ATJEH. Burgerlykc Stand. Hut verschil der uren, waarop men 's avonds uit Rotterdam of Den Haag en uit Amsterdam per spoor nog naar Leiden kan gaan, is groot. In Den Haag of Scheve- ningen kan men nog tot laat vertoeven, doch uit Amsterdam a;oet men betrekkelijk reeds vroegtijdig vertrekken. Met het oog op den .Circus Renz", welke daar thans zeer de aandacht trekkende voorstellingen geeft, was dit voor velen een groot ongerief. Wilde men die voorstellingen geheel bijwonen, dan was men genoodzaakt in Amsterdam den nacht ovor te blijven. Dit is nu anders. De Hollandscbe IJzeren-Spoorwegmaatschappij nl. laat, de volgende week te beginnen, eiken Dinsdag en Zaterdag extra-nachttreinen loopen van AmsterJam naar Den Hasg en eenige tusschenstations, dus ook naar Leiden, welke trein, volgens in dit noramer voorkomende advertentie, eerst om 5 minuten over twaalven uit Amsterdam vertrekt. Voor het gerechtshof te s G r a- venhage stond gisteren in hooger beroep terecht een ijzerhandelaar te Haarlem, be klaagd van oplichting. Hy had 7an eene weduwe van een Indisch ambtenaar eene volmacht gekregen om haar pensioen te innen, ten einde zoodoende van haar terug te bekomen gelden, welke zij hem verschuloigd was. Nadat hy eenige malen alzoo bet pensioen ontvangen had, werd de volmacht door de weduwe ingetrokken, en daarna kwam hij met eene nieuwe volmacht, welke volgens hem kort na het verstrekken der c-erste in blanco was afgegeven, doch welker echtheid de weduwe ontkende. De Haagsche rechtbank had den bekl. vrij gesproken op grond dat bij hem niet het oogmerk van wederrechtelijke bevoordeeling zou hebben bestaan; in verband met het bedrag, dat hy van de weduwe te vorderen had, en omdat hy op advies van een rechts geleerde had gehandeld met betrekking tot het gebruik maken van de in blanco ver strekte volmacht, waarvan door bekl. en zyn verdediger de echtheid werd volgehouden. Het Openb. Min. by het Hof betoogde, dat met de intrekking der volmacht niet anders kon bedoeld zyn dan het geheel ophouden van volmacht, onverschillig het bestaan van procuration in blanco, zoodat bekl geen recht had het pensioen te innen. Ter verzachting vcor bekl. nam de advocaat-generaal aan, dat oorspronkelyk tusschen bekl. en de weduwe de bedoeling heeft bestaan de volmacht niet in te trekken. ZEA. vorderde 3 maanden ge vangenisstraf. Mr. Willekes Macdonald uit Haarlem, be- klaagdes raadsman, hield het goed recht van z\Jn cliënt vol, sprak er zyne verwondering over uit, dat, waar men de blanco volmachten van valschheid betichtte, geen vervolging deswege is ingesteld en bestreed nogmaals, dat bier bestond het oogmerk van weder- rechtelyke bevoordeeling. Hy concludeerde met vertrouwen tot bevestiging der vryspraak. Uitspraak 24 Sept. In de Kat wy kstr aat teSchevenin- gen kregen de broeders K. Woensdagavond twist, die zoo hoog liep, dat de een den ander met een scherp voorwerp voor het hoofd sloeg; de wondo was van dien aard, dat ge neeskundige hulp werd ingeroepen. Door het vele bloedverlies is de toestand niet zonder gevaar. Degene, die de wond toebracht, werd aan de hand gekwetst. Ter beurze te Rotterdam was gisteren aangeplakt een telegram uit Lobit aan „De Scheepvaart", meldende dat door ambtenaren aldaar ontdekt is, dat sedert ge ruimen tyd uit Rotterdam plaats heeft ver valsching van „aangifte tot inlading van viye goederen". Aangiften werden niet door verificateurs to Rotterdam afgeteekend, maar door employés als „gezien by inlading" van gefingeerde en nagemaakte handteekeningen voorzien. Er wordt oene vervolging ingesteld. Men meldt uit Rotterdam, dato 10 September: Alweer deed zich hier een geval van ontvoe ring toor. Een 12-jarig meisje werd heden middag door een manspersoon van den West- zeedyk meegelokt. Dit trok de aandacht van een burger, die het tweetal volgde, dat naar Katendrecht overvoer. Onder Cbarlois deelde de burger zyne bevinding mede aan een politie-agent, die het meisje terugbracht. De ontvoerder is bekend. De politie stelt een onderzoek in. Dezer dagon was te Amsterdam het vel van den paling uit htt „Palingoproer" voor 10 cents in een boekwinkeltje te zien. Thans haogt het vel voor de ramen. „tans zyn er nu Dubbeltjes genoeg alzoo is het nu te koop." Voor ben, die mochten getwyfeld hebben aan de echtheid van bet vel, hangt een nieuwe verklaring van D. Nieuweboer voor het raam. De opmerking was gemaakt, dat het historisch geschrift geen datum dro9g; de nieuwe ver klaring is gedateerd en wel 7 Sept. 1866. Alle twyfel is nu uitgesloten! We laton de verklaring van Nieuwebosr hier volgen: Amsterdam, 7 September 1896. Ik ondergoteokendo Gelezen hebbende in de Dagbladen over de Echtheid van do Palinghuid, welke op De lindegracht getroken is in Den Jaro 1886 op 25 Ju)}. Daar ik in het bezit van die Palinghuid Was Gekomen, en hem 6 Jaar heb bewaard om dat er .oen histories feit aan Verbonden was, maar door aanzetting van myn Vrouw heb hem Verkocht en er een briefje by Gegeven jammer Ongedateerd, zoo verzoek my later, de Eigenaar een Betere Verklaring hem te willen geven, lomp Genoeg Goweest, ook ongedateerd en nu leesde ik OnderGeteekend in de Dagblade over twyffol zoo heb ik thans de Eigenares op Gezogt om die twyfel weg te nemen Waar Voor ik Een zou kune doen voor de Echtheid Van de zelve. Ondergetekend D. Nieuweboer. Aan den zeedyk, by het Oude- Sohild, op het eiland Tessel, geraakte Woens dag een spelend tweejarig knaapje te wat6r, zonder door iemand te worden opgemerkt. De moeder, die eenigszins ongerust was ge worden, toea het kind niet terugkwam, giog eens zien en |kwam juist op den dyk, toen het knaapje wegzonk. Zonder zich te bedenken snelde zy de steen glooiing af en sprong in zee. Zy wist het kind nog te grypen en er mee naar den dyk terug te worstelen, doch daar begaven baar de krachten en zonk zy bezwymd met het kind neder. Gelukkig, dat er terstond hulp vaardige menschen in de nabyheid waren, want anders zouden ongetwyfeld moeder en kind toch nog verdronken zyn. Snel werden nu beiden gegrepen en geheel op het droge gebracht. Het duurde nog vry lang alvorens het kind i. geheel buiten gevaar was. Woensdag-avond woedde een hevig onweder boven Zwolle; de bliksem sloeg in den mast van een yzeren vaartuig van D. Van Dyk, die tydens het voorval met zyn zoon op de luiken van zyn vaartuig zat; zy kregen echter geen letsel. De spaanders van den top van den mast kwamen op het. vaartuig en op de brug terecht. Te Huizen ontlastte zich Woansdag-middag een hevig onweder, met een hoos, welke uit Z.-W. richting langs het dorp trok. De te veld staande gewassen hebben veel te lyden gehad. Aan do noordzyde van het dorp wer den twee woonhuizen belangryk beschaoigd, een kop van een hooiberg werd afgeworpen, een alleenstaand schuurtje verdween. Eene vrouw werd tegen den grond geslingerd; haar muts, wasebkuipen en planken vond men een kwartier verder terug, Over een weiland trok de hoos naar zee. Naby Aalten sloeg de bliksem in de boer- dery „Da Krieger". Het huis met landbouw producten en inboedel is geheel verbrand. Het vee kon nog gered worden. Het verbrande was byna geheel verzekerd. "Woensdagavond is de woning van den heer Tymes, burgemeester van Emmen, door den bliksem getroffen. De heer Tymes was aan "t been geraakt, terwijl zyn eclitgenoote van den schrik flauw viel. Geen van beiden heeft echter naöeelige gevolgen daardoor onder vonden. Brand en verdere schado werd niet veroorzaakt, alleen scheurde 't behangsel. Ook boven Leeuwarden heeft het onweer gisteren geweldig gewoed. De bliksem sloeg in een p khuis op het Vliet, doch kwam door het dak weer uit, zonder noemenswaardigo schade te veroorzaken. Te Gennep sloeg de bliksem in het café van J. De Vos, aan bet Kruispunt. Het achter huis, benevens eenige duizenden ponden hooi en ongedorschte granen, gingen verloren. Het vee werd gered. Dcor de krachtdadige hulp van de brandweer te Oeffeit bleef het woon huis behouden. Alles was verzekerd, behalve het meubilair, de landbouwgereedschappen en de granen. Gistornamiddag ontlastte zich eveneens boven Enschedee e o. een hevig onweder, vergezeld van geduchte stortbuien. De bliksem trof het huis, bewoond door G, Horst, bier- bottelaar en winkelier van <16 Horss'eeg. Het huis brandde grootende-.ls uit, hoewel nog een en ander gered werd. Alles was tegen brandschade verzekerd. Te Henrenvoen verspreidde zich gisteren tydens oen hevig onweder het gerucht, dat de bliksem in een der scholen was ingeslagen. Op dit gerucht kwamen de ouders om hunne kinderen te halen, wat een groote verwarring teweegbracht. Gelukkig bleek het gerucht onwaar. Een laaghartige daad. Voor de rechtbank te Heerenveen stond gisteren terecht A. Veldman, een 40-jarige juffrouw te Ter Horne, met glacéhandschoenen aan en een voile voor 't gelaat, beschuldigd van de volgende lage handeling. Zy strooide in het gemaaide gras, dat lag op het erf van den veehouder H Rjjpkema. en dat bestemd was om aan de koeien te worden opgevoederd, tot driemalen t03 glasscherven met het doel, dat de koeien ze met het graa in hun maag zouden krygen Door 3 personen is ze op deze handeling cetrapt des avond3 om halftien. De wrok, die ze tegen Rypkema en zyne buisgenooten, die hare nuren zyn, hoeft, moet naar de meening van den officier van justitie zyn ontstaan uit eene mislukte liefdes historie, waarin beklaagde de hoofdrol heeft. Toen de veldwachter proces-verbaal tegen Aukje kwam opmaken en zicb liet ontvallen „'t Is gemeen van je om hetgeen jo op je buren tegen hebt op hunne redelooze dieren te wreken," zei ze: „Dat kan mij niks schelen." De heer J. Plet, ryksvoearts te Heerenve.m. als deskundige gehoord, verklaart, dat de glasscherven op de gezondheid der dieren zeer nadeelig, zelfs doodeiyk zouden kunnen werken, zelfs maanden, nadat het glas is ingeslikt. Da officier van justitie oordeelt, dat bekl. zich heeft schuldig gemaakt aan overtreding van de artikelen 424, 3G0 en 345 van het W. v. S. en eischt eene gevangenisstraf van 3 maanden. Toen Woensdag-middag de knecht van den heer Houttuin uit Groningen in de lakfabriek te Vries bezig was te stoken, sloeg de vlam in den gevulden pot, waardoor In een oogwenk 't geheeJe gebouw in brand stond. Een verschrikkelijke damp deed de menschen samenstroomen. Gelukkig bestond hot gebouw voornameiyk uit steen en yzer, zoodat de brand geen grooten omvang nam en de belendende gebouwen geen schade leden. Er heerscht te Berg Ambacht weer een echte muizenplaag, vooral langs den Lekdyk, die over enkele gedeelten reeds ge heel kaal gevreten is. Visscbera getuigen, dat de muiz-.n des nachts met groote massa's de rivier overzwommen van uit de Dordtsche Waard, waar zy reeds den gobeelen zomer een plaag der landlieden zyn geweeet. Dezer dagen is in den kelder van een winkelier in het centrum van Vlis- singen een groote bunzing gevangen. De win kelier vermoedde, dat in zyn kelder ratten aanwezig waren en had daarin eeno val ge plaatst. De bunzing was met zyn poot be klemd geraakt in de rattenval, en had deze byna geheel vernield. Zaterdag heeft hot boven Dalem sterk geonweerd. De schoorsteen van het stoomgemaal „Constantia Adriana" werd, doordat de bliksem er in sloeg, van boven tot onderen gespleten en gedeeltelijk vernield. Twee paarden in de weide werden doodelyk getroffen. Door het stoomschip „Sp aam dam" der N.-A, S.-M.Igisteren van Nieuw-York te Rotterdam aangekomen, wordt gerapporteerd Namen den 2den Sept. des nachts te 3 uur op 44° 42' N. en 51° 51' W., tydens een korte moeilyke zee, uit twee sloepen, den kapitein, stuurman en negen man aan boord, zynde de gebeele equipage van den Engelschen 3/m. schoener „Perfection", van Parsboro, Nova Scotia, die zich op reis van Quebec naar Rio-Janeiro bevond en op 43° 37' N. en 50° 22' W. in brand staande werd verlaten. Ter aanvulling van dit rapport diene, wat het „Rott. Nbl." nader van de betrokken per sonen vernam: In den donkeren Septembernacht, terwyl de zee zeer hoog ging, bemerkte de beman ning van de „Spaarndam" de beide booten. Dadeiyk werden pogingen tot redding in het werk gesteld en 't gelukte, ondanks de vele moeilykhoden, aan de overneming verbonden, alle mannen binnen boord te brengen. Yan hetgeen de schipbreukelingen bij zich hadden, konden alleen een tydmeter en een valiesje kapitein worden gered. De booten moest men van den hten dryven. Liefderyk opgenomen, herstelden de schip breukelingen zich spoedig van de ellende, door gestaan in drie dagen en nachten drijven' op de zee, die nu en dan zeer onstuimig was. Omtrent de oorzaak van den brand Is met zekerheid nhts. bekend. De kapitein van de „Perfection" vertelde, dat één der matrozen, een Belg, den branJ had gesticht. Hy was naar be neden gegaan, om de lamp op te steken, en to;n hy vi \J lang wegbleef en men hem zoeken ging, sloegen de vlammen reeds uit de matrozen- kajuit. Haastig werden de booten uitgezet en alle opvarenden er in opgenomen. Da passagiers van de „Spaarndam" werden door de verhalen van den kapitein waar mede hy heel gul was wat bang voor den losloopenden Belg en om hen gc-rust te stellen, liet de kapitein van de „Spaarndam" den man bewaken. Na aankomst te Rotterdam zyn de schip breukelingen naar den Engelschen consul ge bracht, die er voor zorgde, dat allen onder dak kwamen. Evenals- F re-de rik de G.roote met zyn landgoed Sans Souci, zoo zyn ook de koningin van Engeland en do koning van België ttleurgesteld. Ivo. ingin Victoria wilde gaarne een stuk land koopju, dat naast haar verblyf op Wight ligt, maar het is haar geweigerd door haar dochter, prinses Beatrix, omdat do raad van het eiland zich tegen den verkoop verzette. Een rykaard, Garlos Van den Diesche, bouwde vlak voor de prachtige villa van koning Leopold te Ostende, die uitzicht heeft op de zee, een groot kasteel met hooge torens. De koning liet toan aan zyn buurman weten, dat dit ge bouw hom zeer hinderde. Dadelyk liet deze het kasteel afbreken, maar nu laat hy er een hotel bouwen van ^ver diepingen. Te Londen zyn niet raiDder dan 360,000 vrouwen in handelszaken werkzaam, waarvan 60,000 als kantoorbedienden. In de Belgische provincie Brabant brengt de rywiolbelasting ongevec-r 100,000 op, zoodat er, aangezien de belasting 5 per wiel bedraagt, byna 20,000 rywielen zyn. De krijgsraad te Brussel heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van den grenadier De Ruytter, die in dronkenschap verscheiden geweerschoten had gelost in de kazerne, waardoor een politio agent werd ge dood en eenige militairen gewond werden. Het bof verklaarde hem schuldig aan moord, aan veertien pogingen tot moord, weigering van gehoorzaamheid, vernieling van militaire goederen, enz., en veroordeelde hem tot de doodstraf en militaire degradatie. De verdediger had op vryspraak aange drongen, omdat De Ruytter naar zyn meening niet toerekenbaar was, toen hy amok maakt?. Een nieuw drinkgeld. Een fa brikant te Gladbacb Ir.eft een aardig middel bedacht, om zyn werklieden van het drinken af te houden. Elk werkman boven 16 jaren, die zich geheel onthoudt van sterken drank, ontvangt per maand een mark extra. En de controle bestaat eenvoudig hierin, dat de werk man op den laatsten van elke maand een briefje onderteekent van den volgenden inhoud: „Ik, ondergeteekende, verklaar op myn woord van eer, dat ik in de afgeloopen maand geen brandewyn, bitter, enz., noch eenigen anderen gestookten drank hob gebruikt." Dezo briefjes woraen in een bus geworpen en nagezien door den fabrikant, den meesteiknecht en twee werklieden. Het middel wordt reeds eenige jaren too- gepast en moet uitstekend werken. Aanvaring met een ysberg. De „Germanic" van de White Star-iyn kw.un Woensdag te Quoenstown aan met een deel der bemanning van de „MolJava", een Lon- densche boot, die in den Atlantischen Oceaan gezonken is, n3 in aanvaring te zyn geweest met een ysberg. De bemanning, die zich in de booten had gered, had gedurende twee dagen en twee nachten grooto ontberingen te verduren, totdat zy eindolyk in een staat varn volslagen uitputti ig werd opgenomondoor.de „Circassia", van de Anchor-iyn. De „Moldava" had tot ?9 Augustus goed weei gehad op hare reis, maar toen wero*rtt zóó mistig, dat men onmogelyk voor zich uit kon zien. Om halfvyf, terwyl de kapitein en de tweede stuurman op de brug stonden en de machine hal ven spoed werkto, riep do man op den uitkyk eensklaps „Eon ysberg voor uitl" De kapitein liet dadelyk stoppen, maar op hetzelfde oogenblik doemde een hooge ijs berg uit den mist op, en ofschoon Int roer dadelyk gewend werd, volgde er een botsing, zóó hevig, dat de voormast overboord sloeg. Het water stroomde binnen door een g;oot gat in den boeg; de kapitein liet oen zwaar zeil over den boeg neor en.de machines werken om het gat to sluiten, maar het schip maakte snel water; toen nam de bemanning hare toevlucht tot de booten. De ysberg was in middels in den mist verdwenen. Terwyl de drie booten daar in den mist lagen, hoorde men in de verte een stoomfluit; men durfde echter niet naar het schip teruggaan om met de stoomfluit te antwoorden, want de „Mol dava" kon ieder oogenblik zinken, en zoo verdween de onzichtbare stoomboot uit het gehoor. De bemanning in de booten ro.ido toen twee dagen en nachten in noordwest©- lyke richting, in de hoop New-Foundland te bereiken, met behulp van een sterken stroom; eindelyk werd zy door de „Circassia" uit haar neteligen toestand gered. fierkel|jke Beriohtea* Zoeterwou.de: Ned.-Herv. Gemeente. Zondag a. s., des namiddags te twee uren, ds. Bennink Bolt, pred. te Zwammerdam. Woubrugge: Ned.-Herv. Gem. Zondag voormiddag te halftien, de heer G. Dolman, godsdienstonderwyzor te Snoek. Des namiddags te twee uren, ds. A. Keers, pred. te Hazers woude. Ned. Prot.-Bond: Zondag avond te zeven uren, ds. Kutsch Lojenga, pred. te Leiden. Benthuizen: Ds. Nierstrasz, van Leider dorp, zal Zondag-voormiddag te halftien in de vacature alhier optreden. Leiderdorp: Ned.-Herv. Kerk. Zondag: voormiddag te 10 uren, ds. P. M. Eigeman, predikant te Nichtevecht. Des avonds te halfzeven, ds. J. Nierstrasz. Alfen: Zondag-voormiddag to halftien, ds. Klercq, van Koudekerk. Des avonds te halfzeven, de heer U. Wiersma. Het „Hbl." verneemt, dat aan de Indische Regeering nadere inlichtingen zyn gevraagd betreffende het gebeurde met het iyk van Nja Makam. Vooral of de verminking van het lijk op hooger last is geschied, wenscht men opgehelderd te zien. Men deelt aan het „Hbl." hieromtrent nog mede, dat minder wegens den indruk, dien het feit in Atjeh zelf gemaakt heeft, dan wel wegens de impressie op Sumatra's Oo.t kust, eenige oud-hoofdambtenaren en hoofd officieren in Den Haag, die jaren lang in het Delische hebben vertoefd, de Regeering op het gewicht dezer zaak hebben gewezen. Het „Rott. Nbl." van heden bericht Een telegram uit Indie meldt heden dat de luitenant der genie Hage- man, die in 1S89 te Kota Pohama werd vermist, thans levend gevan gen is. [Kota Pohama is een post bestaan Ie by de voltooiing der concentratie in 1886 en is gelegen aan de Noordpunt van Atjeh, aan de Malakka passage.] Naar aanleidiog van dit telegram z|i her innerd, dat in Juli 1889 een bloedig gevecht tuss. hen de Hollanders en de Atjehneezen te Kota Pohama heeft plaats gehad. De rebellen werden toen aangevoerd door Toonkoe di Tiroe. Twea luitenants werden verwond; 4 doods soldaten en ook het lijk van luit. Hageman bleven in handen der Atjahers, aldus mtld len althans toen de Indische bladen. Uit Singapore was den l'6den Aug. 1889 aan' het „Bat. Nbl." geseind dat een to Penang ontvangen bericht meldde dat luitenant Hageman by de affaire van Kota Pohama niet sneuvelde, maar ernstig gewond werd en hy met nog 5 soldaten door den vyand werd weggevoerd, dat zo allen aan hunne wonden zyn oveiledon en op last van Toekoe di Tiroe begraven. Men vermoedt nu, dat de luit. der genie Hageman, in 1S89 te Pohama vermist, nog in leven is en gevangen wordt gehouden. Naar aanleiding van dit telegram brengen wy in herinnering dat Kota Pohama in den nacht van 24 op 25 Juli 18S9 ernstig beschoten werd door kanonnen, en den daarop volgenden dag onze troepen uitrukten tot vernieling van het vyandeiyk geschut. Slechls één stuk liet n zy springen, de andere stukken waren reeds door den vyand weggevoerd. Een naby gelegen verst irking Tjot Ketjoa Roan, waar de vyand hardnekkig tot den laatsten man stand hield, werd door <-o onz n genomen; do \*y >nd liet 30 dooden achter, onz-rzyds sneuvellen 3 officieren en 18 minderen, gowond 4 officieren en 87 minderen. Van onderschei ;ono zyden werd terstond bericht dat de luitenant Hageman verdwenen was en wellicht'levend in handen van den vy.ind was gevallen. Dit noawdo do „Java- Bods" toen onjuist. Wel werd luit. Hageman, aldus voeglodit blad er by, by het eerste appèl na het ge vecht vermist, doch uit daarvan gehouden onderzo k kwam .aan den. dag dat de fuselier van het detachement Veerman, Hageman met een doodelyk schot had zien Vallen. Daarop werd ce luit. der genij N. Hageman als gesneuveld opgegeven en aan diens familie to Dordrecht bericht dat do zeer bekwame en beminde officier by Kota Pohama het loven had gelaten. Eenigen tyd later moet do familie de kleeron van den gesneuvelde hebben thuis gokregen, doorschoten en by gedeelten aan flarden. Thans zou dan biyken uit het nu ont vangen telegram dat het vermoedon bestaat dat luit. Hageman nog in leven Is en door den vyand in gevangenschap gehouden werd. Marktberlohten. Leiden, 11 Sept. Tor markt werden heden aan-» gevoerd: Ötieren 68 etuke 61 a 296. Kalf- en Melk koeien 210 etuka 106 a 250. Varokoeioa 81 stuks 90 a. /"21P. Vette Oesou en Koeiou 110 stuks ƒ116 a ƒ265. Graakalvereu 71 stuks ƒ18.— a 60. Kalveren (vetto) 54 stu s ƒ13 a 82. Kalveren (magere) 25 stuks f 8.— a 22.-. Hamels (7ette) stuks a Hamels (magere) stuks a Sohapen (vette) 505 stuks ƒ14.— a ƒ24.50. Schapen (weidu) 526 stuks 12.— a ƒ20.— Lammeren (magere) 686 stuks ƒ0.a ƒ14. Varkens (magere; 235 stuks 12.— a 35.— Varkens (vette) stuks i per KG. Varkens (biggen) 270 stuks ƒ8.50 a ƒ11.—. Paarden stuks a Veulens 14 stuks 72 a ƒ118. Tor markt aangevoerd: 540 runderen, 79 kalvoren, 1031 schapen, 686 lammeren, 235 varkens, 270 biggen, paard, 14 veulens. Tor wokelijkacho Kaasmarkt aangevoerd GO partijen. Besteed werd voor GouJlache Kaas vau 15 tot ƒ25.Derby-kaaB van totLoidscho Kaas de 150 KG. tot Edammer Kaas (2de qual.) tot f Aan de Stadswaag gewogen 52 partjea, 2179staka kaas, wegende 13,121 KG. Utrecht. 11 Sopt. Aan de kaasmarkt waren heden aangevoerd 78 wagODs kaas, wegende 18,CO') kilo,. diQ verkocht wc-rden voor 36 a 43 do 100 kilo. Delft) 10 Sept. Aan de Stadswaag gewogen: 590 achtsten en 73 zestienden vaten Botor, wogendo to zamen 12,530 kilogrammen. Prijs ƒ46 a ƒ62 het vierde, /I 10 a ƒ1.521/. het Scllic iauu 10 September. Notcering van de Make laars. Moutwijn 6.75, Jenever ƒ10.76, idem Amst. proef 12.por Nod. vat en zonder fust, zonder de bolas ïng; Spoeling-commisjie 1.per kete'. Noteering van den Eraudorsbond. Moutwijn G'/s a l/v per heet. ct., zondor fust ea zonder bïlascing. iloofddorp, (Haarlommormeer), 10 Sept. Jnrigo tarwe a Wilto Tarwe ƒ5.50 a G. Zomer rtetarwo a Boggo ƒ3.40 a ƒ3.60, Haver 6.40 a 5.75; Clievahergerst 4.50 a ƒ4.70, Wiutergerat a ƒ3.90 Paardouboonon a ƒ4.75, Groece erwten 5.25 a ƒ5.60, Kaïweizaad. ƒ11.— a ƒ11.60, per 50 ki'o. Louden, 10 Sept. Ter veemarkt zija aangevoerd: runderen 100, schapen en lammeren 3000, kalveren 40, varkens 45. Prijzen: beeto runderen 2/4 a 4/2, schapen en lammeren 3/4 a 6/6, Kalveren 2/0 a 5/4, Varkens 2/4 a 8/6. DITLOTINGEN. 2!/i-pOls. Antwerp-:cho loten v. 1887 a fr. 100. Trekking van 10 Soptcmber 1396, botaalbaar 1 Juli 1897. 45 sefieën: OM 8920 21593 28 40 323r<6 37010 45 60 55016 62327 4907 iC1 '20 21848 29242 343G7 33569 46369 53128 6799G 6372 17037 22329 2J481 35175 4 900 49821 60031 70622 6301 li0-2 23623 31059 36C74 4 653 63406 61454 72778 8906 20602 23884 32024 36175 4JU47 53378 62256 72G98 Premiën. Serie 63;2 No. 9 fr. 150; s. 6304 n. 7 fr. 15,000, 8. 8905 r. 6 en 20, s. 8926 n. 24, 8. 23384 n. 2, 8. 29249 n. 8 elk fr. 150; e. 32955 d. 6 fr. 250; e. 32955 u. 14, e. 35155 d. 3, e. 35155 n. 4, elk fr. 150, 3G175 n. 9 fr. 1000; s. 3G175 n. 2 en 8, e. 38569 n. 20, s. 42653 n. 2, e. 49824 c. 18, s. 56016 n. 16. 59198 n. 24, s. 61154 n. 19 elk fr. 160; e. 61454 o. 16 fr. 500; e. 62256 n. 23 fr. 159; e. 62327 d. 9 fr. 260; o. 72778 n. 14, e. 72968 n. 13 e'.k fr. 160. Alle andere nummers in bovenstaande eerieëa ver* v&t zijn aOosbasr mot 110 fr. ALKKMADE. Geboren: Leonardos, Z. van Johannes Bakkeren van Johanna Van Wieringen.^ Leendert Anthonius, Z. van Johannes Mollors en van Martha Van Hamei on. Theodorus Wilhel mus, Z. van Johannes Schrama en van Theodora Straathof. Jacobus, Z van Gerrit Vau Beek eiL van Duifje Vao der Wereld. Overleden: Bartholomeus-Van der Veer, 63 jr., echtg. van Anthonia Kraan. Theodora Straat*- hof,5 jr.. echtg. van Johannes Schrama. BODEGRAVEN Bevallen: E. Burger geb. Van den Bogerd D. N. Van Dam geb. Konijn D. J Ouwendijk geb. Van den Berg D. M. Sterk geb. Spek ?Z. A, Terlouw geb. Kazius Z. Overleden: A De Hoos 4 ni. J. J. Koot 1 m. G Van der Sijs, echtg van B. Okkerse 72 j. BOSKOOP. Bevallen: C. L. Van do Water geb. LenSing Z. Overleden: E. C. Overduijn 16 j. Gehuwd: K. Verkade 3*2 j. en C. Paling 23 j. r- S. G. Toledo 23 j. en A. Paling 19 j. P. Spa 30 j. en J. Loof 30 j. HAZERSWOUDE. Bevallen: B. M. Koot geb Van der Winden D. Overleden; M.Sepers wed. van P. Krom-\ hout 67 j. NIEUWKOOP. Bevallen: M. J. v. Dam geb. Luff D. P. Oudsboorn geb. De Jong Z. YV, Steenbeek geb. Tork D. M. G. Van Dijk geb. Kuijlenburg D. Overleden: M. Schellingerhout wed. van W. Pijper 84 j. Gehuwd: Ai Van der Voorn jm. 80 j. on C. F. H. Van der Woijden jd. IS j. 1. Bülvert wedr. 44 j. en M. Ziiifdervliet wed. 42 j TER-AAR. Bevallen: E. Aardman geb. OJijer- hoek D. L. J. Dam geb. Morgenrood JD. A. E. Esveldt geb. Vuijk Z. Overleden: O. Kelder wed. W. Verhaar 85 j. ZWAMMERDAM. Bevallen: A. Ninaber van Eijben gob. Van ooi en D. D. Uittenboogaard geb. Kapteijn D. AI. H. Hoogendoom geb. Van Dam Z. M. Yun Wijngaarden gob. Hortonsius D.S- Koster geb. Voulc Z. Overleden; W. Van Vliet Z. 1 m. W. Kranenburg, echtg van J. Rooter178 j. J. LaDge- rak, wed. van A. Dam 79 j. STOMPWIJK. Bevallen: A. Van de Sande geb. Vair Haaster Z. M. A. C. Lucas geb. Van der Burg Z. G. De Ileij geb. Van den Bosch D. Overleden: M. P. Mooijman 71 j., wed. vau A. Van der Helm. P. A. Komeijn I). U m.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2