N°, 11221. Woensdag 33 September. A0.1896 feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <Zon- en feestdagen, uitgegeven. F'eullleton. ZIJN NICHT. LEIDSCH DA&BLAD. PRIJS DEZER COURANT; I i .5 Voor Leidon per 3 maanden. Franco per posti i i Afzonderlijke Nommers i I.IO: 1-40. 0.06. PRUS DER ADVERTENTTËN: Van 1-6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17 J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt 0.05 berekend. Ofliciëel© Kennisgevingen. Vergodcring ton den Gemeenteraad va® Leiden, pp Donderdag 24 Sopt., des namiddags te twee uren. Panton tor behandeling: 1°. Benoeming van een derdon onderwijzer aan do Jongenaschooi 2de klaese. (213J 2°. Idem ran een Commissaris dar Bank-van- Leening. (225) 8°. Verzoek van H. J. O. Jeekel, om vrijstelling van de betaling van schoolgeld Gymnasium. (2llj. 4°. Staat van af- en overechrrjving op de begrooting, 1896, ad f 2720.— (Vernieuwing Moracbpoorte- brug). (211 en 221) 6*. Verzoak vaB F. Jas, te Noordwijk, om v ijetelling van de betaling van schoolgeld, Hoogere Bnrger- echool voor Jongone. (215) 8*. Voorstel omtrent uitbreiding van het onderwijzend personeel lager onderwijs en aanech ffing van scboolmeubelen wegens de vermeerdering van bet aantal leerlingen ten gevolge van de grens- nitbreiding. (216) 7°. Staat van af- en overschrijving op de begrooting 1896 ad /"618.49s (aandeel der gemeente in do kwade poBten.) (217 en 220) 8°. Verzoek van Mej. W. C. J. Hepp, om o tslag als tweede onderwijzeres aan de Leerschool. (218) 9°. Idem als voren van A. A. Dikehoorn ale derde onderwijzer aan de school 8de klasse No. 4. (219) 10°. Voorstel omtroDt de splitsing van klassen aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens. (222) 11°. Verzoek van O. J. Baron Leembruggen en T. A. O. De Bidder, om vergunning tot het leggen van rails voor een stoomtram van Leiden iaar Alfen langs den zuidelgken berm van den Hoogen Bgndyb. (223) 12°. Idem van C. Huge, om ontslag als tweode onderwijzer aan de Jongensechool leto klaese. (224) 13°. Voorstel tot verhoring van do bovenwoning perceel Nienwsteeg No. 10. (227) 14°. Bezwaarschriften tegen het Kohier der Plaateo- lijke Directe Belasting, dienst 1896 (Eerste gedeelte.) (226). National© militie. Burgemeester en "Wethouders van Leiden; Gelet op art. 26 der wet van don 19den Augustus 1861 (Staatsblad No. 72), betrekkelijk de Nationale Militie, zooals dit artikel is gewijzigd bij do wet van dou 4den April 1892 Staatsblad No. 56); Brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat het inschrijvingsregister en de daaruit opgemaakte alphabetisohe naamlijst der in dit Jaar voor de Militie ingeschrevenen voor elk ter lezing liegen op de Secretarie dezor gemeente, van den 22sten tot en met don 30sten dezer maand, binnen welken tgd tegen register en lijst Lezwaar kan worden ingebracht *>0 den Commiesc-rie der Eouiugin in deze proviucie door middel van een door do noodige bewgsatnkken geBtaafd en bg den Burgemeester in te leveren ver zoekschrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem die het bezwaar inbrengt. Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. O. JÜTA, Weth., lo.-Burgemeester. E. KIST, 8ecrotarie. Leiden, 21 September 1896. De Burgemeester van Lisse maakt bekend, dat het inschrijvingsregister der Nationale Militie over 1897 met de daaruit opgemaakte alpbabetiecbe naamlijst, gedurende acht dagen, van den 22sten tot en met den 29sten Sept. a. e., ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter leziog ligt. Leiden, 22 September. Blijkens bericht van de Commissie van Toezicht op de scholen voor middelbaar onder wijs bedraagt het aantal leerlingen in den cursus 1896/97 als volgt: 1ste klasse 33, 2de klasse 49, 3de klasse 44, 4de klasse 34, 5de klasse 36, totaal 196. Uit deze getallen vloeit de noodzakelijkheid voort alle klassen in tweeën te splitsen; dientengevolge wordt in de eerste plaats in overweging gegeven de tijdelijke benoeming van den leeraar H. H. Breuning wederom te verlengen voor fien cursus 1896/97, voor het geven van 4 lesuren In het Hoogduitsch in de 1ste klasse. In de tweede plaats zal het noodig zfln dr E. A. Klobbie weder op denzelfden voet als het vorige jaar aan te stellen. In de raadszitting van 28 October 1895 werd nl. de heer Klobbie benoemd tot practicum assistent voor het onderwijs in do scheikunde aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens voor den cursus 1895/96 tegen eene belooning van ƒ400, en zulks ingevolge raadsbesluit van 26 September 1895. "Wel zal thans de 4de klasse voor de theoretische lessen in scheikunde niet ge splitst worden, maar met de 5de zal dit wel het geval zijn; het aantal lesuren van den heer De Loos zal dan even groot blijven als in den vorigen cursus en het wordt noodig geacht dat hem opnieuw bi) de practische oefeningen de heer Klobbie ter zijde staat. Tevens wordt het door de Commissie van Toezicht wenscheiyk geacht dat de heer Klobbie, terwijl zijn werkzaamheden en zijne bezoldiging onveranderd blijven, eene aanstel ling ontvangt niet als assistent, maar als tijdelijk leeraar en wel met het oog op de aanbeveling, die hierin voor hem kan gelegen zijn by eene eventueele sollicitatie naar eene andere Hoogere Burgerschool. B. en Ws. geven den Gemeenteraad mits dien in overweging, dr Klobbie voornoemd aan te stellen tot tijdelijk leeraar in de prac tische scheikunde aan de Hoogere Burger school voor den cursus 1896/97 op eene jaarwedde van f 400. In de derde plaats zullen een aantal leer aren wederom meer lessen te geveD hebben dan het voor ben vastgestelde maximum en dus aanspraak verkrijgen op de bij de ver- ordering bepaalde belooning. Het aantal dezer lessen boven het maximum zal bedragen, voor de leerarenKunst 2, Werkman 4, De Jong 2, Rijk 2, Massink 4 en Kosters 3. Al bet bovenstaande betreft den toestand, die gedurende den gebeelen tegenwoordigen cursus bestaan zal. Sedert den aanvang van dezen cursus z\jn echter nog bijzondere maat regelen noodig geworden, daar de bear Rijk, te Breda, de opvolger van den heer Seipgens, eerst met 1 November a. s. in functie zal kunnen treden. Voor de lessen, die de heer Rijk zal hebben te geven, zijn opgedragen 8 uren in de 1ste, 3de, 4de en 5de klassen aan den heer Breuning en 6 uren in de 2de klasse aan den heer Draayer, terwijl de over schietende uren zooveel mogelijk door leer aren in andere vakken zullen worden vervuld. Ten aanzien van de regeling van het teekenonderwijs zal over eer.igen tijd eene nadere organisatie worden voorgedragen. Omtrent de eerste lijst van reclames tegen het primitief kobier der plaatselijke directe belasting stellen B. en Ws. den ge meenteraad nog voor te verminderen de aan slagen van S. Vallentgoed met 3.87 en J. Verwey de Winter met ƒ1.46; en te rooieeren de aanslagen vanS. Ebbinge, F De Eaan, J. Hannaart, Wed. J. G. Martyn, E. G. B. Verbrugge en J. De Vrind. Den Raad wordt door B. en Ws. in overweging gegeven de bovenwoning van perceel Nieuwsteeg No. 10 te verhuren aan den heer J. A Van der Valk Bouman, ambtenaar ter secretarie alhier, voor den tijd van één jaar ingaande den lsten November a. s. voor den prijs van ƒ175 per jaar en verder onder dezelfde voorwaarden waaronder krachtens Raadsbesluit van 7 Mei jl. de beneden woning is verhuurd, n l. dat de gemeente bevoegd is de huur ook vóór den afloop van den huurtyd te doen eindigen, mits daarvan minstons zes maanden te voren aan den huurder schriftelijk kennis wordt gegeven en verder onder de gewone gebruikelijke voorwaarden. - Blijkens in dit nommer voorkomende advertentie zullen ook dit jaar in het Nuts- gebouw weder zes winterlezingen gehouden worden. - De Vereemging tot Bevordering der Bouwkunst alhier zal a. s. Donderdag-avond weder voor 't eerst in dit seizoen vergaderen. Het blijkt mear en meer dat het schoone en nuttige doel, hetwelk deze vereeniging beoogt, op prijs wordt gesteld. Immers het ledental is steeds wassende, terwijl het aantal donateurs zich gestadig uitbreidt. Het is voor de beoefenaren d6r Bouwkunst en aanverwante vakken eene vereeniging, waar iets schoons gezien en nuttigs gehoord wordt. Het bestuur tracht er zooveel mogelijk naar, de vergaderingen voor ieder lid indivu- dueel aantrekkelijk te maken. Mogen deze pogingen gewaardeerd en ge steund worden. - In onze vestibule zyn morgen nieuwe platen uit verschillende tijdschriften te zien. - Zondag is te Delft het nieuwe gebouw van den Ned. R. K. Volksbond plechtig inge wijd. Tot de vele genooaigden behoorden mgr. B. Loronzi, pauselijk internuntius en gezant by ons hof, mgr. H. L. Spoorman, deken van Delft, de heer Tiemans, adviseur van den Bond, Burg. en "Weths. van Delft en vele geestelijken. Na 't welkom, uitgesproken door den w.eerw. heer Tiemans, hief het zangkoor „Veni creator" van Joh. J. Verhulst aan. Mgr. Lorenzelli wijdde daarna het gebouw, waarna mgr. Spoorman een rede uitsprak. De staatsraad mr. Heydonryck bracht daarna in herinnering, dat het jaar 1896 voor Delfts Katholieken zulk een byzonder jaar was, doordien reeds verschillende gouden en zilveren feesten waren gevierd en nu de inwyding van een eigen gebouw plaats had voor den Bond. De verschillende toespraken werden afge wisseld door zang en muziekuitvoeringen. Het gebouw biedt een ruimte aan voor ongeveer 1000 personen, en maakt wat inrichting en bouw betreft een aangenamen indruk. - Te '8-Gravenhage is overleden de heer R. baron Calkoen, oud hoofdambtenaar bij het dep. van waterstaat, oud-majoor van de dd. schuttery en die in het bestuur van ver schillende nuttige instellingen der residentie met ijver werkzaam is geweest. Door de Algemeene Rekenkamer 1b: lo. aan den tweeden klerk J. L. Jongejm, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend uit zyne betrekking, en 2o. tot tweeden klerk benoemd de heer C. V. A. Aarsse, te 's-Gravenbage. De Engelsche gezant by ons Hof, sir Horace Rumbold, is in Den Haag terug gekomen. De gezant van Zweden en Noorwegen by de hoven van België en Nederland is naar Brussel, zyn standplaats, teruggekeerd. Naar men verzekert, zullen vier kapiteins van het regiment grenadiers en jagers worden gedetacheerd by bet West-Indisch leger, als gevolg van de voorgenomen reorganisatie van dit leger. De minister van oorlog heeft openiyk zyn dank betuigd aan den luitenant-kolonel L. De Vlaming, van den staf der infanterie, en aan den kapitein S. I. Van Nooten, van het 3de regiment vesting-artillerie, voor de door hen bewezen gewichtige diensten resp. als directeur der Cadettenschool en als directeur van den artillerie cursus, uit welke betrekkingen zy met ingang van 1 October a. s. op hun verzoek eervol zijn ontheven. Voorts heeft genoemde minister openiyk zyne tevredenheid betuigd aan den eersten luitenant W. Verhey, van den staf der art., voor de wyze waarop deze is werkzaam ge weest in de functiën van adjudant van den gouverneur der Koninklijke Militaire Academie. Namens het Nederlandsch Tandheelkun dig Genootschap te Utrecht is aan do Tweede Kamer toegezonden een adres betreffende de regeling van de tandheelkundige examina in Nederlandsch-Indië. Adressant verzoekt daarin in de eerste plaats, dat aan de bepaling, dat, zoo mogeiyk, ook een tandheelkundige in de commissie voor het afnemen van bet practiscb tandheel kundig examen in Ned.-Indiö zitting neme, streng de hand gehouden worde, ja zelfs, zoo 't kan, dat meerdere tandheelkundigen in de commissie zitting hebben. Mocht daaraan niet kunnen worden voldaan, dan verzoekt het Genootschap dat alléén het in Nederland ver kregen diploma van tandmeester in Indiö geldigheid hebbe. Eindeiyk meent het Genootschap dat 't een eisch des tyds is, dat ook voor het in Ned.- Iudiö afgenomen theoretisch tandheelkundig examen van kracht zy de bepaling, waarby voor het afleggen van dat examen in Neder land een getuigschrift wordt verlangd van gunstig afgelegd eind-examen H. B.-S. met 5-jarigen cursus of eind-examen gymnasium. Het stoomschip „Gedé", van Rotterdam naar Java, vertrok 20 Sept. van „Perim; de „Kanzier", van Oost-Afrika naar Vlissingen en Hamburg, arriveerde 20 Sept. te Gibraltarde „Prins Frederik Hendrik" arriveerde 19 Sept. van West Indië te Nieuw-York; de „Prins Hendrik", van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 20 Sept. Dungeness; de „Salak", van Rotterdam naar Java, passeerde 19 Sept. Gibraltar; de „Veendam", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde 21 Sept. Scilly; de „Werkendam", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde 21 Lizard. - Het bericht van het „Haagsche Dagblad'* omtrent de beschikkingen van den heer Farncombe Sanders eischt, naar het „Vad." meldt, aanvulling, in zooverre, dat het de diaconie is der Ned.-Herv. gemeente te '8 Gravenhage, die by tot erfgename van zyne nalatenschap heeft aangewezen. - Naar men verneemt, zal de heer SimoDis, die de functie van directeur van het sportterrein te '8 Gravenhage met 1 October neerlegt, ver moedelijk opgevolgd worden door den heer A. L. Couvée. Op de laatst gehouden commis sarissen-vergadering werd genoemde heer met algemeene stemmen op de voordracht gesteld. - By de familie hier te lande is het bericht ontvangen, dat de kapt.-paardenarts van het O.-Indische leger S Schilstra, op zijn verlof- reis naar Nederland, den 29sten Aug. jl. in de Roode Zee aan boord van het stoomschip „Lawoe," is overleden. Hy bereikte don leef- tyd van 42 jaren. Uit de „Staatscourant". Bij koninklijk besluit zijn benoemd tot leden der commissie, die van 1 Augustus 1896 tot 1 Augustus 1897 te Amsterdam belast is met het afnemen van de practische examens van arts, dr. C. Winkler, hoogloeraar, en dr. N. R ij n b e r k, privaat-docent, beiden te Amsterdam. Eervol ontslagen met ingang van 1 November a. s., J. H. A. De JosselindeJong op zijn verzoek als burgemeostor van Ouwerschie. De gepensionneerde kolonel der artillerie, met rang van geueraal-majoor, H. W. Van Hassolt, met ingang van 1 October a s. benoemd tcfc militie-commissaris in bet tweede militiedistrict van Gelderland. Met iügang van 1 October a. s. benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Drachten, H. J. K. Bu walda, thans in gelijke betrekking te Bruinisse. De minister van binnenl. zaken heeft met ingang van 1 October a. s. aan A. De Rooy, eervol ontslag verleend als bediende bij de comptabiliteit voor de Nederlandsche Staatscourant en bet Staats blad. De minister van marine heeft den luitenant ter zee der2de klasse G. V a n de P ol en don adjunct- adnunistrateur P. A. Kempen, uit Oost-indiü in Nederland teruggekeerd, op nonactiviteit gesteld De gowone audiëntie van den minister van finan ciën op 24 on die van den minister van marine op 25 dezer zullen niet worden gehouden. De Rijkscommissie voor de examens ter ver krijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen, zal, aanvangende 13 October, to halftion, zitting houden te Rotterdam, in het gebouw der Loge. In de aanvraag om toegelaten to worden, welke den voorzitter, den beer J. II. P. E. Kniphorst te 's-Gravenliage, vóór 6 October portvrij moet heb ben bereikt, zal de candidaat, onder toezonding van oenig authentiek geboorte-bewijs, tevens tc kennen moeten geven voor welke vaart: Groots of Kleine, voor welk diploma: Zeil of Stoom en voor weikon rang hij verlangt geëxamineerd to worden. Men zie verder do Staats-Ct. van heden. De Staatscourant van 20/21 dezor bevat do wek van 4 September jl. (Stsbl. 153), houdende nadere wijziging van bet laatstelijk bij de wot van 20 Juli 1895 (Stsbl. 132) gev/ijzigdo artikel 1 der wet van 9 April 1877 (Stsbl. 79) tot vaststelling van de klassen cd samenstelling der arrondissements rechtbanken, van de jaarwedden der leden van eD ambtenaren bij die rechtbanken, alsmede van de klassen der kantongerechten en van de jaar weddon der kantonrechters en der ambtenaren bg do kantongerechten. si „Wanneer ik u verzoeken mag, in klein papier." Silvander Bibb rukte de zware deur van de ijzeren geldkast open, als ware zy van papier, vouwde de daaruit genomen bankbil jetten met veel élégance te zamen en reikte ze de jonge dame over, niet zonder door een juiste kromming van zyn pink de zachte hand van de kleine aan de andere zijde van de be- taalbank zacht, heel zacht aan te raken. En weder sprong een electriseerende vonk over tot den anderen pool, tot het hart van den gelukzaligen boekhouder. Z(j deed de bankbiljetten in een beursje, de beurs in het lederen taschje en maakte zich gereed, het kantoor te verlaten. „Mooi weer, dezen morgen I" lachtte Bibb, in de zoete hoop, haar nog een poosje by zich te houden. „Homelsch! En de lucht zoo vol zonne- Bchyn en lentegeuren I" „Gy zyt zeker niet van hier, mejuffrouw I" „O zeker, toch well" „U woont zeker in de voorstad?". „Toch niet!" „Of in de Parkstraat?" „Ook dit nietl Duizendmaal dank I Adieu 1" Silvander was in vertwyfeling. Krampachtig, vlak op de betaalbank zich werpend, riep hy de jonge dame, die reeds bijna op straat was, met het zoetsappigste lachje achterna: „Mocht ik u weder eens in zaken van dienst kunnen zyn, dan houd ik my ten zeerste aanbevolen." „Dank u zeer!" En dan weerklonk de glazen deur, en de kleine was in het gewoel op straat ver dwenen. „O, dat toch juist dio ongeluksmensch, die Sippelman (Sippelman was de kassier) ziek moest zyn! Zeker had hy weder zfcjn gewone Maandag8Che ongesteldheid. Ach, ik had stilletjes myn nieuwen hoed genomen en ware haar gevolgd, tot aan het einde der wereld, opdat ik zou gezien hebben, waar deze engel woont. Nu moet ik biyvenl O, Sippelman, waarom hebt gy my dat aan- gedaan l" Langzaam, met gebogen hoofd, keerde Bibb naar zyn draaistoel terug. In z(jn lessenaar lag een klein boekje. Het waren Schiller's gedichten van de reclame-uitgave van twintig pfennigen. Silvander had het eens in een zwak oogenblik gekocht. Hy was anders niet voor gedichten. Nu sloeg hy het boekje open. Zyn vochtig schelvischoog viel op het hod van de klok. Slechts eenige regels vermocht hy te lezen, want spoedig vulden zyn oogen zich met tranen. Hy sloot het boekje weder in zyn lessenaar en ging naar den achtergrond van het lokaal. Daar stond op een houten bank een wasch- bekken, en daarboven aan een roestigen spijker hing, naast een niet al te schoonen handdoek, een klein, half verbleekt spiegeltje. De hoek was de toiletruimte voor het kantoorpersoneel. Bibb nam den spiegel voorzichtig van den spijker en wierp een onderzoekenden blik er in. Hy was met het resultaat der monstering tevredenniet slechts de valsche tand in caoutchouc met luchtdruk (by had er werkeiyk maar één) zat onberispelyk in ry en gelid, ook het arrangement der eenzame haarlok, die als een schelkoord achter het rechteroor afhing, liet niets te wenschen over. Zoo had het dus aan zyn uiteriyk niet gelegen, wan neer hy misschien op het hart der verdwenene den verlangden indruk niet zou gemaakt hebben. Zuchtend hing hy den spiegel weder op zyn plaats en dacht vol woede er over na, waarom hy niet den moed gehad had, de dame Daar haar naam te vragen, daar het toch gewoonte is, dat ontvanger van groote bankbiljetten dien op den rug van het biljet noteert. Dan kwam als een bliksem straal de gedachte by hem op: „Wanneer hy er eens reeds op stond?" En gloeiend van yver schoot hy op het bankbiljet los en boorde zyn. blikken in de getalloD en namen. Doch wat is dat? Waarom verbleekt Silvanders aangezicht plotseling als de kleur van het papier? Waarom rollen zyn oogen in hun kassen als rovlette-kogels? Waarom dreigt de caoutchouc-tand uit de ry zyner echte lotgenooten te deserteeren? - Het biljet van 100 gulden is uit twee helften kunstig samen gelymd, en de beide helften behooren niet by elkander 1 „Groote.... Rothschild, wat nu te doen?" zuchtte Bibb. „Waar had ik myn oogen, toen deze syringe hy had eens van syrenen gelezen my verleidde, haar bankbiljet te wisselen, dat, de Heme! weet door welke boosheid of domheid, nu geheel waardeloos is? Moet ik de onbekende schoone een ophehtster kan het onmogeiyk zyn achterna ylen, haar opzoeken in het gedrang der duizenden, in de zee van huizen, het labyrinth van straten? Neen, eerder vind ik een dub beltje in een hooiveld terug 1" Bibb sloeg zich met de vuist voor het voorhoofd en staarde op het noodlottige bank biljet. Groote, ronde zweetdroppelen vielen op het geopende hoofdboek. Bibb veegde ze weg met de vlakke, met inkt bedekte hand. In hetzelfde oogenblik werd de deur ge opend, ongeveer een opening van een voet breedte, en het ochtendblad vloog naar binneD, dat de krachtenjongen iederen morgen placht te brengen. Met de verschyning hiervan ver dween de schrikkeiyke band, die Bibb's duister gemoed omklemde, en een zwakke straal van hoop lichtte daarin op„Hoe wanneer een advertentiejonge dame.... zwart zyden kleedbankbiljet van honderd guldenjuist 1" En Bibb zette zich op zyD verheugd knar senden draaistoel, nam de onbeschreven helft van een ingekomen brief en schreef: „Bankbiljet honderd gulden I" „De jonge zwart zyden dame, die heden op het wisselkantoor van Muller en Schulle een bankbiljet van honderd gulden tegen kleinere biljetten inwisselde, wordt in haar eigen belang dringend verzocht, haar adres aan de firma per omgaande bekend te maken." Deze annonce, benevens een kort begelei dend schryven, werd dan in een enveloppe gedaan en door Silvander zelf naar de dichtzt byzijnde brievenbus gebracht, welke geluk- kigerwys aan het naburige huis was geplaatst. Om de hoopvolle vroolykheid in het hart van den boekhouder een nieuwen domper op te zetten, dook in hetzelfde oogenblik, toen hy den brief met een nahelpenden stoot in de bus expedièerde, de eerste helft der firma, de heer Liborius Muller, aan den hoek van de straat op, om, ernstig en afgemeten, zooals het een zwaar beursman past, zyn schreden naar het kantoor te wenden; want het uur, waarop hy eiken morgen daar placht te ver- scbynen, begon reeds te slaan. Als oen verschrikte forel wy durven do vergelijking niet van de warmbloedigen nemen schoot Bibb in zyn ondanks alle instructies verlaten kantoor terug. Wyduit fladderde do schelkoord-lok in den morgenwind, en de zon schitterde op zyn als een Edammer kaas mot enkele haarstrengen belegden schedel. Nauwelijks huisde Silvander, nog hygond van den overyiden terugtocht, weder achter de groene schermen toen zyn chef reods binnentrad. „Morgen." „Ik wensch u goeden morgen, mynheer de directeur l" De heer Liborius Muller liet zich met 700* liefde „mijnheer de directeur" aanspreken. Silvander beschouwde, over de courant loorend, de uitwerking van zyn captatio bene- volentiae. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 1