Burgerlijke Stand van Leiden. Bears vau Amsterdam. ADVERTENTIE N. ATJEH. Direct gevraagd: gaven zich hedenochtend naar Soestdyk, ter audiëntie by H. M. de Koningin-Regentes. Mr. S. Gratama, benoemd recjiter te Rotterdam, heeft heden voor het gerechtshof te 's-Gravenhage den gevorderden ambtseed afgelegd. De chef van den generalen staf, generaal- majoor Kool, bevindt zich wegens gezond heidsredenen sedert eenigen tijd in Limburg. De Krijgsraad te 's-Gravenhage veroordeelde den muzikant bij het 4de regi ment infanterie P. J. De V., te Leiden, ter zake van tweede desertie in tijd van vrede door zonder verlof langer dan twee dagen van zijn corps en garnizoen afwezig te zyn, zonder de reden van afwezigheid ten genoegen des rechters te kunnen bewijzen, gevolgd door vrijwillige terugkomst binnen 4 weken, tot twee maanden militaire detentie; den huzaar by het depót eskadron H. A. J. L. ter zake van insubordinatie door het beleedigen met woorden van zijn meerdere in rang tot 3 maan den militaire detentie. Een 23-jarige dienstbode met een allesbehalve schitterend verleden, die laatstelijk te Katwijk diende, had zich heden voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden wegens diefstal. Nadat zy 3 jaren in eene Rijkswerkinrich ting had doorgebracht, natuurlijk ook al niet als belooning voor goed gedrag, was zy door tusschenkomst van dames, die zich het lot van ontslagen gevangenen aantrokken, in een goeden dienst te Katwijk gekomen, alwaar zy een fatsoenlijk loon met kost en inwoning verdiende. Al spoedig kwamen de kwade haren echter weer «boven en maakte het meisj9 zich echul dig aan diefstal van eenige vloerkleeden on een paar kleedingstukkon, terwijl ook nu en dan door hare meesteresse geld werd vermist. Diefstal van geld werd haar evenwel niet ten laste gelegd en de overige diefstallen, onder meer ook van een rok ten huize van eene juffrouw, waar zy cokes moest bestellen, door beklaagde bekend. Het O. M. vorderde 6 maanden. Voor een koopman uit Leiden, die alhier een agent van politie mishandelde, 10 dagen. Voor 3 mannen uit Leiden twee hunner waren niet voor de rechtbank verschenen die zich tegen de politie verzotten, toen deze een beschonken persoon wilde arresteeren, vorderde de officier, voor twee hunner. 3 weken en voor één, dien ZEd. Achtb. als den belhamel beschouwde, 45 dagen. Nog had zich heden voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden een man uit Leiden beklaagd een kameraad, met wien hy Leidsche kermis had gehouden, zyn horloge te hebben ontstolen. Eerst waren eenige tapperijen bezocht en toen toog men naar Blanus; onnoodig te zeggen met een flinken brom in. Zoo dronken scheen echter de beklaagde niet geweest to zijn, of hy wist heel handig alsof hy 'tmeer bij de hand had gehad het horlogo van den ketting los te maken en nadat hij zijn „vriend" in den steek had gelaten, 't voor 3.50 in een huis met recht van woder- inkoop te verkoopen. Yoor de ontvangen 3.50 werd verder kermis gehouden. De beklaagde, in 1892 ook al eens ver oordeeld wegens dronkenschap, beweerde in dronkenraanswaanzin het misdrijf gepleegd te hebben, iets-gelijk do officier opmerkte niet geheel klopte met de handigheid, waar mede hjj het horloge van de ketting had losgemaakt. Eisch 6 maanden. Uitspraak over 8 dager. De voorgenomen estafette-rit voor militaire wielrijders van "Winterswijk naar 's Gravenhage is bepaald op 26 Sept. Te Utrecht wordt reeds eenige dagen vermist de directeur der stadsmanége; volgens algemeen zeggen is hy vertrokken naar de Transvaal. (U. D.) Mark tberlohtea. Alfen, 7 Bopt. Aangevoerd 10 wagons haas, partrjon, to zamen 745 ötuka. Prijs: Goudsche kaas leto qual. ƒ21.a 23.zwaardere/". a 2do qual. 17.a 20.Handel vlug. Schiedam, 5 September. Noteering van de Make aars. Moutwijn 6.75, Jenever ƒ10.75, idem Amst. proef ƒ12.25 per Ned. vat en zonder lust, zonder do belasting. Spoeling-commieeie /1.1Q per ketel. No tooling van den Eraudorsbond. Moutwijn 65/ij a 1/f per heet. ct., zondsr fuet en zender beLasting Rotterdam, 7 Septcmbor. Y o o. Annvoor Paarden Veulens, mago o en 226 vette Runderen, 246 vette- en graekalveron, nuchtere Kalveren, 2383 Scbapen of Lamineren, 576 Varkens, Biggen, Bokken of Geiten, Ezels. Men noteert: Runderen leto qual. 66 a 2do qual. 60 a 3de qual. 56 a cents. Kalveren lete qual. 86, 2do qual. 75 a 68 ct., alles por KG. Handel vlug. Oasen late qual. 66, 2de 60, 3de 56 cents. Stier en idem. Schapenm&rkt. NotoeriDg: lste qual. 50, 2de qual. 45, a Zuiglamme ren cents per KG. Handel traag. Yarkene. Noteering. lete qual. 37 a 2de qua'. 36 a 3do qnaL 35 a cents; Licht soort 31 u, 33 cents per KG. Aan voor ruimer, handel vlu ger. Eer3te huwelijksafkondiging van 6 September. L. G. De Moov jm. 25 j. en N. S. H. De Koster jd. 25 j. C. Veen jm. 32 j. en D. Wijnbeek jd. 37 j. G. A. De Kloe jm. 29 j. en Is'. Uurggraaf jd. 23 j. K. Van Grieken jxn. 31 j. en J. L. Lagas jd. 23 j. J. F. Van Drjk jin. 29 j. en J. Valk jd. 28 j. mr. 14. M. Taytelbanm jm. 26 j. en J. M. G. Bungener jd. 28 j. T. Unoechi jm. 29 j. en W. Sjoerds jd. 20 j. M. Van Zoen jm. 32 j. en A. M. Hoshot jd. 29 j. 7 September 1896. Staatsleenlngen. Vor. Koers pCt koers. heden Nod., Cert. Nat W. Schuld 91 yt 91% 100 M 100% lOOifc 100% Ooatcnr, Obl. Pap, M«ïiNot. 5 85 X 65% dito Zilv. Juni/Juli. 6 86 86 Portugal, Obl. 18531884 met ticket 100 .8 2C9tf 26% Rusland, Binnenl. 1894. 4 6 fó% dito 1889bij Rothschild Rb. 625 4 98% dito Iïopc Co. 1899,90 Rb. G25 4 99)* 99 Spanje, Pcrp. Schuld Buitcul. 4 60% Turkijo, Gep. Couv. 1. 1890 4 82% dito Douano ObL 1886. 6 89 dito Gcconv Lccuiog Serio D 20 29% dito dito O 20% 30% Mexico, Binncnland8ch6 40% 40% Brar.iliC, Obl. 18894 71% 71% Ind. en Fin. Ondernemingen. 60 Koloniale Bank Aand. 62 N.-I. Handbk. Aand 68 69 Ned. Qanilblin. Aand. 109% 138% Soer. Bank H. i c s. A. ObL 30 Spoorwegleeningen. HolL LJzerea-Spw.-Mij. Aand. 109% 101% 101% M. t. Expl- v. St. Spw. Aand. 92% 91% Italië, Z.-Itnl. Spw. Obl. A II 3 52% 52% Polen, WarB.-Woonen lib. 625 4 99% 99 Rntl., Balt Spw.-Aand.. 3 59% 69% Fast Spw.-Mij. Aand. 6 79% Weicbscl ZR. A&nd6 71% Wladikawkoa Obl. Rb. 125 4 97% Amerika, Atchison Top.C-.v.A. 12% 12% Pref. Aand. dito 18% 73% 18% dito Alg. Hyp. ObL 4 73% Adjustm. Oblig4 33% 33% Central Pacific Aand. .4 14% 14% Denver Bio Grande C. V. A. ll*té 11% Bric-Sp,-Mg. Aand 13% 13% Chic Se Eric lc Hyp. Obl. 5 102% Kans. City Bclt-sbaroa Louisv. Naaliv. Cert. v. Aand. 40*1« Mis*. Kans. Texaa C. v. A. 10% 0% 6% Oregon Shoït Line oblig. 5 22% 22 Canadian Pacific C. v. A. 59% Premieleenlngen. Nodcrl., Stad Amsterd. 100 8 110% Turkijo, Looning 1870 24% 23% Prolongatie 2x 6 pCt. Aand. Ned.-Zuid-Afrik.. Sp. 227>1 4 pCt. g g tl n Aand. Kon. My. van Pelroleum bronnen in Ned.-Indie. 552. Aand. Nederl. Petroleum-My. Arkansas Construction Cert. 636. Aand. Kansas City Terminal US?*. Bevallen van een Zoon J. J. VAN DER VLUGT LmrtRS. Den Haag, 6 September 1896. 6477 3 Heden overleed, na een langdurig, doch geduldig ïyden, onze innig geliefde Moeder, Zuster en Behuwdzuster, Mej. CATHARINA KLINKENBERG, Wed. van den Heer A. P. PL ANJER, m den ouderdom van 59 j^ren. Mede namens mijne Zusters Leiden, en verdere Familie: 5 Sept. 1896. G. C. PLANJER. (Oude Rijn No. 184.) 6475 9 Tot onze smart overleed onverwacht onze hoveling LOUIS MARIE, oud 2 jaren. Mr. P. S. DE LAAT DE KANTER. B. L. M. DE LAAT DE KAN TER, Visser. Sidho Ardjo, 5 Sept. 1896. G431 6 Heden overleed myn geliefde Echtgenoot JONAS VAN HOOIDONK, in den ouderdom van 29 jaren, my nalatende 4 kinderen, tc jong om hun vorlios te bestff-n. Wed. J. VAN HOOIDONK-Vermond. Leiden, 6 September 1896. (4de Binnenvestgracht 50.) 6459 7 Heden overleed, na een lang, doch geduldig ïyden, työig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, en Grootvader, do Heer JOHANNES PETRUS RAMAKERS, in den ouderdom van 65 jaren. Mede namens verdere Familie, Wed. J. P. RAMAKERS Speet en Kinderen. Leiden, 6 September 1896. (Morschsingel 9.) 6468 11 Heden overleed onze geliefde Brceier, Behuwdbroeder on Oom de Weleerw. Heer WILLEM CANNENBURG VAN INGEN, Emeritus-Predikant te Apeldoorn. Familie BETHE. Loge-Gebouw, Leiden. 6455 6 De ondergeteekonden betuigen hunnen har- telyken dank voor de vele blyken van be langstelling, by de geboorte van hunne Dochter ondervonden J. P. J. VAN EWIJK Jr. W. A. VAN EWIJK - Spoor Leiden, 7 September 1896. (Breostraat 73). ('47 4 8 De ond«"geteekenden zeggen hartelijk dank voor de vele bewyzen van belangstelling, hun op 1 September betoond. A. MOLENAAR en Echtgeno 'e, Leiden, 7 September 1S96. 6462 5 Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden by het overlydon vau onze ge liefde Tante en Behuwdtante, Mejuffrouw MARIA HELENA VAN GELDER, betuigen wy onzen hartelyken dank. 6478 7 Leiden, Uit aller naam, 7 Sept. 1896. C. F. VAN GELDER. De keizers te Breslau. De Duitscho bladen schryven duidelijk neer de uitingen hunner hooge ingenomenheid met het bezoek des Russischen keizers aan Brjslau. De reis van keizer Nicolaas en zyne gemalin is een triomftocht voor het Russische keizerspaar. Do Russen zullen misschien ver zekerd zyn geweest van het enthusiasme der Fransehe bladen, van dat der Duitsche evenwel minder. De „Reichsanzeiger" begroet het Russische keizerlyke paar in de volgende bewoordingen; „De keizer en de keizerin van Rusland zullen in de eerstvolgende dagen voor de eerste maal sedert hun troonsbestyging op Duitschen bodem vortooven. Met een verheugd hart begroet het Duitsche volk in het jonge, met zooveel deugden gelooide heerscherspaar, den edelen zoon van Alexander III en de doorluchte vorstin van Duitschen stam, die aan zyne zyde don troon van het bevriende naburige ryk siert. Da eerstvolgende dagm zullen den band van hartelyke toegenegenheid, die tusschen de hooge gasten en ons keizerlijk paar bestaat, nog vaster knoopen. Moge een vriendschap vol vertrouwen van de beide vorstenhuizen voor aliyd een teoken zyn, waaronder Duitschland en Rusland zich in vreedzamen geraeenschappeiyken arbeid kun nen wyden aan de vervulling van hunne taak als beschaafde natie." Men beweert, dat deze welkomstgroet van den keizer zelf is. Nu het blijkt, dat de Duitsche pers onver holen haar biydschap toont over het bezoek, valt het niet te verwonderen, dat de Rus sischs harerzyds daarover haar tevredenheid te kennen geeft. Maar tevens spreken enkele bladen de hoop uit, dat deze tevredenheid n -t van oogenblikkelyken aard zal zyn, maar een lang leven zal toonen. „Laten wy hopen", zegt o. a. de St.-Petersburger Zeitung, „dat de verzoenende toon, welken de Duitsche pers aanslaat, en die zeker ook by ons weerklank tal vinden, niet gemakkelyk zal verdwynen. Laten wy hopen, dat de uren, waarin de machtigste heerschers van Europa elkander in liefde begroeten, het begin zal zyn van een verstandhouding, die mogeiyk zijn moet, gelyk zy ook in den ernstigen gemoenschap- peiyken arbeid tot behoud des vredes moge ïyk gebleken is." De „Novoja Wremja" schryft* „Keizer Wilhelm heeft zich kunnen overtuigen, dat de vriendschappelyke toenadering tusschen Rusland en Frankryk geenszins de rust van Europa, noch die van Duitschland bedreigt. In Breslau zal zeker niets gebeuren, wat deze overtuiging des Duitschen keizers aan het wankelen zal kunnen brongen; evenmin zal zulks in Kopenhagen en Balmoral het geval kunnen zijn. De tegenwoordige toe stand is door en door logisch, te voorschyn geroepen door de maebt der feiten." De hartelyke ontvangst, welke den Czaar en der Czarina by hunne aankomst te Breslau ten deel viel van de tallooze menschonmassa, nam by den rit naar het paradeveld den vorm aan van geestdriftige manifestaties. Tydens den geheelen rit door de ryk versierde straten tot het paradeveld, verdrong zich achter de vereenigingen van oud-stryders, die aan weers- zjjden van den weg stonden opgesteld, een ontelbare menigte, die by het voorbyryden van den keizerlijken stoet in een stormachtig hoch geroep uitbarstte. Na aankomst op het paradeveld bestegen de beide keizers het paard, om het front van het zesde armeecorps af te ryden; de keizerinnen, omgeven door een schitterenden stoot, volgden de parade in een rijtuig. By aankomst van de beide heerschors hieven de kapellen van de afzonderiyke regimenten het Russische volkslied aan. Nadat de keizers lings het front waren gereden, marcheerden de troepen tweemaal voorbij, hetgeen de Czaar met groote opmerkzaamheid volgde. Keizer Wilhelm stelde het 2de regiment gre ladiers voor aan den Czaar, en deze reed tweemaal aan het hoofd van het Alexander- garderegiment voorby keizer Wilhelm. De eerste maal reed de cavalerie in draf, de tweede maal in galop. Het défilé der troepen wtrd geopend door een afdeeling van de ïyf- garde der keizerin. Keizer Wilhelm reed van de parade terug aan het hoofd der vaandelcompagnie naar het kasteel, waar de vaandels en standaards wer den opgesteld. De keizerinnen gingen per rytuig terug. Hunne Majesteiten werden op den weg door de volksmenigte met een eindeloos hoezeegeroep begroet. De Czaar reed op zyn eigen verlangen met keizer Wilhelm aan de spits der vaandelcompagnie tot aan het koninklyk slot en van daar met de vaan dels van het Alöxanderregiment naar het „Landeshaus." Langs den ganschen weg werden de keizers ook door de bevolking stormachtig toegejuicht. De straten der stad geleken eon bosch van vaandels, langs de huizen waren tusschen masten fraaie slingers aangebracht, waarvan het frissche groen een prachtig contrast vormde met de vaandels. Onder de vaandels domineerden de Duitsche en Pruisische kleuren en die van de stad Breslau, de Rus sische kleuren zag men vooral in de om geving van het „Landeshaus." Dit is zelf ryk versierd met de Russische kleuren, en van den top van het gebouw wappert de Rus- sische-keizer standaard. Alle winkelramen en vele gevels van parti culiere woningen prykten met vaandels en versieringen van groen en bloemen, waarin de bustes van de beide keizerlyke paren het middelpunt vormen. Keizer Wilhelm heeft den Czaar a la suite van de Duitsche mariue geplaatst. Op het kasteel te Breslau was Zaterdag een diner van 325 couverts. Keizer Wilhelm bracht een dronk uit op den Czaar en de Czarina, z|jn doorluchte gasten, en dankte den Czaar en zyn doorluchte gemalin voor hun bezoek, ook namens de provincie Sileziö en het geheele volk. Keizor Wilhelm begroette den Czaar ak de rots des vredes op den bodem, waar eenmaal een der voorvaderen des Czaren met 's keizers overgrootvader in de innigste vriendschap verbonden te zamen hadden gestaan. God moge den hoogen gast beschermen en behoeden tot welzyn van Europal Keizer Wilhelm dronk op het welzyn van Z. M. den keizer van Rusland en keizerin Alexandra. Spoedig daarop antwoorddo de Czaar in het Fransch als volgt: „Ik dank Uwer Majesteit voor de vriendeiyke woorden, welke Zy heeft uitgesproken, zoowel als voor de ontvangst, die my te Breslau is bereid. Ik kan U ver zekeren, Sire, dat ik bezield ben met dezelfde traditioneele gevoelens als Uwe Majesteit. Ik drink op de gezondheid van Uwe Majesteit en op die van Hare Majesteit de Keizerin. Hoezee!" Men verneemt, dat in de besprekingen, welke hebben plaats gehad tusschen de leidende Duitsche en Russische staatslieden, opnieuw volkomen overeenstemming is gebleken, zoo wel betreffende den algemeenen toestand, als met het oog op alle thans aanhangige vraag stukken. Officióele vorstenbezooken duren niet lang. Het Russische keizerpaar, Zaterdag als de gasten van den Duitschen keizer te Breslau gekomen, is hedenvoormiddag weder vertrok ken. Maar de indrukken, die dit bezoek ach terlaat en, gelyk hierboven blykt, zich afspie gelen in de artikelen, waarin door de pers van beide landen de beteekenis van dit bezoek is uiteengezet, zullen langer van duur zyn. De beide keizerparen zyn naar Gölitz ver trokken, waar zy te elf uren zouden aan komen en waar eene parade gehouden wordt door het vyfde legercorps. BUITENLAND. D ui t«c ii 1 and* Te Berlyn wordt verteld, dat generaal Von Hahnke zal worden ontslagen als chef van het militair kabinet en benoemd tot opper bevelhebber der marken en gouverneur van Berlyn. Het gerucht is echter tot dusver niet bevestigd. Daarentegen is, volgens de „Kreuzztg. generaal Von Habnke byzonder onderscheiden door den keizer. Hy zou nl. benoemd zyn tot chef van het regiment genadiers „Prinz Karl von Preussen." Turkije. In Turkye moet alweer oen ministeriëele crisis zyn uitgebroken. De sultan zou Mohmed Saïd, onder-voorzitter van den Raad van State, hebben verzocht een nieuw ministerie samen te stellen, doch deze he6ft geweigerd. De heer Whitman, correspondent der „Now-York Herald" te Konstantinopel, ont kent beslist, dat gewapen:e Engelsche marine troepen aan land zyn gezet. Ongewapend zyn eenige „bluejackets" naar het gezantschap getrokken, waar zy echter wel van wapenen zullen zyn voorzien. Abessinië. Van de Russische afdeeling van het Roode Kruis in Abessynië is het volgende telegram ontvangen: „Niettegenstaande groote moeilykheden, is de afdeeling van het Roode Kruis den 26-sten Juli behouden te Entoto in Abessynië aan gekomen. Zy werd ontvangen door prins Mariahu en de officieren van het garnizoen. Nadat gebeden waren opgezonden, worden de leden der expeditie naar het paleis geleid, waar zy met de grootste hartelykheid werden ontvangen door keizer Menelik, die hun her- haaldelyk dank zeide voor de hulp, door ge delegeerden van het Roode Kruis aan de zieken en gewonden verleend. „Met den ambulancedienst is een begin gemaakt en er wordt eeu hospitaal ingericht." Zuld-Afriko. De berichten, welke de Engelsche bladen bevatten, duiden aan, dat de vrede in Rho desia in naam hersteld moge zyn, in wer- kelykheid echter niet. Uit Buluwayo worden 4 Sept. de volgende berichten gemeld Een patrouille, bestaande uit 5 blanken en 70 bevriende Kaffers, werd by Red Bank aangevallen door 800 opstandelingen. De vyaDd nam alle bevriende Kaffers, met hun vrouwen en kinderen, gevangen. Een patrouille van 150 man trok gister avond naar de Matoppo-heuvels, om de op standelingen aan te vallen, die 12 mylen ten Westen van Shiloh gekampeerd zyn. De „Native Commissioner", de heer Fyner, rapporteert, dat het volk van Hlawindleni aangevallen is door de rebellen van Insiza, die twee mannen en een aantal vrouwen en kinderen hebben gedood, en de andere vrou wen hebben meegebracht naar de heuvels. Twee duizend Matabelen hebben zich ver zameld by Crewe's Farm, tien mylen ten noord-westen van Buluwayo. Kapitein Drury zal met 150 bereden manschappen een ver kenning gaan doeD. Telegrammon, MADRID, 5 September. Volgens een officiéél uit Manilla ontvangen telegram, heeft een Spaanscho legerafdeeling, die van Manilla ver trokken was in de richting van de voorposten der opstandelingen op de Phillippynen op den weg tusschen Manilla en Coirte, wegens de grootere sterkte der opstandelingen, van den aanval moeten afzien, totdat versterkingen uit Mindanao zyn aangekomen. Een andere leger afdeeling, die gezonden werd tegen de opstan delingen in de provincie NJea Ecejo, slaagde er in do overheidspersonen en het garnizoen van San-Indio te bevryden. NIEUW YORK, 6 Sept jmber. De uitvoer van specie in de afgeloopen week bedroegaan goud 7300 dollars, aan zilver 974,950 dollars. De invoer van koopmansgoederen in de afgeloopen week vertegenwoordigt eene waarde van 7,030,253 dollars, waarvan voor 2,036,459 d. aan geweven stoffen. Aan de „N. R. C." werd Zaterdag uit Batavia geseind: Vanwege het gouvernement wordt mede gedeeld, dat by de excursie naar de VII Moe- kims de rystvoorraad verbrand is, en twee kanonnen, een aantal wapenen en munitie buit gemaakt werden. De onderofficier Prinktel en twee minderen werden gewond. Wy badden geen dooden." INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! In uw Blad van heden las ik o. a. ook een bericht, dat een mynwerker te Königs- hütte na een vreeselyk ïyden is gestorven, omdat hy een glas water had gedronken en in het glas zich een aantal naalden bevondeD, welke hy alle inslikte en een aantal in de keel bleven steken. De ongelukkige had ze niet bemerkt, omdat het donker was. Ik griezelde er inderdaad van, omdat my eens hetzelfde had kunnen gebeuren. Eenige jaren geleden nl. hadden myn vader en ik op een zoraer-namiddag een wandeling gemaakt en kwamen tegen 6 uren by een ons goed bekenden landbouwer op visite. Er werd ons koffie geoffreerd en het aanbod door ons niet geweigerd. De kopjes en scho teltjes werden uit een kast genomen en de koffie met de suiker er in gedaan. Het liet zich natuurlyk goed smaken, maar wie schetst echter myn verbazenden schrik, toen ik, gelukkig langzaam drinkende, den bodem van myn kopje geheel belegd vond met een aantal, misschien wel 30 stuks, naalden en' spelden Gevolgiyk allerlei en vele excuses van den baas en zfin vrouw en dochters; 't neemt echter niet weg, dat mij een zelfde lot had kunnen wedervaren als bovengenoemden mynwerker. Toch vind ik het goed het eens publiek te maken, omdat het bewaren van naalden en spelden, heden ten dage, in kopjes en glazen misschien nog dikwyls voorkomt. Hoogachtend M. de R. Leiden, De Uwe, 5 Sept. 1896. N. N. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van het ingezon !en stuk van X. over Indisch briefport o.a. het vol gende: Ik ontving oen brief 11 Mei 1896, afgezonden 11 April 1896 uit Soekatoemi, gefrankeerd met 15 ets. Niettegenstaande oit port, werd de brief beboet voor den adressant met 25 ets. Waaraan zou 't kunnen liggen, dat het briefport niet voldoende was? Myns inziens ware het wenschelyk, dat, waar bet port te kort kwam, dan alleen het te-kort-komende moest worden voldaan, daar de adressant toch daaraan geheel onschuldig is. Hoogachtend, Uw Dienaar J. Programma van Muziekuitvoeringen. ZOMERZORG. Ned. Mact^chappij voor Tnia- bouw cn Plantkunde. Af.i.: Loidon c-n Omstrekcr. Concert, te goveu door do Kleine Kapel van bet 4de Reg. Infanterie, onder directie van dou beer Job. Ooatelaar, op Dins lag 8 Sept., te balfacbt. Eerste afdeeliog: No. 1. Jlarcbe Lorraine, Ganno; 2. Onvertnro „Ein MorgOD, ciu Mittag, ein Abend in Wien", Suppé; 3. La Bénédiction des Poign&rds, scène dr&matiquo de l'opcra «Les HuguoDots", Moijerbeer; 4. Fantaisïo de l'opéra „Le Bal Masqué?, Verdi. Tweede afdeeling: No. 5. Oaverfcnre Wignon", arr. Vink, Tbomae6. a. La Gaviota, arr. OosVelaar, Verheij; b Songo d'amonr après le Bal, Czibnlka; 7. Toreador Walzer, Royle; 8. Fantaisio sur: „Lo Songe d'uno nnit d'étó", opéra de Thomas, Bngysone. LEIDËIV, 7 September. In onze vestibule is te zien een monster* aardappel ten zwaarte van 7 ons en gegroeid op het terrein van de Ryks werkinrichting voor vrouwen alhier, waar hy door den tuin man is gerooid. By de heden gehouden openbare vor- kooping van cokes, in party en van 50, 10 en 5 heet., waren de hoogste pryzen f 22, f 4.70 en f 2.25; de laagste f 22, f 4.50 en f 2.25. Ds. Vethake, van Overschie, heeft het beroep naar Alfen ain den Ryn aangenomen. De heer J. P. Maas, beeldhouwer to Haarlem, heeft van mgr. Bottemanne, bisschop van Haarlem, een borstbeeld vervaardigd. H. M. de Koningin Regen tos woonde Zondagmorgen de godsdienstoefening in de Ned.-Herv. kerk te Baarn by, onder het ge hoor van dr. Meulenbelt. Naar men verwachten mag, zal de ver gunning voor het invoeren van een tram* omnibusdien8t naar verschillende punten in Den Haag niet lang meer uitbiyven. B. en Ws. wenschen evenwel vooraf een keuring te laten houden van de voertuigen en het materiöel. De ministers van binnenlandsche zaken en van waterstaat, handel en nyverheid be Thermometeratand gisteravond om 8 uren 15° C. 59' Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 15^ C. 59' F.; 's middags om 12 uren 18' C. 65.3" F; 'saamiduag3 4 uren 19° C. 66.2" F. een flinke «longen voor de Brooibakkery en loopwerk, boven de 16 jaar 6483, 5 Adres: W. STEENHUISLN, Hooigracht 72.

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 3