Uit de „Staatscouraut". Kon. besluiten. Vergund aan den heer L. J. A. Yan de Polder, secretaris-tolk bij H. M. ge zantschap in Japan, liet aannemen der herinnerings- nedaiile van de viering van het 25-jarig keizerlijk hawelyksfoe&, hem door don keizer van Japan ge- 8okonken Met ingang van 16 dezer J. Braad benoemd tot nackiamt op de Rijks-dienststoomboot bp de wer ken tot verlegging van de uitmonding der rivier De Haas. Mr. E. Opzoorner, lid van het hof van justitie i« ie kolonie Curasao, thans met verlof hier te mot ingang van 1 November 1896, op zijn ▼ereoek, wegens physieke ongeschiktheid, eervol uit 's lands dienst ontslagen. Beooemd tot ontvanger der registratie en do meinen te Harlingen, de heer r\ A. Van der Scheer, thans surnumerair en commies ter directie Leeuwarden; en te Vechel de heer R. Weasels Boer, thans te Beetsterzwaagtot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Meersen o. a. do heer K. A. J. E. Van Gorkura, thans ontvanger to Brielle. TWEEDE EASIER. Pensioenfonds. In het afdeelingsverslag omtrent het ont werp tot wijziging en aanvulling van de be grooting der uitgaven van het pensioenfonds voor weduwen en weezen van burgerlijke ambtenaren over het jaar 1S96 komt de op merking voor dat, in verhouding tot den ©ogenschijnlijk g?ringen omvang der voorge nomen verbouwing en uitbreiding van het gebouw in de Lange Houtstraat te 's-Graven ha&e, het geraamde ko&tenbedrag te hoog voorkwam. Eindverslagen. Eindverslagen zgn uitgebracht over de ont werpen: lo. tot goedkeuring van de metBelgiö gesloten overeenkomst betreffende de verbe tering van het kanaal van Gent naar Ter- neuzen; 2o. tot wijziging der provinciale wet; 3o. tot wijziging der gemeentewet. Omtrent laatstgenoemd ontwerp vertrouwt de commissie van rapporteurs, dat de Minister vóór de openbare beraadslaging alsnog zyn gevoelen aan de Kamer zal modedeelen om trent de in het voorloopig verslag gestelde vraag of niet art. 27 der gemeentewet in dien zin gewijzigd behoort te worden, dat ook voor elk district eencr gemeente aftrediag van eon derde der daarvoor gekozen leden om* de twee jaren worde voorgescheven. Militaire Pensioenraad. Btl het afdeelingsonderzoek van het ont werp tot aanvulling en verhooging van hoofd stak VII B. der Staatsbegrooting voor 1896 werd van verschillende zjjden opgemerkt dat de raming der meerdere uitgaven voor trakte menten, oie uit de oprichting van oen Mili tairen Pensioenraad voortvlo ien, hoog voor kwam. Sommige leden keurden den grond af, waarop het voorstel berust. Aan andere leden kwam het billijk voor, lat er verhouding zy tosscben bet bedrag van het traktement en den omvang der werkzaam heden. Intusschen achtten zij het overdreven het traktement van den secretaris in eens van 3000 op f4000 te brengen en oordeelden zy ecne bepaling van het traktement voorloopig op f 3500 of f 3600 beter. Algemeen wensebte men de verzekering te ontvangen, dat een uitbreiding van personeel, als hulp van het bestaande, niet te vreezen is. Gemengd Nieuws. Achter de werkzaamheden der verbon wing der kerk van O. L. Vr. Onb. Ontv. (Hartebrng) schynt thans eenige haast te moeten gezet worden. Tot des avonds 9 en 10 uren zjjn de werklieden althans bezig het terrein wordt dan verlicht door een "Wellslamp. Men schrijft ons. heden uit Bode graven: „Eindelijk eindelek uitkomst!"kunnen do Nieuwstraatbewoners uitroepen. Ten langen laatste is een begin gemaakt met het bestraten van den .Zwarten Weg, de Dolle Straat, de cSlgkstraat" of met welken lieflijken naam deze ko:tste verbindingsweg van het dorp met het station tot heden ook betiteld mocht worden. Weg nu slijk en vuil, asch en steenen, verdwenen hoogten en laagten; geen gejammer meer over in den steek (modder) gelaten klomp n of pantoffels. Niet langer zullen we Nieuwstraters met baggerlaarzen aan naar kantoor of sociëteit zien marebeeren, of dames en heer en als kangeroes zien springen, en niet langer zullen we het zonderlinge schouw spel genisten, een paard voor een handwa gentje met kaas gespannen te zion. Hulde aan do steenbakkers, die zich eindelijk over ons ontfermd hebben en ons in de gelegen heid stellen een mooie straat een harer waardig aanzien te geven. Jammer voor de verliefde paartjes, (naar het schijnt bewande laars van duistere wegen), het gaslicht zal hen nooozaken naar andere paden uit te zien Dinsdagavond had de koetsier H. Pr., to Onde Wetering;, het ongeluk aldaar met zij" rijtuig in botsing te komen met een door W. Kreling voortgeduwde handkar, doordat het opstap greep in de spaken van otn wiel. Do bestuurder deT handkar word vrö onzacht op zijde geslingerd en kreeg een geiinge kwetsuur aan bet boen, terwyl de koetsier uit. het rijtuig viel en eveneens eon zhner beeuen licht verwondde. Aan het rijtuig kwam aanzienlijke schade, zoo'Jat het erg geschrikte paard moest worden uitgespannen. De weg is daar ter plaatse niet zoer breed, zoodat twee elkaar ontmoetende rijtuigen steeds rakelings voorbijgaan. Goed uitkijken de boodschap! Voor een d6r wielerwedstrijden, Zondag in Den Haag t6 houden, stelt de heer Mulder yürma Noack) als prijs beschikbaar eenvarken, wegende 120 pd. Een kapitein van het Leger des Heils te 's Gravenhage stond gisteren voor den kantonrechter aldaar terecht voor het feit, dat hy in Augustus jl. als geleider was opgetreden van een ta geregelde rijen ge ordende troep mannelyke en vrouwelijke heils soldaten, die, zingende, de stad doortrokken zulks zonder dat de burgemeester voor dien dag aan het Heilsleger vergunning had ge geven tot het houden van een optocht. De verdediging van den bekl. kwam hierop neder, dat by in deze nóch de begeleider noch de verantwoordelyke officier was, waar hy, op daartoe van het hoofdbestuur te Amster dam bekomen last, slechts een tiental muzi kanten van het Leger naar een open lucht- terrein had laten „wandelen". Dat zich achter hem en zyn mannen een 20-tal manneiyke en vrouwelijke soldaten hadden aangesloten was buiten zyn medeweten, in ieder geval buiten zijne verantwoordelijkheid. De kantonrechter-plaatsv. mr. Addink de kantonrechter zelf is wegens ongesteldheid verhinderd ontlokte den kapitein echter de erkentenis, dat hy dan toch, zonder bekomen vergunning van het bevoegd gezag, was opge treden als geleider van een troep muzikanten, die in orde van optocht marcheerde. Het Openb. Ministerie vorderde twee geld boeten van f 5 ieder. De uitspraak, wordt later medegedeeld. Het gerechtshof te 's-Graven- hage heeft gisteren den land bouw er-veearts te Zeddam (gem. Bergh) ontslagen van alle rechtsvervolging ter zake van de hem ten laste gelegde overtreding van de personeels belasting (het bezigen van een voor den landbouw aangegeven paard als luxe paard). Het Hof bepaalde tevens, dat de door bekl. gemaakte kosten tot dagvaarding en schade loosstelling van getuigen hem zullen worden vergoed tot een bedrag van f 107. De Haagsche Rechtbank veroor deelde gisteren den slagersknecht aldaar, die een anderen slagersknecht dreigde van het leven te berooven, tot drie maanden. Het vonnis overwoog, dat het bewijs is geleverd, dat door beklaagde een messteek is toegebracht. Te Schovoningen verkeert de bevolking in ongerustheid, omdat door den kapitein van een Deensch stoomschip gerap porteerd is, dat hy in de Noordzee drijvende heeft waargenomen een visschersbom, ver moedelijk van Scheveningen of Katwijk, met het dek boven water en het tuig langs de zyde. Er waren in de laatste dagen verscheiden schuiten van Scheveningen gezien, welke zon der de zuidenwinden der laatste dagen reeds biDnen hadden moeten zy'n, en waarvan enkele dan ook reeds behouden tehuis zjjn. Men denkt er over, esne sleepboot uit IJmuiden te laten vertrekken om de drijvende schuit, wolke be noorden Katwijk zou liggen, op te zoeken. Voor de rechtbank te Rotterdam werd gisteren behandeld de zaak tegen den 30 jarigen koffiehuisbedienüe uit Brussel, be klaagd dat hy op 1 September jl. een porte feuille met oen inhoud van f 2085 aan bank en muntbiljetten, alles toebehoorende aan zekeren Krijn Pas, te Rotterdam, heeft weg genomen. Beklaagde ontkende en beweerde een por tefeuille, waarvan hy den inhoud niet gezien had, te hebben gevonden in het „Café Fritschy" aan het Beursplein aldaar. Hy was toen op een tramrytuig gesprongen met het doel het gevondene by den commissaris te brengen, doch was daarin verhinderd door zyn aan houding. Uit de behandeling bleek, blijkens het ver slag in de „N. R. C.", dat de bestolene zijn portefeuille in het café niet verloren kan heb ben. By bet verlaten van het café ontstond er een gedrang, een voet werd geplaatst tus- schen de bennen van den bestolene, waarbij hy vlak tegenover een lang persoon kwam te staan. Opeens miste by zijn portefeuille. Bestolene volgde toen onmiddeliyk dien langen persoon op het achterbalkon van een tram, terwyi een vriend van den bestolene beklaagde, zeer gejaagd, eveneens volgde. De beklaagde, die gezien was in de onmiddellyko nabyheid van den onbekend gebleven persoon, by het gedrang in het café, was van het voor balkon door den wagen heen naar het achter balkon geloopen en daaraf gesprongon, langs den wagen* heen woder naar het voorbalkon loopend e, waar by een portefeuille dezen laDgs het lichaam uit de kleederen gleed en op straat viel. Onmiddeliyk had toen de arrestatie plaats gehad. Het O. M. deed uitkomen, dat onmiddeliyk by de arrestatie gedacht werJ, dat men hier t9 doen had met een buitenlandschen piek pocket en werkeiyk bot onderzoek daaromtrent heeft aan het licht gebracht, dat deze beklaagde, behalve voor eenige kleine misdry ven, tallooze m3len in België veroordeeld is geweest voor diefstal, o. a. tot gevangenisstraffen van drie jaren en acht maanden. Met het oog op zoo'n lange lyst van veroordeelingen by iemand van nog betrekkelyk jeugdigen leeftijd en het hem ten laste gelegde feit als bewezen aan nemende, werd veroordeeling gevraagd tot twee jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. P. L. M. Driebeek, die vooroyteldo, dat hy van oordeel was, dat mon bier te doen heeft met een internationaal pick pocket, was, afgescheiden hiervan, van meening, dat niet bewezen was, dat beklaagde de dief was, veeleer dat hy in deze de mede plichtige wa3 door de portefeuille van den onbekend gebleven persoon over te nemen. Op dien grond vermeend© pleiter, dat vryspraak zou moeten volgen. Naar aanleiding van hetinge- zonden schrijven van den heer Robert Mack in de „Tel." van Dinsdag, betreffende minder behoor'yka handelingen by het ontruimen van het korkhof „De Liefde" te Amsterdam er wordt van lykenschmnis gesproken en dat in 't algemeen een bevestiging inhoudt van hetgeen zekere Hosp in 't „Volksdagblad" schreef, zegt het „Centrum" inlichtingen te hebben gevraagd waar ze te krygen ;zyn. En deze inlichtiQgen komen geheel overeen met hetgeen over dezo zaak reeds door da „Amst. Courant" werd gepubliceerd. „We vervoegden ons," zegt het blad, „by den pastoor der kerk „Do Liefde", die ons allereerst meedeelde iets wat we trouwens zelf ook wel wisten dat de k rk met het kerkhof niets te maken heeft en dus het gepraat van het niet kunnen missen van de ruime inkomsten van het kerkhof door de kerk, onzin is. „Verder worden er niet 1800 menschen per jaar hegraven, maar hoogstens duizond en de ruimte is er volstrekt niet zoo bep?rkt als de heer Hesp wil doen voorkomen; de graven worden niet eer dan 16 a 17 jaar nadat ze gesloten zyn, geruimd. Maar bovendien, zelfs al ware de ruimte niet voldoende, dan nog zou er geen enkele reden bestaan, om te handelen zooals de schrijver het wil doen voorkomen dat gehandeld wordt, want dan zou de directie van het kerkhof eenvoudig zeggen, dat er geen plaats meer was en men naar het kerkhof „St. Barbara" moest gaan; ook hier zou geldelijk voordeal niet eendryf- veer kunnen zyn om cit na te laten, daar beide kerkhoven onder dezelfde directie staan en het dus voor deze precies hetzelfde is, of de inkomsten komen van „De Liefde" of van „St.-Barbara." „Wat betreft het weggeven of verkoopen van doodkistplanken, dit is ten strengste verboden; de pastoor gelooft dan ook niet dat dit gebeurt; hoogstens acht by het mogelyk dat misschien eens een der werklui (hoezeer dan ook tegen het verbod in) een paar planken aan een armen drommel heeft gtgeven Yoor brandhout. „Wat betreft de dochter van Hesp, de pastoor vond, dat de schrijver van het artikel in het „Vdbl." groot gelyk had, als hy twy- felde, zekerheid te verlangen. De beste manier zal voor den man wel wezen, meende hy, een aanklacht in te dienen, wil by niet de kans loopan, dat ieder hem voor een lasteraar aanziet." Het „Centrum" kan hierby voegen, dat van een werken by nacht, waarvan Hesp ge waagde, geen sprake kan zyn, daar dit nooit geschiedt. Wel werd door den nachtwaker soms een man op het kerkhof gezien, die door over- klimming er op moet zyn gekomen; maar deze had blykbaar wat anders dan royeeren te do9n, en behoorde daar niet thuis. De man Pedro, van wien M. Hesp voor een deel zyn mededeelingen zegt te hebben, ontvangen, is op het kerkhof nooit werkzaam geweest, maar ia een steendrager, wiens geloofwaardigheid om meer dan éón reden even groot is als die van M. Hesp; en wat hy zegt over den Pastoor en diens aan wezigheid op het kerkhof om aan te'gaven waar er geruimd moest worden, is volkomen een logen, omdat dit nooit het werk van den Pastoor is geweest. Na dit alles betuigt het „Centrum" te moer zyn spyt, „dat do heer Robert Mack niet eerder met zyn klacht voor den dag is gekomen by het Bestuur van het R. K. Kerkhof „De Liefde." Indien bet waar is wat de heer Mack eene onmenscbelyke daad wtl noemen, dan is het jammer dat er eenige jaren verloopen zyn, sedert by dat alles beeft gezien." Overigens geeft het blad elk gewoon mensch den ernstigen raad nooit naar bet ruimen op een kerkhof te gaan zien; want onwillekeurig maakt die arbeid, ook als hy zoo goed mogelyk gescbiedt, een indruk, dien niemand gaarne hebben wil. De collectie diamanten, een- maal de?l uitmakende der kroonsieraden van het tweede Fransche keizerrijk, bracht gisteren op een veiling te Amsterdam, de som van f 99,076,50 op. Do voornaamste stukken zyn gekocht door Russische kooplieden. Twee groote strikken werden voor f 22,500 het eigendom van een koopman te Weenen. Het door den gepen s. kapitein van het O.-I. leger J. Yan Vulpen aan den Hoogen Raad gericht verzoek om revisie van het tegen hem gewezen vonnis, is afgewezen op grond, dat hier het geval van art. 375 No. 3 Wetb. van Strafvord., waarop het ver zoek steunt, niet aanwezig is en dat voor het hier bestaande geval, waarin de beweerde oawai6 verklariug is afgelegd niet door een getuige, maar door een alleen tot toelichting om op het spoor van daadzaken te komen onbeëedigd gehoord persoon, die volgens art. 409 Wetb. van strafvord. niet tot bewys mag dienen, geene analogische toepassing van ge noemd art. 375, No. 3, waarop de verzoeker zich beroept, toelaatbaar is. De wedstrijd met beetwortel rooiers, uitgeschreven door de Hollandsche Maatschappy van Landbouw, waaraan de Bond van de Beetwortelsuikerfabrikanten op waardige wijze steun verleende, werd op 6 en 7 dozer ia den Houtrakpolder gehouden. Het weder list veel te wenschen ov«r, doch daarentegen overtrof de deelneming aller ver wachting. Uit Frankryk dongen 5, uit België 3 en uit Duitschl.nd 2 werktuigen medo. Velen meendtn, dat voor dergeiyke zware gronden, zooals men die in den Houtrakpolder aantreft, nog g.en geschikte werktuigen waren uitgevon len, doch die meening werd gelogen straft. De jury, bestaande uit de heeret Westerouen van Meetoren, van Amsterdam, S. Lako, van WngeningeD, A. Van Rossum, van Haarlem, K. Breebaart Jznvan Winkel, en W. Tuyn- raan, van Halfweg, had een moeiiyke taak. Na een zeer nauwkeurig onderzoek werden de pryzen toegekend als volgt: lste pry's, f 400, No. 6, A. B.jac, Liancouit, (Oise), vertegenwoordiger G. Stout, Ti l; 2de prys, ƒ150, No. 8, F. Zimmermann en Co., Hallo a/d Saaie, vertegen woordigoi „Tech nisch Bureau van Minden", Haarlem; 3de prys, f 100, No. 10, E. Candeliar fils, Bucquoy, (Pas de Calais). In den nacht van 28 op 29 Sept. jl. is ten nadeele van B. Van K-, te Hoorn, door middel van braak en inklimming ontvreemd: ongeveer f 25 aan stuivertjes, waaronder er zijn, die gebruikt waren by het vervaardigen van armbanden e.^z., en onge veer 300 halve centen, in papier gewikkeld. Door don vleoschhouwerW. P.y te Botterdam, is den 3den October jl. aan H. v. d. Y. ter hand gesteld 82,50 om daarvoor teRaamsdonkvaer een koe tekoopen; Van der V. heeft daar geen koe gekocht en is niet teruggekomen, zoodat verduistering van geli vermoed wordt. De Nieuwe Ned. Bootwerkerj- bond te Rotterdam heeft besloten zich aan te sluiten by de internationale federatie te Londen. Een 16jarige, die In een schuitje in het Oosterdok te Amsterdam aan 't visschen was, is in 't water gevallen en verdronken. Het ïyk is oog niet gevonden. De installatie van de nieuwe leden van het Utrechtsche Studentencorps zal plaats hebben op Woensdag 14 October. In een weide na by den steenoven „de Roodvoet" te Wyk-by-Duurstede ia een hokkeling door den bliksem gedood. Er wordt ergens een directeur- boekhoader voor een boterfabriek gevraagd tegen f 7 per week. Te Venhuizen (N. H.) heefteen noteboom 725 KG. noten opgeleverd. Een 100 M. van dezen boom verwijderd staat, ook aan de darpastraat, een tweede reus, welke nog zwaarder van stam en kroon en schooner van vorm is. Met den handel in Goudsche ka3S blyft het nog altyd naar wensch gaan; de tegenwoordig aangevoerde Saptamberkaas is over het geheel van uitstekende qualiteit en wordt met vluggen handel tegen flinke pryzen opgekocht. In de Alblasserwaard en op enkele markten elders waren in de vorige week do noteeringen reeds l/2 gL. per 50 kilo hooger en 't is vrij zeker, dat de pryzen nog meer zuilen ryzen, nu na de enkele mooie dagen, die we in het laatst van September gehad hébben, weer ruw, regenachtig weder is ingetreden, waardoor da grasvoorraad en dientengevolge de kaasproductie sterk zal afnemen. In tegenstelling met Goudsche kaas, gaat bet met Edammer voortdurend alechter. De qualiteit is vrywafc beter dan eukele weken geladen, doch de handel blyft stug en de pryzen zyn, vergeleken met verloden jaar in dezen tyd, laag. Hetzelfde i3 ook het geval met Leidsche. De Leidsche kaasboeren maken nog lager prijzen dan enkele weken geleden, ofschoon de qoaliteit beter wordt. De prys van Leidsche kaas was de laatste jaren, te- hoog naar andere kaassoorten gerekend en de handel in dit artikel voor de speculanten niet voordeelig, waarom deze niét genegen zyn de vorige hooge pryzen te besteden. In de Alblaasstwaard werd de vorige week van f 18—f 23'/- besteed; in de Lopiker-en Krimpenerwaard liepen de pryzen van late soort Goudsche van 23l/2f 26, Zwaarder 27 en 28, 2de soort 18f 22, Derby lste soort f 23l/if 25, tweede soort f2.0— f 22, Edammer lste soort f 2428, 2de soort ƒ22—23l/». U.R) In Friesland bevindt zich thans een commissie Italianen, onder geleide van den heer Phüippo Vignola, adjudant des Konings, welke, gesteund door de Ltaliaansche regeering, in opdracht heeft om, voor rekening van de Coöperatieve Landbouwvereeniging te Pi.cenza, aan te koopen 100 stuks Friescb fokvee, uitsluitend stamboekvee of volbloed afstammelingen daarvan. Aan de commissie is mede als deskundige toegevoegd dr. Angelo Motti, te Reggio. De aflevering van bet gekochte vee zal in de volg&nde week geschieden te Leeuwarden. De krygsraad te Leeuwarden heeft vonnis gewezen tegen den van het lste rog. inf. te Assen gedeserteerden 2de luitenant "Wee huizen. Het vonnis is tor approbatie opge zonden naar het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht. Drie maandaghouders van Sappe- meer zy'n in den nacht van Maandag op Dinsdag verdronken. Het ljjk van een hunner, zekeren R., die vrouw en kinderen onverzorgd achterlaat, is reeds opgehaald. Te Varennes Saint-Honorat is een meisje van 14 jaar vermoord op eene wyzo, die aan Jack the Ripper herinnert. Een be kende Iandlooper wordt van den moord verdacht. Te Peterton, in Kansas, is de ketel van do locomotief van een passagierstrein ge- sprengen. De machinist en de stoker, bene vens vyf personen, die zich in de nabyheid bevonden, werden gedood, terwyl tal van per - sonen verwondingen bekwamen. ACAWEMIE-KIELWI, Leiden: Geslaagd zyn voor het eerste natuurkundig-examen de heerrn J. P. Sollewyn Gelpko en A. J. A. Hertns. Herkoiyke Berlohtoo, Alfen: Zondag-voormiddag te halftien, de heer U. Wiersma. Des avonds te halfzeven ds. J. W. H. Kalkman, van Woerden. Benthuizen: De heer BornarJ, gois- dimst-onderwyzer te Gouda, zal Zo.uiag-voor middag in de vacature alhier optreden. Valkenburg: Dinsdag 13 October, des avonds te halfzeven, de heer A. Van Os, zendeling onder Israël te Amsterdam. Woubrugge: Ned.-Herv. gom. Zondag- nam. te twee uren, ds. Klerck, pred. te Koudekerk. Des avonds te halfzeven, dr. De Lindfc van Wyngaarden, pred. te Utrecht. Zoeterwoude: Zondag namiddag te twee uren, ds. T. Doevendans, te Hoogmade. Burgerlijke Stand. ALKEMADE. Geboren: Cornelia Geertruida, D. v. J. Van Ba en G. Zevenhoven Johanna Antonia, D. v. C. Van der Meer en II. Kozijn. Cornelia Johannes, Z. v. H. Vol water en A. Dob- ben. Johanna Martha, D. v G. Van der 7. wet en J. Van der Wereld.Johannes, Z v. H.Turk en J. Van der Meer. Cornells, Z. v. CL v. Ha meren en A. De Zanger. Johannes, Z. v. D. Van der Linden en C. Turk. Ondertrouwd: P. Van Zeil, wedr. van C. Pielerse, 36 jr., en C. Van der Veer jd. 33 j Gehuwd: M. Hölacher jm. 24 j. en M. Van Veen jd. 24 j. Overleden.: K. Pulleman 76 j., wed. van A. W. De Vriea. P. Schuilenburg 5z i., eclitg. van N. De llaas. T. A Dijksman 25 j., echtg. van D. Vreeken. C. J. Van der Hulst 16 d., Z- van J. en A. C. Van der Meer. F. Roordu, 33 j., overl. te Leiden, echtg. van S. Jansma. M. Helleman 63 j., echtg. van M. Van: Diest. Van. der Kolk 75 echtg. van D. C. W. Scheepers. BUITENLAND. Frankr|jk« Generaal Trochu is niet te Parijs over leden, maar te Tours, waar hij sinds 1873 woonde. Ingevolge den uïtdrukkelijken wensch van den overledene, zal by zonder militaire oer worden begraven en zullen aan het graf geen redevoeringen worden gehouden. Da laatste jaren zjjns levens besteedde hy aan het samenstellen zjjner „mémoires,die reeds sedert eenige maanden afgedrukt zyn, maar eerst nu, na zyn dood, het licht zullen zien. Victor De Lesseps, tweede zoon van Ferdinand De Lesseps, is in zyn woning te Parys van de trappen gevallen en aan de gevolgen overleden. Te Cherbourg is ter eere van de Rus sische zeeofficiereu een gala-voorstelling in den schouwburg gegeven; het publiek bracht den Russen een hart-.lyke ovatie. Dultsohiand* Uit Beriyn wordt gemeld, dat het voor nemen bestaat, de 4 pCt. rykslec-ning en Pruiaische staatsleaning in 3'/i pCt. te conver- toeren. Onder do agenda voor de aanstaande zitting van den Doitschen koloni dea raad komen o. a. voor: het wetsontwerp betreffend? de slaverny, dat waarby de dienstplicht der kolonisten la Zuidwest-Afrika geregeld wordt* de opleiding der koloniale ambtenaren; de regeling van de strafreehterlyke procedure; de betrekking van het ryk tot de Nieuw Guinea-maatechappy. Groot-Britannio. Te Singapore zyn de voorbereidende werk uaamheden begonnen voor een groot dok. De gouverneur van de Stratis Settlement heeft een inspectiereis naar Noord-Borno' ondernomen. Do beroemde Engrelsche artist Georg? Du Manner, vooral bekend door zyn teeke^ ningen in „Punch" en door zyn. roman Trilby," is op den leeftyd van 62 jaar over- leden. Turkije, Aan de „Daily News" wordt door haren cor respondent te Constantinopel medegedeeld, dat daar de algemeene indruk, afgeleid uit berichten, komende uit drie ambass tdes, is, dat binnen een week de beslissing van Europa omtrent Turkye bekend zal zyn. Als gewich tige punteu tot ondersteuning van deze op vatting wordt aangevoerd: het ryzen van do Turksche fondsen, de tlykbaar volledige over eenstemming tusschon de drie ambassades, hunne hoopvolle houding en hun geloof ,dat er betere tyden in aantocht zyn, zoowel voor Christenen als voor Mahomedanen. Tot dusver is er niets bekend go worden, dat aantoont, dat er werkeiyk overeenstemming verkregen is tusschen Rusland en Eng.l.nd, maar er wordt opgemerkt, dat niets deliniüefs bekend kan woeden, zoolang niet het bezoek van den Czaar aan Frankryk ten einde ia gebracht. De Turksche ministerraad, die van Dins dagmorgen 11 uren tot des nachts 3 uren ia tegenwoordigheid van den Sultan beraadslaagde over de in te voeren hervormingen en de oplossing van Me financieel© crisis, is tot geea beslait gekomen. Volgens de berichten heb ben Duitschland, Engeland, Itahé en Frank ryk besloten den wegens politieke misdaden gevlochten Armenièrs het verolyf in hun lan den te ontzeggen. De „Frankf. Ztg." evenwel meent, dat van Engeland, Italié en Frankryk een dergelyk besluit niet licht te verwachten is. De Turksche troepen. wegens den opstand op Creta naar het eiland Kalymnas by Rhodes gezonden war n, zullen vooreerst nog biyven, ondanks de pacificatie van Creta. De troepen moeten door hun gewelddadig optra den grooten schrik onder de bevolking ver spreiden, die nieuwe moordam vreest.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2