HAZERSWOUDE (Dorp). ATJEH. dienen, hem arbeid zoeken te verschaffen en werkzaamheid by hem bevorderen, ook zorgen voor het bijwonen der openbare gods dienstoefeningen, voor het gebruik maken van de catechisatie, vooral ook voor het ge regeld schoolbezoek zijner kinderen. Do kerkeraden uit te noodigen, met nauw gezetheid kennis te nemen van de uit te vaardigen synodale circulaire betreffende de diacooale armenzorg." Bij de beraadslaging verklaarden onder scheiden leden met de aanneming dezer con- ciusiën niet te willen geacht worden in te stemmen met al de stellingen en beschouwingen in het rapport voorkomende, maar allen ver- eenigden zich in de hulde, door den president gebracht aan het geheele rapport, en met name aan het vierde gedeelte, en den moeite vollen arbeid, daaraan besteed. Universiteit Amsterdam. Bij koninklijk besluit is bekrachtigd: lo. do aanstelling van dr. C. Winckler, bij besluit van den Raad der gemeente Amster dam, van 5 dezer, benoemd tot gewoon hoog leeraar aan de Gemeentelijke Universiteit aldaar; 2o. de aanstelling van dr. C. A. Lobry van Troostenburg de Bruyn, bij besluit van den Raad der gemeente Amsterdam, van 6 dezor, benoemd tot gewoon hoogleeraar aan die Universiteit. Gemeenteraad van Leiderdorp. Zitting van Zaterdag-avond. Dezo laatste vergadering van den Raad, die ten gevolge der annexatie met 1 Sept. ontbonden is, werd te halfacht door den heer Yan Assendelft de Coningh in tegenwoordig heid van allo leden met gebed geopend. Nadat de notulen waren gelezen en gearres teerd, werden do volgende ingekomen stukken ter tafel gebracht: a. Resoluti9 van Gedeputeerde Staten, waarbij goedgekeurd is bet Raadsbesluit tot intrekking van dat betreffende de indeeling der gemeente in onderafdeelingen ter inlevering van stembriefjes voor gemeenteraadsverkie zingen. b. Uitslag der gehouden aanbesteding voor de verlichting. Inschrijvers waren de heeren L. Los voor f 449 en J. Nachtegaal voor f 449.60 Aan eerstgenoemde is het werk gegund. c. Verzoek van den heer J. P. Da Bruin om restitutie van te veel betaalden hoofdelijken omslag, waarop gunstig werd beschikt. Voorts werd overgegaan tot het onderzoek dor geloofsbrieven van de gekozen raadsleden. Die van do heeren Bos, Boot, Koot, v. Dom melen en v. Leeuwen werden onderzocht door de heeren Sillevis, Koning en Demmendaal en in orde bevondfn evenals die van de hoeren Sillevis en Koning, met welker ondorzoek de heeren Speet, Van Dommelen en Boot belast waren geweest. Tot toelating werd besloten. Nadat besloten was tot wijziging der be grooting voor 1896, conform het voorstel van B. en Ws., werd overgegaan tot de benoeming eener onderwijzeres. De voordracht bestond uit: No. 1 mej. Hoogwinkel, te Gorkum; No. 2 L. J. Lassche te Leiden; No. 3 mej S. Hanselaar, to Leiden Eerstgenoemde werd met 9 van de 10 stemmen benoemd De meerderheid van den Raad overwoog hierbij, dat alleen mej. Hoogwinkel sedert eenige jaren als onderwijzeres werkzaam is en alzoo de ondervinding heeft, die vereischt wordt, om zelfstandig onderwijs te geven. Vervolgons werden de heeren H. v d. Wal (aftr.) Rijnsburger, Sillevis en Koning gekozen om to worden geplaatst op de voordracht voor het college van zetters. De heer Koot, eveneens aftredend, wenschto niet meer in aanmerking te komen. Eindelijk werd, overeenkomstig het advies der commissie van onderzoek, besloteD tot voorloopige vaststelling der gemeenterekening over 1895, in ontvangst f 19596.34'/2> in uit gaaf f 18082.18 bedragende en alzoo sluitende mot eon batig saldo van f 156-4 16 '/2. De heer Sillevis wees er hierbij op, dat alles in keurige orde was bevonden, bedankte den secretaris voor diens nauwkeurige adminis tratie, en voor de wijze, waarop hij de com missie in staat had gesteld, de rekening zoo gemakkelijk mogelijk na te gaan De heer Van Dommelen betuigde met dit woord zijn instemming. De agenda afgehandeld zijnde, stelde de beer Speet voor, den beiden volontairs ter gemeente secretarie een gratificatie van f 20 toe te keDnen voor bewezen diensten in verband met de annexatie, waartoe de Raad besloot, en vestig Je de heer Van Dommelen de aan dacht op eenige boomen bij bet land van den heer Jacob Van Ryn en het eigendom van den heor Meerburg, wier takken zóó laag over den weg hangen, dat zü hinderlijk worden voor de voorbijgangers De Voorzitter beloofde, den gemeente opzichter hiervan kenni» te geven. Verder niemand dor leden nog het woord verlangende, richtte de Voorzitter een woord van afscheid tot de heeren Raadsleden Hoos, Speet, Demmendaal en Rijnsburger, dio goen zitting zullen hebben in den nieuwen Raad Spreker bracht hun dank voor hetgeen door hen in het belang der gemeente is gedaan en sprak zyn leedwezen er over uit, niöt meer met hen in 's Raads zaal te kunnen samenwerken. Evenwel hoopt spr., dat zy in De boer Speot was 20 jareD lid vaD den Raad, waarvan 17 jaren wethouder, cd do heer Hooa 11 jaren Raadalid, waarvan 7 jaren wethouder. De Raad beataat thane uit de heeren "W Bos, J J. Koning, G. Vid DotnmeloD, J. Boot on J. "Van Leeuwen, Gereform.; N. Koot, Katli., on L. Sillevis, Ntd.-Herv. hun particulier leven zullen blijven voortgaan met de behartiging van de belangen der ge meente en de onderlinge band van vriendschap zal voortduren. Voorts wenscht hij, dat zij het Iood, hetwelk hun toekomt voor al hetgeen zij in het belang der gemeente hebben ge daan een niet altijd dankbare taak - mogen vinden in de overtuiging met al hun ver mogen die belangen te hebben voorgestaan en bevorderd. De heer Sillevis achtte zich als raadslid, eveneens verplicht een woord van afscheid tot de vertrekkende leden te richten. Hy betreurt do annexatie, waaruit deze toestand werd geboren. Niet dan met diep leedwezen neemt hy van hen afscheid, als by ziet op de toegenegenheid, vriendschap en welwillendheid, die hy van hen steeds ondervond. Spr. be veelt zich in hun vriendschap aan en hoopt, dat het hun in hun gezinnen en zaken, in alle opzichten, wèl moge gaan. De heer Hoos betuigde zyn dank voor de gesproken woorden en gaf de verzekering, dat by altyd met genoegen de vergaderingen van den Raad, ook die van het Dagelyksch Bestuur heeft bygewoond, en hieraan met genoegen zal biyven denken. Voorts sprak hy een woord van waardeering tot den Voor zitter, een woord van dar.k tot den secretaris, en nam, ook met de aangenaamste herinne ringen, van het bestuur der gemeente afscheid. Ten slotte werd nog het woord gevoerd door den heer Speet, dio den wensch uit sprak, dat voor hen, die 1 Augustus naar Leidan zyn verhuisd, deze verandering in alle opzichten een verbetering zal blyken te zyn. Hierna sloot de voorzitter de openbare ver gadering onder dankbetuiging aan de leden voor hun tegenwoordigheid. Gemengd Nieuws. Op Donderdag 27 Augustus a. s., des namiddags te twee uren, zal aan het Raadhuis der gemeente Leiderdorp gelegen heid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. Eenige ingezetenen te Oudshoorn hebben zich tot eene commissie gevormd, om dit jaar te Alfen weder een harddravery te doen plaats hebben, Als voorloopige datum is vastgesteld 24 September a. 8., terwyi de harddravery, toe gankelijk voor alle paarden en rassen, zal plaats hebben op een speciaal daartoe inge richte grasbaan, zoodat ingespannen gereden kan worden. Zondag werden met de Stoom tram der H. IJ.-Sp.-My. van Den Haag naar Scheveningen 9000 personen en met de Staats spoorstoomtram 8000 personen vervoerd. Naar aanleiding van develeklach- ten over de ongehoorde tooneelen van wan orde en losbandigheid, welke op de jongste zg kermis in het Voorhout te 's-Gravenhage zyn voorgekomen, is bepaald, dat op don verjaardag der Koningin niet meer dan drie draaimolens, vyf poffertjeskramen en fruit- en palingwagens in het Voorhout zullen worden toegelaten, en alle overige vermakeiykheden, zooals koekkramen, balspelen, schiettentjes, schommels en dergelyke, wolke den meesten oploop veroorzaken, zullen worden geweerd. Men mag aannemen, zegt do „Haagsche Ct.", dat dit een overgangsmaatregel is naar geheele opheffing van die zg. kermisver- tooningen. Zondag-namiddag werd, dank zy de waakzaamheid der politie, brand ontdekt in een der kelders van het pakhuispand „New-York", aan de "Wilhelminakade, te Rot terdam, in huur by de naamlooze vennoot schap „Vriesseveem" en grenzende aan het N.-A. S.-M hotel. De kelders en het pakhuis dienen grootendeels tot opslag van vetwaren. Onmiddellijk werd geseind naar het station van de stoombrandspuit No. 3, gestationneerd te Feyenoord, die direct uitrukte onder com mando van den brandmeester, den heer P. Van de Graaf. Ter plaatse gekomen evenals de brandspuit No 25, drongen de brandmeesters Van de Graaf en Beltz de kelders binnen, waar de vlammen reeds gretig voedsel vonden in de massa zaagsel, in de kelders aanwezig om de vettige stoffen, die uit de vaten lekten, te bestrooien. Door de werking van spuit 25 werd de brand gebluscht en, dank zy het vlugge optreden, erger voorkomen. Ü8 schade, door vuur en water aangericht, is betrtkkeiyk gering. De oorzaak moet ver- moedelyk aan broeiing worden toegeschreven. Een dame, welke van Rotterdam naar Dor-irecht reisde, kwam in laatstgenoemd station tot do ontdekking, dat haar beurs met geld en haar plaatskaartje geroll waren. Bovendien werd tegen haar proces-verbaal opgemaakt, daar zy geen plaatsbewys kon toonen. Aan boord van een schip, toebe- boorende aan de Stoomboot-My. „Zuid-Holland" en liggende in den Nieuwen Waterweg, had Zaterdag een ontzettend ongeval plaats. Door het springen van een stalen tros werd het hoofd van een gehuwd werkman verbryzeld. De man laat vrouw en drie kinderen na. Het lyk is nanr Rotterdam vervoerd. Men schryft uit Veenendaal: In het naby gelegen Turfveld zyn twee bergen, in een waarvan 12- a 13000 K.G. hooi en in de tweede 27 vim rogge, toebehoorende aan Gysbert Koudys, in vlammen opgegaan. De beidö bergen waren verzekerd, van den inhoud niets. In verband hiermede tracht de politie den landlooper Thomas Van Gerden of Garden In handen te krygen, die by Koudys om werk had gevraagd en na het ontstaan van den brand, hoewel eerst door eenige buren gegrepen, plotseling is verdwenen. Gelyk wy reeds meldden, ont lastte zich Woensdag-avond omstreeks 8 uren boven de gemeente Steenderen een hevig onweer, en deed een brand ontstaan op den huize „De Vree." De brandweer slaagde er slechts in de aangrenzende korenbergen to beschermen. Het gebouw is geheel uitgebrand. Twee paarden bekwamen brandwonden en zyn ten gevolge daarvan den volgenden dag gestorven. Zaterdagavond werd het station te Rozendaal door een Engelschman in rep en roer gebracht. Om halfzeven kwam hy in de wachtkamer derde klasse en legde met veel drukte zyn geld, ongeveer 400 gulden, op de tafel. Met woeste gebaren verbood hy het publiek, aan zyn geld te raken; zyn luid ruchtigheid lokte natuurlyk een groot aantal nieuwsgierigen, maar niemand kon wys wor den uit de wartaal, die de man uitsloeg. Hy had een plaatsbewijs naar Antwerpen, en men trachtte den man met een zoet lyntje in den trein te krygen, maar hy wilde van niets hooren. Daar de vreemdeling niet dronken was, maar blykbaar aan zenuwoverspanning leed, ontbood de brigadier der marechaussees doctor Heygst, die verklaarde, dat de man in dezen toestand niet verder mocht reizen, maar te Rozendaal moest verpleegd worden. Het geld moest nu ingepakt worden, maar de Engelschman verzette zich zóó woest daar tegen, dat or vier marechaussees en eenige spoorwegbeambten aan te pas kwamen. Op weg naar het stadhuis bleef hy razen en tieren, zoodat het stille Rozendaal geheel in opschudding werd gebracht. Het is gebleken, dat de diefstal met inbraak op villa „Thérósa" te Hilversum was voorgewend door het Duitsche meisje, als bonne by den bewoner in betrekking, die nu naar het huis van arrest te Amsterdam is overgebracht. Te Scheveningen hebben een 20- tal van de voornaamste haringkooplieden in vereeniging met de firma Schippers te Vlaar- dingen maatregelen beraamd ter bevordering van den verkoop van haring in Amerika door tusscheDkomst van een aldaar gevestigd iid van genoemde firma. Op een stoomschip der Scheep vaart-Maatschappij „Zuid Holland" is Zaterdag middag in den Nieuwen Waterweg een werk man door het springen van een stalen tros het hoofd verbrijzeld. Het lyk werd naar Rotterdam overgebracht. De ongelukkige laat een vrouw met drie kinderen achter. Gered. Aan het strand te Haam stede is aangespoeld een flesch, waarin zich een stuk papier bevond, waarop met potlood eenigszins onduideiyk was geschreven: n. 39 Wi Saved by a St. S. mr. E. P. Sandwich. Juni 17/96. Zaterdagnacht brak te Utrecht aan den Blauwkapelschen weg een hevige brand uit in de werkplaats van de koninklijke Nederlandsche pyrotechnische fabriek, firma G. J Ruysch Het perceel brandde tot den grond af en met moeite werden de omlig gende woningen door de brandweer voor het vuur gespaard. Ook het aangrenzende perceel, waarin zich de vuurwerkbenoodigdhodon be vonden, bleef behouden. Persoonlyke ongeluk ken hadden niet plaats. Het „Aftonbladet" heeft het volgende telegram ontvangen van den heer Andrée, gedateerd 11 Augustus: „Tot nog too hebben wy niet kunnen opstygen; de wind, die eerst uit het Noorden kwam, is plotseling gevallen en gedurende veertien dagen hebben wy een kalmte, afgewisseld door heftige windvlagen. De mogelykheid bestaat dus, dat wy ge dwongen zullen zyn terug te keeren, maar wy stellen onzen terugkeer zoolang mo gelijk uit. De Virgo" moet 20 dezer torugkeeren, volgens haar verzekerings-contract. Alles wel aan boord, ofschoon myn met gezellen wel een weinig tor neer geslagen zyn wegens deze ongevallen." Gedurende Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag hebben zich in Egypte 622 nieuwe gevallen van cholera voorgedaan; 514 personen zyn overleden, waarvan 4 te Caïro, 19 te Alexandrié. Op hoog bevel zyn de beman- ningen van „Meteor" en „Brittannia" ont slagen en mogen zy dit jaar niet meer aan races deelnemen. De „Doelwijk". De „Berl. Börsen-Courier" deelt van wel ingelichte zyde mee de meening, die aan het ministerie van buitenlandsche zaken in Italië omtrent het geval met de „Doelwyk" schynt te heerschen. Er zou namelijk geen sprake van zyn, dat de Italiaansche regeering thans met de op brenging verlegen zit. Immers, het bevel om het schip op te brengen, werd, op advies van den minister van buitenlandsche zaken, door den ministerraad gegeven. De maatregel was dus wel overwogen. Wat de ingebrachte bezwaren betreft, deze gaan volgens de regeering niet op. Tot AGENT in bovengenoemde gemeente voor het Lcldsch ÏPagMad is mot ingang van heden aangesteld: A. FRANCKEN. Bezorging: des avonds omstreeks zeven uren. DE UITGEVER. De correspondent van de „N. R. Ct." te Batavia seinde Zaterdag: „Morgen gaan vier bataljons naar de XXII Moekims, naar het gebied van Toekoe Baid", Uit dit telegram blykt, naar het scbynt, dat van de onderwerping van Toekoe Baid, waarvan in een vorig telegram 6prake was, niets gokomen is. 20 Juni jl. meldde dezelfde correspondent, dat „onderhandelingen met Toekoe Baid ge voerd, doch mislukt" waren. Da „N. R. Ct." maakt hieruit de gevolgtrekking, dat generaal Vetter waarschynlyk die onderhandelingen aangeknoopt had om den man, die steeds een dubbelzinnige houding tegenover ons aange nomen heeft, tot het 6pelen van open kaart te noodzaken. Naar aanleiding van dat telegram ontving het blad nu uit Batavia van betrouwbare zyde de mededeeling, dat de tyding over het voeren van onderhandelingen met. Toekoe Baid onjuist is. Zulk een daad, zoo schryft men, zou geheel in stryd zyn met de door generaal Vetter in Atjeh gevolgde gelragslyn. Van onderhandelingen met Atjehsche hoofden, die ons vyandig zyn, is geen sprake geweest, en zou ook geen sprake kunnen zyn; immers, 't is met Atjehsche hoofden anders gesteld dan met hoofden van een staat, waar eonhoofdig gezag heerscht. Onderhandelt men met dezen, dan heeft men waarborg, dat aan don wil van vorst of hoofd wordt gevolg gegeven. Atjeh sche vyandige hoofden echter moet men onder werpen, goedschiks of kwaadschiks. De Indische correspondent van het „Hbl." seint onder dagteekening van heden: „Gisteren zijn vier bataljons infan terie en marechaussees door de XXII Moekims (ten zuidoosten van onze stelling) opgerukt naar Indrapceri. De excursie zal vermoedelijk zes dagen duren". De wegwedstrijd Leiden—Utrecht en terng. De Leidsche wielervereeniging „All Right" hoeft het gisteren, wat het weder betreft, niet zoo goed getroffen als de beide vorige jaren, toen zy haren internationalen wegwed strijd Leiden Utrecht en terug (afstand 100 kilometer) hield. Tot op het oogenblik, dat de kamp om 10 minuten over twaalven 's middags een aan vang nam, bleef bet- by een betrokken lucht en een niet te sterk windje droog, doch kort na het vertrek der racers, nadat nog even het zonnetje was doorgebroken, begon het to regenen en het bleef regenen tot de eerste kampioenen achtereenvolgens weer terug keerden. De weg verkeerde door die nattigheid niet overal in zulk een toestand als wel ge- wenscht was, en ook het aantal wandelaars, dat by het vertrek aan den Hoogen Ryn- dyk, waarvan het begin langs de boomen nu met touwen bespannen of van latten voorzien wa9, ten einde den straatweg naast den grind weg voor de racers by den afrit vry te hou den zeer groot was, bedroeg by de terug komst der racers belangryk minder. Even vóórdat de racers startten, werd door een der werkende leden van „All Right" een photograpbische opneming van de groep ge maakt, waarvan reeds in den namiddag een afdruk met opdracht den voorzitter der jury werd aangeboden. De jury bestond uit de heeren A. Kool hoven, lid van het dagelyksch bestuur van den A. N. "W.-B., voorzitter-kamprechter; L. H. Feenders Jr., oud-afgevaardigde van afJee ling III, starters; Jan Van Selms, commis saris aan het keerpunt; A. F. H. Van der Stok, consul van Leiden, tydwaarnemer, en A. Goekoop, afgevaardigde van afdeeling III, secretaris. Aan de 6tart bevonden zich van de 34 ingeschrevenen op den bepaalden tyd 23 mededingers, zoodat er 11 niet uitkwameD, waaronder 3 van de 4 ingeschreven buiten landers. De uitslag was als volgt: lste prys: zilveren beker, ter waarde van f 150, J. N. Van der Knoop, van Vlaardingen, van de club „Postduif," in 3 u. 20 m. 23 sec. 2de prys: massief gouden medaille, H. Van Koolbergen, van Leiden, „All Right", 3 u. 21 m. 45 sec. 3de prys: groote zilv. med., geschonken door den Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, en een kunstvoorwerp, L. De Wilde, van Noordwykerhout, A. N. W.-B., 3. u. 23 m. 26 sec. 4de prys: groote verg. zilv. med., uitgeloofd door den A. N. W. B.,H G. J. Driedonks, van Standaard-buiten, A. N. W.-B., 3 u. 24 m. 25 s. 5de prys: zeer groote verg.-zilv. med., Th. Offermans, van Schiedam, „Postduif, 3 u. 25 m. 39 sec. 6de prysgroote verg.-zilv. med., B. M. H. Keiler, van Leiden, „Albratos", 3 u. 26 m. 1 sec. 7de prys: verg.-zilv. med., EL J. Kappers, van Amsterdam, „Alasca", 3 u. 27 m. 16 sec. 8ste prijs: zeer groote zilv. med., W. Over- kleeft, van Rotterdam, A. N. W.-B., 3 u. 28 m. 3 sec. 9de prys: groote zilv. med., P. G. Jansen Jr., van Rotterdam, A. N. W.-B., 3 u. 35 m. 38 sec. 10de prys: zilv. med., J. H. Van Kool bergen, van Leiden, „All Right," 3 u. 38 m. 36 sec. Terwyi als extra-pryzen waren uitgeloofd r lo zilv. med. voor den eerst aankomenden buitenlander, aangeboden door den burge meester van Zoeterwoude. Daar de eenige mededingende buitenlander, Irn9h, uit Antwerpen, het keerpunt te Utrecht niet heeft bereikt, is deze prys toegekenl aan den beer Van der Knoop te Vlaardingen, als het eerst aankomend lid van den Algem. Ned. W. B. in afd. Zuid-Holland. 2o. zilv. med. voor hem, die het eerst de 25 KM. aflegde: H. Van Koolbergen, Leiden. 3o. zilv. med. voor hem, die het eerst de 50 KM. aflegde: H. Van Koolbergen, Leiden. 4o. kunstvoorwerp voor het eerst aan komend lid van „All Right": H. Van Kool bergen, Leiden, 3 u. 21 m. 45 sec. Behalve door deze pryswinners, was nog medegedongen door: Tb. Spaanderman, van Woerden; Herm. F. Bergman, van Utrecht; A. Wingelaar, van Utrecht; C. F. Esser, van Zwolle; A. Van Driel, van Rotterdam; J. D. A. Schuddeboom, van Rotterdam; Irneb, van Antwerpen; Alex. Van Lier, van Den Haag; F. L. Heimel Jr., van Amsterdam; H. Door nik, van Baarn; W. Ittmann, van Amersfoort; Furioso, van Leiden, en T. R. Roos Jr., van Amsterdam. De volgorde, waarin door de mededingers te Utrecht op 50 kilometer het keerpunt werd gepasseerd, is aldus: H Van Koolbergen, Offermans, Vaa der Knoop, Kappers, J. H. Van Koolbergen, Overkleoft, De Wilde, Keiler, DriedoDks, Jansen, Bergman, Heimel, Schudde boom, Doornik, Van Driel, Roos, Van Li:r, Furioso. Men ziet hieruit dat in de volgorde na hot passeeren vain het keerpuht nogal verandering gekomen is. Onder de 18 te Utrecht aankomenden, die over 't geheel nogal frisch waren en onmiddel- lyk na het gebruik van eenige verversching weder terugkeerden, was du6 g een enkele buitenlander. Dd kranige amateur-ryder Joh. Spaans, te Oudenryn, noewel ingeschreven, kon weder, evenmin als in den wedstryd Rotterdam Utrecht en om de kampioenschappen van afd. II (Utrecht) van den A. N. W.-B., niet uit komen. De ziekte aan zyn been, die hem toen verhinderde, schynt thans wedc-r teruggekeerd. Op den Leidsch6nweg te Utrecht en aan het koffiehuis „Den Hommel" waren weder heel wat sportmen en belangstellenden aan- wezig, om de rijders te zien afnkomen. Wy herinneren bierby, dat Cordang, uit Maastricht, verleden jaar de 100 kilometer aflegde in 3 u., 16 m., 22 s., en vóór twee jaren in 3 u., 21 m., 37 s., met welke tyden hy toen den lsten prys won. Ten opzichte van de toekenning gisteren van den lsten en 2den prys zy opgemerkt dat dit de jury eerst tot eenige moeilykhedon aanleiding gaf. Immers, kort nadat Van der Knoop en H. Van Koolbergen de eindstreep waren gepasseerd, verspreidde zich het gerucht dat laatstgenoemde door Van der Knoop was aangereden geworden. Werkelyk bleek uit de verklaringen der teruggekomen posten, dat H. Van Koolbergen overal het eerst gepasseerd was, zelfs nog op den terugweg te Bodegraven, doch dat er aan het Leiderdorpsche tolhek iets was voor gevallen, dat niet in het reine was. Van af Alfen had Koolbergen nl. zonder gangmakers moeten ryden, omdat van de machine zyner pacers (de heeren Van der Mey en Schutte) by Alfen een ketting was gebro ken. Van der Knoop echter was nog in het bezit zyner pacers (triplex) zoodat by langzamer hand op Koolbergen, die nu alleen reed, begon in te halen, tot laatstgenoemde aan genoemd tolhek èn door Van der Knoop èn door diens pace-makers werd ingesloten, met het gevolg dat zyne machine geraakt werd en hy viel. De pace-makers van Van der Knoop riepen hierop„Koolbergen ligt, nu vooruit, jongens 1" welke uitdrukking tot achterdocht aanleiding gal en door de pace-makers tegenover de jury werd volgehouden. Anderen beweren evenwel dat tot het inci dent ook medewerkte het tegeiyk passeeren terzelfder plaatse van twee rytuigen. Hoe het zy, de jury stond voor een lastig geval, tot eindeiyk de heer Koolbergen ver klaarde te willen gelooven dat het aanryden niet met opzet was geschied en hy dus af stand deed van het recht op den eersten prys, een besluit, dat by het vernemen er van tan hoogste royaal werd genoemd. Zyn oudere broeder, de winner van dei lOden prys, en die aan het keerpunt No. 5 was, was onderweg ook gevallen. Na de terugkomst der deelnemers had in „Musis Sacrum" een reünie plaats, waaro? otD zes uren in het club-lokaal „Plaats Royail" aan de jury door het bestuur een feestdiner werd aangeboden, waaraan ook door andere leden werd deelgenomen en waarop den pre sident der jury, den heer A Koolhoven, pen ningmeester van den A. N. "VV.-B., het eere lidmaatschap werd vereerd, eene onderschei ding, welke hy zeide op hoogen prys te stellen. Des avonds had met droog weder in den tuin van Musis Sacrum", welke met vlaggen versierd en behalve met gas, ook met ballons verlicht was, terwyi er bovendien eene af- zonderiyke gasilluminatie met het wapen en de woorden van „AU Right" prykte, - do prysuitreiking plaats, welke plechtigheid werd vervuld door den heer Koolhoven, die daarby eenige woorden over het nut en de uitbreiding van de wielersport sprak, het bestuur vanj „Musis" voor de gastvrijheid dank zeide, huld^ bracht aan „All Right", die de vrees, door/ sommigen vroeger uitgesproken dat deze club te wild van stapel liep en daardoor wel vroeg zou sterven, schitterend logenstrafte, en ver^

Leidsch Dagblad | 1896 | | pagina 2