Stantsbegrooting voor 1897. By het hoofdstuk Natiotiale Schuld wordt voor den ciienst 1897 uitgetrokken voor amor tisatie van rentegevende Nationale Schuld ƒ2,708,500; ztfndo 1,334,500 krachtens de wet van 1841; 1^308,000, krachtens de wet van 30 December 1895, en ƒ66,000, wegens hetgeen door Nedcrl. Indiö voor aflossing van 3-pct.-S( huid aan 's Ryks schatkist meer zal worden uitgekeerd van 35/100 pet. van het aandeel van Indiö in de leening van 1883. Eene nieuwe regeling van de positie der landmeters wordt door don Minister van Financiën op zyne begrooting voorgedragen. De Minister wenscht het getal landmeters lste, 2de en 3de klasse, volgens de tegen woordige organisatie resp. 45, 55 en 65 be dragende, geiykeiyk in 3 klassen te verdeelen. De traktementen wil de Minister als volgt regelen: 55 landmeters lsto kl. waarvan 30 a 2400 en 25 a ƒ2200; 55 van de tweede klasse, waarvan 30 a ƒ2000, en 25 a 1800; en 55 van de derde klasse, waarvan 30 a 1600 en 25 a 1400 en voor de landmeters 4de kl. ƒ1200. v De kosten zouden in vergelijking met de bestaande organisatie 33.900 meer bedragen. Daarentegen zal een deel van hetgeen aan de landmeters voor p.rticuiier werk wordt be taald, in 'slands kas wordsn gestort, waar door de Staat 32.275 terug zal ontvangen. Maar aanvankelyk wordt voor die restitutie per jaar 6000 minder gerekend omdat ten einde vermindering van inkomsten te voor komen voor de landmeters, aan de zoodanigen die meer dan 100 '6jaars zouden verliezen, het meerdere boven die 100 zal worden vergoed uit het bedrag van hot particulier werk. Voor de hoofd-verificateurs ea de verifica teurs by den dienst der invoerrechten wordt eene traktementsverhooging voorgedragen van ƒ180, onder voorbehoud van toakenning van buitengewone to&lagen. Te Arnhem zal een hoofdverificateur onder den inspecteur worden aangesteld. Het plan bestaat om de zegeling van stuk ken te Rotterdam voortaan te doen plaats hebben op gelyke wyze als te Amsterdam en te 's-Gravenhage, d. w. z. er met den blauwen alsmede met den witten stempel te doen zegelen door een specialen ontvanger van het buitengewoon Zegel. In verband hiermede wordt een stempelaar en een controleur aangesteld. De uitgaven, die vroeger op het domein fonds werden uitgetrokken komen nu voor 't eerst op de begrooting van financiën voor. Er wordt daarby gerekend op kosten van zuivering eener langs het dorp Lage Zwaluwe loopende poldervliet; op krachtige voortzet ting van de bebosscbing van het Schoorlscbe duin; en dit wel naar aanleiding van de door de Heide Maatschappij verkregen gun stige uitkomst. Ooder de op de begrooting van financiën voor Eerediensten uitgetrokken uitgaven, be hoort eene som tot verleenen van een Rijks- traktement aan den rector van het kerkeiyk rectoraat, waartoe het gehucht Griende veen is verheven. Gemengd Nieuws# De öjarige J. T. geraakte gister- namiddag spelende in het water aan de Oude Vest alhier, doch werd gered door P. Molenaar, die gekleed te water sprong Gisteravond is door de politie te dezer stede eene vrouw, die nog een paar dagen hechtenis moest ondtrgaan wegens openbare dronkenschap, aangehouden en ver volgens tor beschikking gesteld van den ambtrDaar van het O. M. alhier. Gisteravond omstreeks kwart voor negenen kwam er een slagersknecht met zyn fiets hot Rapenburg opgereden. Aan de Houtstraatsbrug wildo by voor een dame uitwijken, waardoor hy met fiets en al het water in reedDoor het toesteken van een p&rapluie kwam hy weer behouden op hel droge, zonder letsel te hebben bekomen, terwijl eenigen tyd later met een dregge do fiets werd opgevischt. Dg veld-artillerie alhier word hedenmorgen om halfvyf gealarmeerd en binnen het uur was z'y ia marsch-tenuo ge pakt uitgerukt. De gewezen 2de luit. kwartier meester by het 4de reg. inf. M. L. J., te Leiden, oud 27 jaren, geboren te Utrecht, die voortvluchtig was, doch door de Belgische autoriteiten na zyn arrestatie to Antwerpen is uitgeleverd, is door den krygsraad in het lste militaire arrondissement, standplaats te 's Gravenhage, schuldig verklaard aan: lo. desertie als officier in tyd van vrede, mot het oogmerk 's lands dienst voor goed le ver laten, gevolgd door arrestatie; 2o. ontrouw in een militaire administratie of bewind van penningen, door zich als ambtenaar opzett lyk gelden, die aan het Ryk toebehoorden, weder- rechtelyk toe te eigenen. Hy is te di.r zake veroordeeld tot een milit.ire gevangenisstraf voor den tyd van drie jaren, mot vervallen verklaring van den militairen stand. Do advocaat fiskaal voor Hr. Ms. zee- en landmacht is van deze uitspraak in hooger be roep gekomen by het Hoog Militair Gerechtshof. De harddraverij te Alfen aan den Ryn op Donderdag a. s., vro?ger gehou den op den straatweg, zal dit jaar plaats hebben op een daartoe speciaal ingerichte grasbaan, welke volgens deskundigen zeer aan de gestelde eischan voldoet. Naar men uit goede bron verneemt, zal de deelneming dan ook groot wezen. Door de eigenaars van de beste harddravers is reeds hunne mededinging toegezegd. Voor bet anders zoo stille plaatsje zal het dien dag een ware feestdag zyn. Vermakeiykheden zyn er ruimschoots. Door de politie te Utrecht is aldaar ter zake van loopsry aangehouden de persoon van C. v. B., kleermaker te Lisse. In tal v a n w e e k- e n d a g b 1 a d e n leest men berichten over den gunstigen peren- oogst. Dat Voorschoten ook op dit gebied niet niet by naburige plaatsen behoeft achter te staan, bewyst het volgende. By den tuinman G. Van "Weerden op „Groot-Stadwyk" zyn te zien o. a. een tros peren van drie stuks, wegende samen 1 KG., een andere tros van drie stuks 1,1 KG. zwaar en een zeer regel matige tros van zes stuks met een gewicht van 1.25 KG. Mein Liebchen was willst du noch mehr? Menschryft aan de „HaagscheCt." Ik meen te weten dat vroeger een bewys van vervalsching van postzegels bestond in het afgeven der kleuren by bevochtiging. Dezer dagen merkte ik op, dat blauwe en gele postzegels, die aan het poskantoor ge kocht en dus wel zeker echt waren, by 't be vochtigen en opplakken aan de omgeving hun kleur mededeelden. Heoft de rykspostzegel- fabriek de kleurwyze der vervalschers over genomen? Aan de „N. R Ct." werd gisteren medegedeeld, dat P. B. Van den Hout, sedert jaron werkzaam aan de koperertsbooten van de cargadoors Zollener en Van de Meer te Rotterdam, is ontslagen, omdat hy secretaris is van den Nieuwen Nederlandschen Boot- werkersbond. „Volgens de vorklaring van den baas, die uit naam der genoemde cargadoors Van den Hout zyn ontslag gaf, schynt het onderteekenen met zyn naam als secretaris van den Bootwerkersbond, van het schryven aan de Kamer van Koophandel in zake het oprichten van eene Kamer van Arbeid, aan het ontslag niet vreemd te zyn". Naar aanleiding van dit bericht schryft de Rotteriamsche correspondent van het „Hbl.": „Bedoeld wordt hier de firma Solleveld Van der Meer. Uit een door my ingesteld onderzoek is gebleken dat bovenstaande mede- deeling niet geheel en al in overeonst9mmiag met de waarheid is, en het ontslag meer moet gezocht worden in het optreden van het orgaan „De Bootwerker." Dit blad heefc in den Jaat-sten tyd een veldtocht geopend tegen de werkgevers, die er in worden be stempeld met den naam van loondieven, uit zuigers, natuurlijke vyanden van den werkman en meer liefelijks. De firma beschouwt het bestuur van den Bond verantwoordelijk voor hetgeen in zyn officieel orgaan wordt gezegd on meent dat in het byzonder de secretaris daarin de hand heeft. Met personen, die haar aanzien voor dieven, heeft zy geen lust te arbeiden; vandaar het aan Van der Hout gegeven ontslag. Opmerking verdient daarby dat deze geen vast werkman der firma is, doch in den regel telkens als er een boot voor haar komt, door haar baas wordt aan genomen. „Een drietal bestuursleden van den Bond, aan wie door een der firmanten het hierboven ontwikkelde standpunt werd uiteengezet, konden naar zy zelf verklaarden, der firma haar handelwyze niet ten kwade duiden. In de Hendrikstraat te Rotter- dam werd Zondag zekere J. V. met een sch.rp voorwerp in den hals verwond. Een ander, die den dader van de verwonding dat voorwerp wilde ontrukken, kreeg een bloe dende wonde aan de hand. De verwonde J. V. werd naar het ziekenhuis gebracht. Tevens werd daarheen gebracht een vleesch- houwer, die in de St-Janstraat door den aldaar wonenden bierhuishouder N. mishan deld en met een glas aan het hoofd was verwond. Bjj oen vechtparty op de Rechter Rotte- kade werd Zondagnamiddag een werkman, H. B. v. D. door zekeren A. Van der H. met een messteek boven het linker-schouderblad verwond. De dader werd gearresteerd. Ook werdon Zondag in bewaring gesteld twee personen, die In een bierbuis in de Tulpstraat de ruiten en den inventaris kort en kltin geslagen hadden. By eene vechtparty op de Leuvehaven werd Zaterdagavond een bootwerker het linkeroog dichtgetrapt. Gistermiddag omstreeks vier uren heeft in de Keizerstraat by de Nieuw- markt te Amsterdam een, ernstige vecht party tusschen burgers en politie-agenten plaats gehad. E.n agent maande een Maandaghouder, die hit publiek bemoeiiykle, aan zyn weg te Yorvolgen, waaraan niet werd voldaan. Inte gendeel nam de man een dreigende houding aan en sloeg hy den agent Toen deze hem wilde arrestoeren, kwam een matroos den onwillige te hulp en werd de agent door beiden ernstig mishandeld. Zy wierpen hem achterover door de ruiten van een huis en staken hem met een mes, zoodat de agent bewusteloos neerviel. Eenige burgers gingen adsistentie halen en door krachtig optreden van een aantal agenten gelukte 't de beide woeste lingen naar het bureau achter de Hal te brengen, doch niet dan nadat er vry wat klappen met de sabel waren uitgedeeld. De mishandelde agent is naar het Gasthuis vervoerd. By een brand op de lste étage van perceel Heerengracht 327 bekwam een 70 jarige vrouw brandwonden aan het onderiyf cn aangezicht, zoolat baar overbrenging naar het binnen gasthuis noodzakelijk was. (A. E.) Do rechtbank te Amsterdam deed heden uitspraak in de zaak van Jan Hendrik Pynappel, 2den luitenant der huzaren, en Pibo Antonius Pynappel, candidaat in de rechten, beklaagd van mishandeling en belee- diging van den Amsterdamschen inspecteur van politie A. J. Van dor Schrieck. Tegen den eersten beklaagde was een gevangenis straf van 4 maanden geëischt, tegen den tweeden beklaagde een gevangenisstraf van 3 maanden. De rechtbank achtte de ten laste gelegde feiten overtuigend en wettig bewezen en ver oordeelde Jan Hendrik Pynappel tot 2 maan den hechtenis en Pibo Antonius Pynappel tot 45 dagen hechtenis. Mr. D. Simons, verdediger van beide beklaag den, had vry spraak gepleit voor eerstgenoemd feit voor beiden; voor den eersten beklaagde verder eenvoudige mishandeling on de vraag of de rechtbank bevoegd was te vonnissen, daar deze beklaagde in krygsdienst is; voor den tweeden beklaagde ontslag van rechts vervolging. Leveren tentoonstellingen ge- woonlyk een tekort op, met de onlangs te Amsterdam gehouden postzogeltentoonstslllng was dat anders. De inkomsten bedroegen 1027.08, de uitgaven 1027.07, zoodat er een batig saldo is vanéén cent. Door de justitie uit Almeloo is Zaterdag te Denekamp een onderzoek in gesteld naar den vermisten J. Poepenborg. Onderscheiden personen zyn verhoord, terwyi de geheele buurt door de politie nut behulp der marechaussee en verscheiden ingezetenen is afgezocht, alles echter zonder succes. Voor de Utrochtsche rechtbank stond gisteren tere:ht een vrouw uit Amers foort, die beklaagd was van het te vondeling leggen van een kind beneden den leeftyd van zeven jaren. Uit het getuigenverhoor blykt, dat bekl. door haar dochter was opgedragen het kind uit te besteden. De grootmoeder deed dit echter niet, en legde het kind op een weg naby Amersfoort neder, waar het den volgenden dag gevonden werd. Het O. M. eischte tegen bekl., die bekende, een gevangenisstraf van één jaar. Nu de Roomsch-Katholieke "Volks bond te Arnhem op den Rozendaalechen weg een gebouw heeft opgericht voor gezellige samenkomsten, wil de Protestantscbe Volks bond thans zoo'n gebouw met tuin voor het zelfde doel stichten. Naar de „Arnh. Ct." meldt, heeft eene dame daarvoor reels eene som van 2000 geschonken. De rechtbank te Utrecht veroor deelde gisteren don Duitscher J. F. H. D. en zyn gezellin "W. F., beklaagd van moed willige levensgevaarlyke verwonding met een mes van den oud-ryksveldwachter Langelaar te Amerongen gepleegd, onderscheidenlijk tot gevangenisstraffen van drie jaar en acht maandeD. Als vermoedelijke daders van den moord op den veldwachter Joseph Van Loo te Gulpen, zyn door do politie twee be kende Belgische wildstroopers gearresteerd, woonachtig te 's Gravenvoeren. Beide personen, appelplukkor van beroep, zyn door tweeper sonen uit Rymerstok gezien omstreeks tegen den avond van 12 dezer, gaande in de rich ting van het bosch, waar de moord is gepleegd. De een verklaarde echter dien dag tot zes uren des avonds voor zyn meester appels geplukt te hebben in een weide te Rymer stok—Gulpen; de ander zou dit eveneens gedaan hebben, maar reeds om vier uren daarmee geëindigd zyn. Intusschen strookt dit niet met het feit, dat hun patroon te Rymerstok gave appels had aangekocht noch bezat, en dat zy ook voor niemand anders aldaar zyn werkzaam geweest. De Urker visscher KlaasHakvoort zeilde "Woensdag, tydens een Hinken bries, mot zyn vaartuig, „U K 123," van Urk naar de Noordzee, toen hy tusschen de Gelderschon Hoek en Medemblik onvoorziens overboord viel. Op dat oogenblik was alleen de jongen boven, terwyi de knecht en zyn zoontje sliepen. In een ommezien waren deze gewekt. De schipper, die niet kon zwemmen, behield echter de tegenwoordigheid van geest, om zich op den rug eenigen tyd dryvende te houden, terwyi hy zyn vaartuig door den hevigen wind zag voortspoeden. De knecht wendde zoo spoedig mogdyk het roer, doch kon eerst na eenige vergeefsche slagen den drenkeling, die reeds door zyn doorweekte ruime kleeding begon te zinken, met een haak grypen. Met de hulp van een anderen Urker visscher, die hen op zyde kwam, werd Hak- voort, di9 meer dan een half uur buiten boord gelegen had, nog levend, ofschoon bewusteloos, aan boord geheschen. Door hunno vereende pogingen ook zyn 10-jarig zoontje hielp met alle kracht mee mochten zy er in slagen, hem in leven te houden en naar zyn huisgezin op Urk terug te brengen. Het voorgovallene met den onder wijzer te Steenbergen is geëindigd met het aannemen eener motie door den Raad. Daarin spreekt deze zyn afkeuring uit dat een der onderwyzers aan de op;nbare school, de heer Hezemans, een der leden van den Raad, in het openbaar heeft bejegend met de namen „ploert" en „aap", omdat deze, gebruik ma kende van art. 40 der gemeentewet, bad mede gewerkt eene Raadsvergadfring te doen byeen- roepen. De Raad keurde zulk eene handelwyze ten zeerste af, omdat zy den gewensebten eerbied en het noodzakelijk ontzag van den onderwyzer tegenover de kinderen en hunne ouders ondermyit en daardoor schade toebrengt aan het onderwijs. Het bleek in deze zitting, dat in Steen bergen by het uiten van critiek niet alleen een onderwyzer zich van minder gepasto uit drukkingen bedient. Aan het einde der ver gadering wees een der leden er op, dat de burgemeester, om uitdrukkelyk zyn minach ting te kennen te geven voor de personen die raadszittingen by woonden, hem in het openbaar had betiteld met den naam van „baliekluivers". Zondagnacht heeft te Gorkum een brutale diefstal plaats gehad. Do dief of dieven zyn in de Molenstraat over een hek geklommen zy kwamen toen in een poort, grenzende aan het weeshuis, zyn door middel van een daar liggende ladder op het dak geklommen van een huis, bewoond door een winkelier in garen en band, van daar over het dak van een heerenhuis en zoo heeft men toegang weten te verkrygen tot de woning van een goudsmid. Daar heeft men eerst gedeeltelijk den weg versperd door een stoel voor een trapdeur te plaatsen, toen een hondje (een keffertje) den hals afgesneden, waarna zyn gestolen: 150 gouden heeren-en damesringen, waaronder verschillende steenen en ook juweelen in den vorm van een klaverblad, 14 gouden heeren- en dames-horlogekettingen, 15 zilveren horlogekettingen, 5 gouden dames medaillons, 2 gouden heeren-medaillons (boek vorm), 7 gouden boekknipjos, 7 zilveren broches (Zeeuwsche knoopen), en 14 gouden tonnen voor halskettingen, ongeveer ter waarde van 1000. Volgens de „Zwolsche Courant" wordt reeds sedert "Woensdag jl. vermist Johannes Poepenborg, oud 24 jaar, arbeider, inwonende by zyn moeder Maria Oudo Eppink, wed. G. Poepenborg, wonende in do aan Zwolle grenzende buurtschap Beuningen. De moeder, die door het uitblijven van haar zoon in ongerustheid werd gebracht en vermoeide, dat hem een ongeluk zou zyn overkomen, informeerde eerst Vrydag, waar by zich kon ophouden. Zy begaf zich daartoe ten huize van Johannes Bruns, wonende in de buurtschap Denekamp, waar haar zoon volgens geruchten Woensdag avond het laatst zou zyn geweest. Daar wist men haar te vertellen, dat haar zoon zich dien avond aldaar in beschonken toestand had opgehouden en dat den volgenden morgen zyn jas en pet naby die woning waren ge vonden en zy deze aldaar hadden bewaard. Daar de jas na onderzoek bleek met bloed vlekken te zyn bedekt, werd onmiddellijk aan een misdaad gedacht en ver?03gde de moeder zich met de kleedingstukken by de politie, ten einde aangifte van h6t voorgevallene te doen. Volgens verklaring der moeder moest de vermiste in het bezit zyn van zh ƒ50 aan geld. Zekere Johannes Kienhuis, inwonende schoonzoon by Bruns voornoemd, is door de politie verhoord, maar verklaart van niets te weten. Den geheelen dag is naar den ver miste of dien3 lyk gezocht, doch daarvan geen spoor ontdekt. Het onderzoek duurt voort. Toen Zaterdag-namiddag de trein, die te 1.07 van Delfzijl vertrok, den overweg tusschen Sauwerd en Adorp passeerde, bevond zich daar juist de heer K. Wierseraa, van Onderdendam, met paard en rytuig. De over wegen op die lyn worden nooit by aankomende treinen gesloten. De heer W. had den trein niet hooren aankomen en nu werd zyn rytuig door de locomotief een eindweg voortgeduwd, waardoor het bjjna geheel is verbryzeld en het paard de pooten brak. De heer W. is er zonder noemenswaardig letsel afgekomen. Te Zuid-Scharwoude waren Vry dag de werklieden G. B. en J. K. by bun patroon aan het werk. Er hing een geweer aan den wand. G. B. nam het geweer en, niet wetende dat hot geladen was, maakte hy er eenige bewegingen mede, waardoor het schot afging en terecht kwam in het been van J. K. Geneeskundige hulp werd ingeroepen, maar op raad van de twee medici werd de ernstig gewonde naar het gasthuis te Amsterdam vervoerd. Zondag kwam een vischsloep, „Pionier" genaamd, thuis behoorende te Mid- delharnis, in de haven van Hellevootsluis binnen, alwaar zy door tot nu toe onbekende oorzaak plotseling zonk en daarna 't onderste boven sloeg. Twaalf der dertien opvarenden hebben zich met eigen boot kunnen redden. De schipper zelf echter verdronk. Het Dynamiet-komplot. De justitie te Antwerpen had, gelyk reeds gemeld werd, ontdekt dat twee mannen en een vrouw een poos geleden in een rytuig naar het bekende huis No. 21 in de Veldstraat te Berchem waren gereden. Aan dat huis bericht men nader, hadden zy aangebeld, maar toen hun niat opengedaan werd, waren zy weggereden. Madams Goll erkent nu dat zy de vrouw was die de twee mannen vergezelde. Deze hadden haar naar Kearney gevraagd, en zy had hen naar Ber chem gebracht. Dri9 weken geleden keerde Kearney ts Ant werpen terug met den broeder van madame Goll en een man die zich Tom "Wilkens noemde, of ook Wilkinsoo, en die niemand anders was dan Haines. Laatstgenoemde was in tegenstelling met Kearney, een matig en zenuwachtig personage. Men heeft de twee vrienden nooit over anarchistische onderwer pen hooren spreken, maar wel fluisterden zy veel met elkaar. Kearney kocht elke morgen alle- Engelscho couranten. Zy waren voor nemens Zaterdag aan boord van een der mailbooten der Red Star Line te gaan, maar Vrydag kwam er een vreemdeling met een bril op, die een Amerikaan scheen te zyn en haastig eenige woorden met de beide marmer sprak: Kearney en Haines gingen toen heen en kwamen niet terug. De Deensche minister van justitie heeft last gegeven, den Duitschen anarchist Machner, die te Kopenhagen gearresteerd werd, dadeiyk over de grenzen te zetten. Ook te Verviers, waar twee onbekenden getracht hebben in een chemicaliénhandel eeo groote hoeveelheid salpeterzuur te koopen, wordt nu een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Marktberlohton. Rotterdam, 21 September. Vol'oonde aanvoer eb meor geanimoorde stemming. De meeeto artikelen werden t&melgk contant en tot wat betero prijzen verkocht. INLAND3CSE GRANEN. Witte Tarwe. Nieuwe 20 cents hooger, terwjjl da pmkste eoorten tot Dog iets boven de noteering uit- gezooht werden. Jarige 25 oente hooger, vooral dc beate soorten vonden genegen koopera. Canada 10 centa hooger. Nieuwe VIaam. en Zeouw., de beate ƒ6.20 tot ƒ6.40 dito dito middelb. .5.80 6, Flakk. en Ovorm., de beste C.— 6.20 dito dito middelb. 5.50 5.80 Jarige Vlaam. en Zeenwaoho 6.20 6.50 Flakk. eo Overmaasoho 5.80 6.20 Minder* en geringere qual. 5.6.60 Nieuwe Canada.4.90 6.25 Voort» werd verkocht per 100 Kilo. Goede qualiteit Nieuwe Witte ƒ7.80 tot ƒ8. Gewone dito 7.60 7.75 Roode Tarwe kwam zeer weinig voor. Men hield die merkelgk hooger. Rogge werd tamelgk vlug en goed .prijeboudend verkocht. Zeeuweohe en VL, naar qualiteit ƒ3.75 tot 4.— Overm. en N.-Brab., 8.60 S.80 Geringere eoorten3.25 3.40 Geret met kleiner aanvoer. Winter- en Zomer- onveranderd. Chevalier traag, vooral in do mindere aoorteD. VI. en Zeeuwache Wiutor- van ƒ4.10 tot ƒ4.50 Overm. en Flakk. 3.60 4. Afw. en mind, soort. „3.10 „3.40 VI., Zeeuw, en Flakk. Zomer- r 3.80 4. Mindere qualiteit 3.50 3.70 Chevalic-r4.70 5.25 Per ICO Kilo werd verkocht: Extra puike Winterƒ7.tot ƒ7.25 Gewone qual. dito6.50 6.75 Mindere dito6.20 6.40 Chovalier7.40 8. dito mindere7.7.25 Haver bracht 10 cents hooger op; alleeu de min dere qualiteit deelde niet in die verhooging. Blanke en wichtige qualiteit. van ƒ8.10 tot 3.25 Zeeuwsoho on andere inl. Voer3.. „2.60 „2.90 Lichtere dito dito 2.25 2.40 Geringere soorten„1.90 „2.10 Voort» werd godaan per 100 Kilo. Blanko qualiteit Voer Tan ƒ5.90 tot ƒ6.10 Gewone dito 5.60 5.80 Geringere dito 5.25 5.40 Spelt ƒ2.40 tot ƒ2.80. Paardenboonen waren er nog weinig, ƒ4.70 tot 5. Dnivenboonen en Schapenboonen worden weldra gewacht. Braineboonon. De aanvoer was dooréén weder van mindere qualiteit. De vorkoop ging tamelijk vlug tot 50 cents verhooging. Walcherachovan ƒ10.tot ƒ10.50 De beste Vlaam. en Zeouw. 9.50 9.75 Ordinaire dito dito 8.75 9.25 Geringere on wakke 7.8.25 Witteboonon slechts enkele wakke partijtjes waren - aangevoerd. Blauwe Erwten werden in do beste Kooksoorten 10 cents hooger betaald. Voetstoots 15 cents hooger. Walcherachevan ƒ7.40 tot ƒ7.60 De beste Zeeuw, en Vlaam. 6.90 7.10 Middelb. qual. dito en Flakk. 6.80 6.90 Geringere cn niet kokende 6.40 6.— Schokkers kwamen niet voor. Koolzaad zonder aanvoer. Hennepzaad ƒ5.75 tot f 6.75. Kanariezaad schaars en 25 cents hooger. Het beste ƒ6.25 tot 6.75, middel-qnaliteit ƒ5.50 tot ƒ6.en geringero soorten 4.25 tot 5.25. BUITENLANDSOHE GRANEN. Tarwe ontbrak hier bijna geheel. Stemming zeer willig en de weinige partijen die stoomende zgn, werdeD merkelijk hooger betas ld. Er waren nu meer offertos van buiten op latere aflading, maar de prjjzen zgn zóó hoog, dat die tot zaken geen aanicidiog konden geven. Intusschen blijft Duitechland en België koopen. In Rogge ging vrg wat om, ook tor verzending naar den Byn, zoodat do voorraad vrij wat vermin derd is. Pryzen langzaam stijgende. f li» /II» dito uit stoomschip„„114 dito stoomeude„114 „116 BeasarabischoUI Taganrog 109 110 Petersburger103 105 Gerst hooger. Odessat i f 100 Zwarte zee 99 103 TagaDrog99 100 Haver hooger. Ameribaaneohe stoomende5.70 Potersburger 6.— Boekweit met meer omgang en in vastere stemming. Statef 131 a ƒ135 dito Sept./Oot.-aflading 180 Boekweitgrutten wat levendiger. Grove Petersburgerƒ202 a ƒ205 dito stoomondo 196 198 Voererwten blijven echanrs. Van 4.70 tot ƒ4.90. Mais hooger en met veel handel, vooral ook op levering. Bonte Amerikaanachef 79 k f 82 dito nit stoomschip 78 79 Laplata (defeot)74 Odessa stoomerde94 Cinquantine108 „113 Publieke Veilingen. De Documenten over 600 chetu Petersburger Roggo Cogooseemcnt 12 September. Verkocht tot ƒ97.50 cif oasea met bijbetaling van 1% voor Voilingakoston. Hurgerlijke Stand van Leiden. Eerste huwelijksafkondiging van 20 September. Dr. A. Klaijver jm. 87 j. en H. A. Fockema Andreie jd. 24 j. J. Landesbergeu jm. 23 j. en S. J. Hunor jd. 19 j. P.Mieremet jm. 23 j en J. Eikerbont jd. 25 j. J. P. Bonnet jm. 23 j. en E. Hudepool jd. 23 j. W. Van der Kaayjm. 27 j. en C. L. Kohnen w. 46 j. J. Bekooy jm. 20 j. en J. A. del'Ecluse jd. 22 j. R. Leegsma jm. 22 j. en J. A. M. Van Soest jd. 25 j. IIILLEGOM. Ondertrouwd: R. A. Broek man jm. 22 j. (te Amsterdam) en Th. F. A. Davidis id. 18 j. H. Woltemath jm. 28 j, en H. M. Hil- liger jd. 25 j. Getrouwd: J. Seijsener jm. 23 j. en C. C. Van Lierop jd. 24 j. Geboren: Adrianus, z. van J. van Nobelen en C. v d. Linden. Cornelia Maria, d. van H. v. d. Kamp en O. M. Van Ruiten. Petronella Johanna, d. v. P. Bakker en G. .Meskers. Marianne, d. v. J. v. d. Jagt en E. De Jong. Overleden: C. A. Lommorse J8 m., d. van NV. M. Loinmerse en C. M. Rosman. LISSE. Geboren: Helena Maria, d v. Tb. Verduin en M. Van den Broek. Saia Catharina, d. v. P. Van der Neut en L. Van Noort. Andries, z. v. C. Spaargaren en A. Vink. Areudina Jo hanna, d. v. C. Sogers en J. P. Nieuwenhuis.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2