaar 1897 is, zooals reeds gemeld, de Israó lietische alderman George Faudel Phillips ge kozen. De „Jewish Chronicle" wyst er op, dat met deze verkiezing toevallig het 200- jarig jubiló van de beginnende emancipatie der Engelsche JoJon gevierd wordt. In 1697 werden namelyk de eerste Joodsche make laars formeel op de Londensche beurs toe gelaten. Reeds vroeger hadden de Joden een aanzienlyk aandeel aan den Engelschen groot handel en een daarmede overeenkomende positie in de City, zy kwamen ook op de beurs, ofschoon de wet dit alleen aan „vryo mannen" toestond. In 1697 werd het beurs reglement herzien, en daar te dier tijde een groot aantal ryke Joodsche kooplieden tot de vaste bezoekers der beurs behoorden, moest ook het nieuwe reglement daarmede rekening houden, en in April 1697 werd aan 12 van d9 424 Joodsche makelaars formeel het be zoeken van de beurs toegestaan. Rusland. Het is eerst een dezer dagen bekend ge worden, dat den lsten October te Abbazia de voormalige Russische gezant te Belgraio, ge heimraad Alexander Iwanovitch Persiana, na een langdurig ïyden is gestorven. In hem is een der beminlykste diplomaten, die op het Balkanschiereiland werkzaam waren, heenge gaan. Van 1881 tot 1895 was hy Ruslaüds vertegenwoordiger in Servië; hy oefende een grooten invloed uit op do buitenlandsche po litiek van het kleine koninkryk, doch onder hield steeds goede betrekkingen met het na burige Oostenryk - Hongary9. Toen koning Milan in oneenigheia kwam met de Skoept-china en den vertegenwoordigers der mogendheden om raad vroeg, was het Persiana, die den koning voorstelde af te treden. Een ernstige zenuwziekte noodzaakte hem in 1895 zyn ontslag te nemen. Turkije. Blijkens een telegram alt Canea aan do „Köln. Ztg." houdt het oproer op Creta aan. Kort geleden verbrandden de Cretensers Turk- sche regeeringsgebouwen, kazernes en parti culiere woningen, die door hunne bewoners verlaten waren. Een aantal plaatsen hebben zich nog niet aan de overheden onderworpen de bewoners weigeren aan de organen der regeering den toegang tot do dorpen. Het land tusschen Candia en de Zuidkust is in een toestand van onbescbryfelyke ver woesting; geen Turksche woning, geen mos kee is verschoond geblevende meeste dorpen hebben geen bewoners, omdat zy geheel on bewoonbaar zyn. De Mahomedaansche bevol king, die naar Candia gevlucht is, is buiten staat om, zonder geldelyke ondersteuning tot het weder opbouwen van hare huizen, terug te keeren. De consuls te Canea hebben niettemin er op aangedrongen, dat de Turken, nog voordat zy eerst ondersteuning hebben ontvangen, zulhn terugkeerendoch de corr. verklaart zich met eigen oogen overtuigd te hebben, dat een dergelyk verlangen onbiliyk is en Blechts uit eene valsche voorstelling van de feiten kan worden verklaard. B ul garfie. Het proces tegen de moordenaars van Stam- buloff is Dinsdag te Sofia begonnen. Er waren 170 getnigen gedagvaard, maar daarvan waren er 31 niet opgekomen, o. a. de oud-minister Sallabach en de journalist Ritzof. De ambtenaar van het openbaar ministerie vroeg daarom verdaging van het proces; de rechtbank stond dit toe, en gaf bevel dat de onwillige getuigen met den sterken arm voor de rechtbank zullen g6bracht worden. Do akte van beschuldiging noemt als de da dors van den moord Halio Talou en Boni Geor- gief, en als medeplichtigen den koetsier Azof, die Stambuloff gereden had en in wiens rytuig de moordenaars zyn gevlucht, en Tu'ektshief, die de wapens bad verschaft en de moorde naars van geld voorzien had. Soedan. De „Standard" verneemt, dat de Khalifa den sultans van Wadai, Baghirmis, Bornu, Sokata, Gando enz., verzocht hem te steunen in den oorlog tegen de Christenen, of, als zy daartoa niet in staat mochten zyn, de troep:n van Engeland en den Congostaat zcoveel mogelyk te keeren. "Want, zegt de Khalifa, na zyn nederlaag zouden de Christenen al de andere Mahomedaansche Staten in Afrika verov ren, zooals zy reeds Algiers, Tunis en Egypte hebben veroverd. Als de genoemde sultans hem niet kunnen helpen, verzoekt hy hun, de plaatsen aan te vallen, waar de Europeanen zich hebben ge vestigd aan den Niger en de B=nué. Zidd-Afï-ika. De „Temps" verneemt uit Johannesburg dat de werkstaking der kaffers in de goud mynen is geëindigd. De stakers hebben den arbeid hervat tegen het door de wet vermin derde loon. Egypte. Kitchener Pacha is met de hoofdofficieren van zyn staf te Kaïro teruggekeerd en werd aan het station ontvangen door lord Cromer, de Egyptische ministers en de hooge ambte naren. Namens den khedive kwam diens ceremoniemeester den generaal begroeten. Zanzibar. Aan de Londensche dagbladen wordt door de Eügelsche regeering medegedeeld, dat de aanwezigheid van groote oorlogsschepen als de „Saint-George" en de „Gibraltar" in de wateren van Zanzibar noodzakeiyk is, om gewapend te zyn tegen alle eventualiteiten, welke kunnen voortspruiten uit de jongste ongeregeldheden. De toestaud in Brazilië. De Handelsvereeniging te Rio-de-Janeiro heeft aan de „Times" getelegrapheerd om te protes teeren tegen haar bericht over den staat van zaken te Rio. Het telegram luidt aldus: „Eet Oomitó der Handelsvereeniging te Rio de Janeiro, de officieele veitegenwoordigster van den handels stand, verneemt dat aan u is getelegrapheerd, al zou te hunnen bate een moratorium zyn voorgesteld; het wenscht u do verzekering te geven, dat het nists met zulk een voor stel uitstaande heeft, en dat de han Jelslieden er niet aan denken zoo iets te vragen, het welk, gelukkig, slechts hst denkbeeld is van een enkelen afgevaardigde een denkbeeld, dat met byna algemeene stemmen door het Parlement is verworpen. Zy geven u levens de verzekering, dat de toestand van den han del, ofschoon vry moeilyk, niet de overdreven berichten rechtvaar.igt, welke naar Europa zyn verzonden. Turkije eu de Ter. Staten. Het volgende telegram is uit Washington ontvangen: De ministerraad besloot Dingdag aan den Amerikaanschc-n gezant by de Porte, Ferrel, laat te geven om aan boord te gaan Van den kruiser „Bancroft", zoodra hy te Smyrna zal zyn aangekomen, en zich aan boord van dat schip naar Konstantinopel te begeven. In geval hem door de Turken hinderpalen in den weg gelegd mochten worden, heeft de Amerikaansche admiraal Selfridge de opdracht, zyn doorvaart van de Dardanellen met% de vloot te ondersteunen. De mogendheden zouden hun toestemming hebben gegeven, en zullen in geval van nood bystand verleenen. Da gezant te Petersburg, Breckeridge, zou de toestemming van Rusland verkregen hebben. Er wordt intusschen byge voegd, dat nog geen bevestiging van uit telegram ontvangen is. Uit Londen verneemt men zelfs dat men in bevoegde kriDgon aldaar geen geloof slaat aan deze dépêche. Telegrammen, NIEUW-YORK, 14 October. Het jaarverslag der Illinois Central Railroad Company, ein digende 30 Juni, geeft aaD totaal inkomsten aan een bedrag van 8,959,030 dollars, het welk met het surplus van het dividenden fonds vau het vorige jaar een bedrag maakt van 9,779,216 dollars. De uitgaven bedroegen 5,873,305 dollars, zoobat er een saldo overblijft van 3,905,911 dollars. Van dit bedrag is 422,500 dollars aange wezen voor het uitvoeren van verbeteringen, 2,562,500 dollars voor de betaling van een dividend van 2'/2 pc., betaalbaar voor zoover betreft het kapitaal van 15,000,000 dollars, op 1 Maart 1896; en, betreffende bet bedrag van 52,500,000 dollars, on 1 September 1896, terwyl bovendien 920,911 dollars voor toe- komstigo dividenten is bestemd. JOHANNESBURG, 14 October. Kolonel Ferreira, beschuldigd van het inbreuk maken op mynrechLen van anderen, werd heden ver oordeeld tot een botte van 10 pets. BULUWAYO, 14 October. De hoofden der opstandelingen in de Matoppo-bergen in Rho desia hebben zich definitief onderworpen. KAAPSTAD, 14 October. De onderhande lingen tusschen de Kaapkolonie en den Oranje-Vrystaat over de spoorwegconventia zyn geschorst. MADRID, 15 October. Officieel wordt be kend gemaakt, dat de opstand op het eiland Meridanaho (Philipfyaen) geëindigd is. Woord op mevr, Waagen. Aan het verslag in het „Bat. Nbld." van de zittingen der rechtbank van omvang op 16 en 17 Sept. o tvangen wy Get. Oeng, een koelie, verklaart, dat de be klaagde I Tjoe Hok hem eens heeft voorge steld samen diefstal te plegen by mevr Waagen, als zy wakker werd, zou men haar vermoor den. Get. blykt een spion te zyn geweest van de inlar.dsche politie. Toen de moord gedaan was, wees hy de vermoedelyke dalers Tjong San Ho en I Tjoe Hok aan, die daarop werden gearresteerd. In de zitting van 17 Sept. kan de getuige Oeng, desgevraagd, zich niet als spion der politie legitimeeren; van het gesprek, door hem met de beklaagden gehouden, was niemand getuige. De beide Cbineesche beklaagden heeten alles te liegen wat door Oeng is verklaard. Een andere getuige, Meng, gaf zeer ver warde antwoorden en zei ten slotte, dat by niet goed booren kon; een deel van het ge tuigenis van Oeng werd door hem bevestigd. De commandant van Pendjaringan ver klaarde, dat Oeng werkelyk als spion in zyn dienst was, maar eerst sedert drie maanden. Door get. Van Ryck werd medegedeeld, dat den 17den April de bekl. Tjiong San Ho by hem kwam met het voorstel een revolver van get. te verkoopen aan een derde, waarop dat wapen aan bekl. werd overhandigd, bekl. heeft het niet teruggegeven en ten slotte aan get. bekend, dat hy er mevrouw Van Waagen mee had doodgeschoten en het by die gelegen heid had verloren. De gevonden revolver wordt get. voorge houden en hy herkent die als de zyne. De zitting wordt 19 Sept. gecontinueerd. LEIDEN, 15 October. Den agent van politie K. F. Van Venetien alhier is door de commissie tot redding van drenkelingen te Amsterdam toegekend de zilveren medaille en f 27 als belooning voor zyn flink gedrag by het door hem opwekken der levensgeesten by een drenkeling den 12den Juli dezes jaars. De Nederlandsche Bank verhoogde heden de rente voor disconto en beleen)met één half percent. Door de benoeming van kolonel Rö.mr tot generaal-majoor inspecteur dor cavalerie, is deze afdeeling van het leger thans weer gesteld onder een chef, herkomstig van hei wapen zelf, daar, zooals bekend, de aftredende inspecteur luitenant-gonerari Van Helden, van bet wapen der artillerie, waartoe hy oorspron- kelyk behoorde, overging by dat cJer caval rie, hetwelk hy van 1886 tot heden als inspecteur diende. Zijn opvolger, gen.-mnj. ROmer, is in zyn vroegere rangen reeds herhaalde malen hy de oavaleris inspec ie to 's-Gravenhage werk. zaam geweest, eerst geruimen tyd als adjuda^ van, vervolgens als hoofdofficier toegevoegd aan den chef van het wapen en heeft du> voor de gewichtige betrekking, hem than; opgedragen, een tijdvak van voorbereiding doorloopen en voel ervaring verkregen. Sedert 1891 was hy in actieven dienst b\ het 3de regiment huzaren in Den Haag, dal by èn als luitenant-kolonel èn nu laateteltffr* als kolonel commandeerde. Het voornemen bestaat, althaDS voorloopig geen verandering te brengen in het officieren? personeel ter inspectie werkzaam. Het overgebleven gedeelte van f 465,' OC der gemeenteiyke geldleening voor Den Ha; g is door een bankiershuis aldaar geheel geno men tegen den minimum-koers van 94'/8. In de gemeanti Druten wordt gevestigd een fictief entrepot voor tabak in bladen. Heden vergaderde de commissie van Rapporteurs uit de Tweede Kamer voor do Waterstaatsbegrooting. Aan het „Hutel Panlez" te's Gravenhage is afgestapt om een achttal dagen daar oor te brengen, de markies d' Arcicollar, ou i-ge- zant van Spanje by het Nederlandsche Hof. Naar men verneemt, zullen voor de godsdienstoefening in de Kloosterkerk to 's Gravenhage op Zondag 25 dezer, waarin H. M. de Koningin voor het eerst aan het H. Avondmaal zal c'eelnemeD, aan leden van de Ned. Herv gemeente kaarten worden v r strekt ter verkryging van piaatsen voor zoo ver die beschikbaar zijn AC1DE9I1E-NIEIJW». Leiden: Geslaagd zyn: voor het doctoraal examen in de recbt m de heer J. C. A. Ever wyn; voor het propaedeutisch examen in de geneeskunde de heeren J. F. Maas, A. L Etkelens en F. A. W. Kroner. Beursbericht. Amsterdam, 15 Oct. Dp fondsenmarkt was heden nagenoeg onver anderd, behalve Amerikaansche sporen, die willig waren op Londen. Eenige maanden geleden stierf te Brussel een der voornaamste bankiers; men vond een testament, geschreven in 1892, waarin by zyn vermogen, ten bedrage van vyf millioen franken, vermaakte aan zyn vrouw i n zyn kinderen. De notaris, belast met de uitvoering van het testament, heeft onder de verschillende stukken echter een nieuw testament gevonden, van December 1895, dat de bepalingen van. het eerste vernietigde, aan de weduwe slechts dat deel van het vermogen toestond, waarop zy volgens het buwelykscontract aanspraak had, terwyl het overige deel van het ver mogen aan de kinderen kwam. Te Belgrado viel dezer dagen een draad der electrische verlichting op den groud. De twee paarden van een rytuig, dat over den draad reed, zakten onmiddellyk inéén; het rytuig bekwam groote schade, terwyl de koetsier en de heer, die in het rytuig zat toevallig de directeur der electrische ver lichting gedurende eenige oogenbiikken in een toestand van verdooving verkeerden, doch overigens niet werden gedeerd. Wie 1 ry d sters in Oostenryk. Eenige dagen geleden had in de nabyheid van Tullu, aan den Donau, een voorval plaats, dat de ooggetuigen niet spoedig zullen ver geten. Een wielry dersclub had een wegwedstryd uitgeschreven. Honderden vrouwelyke en man- nelyke loden van da club stonden met hnn rywielen op een afgesproken plaats van oen weg, in spannende afwachting wie de over winnaar zou zyn, die elk oogenblik kon ver- schynen. Plotseling zagen alle aanwezigen een hacre, die van de tegenovergestelde richting kwam aanryden. Het rytuig reed midden door da wielry Iers, die angstig en verschrikt Daar alle kanten uitweken. Zy riepen den koetsier tos te stoppen, en deza zou dat ook gedaan heb ben, als niet de twee heeren in het rytuig hem hadden aangemaand door te ryden. Toen hielden de verontwaardigd wielryders de paarden tegen en namen den koetsier zyn zweep af, terwyl eenige wat driftig uitgevallen wielrydsters de beide ingezetenen van het ry tuig allerlei beleedigingen naar het hoofd wierpen. Een barer was zelfs zoo verbolgenL dat zy een der heeren een hevigen slag op den rug gaf. Het bleek echter, dat dit slachtoffer een lid was van het ktizerlyk huis, bloedverwant vci\ den keiz r, terwyl zyn metgezel iemand van zyn gevolg was. Men kan zich de ontstelte -it voorstellen, die op deze medodeeling volgde1 De aartshertog in quaestie keerde van een. jacht, op zyn landgoed naby Fullu huiswaarts Wi^lerwedstryden zyn sedert op dit plekje der aarde verooden. Harktberiohten. Delft) 1 October. Grantn werdou beden met minder aanbod tot verhoo,rdo prijzen verkocht. Witte Tarwe /5.90 a 6.89. Rooée G.— a 6.50. Rogge ƒ4. a fi. 39. Zoaierg rat ƒ3 76 a 4 21. Chevalier- -1.70 a ."-.25. Llavtr 2.WO a ƒ3.60. Groene Erwten ƒ5.80 a 6.50. Blauv.o Erwten a Bruintbuo en ƒ3.75 a f 10.25 PaarJeLboonen ƒ6.— a f 6.25. Du v.jubooten ƒ6.a 6.25. Koolzaad ƒ8.- a 3.50, Zomer-Koolzaai a .Kanarie- zaad ƒ5. a ƒ6.75. Hennepzaad 5.75 a C.60, alles per HL. ^eliiedatn» 14 October, Notoering van do Make* a are. Moutwijn 7.—Jenover f 11.—, idem Amet. I roet ƒ12.50 per Nod. vat e:i zonder toet, zouder <lo boiaating. Spoeling-commissie - per keto'. Noteering van den Braudereboud. Moutwgn a 3/, por Loet. et,, zonder fust en zouclor buiasun*.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3